Autor Wątek: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.  (Przeczytany 5061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« dnia: Kwiecień 02, 2010, 21:03:06 »
Witam . Z góry przepraszam , że zakładam nowy temat ... ale w dziale o problemach dwukrotnie nie otrzymałem pomocy ,a awaria jest poważna. Od dłuższego czasu Pes mi chodzi jakby za chwile miał paść ze zmęczenia . Przykładowo leci sobie piłka i w pewnym momencie obraz lekko przytnie. Nie są to ścięcia na poziomie lagów , jednak są uciążliwe , gdyż mój pc Dual Core 2 x 2.6 , Radeon HD4850 oraz 3 gb ram , nie prezentuje się najgorzej , choć przyznam , iż nie jest to przysłowiowy "czołg". Wydaje się , że Pes powinien śmigać , aż miło . W teorii tak jest , ponieważ w specifications mam wszystko na good. Czegóż chcieć więcej . Problem jak był tak i jest . Żadna zmiana sterowników nie pomaga . Pomyślałem sobie pewnego razu "Może wina sprzętu ?".
Nic z tych rzeczy . Takie gry jak GTA IV czy Bad Company 2 chodzą bez zarzutu . Powiedzcie jak tu się nie załamać . Wszystko śmiga prócz mojej ukochanej gierki . To tak jak zabrać dziecku zabawke i zniszczyć ją na jego oczach . Potrzebuje panowie waszej pomocy , bo mi się już wszelkie pomyśły wyczerpały . Z góry dzięki za każdą przemyślaną radę.


Offline elek3221

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.03.2010r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2010, 23:00:32 »
1. Scina cie jak grasz przez neta czy ogolnie ??

  bo jesli przez neta tylko to masz slabego neta wejdz na speedtest.pl i zobacz

2. Nie wiem  8)

Offline Bayern

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Sie 2006
  • location: Chełm
  • Wiadomości: 248
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.08.2006r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2010, 23:27:56 »
Mam tą samą karte co ty u mnie smiga az milo, wiec nie jest to normalne. Postaw jeszcze raz system, lub graj na cracku jezeli odpalasz z płytki

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:07:58 »
elek problem pojawia się przy grze offline.Bayern ...system świeży .. gram na cracku . Ogólnie wszystkie pomysły , które mogłyby pomóc sprawdzałem . Nawet w configu pes`a grzebałem. Co dziwne czy to na full, medium czy low gra chodzi tak samo . Jakaś paranoja . Można szału dostać.


Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2010, 09:34:52 »
1 nie używasz jakiegoś patcha?
2 masz oryginała? jak nie to kup albo ściągnij inna wersję.
3 pewnie to robiłeś ale jeśli nie to spróbuj przeinstalować PESa

Offline mefioo

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 207
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.06.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:43:52 »
kup nowy komputer moze?

Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2010, 13:52:44 »
kup nowy komputer moze?

niema jak złota rada;)

spróbuj może zmieniać coś w ustawieniach catalyst. Mam ten sam problem i nie znalazłem rozwiązania
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2010, 14:38:18 »
Może jak włączasz pesa wejdz w menadzera zadan zakładka procesy proces pesa i ustaw koligacje i tam musi byc zaznaczone CPU 01 tylko. Moze zadziala bo mialem podobnie z inną gra

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:31:02 »
Dobra świeżo po formacie. Spróbuje zrobić jak radzi MaddiMNagic , mefioo totalny bezsens po co mam wymieniać kompa , który spełnia wszystkie wymagania Pes`a ;p ?! RealMadrytFan grzebałem niejednokrotnie ale każda podjęta próba , kończyła się pogorszeniem stanu rzeczy. Próbowałem także zmieniać sterowniki ale również żadnego efektu . Czuje się oszukany bo kupiłem specjalnie oryginała , myśląc , iż będe grał bez najmniejszych problemów , a tu taka niemiła niespodzianka . Teraz ściągam inną wersje może to pomoże.


Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:40:09 »
Zmień częstotliwość odświerzania ekranu na minimun 60hz
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:01:11 »
Witam . Z góry przepraszam , że zakładam nowy temat ... ale w dziale o problemach dwukrotnie nie otrzymałem pomocy ,a awaria jest poważna. Od dłuższego czasu Pes mi chodzi jakby za chwile miał paść ze zmęczenia . Przykładowo leci sobie piłka i w pewnym momencie obraz lekko przytnie. Nie są to ścięcia na poziomie lagów , jednak są uciążliwe , gdyż mój pc Dual Core 2 x 2.6 , Radeon HD4850 oraz 3 gb ram , nie prezentuje się najgorzej , choć przyznam , iż nie jest to przysłowiowy "czołg". Wydaje się , że Pes powinien śmigać , aż miło . W teorii tak jest , ponieważ w specifications mam wszystko na good. Czegóż chcieć więcej . Problem jak był tak i jest . Żadna zmiana sterowników nie pomaga . Pomyślałem sobie pewnego razu "Może wina sprzętu ?".
Nic z tych rzeczy . Takie gry jak GTA IV czy Bad Company 2 chodzą bez zarzutu . Powiedzcie jak tu się nie załamać . Wszystko śmiga prócz mojej ukochanej gierki . To tak jak zabrać dziecku zabawke i zniszczyć ją na jego oczach . Potrzebuje panowie waszej pomocy , bo mi się już wszelkie pomyśły wyczerpały . Z góry dzięki za każdą przemyślaną radę.
Nie opisałeś dokładnie problemu a więc nie wiadomo czy chodzi ci o tak zwane załamanie obrazu, czy może przycięcia spowodowane słabą konfiguracją.Jeżeli to pierwsze to rozwiązaniem będzie włączenie synchronizacji pionowej najlepiej z poziomu sterownika.Jeżeli to drugie to problem może rozwiązać defragmentacja, lub Format dysku twardego.Jeżeli oba sposoby nie przyniosą zamierzonego skutku to pozostanie ci wymiana procesora, który jest piętą achillesową twojego Piecyka.Mam jeszcze taką drobną rade może jak przestaniesz zwracać uwagę na te drobne jak mniemam przycięcia nie będziesz musiał stosować wogule żadnych środków zapobiegawczych.Wybór należy do ciebie ;)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:04:41 »
Sergio zmiana częstotliwości nie pomogła, darko to , że proc nie jest najwyższych lotów to wiem , a są to raczej załamania obrazu , które pojawiają się co 8-9 sekund ... Wiesz każdy chce grać w płynną grę , skoro Gta śmiga , to Pes powinien tymbardziej , coś tu jest nie tak ;)


Offline $RMF$

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2008
  • location: Bielawa
  • Wiadomości: 1412
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 07.11.2008r.
  • Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni.
  • Gram w: ...
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:12:13 »
Posty z innego forum wiem że Nvidia ale może coś wykombinujesz

Aby gra dzialala i grafika byla stabilna......Należy pobrać program PowerStrip i ustawic w profillach wyświetlania Częstotliwość odświeżania na 60Hz i bedzie dobrze....mialem ten sam problem i juz go nie mam

Gra nie była płynna co strasznie irytowało zwłaszcza, że w zasadzie z żadną grą nie mam problemu. Tutaj pomogła zmiana Ustawień programu (Panel sterowania NVidia -> Zarządzanie ustawieniami 3D). W zasadzie wystarczy zmienić tylko "Wygładzanie krawędzi - tryb" na "Zastąp ustawienia aplikacji", a w "Wygładzanie krawędzi - ustawienia" ustawić na 8x lub 16x. Ja dodatkowo włączyłem Filtrowanie tekstur - optymalizacja anizotropowa, Optymalizacja wątkowa, Potrójne buforowanie. U mnie pomogło. Pozdrawiam
<iframe frameborder="0" width="790" height="600" scrolling="auto" src=" REJESTRACJA lub LOGOWANIE" title="Psychologiczne Gierki"></iframe>

Offline Pstryks

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 736
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 11.08.2009r.
  • joł :)
  • Gram w: ...
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:14:44 »
Jak dla mnie reinstal systemu...
Piszę poprawnie po polsku.

Offline bartiveb

  • V - ligowiec
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 252
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.06.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2010, 19:16:11 »
RealMadrytFan Spróbuje jak radzisz . Dzięki za pomoc . :)
Pstryks ... system zmieniałem już z 5 razy i nie pomogło .


Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2010, 20:52:50 »
Posty z innego forum wiem że Nvidia ale może coś wykombinujesz

Aby gra dzialala i grafika byla stabilna......Należy pobrać program PowerStrip i ustawic w profillach wyświetlania Częstotliwość odświeżania na 60Hz i bedzie dobrze....mialem ten sam problem i juz go nie mam

Gra nie była płynna co strasznie irytowało zwłaszcza, że w zasadzie z żadną grą nie mam problemu. Tutaj pomogła zmiana Ustawień programu (Panel sterowania NVidia -> Zarządzanie ustawieniami 3D). W zasadzie wystarczy zmienić tylko "Wygładzanie krawędzi - tryb" na "Zastąp ustawienia aplikacji", a w "Wygładzanie krawędzi - ustawienia" ustawić na 8x lub 16x. Ja dodatkowo włączyłem Filtrowanie tekstur - optymalizacja anizotropowa, Optymalizacja wątkowa, Potrójne buforowanie. U mnie pomogło. Pozdrawiam
Oczywiście aby to miało sens najpierw musi zaznaczyć opcję wait for vsync w menu ustawienia.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

Offline kristof26

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.04.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2010, 13:42:21 »
Witam . Z góry przepraszam , że zakładam nowy temat ... ale w dziale o problemach dwukrotnie nie otrzymałem pomocy ,a awaria jest poważna. Od dłuższego czasu Pes mi chodzi jakby za chwile miał paść ze zmęczenia . Przykładowo leci sobie piłka i w pewnym momencie obraz lekko przytnie. Nie są to ścięcia na poziomie lagów , jednak są uciążliwe , gdyż mój pc Dual Core 2 x 2.6 , Radeon HD4850 oraz 3 gb ram , nie prezentuje się najgorzej , choć przyznam , iż nie jest to przysłowiowy "czołg". Wydaje się , że Pes powinien śmigać , aż miło . W teorii tak jest , ponieważ w specifications mam wszystko na good. Czegóż chcieć więcej . Problem jak był tak i jest . Żadna zmiana sterowników nie pomaga . Pomyślałem sobie pewnego razu "Może wina sprzętu ?".
Nic z tych rzeczy . Takie gry jak GTA IV czy Bad Company 2 chodzą bez zarzutu . Powiedzcie jak tu się nie załamać . Wszystko śmiga prócz mojej ukochanej gierki . To tak jak zabrać dziecku zabawke i zniszczyć ją na jego oczach . Potrzebuje panowie waszej pomocy , bo mi się już wszelkie pomyśły wyczerpały . Z góry dzięki za każdą przemyślaną radę.
Sprawdz w memedzerze zadan-procesy czy czasami jakas aplikacja nie obciaza procesora.Jezeli uzycie procesora jest powyzej 50% to gra nie bedzie plynnie chodzic.Mialem tak samo jak ty,ze gra mi ciela.Zrob wszystko co jest opisane w tym temacie REJESTRACJA lub LOGOWANIE i mam nadzieje ze problem zniknie.mnie bynajmniej pomoglo.

Offline dimiC

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 118
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:06:16 »
też mam ten problem;/ na windows xp było tak samo, robiłem formaty i dalej nic... Kilkukrotnie instalowałem system xp od początku. Wczoraj zainstalowałem windows vista i dalej to samo:/ nic nie pomaga, ani reinstalacja gry ani sformatowanie komputera i zainstalowanie nowego systemu... Wcześniej niczego takiego nie miałem, gra chodziła tak jak chodzić powinna. Proszę POMOCY!

taki mam PC:

Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU E8400 @3.00GHz
4GB RAM
ASUS EAH4850 series 512mb
System Windows Vista Home Premium


Offline kristof26

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.04.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:39:55 »
też mam ten problem;/ na windows xp było tak samo, robiłem formaty i dalej nic... Kilkukrotnie instalowałem system xp od początku. Wczoraj zainstalowałem windows vista i dalej to samo:/ nic nie pomaga, ani reinstalacja gry ani sformatowanie komputera i zainstalowanie nowego systemu... Wcześniej niczego takiego nie miałem, gra chodziła tak jak chodzić powinna. Proszę POMOCY!

taki mam PC:

Intel(R) Core(TM) 2 Duo CPU E8400 @3.00GHz
4GB RAM
ASUS EAH4850 series 512mb
System Windows Vista Home Premium


Probowales tego co napisalem 2 posty wyzej??

Offline dimiC

  • Junior
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 118
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.10.2009r.
Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:41:35 »
Probowales tego co napisalem 2 posty wyzej??

zaraz sprawdzę, czasami użycie procka przy pesie jest ponad 60%:P

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Koszmarny problem . Zero pomysłu na rozwiązanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2010, 14:41:35 »