Autor Wątek: Czy warto kupić PES 2016?  (Przeczytany 2810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crasher001

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2015r.
Czy warto kupić PES 2016?
« dnia: Październik 01, 2015, 16:34:45 »
Witam wszystkich serdecznie. ;)

Co roku kupowałem fifę i w sumie obecnie powiedziałem sobie, że już nie kupuję tej gry z wielu powodów. Wczoraj jednak zdecydowałem się pojechać po nią z sentymentu. Bo nie ukrywam, że lubię jednak pograć parę sezonów. I tak się natknąłem na PES'a, o którym kompletnie zapomniałem. Którego z resztą zawsze olewałem. I z racji tego wróciłem do domu, pobrałem demo na konsoli i trochę pograłem. Serio, robi wrażenie. Poza tym, że aktualizacja składów jest zaplanowana na koniec października (overalle są raczej aktualne jeżeli dobrze rozumiem), bramkarze wpuszczają dużo goli (co w światło bramki to wpada praktycznie) i brak im licencji na niektóre ligi (ubolewam nad angielską) to jednak realne odwzorowanie jest świetne. Już nie mówię o tym, że twarze w porównaniu z fifą są jak ze zdjęcia. Ale sama rozgrywka, ruchy i animacje piłkarzy czy podania są świetne. Wydają się o wiele bardziej trudniejsze do opanowania co wywołuje pozytywne emocje. Jako zagorzały fan fify, po styczności z PES'em mam bardzo przyjemne nastawienie co do tej gry. Interesuje mnie głównie single player, tutaj zwany Master League. Nie kupowałem nigdy fify dla trybu online (chociaż fajnie jest pograć sobie z kimś w sieci i czasem to robię) a już na pewno nie dla samego FUT'a, który obecnie jest czymś jak multi w BF'ie czy COD'zie. To mnie w ogóle nie interesuje, bo i tak wiem, że tutaj fifa wygrywa. Jeszcze wracając do singla. To grałem z kuzynem w fifę 16 i powiem szczerze, że nowości trochę jest. Ale ja jakoś nie odczułem nic nowego i fajnego w samej rozgrywce. Czułem się jakbym grał w 15. Mimo, że czytałem o tylu zachwytach nad nową odsłoną tej gry.

Więc podstawowe moje pytania.
1. Czy warto kupić? - Najlepiej jakieś krótkie uzasadnienie, które mnie przekona. 
2. Czy overalle są zaktualizowane? - Na te składy już poczekam, nie zawsze jest tak dobrze. Ale pytanie jest odnośnie aktualnych overalli w porównaniu z poprzednią wersją.
3. Myślicie, że wyjdzie jakiś patch poprawiający grę bramkarzy? - Nigdy wcześniej nie grałem w PES'a i trochę za łatwo z tym zdobywaniem bramek.
4. Czy na konsoli ps3 da radę zaktualizować herby, stroje i nazwy klubów? - Nawet ręcznie, ale ważne żeby się dało. Czytałem coś o tym, że na ps4 można. Ale niestety nie znalazłem informacji czy na poprzedniej wersji też da radę.
5. Czy tryb gry, Master League jest ciekawy i urozmaicony? - Chodzi mi o to czy jest fajnie rozbudowany. Jak wygląda rozwój piłkarzy? Zawsze ceniłem sobie dobrze rozwinięty system szkolenia młodzieży.

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2015, 19:32:59 »
chcesz PES-a na PS3 ?
Jeśli tak, to nie odpowiem na większość pytań gdyż na PS3 to inna gra a ja ogrywam wersje PS4
Mogę ci tylko napisać, ze na PS3 znajdziesz plik instalacyjny ze strojami i herbami tzw OPTION FILE, na PS4 trzeba robic recznie co jest latwe i dosc szybkie
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2015, 19:35:02 wysłana przez TrueGrand »

Offline Crasher001

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 19:39:03 »
Czyli mam rozumieć, że jest dostępna oficjalna aktualizacja? Jeżeli tak to fajnie. A jest tam liga angielska? Bo ma niej mi najbardziej zależy.

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2015, 20:04:41 »
 kę ma oficjalnej latki na licencję jest option file zrobiony przez fanów.
Wpisz w Google OPTION File i zobaczysz jakie są ligi,  angielska   jest oczywiście zawsze i wszędzie

Offline Crasher001

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2015, 20:38:51 »
Ok, dzięki. Czekam wtedy jeszcze na jakieś bezpośrednie opinie i coś odnośnie moich pytań.  :)

Offline seba_maliszewski

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 369
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 19.04.2009r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2015, 14:43:39 »
Grałem ostatnio u brata w PES-a na PS3. Ja ogrywam na PC. Zbyt dużo różnic między tymi wersjami nie ma. Więc mogę wyrazić swoją opinię.

1.Warto Kupić. PES rozwija się i jest bardzo fajną grą, a FIFA ostatnio stanęła w miejscu.

2.Overalle są zaktualizowane. Tylko te składy nieaktualne. Ale ściągniesz z neta Option File i będzie w miarę ok.

3.Tego nie wiemy. Może poprawią, a może nie. Zawsze możesz zmniejszyć czas meczu (ja ustawiłem na 6 minut). Wtedy mniej tych bramek pada i nie ma wyników hokejowych.

4.Tak jak pisali przedmówcy, wgrasz sobie Option File i będą stroje, nazwy czy herby.

5.Jest super rozbudowany. System transferowy działa świetnie. Trafiają się fajne transfery. Można prowadzić klub i reprezentację. Co sezon masz możliwość zmiany klubu lub repry. Rozwój zawodników też jest zrealizowany w dość ciekawy sposób. Co jakiś czas zawodnikom wzrasta lub spada Overall. Na przykład. Kupiłem Malcoma z SC Corinthians i w połowie sezonu nagle miał niesamowitą zwyżkę formy. Co mecz rosły mu kolejne statystyki. W 3-4 miesiące z Overalla 71 przeskoczył na 78. Naprawdę jest to fajne :)

Offline TrueGrand

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 418
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 24.09.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2015, 21:59:01 »
Musimy zaznaczyć,  że pes online i offline to 2 różne gry.
Wszystko co pisałem było o trybie online.

Offline maciej12

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2015
  • location:
  • Wiadomości: 15
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2015r.
Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2015, 23:38:54 »
Też jestem graczem fifowym i powiem Ci, że warto zainwestować w PESa, bo Fifa zmienia się tak wolno, że tych zmian w ogóle nie widać. Ja niedawno dostałem Fifę 16 na urodziny, ale po przemyśleniu tematu zmieniłem ją w sklepie na nowego PESa.  W polu gra się świetnie i gdyby nie ogromna dziura w postaci bramkarzy jak dla mnie byłoby idealnie. Osobiście dużo gram online i tam bramki padają praktycznie przy każdej wizycie w polu karnym. Jest to duży mankament i czasem mam ochotę cisnąć tą gra o ścianę, ale za każdym razem gdy ponownie odpalę grę to wciąż chce mi się grać. Mimo, że wygrałem jakieś 10%  spotkań. :) Póki co zostaję przy PESie.  Dobra gra i też dobrze wygląda. Gram na X360.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Czy warto kupić PES 2016?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2015, 23:38:54 »