Autor Wątek: Turniej tygodniowy  (Przeczytany 8112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Turniej tygodniowy
« dnia: Październik 01, 2012, 11:38:47 »
Mam taki pomysl aby robic turnieje tygodniowe w takiej formie ze od poniedzialku do piatku bylaby faza grupowa. A np w sobote wieczor juz faza pucharowa. Jak Wam sie widzi taki pomysl ?

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2012, 11:42:20 »
super sprawa  zacznie się rywalizacja  czas zacząć  zmagania na pes2013

Offline unkas

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 486
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.03.2007r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2012, 13:05:49 »
niom gites sprawa

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2012, 13:11:03 »
Jak wiecej osob sie zglosi w tym watku to ruszymy z takim turniejem na przyszly tydzien.

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2012, 13:34:50 »
a jesli np w tym turnieju w poniedziałek się juz zakwalifikuje

 to 4 dni z głowy mam

i jeszcze w sobote wieczorem pewnie nie każdy będzię dostępny

jak dla mnie lepiej z wieksza częstotliwością  robić puchary dnia

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2012, 13:35:35 »
Genialny pomysl !!!!!!!!!!
Sugerowalem juz cos takiego w 2011 roku.
W tygodniu bedzie mozna rozgrywac mecze w elastycznych godzinach ktore kazdemu pasuja
jak nie w poniedzialek to sie zagra w piatek a w sobote dzien w ktory najwiekszy odsetek ludzi ma wolne rozegra sie faze pucharowa. Po prostu fantastycznie mam nadzieje ze ten pomysl wypali bo jest rewelacyjny.
Moja propozycja w 2011 sugerowala aby zrobic jakas ilosc np 20 turniejow w ciagu roku o roznej wartosci prestizu na przykladzie turniejow ATP i WTA i stworzyc na ich podstawie osobny Ranking Turniejowy w ktorym punkty nie bedzie sie otrzymywac za wygrane mecze ale za to jak daleko dochodzi sie w danych rozgrywkach a ten obecny przemianowac w Ranking Wyzwan i brac w nim pod uwage tylko mecze towarzyskie. W taki sposob powstana dwa rozne rankingi jeden bardzo prestizowy drugi taki dla zabawy w mecze towarzyskie.
Sezon Pesa trwa najczesciej od pazdziernika do czerwca w wakacje juz bardzo malo ludzi gra wiec jest to 8 miesiecy czyli 32 tygodnie czyli 32 turnieje ktore mozna podzielic na rozne rangi.
Przyklad:

Wielki szlem : World Cup, Euro, Liga Mistrzow i Rozgrywki Ligowe
Turnieje rangi master : Puchar Ligi, Liga Europy, Copa America, Puchar Narodow Afryki
Turnieje rangi premier : Puchar Konfederacji, Klubowe Mis. Swiata , Asian Cup, Puchar Concacaf,
Turnieje rangi challenge : Puchar Ligi Angielskiej, Wloskiej, Hiszpanskiej, Francuskiej, Holenderskiej, Portugalskiej, Brazylijskiej i others club
Turnieje nizszej rangi: Puchar 6,5,4,3,2,1 koszyka odpowiednio dla klubow i reprezentacji.

W ten sposob powstaly 32 typy rozgrywek kazdy na kazdy tydzien gry w Pesa o roznej randze za ktore mogly by byc przydzielane punkty nie za wygrane mecze (te punkty szly by do Rankingu Wyzwan-Meczow) ale za to jak daleko ktos dojdzie w danym turnieju przyklad:
wygranie Mistrzostw Swiata 2000 punktow, 2 miejsce 1500, 3 miejsce 1000, 4 miejsce 700 cwiercfinal 500 itd itd. Turnieje nizszej rangi byly by nagradzane znacznie mniejsza iloscia bonifikat.
W ten sposob powstanie Liga o jakiej nikomu sie nie snilo prawdziwa rewolucja i jestem pewien ze to przyciagnie nowych graczy i bedzie sie cieszyc wysokim prestizem inne strony beda mogly tylko pozazdroscic takiego typu rozgrywek. Wiadoma rzecza ze niektorych rozgrywek nie da sie rozegrac w tydzien ale przeciez moga one trwac nawet 4 miesiace i byc rownolegle rozgrywane nawet z 5 innymi rozgrywkami tak jak ma to w rzeczywistosci gdzie sezon jest dlugi.
Dlaczego takie Euro mialo by byc rozgrywane co 4 lata ? a nie z kazda nowa czescia Pesa ?
Turnieje nizszej rangi mogly by byc rozgrywane co 2 tyg a turnieje wyzszej rangi byly by rozgrywane co 1-2 miesiace. Na sam koniec mogl by powstac dodatkowy turniej Master League dla najlepszych graczy 10 graczy PRO z Rankingu Turniejowego tak jak jest to w ATP. 10 graczy zostaje podzielonych na dwie grupy z ktorej wyloni sie 4 najlepszych i zagraja w polfinalach o final.
Jakim to by sie moglo cieszyc uznaniem wsrod graczy, sezon jest bardzo dlugi i tylko ci najlepsi i najbardziej wytrwali gracze awansowali by z pierwszej 10 do Turnieju Master League dla graczy PRO.
Dodatkowa forma nagrody moglo by byc przydzielenie Rangi graczowi w jego profilu i tylko wyzej wymieniona 10 posiadala by taka range PRO badz Master jak kto woli :)
Nie jest to pomysl wymyslony z dnia na dzien tylko opracowywany dosyc dluzszy czas ktory nie znalazl aprobaty zarzadu w 2011 roku powodow dlaczego zostal odrzucony nawet nie uslyszalem.
Wydaje mi sie ze po prostu nikomu nie chcialo sie tego zrobic.
A ty co o tym myslisz msciciel ? Uwazam ze zeby cos funkcjonowalo naprawde dobrze trzeba poswiecic temu troche czasu gdyby wiele osob nie wnosilo wiele pracy w pesleague.pl dzisiaj byscie nie byli gdzie jestescie a jestescie najwyzej wsrod konkurencji by utrzymac ta pozycje musicie wprowadzac ciagle nowe inowacyjne pomysly.

Czekam na odpowiedz msciciel z powazaniem DavidDave aka inovation2

PS po dluzszym zastanowieniu jednak mysle ze Paxx ma racje nie kazdy bedzie mogl grac w sobote wiec lepiej po prostu zrobic z tymi turniejami tak zeby bylo to jak z Pucharem Ligi w zeszlym sezonie.
Dane rozgrywki bede rozgrywane na bierzaco ale generowana kolejna runda co 3-4 dni a nie co 1-2 tyg. Wtedy w ciagu roku kazdy gracz bedzie mogl rozegrac kazdy z 32 wymienionych przeze mnie turniejow. Bo tylko wtedy poznamy mistrza PESa13 jesli kazdy bedzie mial mozliwosc zagrania w kazdych rozgrywkach. A takiej mozliwosci by nie bylo jesli by faza pucharowa odbywala sie w sobote bo komus moze cos wypasc. W kazda sobote mozna rozgrywac TD i PD ktore nie byly by brane pod uwage do tego Rankingu Turniejowego ale do obecnego Rankingu ktory zostal by przemianowany w Ranking Wyzwan.
 
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 13:44:34 wysłana przez DavidDave »

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2012, 13:44:03 »
A ja mam taki pomysł by grać turniej tygodnia co tydzień  np w niedzielę, w którym grali by np wszyscy ćwierćfinalisci pucharów i turniejów dnia zorganizowanych w danym tygodniu. Były by to takie bardziej prestiżowe turnieje, do których trzeba bylo by się poprzez puchary dnia zakwalifikować.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2012, 13:49:41 »
A ja mam taki pomysł by grać turniej tygodnia co tydzień  np w niedzielę, w którym grali by np wszyscy ćwierćfinalisci pucharów i turniejów dnia zorganizowanych w danym tygodniu. Były by to takie bardziej prestiżowe turnieje, do których trzeba bylo by się poprzez puchary dnia zakwalifikować.

Ale PD i TD sa rozgrywane o przymusowych godzinach w ktorych nie kazdy moze grac.
Najwazniejsze turnieje powinny byc zrobione jak LM, LE, Puchar Ligi, Liga i Euro w zeszlym sezonie.
Kolejne rundy rozgrywane i generowane co kilka dni w elastycznych godzinach kazdy gra kiedy chce umawia sie z przeciwnikiem na gre. Bo tylko w taki sposob kazdy mogl by zagrac w kazdym waznym turnieju w ciagu calego roku i tylko w taki sposob wylonisz mistrza Pesa13.

A zwykle TD i PD mozna rozgrywac tak jak sa rozgrywane z dnia na dzien jak jakis admin ma czas i calkowicie na spontana, mozna tez ustalic jeden dzien np. sobota gdzie w kazda byl by rozgrywany taki TD lub PD.

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2012, 13:53:48 »
A ja mam taki pomysł by grać turniej tygodnia co tydzień  np w niedzielę, w którym grali by np wszyscy ćwierćfinalisci pucharów i turniejów dnia zorganizowanych w danym tygodniu. Były by to takie bardziej prestiżowe turnieje, do których trzeba bylo by się poprzez puchary dnia zakwalifikować.
 niech zostanie pierwsza wersja  

Offline norek449

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 6
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.09.2012r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2012, 13:58:25 »
ja jestem jak najbardzie za:))

Offline Gap12

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Biskupice
  • Wiadomości: 693
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 01.01.2010r.
  • Visca El Barca
    • Status GG
    • jawajezuickamix.dbv.pl
  • Gram w: ...
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2012, 15:19:15 »
No super pomysł.Ale TD lub PD też żeby czasem były.Myślę że można spróbować.


Offline Martinso

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2008
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1105
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 16.07.2008r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2012, 15:20:22 »
Niech ruszy jakakolwiek rozgrywka ;)
Liga, puchar ligi, moze pozniej liga mistrzow i liga europy - 4najwazniejsze rozgrywki na pesleague :)

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2012, 15:38:44 »
DavidDave ogólnie twój pomysł jest fenomenalny, ale kto niby te rozgrywki zorganizuje? w PES 2012 nawet te zaplanowane rozgrywki jak liga 2 vs 2 czy ligi krajowe nie zostały rozegrane, a co dopiero tyle rozgrywek, które proponujesz.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2012, 15:52:30 »
DavidDave ogólnie twój pomysł jest fenomenalny, ale kto niby te rozgrywki zorganizuje? w PES 2012 nawet te zaplanowane rozgrywki jak liga 2 vs 2 czy ligi krajowe nie zostały rozegrane, a co dopiero tyle rozgrywek, które proponujesz.

Dzieki Ukassiu milo ze spodobal Ci sie moj pomysl.
No wlasnie brak chetnych do organizowania tych rozgrywek to najwiekszy problem pesleague.pl
Ja osobiscie zglaszam sie do pomocy mam bardzo duzo wolnego czasu poniewaz malo pracuje
a kocham grac w Pesa wiec chcialbym pomuc w rozwoju serwisu na ktorym spedzam wiekszosc wolnego czasu. Powiedzcie tylko co mam robic to to zrobie tak jak w przypadku koszykow druzyn na ktore poswiecilem ponad 15h wolnego czasu i robilem to jak najbardziej profesjonalnie i z czysta przyjemnoscia :)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 15:58:07 wysłana przez DavidDave »

Offline PiNk!

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.10.2010r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2012, 16:05:01 »
Świetny pomysł Mściciel, oby tak dalej! Jestem chętny

Offline Dabal

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Gru 2006
  • location: Pszczyna
  • Wiadomości: 1246
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 02.12.2006r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2012, 16:11:11 »
jestem ZA

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2012, 16:22:28 »
W sumie po przemyśleniu to nawet fajny pomysl. Jestem za.

 Oby tylko nie ucierpiały na tym puchary i turnieje dnia, które mogły by byc nawet codziennie. W kazdy dzien różnymi zestawami druzyn by była róznorodność. Ludzi do grania jest sporo, tylko organizowac pucharki,;)


Offline krychu1021

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.11.2009r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2012, 17:19:38 »
pomysl dobry ale ciekawe cos z ludzmi ktorzy maja obowiazki i nie moga grac caly tydzien w pesa (chodzi mi ze dziennie do dyspozycji) wtedy co? wo? jesli sie nie stawi w dany dzien na mecz? a tak np koles wchodzi patrzy o t/p dnia ma czas i gra ( wszystko rozgrywa sie w 1 dzien ). ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. ale jak co to popieram

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2012, 17:30:31 »
pomysl dobry ale ciekawe cos z ludzmi ktorzy maja obowiazki i nie moga grac caly tydzien w pesa (chodzi mi ze dziennie do dyspozycji) wtedy co? wo? jesli sie nie stawi w dany dzien na mecz? a tak np koles wchodzi patrzy o t/p dnia ma czas i gra ( wszystko rozgrywa sie w 1 dzien ). ciekawe jak to wyjdzie w praktyce. ale jak co to popieram
  bez przesady nawet jeśli bd 8 osobowe grupy to 7 meczów w tydzień nie zagrasz  ale sa rozgrywki i to dobre a dlatego na cały tydzień bo tak jak mówisz  jeden ma wolne wdany dzień to rozegra np3 mecze

Offline Kopyt

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2012
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.02.2012r.
Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2012, 17:46:26 »
popieram

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Turniej tygodniowy
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2012, 17:46:26 »