Autor Wątek: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki  (Przeczytany 830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cavani

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.07.2016r.
  • Gram w: PES 2016
Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« dnia: Sierpień 17, 2016, 19:29:54 »
Witam wszystkich fanów kochanego PESa,
jest mój pierwszy post na tym wspaniałym forum, które śledzę od czasów PES 5.
Dosyć sentymentów. Mam pytanie.
Ściągnąłem oraz zainstalowałem dodatek Pesgalaxy.com Patch 2016 3.00, który jest pod DLC 4.0. Przeczytałem REJESTRACJA lub LOGOWANIE, że najnowsze DLC zawiera również starsze wersje.
Ściągnąłem również i chciałbym wgrać PES 2016 Classic Patch, który wymaga DLC 2.0.
Mam DpFileListGenerator v1.6 by Baris i wiem, że można tam się przełączać między dodatkami. Z tym sobie poradzę ale potrzebuję podpowiedzi jak przełączyć z aktywnego obecnie DLC 4.0 na DLC 2.0.
Poratuje ktoś?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 19:30:30 wysłana przez Cavani »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:49:36 »
Zdaje mi się, bo nie wiem jak działa dlc w cpk i czy nie jest nazwa dlc powiązana z plikiem pes2016.exe

Musiał byś ręcznie wypakować każdy dlc, potem skleić do jednego folderu i spakować w jedno .cpk i nazwać np. dlc 4.0
To samo robisz jak wyżej z tym że nie pakujesz do "jednego worka" dlc 4.0
Przy robieniu nowego cpk zwracać trzeba uwagę na "ścieżki dostępu w programie, mały błąd literówka i sypie się działanie w grze, jeśli się nie gryzie z jakimś innym dodatkiem zaznaczonym.

Za każdym razem jak byś chciał zmienić patch musiał by względem tego na jakim działa zaznaczyć lub odznaczyć w generatorze dlc przerobione przez siebie. Chyba że było by to ujęte w selektorze który było by trzeba napisać...

lub po prostu nie zaznaczać dlc 3 i 4 przy generowaniu dla patcha co działa z dlc 2.0 + wybór dla jakiego dlc będzie generowanie + odpowiednie pliki cpk dla danego patcha + zmiana .exe jeśli będzie konieczna
pamiętaj o podmianie OF

mam nadzieje że jakoś przybliżyłem rozwiązanie... xD
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 22:12:37 wysłana przez we'street »

Offline Cavani

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.07.2016r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2016, 23:09:20 »
Przybliżyłeś ale to akurat o wiele bardziej skomplikowane niż myślałem. Miałem nadzieję, że DpFileList Generator ma opcję aktywowania i dezaktywowania DLC.
Spróbuję i dam znać jak to jest z tym działaniem DLC w *.cpk.
Dziękuję za odpowiedź.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2016, 23:25:36 »
nie no jeśli chcesz aby patch oparty na dlc 2.0 działał z dlc 2.0 to wybierasz generowanie dla 2.0 i zaznaczasz pliki od dlc 1 i 2 + te od patch z 2.0 i generujesz nowy plik, gotowe
potem tylko zamiana OF w bibliotece > moje dokumenty itd. i gra powinna śmigać

tylko nie wiem czy jest wymagany .exe który był z dlc 2.0 czy najnowszy też bez problemu puści grę, ale zdaje mi się że zadziała

bo nawet jak byś łączył 2 dlc w jedno (przykład tylko taki podałem jak można, pierszy opis z 2 postu tego tematu) to i tak of musisz podmienić
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 14:52:10 wysłana przez we'street »

stanek1983

  • Gość
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2016, 04:38:30 »
nie no jeśli chcesz aby patch oparty na dlc 2.0 dziłał z dlc 2.0 to wybierasz generowanie dla 2.0 i zaznaczasz pliki od dlc 1 i 2 + te od patch z 2.0 i generujesz nowy plik, gotowe
potem tylko zamiana OF w bibliotece > moje dokumenty itd. i gra powinna śmigać

tylko nie wiem czy jest wymagany .exe który był z dlc 2.0 czy najnowszy też bez problemu puści grę, ale zdaje mi się że zadziała

bo nawet jak byś łączył 2 dlc w jedno (przykład tylko taki podałem jak można, pierszy opis z 2 postu tego tematu) to i tak of musisz podmienić
musisz mieć exe pod 2.0

Offline Cavani

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.07.2016r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2016, 12:42:57 »
Z tego co zrozumiałem w takim razie to mogę wygenerować *.cpk do patcha pod DLC 2.0 podmieć OF i pes2016.exe i powinno działać. To umożliwi mi później po odpowiedniej podmiance również uruchomienie patcha pod DLC 4.0? Nie chciałbym stracić możliwości uruchomienia go i konieczności przeinstalowywania gry z tego powodu. Wolę zapoznać się kompleksowo z tematem zanim wezmę się za kombinowanie.

stanek1983

  • Gość
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2016, 13:11:29 »
Z tego co zrozumiałem w takim razie to mogę wygenerować *.cpk do patcha pod DLC 2.0 podmieć OF i pes2016.exe i powinno działać. To umożliwi mi później po odpowiedniej podmiance również uruchomienie patcha pod DLC 4.0? Nie chciałbym stracić możliwości uruchomienia go i konieczności przeinstalowywania gry z tego powodu. Wolę zapoznać się kompleksowo z tematem zanim wezmę się za kombinowanie.
tego nikt nie wie, pes16 jest zależny od plików np. SYSTEM0000, EDIT0000 i to co jest w cpk.  raczej gwarancji nie daję, że np. po użyciu patcha dla dlc 2.0, a potem uruchomieniu na 4.0 nie będzie komplikacji, ja z moich testów miałem coś takiego LALIGA Patch na dysku C, a np PTE na D, podmieniałem tylko pliki EDIT0000 i SYSTEM0000 ale po pewnym czasie, np zostały mi pokszanione nazwy stadionów,, trenerzy i piłkarze....

Offline Cavani

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2016
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.07.2016r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2016, 13:14:21 »
Wychodzi na to, że sposobem, który na 100% by zadziałał jest zainstalowanie oddzielnego systemu, zainstalowanie PESa i wgranie pożadanego dodatku. Wtedy nic się nie popieprzy. Tego właśnie chciałęm uniknąć. No nic. Jak uda mi się znaleźć pewne rozwiązanie bez konieczności tego co wymieniłem powyżej to je tutaj podam.
Dzięki za podpowiedzi.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Dwa różne DLC pod dwa różne dodatki
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2016, 13:14:21 »