Autor Wątek: FC Porto by MasterCreati | Znowu remis ! Zapowiada się trudny sezon !  (Przeczytany 38678 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline bociek00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
Odp: FC Porto by MasterCreati | FC Porto znowu traci punkty ! Spadek formy ?!
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:45:54 »
hehe ale z Fenerbache nie dałeś rady wygrać :D dalej masz do Tureckich drużyn pecha :D.Ale graty awansu ;)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | FC Porto znowu traci punkty ! Spadek formy ?!
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:13:50 »
Podsumowanie Rundy Jesiennej w Lidze Sagres !



Na początek trzeba prze analizować tabelę Ligi Sagres, Lider to bez wątpienia oczywistość, FC Porto było faworytem do zdobycia tytułu Mistrza więc to, że FC Porto po 18 kolejkach lideruję nie jest żadną niespodzianką, dobra postawa podpieczonych Michaela Emenalo wywindowała ich na sam szczyt tej ligi. Ku zdziwieniu wszystkim najlepszym zawodnikiem rudny jesiennej wydaję się być Rúben Micael, który miał być solidnym rezerwowym jednym postanowił trochę zaskoczyć statystyków futbolu. Dobrze spisywał się także Radamel Falcao jednak ten mnie zawiódł ponieważ przez dwa miesiące ewidentnie mnie zawodził. Co to transferów to zwolniony przed sezonem Cristian Rodríguez znalazł sobie nowego pracodawce a dokładnie to SC Braga. Kierrison, on przyszedł do Porto za 4 miliony i jak najbardziej się spłaca, zdobył 7 bramek we wszystkich rozgrywkach mimo tego, iż jest tylko rezerwowym i nie często gra od początku. Druga pozycją w lidze także zaskoczeniem nie jest, chyba nikt nie myślał, że Sporting Lizbona pozwoli samotnie i bezkarnie rządzić Porto w Lidze Sagres ? Tylko dwa punkty straty do lidera to nie wiele i to są jedyne dwa zespoły, które w Lidze Portugalskiej grają na miarę swoich możliwości. Trzecia pozycją to rewelacja sezonu, UD Leiria to jest przeciętny klub zazwyczaj walczący o środek tabeli ewentualnie poczują zapach 7 pozycji jednak w tym sezonie po 18 kolejkach są..UWAGA Trzeci ! Czy ktoś tak myślał przed sezonem ? chyba nawet największy optymiście z tego klubu nie liczyli na tak wysoka lokatę. SL Benfica mnie zawiodła, spodziewałem się walki o Mistrza o oni walczą o LM z Leiria i Maritimo więc nie mam pytań. piata i szósta pozycją dość oczywista, Maritimo i Beira Mar  co roku walczą o LE więc w tym roku także nie odpuszczają. Jednak 7 pozycją to największa niespodzianka. SC Braga...Chyba się zamienili miejscami z UD Leiria bo na to wygląda, a cikawostką jest, że do 6 kolejki byli nie pokonani.


Co słychać w zapleczy Portugalskiej Premier Ligi ?
Tak jak i w najwyższej klasie rozrywkowej są niespodzianki. Liga de Honra do bardzo wyrównana liga jednak faworyci byli oczywiści. Leixoes SC Oraz Belenenses byli tymi faworytami jak widać nie zawiedli i mają spore szanse na awans jednak co na drugiej pozycji robi Trodense ? to jest wielka niewiadoma tego sezonu. Lider jest też zaskakujący, Boavista Porto ( zapowiada się przyszłym sezonie , że będą derby Porto :) ) jeszcze w sezonie 2007/08 zajęła 9 pozycję w lidze jednak została relegowana do drugiej ligi z powodu afery korupcyjnej z sezonu 2003/04. Widać zespół odżył i znowu mają zamiar walczyć o coś więcej niż utrzymanie w Liga de Honra .



Super_Mario

  • Gość
Odp: FC Porto by MasterCreati | Podsumowanie Rundy Jesiennej w Lidze Sagres !
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:32:19 »
Bardzo ładnie opisałeś rundę jesienną. Strata punktów tylko w 5 meczach (w tym 2 porażki) to świetny wynik.

I wiadomość dnia - Boavista (być może) wraca  :) Mam nadzieję, że na wiosnę noga im się nie powinie.


Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | Podsumowanie Rundy Jesiennej w Lidze Sagres !
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:37:10 »
Oficjalnie : Ricardo Quaresma wraca do FC Porto !

Jak podaję oficjalna strona klubu FC Porto, Ricardo Quaresma powrócił do Porto po trzech latach tułaczki po róznych klubach w Europie zaczynając od Interu Mediolan poprzez Chelsea Londyn a także Beşiktaş a kończąc znowu w Porto. Beşiktaş nie wiele chciał za błyskotliwego skrzydłowego bo tylko 8 milionów Euro a odchodził za szesnaście milionów euro, a do tego Inter oddał do Porto Hugo Pélé . Będzie zarabiał około 1, 5 miliona rocznie jest to nie dużo w porównaniu ile zarabiają zawodnicy w Premir League. Obecnie napastnicy Manchesteru City Carlos Tevez i Emmanuel Adebayor Obaj zarabiają rocznie ponad 7 milionów funtów. Ricardo postanowił się wypowiedzieć po podpisaniu kontraktu i z tej wypowiedzi wnioskuje, iż jest zadowolony z powrotu.



- Jestem szalenie szczęśliwy, że znowu mogę założyć trykot Smoków, nie mogę się już doczekać treningów nie mówiąc już o grze w meczu o prawdziwą stawkę, jestem głodny gry jak nigdy, pragnę wynagrodzić kibica moje odejście, które było błędem.

- Jeżeli będę sobie radził równie dobrze jak przed odejściem to zostanę tu do końca kariery, chce poprowadzić Porto do zwycięstwa w Portugalskiej lidze a także w Lidzę Europejskiej, w przyszłym sezonie chce walczyć o LM wraz z zespołem Porto. Michael Emenalo nie musiał mnie namawiać do powrotu, bardzo go lubię i jest dobrym trenerem i na pewno się dogadamy.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: FC Porto by MasterCreati | Oficjalnie : Ricardo Quaresma wraca do FC Porto !
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:52:40 »
Oby pomógł ci w zwycięstwie ;D

Offline Byegaly17

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Real Madrid
  • Wiadomości: 266
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 23.10.2009r.
  • El Capitano! Raúl, artista, siempre Madridista!
  • Gram w: ...
Odp: FC Porto by MasterCreati | Oficjalnie : Ricardo Quaresma wraca do FC Porto !
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:06:31 »
Pięknie ;))

Takie wzmocnienia to rozumiem ;D

Będzie szalał po prawej flance.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | Oficjalnie : Ricardo Quaresma wraca do FC Porto !
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:07:30 »
Oficjalnie : Helton odchodzi z FC Porto do Udinese Calcio !


Ta część sezonu nie była dla Heltona tak dobra jak dla reszty ekipa z Estadio do Dargao, Brazylijski bramkarz stracił miejsce w podstawowej "11" na rzecz Beta oraz Kieszka, polskiego bramkarza. Niespełna 33 letni bramkarz postanowił opuścić zespół bowiem jak sam powiedział nie może w tym wieku siedzieć na ławce czy na trybunach. Przeszedł on do Włoskiej drużyny Udinese Calcio za niespełna 5 milionów Euro, to sporo jak na takiego bramkarza.

James Rodríguez  wypożyczony do União Leiria



Młody 21-letni skrzydłowy napastnik, który jednak nie może liczyć na regularne występy w barwach Porto bowiem na jego pozycji gra Hulk, Mariano Gonzalez, Varela a także nowy nabytek Quaresma. On sam bardzo chciał wypożyczenia a klub także nie miał nic przeciwko, União Leiria nie powinna stanowić zagrożenia w walce o Mistrzostwo wiec to bezpieczne miejsce.

Offline bociek00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
Odp: FC Porto by MasterCreati | Helton odchodzi z Porto, James Rodrigez wypożyczony !
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:23:18 »
ooooo Quaresma świetnie,uwielbiam tego gościa!

Super_Mario

  • Gość
Odp: FC Porto by MasterCreati | Helton odchodzi z Porto, James Rodrigez wypożyczony !
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:27:47 »
Taki transfer to ja "rozumie" :) Quaresma wraca na stare "śmiecie".

Ładnie zarobiłeś na Heltonie :)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | Helton odchodzi z Porto, James Rodrigez wypożyczony !
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 23, 2011, 21:49:07 »
Hulk odchodzi do Bayernu Monachium za kosmiczną cenę !

50 milionów Euro, tylko Bayern Monachium zapłacił za napastnika Smoków, Givanildo Vieira de Souza, znany jako Hulk. Mimo tego, iż nie jest to najlepszy sezon Brazylijczyka bo zagrał w 16 spotkaniach i zdobył tylko 4 bramki. Michael Emenalo początkowo nie chciał się zgodzić jednak sam zawodnik nalegał na transfer i oznajmił, że odejdzie tak czy inaczej w styczniu. Michael zgodził się ostatecznie i klub zarobił sporo..bo aż 50 milionów Euro.





Fernando sprzedany do Olympique Marsylia !

Wydawało by się, że Michael Emenalo zdecyduje się wypożyczyć 24-letniego pomocnika ponieważ ten nie może jakoś znaleźć sobie miejsca w drużynie i bardzo rzadko wybiega na murawę. Jednak kiedy Olympique Marsylia złożyła wręcz cudowną  ofertę jak za zawodnika, który większość czasu spędza na trybunach bo 19 milionów euro to na prawdę dużo jak za tego piłkarza.



Paweł Kieszek wypożyczony do Atlético Madryt

Paweł do najmłodszych bramkarzy już nie należy, aczkolwiek on sam potrzebuje gry a Beto z pierwszego składu wygryźć będzie szalenie ciężko on postanowił wybrać się do Hiszpanii i o pierwszy skład powalczyć z młodziutkim Hiszpanem, David de Gea ma zaledwie 19 lat a już bardzo dobrze broni, trudne zadanie przed Polakiem.





Jan Oblak zawodnikiem FC Porto !

Młody bo zaledwie siedemnastoletni bramkarz dotychczas występował w Sport Clube Beira-Mar, reprezentant Słowenii do lat 21, wielki talent europejskiej piłki kosztował Smoki aż 4 miliony Euro to dużo jak na tak młodego bramkarza jednak Michael Emenalo był zdesperowany kupić bramkarza, który w przyszłości stanie się bramkarzem klasy światowej. Nie jest on zbyt wysoki ma zaledwie 186 cm wzrostu wiec nie dużo jak na bramkarza jednak nadrabia to skocznością i umiejętnością czytania gry.




Offline bociek00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
ciekawe co z tego Oblaka będzie.

Offline jackz

  • Menadżer
  • *****
  • Join Date: Sie 2009
  • location:
  • Wiadomości: 972
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.08.2009r.
no narazie troche wyprzedales i malo kupiles ;D oby te tranfery byly trafione :)

Super_Mario

  • Gość
Ładnie szalejesz z tymi transferami :) Widzę, że chcesz sobie utrudnić grę :)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Ostatnie Transfery !

Volkan Demirel podpisuję kontrakt z FC Porto !

Pierwszy bramkarz może czuć się zagrożony, ponieważ Smoki właśnie zakupiły nowego bramkarza który nie ma zamiaru siedzieć na ławce, Turecki brakarz mierzy 1,91 m i waży 92 kg więc jego warunki fizycznie w porównaniu do Beto, który mierzy 180 cm  i waży 78 kg są wręcz powalające. Czy Turecki gigant wygryzie z pierwszego składu Beto ? a może jeszcze młodziutki Jan Oblak powalczy i pierwszego bramkarza. Porto musiało zapłacić za Volkana aż 8 milionów Euro. Nowy bramkarz postanowił się wypowiedzieć na temat transferu.



- Mam powody do radości, od dzieciństwa mieszkam w Turcji, gram w piłkę i tam się wychowałem jednak potrzebowałem czegoś nowego, potrzebowałem zupełnie innego otoczenia i ludzi. Uważam, że w Porto mi się powiedzie i że zdobędę jakieś trofeum w tym sezonie oraz w przyszłych.

- Zrobię wszytko by jak najszybciej zagrać w pierwszym składzie . Wiem, że konkurencję mam wielką bo Beta w tym sezonie gra świetnie, wygryzł ze składu Heltona a ten był swego czasu świetnym bramkarzem. Jeszcze jeszcze jednak on raczej pierwszym nie będzie ponieważ bramkarz musi być doświadczony jednak nie mi o ty sądzić i każdy musi walczyć o pierwszą "11"




Hit transferowy ! Ganso dołączył do FC Porto !

Paulo Henrique Chagas de Lima czyli Ganso dołączył w ostatnich godzinach przed zamknięciem okienka do FC Porto. Młody Brazylijczyk występuje już e reprezentacji swojego kraju mimo, iż ma zaledwie 20 lat. Przyszedł on z Santos Futebol Clube za niespełna 20 milionów Euro. Jest to najdroższy piłkarz jaki dołączył do Ligi Sagres w tym okienku. Michael Emenalo już we wrześniu chciał go pozyskać jednak Santos nie chciał się zgodzić na transfer.


- Chce stać się legendą tego klubu, od samego podpisania kontraktu czuję się inaczej, czuje się szczęśliwy i czekam na pierwszy mecz ponieważ pragnę poczuć atmosferę Estadio do Dargao. Nie wiem co mam powiedzieć, jestem po prostu innym człowiekiem, pełen ochoty do gry. Czuję, że mógł bym po prowadzić Porto do zwycięstwa w LM już teraz choć wiem, że to nie możliwe.

Offline Proti#13

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Ostrów Wielkopolski
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2010r.
Odp: FC Porto by MasterCreati | Ostatnie Transfery ! ganso zawodnikiem Porto !
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:13:25 »
Bardzo ciekawe nabytki, oby przystosowali się do gry w miarę szybko ;)

Offline bociek00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
Odp: FC Porto by MasterCreati | Ostatnie Transfery ! ganso zawodnikiem Porto !
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:14:47 »
świetny zawodnik miałem już go u siebie kiedyś

Super_Mario

  • Gość
Odp: FC Porto by MasterCreati | Ostatnie Transfery ! ganso zawodnikiem Porto !
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:15:02 »
Teraz  to żeś już zaszalał na maxa :D Życzę powodzenia w rundzie wiosennej :)

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | Ostatnie Transfery ! ganso zawodnikiem Porto !
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:34:36 »
Transfery w Lidze Sagres !

Postanowiłem umieścić, tu kilka transferów z mojej ligi oczywiście nie wszystkie tylko, te najciekawsze, które mogą zmienić sytuację w drugiej części sezonu.

Sami Khedira


Dirk Kuyt


Stevan Jovetić


Ben Alnwick


Flavio Roma


Cristian Rodríguez


James Rodruguez

Offline bociek00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 23
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.10.2009r.
Odp: FC Porto by MasterCreati | Transfery w Lidze Sagres !
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:48:29 »
Kuyt,Jovetić,Khedira te to mnie mocno zdziwiły transfery.

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Porto by MasterCreati | Transfery w Lidze Sagres !
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 23, 2011, 23:14:04 »
19 Kolejka




Porażka po fatalnym spotkaniu ! Nowi Debiutują !

Może zacznę od tej lepszej wiadomości, Michael Emenalo dał dziś szansę za debiutować Ganso i Quaresmie jednak nie ma aż tak dobrze, żeby od pierwszych minut, obaj pojawili się na boisku około 65 minuty by uratować Porto, które przegrywało wówczas 0 - 1. Jednak Ci dwaj nic nie wnieśli do gry, kilka ładnych podań Ganso i szybko biegający Ricardo Quaresma na lewej flance. Po szczęściło się mi bo Sporting także stracił punkty z Academica. W LE FC Porto trafiło na niewygodnego rywala jakim jest S.C.C Napoli , bardzo się obawiam tego spotkania jednak mogło być gorzej bo Liverpool, Manchester City i Fiorentina to wcale nie łatwiejsi rywale.













Skrót spotkania :
Twój plik został przesłany. Film wideo jest teraz przetwarzany...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FC Porto by MasterCreati | Transfery w Lidze Sagres !
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 23, 2011, 23:14:04 »