Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 397428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1520 dnia: Marzec 19, 2013, 23:35:43 »
Nie można tego zagwarantować.
Tryb online w tej edycji jest tragiczny, i raczej zawsze będą opóźnienia. A zależy to od wielu czynników, w tym od dostawcy internetu.
Ale im lepsze łącze, tym teoretycznie masz mniejsze opóźnienia, pingi.
Po za tym jak grasz, staraj się grać w tedy jak masz wolne łącze (nikt inny nie korzysta z internetu) oraz skonfigurowanie routera w celu uniknięcia blokad w łączności.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2013, 23:38:05 wysłana przez Mahadew »

Offline fala99team

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Frombork
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1521 dnia: Kwiecień 02, 2013, 20:23:27 »
siema jestem tu nowy i mam problem.otóz jak wybieram football live online to normalnie mnie łaczy i wchodze dalej normalnie moge grac z kolesiami róznymi ale nie gram w tej tygodniowej lidze która startuje co wtorek i odlicza czas przez tydzien ten co zdobyl 1 miejsce za najwieksza ilosc punktów dostaje co tydzien kase zaleznie od miejsca i moj problem na tym polega ze u mnie ten czas nie leci i jest napis is not rival rankings i nie przypisuje mnie do tej tygodniowej ligi ale przypominam ze normalnie mnie łaczy jak wejde w qick mecz ale chcem byc w tej tygodniowej lidze tam jest po 30 zawodnikow i przez caly tydzien sie gra chyba dobrze wytłumaczylem bo to troche trudne a nie moge nikogo sie poradzic prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny pozdr fala99team

Offline Polo

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 35
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.03.2012r.
    • http://uogrodowa.mojeforum.net/
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1522 dnia: Kwiecień 06, 2013, 00:33:35 »
Witam serdecznie.
Kupiłem oryginalna grę i chcę pograć w trybie online ale nie mogę zrobić update....  ???
Robię update ale ciągle nie mogę się zalogować do trybu online bo pokazuje mi się informacja żebym pobrał nowszą wersję gry.
Update robiłem w sumie 14 razy bo myślałem że trzeba to robić do momentu aż nie będzie można nic pobrać, ale nic to nie dało.
Zainstalowałem grę jeszcze raz i update poszedł 3 razy, i nadal jestem w kropce. W PESie 2012 nie miałem żadnego problemu.
Bardzo proszę o pomoc  :'(
P.S. Gra jest na PC.
Ciągle mam wersję 1.0, a update mogę robić bez końca i nie ma efektu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 01:53:28 wysłana przez Polo »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1523 dnia: Kwiecień 06, 2013, 13:13:35 »
Witam serdecznie.
Kupiłem oryginalna grę i chcę pograć w trybie online ale nie mogę zrobić update....  ???
Robię update ale ciągle nie mogę się zalogować do trybu online bo pokazuje mi się informacja żebym pobrał nowszą wersję gry.
Update robiłem w sumie 14 razy bo myślałem że trzeba to robić do momentu aż nie będzie można nic pobrać, ale nic to nie dało.
Zainstalowałem grę jeszcze raz i update poszedł 3 razy, i nadal jestem w kropce. W PESie 2012 nie miałem żadnego problemu.
Bardzo proszę o pomoc  :'(
P.S. Gra jest na PC.
Ciągle mam wersję 1.0, a update mogę robić bez końca i nie ma efektu.
cześć. pobierz pacza do gry online stąd wersje zip i wgraj REJESTRACJA lub LOGOWANIE
jak zainstalujesz to włącz grę i z poziomu gry ściągnij najnowsze DLC to w information będzie data pack znajdziesz na pewno i będziesz mógł grać.

Offline stepel1988

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.03.2013r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1524 dnia: Kwiecień 09, 2013, 10:49:45 »
Czy dziś jest konserwacja serwerów ?
Druga sprawa o co kaman z tą cotygodniową ligą ? czy do niej trzeba się zapisać czy poprostu nabija mi pkt z poszczególych rankingowych spotkań ??

Z góry dzięki za info
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 10:56:05 wysłana przez stepel1988 »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1525 dnia: Kwiecień 09, 2013, 16:16:27 »
tu masz o serwerach REJESTRACJA lub LOGOWANIE to jak nie możesz wejść to sobie sprawdzaj...
a co do tej ligi to społeczność jest i naliczane są pkt na podstawie meczy rankingowych i turnieju i meczami miedzy społecznościami itp..tylko musisz się do jakiejś dołączyć...

Offline nychuu

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.01.2009r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1526 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:20:07 »
Siema. Mam problem z graniem online na laptopie. Robie wszystko tak jak instrukcji ściągnąłem data pack upade (niby sie pobrało i zainstalowało), założyłem konto na stronce Konami, chce założyć konto w grze, pojawia się taki komunikat:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
W "Online settings" moge tylko wejść w ostatnią opcje "Auto-login", reszta opcji jest odznaczona i nie da się w nie wejść. Co na to poradzić?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1527 dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:53:33 »
Ściągasz Konami Patch 1.03 i instalujesz.
Ściągasz poprzez grę DLC i instalujesz.


Co do komunikatu. Masz jakieś blokady na routerze lub antywirusie.


W antywirusie wyłącz ze skanowania (gdzie tylko możesz - dla każdego modułu) folder z grą lub plik pes2013.exe
Po za tym w routerze wyłącz Firewall (zapora), w DMZ (włącz je) podaj swoje IP lokalne komputera.
Jeśli zajdzie potrzeba przekieruj porty pod daną platformę na jakiej grasz (lista portów w FAQ).


Jak dalej nie wiesz jak to zrobić podaj dokładny model routera oraz w jakiego masz dostawce internetu.


PS.


Reszta jest odznaczona bo nie jesteś zalogowany do online. Ustaw w Auto-Login na YES (logowanie do online od razu po uruchomieniu gry.
Pamiętaj że serial podajesz wielkimi literami wyłącznie, bez znaków specjalnych, odstępów.
Login i hasło w grze, jest takie samo jak do strony Konami, jakie podałeś.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 14:55:18 wysłana przez Mahadew »

Offline drozdek3

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1528 dnia: Kwiecień 10, 2013, 16:26:27 »
Witam mam problem z grą online od ok 3 dni. Mianowicie pes13 zawsze mi śmigał super nie miałem żadnych problemów z grą. Ostatnio wyjechałem za granice do pracy, kolega udostępnił mi internet i w pierwszy dzień grałem bez zadnych problemów natomiast od ok 3 dni gdy gra łaczy się z internetem tzn.wchodze w mecz rankingowy online próbuje się logować to zamyka mi gre i wyskakuje komunikat "program przestał działac z powodu wystąpienia problemu" instalowałem gre ponownie 3 razy i robiłem przywracanie systemu nadal błąd się pojawia. Proszę o pomoc co o tym myślicie. pozdro

Offline PaoloACM

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 23.02.2009r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1529 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:02:26 »
Witam
Mam poważny problem z trybem MLO w PES2013 na platformie PS3. Kiedy wybieram opcje "quick match" srednio co 2-3 mecze w roznych momentach rozgrywki wyskakuje komunikat "lost connection to server". W ciagu meczu co chwile miga znaczek o minimalnej sile sygnalu polaczenia. Probowalem juz wszystkiego. Problem pojawia sie rowniez w innych opcjach online np zwykly "Ranking Match" ale nie tak czesto jak w MLO.
Konsola jest podlaczona do internetu bezprzewodowo. Laczy sie z routerem typu Super Hub w sieci virgin media (w uk predkosc bodajze 30 Mb/s).
Korzystajac z roznych poradnikow edytowalem ustawienia w konsoli i routrze. Nadalem statyczne IP dla konsoli w ustawieniach routera(wczesniej bylo dynamiczne), nastepnie edytowalem ustawienia polaczenia internetowego na PS3 - nie pomoglo. Co wiecej chyba nawet pogorszylo sprawe. Otworzylem odpowiednie porty TCP/UDP w ustawieniach routera - nie pomoglo.
Jestem w kropce. Na googlach brakuje mi juz poradnikow do przegladania.
Jeden chlop napisal gdzies ze pomoglo mu podlaczenie routera bezposrednio do konsoli. To moze byc troche klopotliwe w tym przypadku, warto tego probowac? Moze wybor community ma jakis wplyw na to?
Ktos ma jakies pomysly co moze byc przyczyna i jak z tym walczyc?
POMOCY!!!

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1530 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:49:32 »
Cytuj
Witam mam problem z grą online od ok 3 dni. Mianowicie pes13 zawsze mi śmigał super nie miałem żadnych problemów z grą. Ostatnio wyjechałem za granice do pracy, kolega udostępnił mi internet i w pierwszy dzień grałem bez zadnych problemów natomiast od ok 3 dni gdy gra łaczy się z internetem tzn.wchodze w mecz rankingowy online próbuje się logować to zamyka mi gre i wyskakuje komunikat "program przestał działac z powodu wystąpienia problemu" instalowałem gre ponownie 3 razy i robiłem przywracanie systemu nadal błąd się pojawia. Proszę o pomoc co o tym myślicie. pozdro


Dzieje się tak tylko w online ? Offline jak grasz mecz itd. normalnie gra chodzi ?


Mało prawdopodobne że to wina internetu.
Coś może zrobiłeś w systemie, będąc za granicą że teraz przestaje działać PES.
Ewentualnie popatrz w ustawienia routera... (wyłączyć firewall, odblokować wszystkie porty poprzez DMZ).


Cytuj
Witam
Mam poważny problem z trybem MLO w PES2013 na platformie PS3. Kiedy wybieram opcje "quick match" srednio co 2-3 mecze w roznych momentach rozgrywki wyskakuje komunikat "lost connection to server". W ciagu meczu co chwile miga znaczek o minimalnej sile sygnalu polaczenia. Probowalem juz wszystkiego. Problem pojawia sie rowniez w innych opcjach online np zwykly "Ranking Match" ale nie tak czesto jak w MLO.
Konsola jest podlaczona do internetu bezprzewodowo. Laczy sie z routerem typu Super Hub w sieci virgin media (w uk predkosc bodajze 30 Mb/s).
Korzystajac z roznych poradnikow edytowalem ustawienia w konsoli i routrze. Nadalem statyczne IP dla konsoli w ustawieniach routera(wczesniej bylo dynamiczne), nastepnie edytowalem ustawienia polaczenia internetowego na PS3 - nie pomoglo. Co wiecej chyba nawet pogorszylo sprawe. Otworzylem odpowiednie porty TCP/UDP w ustawieniach routera - nie pomoglo.
Jestem w kropce. Na googlach brakuje mi juz poradnikow do przegladania.
Jeden chlop napisal gdzies ze pomoglo mu podlaczenie routera bezposrednio do konsoli. To moze byc troche klopotliwe w tym przypadku, warto tego probowac? Moze wybor community ma jakis wplyw na to?
Ktos ma jakies pomysly co moze byc przyczyna i jak z tym walczyc?
POMOCY!!!


Przywróć fabryczne ustawienia w konsoli dla połączenia internetowego.
Jeżeli ma ona w sobie jakąś blokadę ograniczającą to wyłącz ją połączenie (np. firewall).


W routerze musiał byś pogrzebać. Jako że chcesz bezprzewodowo się łączyć.
Najprostsze to:


- wyłącz firewall - jak posiadasz
- upewnij się że przekierowałeś porty dla PS3 a nie PC czy XOBX


Może też migać ikonka, bo grasz z typem co laguje świadomie bądź nie albo dzielisz łącze....
A na ogół nie jest zalecane granie poprzez WI-FI. Kabel może być ostatecznością. Bo konsola poprzez Wi-Fi może mieć słaby zasięg i dlatego tak masz.

Jaką masz odległość routera od konsoli, przeszkody jakieś (ściany, meble)? Na PC też poprzez wi-fi się łączysz ? Jaki masz na PC zasię.
Router powinien być na wysokości co najmniej 1.5 metra.

Ustawienia internetowe w PS3:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Sprawdź jaką moc ma sygnał dla internetu konsola (jest tam taka opcja ponoć).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 19:04:57 wysłana przez Mahadew »

Offline drozdek3

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1531 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:00:43 »
Tak, przy włączaniu gry bez połączenia z internetem gra działa bez problemu dopiero gdy chce się zalogowac żeby pograc przez siec problem wystepuje. NIc nie próbowałem zmieniać to się zaczęło dziać z dnia na dzień, nigdy wcześniej nie miałem podobnego propblemu a jak się odblokowuje porty przez DMZ?

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1532 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:41:48 »
Możesz w ogóle wejść w ustawienia routera ?
Najpierw wyłącz firewall.
Możesz normalnie przekierować porty poprzez DMZ (jak jest) albo ręcznie (poprzez Port Forwarding).
Może kolega się na i to by zrobił - w końcu od niego masz neta.
Podaj model dokładny routera (nazwa, jakieś oznaczenia).

A u ciebie w domu tak się nie działo, na twym internecie ?

Ale wiesz to nie może być wina raczej dostawcy łącza a jedynie coś nabroiło się w systemie, albo kolega coś nabroił na laptopie ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 20:49:15 wysłana przez Mahadew »

Offline Amicita

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.09.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1533 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:54:23 »
Siema mam problem a wiec tak obojetnie czy wlacze mecz w singlu czy online jest czarne tło i kreci sie kółeczko i tak w nieskonczoność :D Pomozcie prosze... gram na Pes Edicie 3.4

Offline drozdek3

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1534 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:04:25 »
kolega nic nie przestawiał ani w routerze ani w laptopie w pierwszy dzień gdy mi udostępnił internet grałem na sieci bez zadnych problemów wiec wydaje mis ie zbędne kombinowanie przy routerze, firewall wyłączony aktualizacje systemu wszystkie zainstalowane. nie mam pojęcia oco chcodzi:/ Jak grałem na swoim internecie w domu to nigdy nic takiego sie nie działo. Ale tak jak mówisz nie wydaje mi sie żeby to była wina neta

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1535 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:15:51 »
Jak odinstalowawszy grę to usunąłeś folder KONAMI z moich dokumentów ?

Jeśli nie to odinstaluj grę. Usuń ten folder KONAMI.
Zainstaluj ponownie, w tym DirectX z płyty.
Ściągnij i zainstaluj patch konami 1.03 a potem DLC poprzez grę.
Jak to nie pomoże to nie wiem co to może być.

Offline drozdek3

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2013
  • location: Polska
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1536 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:03:23 »
witam ponownie stał się cud nic nie robiłem wszedłem zalogowałem sie i grałem na sieci żaden błąd już nie wyskakiwał:) i weź tu zrozum takie coś;)

Offline parcho

  • Junior
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location: Biała Podlaska
  • Wiadomości: 110
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.03.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1537 dnia: Kwiecień 13, 2013, 18:13:03 »
Jeżeli ściągnąłem Pes 2013 Proper-Reloaded, i wgrałem tego cracka co jest na początku tego tematu to dalej pisało, że ni można połączyć się z netem. Co robić?
Do tego trzeba mieć ruter? Bo ja mam neta z anteny.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1538 dnia: Kwiecień 13, 2013, 18:52:10 »
Jeżeli ściągnąłem Pes 2013 Proper-Reloaded, i wgrałem tego cracka co jest na początku tego tematu to dalej pisało, że ni można połączyć się z netem. Co robić?
Do tego trzeba mieć ruter? Bo ja mam neta z anteny.
To połączenie co masz przy włączaniu gry jest tylko w celu gry online
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

Offline parcho

  • Junior
  • *
  • Join Date: Mar 2013
  • location: Biała Podlaska
  • Wiadomości: 110
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.03.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1539 dnia: Kwiecień 13, 2013, 19:59:31 »
Mama pytanie. Z kąd wziąć Kod rejestracyjny(GAME ID)?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #1539 dnia: Kwiecień 13, 2013, 19:59:31 »