Autor Wątek: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!  (Przeczytany 57233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« dnia: Luty 01, 2014, 02:07:56 »





Witam.
Chciałbym wam dziś oficjalnie ogłosić że pracuję (tommy9999pl) od jakiegoś czas nad specjalną prezentacją dla producentów KONAMI.
W prezentacji chciałbym zamieścić analizę błędów jakie pojawiły się w poprzedniej części PES 14 oraz koncepcję własnych sugestii jakie mogłyby się znaleźć w kolejnych odsłonach gry.
Po ostatnim, krótkim wpisie o nowym PES 15 wnioskuję, że będzie to całkowicie inna gra z racji tego, że będzie ją tworzyć zupełnie inne studio składające się głównie z narodowości francuskich.
Dlatego też chciałbym was jako fanów serii Pro Evolution Soccer prosić o wsparcie.

 

Chciałbym abyście w komentarzach (Na forum, lub na naszej stronie ) napisali :


-Co powinno się poprawić w serii Pro Evolution Soccer,
-Co was irytuje a co was zachwyca,
-Jakie pojawiały się błędy, które należałoby jak najszybciej poprawić.
-Możecie napisać śmiało własne sugestie, które jeżeli będą ciekawe zamieszczę w prezentacji i poślę bezpośrednio do producentów KONAMI.


JEDNAK JEST JEDEN WARUNEK!


Otrzymałem niedawno mail od KONAMI, że wszystkie pomysły jakie podam nie mogą być pomysłami wykorzystywanymi przez konkurencję. Odebrałem to między innymi tak że jeżeli w f[PES]ie komentator opowiada o historii klubu w trakcie meczu, w PES musi być coś innego.

Tak więc zadanie jest trudne, ale być może dzięki nam wspólnie uda się zmienić losy serii Pro Evolution Soccer.

Będę wdzięczny za każdy cenny komentarz!





BŁĘDY : (W tym miejscu będę wyciągać błędy zgłoszone przez was w komentarzach a takie, które zamieszczę w swojej prezentacji.)

-Bramkarze bronią znacznie gorzej po strzałach ręcznych (ze strzałką)    (tommy9999pl)
-Bramkarze nie są na tyle zwrotni, by móc bronić dobitki                     (tommy9999pl)
-Poprawić i urealistycznić budżety klubowe oraz ceny zawodników (np. Suarez Przed:14 Mln Po: 50...itd.)  LiZoO
-Słaba skuteczność strzałów z dystansu Miklas
-"Bramkarze są przyklejeni do linii bramkowej, nawet kiedy w ich kierunku zmierza prostopadłą piłka od przeciwnika nie robią do niej kroku, w sytuacjach sam na sam nie skracają kąta, a kiedy już wychodzą z bramki to zostają bez problemu z każdej możliwej pozycji PRZELOBOWANI ;  W trybie BaL obserwuję że koledzy z drużyny w trakcie cornera stoją, a gdy piłka spadnie im na głowy podają ją do bramkarza przeciwników...   " Adriek1910
-  Usunąc zawsze wpadające loby Paredes
- Animacje rzutów karnych do zmiany, bo są beznadziejne (jakiś link może do karnych z tv im pokazać, bo chyba nie wiedzą z jakiej kamery są one puszczane. Paredes
- Poprawić powtórki na koniec meczu. Często połowa jak nie 3/4 ciekawych akcji jest po prostu wycięta. Dodatkowo pokazywane są tylko te, które kończą się stałym fragmentem gry. Piątka, gra od środka, rożny), a często jest tak, jest ciekawa akcja, po której piłka nie opuści boiska. Paredes
-Po złapaniu piłki, bramkarze strasznie wolno wstają, co uniemożliwia rozpoczęcie szybkiej kontry. Fabek9
-Sędziowie też mają dziwne animacje, czasem pokazują kartki w plecy, a czasem w twarz. Do poprawy. Powinni wyciągać wyprostowaną rękę do góry. (Wymieniłem w swoim wypracowaniu)  Fabek9
-Poprawić, to że jak biegniemy szybkim zawodnikiem na wolnej przestrzeni, to zawsze dogania nas obrońca. Bez sensu. Fabek9
-Symulacja faulu powinna być pod łatwiejszą kombinacją przycisków i powinna częściej wychodzić.  Fabek9
-Wyelminować głupie spalone, tzn. jak bramkarz robi wyjazd itp. I poprawić też pokazywanie tych spalonych, czasem jest tak, że nie widzimy w ogóle tej części boiska co trzeba.    Fabek9
- Brak dużej ilości stadionów Sanktis90
- Brak porządnych przyspiewek   Sanktis90


SUGESTIE  : (Tak samo jak w przypadku wyżej)

- Więcej osiągnięć na konsoli np. Strzel bramkę z 30 metrów; Ustrzel Hat-Trika; Wygraj 10 spotkań z rzędu... (tommy9999pl)
- Więcej warunków pogodowych (Deszczowo, Śnieżnie itd.)  (✘Bloodϟlider✘)  
- Powrót konferencji/prezentacji zawodnika LiZoO
- Prawdziwy terminarz (kalendarz) LiZoO
- Akademia piłkarska w trybie kariery. Moglibyśmy w nią inwestować co przekładało by się na lepsze efekty w postaci lepszych zawodników; LiZoO
- Skauci piłarscy w trybie kariery ;   LiZoO
- Więcej akrobatycznych strzałów ;  Miklas
- Tryb ML i BaL podobny do tego z 13 ; Miklas
- race na meczu nie tylko w lidze brazylisjkej, argentynskiej, czy chilijskiej, ; Miklas
- Polska wersja językowa ; Miklas
- Bardziej urozmaicony komentarz (np. opowiadający kto będzie grał, etc.) ; Miklas
- Zasada FAIR PLAY podczas meczu (Wykopywanie do lini bocznej, oddawanie piłki itd.)   mikrof28   (Wspomniałem już o tym w swojej prezentacji)
- System pozycja/funkcja - Skrzydłowi mogą mieć opcję jak często wchodzą do środka, a jak często dośrodkowują ; NLP
- BAL: By można było ominąć spotkanie w którym opuściliśmy boisko, albo speed x8, x16, x32, bo strasznie długo to trwa, a jak gra się wywala po powrocie z alt + tab, to nie można wejść do internetu, tylko trzeba czekać jak głupi NLP
- dostajemy punkty xp, które możemy według własnych upodobań rozdysponować na umiejętności/karty/pozycje NLP
- Twarze troche lepsze niż te w Fifa 2002 (chodzi mi o tych defaultowych graczy) Paredes
- Dodanych więcej animacji typu ukazanie w przerwie meczu kibiców machających do kamery, czy wbiegających lekarzy z noszami, czyli smaczki, które nie są ściśle związane z samą rozgrywką. Paredes
- Poprawić kontrolę gry bramkarzem, czyli po przełączeniu sterowania na bramkarza mamy więcej możliwości kontroli i wykonania nim ruchu. No i przełączenie mogłoby być 1 klawiszem, a nie wciśnięciem 4. Bramkarz, który steruje ai powinien puszczać [cenzura] takie jak teraz. To by było ryzoko, albo bierzemy kontrole nad bramkarzem w swoje ręce i mamy pewność co zrobimy, albo pozwalamy, żeby to komputer bronił. Paredes
- KARIERA: - Dodać dwie opcje kariera zawodowca i amatora. Ja na przykład nie zabardzo mam chęci ustawiąć 30 minut składu, szukać sponsorów. Chciałbym ustawić szybko skład na podstawie zmęczenia, przeprowadzać transfery i grać karierę, ale są tez tacy ludzie sądze, że nawet zdecydowana większość co preferują rozbudowane menadzery.  Paredes
- Dodać klasyczne drużyny jakie są w NBA 2K. Typu Real 50, Barcelona z 80 czy Boca z 2000.  Paredes
- Usunąć nielicencjonowaną ligę ameryki południowej, a dodać ligę urugwajską bądź paragwajską (może być bez licencji).  Paredes
- GRA ONLINE : -" Nie wiem, czy jest to możliwe, ale zablkować możliwość uciekania z meczu. Wyjść z meczu można tylko po zastopowaniu gry i naciśnięciu w meczu poddaje wynik. Po opuszczeniu gry alt+f4 w miejsce zawodnika, który uciekł wchodził by komputer (niski poziom trudności). Dzięki czemu zdobylibyśmy sporo goli, które miały by wpływ na rozwój naszego profilu. A osoba, która by ich traciła znaczną ilośc mogła by stracić przywileje (dostęp do turniejów czy coś w tym stylu.)"  Paredes
- BRAMKARZE: "Strzały z dystansu bronią jeszcze całkiem dobrze, ale już strzały z bliska to porażka na całej linii. Chciałbym, aby byli bardziej sprawni fizycznie i by poprawiono im reakcje, bo u konkurencji często zdarza się, że wybijają ładnie piłkę lecącą do pustej bramki, a tutaj jedynie odprowadzają ją wzrokim" Prince Vegeta
- Ww. rzeczy wyglądają bardzo źle, menusy wyglądają jak z gier na PS2i to tych wczesnych, bez ładu i składu, czytelności.
Marzę, aby stworzono jeden, ładny, czytelny system menu, który byłby stałym punktem kolejnych części, tylko lekko zmienianym, a nie co roku wyglądające inaczej.  Prince Vegeta  (Wspomniałem o tym w swojej prezentacji)
- Możliwość importowania własnej muzyki w formatach MP3 lub FLAC. Prince Vegeta  (Wymieniłem już w swojej prezentacji)
- Trybuny owszem, zaczęły lekko żyć, ale nadal są nijakie. Ludzie na trybunach powinni posiadać flagi, race, na początku meczu powinny błyskać flesze aparatów, mecze powinny posiadać oprawy. Prince Vegeta     (Wymieniłem już w swojej prezentacji + zaproponowałem sugestię stworzenia kreatora opraw. Każdy kto gra w Sieci mógłby sobie tworzyc własne układy kartoniad, racowisk itd. W którymś komentarzu to wymienie)
- W każdym meczu czy to LM czy innym, ważnym, zawodnicy wychodzą z tunelu w towarzystwie dzieci ubranych w stroje klubów, więc niech i w grze pojawią się. Prince Vegeta
- Poprawa Online i Komentarza (szczególnie angielskiego) Prince Vegeta  (Wymieniłem już w swojej prezentacji)
- Bogatsza ścieżka dźwiękowa w grze/ więcej utworów itd. Douglas (Wymieniłem już w swojej prezentacji + dodałem krótka listę najpopularniejszych utworów "We Are the champions" itd.
- Większa ilość stadionów/wbudowany edytor. Douglas   (Wymieniłem już w swojej prezentacji)
- Nowy system statystyk nie od 40 do 100 a od 1 do 1000. Dodatkowo przypisanie na nowo umiejętności każdemu zawodnikowi. Paredes
- Częsta aktualizacja bazy danych (na przykład co 2 tygodnie). A w niej zmiana formy, umiejętności. Kontuzjowanymi graczami w prawdziwej piłce nie będzie można grać w meczach towarzyskich, Dodatkowo zawodnicy kontuzjowani będą mieli znacznie pogorszone statystyki. Paredes
- Ustawić dowolny wybór stron, ale tylko w momencie gdy w turnieju gramy wcześniej wybraną drużyną. Czyli jak stworzymy sobie puchar na 8 drużyn (Drużyny A, B, C, D, E, F, G, H) z czego drużynami gracza będą zespoły A, B, C. D to dopiero przy meczach pomiędzy tymi drużynami będzie możliwy dowolny wybór stron.  Paredes
- Możliwość przerwania meczu z powodu warunków pogodowych i rozegrania go w innym terminie od samego początku lub określonej minuty. Paredes
- Każdy kontroler powinien być kontolerem podstawowym. Przed rozpoczęciem gry gracz by wybierał jakim padem czy klawiaturą będzie się posługiwał przy poruszaniu się w menu. Nie trzeba by było co chwile zmieniać ustawień w settings.exe.  Paredes
- Natarczywe naciskanie przycisku w celu przerwania powtórki faulu czy bramki skutkowało by pojawieniem się animacji kłótni z sędzią i otrzymaniem żółtej kartki. Paredes
- Dodać możliwość otrzymania  żółtej kartki za "grę na czas", czyli opóźnianie rozegrania stałych Paredes
-Usprawnić lub przebudować całkowicie tryb Online   (tommy9999pl)
-Ciekawą opcją byłoby dodanie III ligi    burek PL
-Buty za mecz tak jak w 13 i punkty dzięki którym można dodać zawodnikowi dodatkowe umięjętność burek PL i Tommy9999pl (popieram jak najbardziej)
-Możliwość zmiany sponsora na koszulce  (napisałem o tym dość szeroko w swoim wypracowaniu, konkretne miejsca, sponsor z propozycją loga w konkretne miejsce etc.)
-Wydłużony czas dnia w ostatnim dniu okna transferowego burek PL
-KIBICE : Co do kibiców, to mogli by się nie powtarzać, że co drugi tak samo wygląda i jest tak samo ubrany. Dodać różnorodność wśród kibiców, ew. jeden sektor ten dopingujący ubrany wszyscy w takie same barwy, tylko, że inny wygląd każdego. (wymieniłem w swoim wypracowaniu)  Fabek9
-KIBICE: Animacja kibiców też do poprawy. Każdy powinien inaczej się zachowywać, np. po strzeleniu gola, niektórzy unoszą ręce, niektórzy podskakują, reszta klaszcze, tak żeby to naturalnie wyglądało. Fabek9
-KIBICE: Zmienna frekwencja na stadionach... Fabek9
-Wyniki z naszej ligi / pucharu w tle, w trakcie trwania meczu. Fabek9
-Losowanie stron przed meczem. Rzut monetą. Przywitanie kapitanów. Fabek9 /Alternatywnie: Losowe rozpoczęcie meczu (tommy9999pl)
-Zawodnicy z ławki rozgrzewający się przy linii bocznej. Fabek9
-Pokazywać reakcje trenera po strzeleniu gola czy otrzymaniu kartki, trochę lepiej jak w poprzednich częściach.Fabek9
-2 typy deszczu - lekki deszcz i mocny deszcz. Na mocnym piłka powinna zatrzymywać się, a bramkarze powinni przepuszczać więcej bramek.Fabek9
-Zagrania ręką. Rzuty wolne i karne po dotknięciu piłką ręki.Fabek9
-Po strzeleniu gola, powtórki powinny być szybsze.Fabek9 / znacznie szybsze lub normalne (tommy9999pl)
-Ślady na murawie po zrobieniu wślizgu.Fabek9
-Bandaże czy jakieś tam opatrunki na ciele piłkarza, jeśli był pod opieką fizjoterapeutów.Fabek9
-Dodać opcję podczas meczu: Poślij piłkarza do rozgrzewki. Jeśli zaznaczymy tą opcję, to powinna mu coś dodać w moralach czy statystykach, a jeśli wejdzie z marszu, to będzie grał ciut gorzej.Fabek9
-Rozmowy motywacyjne w szatni i przed meczem, które poprawią albo pogorszą morale naszych piłkarzy. (troche FMowskie rozwiązanie) Fabek9
- "Ja bym zaproponował by w nowym pes 2015 zmienili zachowanie sedziów moim zdaniem za bardzo wyciągają kartki za jakieś głupie odepchnięcia czy nawet zdarzy się faul że kompletnie nie jest na kartke a sedzia wyciąga."
-"...mój zawodnik z drużyny ma dużą przewage w strzelonych bramkach nad innymi komputerowymi graczami średnio to jest 15 a nawet 20 bramek mogli by coś z tym zrobić w nowym pes..."Sanktis90
-Wyższy poziom trudnośći (wspomniałem też w swoim wypracowaniu) Sanktis90
- Następnie By zrobili prawie do każdego zespoły ich własny stadion. Sanktis90
-" Bardzo bym chciał by w nowym PES było więcej rodzai upadków po faulu wymysleć jakieś nowe akrobacji fauli że gdy jest faul na czerwoną kartkę to naprawde to widać po tym faulu że on był na ta czerwoną kartkę :) " Sanktis90
- Przyśpiewki kibiców by grało się o wiele bardziej przyjemnie i słyszeć ich jak pięknie śpiewają kilka rodzai przyspiewek dla każdego klubu Sanktis90
-Możliwość wyboru przed turniejami eliminacji np Eliminacje Mś przed mundialem, eliminacje do euro itp     ljuboja_28
-przywrócić opcję brak możliwości rozwoju zawodników Rafex
-"za duzo łapią piłki powinni więcej pluć np przy rogach bramkarz wlatuje w piłkarzy jak kamień w pióra zero zatrzymania a nawet piłki nie wypuści . co do kariery bramkarzem powinien być jakiś przycisk odpowiadający ze bramkarz krzyczy !!!! to znaczy ze zawodnik z pola ma zostawic piłkę a tego nie ma nie raz z pod nosa weznie mi obrońca piłkę :( trochę lipa . by mogło prowócic narzekanie zawodników na brak gry , i aby rękawic było pare rodzai tak jak butów" matyjasik90


=============================SPOJLER===========================
No więc tak jak obiecałem w tym temacie będę wrzucać informacje odnośnie postepów z analizą, mailami itd.

Otóż 3 dni temu wysłałem maila do KONAMI z racji tego, że swoją analizę w końcu poprawiłem i przygotowałem do wysłania. Skopiowałem początek ostatniego maila, ponieważ nie wiedziałem tak na prawdę na kogo trafię. Napisałem że tydzień temu rozmawiałem z panem Alexem, który wyjaśnił mi wszystkom, bardzo pomógł i fajnie by było ponownie na niego trafić. Dodałem, że skończyłem moje wypracowanie i dołączam je w załączniku. Dodałem jednak że mam małą prośbę. Z racji tego że moim ojczystym językiem jest język Polski w tekście (po angielsku) możne pojawić się wiele błędów językowych lub tekst może okazać się nie zrozumiały (z racji tego że sporo słowników słowa piłkarskie interpretuje inaczej a moje słownictwo nie jest aż tak bogate, ciężko było się oprzeć o konkretne słowa). Poprosiłem pana Alexa by zerknął na moją pracę, sprawdził czy jest dobrze czytelna i że w razie problemów dał mi znać, a ja ją poprawię swoją pracę i odeślę ponownie. Powiedziałem, że chciałbym aby moja praca była jak najlepsza skoro ma trafić do producentów gry. Na zakończeniu maila dałem znać że w przyszłym tygodniu prześlę zbiór sugestii i błedów fanów, bo jest tego dużo.

Właśnie dziś po południu dostałem takiego oto maila:
Thank you so much for sending us this detailed document of feedback. It is amazing to see how you are so passionate about the future of the PES series.

I've read through your document and everything is understandable. You did a great job! I'm going to forward it on to the community manager here so I can assure you that is in good hands!

Thanks again for your hard work.

- Alex

Tłumacząc: Dziękuje Ci bardzo za przesłanie tak szczegółowego dokumentu. To niesamowite widzieć jak wielkim jesteś pasjonatem przyszłości serii PES.

Przeczytałem dokument i wszystko jest zrozumiałe. Wykonałeś świetną robotę! Idę przekazać tę pracę kierownikowi społeczności (community manager) więc mogę Cię zapewnić, że praca jest w dobrych rękach!

Jeszcze raz dziękujemy za ciężką prace.

-Alex

:)
Tak więc, jak sami widzicie jest duża szansa na naszą wizję gry w przyszłych odsłonach PES, ale wszystko musi być realne do zrobienia/ błedy poparte najlepiej screenami (jeżeli to błąd w meczu) a sugestie w miare dobrze zobrazowane.  Cieszę się że tak to idzie :))
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2014, 19:50:09 wysłana przez tommy9999pl »

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2014, 02:08:43 »
Prosiłbym aby w razie zrobienia działu PES 2015, przenieść mój temat w tamto miejsce. Dzięki.

Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2014, 09:13:41 »
Grafika:
- Twarze troche lepsze niż te w Fifa 2002 (chodzi mi o tych defaultowych graczy)
- Dodany śnieg i deszcz.
- Dodanych więcej animacji typu ukazanie w przerwie meczu kibiców machających do kamery, czy wbiegających lekarzy z noszami, czyli smaczki, które nie są ściśle związane z samą rozgrywką.
Gameplay
- Tempo rozgrywki jest dla mnie na plus (moim skromnym zdaniem o wiele bardziej realistyczne niż w Fifa 14, gdzie przypomina futsal a nie piłkę nożną.
- Usunąc zawsze wpadające loby
- Poprawić kontrolę gry bramkarzem, czyli po przełączeniu sterowania na bramkarza mamy więcej możliwości kontroli i wykonania nim ruchu. No i przełączenie mogłoby być 1 klawiszem, a nie wciśnięciem 4. Bramkarz, który steruje ai powinien puszczać [cenzura] takie jak teraz. To by było ryzoko, albo bierzemy kontrole nad bramkarzem w swoje ręce i mamy pewność co zrobimy, albo pozwalamy, żeby to komputer bronił.
-  Dodać różnice klas drużyn i zawodników i usunąć poziomy trudności. Decydujący wpływ na to czy dany mecz będzie ciężką dla nas przeprawą powinna mieć klasa drużyny. Ewentualnie można zostawić te poziomy, ale też dodać możliwość przełączania między trybami realistyczny i arcade, gdzie arcade to wybór poziomów trudności, a realistyczny to poziom trudności zależny od klasy drużyny. Mam nadzieje, że dzięki temu taka na przykład Legia nie wychodziła, by sprawną klepką spod pressingu mojej drużyny (silnej typu Chelsea czy Real) tylko wybijali by piłkę na oślep.
Animacje:
- Animacje rzutów karnych do zmiany, bo są beznadziejne (jakiś link może do karnych z tv im pokazać, bo chyba nie wiedzą z jakiej kamery są one puszczane.
- Poprawić powtórki na koniec meczu. Często połowa jak nie 3/4 ciekawych akcji jest po prostu wycięta. Dodatkowo pokazywane są tylko te, które kończą się stałym fragmentem gry. Piątka, gra od środka, rożny), a często jest tak, jest ciekawa akcja, po której piłka nie opuści boiska.
Kariera:
- Dodać dwie opcje kariera zawodowca i amatora. Ja na przykład nie zabardzo mam chęci ustawiąć 30 minut składu, szukać sponsorów. Chciałbym ustawić szybko skład na podstawie zmęczenia, przeprowadzać transfery i grać karierę, ale są tez tacy ludzie sądze, że nawet zdecydowana większość co preferują rozbudowane menadzery.
Drużyny:
- Dodać klasyczne drużyny jakie są w NBA 2K. Typu Real 50, Barcelona z 80 czy Boca z 2000.
- Dodać 2 ligi dla każdej dostępnej pierwszej ligi.
- Usunąć nielicencjonowaną ligę ameryki południowej, a dodać ligę urugwajską bądź paragwajską (może być bez licencji).
Online:
- Nie wiem, czy jest to możliwe, ale zablkować możliwość uciekania z meczu. Wyjść z meczu można tylko po zastopowaniu gry i naciśnięciu w meczu poddaje wynik. Po opuszczeniu gry alt+f4 w miejsce zawodnika, który uciekł wchodził by komputer (niski poziom trudności). Dzięki czemu zdobylibyśmy sporo goli, które miały by wpływ na rozwój naszego profilu. A osoba, która by ich traciła znaczną ilośc mogła by stracić przywileje (dostęp do turniejów czy coś w tym stylu.)
 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 09:17:29 wysłana przez Paredes »

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2014, 09:49:48 »
Bardzo, bardzo dobry pomysł, gratki za koncepcję ! Sam bym coś napisał, ale w PESa 14 to długo nie pograłem. Liczę jednak na naszych świetnych użytkowników pesleague  ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2014, 12:58:05 »
Ja z kolei moge wymienić jeszcze inne koncepcje np.

- Zbyt częste zmiany form zawodników... Każdy kto choć raz grał w ML lub Pucharze wie że z jednego meczu na drugi potrafi się zagrać DOSŁOWNIE innym zespołem. A dla mnie jest naprawdę dziwne kiedy w jednym meczu gram Ronaldiho a w drugim nie jest on w stanie podać prosto piłki.

-Zbyt mało nazwisk w Zespole młodzieżowym o narodowści ligowej czyli. Angielskie nazwiska w angielskiej lidze. Zazwyczaj w Młodym zespole jest tak 80 % narodowości albo Rosyjskich, albo Białoruskich, albo serbskich a narodowych ligowych jest jak na lekarstwo.

-Ograniczyć potencjał rozwoju zawodników. Czyli nie może być tak że Hazard w Chelsea po sezonie ma staty sięgające nawet 108 ogólnych czy np. po 3 sezonach nasi piłkarze zachowują się gwiazdy. Na podobieństwo managera każdy zawodnik może się rozwinąć tylko do pewnego momentu. Dzięki temu w oknie transferowym spędzimy więcej czasu.


Warunki pogodowe będą ale w razie czego je dodam, KONAMI w tamtym roku mówiło że zmiana pogody to po prostu zmiana fizyki i zachowań i piłkarzy dlatego póki co 14 to taka wersja hmmm "przejściowa" . SUPER! Jedziecie dalej, wieczorkiem wymienie najciekawsze uwagi w 1 post :)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 12:59:59 wysłana przez tommy9999pl »

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2014, 13:34:06 »
Tylko Tobie jak ludzie wypiszą co im nie pasuje w tej grze, to boję się, że będziesz musiał zabrać ze sobą... książkę na tą prezentację
" border="0" border="0

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2014, 14:18:48 »
Spokojne :) Nie wszystkie błędy są aż tak drastyczne żeby o nich wspominać. KONAMI powinno znać te jakie najbardziej wkurzają graczy. Dlatego je przebiore w między czasie.

Offline Prince Vegeta

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Południe
  • Wiadomości: 324
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 13.06.2013r.
  • Chelsea London
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2014, 16:40:46 »
No dobra, fajny pomysł i chętnie się wyżalę co i jak mi nie pasuje, a co bum poprawił w nowych częściach.

1. Dla mnie najgorszą padaką w obecnym PESie są BRAMKARZE.
Strzały z dystansu bronią jeszcze całkiem dobrze, ale już strzały z bliska to porażka na całej linii. Chciałbym, aby byli bardziej sprawni fizycznie i by poprawiono im reakcje, bo u konkurencji często zdarza się, że wybijają ładnie piłkę lecącą do pustej bramki, a tutaj jedynie odprowadzają ją wzrokim. Odechciewa się grać przez nich.

2. Ikony/czcionki/menusy
Ww. rzeczy wyglądają bardzo źle, menusy wyglądają jak z gier na PS2i to tych wczesnych, bez ładu i składu, czytelności.
Marzę, aby stworzono jeden, ładny, czytelny system menu, który byłby stałym punktem kolejnych części, tylko lekko zmienianym, a nie co roku wyglądające inaczej.

3. Gra ciałem za pomocą prawej gałki analogowej moim zdaniem nie zdała egzaminu. Jest to niezbyt wygodne i utrudnia inne zagrania, gdyż prawy kciuk musi wędrować na prawą gałkę i z powrotem na przyciski, przez co czas na inne manewry wydłuża się. Gra ciałem powinna być przypisana do jednego przycisku, by ułatwić grę by była bardziej intuicyjna.

4. Możliwość importowania własnej muzyki w formatach MP3 lub FLAC.
Jak wszyscy wiedzą, muzyka w PES 2014 to największy koszmar od czasów Nazizmu i utwory w tam zawarte powodują krwotok z uszu, więc moim zdaniem w PESie powinna znaleźć się aplikacja pozwalającą na dodanie własnych utworów łatwo i szybko.

5. Trybuny owszem, zaczęły lekko żyć, ale nadal są nijakie. Ludzie na trybunach powinni posiadać flagi, race, na początku meczu powinny błyskać flesze aparatów, mecze powinny posiadać oprawy.

6. W każdym meczu czy to LM czy innym, ważnym, zawodnicy wychodzą z tunelu w towarzystwie dzieci ubranych w stroje klubów, więc niech i w grze pojawią się.

7. Grze zdecydowanie potrzebna jest zmiana komentatorów gdyż panowie Champion i Beglin, wielkimi fachowcami są, aczkolwiek nastąpiło tu zmęczenie nimi. Do tego sam komentarz jest na bardzo niskim poziomie, bez emocji, bez ciekawych tekstów, urozmajconych. Osobiście zmieniłem na niemiecki, gdyż jest bardziej emocjonalny, komentztorzy mówią więcej, a angielski jest jakby wybrakowany.

8. Online to chyba każdy wie jakie jest, więc to chyba będzie pierwszy punkt na liście.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2014, 19:17:27 »
1. Soundtrack wzbogacony o więcej nutek, nie zbudowany z 7-8 piosenek ale co najmniej z 4x większej ilości. Bez żadnych Beethovenów itp.

2. Więcej lig/drużyn, tak aby ML był lepszy, bez tego chyba się za bardzo nie ruszy jakoś do przodu. O wychowankach też trzeba coś dodać, bo grać jakimiś Yhvadsgdas to ogólnie porażka. No i niedorzeczne też jest to, że np. Ronaldinho skończył karierę, a potem gra jako 17-latek w innym klubie.

3. Większa ilość stadionów/wbudowany edytor.


Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2014, 11:58:29 »
1. Nowy system statystyk nie od 40 do 100 a od 1 do 1000. Dodatkowo przypisanie na nowo umiejętności każdemu zawodnikowi.
2. Częsta aktualizacja bazy danych (na przykład co 2 tygodnie). A w niej zmiana formy, umiejętności. Kontuzjowanymi graczami w prawdziwej piłce nie będzie można grać w meczach towarzyskich, Dodatkowo zawodnicy kontuzjowani będą mieli znacznie pogorszone statystyki.
3. Ustawić dowolny wybór stron, ale tylko w momencie gdy w turnieju gramy wcześniej wybraną drużyną. Czyli jak stworzymy sobie puchar na 8 drużyn (Drużyny A, B, C, D, E, F, G, H) z czego drużynami gracza będą zespoły A, B, C. D to dopiero przy meczach pomiędzy tymi drużynami będzie możliwy dowolny wybór stron.
4. Możliwość przerwania meczu z powodu warunków pogodowych i rozegrania go w innym terminie od samego początku lub określonej minuty.
5. Każdy kontroler powinien być kontolerem podstawowym. Przed rozpoczęciem gry gracz by wybierał jakim padem czy klawiaturą będzie się posługiwał przy poruszaniu się w menu. Nie trzeba by było co chwile zmieniać ustawień w settings.exe.
6. Natarczywe naciskanie przycisku w celu przerwania powtórki faulu czy bramki skutkowało by pojawieniem się animacji kłótni z sędzią i otrzymaniem żółtej kartki.
7. Dodać możliwość otrzymania  żółtej kartki za "grę na czas", czyli opóźnianie rozegrania stałych fragmentów gry.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2014, 12:03:32 »
Dobry pomysł z przeskakiwaniem powtórek  ;) Wtedy to dopiero by się ludzie wnerwiali.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2014, 12:31:28 »
Tu nie chodzi o samo przeskawianie powtórek, a o "męczenie przycisku". Czyli nie wciskasz raz tylko 20 razy.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2014, 12:46:55 »
Tu nie chodzi o samo przeskawianie powtórek, a o "męczenie przycisku". Czyli nie wciskasz raz tylko 20 razy.

A, skoro tak, to dobry pomysł jest. Popieram
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Robnh

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 74
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.03.2009r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2014, 16:22:28 »
Poza oczywistą poprawą gry bramkarzy, którzy bronią prawie wszystko z daleka a puszczają każdą szmatę z bliska oraz pracy sędziów (każdy wślizg to loteria) obowiązkowo dodał bym :

1. W meczach online pokazywanie na bieżąco parametrów połączenia z przeciwnikiem (ping) oraz przy tworzeniu meczu możliwość filtrowania przeciwników po jakości połączenia.

2.Wyświetlanie ustawień przeciwnika dotyczących wspierania podań, strzałów itp. (po prostu chciałbym wiedzieć czy przeciwnik który ma 90% celnych podań jest taki dobry czy komputer mu pomaga)

3.Eliminację gry na jednego czy dwóch szybkich zawodników poprzez prowadzenie parametru "zadyszki" czyli po wykonaniu odpowiednio długiego sprintu danym zawodnikiem, jego szybkość spadała by np. o połowę. (skończyły by się może sprinty przez pół boiska i longbale). Po jakimś czasie zawodnik ten powracał by do swoich parametrów- jak odsapnie :)

4.Wsparcie dla patchmaker'ów poprzez utworzenie folderu z którego gra by się automatycznie łatała (taki wbudowany fileloader) . Coś takiego jak folder res_mods w grze World of Tanks.
BYŁ BĘDZIE JEST HUTNIK HKS !!!

Offline tommy9999pl

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2012
  • location:
  • Wiadomości: 175
  • Dostał Piw: 21
  • Na forum od: 30.04.2012r.
    • Status GG
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2014, 03:57:31 »
1. Nowy system statystyk nie od 40 do 100 a od 1 do 1000. Dodatkowo przypisanie na nowo umiejętności każdemu zawodnikowi.
2. Częsta aktualizacja bazy danych (na przykład co 2 tygodnie). A w niej zmiana formy, umiejętności. Kontuzjowanymi graczami w prawdziwej piłce nie będzie można grać w meczach towarzyskich, Dodatkowo zawodnicy kontuzjowani będą mieli znacznie pogorszone statystyki.
3. Ustawić dowolny wybór stron, ale tylko w momencie gdy w turnieju gramy wcześniej wybraną drużyną. Czyli jak stworzymy sobie puchar na 8 drużyn (Drużyny A, B, C, D, E, F, G, H) z czego drużynami gracza będą zespoły A, B, C. D to dopiero przy meczach pomiędzy tymi drużynami będzie możliwy dowolny wybór stron.
4. Możliwość przerwania meczu z powodu warunków pogodowych i rozegrania go w innym terminie od samego początku lub określonej minuty.
5. Każdy kontroler powinien być kontolerem podstawowym. Przed rozpoczęciem gry gracz by wybierał jakim padem czy klawiaturą będzie się posługiwał przy poruszaniu się w menu. Nie trzeba by było co chwile zmieniać ustawień w settings.exe.
6. Natarczywe naciskanie przycisku w celu przerwania powtórki faulu czy bramki skutkowało by pojawieniem się animacji kłótni z sędzią i otrzymaniem żółtej kartki.
7. Dodać możliwość otrzymania  żółtej kartki za "grę na czas", czyli opóźnianie rozegrania stałych fragmentów gry.

Fajne koncepcje. Myśle że każdą oprócz 4 byliby w stanie zrobić. Nie wiem tylko czy statystyki do 1000 nie były by przegięciem, bo czy wtedy Piłkarz X może mieć Szybkość na 950 ?     

Co do punktu 6 napisałem chyba najbardziej rozległy tekst o tym dlatego tak jest że takie "męczenie przycisku" w grze jest toporne. Napisałem o tym że silnik jest na tyle źle zbudowany źe akcje kończą się pojawieniem czarnego ekranu z napisem "Loading", który nie dośc że jest ochydny w przypadku meczu, to na konsoli bez zainstalowanej gry na dysku chodzi to strasznie wolno. Podrzuciłem też screen i sugestie o tym że taki silnik można przebudować na zasadzie doczytania w tle danej sytuacji i zastąpieniem innym ujęciem kamery jak np. wyglądało to u EA (sytuacja gdzie przy zmianie zawodników pojawia się ujęcie na piłkarza, który przebiegł jakąś odległość).

Co do mojego wypracowania zaproponowałem jeszcze panów komentujących, mianowicie panów ROB HAWTHORNE i DON GOODMAN , którzy mają świetny głos, do tego nie pracują u konkurencji a na dodatek potrafią zrobić spektakl w trakcie meczu :  <a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=e7ceb620bde06b3e28b11316b9d7f2cf&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=e7ceb620bde06b3e28b11316b9d7f2cf&amp;action=login">LOGOWANIE</a> .

Myśle ze gdzieś w piatek usiądę do tłumaczenia każdej wybranej sugestii. Jak ktoś chce w razie czego może też w swoim komentarzu wypisać angielską wersję. Będzie na pewno szybciej i poręczniej.

ACHA JESZCZE JEDNO. NIE WIEM JAK MAM TRAKTOWAĆ NP. SUGESTIE W STYLU "UROZMAICENIE DLA PATCHMAKERÓW". DORADŹCIE MI.  ZAMIESZCZAĆ JE?
Równie dobrze jako tłumacz mógłbym zgłosić KONAMI, żeby zrobiło porządek w pliku dt21 bo dla chcącego nawet się tam Borek znajdzie...


EDIT: Napisałem orientacyjnie w piątek mail do KONAMI i właśnie otrzymałem odp.

Drogi...

To wspaniale słyszałec jak wielkich fanów ma seria PES.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że chcesz dołożyć swoją cegiełkę w przyszłości budowania gry.
Wszelkie uwagi i sugestie są dla nas bardzo ważne i dlatego zachęcamy do przesłania nam twojej

opini. Takie materiały zawsze przesyłamy w odbpowiednim kierunku, jednak nie jesteśmy dokładnie
w stanie powiedzieć, co się z nimi stanie, gdy trafią w ręce twórców.

Najlepiej by było podesłać plik w formacie .zip, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów

związanych z bezpieczeństwem. Liczymy na was i wasze opinie.
To pomoże nam stworzyć dokłanie taką grę, jakiej oczekujecie!

Wielkie dzięki - Alex


TAK WIĘC DO DZIEŁA!!! :)))
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 16:24:02 wysłana przez tommy9999pl »

Offline kolasz

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2014
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.02.2014r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2014, 15:12:49 »
Ja proponowałbym poprawić grę ONLINE. Co jak co, ale gdyby KONAMI poprawiło tę część gry to mogłaby ona rywalizować z fifą jak nic. Coś w stylu Ultimate Team i oczywiście coś w stylu tych paczek z zawodnikami. Jeśli to uda im się zrobić na pewno wzrośnie liczba grajków w PES'a.

Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2014, 16:17:11 »
Właśnie nie ma być czegoś w stylu konkurencji, Coś nowego wymyśl.


Offline burek PL

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.12.2012r.
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2014, 17:50:54 »
witam ja się wypowiem co do trybu ML w ten tryb najczęściej gram:
1. Ciekawą opcją byłoby dodanie III ligi
2. Buty za mecz tak jak w 13 i punkty dzięki którym można dodać zawodnikowi dodatkowe umięjętność
3. Możliwość zmiany sponsora na koszulce
4. Coś podobnego jak w fifie gdy przychodzi ostatni dzień okienka transferowego odliczanie godzinowe takie transfery last minut
narazie to tyle jak coś mi przyjdzie do głowy to napisze                                       

Offline Fabek9

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 291
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 01.03.2012r.
  • Gram w: Pes
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2014, 12:59:57 »
witam ja się wypowiem co do trybu ML w ten tryb najczęściej gram:
2. Buty za mecz tak jak w 13 i punkty dzięki którym można dodać zawodnikowi dodatkowe umięjętność                             

Najgorsze co mogłeś wymienić. Te buty to niech oni sobie wsadzą w d**ę.
3. Możliwość zmiany sponsora na koszulce

Tu powinno być coś w rodzaju, że mamy np. do wyboru 10 sponsorów i którego wybierzemy, wtedy pojawia się on na koszulce. Ale nie wiem, czy było by to zgodne z licencjami, dlatego też, Konami powinno dodać opcję w ML : Stwórz własną drużynę. I dopiero tu wybieramy sobie co sezon sponsora na koszulkę, czy markę strojów (Adidas, Nike itp.) Czy też wykupienie reklam na bandy stadionu.

KIBICE

Co do kibiców, to mogli by się nie powtarzać, że co drugi tak samo wygląda i jest tak samo ubrany. Dodać różnorodność wśród kibiców, ew. jeden sektor ten dopingujący ubrany wszyscy w takie same barwy, tylko, że inny wygląd każdego.

Animacja kibiców też do poprawy. Każdy powinien inaczej się zachowywać, np. po strzeleniu gola, niektórzy unoszą ręce, niektórzy podskakują, reszta klaszcze, tak żeby to naturalnie wyglądało.

Dlaczego co mecz jest cały stadion? Przecież jeśli jesteśmy liderem i gramy z ostatnim w tabeli to nigdy nie przyjdzie cały stadion. Powinna być frekwencja zależna od pozycji w tabeli i od ważności meczy.

RÓŻNE OPCJE

Wyniki z naszej ligi / pucharu w tle, w trakcie trwania meczu.

Losowanie stron przed meczem. Rzut monetą. Przywitanie kapitanów.


ANIMACJE

Po złapaniu piłki, bramkarze strasznie wolno wstają, co uniemożliwia rozpoczęcie szybkiej kontry.

Bramkarze powinni normalnie, tak jak w poprzednich częściach wychodzić do piłki, a nie jak zawodnicy sumo.

Dodać jeszcze ze 2 animacje po faulu, tak aby nie powtarzała się ciągle ta sama. W zależności czy zawodnika sfaulują od tyłu to taka animacja, jak z boku to inna.

Sędziowie też mają dziwne animacje, czasem pokazują kartki w plecy, a czasem w twarz. Do poprawy. Powinni wyciągać wyprostowaną rękę do góry.

GAMEPLAY
Sędziowie nie powinni zatrzymywać akcji, kiedy zawodnik wychodzi sam na sam, bo wcześniej był faul. Poczekać na zakończenie akcji i dopiero pokazać kartkę.

Zawodnicy z ławki rozgrzewający się przy linii bocznej.

Pokazywać reakcje trenera po strzeleniu gola czy otrzymaniu kartki, trochę lepiej jak w poprzednich częściach.

Poprawić, to że jak biegniemy szybkim zawodnikiem na wolnej przestrzeni, to zawsze dogania nas obrońca. Bez sensu.

Symulacja faulu powinna być pod łatwiejszą kombinacją przycisków i powinna częściej wychodzić.

Jeśli dochodzi do przepychanek pomiędzy zawodnikami, to dodać opcję, że jeśli coś naciśniemy to nasz piłkarz uderzy rywala, i oczywiście czerwona kartka.

2 typy deszczu - lekki deszcz i mocny deszcz. Na mocnym piłka powinna zatrzymywać się, a bramkarze powinni przepuszczać więcej bramek.

Zagrania ręką. Rzuty wolne i karne po dotknięciu piłką ręki.

Po strzeleniu gola, powtórki powinny być szybsze.

Wyelminować głupie spalone, tzn. jak bramkarz robi wyjazd itp. I poprawić też pokazywanie tych spalonych, czasem jest tak, że nie widzimy w ogóle tej części boiska co trzeba.

Ślady na murawie po zrobieniu wślizgu.

Bandaże czy jakieś tam opatrunki na ciele piłkarza, jeśli był pod opieką fizjoterapeutów.

Dodać opcję podczas meczu: Poślij piłkarza do rozgrzewki. Jeśli zaznaczymy tą opcję, to powinna mu coś dodać w moralach czy statystykach, a jeśli wejdzie z marszu, to będzie grał ciut gorzej.

Rozmowy motywacyjne w szatni i przed meczem, które poprawią albo pogorszą morale naszych piłkarzy.


Potem napisze co do poprawy w ML albo BAL.


Offline Paredes

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Maj 2013
  • location: Liban
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.05.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2014, 14:15:28 »
"Po strzeleniu gola, powtórki powinny być szybsze" O co tutaj chodzi ?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: WSPÓLNIE ZBUDUJMY PES 2015!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2014, 14:15:28 »