Autor Wątek: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie  (Przeczytany 1852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« dnia: Kwiecień 16, 2009, 12:28:50 »
Witam,

skladam propozycje do przedyskutowania:

otoz, mysle ze moznaby zlikwidowac podzial na grupy w ligach 3,4,5 i zamiast tego wprowadzic wiecej poziomow rozgrywkowych. wiec zamiast 1,2,3a,3b,4a,4b,4c,4d,5a,5b  proponuje 1lige ,2lige ,3lige ,4,5,6,7,8,9 itd... dlaczego???

podzial na grupy istnieje w realnych rozgrywkach i jest glownie spowodowany polozeniem geograficznym , dlatego tez w poszeczegolnych grupach nizszych lig graja zespoly lokalne. u nas w wirtualnym swiecie nie ma czegos takiego.
uwazam rowniez ze nalezy podniesc range tej ligi, mysle ze ona powinna byc najwazinejsza, bo ona jest moim zdaniem wyznacznikiem tego jak dobry jest dany zawodnik. ranking punktowy jest moim zdaniem nieobiektywny do konca, bo mozna grac 20 meczow ze slabymi przeciwnikami i nalapac duzo punktow,byc wysoko w rankingu a wcale nie byc dobrym graczem.

jakie zalety widze?
1) kazdy bedzie wiedzial ilu zawodnikow jest od niego lepszych w lidze, jesli doda sobie uczestnikow z lig wyzszych
2) bedzie jasny podzial na to kto spada z ligi, kto awansuje
3) gracze ktorzy sie wykruszac w trakcie grania ligi, beda usuwani na nastepny sezon do ostatniej ligi, wiec beda mieli wiecej do stracenia a tym samym beda mniej sklonni do rezygnacji. zreszta jestem za tym zeby gracze ktorzy sie wycofuja, nie mieli prawa gry w lidze przez dluzszy okres.


wady??
nie widze w sumie, ale moza sa jakies,chetnie przedyskutuje


odwieczny temat walkowerow.

uwazam ze gracze powinni byc karani walkowerami tylko za mecze nierozegrane w terminie a nie jak dotychczas ,ze sa wykluczani z calych rozgrywek, co powoduje ,ze czesc meczy rozegranych przez nich jest zamieniana na walkowery.ci co je pozniej dostaja, otrzymuja niesprawiedliwie trzy punkty, gdyz mecz rozegrali a tu nagle zmiana wyniku.



POGON SZCZECIN

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2009, 14:12:58 »
fajnie by bylo, gdyby ktos sie wypowiedzial na ten temat... czy wszystkim podoba sie ten podzial na ligi? albo to ze graczom anuluje sie wyniki meczow rozegranych , podczas ich wykluczania z rozgrywek, ze nierozegrane mecze? to ze ta strona REJESTRACJA lub LOGOWANIE jest swietna, nie znaczy ze nie moze byc jeszcze lepsza!! :)

pozdrawiam
POGON SZCZECIN

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2009, 17:08:00 »
jakie zalety widze?
1) kazdy bedzie wiedzial ilu zawodnikow jest od niego lepszych w lidze, jesli doda sobie uczestnikow z lig wyzszych
2) bedzie jasny podzial na to kto spada z ligi, kto awansuje
3) gracze ktorzy sie wykruszac w trakcie grania ligi, beda usuwani na nastepny sezon do ostatniej ligi, wiec beda mieli wiecej do stracenia a tym samym beda mniej sklonni do rezygnacji. zreszta jestem za tym zeby gracze ktorzy sie wycofuja, nie mieli prawa gry w lidze przez dluzszy okres.

1) to ze ktos ma wyzsza pozycje w lidze nie oznacza ze jest lepszym zawodnikiem tylko ze mu lepiej idzie w lidze. Pozycja w tabeli ligowej nigdy nie bedzie bardzo dobrym wyznacznikiem poziomu graczy.
2) efekt bedzie taki ze jak zaczniesz od 8 ligi to dojdziesz maks do 6 ligi w jednej edycji PES. Przerabialismy to w pes4 i budzilo to sympatii graczy dlatego zostaly wprowadzone grupy
3) Teraz jest tak ze gracz , ktory zrezygnuje w trakcie sezonu nie moze grac w kolejnym sezonie

Cytuj
wady??
nie widze w sumie, ale moza sa jakies,chetnie przedyskutuje

Dla mnie duza wada jest to ze taki pomysl nastawia graczy nie na dobra zabawy a o rywalizacje o pozycje w tabeli. Poza tym nikt nie chcialby grac w 8 czy 9 lidze.

Cytuj
odwieczny temat walkowerow.

uwazam ze gracze powinni byc karani walkowerami tylko za mecze nierozegrane w terminie a nie jak dotychczas ,ze sa wykluczani z calych rozgrywek, co powoduje ,ze czesc meczy rozegranych przez nich jest zamieniana na walkowery.ci co je pozniej dostaja, otrzymuja niesprawiedliwie trzy punkty, gdyz mecz rozegrali a tu nagle zmiana wyniku.

Obecnie istniejace rozwiazanie jest jedynym sprawiedliwi. To o czym piszesz kiedys funkcjonowalo i bylo powodem wielu klotni i konfliktow i dlatego zostalo zmienione na rozwiazanie akceptowane przez wiekszosc graczy jako najbardziej sprawiedliwe.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:20:11 »
wiec co jest wyznacznikiem kto jest najlepszym zawodnikiem??? bo na pewno nie ranking.... ranking premiuje osoby ktore duzo graja i niewazne z kim graja. wedlug mnie liga jest najlepszym wyznacznikiem. tak samo jest przeciez w naszej lidze polskiej.jak lech bedzie mistrzem to bedzie najlepszym zespolem, bo gra w najwyzszej lidze i gra z najlepszymi. wedlug twojego rozumowania rownie dobrze najlepszy moze byc jakis baltyk gdynia co gra w III lidze,bo przeciez wygrywa wiecej meczow niz lech poznan i zdobyl wiecej punktow...

a nie mozna zrobic ligi niezalezna od wersji PESA na ktorej sie gra??? przeminie pes 2009, bedzie pes 2010.. a zawodnicy i liga moze pozostac ta sama przeciez ... no nie wiem..moze za krotko w tym siedze i zadaje takie pytania..

 to ze gracz zaczynalby teraz sezon w 8 lidze to przeciez jest wina gracza, bo albo byl slaby i zostanie przydzielony do nizszej ligi, albo nie gral wczesniej ... najlepsi graliby w wyzszych ligach i na pewno nie byliby tym zmartwieni, tylko raczej czuliby sie bardziej prestizowymi zawodnikami...

jak gracz zrezygnuje to nie moze grac w kolejnym sezonie i to mi sie podoba, poza tym jakby chcial wrocic to powienien wracac do najnizszej ligi.

no przeciez glownie chodzi o dobra zabawe a rywalizacja o najwyzsza pozycje w lidze to umozliwia,!!! bez rywalizacji nie byloby dobrej zabawy... przynajmniej ja tak to odbieram..

no z tymi walkowerami to cholera nie wiem jak bylo kiedys i moze dlatego moje rozwiazanie wydaje mi sie lepsze. ale moze masz racje, przeciez z praktyki  wie sie wiecej niz z teorii.

jeszcze bedziemy dyskutowac , bo widze duze rezerwy w tym serwisie :) ...

mysle ze najlepszym rozwiazaniem byloby wprowadzenie zasady KAUCJI.. czyli kazdy kto chce grac w lidze, wplaca kaucje na konto jakiegos admina i w przypadku rozegrania wszystkich meczow w lidze kaucja bylaby zwracana. czyli idea bezplatnej gry zostalaby zachowana a tylko ci co porywaja sie z motyka na slonce traciliby pieniadze, ktore potem moglby zostac przeznaczone na nagrody... co o tym sadzisz msciciel???
POGON SZCZECIN

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2009, 11:45:24 »
wiec co jest wyznacznikiem kto jest najlepszym zawodnikiem??? bo na pewno nie ranking.... ranking premiuje osoby ktore duzo graja i niewazne z kim graja. wedlug mnie liga jest najlepszym wyznacznikiem. tak samo jest przeciez w naszej lidze polskiej.jak lech bedzie mistrzem to bedzie najlepszym zespolem, bo gra w najwyzszej lidze i gra z najlepszymi. wedlug twojego rozumowania rownie dobrze najlepszy moze byc jakis baltyk gdynia co gra w III lidze,bo przeciez wygrywa wiecej meczow niz lech poznan i zdobyl wiecej punktow...
Nie ma idealnej metody wyznaczania najlepszego gracza. Tak samo w rzeczywistych rozgrywkach kto jest lepszy : ten zespol ktory wygral lige mistrzow, czy drugi zespol z tego samego kraju ktory wygral lige w tym kraju ?

Cytuj
a nie mozna zrobic ligi niezalezna od wersji PESA na ktorej sie gra??? przeminie pes 2009, bedzie pes 2010.. a zawodnicy i liga moze pozostac ta sama przeciez ... no nie wiem..moze za krotko w tym siedze i zadaje takie pytania..

Tu dochodzi problem zazebiania sie sezonow, ostatni sezon w poprzednia wersje pes'a zachodzi na pierwszy sezon nowego pesa.

Cytuj
to ze gracz zaczynalby teraz sezon w 8 lidze to przeciez jest wina gracza, bo albo byl slaby i zostanie przydzielony do nizszej ligi, albo nie gral wczesniej ... najlepsi graliby w wyzszych ligach i na pewno nie byliby tym zmartwieni, tylko raczej czuliby sie bardziej prestizowymi zawodnikami...

Juz przerabialismy 9 poziomow ligi kiedys i dlatego to zostalo zmienione bo wiekszosc wolala grupy niz bardzo duza liczbe poziomow ligi dzieki czemu jest wieksza szansa na awans i rotacje gracze miedzy ligami.

Cytuj
jak gracz zrezygnuje to nie moze grac w kolejnym sezonie i to mi sie podoba, poza tym jakby chcial wrocic to powienien wracac do najnizszej ligi.

Tak juz jest.

Cytuj
no przeciez glownie chodzi o dobra zabawe a rywalizacja o najwyzsza pozycje w lidze to umozliwia,!!! bez rywalizacji nie byloby dobrej zabawy... przynajmniej ja tak to odbieram..

Cytuj
no z tymi walkowerami to cholera nie wiem jak bylo kiedys i moze dlatego moje rozwiazanie wydaje mi sie lepsze. ale moze masz racje, przeciez z praktyki  wie sie wiecej niz z teorii.

No juz przerabialismy wiele wariantow z walkowerami i ten ktory dziala obecnie jest najbardziej fair i powstal po konsultacjach z graczami.

[/quote]
jeszcze bedziemy dyskutowac , bo widze duze rezerwy w tym serwisie :) ...

mysle ze najlepszym rozwiazaniem byloby wprowadzenie zasady KAUCJI.. czyli kazdy kto chce grac w lidze, wplaca kaucje na konto jakiegos admina i w przypadku rozegrania wszystkich meczow w lidze kaucja bylaby zwracana. czyli idea bezplatnej gry zostalaby zachowana a tylko ci co porywaja sie z motyka na slonce traciliby pieniadze, ktore potem moglby zostac przeznaczone na nagrody... co o tym sadzisz msciciel???

[/quote]

Z kaucja pojawiaja sie problemy natury prawnej zeby robic to na wieksze skala. Bo to jest darowizna a przekroczenie pewnego progu darowizn zoobowiazuje do uwzglednienia tego w deklaracji podatkowej i zaplacenia podatku mimo ze potem sie te pieniadze zwroci(darowizna w druga strone). Zreszta zobacz ile osob sie zapisalo na fairplay, mysle ze taki przymus znaczaco by ograniczyl liczbe uczestnikow w lidze.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:17:59 »
no z tymi problemami prawnymi to trzebaby zasiegnac rady jakiejs madrej glowy, ale nie uwazam ze wplata przez powiedzmy 100graczy po 20zl do puli na konto admina lub kilku adminow (zeby rozbic) byla az taka klopotliwa prawnie... moznaby to rozwazyc..

no jesli praktyka wskazuje ze ludzie nie chca sie bawic ani w kaucje ani w platna lige, to za bardzo nie mozemy nic zrobic. moznaby ewentualnei wprowadzic zasade, ze w I, II i III lidze jest ta kaucja a w nizszych nie ma.. mysle ze najlepsi najbardziej powazni gracze nie mieliby nic przeciwko.... moznaby jakas sonde wprowadzic wsrod graczy pierwszej ,drugiej i trzeciej ligi, tych ktorzy teraz beda grac w przyszlym sezonie.. zeby tylko oni sie wypowiedzili na ten temat..jestem prawie ze pewnien ze wiekszosc zgodzi sie na kaucje w imie dobrej zabawy, mniejszych klopotow z organizacja czasu i miesjca meczow, postami  o walkowery itp. liga wtedy wygladalaby lepiej.. a z peiniadzy od graczy ktorzy sie wycofali, moznaby zakupic puchary czy jakies tam nagrody rzeczowe.. 

no a z tym zazebianiem sie sezonow, to chyba nie jest jakis wielki problem...mozna lige 2009 dograc , w tym czasie gracze sobie kupia 2010 ... nie widze problemu.mysle ze to byloby ciekawsze, gdyz gracze widzieliby postepy w grze, bylaby zachowana ciaglosc ligi. gracze bardziej identyfikowaliby sie ze soba, zawiazywalyby sie wirtualne przyjaznie, glebsze, niezalezne od wersji.
mysle ze ciaglosc ligi jest bardzo wazna. mysle ze nad tym trzeba sie dobrze zastanowic. ja jestem w kazdym razie za!!! cos takiego na pewno znowu doda prestizu lidze..

dla mnie najlepszym graczem jest gracz ktory wygrywa z najlepszymi w lidze gdzie graja najlepsi. liga 22zespolowa to jest najlepszy wyznancznik.. liga mistrzow owszem jest dobrym wyznaniczkiem..ale jednak dwa nieudane mecze moga spowodowac odpadniecie z rozgrywek.. a w lidze liczy sie systematycznosci  caloksztalt meczow.
ranking punktowy z moich obserwacji nie jest najszczesliwiej skonstruowany, niektorzy gracze jak sie upra, to beda grali tylko  i wylacznie z jednym zawodnikiem, bardzo slabym, z ktorym beda wygrywac mecze, nabija sobie punktow i beda wysoko w rankingu... mysle ze bardziej licza sie osiagniecia nie tyle co z pojedynczych meczow twoarzystkich a z ligowych, pucharowych, turniejowych.. nalezaloby sie zastanowic jaka waga nalezy oceniac wygranie np. ligi mistrzow, ligi zwyklej, czy pucharu dnia.. na tej podstawie powienien byc tworzony ranking dla najlepszego gracza. ranking punktowy moglby zostac,ale na pewno nie jest on obiektywny...
POGON SZCZECIN

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Propozycja - podzial na ligi w nowym sezonie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:17:59 »