Autor Wątek: wo I rezeygnacja z ligi  (Przeczytany 2167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaros2009

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 93
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2008r.
  • fifa Rządzi pesleague.pl bładzi :D
wo I rezeygnacja z ligi
« dnia: Grudzień 16, 2008, 21:16:14 »
WItam mam takie pytanko i zaleznei od tego czy jest to egzekwowane sugestie. Czy jezel i ktos rezygnuje z ligi i sa przyznawane wo to czy dla meczy zagranych przez niego wstecz tez sa przyznawane wo. Mysle ze takie cos byłoby sprawiedliwe gdyz rezygnacja ligi miałaby duzo mniejszy wpływ na rozwój tableli . Szczególnei chodzi tu o lige gdyz wiadomo ze pucharach dajacy wo odpada

nasza klasa ,fotka it

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:00:57 »
jak wylatujesz z ligi to masz wo w każdym spotkaniu ligowym nawet już rozegranym

Offline Gattuso

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Lut 2007
  • location:
  • Wiadomości: 231
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.02.2007r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:16:00 »
Witam , jako że przegrałem mistrzostwo 1 ligi przez takie właśnie "coś" z tym wyjątkiem że gracz został wyrzucony z ligi , zabiorę głos . Dla mnie osobiście to są chore(złe) zasady , które powinno się jak najszybciej zmienić .Pokrótce moja sytuacja wyglądała tak " rozpisany był cały kalendarz gier , brakowało mi tylko 2 meczy do końca rozgrywek , byłem na 2 miejscu z 1 pkt straty do lidera który 1 mecz miał do końca - nagle całą sytuacje paraliżuje ban dla gracza "X" chodz juz miał ponad połowe rozegranych spotkań i co się dzieję weryfikowane są wyniki dostaje we wszystkich spotkaniach WO , niestety rzutuje to na odbiciu w tabeli bo ów gracz "X" wygrał 2 mecze z liderem ale jako że został wyrzucony lider zyskuje za FREE 6 PKT , czy to jest fair? oby jak najszybciej zmienić tak krzywdzące zasady . Pozdrawiam   

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2008, 23:26:40 »
jak najbardziej jest fari prlay bo wszysycy dostali po 3 pkt w tym meczu...
do nas nie mije pretensji tylko do swojego kolegi.

Offline JetLi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2008
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2008r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:34:44 »
No to Tristan nie pozostaje Ci nic innego jak jechać do Robsee i dać mu klapsa w pupę  ;D Maciek jaki wpływ na siebie maja gracze? Cos mi się wydaje, że żadnego. Zgadzam się z Tristanem, że jest to nie fair. Gracz rezygnujący np. kolejkę przed końcem dostaje wo co może odwrócić cała tabelę. Ktos cały sezon walczy, stara się, czerpie satysfakcję z dobrych wyników i nagle w jednej chwili wszystko traci bo ktoś ma chorą głowę jak w przypadku sytuacji z Tristanem lub z innych powodów rezygnuje z ligi.

P.S. - skoro Maćku jest to profesionalana liga (a tak uważasz) stosujcie profesjonalne zasady. Powinno być tak jak jest w realu bo chyba do tego dążymy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 06:39:45 wysłana przez JetLi »

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:39:45 »
nie moja wina, że ktoś jest nie odpowiedzialny i robi z gęby cholewe...

Offline Gattuso

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Lut 2007
  • location:
  • Wiadomości: 231
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.02.2007r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:31:33 »
nie moja wina, że ktoś jest nie odpowiedzialny i robi z gęby cholewe...

Tym bardziej nie moja , ja tylko gram i chcę aby rywalizacja toczyła się na "boisku" czy ja za dużo oczekuję? moje pytanie - sugestia jest taka - czy nie można wprowadzić taki system że jak ktoś rezygnuje bądź zostanie wyrzucony to WO dostaje we wszystkich meczach ale tylko wtedy gdy nie miał rozegranych połowę meczy? umówmy się ten obecnie panujący system jest TRAGICZNY bo wypacza dobrą zabawę a ja nie mam ani chęci ani też możliwości pilnować każdego żeby zachowywał się "godnie" .Wracając do mojego pomysłu i mając świadomość, że wypracowanie systemu sprawiedliwego , który by każdego zadowolił  jest bardzo ciężkie a nawet utopijne proponuje "mniejsze zło" , oto można w takich sytuacjach wpisać WO tylko w części rozgrywek czyli tzw. pierwszej rundzie , bo szczerze się wkurzyłem jak zobaczyłem jak koleś którego już miałem na wyciągnięcie przysłowiowej ręki zostawił mnie z tyłu w tabeli a wszystko to przez owe  "zawirowania" .Proszę to przemyśleć jest to może nie sprawiedliwe rozwiązanie  ale sprawiedliwsze niż obecne . Pozdrawiam .

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:13:36 »
to ja podam wam inny przykład gość X gra połowę sezonu mecze które rozegrał wszystkie wygrał czyli połowa zawodników mają mecze w plecy bo przegrali, w sumie zasłużyli i teraz gość zrezygnował w drugiej połowie dostaje wo (bo taki jest wasz pomysł) tamtych meczy nie ruszamy-gdzie tu sprawiedliwość? 2 połowa ludzi w lidze nie ma nawet możliwości powalczyć i dostaje z klucza wo na swoją korzyść (gdzie jest napisane że każdy by z nim wygrał ?!) w tym wypadku ci co już zagrali i przegrali z nim są pokrzywdzeni
a to co robimy od lat czyli ktoś rezygnuje to dostaje wo w każdym spotkaniu po prostu jakby go w ogóle nie było (czy każdy dostanie po 3pkt czy nie dostanie ich nikt na to samo wychodzi) jest jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem

Offline JetLi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2008
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2008r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2008, 18:55:35 »
to ja podam wam inny przykład gość X gra połowę sezonu mecze które rozegrał wszystkie wygrał czyli połowa zawodników mają mecze w plecy bo przegrali, w sumie zasłużyli i teraz gość zrezygnował w drugiej połowie dostaje wo (bo taki jest wasz pomysł) tamtych meczy nie ruszamy-gdzie tu sprawiedliwość? 2 połowa ludzi w lidze nie ma nawet możliwości powalczyć i dostaje z klucza wo na swoją korzyść (gdzie jest napisane że każdy by z nim wygrał ?!) w tym wypadku ci co już zagrali i przegrali z nim są pokrzywdzeni
a to co robimy od lat czyli ktoś rezygnuje to dostaje wo w każdym spotkaniu po prostu jakby go w ogóle nie było (czy każdy dostanie po 3pkt czy nie dostanie ich nikt na to samo wychodzi) jest jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem

Po pierwsze jeśli rozegrał połowę sezonu to zagrał jeden mecz z każdym rywalem. Z każdym wygrał jak piszesz. Za drugą połowę dostaje same walkowery. Więc w sumie każdy z graczy ma z nim jedno zwycięstwo i jedną porażkę (3 pkt. zdobyte).

Po drugie ten system jest chory, niesprawiedliwy, wypacza zdrową rywalizację a co gorsza może odbierać całą radość. Np. gracz prowadzący w tabeli na kolejkę przed końcem ma 5 pkt. przewagi nad drugim graczem. Jest szczęśliwy, odbiera gratulacje za zwycięstwo. I nagle gracz pokroju robsee zostaje wyrzucony z ligi. Prowadzący w tabeli gracz dwa razy z nim wygrał i nic nie zyskuje, drugi gracz dwa razy przegrał i zyskuje 6 pkt. Co się dzieje? Pewny już zwycięzca spada na drugie miejsce. Próżna była jego radość, próżne emocje, które przeżywał grająć mecze. Czar pryska jak bańka mydlana.

Po trzecie takie coś precyzuje jasno Regulamin PZPN i tego się trzymajmy. A pkt. ten mówi: "jesli druzyna rozegrała wiecej niz 50% meczy w sezonie i z jakichkolwiek powodów zostanie wycofana z rozgrywek wyniki zostaja zachowane".

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2008, 22:10:15 »
ok to rozegrał 41% swoich spotkań i już jest problem, wszystko pozostaje bez zmian
a w PZPN baw się gdzie indziej :)
tak naprawdę to tylko zależy od was graczy, zgłaszaj pretensje do swoich kolegów którzy rezygnują


Offline JetLi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2008
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2008r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 17, 2008, 22:18:15 »
Przy 41% rozegranych spotkań sprawa jest jasna. Walkowery we wszystkich spotkaniach i nie psuje to zabawy. A z tym zgłaszaniem pretensji do winowjcow to bardziej niż śmieszne. Co to da? Jaki mamy na to wpływ?

P.S. - zapewne fajnie byś się poczuł gdyby Cię okradli, poszedłbyś zgłosić to na policję i usłyszałbyś - miej pretensje do złodzieja  ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2008, 22:30:58 wysłana przez JetLi »

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 17, 2008, 23:23:53 »
Przy 41% rozegranych spotkań sprawa jest jasna. Walkowery we wszystkich spotkaniach i nie psuje to zabawy. A z tym zgłaszaniem pretensji do winowjcow to bardziej niż śmieszne. Co to da? Jaki mamy na to wpływ?

P.S. - zapewne fajnie byś się poczuł gdyby Cię okradli, poszedłbyś zgłosić to na policję i usłyszałbyś - miej pretensje do złodzieja  ;D


to jest to samo zachowanie jakie wy prezentujecie gdzie my jesteśmy winni że macie takich kolegów?!?
staramy się ich eliminować i blokować stosować kary...


Offline JetLi

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2008
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2008r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2008, 23:35:54 »
Troszkę mało zrozumiale. A kto ma tu kolegów?
Szkoda, że ta eliminacja, blokowanie i kary odbywają się kosztem uczciwej i fair zabawy  :(

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2008, 01:01:24 »
Trzeba się jednak zgodzić z Belzebubem - to jedyne obecnie logiczne i w 50% uczciwe rozwiązanie.

Offline Gattuso

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Lut 2007
  • location:
  • Wiadomości: 231
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.02.2007r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 18, 2008, 08:00:08 »
ok to rozegrał 41% swoich spotkań i już jest problem, wszystko pozostaje bez zmian
a w PZPN baw się gdzie indziej :)
tak naprawdę to tylko zależy od was graczy, zgłaszaj pretensje do swoich kolegów którzy rezygnują



Nie jest to prawdą , za graczy Wy odpowiadacie a My jako jednostki gramy swoje  niech każdy trzyma się swoich ról . Wracając do tematu mi chodziło  o pierwszą rundę czyli sytuacja w której gracz rozegrał z każdym przeciwnikiem jedno spotkanie .Wiadomo że nie ma tutaj optymalnego rozwiązania ale myślę , że takie chodź odrobinkę było by sprawiedliwsze ... i już przestańmy zrzucać jakąś winę jeden na drugiego drugi na trzeciego , zawsze się znajdzie jakaś czarna owca . Pozdrawiam .

Offline Deimian7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Kwi 2006
  • location:
  • Wiadomości: 2663
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.04.2006r.
  • Gram w: ...
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:27:05 »
a co jak byś wiedział wcześniej, że gracz zrezygnuje, inni dostaną z nim walkowery i przeskoczą Cię w tabeli to wygrałbyś inne mecze wcześniej zremisowane czy przegrane  ???

Walcz cały sezon o zwycięstwo, jeżeli chcesz zająć I miejsce w tabeli.

Offline Gattuso

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Lut 2007
  • location:
  • Wiadomości: 231
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 03.02.2007r.
Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2008, 17:49:20 »
a co jak byś wiedział wcześniej, że gracz zrezygnuje, inni dostaną z nim walkowery i przeskoczą Cię w tabeli to wygrałbyś inne mecze wcześniej zremisowane czy przegrane  ???

Walcz cały sezon o zwycięstwo, jeżeli chcesz zająć I miejsce w tabeli.


No przecież walczyłem to ja z nim wygrałem przecież i jak Cię lubię tak niepotrzebnie zabrałeś głos bo co by było gdyby  było  to nie przedszkole:P , jest tu i teraz i możemy razem poszukać rozwiązania na tak zły(niesprawiedliwy) system rozgrywek jak obecny .Jest mnóstwo rozwiązań a naprawdę nie chcę snuć teorii że Belze specjalnie wyrzucił tego gracza jest mi przykro , że zrobił to na koniec sezon psując innym zabawę - czy np. nie można w takich sytuacjach np. "zamrozić " tę karę i narzucić konsekwencje dopiero po zakończeniu rozgrywkach jeśli one w obecnej chwili zbliżają się do końca? o ile wiem w tej lidze nie ma takiego  przepisu jak "przedawnienie" , dlaczego admin jednym swoim roczywiście słusznym acz nadgorliwym ruchem paraliżuje ligę ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: wo I rezeygnacja z ligi
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2008, 17:49:20 »