Autor Wątek: Monitor panoramiczny  (Przeczytany 1633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

minz

  • Gość
Monitor panoramiczny
« dnia: Sierpień 06, 2010, 13:05:20 »
Witam. Chcę sobie zakupić nowy monitor panoramiczny, tak abym mógł oglądać filmy full HD i mieć doskonałą jakość gier.
Mam parę pytań:
czy nowsze monitory wymagają dobrego kompa czy jest to bez różnicy, może działać na dziadku? W razie czego oto moja specyfikacja:
procesor Q6600 4x2.4
RAM 3 GB ddr2
Geforce 9800 GT 1 gb
zasilacz Enlight 350W
Do tej pory miałem monitor LG 19" FLATRON L1972H taki kwadratowy
czy rzeczywiście jest taka różnica tzn widać o wiele więcej gry/filmu?>> REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Proszę o pomoc w wyborze, najlepiej jak najtańszy :D, tak do 400-500 szukam na allegro, ale na monitorach to szczerze w ogóle się nie znam.

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Monitor panoramiczny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:17:13 »
Witam. Chcę sobie zakupić nowy monitor panoramiczny, tak abym mógł oglądać filmy full HD i mieć doskonałą jakość gier.
Mam parę pytań:
czy nowsze monitory wymagają dobrego kompa czy jest to bez różnicy, może działać na dziadku? W razie czego oto moja specyfikacja:
procesor Q6600 4x2.4
RAM 3 GB ddr2
Geforce 9800 GT 1 gb
zasilacz Enlight 350W
Do tej pory miałem monitor LG 19" FLATRON L1972H taki kwadratowy
czy rzeczywiście jest taka różnica tzn widać o wiele więcej gry/filmu?>> REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Proszę o pomoc w wyborze, najlepiej jak najtańszy :D, tak do 400-500 szukam na allegro, ale na monitorach to szczerze w ogóle się nie znam.
Nie zależy to od monitora a rozdzielczości, ale oczywiste, że im nowszy monitor to tym większa rozdzielczość nominalna matrycy a co za tym idzie wygenerowanie takiej grafiki wymaga mocniejszej karty.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

minz

  • Gość
Odp: Monitor panoramiczny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:21:20 »
No a moja karta sobie poradzi np z rodzielczością 1920x1080? Szukam, ale nie mogę znaleźć jakie monitory obsługuje ta karta, ale skoro mój stary monitor ma wejście DVi to ten Geforce na pewno sobie poradzi, ale nie jestem więc poradźcie.
Cz z monitorem jest tj np. z głośnikami, że podpinasz i hula niezależnie od niczego? Czy potrzebowałbym lepszego zasilacza czy to raczej nic nie zmieni skoro na moim aktualnym monitorze nie ma żadnych problemów?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 13:41:58 wysłana przez minz »

Offline pesmaniac

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Kg
  • Wiadomości: 1107
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.05.2008r.
    • Status GG
    • Fotochromy
  • Gram w: PES 6, PES 2013, FIFA 11
Odp: Monitor panoramiczny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:48:28 »
zobacz czy twoja karta obsługuje taką rozdzielczość (pewnie tak bo Ge 9800gt to mocna karta) ;) moja karta GeForce 9400gt obsługuje taką rozdzielczość , ale monitor już takiej rozdziałki nie ma i nie mogę już takiej ustawić ;)  oczywiście monitor musi być w full HD ;) 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 13:51:07 wysłana przez pesmaniac »
\o/ Glory Glory Man United! \o/

minz

  • Gość
Odp: Monitor panoramiczny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:58:30 »
Pisałem, że szukam, ale nie mogę znaleźć, jedyne co wyszperałem to taki zestaw:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Koleś ma tę samą kartę , tyle że ja mam 1gb
A oto ten monitor z zestawu,(jak widać jest full HD)
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Martwi mnie wejście. Nie wiem czy to w końcu DVI, bo jest tego od pierona REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Nie chcę stracić przez jakieś niedopatrzenie 500 zł...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Monitor panoramiczny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2010, 13:58:30 »