Autor Wątek: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB  (Przeczytany 13373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« dnia: Czerwiec 26, 2014, 12:08:23 »
Spoiler for Hiden:
Nie będe się usprawiedliwiał, powiem tylko tyle, że mam nadzieję dłużej zostać przy moim ukochanym klubie i na pewno będzie mi łatwiej. Gra to Fifa 14 (PS3) Poziom trudności Zawodowiec (z czasem będe zmieniał na trudniejsze poziomy) Czas połowy to 5 min. Dodam jeszcze, że niektóre posty będą zapożyczone z FCBarca.com, ale troche zmienione po swojemu.

#1 | 13/06/2014

Nowy trener, nowe możliwości.


Po nie udanym sezonie Barcelony, która pod wodzą Gerardo Martino wygrała tylko Superpuchar Hiszpanii, a resztę rozgrywek poszło w zapomnienie, klub ostatecznie postanowił zwolnić ''Tate'' Martino i sprowadzić człowieka, który udźwignie ciężar i nawróci Barcę na nową, lepszą drogę do zwycięstw. Na liście życzeń znalazły się takie nazwiska jak - Ernesto Valverde, Marcelo Bielsa i Luis Enrique. Niespodziewanie trener Celty Vigo, Luis Enrique ogłosił odejście z klubu i postanowił wrócić do domu, gdzie już w przeszłości grał jako piłkarz, ale także był trenerem Barcelony B. Enrique jest dobrym rozwiązaniem zarządu i jest człowiekiem, który może, ale i też musi rozpocząć rewolucję w drużynie Barcelony. Pod wielkim zapytaniem jest aktualny kapitan Barcy Xavi Hernandez, który dostał wiele ofert z Ligi MLS, ale także z Kataru. Luis Enrique będzie musiał podjąć ostateczne działania o przyszłości zawodnika z Terrassy w klubie Barcelony. Następnym zagrożonym w zespole jest Dani Alves, który ostatnimi czasami bywał żenujący, a jego wrzutki nie stwarzały żadnego zagrożenia w poprzednim sezonie. Brazylijskim zawodnikiem interesują się kluby PSG i Manchesteru City. Z klubu pożegnał się jednak Victor Valdes, a jego pozyskaniem postarał się klub Manchesteru City. Kolejnym bramkarzem opuszczającym szatnie Barcy jest Pinto, który stał się wolnym zawodnikiem. Legenda Barcy i do niedawna kapitan, Carles Puyol także już nie wybiegnie na murawę Camp Nou jako zawodnik, ponieważ zawiesił korki na kołku i został asystentem Andoniego Zubizzarety. Czasu jest dużo, ale rewolucję trzeba zacząć już od samego początku, miejmy nadzieję, że zarząd da wolną rękę nowemu szkoleniowcowi Barcelony, który wykona udane i przemyślane transfery.


Cesc Fabregas oficjalnie w Chelsea!



FC Barcelona poinformowała za pośrednictwem swojej strony, że doszła do porozumienia w sprawie transferu Cesca Fabregasa do Chelsea Londyn. Fabregas w Barcelonie spędził trzy lata za które serdecznie dziękuje klubowi i kibicom za wsparcie. Jak informują hiszpańskie media, Cesc trafi do Chelsea za 33 miliony euro + trzy miliony euro zmiennych zależnych od liczby rozegranych spotkań.

''Chcę podziękować wszystkim z FC Barcelony, gdzie spędziłem trzy wspaniałe lata. Ten klub był moim domem i zawsze będzie. Czuję, że nie mam wyrównanych rachunków w Premier League dlatego poprosił o ten transfer do Chelsea jeszcze przed Mundialem, abym czuł się pewny i skoncentrowany na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Jeszcze raz dziękuje wszystkim ludziom z Barcelony, że mogłem z nimi pracować ''


Ter Stegen, Deulofeu, Rafinha i Rakitić na Camp Nou!


Pierwsze wzmocnienia w drużynie Barcelony nadeszły w szybkim tempie. Z wypożyczenia wrócili REJESTRACJA lub LOGOWANIE i REJESTRACJA lub LOGOWANIE, ten pierwszy z Evertonu, a drugi razem z Luisem Enrique z Celty Vigo. Zarząd Barcy sciągnął także następce Victora Valdesa, REJESTRACJA lub LOGOWANIE, który przyszedł z Niemieckiej Borussi Monchengladbach za 17 milionów euro. Hitem jak na razie tego okienka transferowego Barcelony, jest na pewno pozyskanie REJESTRACJA lub LOGOWANIE z Sevilli za 20 milionów euro. Chorwacki piłkarz jest znakomitym następcą Cesca Fabregasa, który potrafi czytać grę i znakomicie strzelać z dystansu, czego nie potrafił robić Fabregas.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2014, 12:50:57 »
Jak coś cytujesz, to podaj źródło i najlepiej rzuć w cudzysłów albo kursywę.
Nie podoba mi się to, że Fabregas odszedł, nie jestem pewien, czy zastąpi go dobrze Rakitic. Pozostałe wzmocnienia OK, skład będzie trochę odmłodzony, wejdzie świeża krew. Nie przesadzałbym jednak z tą rewolucją, przecież wszystko się nie zmienia, ba - nie zmienia się nawet połowa. Nowy trener to zawsze zagadka, zobaczymy co wyniknie z Enrique.
Fajny pomysł z filmikami nowych wzmocnień.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2014, 13:17:09 »
Jak coś cytujesz, to podaj źródło i najlepiej rzuć w cudzysłów albo kursywę.

Wiem, ale akurat tutaj tylko zmodyfikowałem post o Fabregasie ze strony FCBarca.com i dosłownie wziąłem jedno zdanie, reszte to moje wymysły ;D

Fajny pomysł z filmikami nowych wzmocnień

Dzięki, staram się być orginalny i wprowadzać coś nowego ;)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:14:32 »
#2 | 17/06/2014

Dani Alves zostaje w Barcelonie na kolejny sezon!


Wszystko wskazywało na to, że Alvesa już nie zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach Barcy, jednak z ostatniej chwili oficjalna strona Barcelony wydała komunikat dotyczący Daniego Alvesa i jego pozostaniu w klubie. 31-letni obrońca był stratny w klubie i wszystko działo się na jego nie korzyść, a takie kluby jak PSG czy Manchester City już składały pierwsze oferty za zawodnika. Ostatecznie transfer do jednego z gigantów zablokował sam trener Luis Enrique i postanowił zatrzymać Alvesa w drużynie jeszcze na rok. Jednak Lucho zastawił mały ''haczyk'' na Daniego, mówiąc, że będzie musiał się bić o miejsce w składzie z Martínem Montoyą i jak można się domyśleć, przy aktualnej formie Alvesa, Montoya sprawnie i szybko powinien wygryźć brazylijczyka ze składu, ale z tymi słowami musimy poczekać do zbliżającego się sezonu LaLiga.


Claudio Bravo fichado!


Barcelona pozyskała kolejnego bramkarza i doszła do porozumienia z Realem Sociedad. Chilijski bramkarz podpisze czteroletni kontrakt z Dumą Katalonii. 31-letni REJESTRACJA lub LOGOWANIE przyszedł do Barcelony z Realu Sociedad, gdzie spędził ostatnie osiem lat. Jednak zaczynał w klubie Colo Colo i jest wychowankiem tego oto klubu w którym zadebiutował w 2002 roku, w wieku 19 lat. W 2006 roku Real Sociedad pozyskał Bravo, który trzy lata później stał się podstawowym zawodnikiem pierwszego składu i talizmanem drużyny. Bravo mierzy 185 cm i jest bardzo zwinnym bramkarzem co wiele razy już potwierdził w reprezentacji Chile oraz w Realu Sociedad. Aktualnie Claudio Bravo przebywa w Brazylii na Mistrzostwach Świata ze swoją drużyną Chile. Oficjalny fan-page i strona Barcelony podała, że transfer opiewa kwotą 12 milionów euro. Bravo zostanie zaprezentowany na Camp Nou po Mistrzostwach Świata w Brazylii. Ciekawostką jest to, że sam zawodnik chce stać się podstawowym graczem drużyny i może to tylko oznaczać rywalizację na linii Ter Stegen - Bravo.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2014, 12:43:08 »
Barcelona w twoim wykonaniu? Obyś grał jak najdłużej, a będzie ciekawie.

Enrique... Może i zrobił jakąś tam drużynę z Celty, ale prowadzenie Barcelony to już większe wyzwanie. Tu oczekuje się triumfów i zobaczymy, czy podoła presji. Oby się nie wypalił jak Martino. Jako małym atutem jest znajomość stylu Barcy i to, że był już kiedyś w tym klubie może odrobinę pomóc.
Alves pozostał i może dobrze, ale musi wziąć się do pracy, aby w tym sezonie grać nieco lepiej. Stać go jeszcze na to. Natomiast jeżeli Montoya będzie grał lepiej i spełni oczekiwania to nie będę zawiedziony. Sprzedaż Fabregasa i zakup Rakiticia. No nie wiem sam co o tym sądzić. Cesc od początku przygody z Barcą przerzucany był z pozycji na pozycję i przez to nie mógł się dobrze wkomponować. Dodatkowo nie wiadomo co z Xavim.
Rywalizacje na linii bramkowej to także dobra wiadomość. Dwóch dobrych bramkarzy i obsada bramki raczej bez obawy.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2014, 15:27:15 »
#3 | 24/06/2014

Suarez w orbicie zainteresowań Barcy i Realu!


Jak informują brytyjskie i hiszpańskie media, Barcelona oraz Real Madryt są zainteresowane pozyskaniem 26-letniego gracza Liverpoolu. Z dnia na dzień urugwajski napastnik cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony europejskich gigantów. Wszystko wskazuje na to, że w tej bitwie wezmą udział dwie hiszpańskie potęgi, Realu Madryt i FC Barcelony. W ubiegłym sezonie Luis Suarez strzelił 31 bramek i zdobył złotego buta wraz z Cristiano Ronaldo, który także osiągnął taki sam wynik jak urugwajczyk. Wydaje się jednak, że Barcelona ma minimalną większą szanse na pozyskanie Suareza, bowiem sam zawodnik wyraził chęci grania dla Blaugrany - ''Jestem dumny z zainteresowań tak wielkiej drużyny jak Real Madryt, ale moim marzeniem od zawsze była gra dla FC Barcelony''. Mundo Deportivo z kolei pisze, że Barca już prowadzi zaawansowane rozmowy z agentem piłkarza oraz klubem. Natomiast inny hiszpański dziennik sportowy ''AS'' pisze, że agent Suareza jest już w Madrycie i za niedługo dojdzie do spotkania z prezydentem Realu, Florentino Perezem. Jedynym problemem Barcelony jest kwota zawodnika, która sięga 75 milionów euro i wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie Suareza jest 50 milionów euro + Alexis Sanchez. Za to Real Madryt spokojnie mógłby wyłożyć nawet 80 milionów euro by zdobyć gwiazdę Liverpoolu.


OFICJALNIE: Eliaquim Mangala w Barcelonie!


Portugalski dziennik „A Bola” poinformował, że obie strony doszły do porozumienia w sprawie transferu Eliaquima Mangali do FC Barcelony. 23-letni zawodnik urodził się 13 lutego 1991 roku w Paryżu. Francuz posiadający również obywatelstwo belgijskie rozpoczynał swoją karierę w zespole Standard Liege, skąd przeniósł się właśnie do FC Porto. Środkowy obrońca w zakończonym niedawno sezonie wystąpił w dwudziestu jeden spotkaniach ligi portugalskiej, w których strzelił dwie bramki. Ten młody utalentowany środkowy obrońca mierzy 188 cm i gra wyśmienicie głową w ataku jak i w defensywie. Zobaczymy więc jak poradzi sobie w klubie o wyższych standardach i większej presji. Zawodnik kosztował FC Barcelone 25 milionów euro.


Co dalej z Generałem?


Od dawna już wiadomo, że Xavi stracił pozycję w składzie i w następnym sezonie na pewno nie będzie (jeśli oczywiście zostanie) grał w pierwszej jedenastce z uwagi na Inieste, Rakitićia i dwójkę rywalizujących o pozycję defensywnego pomocnika, czyli Javiera Masherano oraz Sergio Busquetsa. Trzeba też pod uwagę wziąć Rafinhe, który wrócił z wypożyczenia z Celty Vigo i na pewno będzie chciał zrobić wielkie wrażenie na Lucho. Przyszłość Xaviego stoi pod wielkim znakiem zapytania i choć kibice chcą ''Generała'' dalej oglądać w koszulce Barcelony, to muszą się liczyć z jego zdrowiem i wiekiem. Zarząd Barcy nie wyklucza także wystawienia Xaviego na listę transferową. W ostatnim wywiadzie zawodnik z Terrassy zszokował kibiców Barcelony słowami - ''Nie czuje już tego samego szczęścia co kilka lat wcześniej i nie wykluczone, że pożegnam się z Barceloną'' te słowa wypowiedziane przez kapitana Barcelony wyciekły do sieci i wywołały wielkie zainteresowanie piłkarzem przez inne zagraniczne kluby. Być może Xavi jest zdania, że na grę na najwyższym poziomie może nie pozwolić mu jego wiek. Niedawno skończył 34 lata, a jego kontrakt z Barceloną upływa w 2016 roku.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2014, 21:08:16 »
Liczę bardzo na sprowadzenie na Camp Nou Suareza. Może eksperyment z Neymarem - Messim - Suarezem by wypalił? Widzę też, że sprowadziłeś również stopera, to bardzo dobry ruch, bo jak wiemy ta obrona to jednak w FCB szwankuje.
Myślę, że te dwa lata do końca kontraktu Xavi powinien zostać oczywiście w Barcelonie. Byłby zmiennikiem, a za dwa lata żegnano by go  i tak jako legendę.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2014, 18:32:48 »
#4 | 14/07/2014

OFICJALNIE: Barcelona pozyskuje Suareza!


Klub FC Barcelona za pośrednictwem swojej strony internetowej potwierdził, że Luis Suarez dołączył do drużyny z Katalonii. Do kwoty transferowej 47 milionów euro dodatkowo dodano Alexisa Sancheza, co na pewno pozwoliło obniżyć cenę za urugwajczyka. Swoje zadowolenie z transferu Suareza nie krył dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizaretta - ''Bardzo się cieszymy, że udało się nam dobić targu z klubem Liverpool. Jestem przekonany, że kibice i wszyscy działacze klubu nie mogą się już doczekać, kiedy Suarez zagra pierwszy raz w naszych barwach'' - zakończył. Z kolei w klubie Liverpool Sanchez jest witany jako solidne wzmocnienie linii ofensywnej i kibice uważają, że klub dokonał znakomitego transferu kupując chilijskiego napastnika. ''Owszem opuścił nas bardzo dobry zawodnik jakim był Suarez, ale dołączył do nas inny, również niezmiernie utalentowany'' - powiedział prezes Liverpoolu, Tom Werner.


Wywiad z Luisem Enrique - Mundo Deportivo


Hiszpański dziennik sportowy ''Mundo Deportivo'' przeprowadziło wywiad z legendarnym piłkarzem Barcelony, a aktualnie jej trenerem Luisem Enrique. Spotkanie odbyło się w domu Lucho, dzisiaj w godzinach popołudniowych. Trener Blaugrany został zapytany m.in. o transfer Suareza, taktykę jaką będzie stosował oraz podał skład jakim prawdopodobnie będzie zaczynał ligę.

Mundo Deportivo: Po latach spędzonych w Romie, Celcie przyszedł wkońcu czas na powrót do domu, jak się pan z tym czuje?

Luis Enrique: Na pewno nie było łatwo, najgorsze jest zawsze to, że twoja rodzina na tym może cierpieć, chodzi mi tutaj głównie o same przeprowadzki i nie ukrywam, że moja rodzina w tym wypadku nie była zadowolona z mojej decyzji, ale taki jest już sport... Jeśli się coś kocha, to się do tego dąży.

MD: W ostatnich chwilach został dopięty transfer Luisa Suareza, kogo to decyzja pana czy może jednak Andoniego Zubizaretty?

LE: Z tym transferem, powiem tak, że nie miałem na niego żadnego wpływu, to już zależało od Andoniego. Moim zadaniem teraz jest wkomponowanie go w skład. Ogólnie cieszę się, że transfer doszedł do skutku, Luis jest znakomitym graczem, który jest waleczny i silny, tego nam na pewno trzeba w drużynie. Z drugiej strony jakby opcja kupna Luisa się nie udała, to nie byłbym jakoś wyjątkowo rozczarowany.

MD: Luis Suarez kosztem Alexisa Sancheza? Zgodzi się pan z tą ''wymianą''?

LE: Jak już mówiłem, z tym transferem nie miałem jakichkolwiek styczności, ale wiem jedno, że Luis na pewno będzie pełnił w moim zespole kluczową role.

MD: Wszyscy piszą o rewolucji w Barcelonie i o taktyce, co pan powie na ten temat?

LE: Może nie tak rewolucja co odmłodzenie kadry. U mnie każdy młody piłkarz dostanie swoją szanse w podstawowym składzie, ale dopiero wtedy, gdy przyjdzie na niego czas. To nie musi być zaraz, może to być nawet w połowie sezonu. Ale daje słowo, że nikt nie ucierpi. Taktyki nie będe zmieniał, standardowo Tiki-taka, posiadanie piłki i szybkie podania, to jest obowiązkowa taktyka w Barcelonie, której nie będe zmieniał z uwagi na to, że dała nam wiele radości w ostatnich latach. Formacja natomiast będzie się zmieniać, ale tą nominalną będzie oczywiście 4-3-3 i niekiedy 3-4-3.

MD: Javier Mascherano czy Sergio Busquets na DM? Claudio Bravo, a może Ter Stegen w bramce?

LE: Zarówno Mascherano jak i Busquets są mi potrzebni w składzie i będę na pewno stosował wiele razy rotację na tej pozycji pomiędzy tymi dwoma. To jest ta jedna pozycja, w której mam wielki dylemat, ponieważ obaj w pre-sezonie spisywali się bardzo dobrze. Wybór spewnością poznamy w pierwszym meczu ligowym. Ter Stegen jest jeszcze młody i nie znający hiszpańskiej piłki, więc w pierwszym meczu postawie na zdecydowanie doświadczonego Claudio Bravo, a później zobaczymy kto kogo wygryźie z pierwszego składu.

MD: Ostatnie pytanie, kto na prawą obronę?

LE: Zdecydowanie Dani Alves, może w ostatnim sezonie nie spisywał się rewelacyjnie, ale ja widzę pozytywną zmiane w jego stylu grania. Montoya także będzie dostawał ode mnie minuty, a nawet może kiedyś zawita do podstawowego składu, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 23:12:21 wysłana przez MichuVeB »

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2014, 16:57:06 »
Przynajmniej będzie ciekawie, bo teraz rzadko w karierach można doczekać się transferu wielkiego zawodnika, a tu taki jest już na początku. No to fajnie będą prezentowały się screeny z Suarezem w koszulce Barcelony... :)
" border="0" border="0

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2014, 18:50:58 »
No to fajnie będą prezentowały się screeny z Suarezem w koszulce Barcelony... :)

Wyczuwam nutkę ironii :D hehe.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2014, 21:50:59 »
Suarez w Barcelonie... może być z tego coś dobrego. Obyś tylko dobrze go ustawił na boisku, tak aby czerpać z niego korzyść :) Szkoda tylko, że to Sanchez poszedł na wymianę. Byłem za tym, aby to Pedro go zastąpił, ale cóż. Dobrze też widzieć nowego środkowego obrońcę w zespole.
Jak na razie Enrique jest pewien swoich decyzji i to daje mała nutkę spokoju na przyszłość.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2014, 22:47:26 »
Panowie, może wiecie coś na temat jakiegoś programu na ps3 do robienia screenshotów? :D

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2014, 09:50:00 »
Nie Masherano tylko Mascherano :D

Swoją drogą brzydki wywiad nowego trenera Barcelony. Sezon się jeszcze nie zaczął, a ten już rozłożył karty i mówi chociażby, że na prawej obronie będzie grać na 100% Dani Alves. Gdybym był prawym obrońcą i byłbym w hierarchii defensorów zza Alvesem to złożyłbym prośbę o transfer do innego klubu. Szokujące i zarazem demotywujące słowa trenera dla młodych zawodników, pomimo wcześniejszych słów "że nikt nie ucierpi". Uważam, że trener takich wywiadów nie powinien dawać :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 09:53:11 wysłana przez thekrzychu »

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2014, 23:11:46 »
Nie Masherano tylko Mascherano :D

Dzięki, już poprawione :)

Swoją drogą brzydki wywiad nowego trenera Barcelony. Sezon się jeszcze nie zaczął, a ten już rozłożył karty i mówi chociażby, że na prawej obronie będzie grać na 100% Dani Alves. Gdybym był prawym obrońcą i byłbym w hierarchii defensorów zza Alvesem to złożyłbym prośbę o transfer do innego klubu. Szokujące i zarazem demotywujące słowa trenera dla młodych zawodników, pomimo wcześniejszych słów "że nikt nie ucierpi". Uważam, że trener takich wywiadów nie powinien dawać :)

Napisałem ten wywiad w takiej formie, ponieważ odbyłem już przed sezonowe sparingi, których niestety nie wstawiłem, więc tą formą zawodników na sparingach się kierowałem i napisałem taki wywiad, a nie inny, racja może jest tutaj mniej realizmu, ale już nic nie poradze.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2014, 12:34:19 »
Spoiler for Hiden:
Terminarzu jeszcze nie udało mi się ułożyć, pracuje nad tym i prawdopodobnie dam go razem z pierwszą kolejką. Pozdrawiam :)

#5 | 17/08/2014

Alexandre Song w Fiorentinie!


Władze Barcelony poinformowały w sobotę, że piłkarz tego klubu Alex Song dostał zgodę na transfer do Fiorentiny. Kameruński pomocnik w poniedziałek przejdzie we Włoszech testy medyczne. Fiorentina zapłaci za niego 11 milionów euro.

Song ma podpisać z Fiorentiną trzyletni kontrakt, w którym będzie zapis, że może odejść z tego klubu za 20 mln euro.

Kameruńczyk, który we wrześniu skończy 27 lat, występował w Barcelonie od 2012 roku (przeszedł z Arsenalu). W barwach "Blaugrany" rozegrał 25 spotkań, zdobywając jednego gola. Jak informują media, Luis Enrique nie widzi Kameruńczyka w swoim składzie i dlatego zdecydował się na umieszczenie go na liście transferowej. Song nawet nie protestował, tylko podziękował klubowi za trzy lata gry dla katalońskiego klubu.




Już jutro rozpoczną się rozgrywki Ligi BBVA w sezonie 2014-15. Kibice mają nadzieję, że ich ukochane kluby zanotują jak najlepsze wyniki już na początku rozgrywek. Aktualny mistrz Hiszpanii, Atletico Madryt stoi przed bardzo trudnym wyzwaniem, bowiem podopieczni Diego Simeone będą chcieli obronić mistrzostwo Hiszpanii, jednak to zadanie do wykonania jest piekielnie trudne. Kolejni faworyci, to oczywiście FC Barcelona i Real Madryt. Barcelona po bardzo nie udanym sezonie 2013/14 i letnich transferach w tym okienku, chce pokazać wszystkim w lidze, że to oni dominowali i dominują nadal w Hiszpanii, ich celem standardowo jest mistrzostwo Hiszpanii oraz udany występ w Lidze Mistrzów. Triumfatorzy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt także ma coś do udowodnienia. Podopieczni Carlo Ancelottiego przeprowadzili letnie wzmocnienia (w tym Roberta Lewandowskiego) i na pewno będą jednym z faworytów Ligi Hiszpańskiej i Ligi Mistrzów. Nie można zapominać o takiej drużynie jak Athletic Bilbao, który może dużo namieszać w lidze, a nawet zanotować wysoką pozycję w tabeli. W pierwszej kolejce, Barcelona podejmie na Camp Nou Levante U.D. Hitem w tej kolejce będzie starcie Sevilli z Atletico Madryt, przypomnijmy, że Sevilla pozyskała Javiera Hernandeza z Manchesteru United. Kolejnym meczem, w których nie powinno zabraknąć emocji, to spotkanie pomiędzy Valencią a Malagą. Co nam przyniesie ten sezon w Lidze Hiszpańskie, kto spadnie, a kto będzie triumfował zdobyciu tytułu? Tego jeszcze nie wiadomo, ale wiemy jedno, na pewno nie zabraknie emocji!


Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2014, 18:11:41 »
A jednak Enrique rezygnuje z Songa i chyba dobrze, bo to ewidentnie nie jest piłkarz pod styl Barcelony, chociaż niedługo przekonamy się czy nowy trener posłuży się inną myślą niż dotychczasowi. Jestem ciekaw Suareza i jego współpracy z Messim, póki co średnio pasują mi do jednego klubu, ale wszystkiemu dopiero nada kształt Enrique. No i jeszcze czy Rakitić powtórzy dobry sezon z Sevilli również w Barcelonie.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:55:12 »
Po Songu nikt nie będzie płakał. Przez te trzy lata nie pokazał nic wielkiego. Fakt może dostawał za mało czasu, ale chłopak mnie nie przekonał.
Ale przed nami nowy sezon i drużyny wkroczą do gry. Mam nadzieję, że to wy odwodnicie ponownie, że stać was na trofea. W porównaniu z zeszłym sezonem to zmieniło się w kadrze dużo i to może zaowocować kolejnymi triumfami. Real będzie dotrzymywał kroku i jestem ciekaw jak będzie grał "Lewy". Atletico chyba ponownie skazane na rolę tego trzeciego.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2014, 14:33:17 »
Spoiler for Hiden:
Nie dodałem składów przeciwnika, ponieważ jakoś mi to umknęło w trakcie meczu.

#6 | 18/08/2014


Na początek skromne zwycięstwo.


Piłkarze Barcelony nie mieli łatwej drogi do zwycięstwa i na pewno mogą mówić o wielkim szczęściu w końcówce spotkania. Podopieczni Luisa Enrique pokonali przyjezdnych (Levante U.D) skromnie, bo tylko 1:0. Swój udany debiut w koszulce Blaugrany, zaliczył Luis Suarez, który strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. O dobrym występie może też mówić Eliaquim Mangala, który dobrze spisywał się w obronie u boku kapitana Gerarda Pique. Kolejny debiutant, Ivan Rakitić zagrał bardzo dobry mecz i został nawet zawodnikiem meczu, potwierdzając, że jest piłkarzem światowej klasy.

Standardowo na początku to piłkarze z Camp Nou dominowali i stwarzało sobie więcej dogodnych sytuacji niż ekipa José Luis Mendilibar. W 14 minucie meczu, Ivan Rakitić popisał się znakomitym podaniem zza obrońców do Lionela Messiego, który wykończył akcję silnym strzałem, ale tylko w boczną siatkę. Trzy minuty później, obrońcy Levante fatalnie stracili piłkę na rzecz Barcelony, jednak ten błąd naprawił bramkarz Levante, Keylor Navas, który obronił strzał Luisa Suareza, a następnie popisał się znakomitym refleksem przy dobitce Neymara. W 25 minucie spotkania, pierwszą groźną akcję stworzyła sobie drużyna ''Żab''. Andreas Ivanschitz ograł Daniego Alvesa, po czym wrzucił piłkę na główkę Aloysa Nonga. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę, a z dobitki jeszcze uderzył Pedro Rios, niestety nie celnie. W 38 minucie spotkania, znów to gospodarze całkowicie zdominowali środek pola i objęli ''panowanie'' na boisku. Świetna dwójkowa akcja Busquetsa i Iniesty zaowocowała w ostateczności znakomitym strzałem Ivana Rakitićia, który minimalnie przestrzelił nad bramką Navasa. Ostatnią akcję w pierwszej połowie, kolejny raz przeprowadziła drużyna Barcelony. Neymar znakomicie minął obrońce i wgrał piłkę przed szesnastkę, gdzie z dystansu nie celnie uderzył Suarez. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą część meczu i zaprosił piłkarzy do szatni.

Na początku drugiej połowy, Andres Iniesta zasygnalizował Lucho zmianę. Luis Enrique nie zastanawiając się zmienił Iniestę i wprowadził nowego zawodnika, Rafinhe Alcantare. Chwile później Rafinha mógł cieszyć się z pięknej asysty, jednak całej akcji nie wykończył Neymar marnując ''setkę''. W 58 minucie meczu, swoją szanse mieli goście. Ruben Garcia Santos znakomicie odnalazł Davida Barrala, jednak ten strzelił wprost w Claudio Bravo, który jak dotychczas nie musiał się zbytnio męczyć przy bronieniu strzałów rywala, bo po prostu ich nie miał. Kilka minut później, David Barral znalazł się sam na sam z Bravo i gdyby nie znakomita interwencja chilijskiego goalkeepera, to drużyna ''Żab'' prowadziła by w tym meczu. Linia defensywna Barcelony w tej sytuacji najwyraźniej zaspała i na szczęście cały błąd obrony naprawił były bramkarz Realu Sociedad. Następna sytuacja była pod bramką Keylora Navasa w 69 minucie spotkania. Rakitić ponownie podał piłkę zza obrońców, jednak do futbolówki nie zdążył Lionel Messi i akcja została wznowiona od bramkarza. W 74 minucie meczu, kolejny raz obrońcy Barcelony zagubili się, a piłkę odebrał Ivanschitz i po chwili huknął na bramkę Barcelony, ale znakomitą interwencją popisał się kolejny raz Claudio Bravo (Ter Stegen może się obawiać o miejsce w pierwszym składzie). W 77 minucie na boisku pojawił się Gerard Deulofeu w miejsce mało widocznego dziś Neymara. Dosłownie dwie minuty później Deulofeu znakomicie poradził sobie z obrońcami i wszedł w pole karne, a następnie odnalazł Luisa Suareza, który uderzył w prawy dolny róg tak precyzyjnie, że bramkarz tylko mógł patrzeć z niedowierzaniem na swoją obronę. Gerard Deulofeu zanotował bardzo udaną zmianie i od razu wprowadził świeżość w drużynie. Neymar może czuć się zagrożony o swoją pozycję w Barcelonie. Deulofeu zrobił to czego nie udało się zrobić Neymarowi przez 77 minut gry. W końcówce spotkania, Levante miało jeszcze jedną szanse na remis w tym spotkaniu, ale tej szansy nie wykorzystał Mohamed Sissoko, który w 77 minucie wszedł na boisko. Spotkanie zakończyło się skromnym 1:0 dla Barcelony, widać jeszcze, że Luis Enrique wciąż stosuje rotację w drużynie i chce wyjawić już pewną jedenastkę.


FC Barcelona 1:0 Levante U.D
79' Suarez (Deulofeu)

FC Barcelona: Bravo - Alba, Pique(c), Mangala, Alves - Busquets, Rakitić, Iniesta (48' Rafinha) - Neymar (77' Deulofeu), Suarez, Messi




Catalunya Radio poinformowało, że zawodnik Barcelony, Andres Iniesta doznał kontuzji w meczu z Levante. W 48 minucie spotkania, Iniesta zasygnalizował trenerowi zmianę i w jego miejsce wszedł Rafinha. Jeszcze nie wiadomo nic o aktualnym stanie zdrowia piłkarza, ale media przypuszczają, że Iniesta doznał skręcenia stawu skokowego prawej nogi po fatalnym przyjęciu piłki. Dziś wieczorem Andres przejdzie badania medyczne, które stwierdzą co naprawdę dolega ikonie Barcelony.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2014, 21:32:40 wysłana przez MichuVeB »

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2014, 21:57:01 »
Dobra, przeanalizowałem sobie całość, bo pierwszy raz u Ciebie zawitałem. Osobiście za Barceloną nie przepadam (żeby nie było... szanuję ją i to bardzo, ale nie jest bliska mojemu serca, chociaż miałem przyjemność zwiedzać Camp Nou), ale jeżeli jesteś jej fanem, to na pewno będę zaglądał, bo widać, że opisujesz wszystko z pasją. Bardzo ciekawe transfery, tylko szkoda mi Songa, bo darzę go wyjątkowo dużą sympatią, jak na obecnych graczy Dumy Katalonii. Udany początek sezonu, udany pod względem zainkasowania 3 pkt, bo fani na pewno spodziewali się pogromu. Posiadając atak Neymar - Suarez - Messi oczekiwania z pewnością były dużo wyższe. Byłoby wskazane, abyś jeszcze wzmocnił boki obrony i pozycję defensywnego pomocnika. No chyba że wyjątkowo lubisz Busquetsa, Alvesa i Albę personalnie. Życzę zdrowia Andresowi, bo z pewnością ciężko będzie go zastąpić. Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem byłoby lekkie cofnięcie Rakiticia i wstawienie na miejsce Iniesty Gerarda Deulofeu. Zaliczył asystę, bardzo ważną asystę, więc mógłby się sprawdzić. Życzę wytrwałości i jeżeli wszystko będzie szło jak dotychczas, to będę zaglądał, a w to nie wątpię. Obyś nie skończył tak szybko jak (popraw mnie, jeżeli się pomylę ;) ) z Bayernem i PSG.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2014, 00:06:24 »
Obyś nie skończył tak szybko jak (popraw mnie, jeżeli się pomylę ;) ) z Bayernem i PSG.

Nie mylisz się, dobrze trafiłeś hehe ;D Dzięki za miłe słowa ;)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Barcelona - Rewolucja by MichuVeB
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2014, 00:06:24 »