Autor Wątek: Problem z odpaleniem gry na high  (Przeczytany 1596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niebieski9

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2015
  • location: pl
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2015r.
  • Gram w: pes 2015
Problem z odpaleniem gry na high
« dnia: Wrzesień 22, 2015, 13:31:25 »
mój laptop: Intel (R) Core(TM) i3 CPU REJESTRACJA lub LOGOWANIE
                   pamięć ram: 3,00 GB (Dostępne 2,86GB)-good
                   Intel (R) HD Graphics (PS 5.0 Vs 5.0)-bad
                   Vram 992 MB Shared 1.2 GB-ok
                   
grę muszę uruchamiać: prawym, uruchom z procesorem nvidia o dużej wydajności bo inaczej tnie i grafika wygląda tragicznie. Problem w tym, że gra działa tylko na medium, jeśli zmienię na high gra również tnie i co dziwne wyglada jakby była uruchomiona na low. Czy jest jakiś sposób na poprawienie tego czy mam za słabego kompa. Dodam, że pes 15 gra chodzi mi bez problemu na high przy tych samych parametrach w specifications. Settings.exe również muszę uruchamiać z procesorem nvidia o dużej wydajności, bo inaczej w specifications widzi mi good,good,unable,unable i dostępne jest tylko low (na stałe nie idzie tego zmienić w panelu nvidia bo nie zapamiętuje wyboru -uruchom z procesorem o dużej wydajności, gdy chcę to przypisać na stałe do folderu settings.exe)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 13:39:02 wysłana przez niebieski9 »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2015, 15:13:05 »
dodałeś folder gry do wyjątków w antywirusie ?
jakieś niepotrzebne programy działają w tle oraz usługi (np. windows defender) ?
skanowałeś adwcleaner i usunąłeś co znalazł ?
ustawiłeś w opcjach karty graficznej dla NVIDIA aby była domyślną grafiką dla systemu windows (jak to zrobić patrz google) ?

Offline niebieski9

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2015
  • location: pl
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2015r.
  • Gram w: pes 2015
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2015, 19:18:58 »
folder dodany do wyjątków, win defender wyłączony, adwcleanerem przeskanowałem, po przeinstalowaniu sterowników nvidii w końcu udało mi się ustawić procesor Nvidia o dużej wydajności dla pes 16 oraz settings.exe (ale to chyba tylko dlatego że najpierw zrobiłem to samo z Valve steam (przedtem tego nie zrobiłem). Teraz nie muszę już otwierać prawym (uruchom z procesorem nvidia o dużej wydajności) bo działa już bez tego. Poza tym zauważyłem jeszcze, że teraz w specifikations zmieniło się: Cpu na ok (to chyba po zmianie w msconfig-rozruch-liczba procesów zmieniona na 2) oraz Vram również na ok i teraz pokazuje 1008 mb. Problem dalej taki sam. Na high tnie, a grafika wygląda jakby ustawienia były na low :/

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2015, 19:37:34 »
Co masz namieszane w systemie albo nie wiem.. najlepiej formata postawić (najgorsza ze sprawdzonych rad...)
Miąłeś GOOD a masz OK dla CPU.... przeinstalowałeś te same czy wgrałeś najnowsze jakie są możliwe dla tej k.graficzne ?

We właściwościach pliku pes2016.exe ustaw na sztywno prawa administracyjne.
W pliku settings.exe sprawdź opcje auto i może zamiana Stereo lub inne coś da...
Wejdź w ustawienia k.graficznej dla Nvidia i ustaw opcje w niej na domyślne lub dla wysokiej wydajności... i off vsync

Cytuj
Cpu na ok (to chyba po zmianie w msconfig-rozruch-liczba procesów zmieniona na 2)

daj z powrotem jak było w msconfig i w czasie uruchomienia gry możesz zwiększyć priorytet dla gry o stopień w górę...

Może tak ma wyglądać na High grafika ale...

Offline niebieski9

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2015
  • location: pl
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2015r.
  • Gram w: pes 2015
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2015, 21:16:41 »
przeinstalowałeś te same czy wgrałeś najnowsze jakie są możliwe dla tej k.graficzne ?
sterowniki pobrałem stąd REJESTRACJA lub LOGOWANIE (moja karta to GeForce GT 520M),
zainstalowałem je wg. tej instrukcji REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Cytuj
daj z powrotem jak było w msconfig i w czasie uruchomienia gry możesz zwiększyć priorytet dla gry o stopień w górę...
nie bardzo rozumie gdzie mam zwiększyć ten priorytet?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2015, 21:36:41 »
Cytuj
nie bardzo rozumie gdzie mam zwiększyć ten priorytet?

w menadżer zadań potem prawy klick na pes2016.exe i ustaw priorytet, powyżej normalnego lub wysoki.

i jeszcze to spróbuj zrobić:

zainstaluj i zrób skanowanie programem Wise Registry Cleaner dla czyszczenie i optymalizacja

obczaj jeszcze ten patent:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 21:53:00 wysłana przez we'street »

Offline niebieski9

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2015
  • location: pl
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.02.2015r.
  • Gram w: pes 2015
Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2015, 14:59:38 »
Sprawdziłem każdą opcję... Na chwilę obecną laptop złapał jakiegoś wirusa chyba, bo już teraz na medium gra zaczęła ciąć, a w chrome otwiera się milion reklam, że nawet adbloki nic nie ogarniaja. Adw cleaner i wise registry cleaner też nie mogą sobie poradzić.  Włączyłem wiec przywracanie systemu..mimo wszystko dzięki wielkie za wszystkie porady
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 15:02:09 wysłana przez niebieski9 »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Problem z odpaleniem gry na high
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2015, 14:59:38 »