Autor Wątek: AS Roma by MasterCreati  (Przeczytany 22902 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
AS Roma by MasterCreati
« dnia: Grudzień 24, 2010, 00:46:10 »


Luciano Spalletti wraca do Rzymu !


Luciano Spalletti po roku pobyty w Rosji, postanowił powrócić do drużyny, która prowadził przez cztery lata w latach 2005-2009. Luciano już w swoi pierwszym sezonie w Zenicie Sankt Petersburg wygrał mistrzostwo Rosyjskiej Premier Ligi. Spalletti prowadząc AS Romę zdołał trzy razy wywalczyć Wicemistrzostwo Włoch w latach 2006, 2007, 2008 oraz dwa razy wygrać Puchar Włoch w latach 2007 i 2008 oraz dojść do Finał Pucharu Włoch w latach 2005 i 2006. Wygrał Superpuchar Włoch w 2007 roku i rok wcześniej doszedł do Finału. Zarząd nie był zadowolony z pracy Claudio Ranieriego i postanowili zatrudnić Luciano, który bez wahania postanowił wrócić do Włoch.

Luciano Spalletti : Cieszę się, że znowu będę mógł prowadzić tak wspaniały zespół !

- Czuję się fantastycznie móc wrócić do Rzymu, to wspaniałe miasto ale co najważniejsze wspaniały klub jaki się tutaj znajduje czyli AS Roma ! Będziemy walczyć o Mistrzostwo Włoch w tym sezonie i wierze, że uda się mi tego dokonać ponieważ w Rosji wiele się nauczyłem, wydawało by się, że na wschodzie Piłka Nożna nie jest tak dobra jak tu a jednak się myliłem i gra tam wielu utalentowanych piłkarzy.

- O Transferach wiele nie powiem, skład mamy mocny i doświadczony, jedynie mało znaczące korekty. Szukam młodych zawodników, którzy będą za kilka lat w stanie zastąpić największe gwiazdy w moim zespole. A o Francesco Tottiego się nie martwcie, obiecał mi, że pogra do 40 więc o atak jestem spokojny przez najbliższe sześć lat.

Stroje na sezon 2010/2011

"Domowy" strój


"Wyjazdowy" strój


Dane Klubu :

- Pełna nazwa klubu: Associazione Sportiva Roma SpA

 - Rok założenia: 22 lipca 1927
- Adres siedziby klubu: Via di Trigoria Km 3,600 - 00128 Roma
- Telefon: +39-06/501911
- Fax: +39-06/5061736
- Barwy: Żółto-czerwone
- Nazwy klubów połączonych w Romę:
    U.S. Alba
    F.C. Roman
    S.S. Fortitudo

- Struktura własności: Klub w rękach banku - Unicredit. Wystawiony na sprzedaż.

- Adres stadionu "Stadio Olimpico": Viale del Foro Italico, 00100 Roma

- Zarząd klubu:
- Prezydent: Rosella Sensi
- Vice-Prezydenci: Ciro Di Martino, Giovanni Ferreri
- Dyrektor wykonawczy: Rosella Sensi
- Dyrektor sportowy: Daniele Prade
- Asystent dyrektora: Bruno Conti
- Trener: Luciano Spalletti
- Trener-Primavera: Alberto De Rossi
- Doradcy:
  Silvia Sensi
  Renato Bernardini
  Giuseppe P. Marra
  Angela Nanni
  Giovanni Stella
  Michele Baldi
  Silvio Rotunno


 
Dane stadionu:

Nazwa: Stadio Olimpico (Stadion Olimpijski)
Data wybudowania: 1952
Pojemność: 82.656 miejsc
Wymiary: 105.00 m / 66.60 m
Adres: Viale del Foro Italico, 00100 Roma




Historia stadionu:

Pierwszy zalążek Stadionu Olimpico w Rzymie powstał w latach 30’. Przez lata 50’ obiekt był budowany na zawody Olimpijskie w Rzymie, które odbywały się w 1960 roku. Miał pojemność 54000 miejsc siedzących. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1990 roku stadion został przebudowany. Wyburzono trybuny (prócz Trybuny Tevere), a następnie skonstruowano nowe i zadaszono je. Aktualnie stadion może pomieścić 82.656 widzów - wszystkie miejsca są siedzące. Są tu także dwa olbrzymie ekrany, na których można oglądać z bliska wyczyny sportowców.

Podczas przebudowy dwie trybuny zwane „Le curve” zostały przybliżone na odległość 9 metrów. Każda z nich posiada 23473 miejsca. Pod stadionem są szatnie i cztery sale gimnastyczne, wyposażone w sprzęty sportowe. W podziemiach ulokowano magazyny, pomieszczenia służbowe i cztery bary. Na pierwszej kondygnacji znajdują się sale przeznaczone dla pomocy publicznej.

Nowa trybuna Monte Mario dysponuje 17.745 miejscami. Pod nią znajduje się parking, magazyny. Ponadto sala honorowa, szatnie piłkarskie i pokoje techniczne. Na pierwszej kondygnacji jest sala konferencyjna z telefonami i faksami, a także sprzętami do transmisji telewizyjnej. Na drugiej i trzeciej znajdują się bary i służby porządkowe.

Trybuna Tevere wygląda tak jak na początku powstania. Została tylko trochę powiększona. Podwyższono ją o 20 rzędów krzesełek. Aktualnie może pomieścić 17.965 widzów. Praktycznie całą trybuna pozostała niezmieniona od 1953 roku.

Pokrycie stadionu Olimpico zostało uformowane z dwóch pierścieni. Jednego zewnętrznego i drugiego wewnętrznego - połączonych specjalnymi łącznikami. Zainstalowane oświetlenie zostało przebadane przez Philipsa i dostosowane do norm międzynarodowych. Kolorowe telebimy skonstruowane przez Omegę w 1987 roku na Mistrzostwa zostały umieszczone na dwóch trybunach „Le Curve”, tuz przy szczycie stadionu. Aktualnie mają wymiary 10 na 18 metrów.



« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 00:04:49 wysłana przez MasterCreati »

Offline TekU

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1154
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.07.2010r.
  • Never Say Never <3
Odp: AS Roma by MasterCreati | Luciano Spalletti wraca do Rzymu !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2010, 00:53:44 »
hmm cos czuje za zajebista kariera będzie

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: AS Roma by MasterCreati | Luciano Spalletti wraca do Rzymu !
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:22:46 »
Zapowiada się bardzo ciekawa kariera.  ;)

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: AS Roma by MasterCreati | Luciano Spalletti wraca do Rzymu !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:26:11 »
Powodzenia w nowym klubie:) Piękna kariera się zapowiada>

Offline ARAe

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2010r.
  • ARSENAL C.F & JAGIELLONIA! Tassel < 3
Odp: AS Roma by MasterCreati | Luciano Spalletti wraca do Rzymu !
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:42:06 »
Zaj*bista kariera będzie  ;D
Zapraszam do mnie   ;)


PS. Kur*a telefon jest do Romy, już dzwonię, może mnie wezmą  :D

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: AS Roma by MasterCreati | Luciano Spalletti wraca do Rzymu !
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2010, 01:46:07 »
1 Kolejka



Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie !

Gialloross w pierwszej kolejce Serie A spotkali się z dość niewygodnym rywalem czyli Chievo Weroną. Mecz rozpoczął się nerwowo, pierwsze 30 minut to była kopanina. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy koronkową akcją popisali się Mirko Vučinić i Adriano, ten drugi wyprowadził Wilki na prowadzenie, jednak nie długo bo od razu po wznowieni gry w drugiej połowie Sardo zdobył bramkę wyrównującą. Aż do 73 minuty Rzymianie nie mogli znaleźć sposobu na szczelną obronę Mussi Volanti. Jednak Kapitan zespołu AS Roma Francesco Totti pewnym strzałem w okienko bramki zza pola karnego wyprowadził Giallorossich na prowadzenie. Dzieła zniszczenia dokończył już w 82 minucie Philippe Mexès po zamiesznaiu przy rzucie rożnym.













Christian Maggio przeszedł z SSC Napoli do AS Roma za 7 mln Euro.



Skrót Spotkania :

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline ARAe

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.11.2010r.
  • ARSENAL C.F & JAGIELLONIA! Tassel < 3
Dobry transfer :D Ta twarz Maggia kogoś mi przypomina, tylko niewiem kogo... ???

Offline Carlos

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Głowno
  • Wiadomości: 1517
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.01.2009r.
  • Vamos Blaugrana ! ! !
Haha :D jest FirePatch podoba mi się to wyjście na stadion jak oni sobie tka gadają ;D Pes od KOMU ? :D

Offline Robi1908

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1365
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.11.2009r.
  • Główny organizator konkursu na najlepszą karierę.
Podobny facio do Mario Toniego ten co gada z Tottim  :D Gratulacje pierwszej wygranej  ;).
Moja Kariera F.C. Barcelona ---> REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Dobry transfer,  gratuluje pierwszej wygranej w sezonie.

Offline Przemek112

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Lis 2010
  • location:
  • Wiadomości: 466
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.11.2010r.
  • Gracias Raul ! ♥
Odp: AS Roma by MasterCreati |Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2010, 02:15:54 »
Gratuluje wygranej:) wbij do mnie.

Giggs11

  • Gość
Odp: AS Roma by MasterCreati |Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2010, 08:50:47 »
No ,no ładna inauguracja sezonu :) Ciekawy zawodnik

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: AS Roma by MasterCreati |Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2010, 10:24:59 »
Zaszło małe nie porozumienie w mojej karierze, nie wiem jak to się stało ale nie zapisałem swojej kariery wczoraj i zacząłem od początku niestety pierwszy mecz symulowałem, przegrałem 2 - 0, transfer dokonałem ten sam i to by było na tyle, od drugiej kolejki pisze już.

Offline The Stig

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2009r.
Odp: AS Roma by MasterCreati |Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2010, 10:51:38 »
Ja tak samo kiedyś zrobiłem w karierze Chelsea.  ;D Nie lubię Romy ,ale zarąbiście Ci to wszystko wychodzi. A transfer... Hmm... Wydaje się nie zbyt dobry Maggio swoje lata już ma ,a umiejętności nie zbyt wysokie ;)
Powodzenia w dalszym opisywaniu.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: AS Roma by MasterCreati |Pierwsze zwycięstwo na Stadio Olimpico ! Maggio w Romie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:42:51 »
2 Kolejka




Porażka w ostatnich sekundach spotkania !

Wyjazdowe spotkania z beniaminkiem są zawsze trudne, zawsze robią wszytko by sprawić niespodziankę przed własnymi kibicami i urwać punkty faworytowi, tak było i tym razem. Cesena  zagrała dobry mecz, taktyka bała bardzo dobrze wykonana, w pierwszej połowie całkowita obrona, podobnie na początku drugiej, otworzenie się na pod męczonych Rzymian w około 75 minuty i bramka w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego kiedy już wszyscy myśleli, że będzie remis. AS Roma przechodzi małą rewolucje, nowy trener i założenia taktyczne więc na wyniki trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.









Rozlosowano grupy Ligi Mistrzów, AS Roma trafiła do grupy C w której walkę o awans stoczy Ajaxem, Marsylią i Rangersami. Można by rzec, że grupa C jest chyba najbardziej wyrównaną bowiem każda drużyna ma szanse na awans.



Skrót Spotkania :
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline TekU

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1154
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.07.2010r.
  • Never Say Never <3
Odp: AS Roma by MasterCreati | Porażka w ostatnich sekundach spotkania !
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:44:02 »
szkoda porażki

Offline Lewy23

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location: Marysin
  • Wiadomości: 1948
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2009r.
Odp: AS Roma by MasterCreati | Porażka w ostatnich sekundach spotkania !
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2010, 11:57:23 »
Pechowa porażka.

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: AS Roma by MasterCreati | Porażka w ostatnich sekundach spotkania !
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:30:00 »
szkoda porażki w ostatnich sekundach meczu. Narazie za kolorowo to nie jest. Grupa w LM bardzo ciekawa. ;)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: AS Roma by MasterCreati | Porażka w ostatnich sekundach spotkania !
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:30:30 »
3 Kolejka




Podział punktów na Stadio Olimpico ! Dziwny mecz !

Dziś przeciwnikiem Romy była Parma FC. Pierwsza bramka padła już w pierwszej minucie spotkania po strzale Boriello, chwilę później napastnik Parmy Bojinov wyrównał to było w trzeciej minucie spotkania. W dalszej części gry był przestój, obie drużyny się broniły i żadna nie zdecydowała się na otwarty atak i tak się ciągło aż do końca spotkania. Parma i Roma nie chciały przegrać tego spotkania a lepszy jeden punkt niż kolejna porażka, która by już mogła nieźle namieszać bo jak walczyć o majstra jak się ma po trzech kolejkach trzy porażki ?









Skrót Spotkania :

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=c0a52ff3c4dcf47aee9b47082ee5b96d&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline The Stig

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2009r.
Odp: AS Roma by MasterCreati | Podział punktów na Stadio Olimpico ! Dziwny mecz !
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:32:20 »
Ciekawie. Szkoda tylko ,że na razie tak słabo. Czekam na dalszy rozwój.  ;) Oczywiście zapraszam do siebie.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: AS Roma by MasterCreati | Podział punktów na Stadio Olimpico ! Dziwny mecz !
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:32:20 »