Autor Wątek: Lech Poznań  (Przeczytany 414767 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1780 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:30:26 »
no i gitara 2 dobre informacje.

po co 2 napastników? wystarczy 1 i do tego 2 skrzydłowych

Offline Janek994

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 120
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.07.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1781 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:52:04 »
Jeden napastnik przewyższający umiejętnościami Ślusarskiego, dwóch skrzydłowych no i zawodnik mogący grac w obronie jak i w pomocy - tu wydaje się jasna sprawa, będzie to Hubert Wołąkiewicz prawdopodobnie. Myślę że teraz Lech przeznaczy na transfery około 2 mln euro. Ciekaw czy Pogorzelczyk będzie szukał wzmocnień u nas czy za granica, będzie ciekawe tej zimy ;)

Jak myślicie, czy realne było by przyjście np Adriana Mierzejewskiego do Lecha, jego kwota zakręciła by się pewnie w obrębię miliona euro ale to zawodnik o umiejetnościch zbliżonych do Peszki w dodatku sprawdzający się w kadrze

Offline mcizdek

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 70
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.12.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1782 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:57:36 »
Dla mnie celem transferowym nr 1 jest Lukas Kutra ;P
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1783 dnia: Grudzień 29, 2010, 16:35:23 »
Jeden napastnik przewyższający umiejętnościami Ślusarskiego, dwóch skrzydłowych no i zawodnik mogący grac w obronie jak i w pomocy - tu wydaje się jasna sprawa, będzie to Hubert Wołąkiewicz prawdopodobnie. Myślę że teraz Lech przeznaczy na transfery około 2 mln euro. Ciekaw czy Pogorzelczyk będzie szukał wzmocnień u nas czy za granica, będzie ciekawe tej zimy ;)

Jak myślicie, czy realne było by przyjście np Adriana Mierzejewskiego do Lecha, jego kwota zakręciła by się pewnie w obrębię miliona euro ale to zawodnik o umiejetnościch zbliżonych do Peszki w dodatku sprawdzający się w kadrze

lech nie wyda tyle za pojedynczy transfer i do tego Wojciechowski by go nie puścił. brać Pawłowskiego,Wołąkiewicza i jakiegoś napastnika i lewego pomocnika z zagranicy.

Offline D17

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 281
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 27.11.2009r.
  • Real Madryt!
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1784 dnia: Grudzień 29, 2010, 17:06:12 »
Jeszcze w Styczniu opuści Lecha Krivets i Stilić i super :) Wkońcu kiedyś ich czas musiał się skończyć

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1785 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:13:59 »
Jeszcze w Styczniu opuści Lecha Krivets i Stilić i super :) Wkońcu kiedyś ich czas musiał się skończyć

nikt juz nie odejdzie,Kriviec jest słaby a Stlilić ma w przeciwieństwie do Peszki mózg i nie będzie robił takch jaj jak "cewka"


Offline Marcin14

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 988
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 12.11.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1786 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:12:11 »
słyszeliście że Arka chce przesunąć 16 kolejkę (mecz z Wisłą) i na otwarcie stadionu zagrać mecz przyjaźni z Lechem.

Offline patryk'95

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.01.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1787 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:23:28 »
Chcieć to oni sobie mogą :)
Ekstraklasa SA już im powiedziała że nic z tego

Offline mcizdek

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 70
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.12.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1788 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:55:29 »
Ja o tym czytałem. Nic dziwnego, nie chcą od razu mieć zniszczonego sektora dla przyjezdnych ;]

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1789 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:37:51 »
Przeczytajcie ten artykuł... moim zdaniem bardzo dobry

Nasz najbardziej znany czteronerkowiec Sławomir Peszko ostatecznie poinformował Lecha Poznań, że odchodzi. OK - szerokiej drogi.

W jednej sprawie musimy Sławcia wziąć w obronę. Otóż pojawiają się komentarze, że chłopak nie ma ambicji, skoro odchodzi z "Kolejorza" do broniącego się przed spadkiem 1.FC Koeln. Nie no, to akurat absurd - ambicje to on ma. Bez względu na to, jak w pucharach gra Lech, transfer do ligi niemieckiej to sportowy awans i to duży. Czasy, gdy naszych chcieli w Bundeslidze już dawno minęły i teraz przeskoczenie zachodniej granicy okazuje się dla niemal wszystkich polskich zawodników niemożliwe. Peszce się udało.

Są jednak głosy - ale puchary! Koeln nie gra w pucharach! Lech jest w 1/16! Z Bragą zagra!

No i co z tego?

W Bundeslidze wiosną Peszko zagra z (kolejność nieprzypadkowa) Werderem, Bayernem, Borussią, HSV, VfB, Wolfsburgiem, Bayerem i Schalke. Gorszy zestaw? Gdzieś mignie mu Robben, gdzieś Ribery i Klose, gdzieś Diego, Cacau, Raul czy Van Nistelrooy. Podolski poda do Peszki, Peszko do Petita (57-krotny reprezentant Portugalii), Petit do Podolskiego. Mówimy o innym świecie futbolu. Świecie, w jakim Lecha jeszcze nie ma i pewnie nigdy nie będzie. Przynajmniej nie zapowiada się, by za naszego życia Ekstraklasa wyprzedziła Bundesligę.

Braga, Braga... 1/16 finału. Czy Lech wygra Ligę Europejską? Raczej nie. A czy odpadnie w 1/16 czy 1/8 - jaka to niby różnica dla Peszki, w perspektywie lat, jakie jeszcze przed nim? Ma sobie powiedzieć: mogłem grać w Bundeslidze, ale wolałem rozegrać dwa albo cztery mecze w pucharach z Lechem? Dwa lata temu w 1/16 Pucharu UEFA było NEC Nijmegen, a w 1/8 Aalborg i Metalist Charków. Ktoś o tym pamięta? Rok temu w 1/16 był Hapoel, a Standard Liege nawet awansował do ćwierćfinału.

Albo weźmy 1/16 Pucharu UEFA sprzed trzech lat: Brann Bergen, Aberdeen, FC Zurych, Helsingborg, Slavia Praga, Norymberga... Naprawdę, nikt już nie pamięta tej wyliczanki. Puchary to fajna przygoda, ale tylko przygoda. Na co dzień w piłkę gra się gdzie indziej. Jeśli trzy lata temu jakiś piłkarz mógł przejść z Brann Bergen do Bundesligi, ale odpuścił transfer ze względu na puchary, to dziś może się uważać za frajera dekady. Oczywiście społeczność z Bergen może mieć inne zdanie...

Peszko idzie grać w piłkę. W poważną piłkę. Jak ambitny człowiek.

PS Co do walki o utrzymanie... Jak słusznie zauważył jeden z czytelników, 1.FC Koeln ma więcej punktów przewagi nad strefą spadkową w Bundeslidze, niż Lech Poznań w naszej ekstraklasie.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1790 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:53:21 »
zobaczymy co ten pan będzie pisał za pół roku o peszce.....


a tu bardzo fajny felieton o peszce.

"Jeśli my czekamy na to, aż przyjedzie jakiś człowiek i zagra koncert dla kilku ludzi, kilkudziesięciu tysięcy być może... To nie pomaga nam i innym drużynom. Chcemy żeby poziom polskiej piłki był wysoki, ale szanujmy się, tak?" – tymi słowami Sławomira Peszki, które dotyczyły koncertu Stinga postanowiłem rozpocząć ten felieton. Skrzydłowy Lecha Poznań właśnie odchodzi do niemieckiego FC Koeln, ale nie o sportowej stronie tej operacji, lecz o szacunku będzie traktował ten tekst.

Wróćmy do meczu z Zagłębiem Lubin, przypieczętowującym mistrzostwo Polski. Lech wygrywa, cel zostaje osiągnięty, drużyna świętuje. Sławomir Peszko biega po boisku z racą – sympatyczny widok. Obrazek kończący sezon, w którym Peszkin pokazał pełnię swych możliwości jednocześnie prezentując się jako waleczny, ambitny facet z jajami, który nic nie udaje – jest prawdziwy. Piłkarz rozkochał w sobie poznańską publiczność, zyskał sporą sympatię, w tym także moją.

Minęło kilka tygodni, karuzela transferowa wystartowała. Zakręciła też skrzydłowym Lecha, który po świetnym sezonie znalazł się na celownikach Panathinaikosu Ateny i WfL Wolfsburg. Klubów będących europejskimi markami, grającymi w lepszych ligach, mogącymi zaoferować większe pieniądze – mówiąc krótko będących na wyższej półce. Dlatego uznałem, że ewentualną przeprowadzkę Peszki do Aten czy Wolfsburga będzie trzeba przyjąć ze zrozumieniem, bez jakichkolwiek pretensji.

Piłkarz Lecha wyjechał do Grecji negocjować z Koniczynkami… bez telefonu. W Poznaniu nie wiedzieli co dzieje się z piłkarzem, jak się później okazało – nie po raz ostatni. Zawodnik tłumaczył, że zgubił telefon na zgrupowaniu reprezentacji. Już wtedy nie do końca chciało mi się wierzyć w tak kuriozalną sytuację. Czarę goryczy przelała argumentacja piłkarza, gdy okazało się, że negocjacje z ateńczykami zakończyły się fiaskiem. Peszko twierdził, że do pozostania w Poznaniu przekonała go… rozmowa z żoną. Wyczułem w tym fałsz. Myślałem, że piłkarz z takim charakterem będzie w stanie przyznać – przegrałem z Sidneyem Govou, który do Panathinaikosu trafił na zasadzie wolnego transferu, będąc rozpoznawalnym piłkarzem na Starym Kontynencie. Przegrać z reprezentantem Francji, wicemistrzem Świata z 2006 roku to nie wstyd. Łatka piłkarza charakternego, odważnego odpruwała się coraz bardziej.

Ostatecznie odpadła po sposobie przeprowadzania transferu do FC Koeln. Peszko odbył testy medyczne, negocjował kontrakt z niemieckim zespołem tłumacząc, że… „ważne sprawy rodzinne każą mu przebywać w Płocku i do Niemiec się nie wybiera”. Dyrektor sportowy, Marek Pogorzelczyk nic o wojażach Peszki nie wiedział.

„Szanujmy się, tak?” – apelował Peszko. Trudno jednak bezgranicznie szanować kogoś, kto traktuje klub w którym gra, kibiców którzy na każdym meczu zdzierają gardła jak półgłówków, którzy łykną każdą bajeczkę – o zgubionym telefonie, rozmowie z żoną czy o ważnych sprawach w Płocku…

Offline mcizdek

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location: Poznań
  • Wiadomości: 70
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.12.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1791 dnia: Grudzień 30, 2010, 21:15:15 »
Nie ma Peszki w Lechu. Skończmy jego temat

Offline furtak123

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 569
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.06.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1792 dnia: Grudzień 30, 2010, 21:19:34 »
to prawda ze peszko sam zaplacil kwote odstepnego?
"Drętwą mową ust nie kalać, wyjść na boisko i zapierdalać"

ale go w domu biją kablem bez przewodowym :D

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1793 dnia: Grudzień 30, 2010, 21:27:07 »
nic jeszcze nie jest pewne z tym transferem, wisła jeszcze nic nie potwierdziła, rzecznik prasowy w wywiadzie powiedział że nic nie wie o tym transferze...

swego czasu Sobolewski też już był kupiony przez tamtejsze media a gra do dzisiaj w wiśle...

Offline furtak123

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 569
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.06.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1794 dnia: Grudzień 30, 2010, 21:31:13 »
a co peszko ma wspolnego z wisla
"Drętwą mową ust nie kalać, wyjść na boisko i zapierdalać"

ale go w domu biją kablem bez przewodowym :D

Offline pes666

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 81
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.09.2010r.
  • Polska Biało-Czerwoni !! Born in 1982 :)
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1795 dnia: Grudzień 30, 2010, 21:44:09 »
a co peszko ma wspolnego z wisla
Tyle co ja i Michael Jackson ;-)
1. Peszko był - przyjdzie inny.
2. A co do Wisły to świetna kwota za Brożków, w optymalnym momencie, moim zdaniem są mentalnie gotowi do wyjazdu. Cieszy mnie to, bo Wisła może kupi Lisowskiego.


Offline furtak123

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 569
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.06.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1796 dnia: Grudzień 31, 2010, 10:19:43 »
Tyle co ja i Michael Jackson ;-)
1. Peszko był - przyjdzie inny.
2. A co do Wisły to świetna kwota za Brożków, w optymalnym momencie, moim zdaniem są mentalnie gotowi do wyjazdu. Cieszy mnie to, bo Wisła może kupi Lisowskiego.
czemu jako kibic widzewa chcesz zeby wisla kupila lisowskiego?
"Drętwą mową ust nie kalać, wyjść na boisko i zapierdalać"

ale go w domu biją kablem bez przewodowym :D

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1797 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:05:49 »
       furtak123 pomyliły mi się tematy.:P


       W Lechu Poznań nie zamierzają płakać po rozstaniu ze Sławomirem Peszko. - Nie potrafił uszanować kibiców i klubu - mówi "Przeglądowi Sportowemu" prezes "Kolejorza" Andrzej Kadziński.

W Poznaniu wyraźnie daje się odczuć rozgoryczenie po odejściu Peszki. Przede wszystkim chodzi o styl, w jakim zawodnik rozstał się z klubem. Przez wiele dni nie odzywał się wcale, by ostatecznie pod koniec roku poinformować, że korzysta z zapisanej w kontrakcie klauzuli odstępnego i odchodzi.

      W Poznaniu przyznają, że odejście reprezentanta Polski jest osłabieniem. Nie zamierzają jednak lamentować.

- Był ważnym ogniwem w Lechu, ale nie potrafił uszanować kibiców i klubu. Ja w ogóle nienawidzę ludzi, którzy nie identyfikują się z zespołem, za nic mają herb, który noszą na koszulce - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prezes Andrzej Kadziński.

Prezes Lecha dodał też, że żaden z pozostałych kluczowych graczy nie opuści drużyny. - Na sto procent! - zagwarantował.


               



                     Lech zamiast się wzmacniać, pozbywa się kolejnych piłkarzy. Kibice z Poznania krytykują politykę transferową klubu, ale prezes Andrzej Kadziński uspokaja. - Będą wzmocnienia.

W zimowym oknie transferowym z Lecha Poznań odeszło trzech piłkarzy: Krzysztof Chrapek, Joel Tshibamba i Sławomir Peszko. Dwaj pierwsi nie odgrywali w "Kolejorzu" szczególnej roli, jednak strata Peszki może już być mocno odczuwalna.

Polityka transferowa klubu mocno niepokoi kibiców, którzy chcieliby wiosną widzieć drużynę mocniejszą, a nie słabszą od tej, która jesienią świetnie spisywała się w Lidze Europejskiej, ale jednocześnie nie potrafiła pogodzić tego z występami na krajowym podwórku. Na razie Lech wzmocnił się wyłącznie Bartoszem Ślusarskim, co spotkało się z ostrą krytyką fanów.

Władze klubu uspokajają i zapewniają, że będą głośne transfery, jednak trzeba na nie jeszcze trochę poczekać. Do klubu mają dołączyć napastnik, pomocnik i obrońca.

- Kolejny napastnik to tej zimy absolutny priorytet. Mogę uspokoić kibiców, że w tym temacie jesteśmy bliżej niż dalej poważnego wzmocnienia - mówi prezes Andrzej Kadziński "Przeglądowi Sportowemu". - Może do nas niedługo dołączyć także pomocnik - dodaje.

Lech jest też po słowie z zawodnikiem, mającym wzmocnić linię defensywną. Najprawdopodobniej jest to obrońca Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski Hubert Wołąkiewicz. Tego prezes "Kolejorza" nie chciał potwierdzić, ale jego zdaniem temat zostanie zamknięty w ciągu kilkudziesięciu godzin.

- Musimy jeszcze tylko pogadać z jego klubem, czy trafi do nas już teraz, czy latem - mówi Andrzej Kadziński.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2010, 11:12:48 wysłana przez lukasz200992 »

Offline Janek994

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 120
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.07.2009r.
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1798 dnia: Grudzień 31, 2010, 12:58:14 »
Lech dostał cynk

Lech o całej sprawie mógł wiedzieć już wcześniej? Chyba nie byłoby w interesie polskiej piłki, gdyby trener przez wielu gloryfikowany, święcący triumfy w europejskich pucharach, z dnia na dzień okazał się umoczony  („trener przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia”), a renoma i morale Lecha poleciałyby przez łeb na szyję? Tymczasem wszystko zakończyło się happy-endem, Bakero nie tylko zdobył w Europie trzy punkty więcej od poprzednika, ale też poprawił pozycję Lecha w ligowej tabeli. Na trybunach próżno zaś nasłuchiwać okrzyków „Chcemy trenera, nie jakiegoś Bakera”, które w obliczu obecnej sytuacji zostałyby zwyczajnie wyśmiane.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 01, 2011, 12:59:10 »
czyli nasze wzmocnienia w tym roku będą wygladały tak
-Ślusarski-napastnik rezerwowy
-Wołąkiewicz-rezerwowy obrońca
-napastnik i pomocnik, prawdopodobnie któryś z Niemiec.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Lech POZnań
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 01, 2011, 12:59:10 »