Autor Wątek: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań  (Przeczytany 3342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dude8q

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« dnia: Marzec 14, 2011, 23:19:15 »
Witam

Zakupiłem niedawno Xbox'a 360. Wymiatałem dużo lat na PS2 w PES'y :). Przenieśliśmy się teraz na Xbox'a 360. Wiadomo nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, wiedzieliśmy że gra się na pewno całkiem inaczej bo dwie różne platformy i dwa różne silniki gier ;). Zadam parę pytań które mnie nurtują, mam nadzieję że pomożecie mnie naprowadzić ;)

1. Czy można z patchować PES 2011 na Xbox'ie? ;> jeśli tak to prosiłbym o jakieś wskazówki

Bo mało jest zdecydowanie czerwonych i ciągle kontuzję są po faulu....
2. Dlaczego po meczu jak biorę rematch to musimy na nowo loadować ustawienia? Na PS2 zapamiętywało wszystko
3. Nie rozumiem o co chodzi w ustawieniach w tym "Links" (nie pamiętam dokładnej nazwy). Pod analog można podporządkować zwody, które w ogóle w meczy nie działają. Nie rozumiem o co chodzi.
4. Nie rozumiem tego trybu menadżera w ustawieniach...

Więcej pytań nie pamiętam, bym musiał pograć i na pewno mi się przypomni ;).

Proszę o wyrozumiałość, ja praktycznie siedziałem ciągle na PES 2006. Od tego czasu na PS2 nic kompletnie się nie zmienia, no trochę inteligencja i świeże składy. Tak to wszystko ciągle na tym samym silniku bazowało i dużo opcji ujawnioło się przechodząc na Pudło :).

Pozdrawiam

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 16:46:06 »
Tu znajdziesz różne patche na XBOX 360:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 19:41:25 »
a ja się dziwię że ten temat nie poszedł do kasacji...

 2 taki urok pesa 2011 (nie mozna tymczasowo zapisywać formacji itp. jak wcześniej)
 3 Jeśli podporządkowałeś w formation settings to używasz ich w czasie meczu po przez R2 + wybrany kierunek prawą gałką (ech jest to w manualu)
 4  chodzi o coach mode ? Jeśli dasz ON (i nie wybierzesz na początku ustawień manualnych) to komputer będzie robić ci zmiany zawodników, zmieni formację itp.

Offline dude8q

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2011, 12:03:57 »
Jest parę bugów które mnie irytują strasznie

1. Faule, mało czerwonych kartek
2. Częste kontuzję

Co do formacji

Nie chodzi mi o Couch mode, tylko o menadżer (nie pamiętam dokładnie nazwy). Tam jakieś dziwne opcje podawania górą są, w ogóle nie pojmuję tam tego a na pewno to przydatne jest. A czy te zwody z link's można zrobić bez ustawiania?

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2011, 12:29:28 »

No z faulami i tymi kontuzjami to niestety tak jest

No to chodzi Ci chyba o Menagment edit czy jak to się tam nazywało w tej opcji możesz przypisać określoną strategie (nawet dwie jednocześnie) która ma być aktywna w określonym czasie w zależności od sytuacji na boisku (to znaczy jeśli wygrywasz, przegrywasz i remisujesz) jest jeszcze dodatkowo opcja Auto triggering w której możesz włączać albo wyłączać poszczególne automatyczne opcje (np. automatyczny offside czy wślizg).

Tak wszystkie zwody możesz robić bez ustawień do każdego zwodu jest przepisana kombinacja wybranych przycisków (są one w manualu w grze i nawet gdzieś na forum z jutuba był filmik ze wszystkimi kombinacjami), chociaż wydaje mi się że przypisywanie jest sensowne bo jest łatwo zrobić jakiś zwód (inna sprawa z jego skutecznością) niż gimnastykować się na padzie

Offline dude8q

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2011, 10:28:28 »
Dziękuje panowie za wyrozumiałość. Nadal mi ciężko to ustawić ten menagament ;). Używacie w ogóle tego? To chodzi o to że np. przykładowo ustawiam że przegrywam to automatycznie komputer moimi zawodnikami robi ślizgi tak?;>

Szkoda że PES posiada takie właśnie wady jak Faule, Kartki ciągle żółte, brakuje mi trochę takiej zręczności jak na PS2. Ale do rzeczy

Szkoda że po prostu nie można z patchować PES na Xboxa. Trzeba po prostu z tym żyć.

A Master Legue, też lubimy sobie pograć we dwóch. Ogólnie Wyedytowaliśmy sobie jakąś drużynę PES, zadowników tam zostawiliśmy. Ze wstępu mieliśmy w Master legue mnóstwo kasy i od razu najlepszych trenerów. Trochę się tam w tym nie łapię, bo nawet develope nie mogę znaleźć ;).

Czy wam też się tak ciężko kiwać kursorem (w moim przypadku analogiem). U mnie gra opiera się teraz na strategii zero praktycznie kiwek tylko podawania. Rzadko kiedy zwód zrobię bo i tak piłkę mi zabierają, nawet tym słynnym Messi (gram Argentyną, a znajomy Hiszpanią, zawsze tymi samymi drużynami).

Zauważyłem że strzelenie z daleka jest naprawdę bardzo ciężkie. Grałem ostatnio 4H non stop i dużo strzałów oddałem z daleka i tylko jedna bramka wpadła. Chyba że coś się zmieniło w trybie strzelania.

Ogólnie wiem że zgrzeszyłem... ale z ciekawości uruchomiłem Fife 2011 na Xbox'a, jestem zdania że to jest typowa gra dla dzieci, zero realistyczności, w ogóle granie tam jest banalne... nie grając nigdy w fife bramki mi się sypały. Komentarze polskie makabra... włączają się jak coś się stanie. Przykładowo zrobię ślizg coś mówi, nagle przerywa mu się głos i "CO ZA PIĘKNY STRZAŁ"... Porażka...
Nie wiem właśnie dlaczego takie zszarpane ma opinie ten PES 2011. Pewnie dlatego że jest po prostu ciężki i nie ma takiej zręczności, świeżości. W sumie taka zręczność by się przydała, chodź kapkę :).

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :).


Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2011, 11:25:09 »

Dziękuje panowie za wyrozumiałość. Nadal mi ciężko to ustawić ten menagament ;). Używacie w ogóle tego? To chodzi o to że np. przykładowo ustawiam że przegrywam to automatycznie komputer moimi zawodnikami robi ślizgi tak?;



Nie opcje Auto Triggering działają przez cały mecz niezależnie od wyniku (często wtedy gdy przeciwnik jest sam na sam i zbliża się do bramkarza lub pola karnego to komp zrobi sam wślizg piłkarzem który jest w pobliżu) natomiast strategie w zależności od sytuacji na boisku. Osobiście nie używam tego za bardzo bo wolę sam manualnie włączać i wyłączać strategie podczas meczu.



A Master Legue, też lubimy sobie pograć we dwóch. Ogólnie Wyedytowaliśmy sobie jakąś drużynę PES, zadowników tam zostawiliśmy. Ze wstępu mieliśmy w Master legue mnóstwo kasy i od razu najlepszych trenerów. Trochę się tam w tym nie łapię, bo nawet develope nie mogę znaleźć ;).



Zainstalowałeś patcha od Konami 1.03 ? ponieważ on poprawia ceny piłkarzy w ML i nie jest już łatwo kupić wszystkich średnią drużyną. Develop rozumiem, że tu chodzi ci o linię rozwoju ? Jeśli tak to jest ona w manual trening settings albo game squad tylko że nie możesz sobie podpatrzeć całej linii to znaczy jak się rozwinie dalej zawodnik (czyli np na jakim poziomie będzie linia jak zawodnik będzie miał np 30 lat) linia się aktualizuje na bieżąco (czyli od początku jak masz na starcie piłkarza albo po przejściu zawodnika do twojego klubu wcześniej nie masz wglądu to linii)

Offline dude8q

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2011r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2011, 11:56:53 »
A Tobie też tak ciężko minąć zawodnika?

Podobno nie da się patchować PES 2011 na Xbox'ie.
Zresztą z tego co widzę w internecie to nie ma oficjalnego patcha do PES 2011 na Xbox'a tylko jest na PC.

W master league też na samym początku wybiera się dwa tryby. Nie widzę w nich różnicy żadnej. Tam było real master league i all (nie mogę skojarzyć w ogóle co tam było napisane).

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 13:31:48 »
no ciężko ale czasami da radę

Na xbox 360 jest patch jak i dlc, osobiście nie mam iksa ale jak miałem pesa 2010 na ps3 to patch się zainstalował sam jak uruchomiłem pierwszy raz grę a dlc pobrałem z extra content

Nie wiem o cho ci chodzi z ML może o to że na początku się ciebie pyta czy chcesz oryginalnych zawodników jacy są w drużynie czy ulubiony typowy skład z ML by Konami (Castolo i spółka)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Z PS2 Na Xboxa 360 - PES 2011 - Parę Pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2011, 13:31:48 »