Autor Wątek: Przywrócić blask #4  (Przeczytany 1950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gierobak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2014
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2014r.
Przywrócić blask #4
« dnia: Czerwiec 14, 2014, 16:37:28 »
Spoiler for Hiden:
Na wstępie. Przerzucam się do FIFY13. Jednak jak niektórzy już wiedzą mam xboxa i laptopa, więc nie jestem na razie w stanie przerzucać obrazów z konsoli. Dopóki nie znajdę na to jakiegoś sposobu to po prostu tabele będę spisywał. Nie będę się bawił w rzeczy typu "Pellegrini trenerem City". To jest moja kariera. Prawdopodobnie też zmienię styl. Nie będę wrzucał po jednym meczu. Będę spisywał trzy kolejne spotkania i pokrótce je podsumował. Zaczynamy!

#1

Valencia CF. Dlaczego wybrałem ten klub? Po pierwsze trochę pod wpływem Atletico Madryt w ostatnim sezonie. To spowodowało, że mam chęć gry w lidze hiszpańskiej. Jednak nie wziąłem żadnego Realu Madryt, czy FC Barcelony. Postawiłem na Valencię. Ostatni duży sukces tego klubu był w 2008 roku. Jako, że zaczynam od sezonu 2012/13 to oznacza cztery lata od zdobycia jakiegokolwiek pucharu. Postanowiłem zrobić trochę zmian w kadrze. Wykorzystałem budżet 20 mln euro, plus za 23 mln sprzedałem Soldado do Chelsea. Tak zmontowałem całkiem solidną pierwszą jedenastkę. Ale najpierw cała kadra po transferach.



Bramkarze:
Vicente Guaita - Na razie rezerwowy bramkarz. Mimo, że zbyt dużo umiejętnościami nie odbiega od Diego Alvesa to z czasem planuję jego sprzedaż i kupno jakiegoś młodego golkipera.
Diego Alves - Znakomity bramkarz z Brazylii. Miałem za jego ofertę z AC Milanu wysokości 8 mln euro, ale stwierdziłem, że nie sprzedam go.  Ma 27 lat, ale jeszcze dużo go czeka.

Obrońcy:
Joao Perreira - Podstawowy prawy obrońca. Zimą będę musiał kupić kogoś młodego na tą pozycję w razie zastępstwa, bo został mi tylko jeden prawy obrońca...
Aly Cissokho - Na razie nie będzie odgrywał znaczącej roli. Tymbardziej, że w mojej hierarchii jest dopiero trzecim, lewym obrońcą. Zostawiłem go, ale może zimą pójdzie na sprzedaż.
Filipe Luis - Udało mi się go ściągnąć za 9,5 mln z Atletico Madryt! Jest to dla mnie dosyć małą ceną. A skille ma naprawdę świetne. Może i ma 27 lat, nie należy do najmłodszych podobnie jak Diego Alves... ale myślę, że teraz jest w najwyższej formie i dużo da zespołowi.
Jeremy Mathieu - Musi pogodzić się z rolą zmiennika. Ale sezon jest długo, więc w razie kontuzji (odpukać) będzie solidnym zastępstwem.
Medhi Benatia - Drugi z transferów. Solidne wzmocnienie obrony. Mimo, że kasy na niego poszło dużo, bo 18,5 mln za środkowego obrońcę to nie jest byle co... ale myślę, że były defensor Udinese będzie solidną podporą obrony.
Pardo - Na liście transferowej. Nie udało się go sprzedać latem, ale może pozbędę się go zimą.
Alex Quintanilla - Jego czeka zimą wypożyczenie.
Ricardo Costa - Solidny stoper, ale większej roli niż rezerwowy nie będzie odgrywał.
Victor Ruiz - Jest naturalnym następcą w razie absencji Benatii lub Ramiego. Nic więcej.
Adil Rami - Jedna z gwiazd klubu. Znakomite skille (84 overall). Ma 26 lat. Z Benatią mogą stworzyć znakomity duet defensywny.

Pomocnicy:
Pablo Piatti - Czekam aż się jakoś rozwinie. Ma 23 lata, więc myślę, że za rok, dwa będzie jednym z czołowych piłkarzy Valencii.
Andres Guardado - Wcześniej był gwiazdą w Deportivo. Mam nadzieję, że w Valencii będzie grał jeszcze lepiej. A ma do tego duże predyspozycje. 25 lat + 82 overall powoduje, że jest czołowym lewym pomocnikiem.
Sofiane Feghouli - Dobry, prawy pomocnik. Ma 22 lata, więc jeszcze się pewnie rozwinie.
Ever Banega - Argentyński, środkowy pomocnik. To może być jego sezon. Jedynym problem jest wygasający kontrakt, ale jeżeli się spisze to szybko przedłużę z nim umowę.
Daniel Parejo - Niechciany w Realu Madryt. I na razie będzie tylko rezerwowym dla Banegi. Ale może kiedyś stanie się podstawowym piłkarzem... chyba, że szybciej przyjdzie jakaś dobra oferta i go sprzedam.
Alberto Costa - Kolejny Argentyńczyk, który jest dla mnie małą ciekawostką. Zobaczymy jak będzie grać.
David Albelda - Rozważa zakończenie kariery. Wychowanek i ikona Valencii. Choć w tym sezonie nie będzie odgrywał znaczącej roli.
Fernando Gago - Następny zawodnik, który grał kiedyś w Realu Madryt. Będzie toczył walkę z Everem Banegą o miejsce w składzie.
Jonathan Viera - Ciekawy gracz, ale zimą go pewnie sprzedam, bo nie mieści się nawet na ławce rezerwowych...

Napastnicy:
Nelson Valdez - Obecnie wypożyczony z Rubina Kazań. Ale był w klubie zanim zacząłem sezon... Będzie rezerwowym.
Jonas - Miał zostać sprzedany tak jak Soldado. Ale na razie nie było chętnych. Może wchodząc z ławki coś strzeli...
Dries Mertens - Znakomity Belg. Normalnie gra zarówno jako skrzydłowy jak i napastnik. U mnie będzie głównie napastnikiem, przynajmniej na razie. Za 10 mln kupiony z PSV, co według mnie nie jest dużo.
David Villa - Odchodził z Valencii do Barcelony. Teraz ja go ściągnąłem z Barcelony do Valencii. 15 mln za trzydziestolatka jest chyba dość rozsądną ceną. Zwłaszcza, że jest znakomity (85 skill) i do tego jest on kojarzony głównie z Valencią! Dopilnuję, by tu zakończył karierę...


Diego Alves - Joao Perreira, Rami, Benatia, Filipe Luis - Banega, Feghouli, Guardado, Costa - Mertens, Villa
Tak będzie wyglądał pierwszy skład. Wiadome, że dojdzie w trakcie sezonu do ewentualnych rotacji w razie kontuzji i kartek. Jedynym, którego mogę ewentualnie sprzedać zimą jest Costa, ale na razie dam mu szansę.

Sparingi:
24.07.12 vs West Ham United (D) 2:0 (Villa 28', Parejo 73')
28.07.12 vs Werder Brema (W) 1:1 (Villa 65', Akpala 40')
1.08.12 vs Fiorentina (D) 2:1 (Villa 37', Feghouli 71' - El Hamdaoui 47')

Sparingi pokazują, że kupno Davila Villi był strzałem w dziesiątkę. Przynajmniej na razie. Zobaczymy co przyniesie początek sezonu. Już w pierwszych trzech meczach gramy na otwarcie z Realem, a potem z Barceloną. Ewentualne zwycięstwa spowodowałyby realne myślenie o grze w Lidze Mistrzów... ale zobaczymy!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 13:45:15 wysłana przez gierobak »

Offline gierobak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2014
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2014r.
Odp: Przywrócić blask #1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:45:01 »
#2 Pierwsze koty za płoty...

[1/38] Primera Division 19.08.2012
Real Madryt vs Valencia CF 1:2
Cristiano Ronaldo 83' - Villa 15', 65'

Skład: Diego Alves - Joao Perreira, Rami, Benatia, Filipe Luis - Banega, Feghouli, Guardado, Costa (Granero 65') - Mertens (Jonas 45'), Villa

Początek sezonu i od razu cholernie ciężkie wyzwanie w postaci Realu Madryt. "Królewscy" do meczu przystępowali w tle skłóconych włodarzy klubu z Cristiano Ronaldo. CR7 jednak znalazł się w pierwszym składzie, choć kto wie, czy to nie ostatnie spotkanie w barwach Realu. Valencia z kolei bardzo zmotywowana. Jeżeli pragniemy wywalczyć grę w Lidze Mistrzów to trzeba wygrywać takie mecze jak te. Lepszego pierwszego meczu w lidze po powrocie do Valencii nie mógł sobie wymarzyć David Villa. Dwie bramki, które ustawiły mecz robią duże nadzieję na dalszą część sezonu. Pochwalić mogę też Filipe Luisa, który świetnie grał na lewej obronie. Wiele razy wchodził w akcje ofensywne, a także dobrze odbierał piłki rywalom w obronie. Bramka Cristiano na otarcie łez i pożegnanie z Realem...

[2/38] Primera Division 26.08.12
Valencia CF vs Deportivo La Coruna 3:0

Costa 27'
Mertens 47' 65'

Skład: Diego Alves - Joao Perreira, Rami, Benatia, Filipe Luis - Banega (Gago 65'), Feghouli, Guardado, Costa (Parejo 45') - Mertens (Jonas 80'), Villa

Bardzo przyjemnie rozgrywało się ten mecz. Błysnął Mertens, który strzelił dwa gole. Pokazał się też z dobrej strony Costa, który także zaliczył jedną bramkę. Do tego co chwilę bramkarza rywali nękał David Villa. Deportivo nie miało zbyt wiele okazji do zagrożenia naszej bramki. Kolejne trzy punkty zdobyte. Następny mecz będzie znowu należał do tych bardzo trudnych. Zagramy z FC Barceloną...

W następnym odcinku podsumowanie letniego okienka transferowego...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 13:01:22 wysłana przez gierobak »

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Przywrócić blask #2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2014, 07:33:15 »
Dobry klub z własną wizją, ale pod względem technicznym coś bym zmienił. Najważniejsze to dodać jakieś grafiki, aby nie było tak sucho i poprawiłbym nieco tekst. Wiadomo, że jak jest go więcej to prawie nikt nie przeczyta, ale o kilka zdań więcej a ponadto popraw trochę słownictwo, bo poszczególne wyrazy psują kontekst.

Offline gierobak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2014
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2014r.
Odp: Przywrócić blask #2
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:44:50 »
#3 Letnie transfery

Ranking najciekawszych transferów - lato 2012

Cristiano Ronaldo (Real Madryt>Manchester City)=58 mln
Radamel Falcao (Atletico Madryt>Bayern Monachium)=29,5 mln
Karim Benzema (Real Madryt>Inter Mediolan)=29 mln
Giuseppe Rossi (Villareal>Atletico Madryt)=26,5 mln
Mats Hummels (Borussia Dortmund>Manchester United)=24,5 mln
Roberto Soldado (Valencia CF>Chelsea Londyn)=21 mln
Medhi Benatia (Udinese>Valencia CF)=18,5 mln
Sergio Canales (Valencia CF>FC Barcelona)=16 mln
David Villa (FC Barcelona>Valencia CF)=15 mln
Nene (PSG>Arsenal Londyn)=11 mln
Dries Mertens (PSV Eindhoven>Valencia CF)=10 mln
Filipe Luis (Atletico Madryt>Valencia CF)=9,5 mln
Milan Baros (Galatasaray Stambul>Getafe)=3,1 mln


Valencia królem letniego polowania!
Valencia okazała się najbardziej aktywnym klubem w letnim okienku transferowym. Klub z Mestalla pozyskał czterech piłkarzy za łącznie, bagatela 52 mln euro! "Nietoperze" jednak zarobili też 36 mln euro na transferach Canalesa i Soldado, więc zbyt dużo nie dołożyli z własnej kieszeni. Jednak prawdopodobnie to nie wszystko. Już są plany na transfery w trakcie zimowego okienka.

Why Cristiano?! Why?!
Cristiano Ronaldo zaszokował wszystkich ogłaszając po meczu z Valencią odejście z Realu Madryt. Na ten moment na transfer stać było jedynie Manchester City. Podobno ściągnąć do swoich szeregów Portugalczyka chciał jeszcze Sir Alex Ferguson, ale nie znaleziono funduszy na zakup. Mówi się, że CR7 miał konflikt z Florentino Perez. Ale to nie jedyny zawodnik, który opuścił Real Madryt. Do Interu Mediolan odszedł Karim Benzema, bo nie był zadowolony, że przegrywa rywalizację z Gonzalo Higuainem o pierwszy skład.

Offline gierobak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2014
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.05.2014r.
Odp: Przywrócić blask #3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2014, 13:45:02 »
#4


[3/38] Primera Division 9.09.2012
FC Barcelona vs Valencia CF 1:2

Messi 58' - Villa 26', Jonas 90'+
Skład: Diego Alves - Joao Perreira, Rami, Benatia, Filipe Luis - Banega (Parejo 45'), Feghouli, Guardado (Jonas 60'), Costa  - Mertens , Villa
Udało się! Sam nie mogłem uwierzyć po końcowym gwizdku, że udało się strzelić w doliczonym czasie gry. Wszystko dzięki szybkiej kontrze i dobremu dośrodkowaniu Feghouliemu. Ale po kolei. Początek był trudny, ale Valencia próbowała atakować. Opłaciło się to w 26' minucie kiedy znowu o sobie dał znać David Villa! Nasza gwiazda strzeliła znakomitą bramkę z dystansu, swoim byłym kolegom z Barcelony! Barca nie potrafiła w jakikolwiek sposób zagrozić naszej bramce. Udało się to na początku drugiej połowy. Piłkę od Xaviego dostaje Messi, który decyduje się na strzał z dystansu... i Diego Alves był bez szans! Był remis. Zaczęła się ostra gra o przewagę na murawie. W końcu Rami zabrał piłkę Sanchezowi i zagrał do Parejo, który na skrzydło podał do Feghouliego. Temu udało się dośrodkować w pole karne... a tam najwyżej wyskoczył Jonas! Zawodnik, który został wpuszczony w drugiej połowie daje nam trzy punkty! Tym samym wciąż mamy komplet po trzech kolejkach.


[4/38] Primera Division 16.09.2012
Valencia CF vs Celta Vigo 4:0
Villa 12' 35', Costa 55', Guardado 60'
Skład: Diego Alves - Joao Perreira, Rami, Benatia, Filipe Luis - Banega (Gago 70') , Feghouli, Guardado, Costa (Parejo 45')  - Mertens , Villa
Świetny mecz! Kolejny popis Davida Villi, do tego błysk Costy i znakomity gol z rzutu wolnego Guardado. Co tu dużo gadać... Ten początek sezonu jest na razie idealny!

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Przywrócić blask #4
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2014, 15:43:04 »
Te transfery to uroki fifiy, ale skoro Ronaldo pokłócił się z Perezem to transfer był do przewidzenia ;D Co jak co, ale Real mocno stracił na tym transferze, bo nie trzeba chyba nikomu przypominać ile za niego dali ;)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Przywrócić blask #4
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:03:59 »
Kariera nieaktywna od 21 dni. W myśl regulaminu zostaje przesunięta do archiwum. W celu jej kontynuacji wystarczy PW do moderatora działu

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Przywrócić blask #4
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:03:59 »