Autor Wątek: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...  (Przeczytany 12720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline newsman

  • Redaktor pesleague.pl
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2007
  • location:
  • Wiadomości: 5111
  • Dostał Piw: 60
  • Na forum od: 20.10.2007r.
PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« dnia: Sierpień 17, 2010, 11:14:17 »
 Jak do tej pory w koronie króla PES znajdowały się dwa wyjątkowe klejnoty w postaci MasterLeague i równorzędnej mu głębokiej możliwości edycji gry. Przez lata rozwijały się one znacząco - szczególnie możliwości edytowania, któremu bardzo pomogły rozwijające się społeczności internetowe, w których można było dzielić się swoją ciężką pracą z innymi - i dzięki temu obecnie tylko za pomocą paru kliknięć myszki masz dostęp do przeogromnej bazy strojów, plików opcji i przyśpiewek kibiców, czyli owoców długiej i starannej pracy.

Wbrew ogromnemu zapotrzebowaniu - możliwości edytorskie PESa osiągnęły maksimum na ostatnim pokoleniu konsol, pozwalając aby stroje były edytowalne do nieosiągalnego dotąd poziomu. W PES 5 gracze mogli edytować logo na piersi i kolory strojów, dodawać znaki na plecach piłkarzy, emblematy na spodenki i  mnóstwo innych elementów - ale PES w każdej kolejnej wersji gry ograniczał te możliwości. Przejście serii na nową generację sprzętu spowodowało powrót do korzeni, w przeciwieństwie do PES 6, który oferował małe możliwości edytorskie - co było odcięciem się od korzeni.



Dodatki i Powroty


Więc co jest zmienione? Na początek kilka słów o tym co powróciło... Jeśli chodzi o PESa, nie jesteśmy nowicjuszami, których  frustrować będzie niespodziewane usunięcie tych małych drobiazgów których brak zauważymy dopiero po czasie - więc 96% ludzi, którzy głosowali za powrotem "Kopiowania Piłkarzy" będzie zadowolonych ponieważ ta opcja wraca w PES 2011. Dla tych którzy nie wiedzą - Kopiowanie Piłkarzy pozwala Ci skopiować atrybuty jednego piłkarza na drugiego, aby później łatwo je edytować.

Dodatkowo, co jest bardziej ważniejsze - "PES Shop" powróci do serii w nowym PESie - teraz dostępny poprzez główne menu jako pozycja "Dodatkowa Zawartość”. Stąd możesz kupić nowe fryzury które użyjesz w menu edycji - i to nie tylko fryzury używane przez  supergwiazdy (Beckham, Messi, Ronaldo itd.) ale też dziwniejsze rzeczy, które widzieliśmy w przeszłości. Dawniej mogliśmy grać pingwiny, albo dosiadać strusi podczas gonienia za piłką po boisku, i pomimo że nie widziałem tych opcji w 2011 to zauważyłem głowę dyni i hełm gladiatora, a to robi nam ochotę na więcej. Oraz będąc przy temacie - byliśmy przyzwyczajeni do różnych piłek, ale teraz do kupienia w „PES store” będą poduszki, klasyczna skórzana futbolówka, cukierek w papierku, beczka a nawet piłka z papieru.

Również minęły dni gdzie musieliśmy grać ligę/puchary by odblokować wszystkich piłkarzy -  ponieważ Klasyczni Piłkarze i Klasyczne Drużyny będzie można kupić w menu "Dodatki". To bez wątpienia zostanie ciepło przyjęte - ponieważ często byłem sfrustrowany tym, że musiałem ukończyć Międzynarodowe Turnieje aby odblokować tych piłkarzy, a taki turniej zajmował wiele czasu.

Istnieje również wskazówka, że DLC będzie dostępne w przyszłości z pozycji "Dodatkowa Zawartość" - jednak nie mamy żadnego potwierdzenia, a jedynie nasze własne domysły. Jak przypuszczam będziemy mieli dostęp do płatnych i bezpłatnych dodatków poprzez PSN/Xbox Live (przypominam, że ten artykuł nie dotyczy zawartości online, tak samo jak nie dotyczy ostatecznych licencji/strojów/ustawień oraz innych rzeczy, które pewnie się pojawią).

Wprowadzono nowe opcje edytowania lig - teraz możemy dodać emblematy do określonej ligi/pucharu, a nie tylko zmieniać jego nazwę oraz możemy te emblematy umieszczać na rękawach naszych piłkarzy (na lewym, prawym lub obydwu) podobnie jak to jest "na żywo" gdzie widzimy logo Ligi Mistrzów na koszulkach. Również, nawiązując dalej do Ligi Mistrzów - możemy projektować specjalne scenki przedmeczowe poprzez przekaz jakościowy na poziomie kamer telewizyjnych.

Podobnie do tego - możemy wybierać ścieżkę dźwiękową dla ligi/pucharu. Nie przetestowaliśmy tego - ale domyślam się, że krótkie nagrania mogą zostać umieszczone, aby czytał je komentator. To powinno współpracować z nowym systemem komentarzy, w którym obecnie wymawiane są nazwy zespołów, a także powiązania geograficzne ("derby miasta" zostały wypowiedziane podczas meczu dwóch nielicencjonowanych drużyn z Londynu).

Kolejne nowości dotyczące ligi to takie opcje jak wybór specjalnej piłki a także możliwość edytowania struktury ligi. Możemy teraz ręcznie przesuwać zespoły z jednej ligi do kolejnej. Również wszystkie ustawienia z PES 2010 możemy importować w odpowiednim menu, co oszczędzi czas tym, którzy włożyli sporo ręcznej pracy w ich tworzenie.



Edytor Stadionów

Najwięcej wiadomości odnośnie 2011 dotyczy zupełnie nowego elementu jakim jest Edytor Stadionów - mamy teraz możliwość utworzenia stadionu, który zostanie dodany drużynie którą wybierzesz. Marzyliście o domowym stadionie dla Merseyside Blue - teraz możecie go mieć!

Na pierwszy rzut oka prosty w obsłudze, ale jest on o wiele bardziej złożony niż na to wygląda. Zasadniczo budowanie stadionu wymaga wybierania spośród takich elementów jak:
• 8 typów "wzorów murawy”,
• 8 typów "wyglądu” (które zasadniczo stanowią zewnętrznym kształt stadionu),
• 8 typów "bieżni” (wybieramy czy chcemy aby boisko było otoczone torem wyścigowym, żwirem, itd.),
• 6 typów "trybun".

Tworzenie trybun ma swoje pod-elementy takie jak kolor krzesełek, kształt ławki trenerskiej (4 opcje) i intensywność oświetlenia. Dodatkowo jak pokazano na niedawno udostępnionych przez Konami zdjęciach - projekt może być uzupełniony poprzez dodanie własnoręcznie stworzonych band i banerów. W zależności od wielkości trybun możemy modyfikować od 4 do 7 elementów, co daje nam całkiem duże pole manewru. Na samym końcu możemy wybrać wykończenie trybun w postaci falistego metalu, stali - albo nawet drewnianego dach co pasuje do zespołów z niższych lig.

Jak już zbierzemy to wszystko do kupy - możemy wybrać ustawienia dla naszego stadionu. Dano nam opcję zmiany układu drugoplanowego zarówno na miejskie i wiejskie tła. Następnie możemy dodać obraz na drugi plan, na przykład widok miasta i krajobrazu górskiego, który wygląda podejrzanie podobnie do tego widzianego w Intro PES 3 (taki drobiazg dla miłośników serii).

Możemy również samodzielnie wybierać tła stadionów poprzez dodawanie własnych obrazów. Wracając do naszego przykładowego stadion Merseyside Blue, załączenie panoramicznego widoku prawdziwego otoczenia stadionu może dodać takiego ostatniego szlifu, który sprawi że będzie on wyglądał jak prawdziwy.

Tak więc jakie są wasze odczucia po tym co przeczytaliście? Ogólnie jestem zadowolony z tego co zobaczyłem, choć szczerze liczyłem na więcej. Może to tylko moje odczucie, ale chciałbym mieć w większym stopniu kontrolę nad tworzeniem strojów - ilość pracy, którą trzeba włożyć, aby wykonać nieoficjalny plik opcji  jasno uzasadnia konieczność istnienia możliwości kreowania nowych dodatków.

Dostępne są również dwie ligi fałszywych klubów, które możemy w pełni edytować i zmieniać tak, aby przedstawiały dowolny klub - co jest dobre, ponieważ unikniemy awansu do Ligi Mistrzów zespołowi jak Ganzoraccio, a także w trybie BaL lub Ligi Mistrzów nie pojawią się nam przez przypadek piłkarze tacy jak "Player A12". Ujemną stroną jest to, że jesteśmy ograniczeni tylko do tych edytowanych drużyn - nie zauważyłem możliwości dodawania nowych zespołów.

Edytor stadionu jest wartościowym dodatkiem dla tych, którzy go opanują. Jak wspomniałem, wydaje się on całkiem prosty - ale z odrobiną wysiłku i jakąś zewnętrzną pomocą (zdjęcie stadionu) potencjał do tworzenia stadionów jest wielki. Atmosfera w meczach będzie całkowicie inna i słusznie - w końcu to jak wczuwasz się w mecz stanowi ważną część każdego spotkania. Wielu z was będzie szczęśliwych, gdy przyjdzie im zagrać pierwszy puchar i mecze w drugiej dywizji na innym stadionie niż San Siro lub Santiago Bernabeu - PES od dawna aż krzyczał o stadiony dla mniej znanych zespołów i teraz możemy je dodawać.

Pomimo moich osobistych narzekań - Konami wyraźnie włożyło dużo wysiłku w PES 2011. Już wiemy, że gameplay poprawili dziesięciokrotnie - artykuł Fury potwierdził, że jest o wiele lepiej niż ostatnimi czasem to widzieliśmy, a ja mogę stwierdzić, że możliwości edytorskie również posunęły się naprzód. Dodatki i ulepszenia są przekonywujące - a Edytor Stadionów utworzy nowy kierunek, w który podąży elita twórców dodatków.

To dziwne, że pełna edycja strojów nie została dokładnie dopracowana - w porównaniu do wizualnego ulepszenia, postępów w tworzeniu realistycznej atmosfery i ujęć kamery niczym podczas transmisji telewizyjnej, a właśnie "diabeł tkwi w szczegółach". Jednakże 2011 rozwinął się tak bardzo dzięki nowym dodatkom i powróceniem do starych ulubieńców, że łatwo przyjdzie nam wybaczyć Konami i sławnej ekipie Blue Sky to iż nie powrócił system edytowania strojów z PESa 5 - ale wciąż wierze, że może w przyszłym roku.

Źródło: REJESTRACJA lub LOGOWANIE...

« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 11:42:31 wysłana przez maciek_pl »

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:40:04 »
no i bardzo dobrze że wprowadzili tyle możliwości edycji!

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:53:23 »
widać że się Konami wzięło do roboty :) kurcze już się nie mogę doczekać jak zacznę ML zrobię własne TS Podbeskidzie i zbuduje własny stadion :) już szukam jego zdjęć na necie :)

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:56:18 »
widać że się Konami wzięło do roboty :) kurcze już się nie mogę doczekać jak zacznę ML zrobię własne TS Podbeskidzie i zbuduje własny stadion :) już szukam jego zdjęć na necie :)

będziesz mógł sobie nawet ligę zrobić prawdziwą i grać ja w trybie League/cup a nie że jak było do tej pory tylko 5 lig...

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:59:23 »
Osobsicie jestem zadowolony z mozlwiosci tworzenia stadionow i wlasnej ligi;]

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:06:21 »
czyli bedziemy mogli zrobic ekstraklase,1 lige,2 lige

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:07:03 »
czyli bedziemy mogli zrobic ekstraklase,1 lige,2 lige

tak tylko nie wiadomo ile będzie można tych lig zrobić....

Offline krab13

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 23.12.2008r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:08:59 »
miejmy nadzieje ze nieskonczona liczbe

Offline etoop

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2007
  • location:
  • Wiadomości: 51
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.12.2007r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:15:20 »
Mam nadzieje że poprawili transfery i teraz będzie łatwiej można sprzedawać/Kupować bo to wkurzające było jak się miało kase a nikogo nie dało się kupić Jak nie poprawili to w tym roku przenoszę się na Fife :)

Offline jozin666

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Szczecin
  • Wiadomości: 1241
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 22.10.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:06:46 »
Bedzie lepiej niz  pes 2010;P

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:08:41 »
Bedzie lepiej niz  pes 2010;P

no w to chyba nikt nie wątpi?

Offline Neru14

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 316
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.11.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:11:02 »
gościu napisał : ''Ujemną stroną jest to, że jesteśmy ograniczeni tylko do tych edytowanych drużyn - nie zauważyłem możliwości dodawania nowych zespołów'' więc to oznacza ze tak jak ostatnio ilość lig i zespołów będzie ograniczona

Offline ryn5

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.11.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:19:11 »
a coś wiadomo o wymaganiach???

Offline Matikte

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.11.2009r.
  • I like to smoke weed ;]
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:20:55 »
a ja sobie zrobię B klasę :D Taki wiejski stadion, ciekawe, czy da radę zrobić boisko "bez trybun"? :D Mam 20m na boisko, mieszkam na wsi, porobię zdjęcia, będzie odjazd :D


Żeby się tak dało, marzyłem o tym od 4ki!

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:27:32 »
gościu napisał : ''Ujemną stroną jest to, że jesteśmy ograniczeni tylko do tych edytowanych drużyn - nie zauważyłem możliwości dodawania nowych zespołów'' więc to oznacza ze tak jak ostatnio ilość lig i zespołów będzie ograniczona

nie będzie mozna dodawać nowych zespołów to nie znaczy że nie będzie sobie można robić lig.

Offline Knucklez

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 419
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.01.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:40:46 »
Hmmm jestem pod wrażeniem własny stadion itp miodzio ale mam nadzieję że poprawią też sędziów i bramkarzy...

Bugi7

  • Gość
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 17, 2010, 13:52:55 »
Hmmm jestem pod wrażeniem własny stadion itp miodzio ale mam nadzieję że poprawią też sędziów i bramkarzy...
juz widac poprawe ;]

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 17, 2010, 14:06:32 »
we wszystkich filmikach nie zauważyłem żadnego błędu sędziego.

Offline Knucklez

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 419
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.01.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 17, 2010, 14:43:47 »
Spx ja nie mówię że nie poprawili w Pes 2011 tylko mam nadzieję że błędów już nie będzie takich jak w 2010 ;)

Offline Antimadridista

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 148
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2009r.
Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:06:27 »
To "tworzenie" stadionów to jedna wielka lipa. Po parę rodzajów muraw, krzesełek itd. i to wszystko ? Żadnej swobody.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2011 – Kilka słów o menu edycji...
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:06:27 »