Autor Wątek: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|  (Przeczytany 2301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek98

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2014
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.03.2014r.
Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« dnia: Czerwiec 14, 2015, 11:32:52 »
Nowy sezon, nowe wyzwania


Sezon 2014/2015 stał się już przeszłością. Mimo dobrego startu, Wiślacy nie zdołali wywalczyć prawa gry w eliminacjach do europejskich pucharów. W trakcie sezonu zwolniony został Franciszek Smuda, a zastępujący go Kazimierz Moskal też nie podołał wyzwaniu. Klub miał wychodzić na prostą, a sytuacja finansowa wygląda podobnie jak przed rokiem. Prezes Gaszyński nie zdołał dogadać się z kilkoma ważnymi punktami drużyny, dlatego też Białą Gwiazdę opuścili Ostoja Stjepanović, Łukasz Garguła, Dariusz Dudka i przede wszystkim Semir Stilić. Ich podzielił także trener. Mimo poparcia Roberta Gaszyńskiego, rada nadzorcza zadecydowała o zwolnieniu Moskala z tej funkcji. Głównym czynnikiem, którym kierował się zarząd była końcówka fazy zasadniczej, jak i finałowej, kiedy to w kilku ważnych meczach, zespół tracił 3 punkty w ostatnich minutach meczu. Nowy trener wraz z początkiem okresu przygotowawczego ma zacząć budowę nowej silnej Wisły, który w sezonie 2015/2016 od pierwszej do ostatniej kolejki będzie walczyła o mistrzostwo. By się tak stało klub musi w pierwszej kolejności zakontraktować kilku graczy z doświadczeniem, a jak wiemy w przypadku Wisły nie będzie to łatwe. Sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej, dlatego muszą szukać wolnych zawodników. Opcją dla trenera będzie także utalentowana młodzież, która wraca z wypożyczeń. Mowa tu między innymi o Tomaszu Zającu czy Dawidzie Kamińskim.


Tarasiewicz trenerem!


Z dniem 20 czerwca 2015 nowym trenerem Wisły Kraków został Ryszard Tarasiewicz. Były wyśmienity Polski piłkarz, a w ostatnim czasie trener Śląska Wrocław, Zawiszy Bydgoszcz czy Korony Kielce. Z bydgoszczanami w 2013 roku wywalczył awans do Ekstraklasy i w debiutanckim sezonie zdobył z nimi Puchar Polski. Rok temu mimo wysokich celów, wywalczył "zaledwie" utrzymanie z kielecką Koroną. Tarasiewicz wiązany z Wisłą był już od dawien dawna, lecz dopiero teraz nadarzyła się dogodna okazja, by podpisać kontrakt z tym klubem. Na debiutanckiej konferencji prasowej w roli szkoleniowca zespołu z pod Wawelu, otwarcie zapowiedział, że przyszedł do Krakowa, by walczyć o Mistrzostwo i Puchar Polski. Chcę osiągnąć coś, co mało komu się udało. Budowę zespołu zacznie od sprowadzenia 4-5 doświadczonych graczy, którzy staną się ostoją klubu. Pierwsze nazwiska, jakie przewijają się przez listę klubową to Luis Carlos, Filip Starzyński, Michał Mak, Adam Kokoszka czy Michał Chrapek.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE - Wisła Kraków by Maciek98

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2015, 12:30:00 »
Liczę, że poprowadzisz tę Wisłę dłużej niż ostatnio, bo potencjał masz.

Biała Gwiazda jest w fatalnej wyjściowej sytuacji, ale zawsze może być gorzej. Trzeba odnaleźć się w tej sytuacji, z czym myślę poradzi sobie Tarasiewicz. Wolałbym za Moskala Ojrzyńskiego, ale to Twoja kariera. Mam nadzieję, że popuścisz wodze fantazji i zrobisz jakieś ciekawe transfery - podani przez Ciebie piłkarze są ciekawi, bez dwóch zdań. Z tym, że Chrapek to chyba raczej tylko wypożyczenie, a Kokoszka nie jest lubiany przy Reymonta.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2015, 10:15:45 »
Budowę zespołu zacznie od sprowadzenia 4-5 doświadczonych graczy, którzy staną się ostoją klubu. Pierwsze nazwiska, jakie przewijają się przez listę klubową to Luis Carlos, Filip Starzyński, Michał Mak, Adam Kokoszka czy Michał Chrapek.

Jeśli Starzyński, Mak czy Chrapek to "doświadczeni gracze" to wtedy kapitan Wisły - Głowacki jest już zdecydowanie oldbojem.  ::)

Biała Gwiazda ściągnie co najwyżej dwóch, no przy dobrych wiatrach trzech graczy z tej wymienionej piątki. Powód? Pieniądze. Każdy ww. zawoła o wysoką pensję i choć listę płac uszczuplili Dudka, Garguła czy Stilić to według mnie klub nie powinien zataczać błędnego koła i dawać kolejne kontrakty opiewające na wysokie kwoty. Wiadomo, że udział w europejskich pucharach da ogromny zastrzyk pieniędzy i warto ryzykować, ale jest możliwe zbudowanie zespołu na zawodnikach, którzy nie są najbardziej rozchwytywani na rynku transferowym.

Nie zmarnuj potencjału tej kariery, życzę powodzenia :)

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2015, 13:48:22 »
Tarasiewicz według mnie to nie jest najlepszy wybór. A nazwiska nowych graczy nie powalają. Co najwyżej będą to dobrzy zmiennicy. Nic więcej. No, ale zobaczymy co z tego będzie. Czas pokaże.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2015, 15:08:36 »
A nazwiska nowych graczy nie powalają. Co najwyżej będą to dobrzy zmiennicy. Nic więcej. No, ale zobaczymy co z tego będzie. Czas pokaże.

Zmiennicy, "co najwyżej"? Chrapek, którego Wisła rok temu oddała do Catanii za dobre pieniądze, Mak który co tydzień grał w GKSie w pierwszym składzie i zdobywał asysty oraz gole? Carlos, który szalał i w Zawiszy i w Koronie? Starzyński, fakt, chimeryczny, ale wciąż z jedną z najlepiej ułożonych stóp w Ekstraklasie? Nawet ten Kokoszka co w Rosji nie najgorzej grał?

Chyba trochę pojechałeś po bandzie.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2015, 16:48:50 »
Zmiennicy, "co najwyżej"? Chrapek, którego Wisła rok temu oddała do Catanii za dobre pieniądze, Mak który co tydzień grał w GKSie w pierwszym składzie i zdobywał asysty oraz gole? Carlos, który szalał i w Zawiszy i w Koronie? Starzyński, fakt, chimeryczny, ale wciąż z jedną z najlepiej ułożonych stóp w Ekstraklasie? Nawet ten Kokoszka co w Rosji nie najgorzej grał?

Chyba trochę pojechałeś po bandzie.

Chrapek, jest cieniem tamtego zawodnika który grał w Wiśle. Mak może i błyszczy w Bełchatowie, ale nie jest tak dobry na Wisłę. Carlos, może jako jedyny być podstawowym piłkarzem. Starzyńskiego tak ciężko się ogląda. Uderzenie ma faktycznie dobre, ale według mnie to nie jest jakiś super gracz. Kokoszka to według mnie nie jest taki dobry jak dwa-trzy lata temu. To tylko moje zdanie. Ja zamiast tych zawodników widziałbym kogoś innego. Kogoś kto poziomem będzie podobny, bądź lepszy, ale będzie mniej znany, żeby nie zawołał zbyt dużo za grę w Wiśle.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2015, 19:05:41 »
Cytat: seba m.
Chrapek, jest cieniem tamtego zawodnika który grał w Wiśle.
We Włoszech nie grał dużo, ale widziałeś jak tam trenował itd.? Na Ekstraklasę to wciąż piłkarz solidny, przecież nie uleciały z niego wszystkie umiejętności przez rok w Italii.

Cytuj
Mak może i błyszczy w Bełchatowie, ale nie jest tak dobry na Wisłę.
Czemu? Na skrzydle zapewni liczby (asysty i gole), których nie daje ani Sarki ani Boguski. Guerrier też dośrodkowywać nie potrafi.

Cytuj
Starzyńskiego tak ciężko się ogląda. Uderzenie ma faktycznie dobre, ale według mnie to nie jest jakiś super gracz.
Bo gra w Ruchu, gdzie za partnerów do grania ma Surmę, Zieńczuka czy Babiarza. Czyli albo emerytów, albo mało efektownych pracusiów.

Cytuj
Kokoszka to według mnie nie jest taki dobry jak dwa-trzy lata temu.
Czemu? Bo odejściu ze Śląska zagrał w 22 meczach w rosyjskiej najwyższej lidze. Nawiasem mówiąc, może wróci teraz do Wrocławia.

Cytuj
Ja zamiast tych zawodników widziałbym kogoś innego
Rozumiem, każdy ma swoje zdanie... ale...

Cytuj
Kogoś kto poziomem będzie podobny, bądź lepszy, ale będzie mniej znany, żeby nie zawołał zbyt dużo za grę w Wiśle.
... ciężko takich. W Polsce nawet bardzo. A ci, których podał maciek98 i tak zażądali by pensji takiej, na jaką Wisłę nie stać - mimo tego w karierze wolałbym ich, Polaków, a nie zagadkowych no-name players. Nie wiem czy wiesz, jak w rzeczywistości kiepsko wygląda skauting Wisły.

Dobra, nie ma co spamić w wątku. Ty masz inne zdanie, ja inne. Tyle o tym.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline PrezesRady

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 300
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 24.08.2014r.
  • Gram w: PES 6
Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:14:02 »
Nowy sezon, a w Wiśle Kraków spore zmiany. Odeszli zawodnicy, którzy sporo wnosili bo gry klubu. Na ich miejsce przyszli zmiennicy, ale chyba nie z takim potencjałem. Okienko póki co jeszcze trwa i możliwe, że trener Tarasiewicz dostanie zawodników, którzy pozwolą mu powalczyć o najwyższe cele.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wisła Kraków by Maciek98 |#1|
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:14:02 »