Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 397384 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1100 dnia: Grudzień 06, 2012, 19:14:20 »
A w czym tu doradzać.
Ustaw i sprawdź w grze offline jak to się prezentuje jedną i drugą rozdzielczość.

Nie wpływa, jeśli masz sprzęt wystarczająco wydajny.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1101 dnia: Grudzień 06, 2012, 19:22:55 »
A w czym tu doradzać.
Ustaw i sprawdź w grze offline jak to się prezentuje jedną i drugą rozdzielczość.

Nie wpływa, jeśli masz sprzęt wystarczająco wydajny.
no własnie na tej rozdzielczości 1360x768 (85:48) dobrze gra chodzi offline ale chodzi mi czy online nie będą większe lagi niż na tej mniejsze (rysowanie grafy itp  ??? ???) co  ???

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1102 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:15:34 »
Przekonaj się osobiście, grając w Lobby.

Ale nie powinno być.

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1103 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:34:13 »
Przekonaj się osobiście, grając w Lobby.

Ale nie powinno być.
no próbowałem i lepiej się grało na1280x768 (5:3) bo jak zmieniłem na  1360x768 (85:48) to większe mam lagi i opóźnienie nawet jak zasięg jest dobry...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1104 dnia: Grudzień 06, 2012, 21:37:34 »
Czyli sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.
Nie masz na tyle wydajnego PCta aby pociągnął online na większej rozdzielcie mimo że offline jest dobrze.

Ja gram na standardowej 1024:768 - ale mam słabszy procek i ram. Mimo że karta jest w miarę dobra.
Ale jak zmniejszę grafikę na medium to lepiej delikatnie chodzi online, lecz ścina się na 3s wybieranie zespołu i strony pada.

Gra ma ukryte opcje gaficzne których nie jest się w stanie kontrolować, jedynie można zredukować jej działanie poprzez optymalizacje ustawień w opcjach karty graficznej.

Offline Zajko_jajko

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1105 dnia: Grudzień 06, 2012, 21:59:43 »
na XP też lipa, czyli router, albo dostawca internetu.
napisałem jeszcze do supportu, ale nie licze na wiele..
i do sprzedawcy czy odda siano :P

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1106 dnia: Grudzień 06, 2012, 22:16:34 »
Czyli sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.
Nie masz na tyle wydajnego PCta aby pociągnął online na większej rozdzielcie mimo że offline jest dobrze.

Ja gram na standardowej 1024:768 - ale mam słabszy procek i ram. Mimo że karta jest w miarę dobra.
Ale jak zmniejszę grafikę na medium to lepiej delikatnie chodzi online, lecz ścina się na 3s wybieranie zespołu i strony pada.

Gra ma ukryte opcje gaficzne których nie jest się w stanie kontrolować, jedynie można zredukować jej działanie poprzez optymalizacje ustawień w opcjach karty graficznej.
no komputer to daje rade (chciasz karta mogła by być lepsza) ale net 3mb/s trochę przy mało moim zdaniem na taka rozdzielczość przy detalach high...a z reszta masz racje  ;) lepiej ujać z grafy i rozdzielczości jak są lagi...
na XP też lipa, czyli router, albo dostawca internetu.
napisałem jeszcze do supportu, ale nie licze na wiele..
i do sprzedawcy czy odda siano :P
co do tego to ja już pojęcia nie mam... ::) :o :o :o

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1107 dnia: Grudzień 06, 2012, 23:04:35 »
Do roku chyba 2020 w całym kraju, w każdym gospodarstwie ma być dostęp do łącza 30Mbps.

Osoby co mają możliwość (np. mieszkające w mieście, bądź na wsiach gdzie poprawiono infrastrukturę kabli - np. światłowody) powinny brać internet minimum 6Mbps lub 10Mbps (w zależności jak mają zamiar spożytkować łącze - jeśli bez gier online, ściągania to wystarczy 3/4Mbps).
Ceny nie są wielkie (z umową na określony czas - zazwyczaj 1 rok lub 2 lata), zwłaszcza spadną jeśli wejdzie w nowym roku przepis o udostępnianiu "kabli" przez każdego operatora, każdemu operatorowi.

Cytuj
na XP też lipa, czyli router, albo dostawca internetu.
napisałem jeszcze do supportu, ale nie licze na wiele..
i do sprzedawcy czy odda siano

Nie wierze że nie masz znajomego, który też ma router/modem aby pożyczył na parę godzin dla sprawdzenia.
Oczywiście jak już pożyczysz, też będzie trzeba w razie problemów przekierować porty, wyłączyć firewall i UPnP oraz DMZ (jak będzie miał to w opcjach).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2012, 23:07:24 wysłana przez OnoMatoPeja »

Offline Zajko_jajko

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1108 dnia: Grudzień 08, 2012, 11:17:07 »
nie mam czasu na takie manewry, z resztą chciałem sobie tylko od czasu do czasu pograć online, a na odpalenie tego straciłem już kilkanaście godzin i nic.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

tu np. nie ma mojego routera ;/

Offline tomrollauer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 13.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1109 dnia: Grudzień 09, 2012, 09:06:53 »
Po nowych poprawkach 1.02 - zaobserwowałem cały wysyp cheaterów. Jeśli ta nowa łatka miała pomóc w walce z nimi to coś im nie wyszło. Zaczynam mecz i kiedy np. po 20 minutach jest już 2 do zera dla mnie, gra zaczyna lagować jak dzika. Po chwili rozłącza mnie z gościem i oczywiście nie dostaję punktów do rankingu:) Wcześniej to zjawisko nie było (przynajmniej u mnie) tak bardzo widoczne. Też się z tym zetknęliście?
Visca El Barca!!!

Offline zbylon80

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.04.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1110 dnia: Grudzień 09, 2012, 11:26:50 »
Po nowych poprawkach 1.02 - zaobserwowałem cały wysyp cheaterów. Jeśli ta nowa łatka miała pomóc w walce z nimi to coś im nie wyszło. Zaczynam mecz i kiedy np. po 20 minutach jest już 2 do zera dla mnie, gra zaczyna lagować jak dzika. Po chwili rozłącza mnie z gościem i oczywiście nie dostaję punktów do rankingu:) Wcześniej to zjawisko nie było (przynajmniej u mnie) tak bardzo widoczne. Też się z tym zetknęliście?

Mi się to często zdarzało przed patchem, ale ostatnio trochę rzadziej gram.

Przy okazji chciałbym zapytać o jedną rzecz. Często mi się zdarza, że przeciwnik, który ma Eto'o w drużynie wystawia go na szpicy i wszystkie piłki wali do niego górą. W zasadzie żadnej innej taktyki nie stosuje, ale na kilka podań któreś w końcu dochodzi i murzyn jest sam na sam z moim bramkarzem. Pytanie brzmi, jak się bronić przeciwko takiej (moim zdaniem lammerskiej) taktyce?? Próbowałem któremuś z moich obrońców nakazać pilnowania tego piłkarza, ale odniosło to skutek dokładnie odwrotny... Niestety sporo osób stosuje tą taktykę i wystawia na ataku Eto'o lub Aguero, u których jest to bardzo skuteczne.

Offline Zajko_jajko

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1111 dnia: Grudzień 09, 2012, 12:58:21 »
Pany odpaliłem!! normalnie nie wirze :P 15 dni zmagań :P
Dzięki za pomoc! pozdr!

ps. jbc pytać xD :P

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1112 dnia: Grudzień 09, 2012, 14:04:30 »
No to zapytam.

Co w końcu zrobiłeś że zadziałało (ze szczegółami) ?
Tak dla potomnych aby wiedzieli na przyszłość, doda się do FAQ.

Offline literka1105pl

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2011r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1113 dnia: Grudzień 09, 2012, 15:08:58 »
Witam, mam następujący problem. W przerwach między zajęciami na uczelni postanowiłem pograć w pesa online. Nie mogłem odpalić żadnego meczu, gdyż połączanie z internetem było za słabe. Spróbowałem może z 10 razy i nic. Loguje się już w domu by zagrać online a tu rating "C" o.0. Jak można się go pozbyć? Najgorsze jest to, że gram teraz prawie cały czas z ludźmi o ratingu C, którzy gdy przegrywają rozłączą się i nie są mi dodawane punkty o.0 Z góry dziękuje za wyjaśnienie jak mogę awansować i czy w ogóle mogę awansować na rating B. Ps. Mogą za rozłączanie przy ratingu C wyzerować statystyki? i czy gdy udam mi się wrócić na rating B, będę na nowo uwzględniony we wszystkich rankingach?

Offline zbylon80

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.04.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1114 dnia: Grudzień 09, 2012, 15:42:41 »
Wydaje mi się, że jak pograsz troszkę meczów i nie będziesz wychodził w trakcie to rating Ci skoczy. Jest naliczany procentowo.

Offline tomrollauer

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 84
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 13.10.2012r.
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1115 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:27:55 »
Mi się to często zdarzało przed patchem, ale ostatnio trochę rzadziej gram.

Przy okazji chciałbym zapytać o jedną rzecz. Często mi się zdarza, że przeciwnik, który ma Eto'o w drużynie wystawia go na szpicy i wszystkie piłki wali do niego górą. W zasadzie żadnej innej taktyki nie stosuje, ale na kilka podań któreś w końcu dochodzi i murzyn jest sam na sam z moim bramkarzem. Pytanie brzmi, jak się bronić przeciwko takiej (moim zdaniem lammerskiej) taktyce?? Próbowałem któremuś z moich obrońców nakazać pilnowania tego piłkarza, ale odniosło to skutek dokładnie odwrotny... Niestety sporo osób stosuje tą taktykę i wystawia na ataku Eto'o lub Aguero, u których jest to bardzo skuteczne.
Nie tylko. To samo robią z realem i ronaldo itp. Nie zawsze jest to skuteczne. najlepiej taktyka 3-2-2-1-2
na boki szybkich obroncow a z przodu szybkich napastnikow.
Visca El Barca!!!

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1116 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:31:53 »
Nie tylko. To samo robią z realem i ronaldo itp. Nie zawsze jest to skuteczne. najlepiej taktyka 3-2-2-1-2
na boki szybkich obroncow a z przodu szybkich napastnikow.


Ja jak wystawiam Ronaldo w meczu to tylko na skrzydle... ustawiony jako środkowy napastnik to jest totalne noobstwo i zabija grę - granie tylko długich wysówek i górnych piłek za plecy... żenada

Offline zbylon80

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.04.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1117 dnia: Grudzień 09, 2012, 17:03:38 »
No niestety masa ludzi tak gra.

Offline literka1105pl

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2011r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1118 dnia: Grudzień 10, 2012, 16:10:13 »
nie ma sensu grać na ratingu C, zagrałem 10 spotkań i wszystkie zostały rozłączone około 85 minuty przy moim prowadzeniu. Żałosne. Nie rozumiem po co ludzie w ogóle grają w PESa. Najlepszy był koleś który miał prawie 1000 punktów rankingowych, a do przerwy nie oddał na moją bramkę nawet strzału i przegrywał 4-0, oczywiście potem nastąpiło rozłączenie. Wiecie może czy możliwie jest wyzerowanie statystyk konta?

Offline Zajko_jajko

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 19
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.11.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1119 dnia: Grudzień 10, 2012, 17:17:48 »
No to zapytam.

Co w końcu zrobiłeś że zadziałało (ze szczegółami) ?
Tak dla potomnych aby wiedzieli na przyszłość, doda się do FAQ.
Na pewno bardzo mi pomógł program PortChkPES, gdyż w PFPortChacker pokazywało mi się że port otwarty, a PortChkPES że nie i połączenie nie działało. No i w tedy zacząłem jeszcze grzebać w routerze i w końcu w DMZ odznaczyłem wszystkie opcje:

-PPTP :   
-IPSec (VPN Passthrough) :   
-RTSP (Online Video Streaming) :   
-Windows/MSN Messenger :      
-FTP :   
-H.323 (Video Conferencing) :   
-SIP   
-MMS


Enable UPnP - odkliknięte

po tych zabiegach PortChkPES pokazał że porty otwarte, zainstalowanie patcha i cracka spowodowało połączenie z serverem KONAMI, normalnie założyłem konto wszystko działa.

Tylko jest taka lipa że jeszcze żadnego meczu nie zagrałem - szukam przeciwnika czasami ponad 10 min i nic nie znajduje, coś mam dalej źle ustawione?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1119 dnia: Grudzień 10, 2012, 17:17:48 »