Autor Wątek: Manchester United FC  (Przeczytany 10774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Manchester United FC
« dnia: Lipiec 05, 2014, 01:10:29 »
Spoiler for Hiden:
Kariera będzie prowadzona według mojego planu. Nie będę go zmieniał. Często podczas pisania tekstów, będę wyrażał swoją opinię na dany temat. Taki już pomysł na nią mam. Chyba nikomu nie będzie to przeszkadzać. Zatem, oby się dobrze czytało.



5 lipca 2014,
Prolog




Z nadzieją na lepsze jutro...



Zwolnienie Davida Moyesa wywołało na świecie skrajne emocje. Kibice Manchesteru United byli w zdecydowanej większości zadowoleni taką decyzją, natomiast reakcja fanów innych zespołów była zgoła inna. Moim zdaniem jednak Szkot nie powinien zostać zwolniony. Lepsza gra zespołu w dalszej części sezonu, pozwalała liczyć na znacznie bardziej udany przyszły sezon. Na dodatek transfery, o których Moyes sam wspomniał. Gdyby dostał jeszcze rok, to myślę, że by się zrewanżował za tak nieudane rozgrywki. Nie ma jednak co roztrząsać, przyszedł van Gaal i pod jego wodzą będzie budowane zupełnie nowe United.

Z obecnie dostępnych menadżerów Louis van Gaal wydawał się najlepszym wyborem, ale także biorąc pod uwagę bałagan, jaki panuje w klubie z Old Trafford, ciężko było znaleźć lepszego szkoleniowca, który się z nim upora. Silna ręka jest potrzebna, van Gaal taką ma. Żaden piłkarz, tak jak za Fergusona, nie może być pewny gry. Holender wydaje się mieć plan na Manchester, co pokazują już dwa przeprowadzone transfery. Swoją drogą, być może były one już wcześniej dogadane, bo o zainteresowaniu nimi ze strony "Czerwonych Diabłów" wiadomo było od dawna.

Według wszelkich spekulacji Manchester United dokona jeszcze trzech transferów. Mianowicie, jeszcze jednego środkowego lub defensywnego pomocnika, środkowego obrońcę i skrzydłowego. Po odejściu Vidicia i Ferdinanda środek obrony bardzo potrzebuje jakiegoś nowego piłkarza, niekoniecznie gwiazdy do pierwszego składu, bo Jones i Evans bez kontuzji to jedna z najlepszych par obrońców w Europie. Na skrzydło jest wiele opcji, ale najbardziej prawdopodobną wydaje się Mepmhis Depay. Ciekawe, co ze środkiem pola, bo William Carvalho wydaje się być zbyt drogi. Kevin Strootman to ciekawa alternatywa, transfer utrudnia jednak kontuzja piłkarza Romy.

Dla przypomnienia, z Manchesterem United pożegnali się już Nemanja Vidić i Rio Ferdinand. Oficjalnie potwierdzony został transfer Andersona do Fiorentiny, a także Ashleya Younga, który odchodzi do West Hamu. Wydaje się, że w klubie zostanie Nani, gdyż Louis van Gaal chce jeszcze zobaczyć, na co stać tego zawodnika. Przy transferze Luke'a Shawa możliwe jest odejście Patrice'a Evry, ale w takiej sytuacji United zostałoby tylko z jednym lewym obrońcą. Niepewną sytuację mają za to Javier Hernandez i Marouane Fellaini, którzy sami zastanawiają się nad odejściem z klubu. Za jakiś czas mamy się dowiedzieć także, kto zostanie wypożyczony. Podobno Louis van Gaal chce już w tym sezonie dać szansę występów w pierwszym zespole Nickowi Powellowi, Wilfredowi Zaha czy Jesse Lingardowi.

W najbliższym czasie pewnie nie będzie się tak wiele dziać, ale jak już Louis van Gaal wróci z mundialu, to powinniśmy powoli dopiąć sprawę tych trzech transferów. Na tournee Holender chce mieć już ponoć skompletowany zespół. On sam na ten temat za wiele nie mówi, bo wiadomo, że na razie ma ważniejsze sprawy na głowie. Wiadomo jednak, że właściwie zaraz po zakończeniu turnieju w Brazylii, przyjeżdża on do Manchesteru.




« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2014, 10:57:38 wysłana przez plumber. »

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2014, 04:09:44 »
Moim zdaniem początek zbyt ubogi, aby przewidywać ogromne sukcesy tej kariery, lecz również nie przekreślający szans na takowe. Jak już dałeś zdjęcię van Gaala i RVP to mogłeś wrzucić to z nieudaną piątką ;) Ramka do zdjęcia na pewno dodałaby estetyki do całości. Co do lewych obrońców to masz jeszcze Alexa Buttnera, więc śmiało możesz myśleć o sprzedaży Evry. William Carvalho byłby genialnym transferem, a Depay myślę, że jest taki hmm zbyt oklepany, ale wybór należy do Ciebie. Van Gaal powiedział już publicznie, że Fellaini ma sobie szukać nowego klubu, chociaż w karierze nie musisz tego uwzględniać. Na pewno będę wpadał, bo ten prolog prognozuje ciekawą kontynuacją. Powodzenia :)

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2014, 10:43:28 »
Moim zdaniem początek zbyt ubogi, aby przewidywać ogromne sukcesy tej kariery, lecz również nie przekreślający szans na takowe.
Dla mnie nie ma sensu wklejanie żywcem z internetu informacji o jednym z największy klubów piłkarskich świata. Każdy mniej więcej wie, co osiągnął, a jeśli chce sobie przypomnieć, może skorzystać z wikipedii. Dla mnie to po prostu zbędne.

Cytuj
Jak już dałeś zdjęcię van Gaala i RVP to mogłeś wrzucić to z nieudaną piątką ;) Ramka do zdjęcia na pewno dodałaby estetyki do całości.
Nie lubię ramek. Kiedyś ich używałem, teraz doszedłem do wniosku, że są zbędne i w większości zdjęcia wyglądają bez nich lepiej. Jak już, to użyłbym ramki najmniejszej wielkości, a nie aż piątki. No ale, jak kto woli.

Cytuj
Co do lewych obrońców to masz jeszcze Alexa Buttnera, więc śmiało możesz myśleć o sprzedaży Evry.
Doskonale pamiętam o Buttnerze. Problem w tym, że odszedł już niedawno oficjalnie do Dynama Moskwa. Przecież pisano o tym.

Cytuj
Depay myślę, że jest taki hmm zbyt oklepany
Jak to oklepany? Głośno zrobiło się o nim dopiero podczas tegorocznych Mistrzostw Świata. Ze wszystkich skrzydłowych łączonych z United, jest on najrzadziej wymieniany. Di Maria czy Sanchez to znacznie częściej wymieniane nazwiska, znane w wielkim futbolu już od jakiegoś czasu. Więc oni są chyba bardziej oklepani od piłkarza PSV Eindhoven. Na dodatek jest on o pięć lat młodszy od Alexisa i sześć od Angela.

Cytuj
Van Gaal powiedział już publicznie, że Fellaini ma sobie szukać nowego klubu
Gdzie? Jakoś nic o tym nie słyszałem? Wchodziłem nawet teraz na stronę o United, bo myślałem, że coś nowego się wydarzyło, ale nic takiego nie ma. Więc? Skąd masz takie informacje? Oczywiście Fellaini może odejść, ale sam w wywiadzie powiedział: "Czy będę grał na Old Trafford w kolejnym sezonie? Zobaczymy po mistrzostwach świata."

Cytuj
Na pewno będę wpadał, bo ten prolog prognozuje ciekawą kontynuacją. Powodzenia :)
Dziękuję. ;)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2014, 11:00:45 »
Z van Gaalem Manchester będzie silniejszy i znowu będzie się bił o mistrzostwo kraju, jestem o tym przekonany. Dobry klub, dobra liga, a wiec życze Ci powodzenia.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2014, 11:05:00 »
van Gaal jest niezwykle charyzmatyczny, na taktyce zjadł zęby i mimo, że go nie lubię, to po prostu wiem, że zapewni sukcesy Manchesterowi. Poza tym, to Giggs ma przy nim nabierać doświadczenia, tak, by kiedyś samodzielnie kierował klubem. Pierwszy post napisałeś sprawnie, choć wg mnie te osobiste zdaniem powinieneś sobie zostawić na "FoF" ;)
Czekam na kolejne odcinki, mamy już trochę tych "Czerwonych Diabłów" w dziele, więc będzie konkurencja. Powodzenia i wytrwałości.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2014, 11:16:38 »
Nie będę z tym moim zdaniem przesadzał, ale będę pisał tę karierę czasem z mojej perspektywy. Jak mam wyrazić swoją opinię, to wolę napisać, że jest ona moja, a nie powoływać się na to, że pracuję w jakiejś gazecie. Rozumiesz?

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2014, 11:37:08 »
Dobra.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2014, 12:24:01 »
W tym sezonie jak i w twojej karierze czeka nas zupełnie inny Manchester niż ten z poprzedniego sezonu. Nowe transfery będą raczej największym kluczem do lepszej gry i osoba van Gaala także, ale jak wspomniałeś Moyes z transferami także mógł w nadchodzącym sezonie zrobić to znacznie lepiej.
Na pewno chciałbym odejścia Evry i Fellainiego. Nani na siłę mógłby zostać, bo może coś jeszcze pomoże. Transfer Depaya tez nie byłby złym pomysłem. Powodzenia :D

Offline Fiero

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 04.07.2014r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2014, 13:34:25 »
Z Van Gaalem to może być zupełnie inna drużyna i miejmy nadzieję, że taka będzie. Będę wpadał sprawdzać, jak Ci idzie. Początek dla mnie w sam raz, z doświadczenia wiem, że nie ma co pisać ścian tekstu, bo ludzie i tak w większości przypadków nie czytają wszystkiego. Powodzonka!

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2014, 13:56:45 »
Cytuj
Doskonale pamiętam o Buttnerze. Problem w tym, że odszedł już niedawno oficjalnie do Dynama Moskwa. Przecież pisano o tym.
Aha, racja, w takim razie sorki, umknęło mi jakoś, akurat wtedy wyjechałem, może dlatego...

Cytuj
Gdzie? Jakoś nic o tym nie słyszałem? Wchodziłem nawet teraz na stronę o United, bo myślałem, że coś nowego się wydarzyło, ale nic takiego nie ma. Więc? Skąd masz takie informacje? Oczywiście Fellaini może odejść, ale sam w wywiadzie powiedział: "Czy będę grał na Old Trafford w kolejnym sezonie? Zobaczymy po mistrzostwach świata."

REJESTRACJA lub LOGOWANIE , REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2014, 14:05:09 »
Bez cytatów to wiesz.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2014, 14:27:44 »
"He's not a United type of player" ;) Rozumiem Twój ból, bo bardzo lubię Marouana i chciałbym żeby grał w Newcastle, no ale trudno... Co prawda u mnie Fellaini wrócił do Evertonu, ale rób jak uważasz. Myślę, że jakbyś zrobił na odwrót, to może być ciekawiej :)

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2014, 17:36:36 »
Nie zostawiłem jeszcze tutaj swojego komentarza, mimo że wcześniej przeczytałem początek. Zapowiada się kariera w formie felietonów lub czegoś na ten styl? Chętnie.
Nie jestem jakimś fanem van Gaala, a właściwie nie darzę go jakąkolwiek sympatią, jak zresztą wiele osób z jego zawodu. Nie można mu odmówić, że jest wielkim fachowcem i genialnym taktykiem i ma wszystko co potrzebne włącznie ze swoim Robinem do odbudowania United. Fajnie się czyta. Czekam na więcej.

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Manchester United FC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2014, 13:52:58 »
6 lipca
Odcinek drugi



Vermaelen odchodzi z Arsenalu


Dzisiaj rano, tuż po odpadnięciu reprezentacji Belgii z Mistrzostw Świata, oficjalna strona Arsenalu potwierdziła, że Thomas Vermaelen odchodzi z Arsenalu. Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, ale podczas trwającego mundialu żaden piłkarz nie chciał sobie zaprzątać głowy transferami. Kierunek przenosin Belga również już poznaliśmy. Były już kapitan londyńskiego klubu, podpisał trzyletni kontrakt z Manchesterem United.

Transfer popularnego Vermy wywołał wśród fanów Arsenalu wielkie oburzenie. To już kolejny piłkarz, który jako kapitan odchodzi z drużyny Arsena Wengera. Najpierw Robin van Persie odszedł do Manchesteru United, następnie Cesc Fabregas do Chelsea, a teraz właśnie Vermaelen także odszedł do zespołu z Old Trafford. Powodem jest oczywiście braków sukcesów klubu z Emirates, który jednak w przypadku Belga teraz wydaje się trudny do wytłumaczenia. Przecież w drużynie "Kanonierów" grałby on w tym sezonie w Lidze Mistrzów, natomiast będąc "Czerwonym Diabłem" ominą go wszelakie europejskie rozgrywki w tym roku.

Sam zainteresowany nie wypowiedział się jeszcze na ten temat, ponieważ wraz ze swoją reprezentacją przebywa jeszcze w Brazylii. Z pewnością nie jest w najlepszym humorze, bo pojedynek z Argentyną został przegrany przez drużynę Marka Wilmotsa minimalnie. Oficjalna prezentacja powinna nastąpić jednak w ciągu kilku najbliższych dni.

Przy okazji wypada wspomnieć o sytuacji Louisa van Gaala na mistrzostwach. Wczoraj Holandia awansowała do półfinału i już wiadomo, że van Gaal bez względu na rezultat półfinałowego spotkania, przybędzie do Manchesteru 16 lipca, czyli cztery dni po meczu o 3. miejsce i trzy po finale. Robin van Persie, ostatni "Czerwony Diabeł" na mundialu, wykorzystał wczoraj rzut karny i pomógł swojej reprezentacji w osiągnięciu, które mało kto zakładał jeszcze przed rozpoczęciem turnieju w Brazylii.

Na następne transfery musimy poczekać do końca mundialu, bo sam van Gaal tak powiedział. Carvalho, Vidal, de Vrij, Sanchez, di Maria, Depay - ktoś z tych piłkarzy, może nawet nie jeden, już niedługo zawita na Old Trafford. Co do tego zgodne są wszystkie media w Anglii.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 10:28:49 wysłana przez Warrior »

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2014, 14:01:02 »
Co do tego oburzenia to chyba trochę przesadziłeś... Mój najserdeczniejszy przyjaciel jest kibicem Arsenalu. Również kilku moich kumpli zalicza się do The Gunners. Powiem Ci szczerze, że nie pamiętam, kiedy ostatnio usłyszałbym od nich miłe słowo o Verminatorze (taaa... ksywy Gunnersów są boskie... Chambo (Ox), Rambo (Ramsey ;D), PERfection (Mertesacker), Verminator właśnie i wiele innych ;)) Nie chcę mi się szukać ile on ma lat, a Ty tego nie uwzględniłeś, ale zdaję mi się, że już ma swoje lata. Myślę, że 5-letni kontrakt to jednak przesada o te 2 lata. Liczę na Carvalho i de Vrija. Powodzenia :D

Offline fcbm18

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Głogów
  • Wiadomości: 214
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2010r.
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2014, 15:36:15 »
Louis Van Gaal to wielki trener, i wiedzą jaką posiada, i charakterem, i zmysłem taktycznym. Chłop zna się na tym co robi, można mu zaufać. Ma jedną wadę, jeżeli coś idzie nie tak, jakiś piłkarz nie spełnia oczekiwań i widzą to wszyscy poza Van Gaalem ten i tak będzie grał to samo. Tak było w Bayernie w sezonie 2010/2011 kiedy systematycznie grał Tymoszczuk i na lewej obronie Gustavo/Braafheid którzy kompletnie odstawali od reszty pod względem umiejętności. Mam nadzieję że w United Van Gaal nie będzie popełniał błędów a jeżeli mu się zdarzy to posłucha szczerych rad i podpowiedzi. ;)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2014, 22:34:05 »
Vermaelen będzie dobrą alternatywą na ŚO. Był potrzebny transfer po odejściu Vidicia i Rio i oto jest. Jestem ciekawy kto w takim razie będzie tworzył parę stoperów. Van Gaal po mistrzostwach na pewno sobie to jakoś ułoży. Z jeszcze potencjalnych wzmocnień chciałbym przyjścia Depay i Vidala.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2014, 10:01:44 »
Mała poprawka - Fabregas jako kapitan Arsenalu odchodził do Barcelony, nie do Chelsea.
Dla mnie też za długi ten kontrakt dla Vermaelena. Dwa, trzy lata to by wystarczyło, tak będzie United płacić mu 5 lat, a nie wiadomo, czy on będzie w ogóle grał w podstawowym składzie.
Liczę na transfer Vidala, Reusa. Takie moje kandydatury.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline plumber.

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2014
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 19.01.2014r.
    • twitter
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2014, 10:19:11 »
Mała poprawka - Fabregas jako kapitan Arsenalu odchodził do Barcelony, nie do Chelsea.
Wiadomka. No ale kibice Arsenalu pamiętają, że był ich kapitanem i to odejście do Chelsea boli ich równie, co wtedy.

Cytuj
Dla mnie też za długi ten kontrakt dla Vermaelena.
Rzecz jasna. Myślałem o trzech latach. Już zmienione.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2014, 10:27:30 wysłana przez Warrior »

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2014, 20:06:16 »
Szczerze przyznam, że kompletnie nie wyobrażam sobie Vermaelena w barwach United, po prostu ten zawodnik nie pasuje mi do drużyny z Old Trafford. Jeśli chodzi o karierę to wygląda spoko, ten styl coś mi dużo podpowiada. ;D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Manchester United FC
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2014, 20:06:16 »