Autor Wątek: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania  (Przeczytany 410205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawid21sch

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Wielka Brytania
  • Wiadomości: 101
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 22.09.2013r.
  • Gram w: PES2014,PES2015,PES2016
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 18, 2014, 00:02:10 »
prosze o pomoc w ustawieniu pada kosola ps3 chodzi mi glownie o te nastawienia tam gdzie znajduja sie Np..auto feni,pass,shot,czyli tkz support settings (pada) jak najlepsze ustawienia wybrac ,mozecie mi poradzic?

Offline ziutek11113

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 18, 2014, 00:55:18 »
Mam windows xp i przy próbie odpalenia wyskakuje mi taki komunikat:



Wie ktoś o co chodzi?

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 18, 2014, 07:56:10 »
A ja mam dwa problemy, które ciągną się od pesa 2013 do teraz. Grać się da, ale czasem staje się to męczące.

1. Czasem w menu, czasem np w pokoju na friendly match lobby (przed rozpoczęciem meczu) gra wyłącza się z komunikatem "pes 2013,2014,2015 has stopped working", ale tak jak mówię nie ma reguły. Czasem mogę zagrać 2h bez problemu a czasem wyłącza mi się np 5 razy na 5 włączeń gry.

2. Standardowo nie mogę połączyć się z niektórymi graczami, tak samo w 2015 nie mogę znaleźć absolutnie żadnego przeciwnika w quick match. Wybieram no restrictions i może mielić 5h a i tak nic nie znajdzie. W lobby to samo. Jeden gość się połączy, drugi nie.

Rozwiązania?

1. Próbowałem zainstalować wszystkie polecane/zalecane itp biblioteki Visual C++ , ale bezskutecznie. Nie wiem np czy wymagane są tylko najnowsze, czy trzeba mieć wszystkie? Czy instalować 32 bity czy 64? (system 64)? Nie wydaje mi się, że ten problem spowodowany jest działaniem antyvirusa bo to samo miałem na kasperskim i to samo mam teraz na eset smart security.

2. Próbowałem wszystkiego.. otwieranie portów na routerze, otwieranie portów TCP i UDP na firewallu, reguły w programach antywirusowych, wyłączanie programów podczas gry i wciąż ten problem występuje.

Jeżeli ktoś więc się na tym zna i ma jakieś sugestie, to będę wdzięczny. Tylko proszę bez strzelania, ponieważ od wersji 2013 do teraz przesiedziałem nad tym dobre kilkanaście godzin i takie rzeczy jak np przeinstalowanie gry nie pomagają :)

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 18, 2014, 08:02:22 »
Ten sam problem co kolega wyżej ;/

Offline mpoesp

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 792
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 01.06.2010r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 18, 2014, 08:04:11 »


Pobierz (Klikasz w Download Zip-file): REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pobrany plik iphlpapi.dll wrzuć do Windows/System32/

Offline Ed

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 21
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 15.11.2014r.
  • Gram w: 2015
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 18, 2014, 08:22:49 »
Dzięki może pomoże ;)

Offline seba94

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.11.2014r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 18, 2014, 12:03:37 »
Witam
Mam problem z PESem 2015, otóż podczas meczu mam wyłączone animacje i nie są pokazywane zmiany zawodników a na początku nie pokazuje mi wyjścia zawodników na murawę tylko automatycznie przechodzi do meczu.
Jak to naprawić?

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 18, 2014, 12:18:13 »
W "Piętnastce" zrezygnowali z przedmeczowych cutscenek... 

Offline seba94

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.11.2014r.
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 18, 2014, 12:54:51 »
Aha, w takim razie dzięki za info

Offline Wolfer76

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.11.2014r.
  • Gram w: w PES od samego początku
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 18, 2014, 13:20:33 »
hej,
Wiecie może jak rozwiązać problem wywalania PES2015 do pulpitu? Dzieję się to raz co jakiś czas  - średnio raz na dwa rozegrane mecze. Nagle, podczas rozgrywki pokazuje się pulpit, i muszę wtedy ponownie kliknąć na pasku narzędzi na odpaloną grę. Jest to dość irytujące zważywszy na fakt, że pulpit pokazuje się podczas grania meczu. Podczas grania online jest to słabe - bo uciekają cenne sekundy gry ....
Mam lenovo y580, procek i7 3630QM, 16 GB ram, karta GEFORCE GTX 660M.  System WIn 7

Macie jakieś pomysły?

pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Dodam tylko, że nie gram na klawiaturze. Od pierwszego wydania PES gram na padzie  - więc wciśnięcie bezwidnie jakiegoś przycisku nie wchodzi w grę.


Sprawdź np Everestem jaka podczas "wywalania" do pulpitu jest temperatura twojego laptopa. Możliwe, że się przegrzewa i po prostu nie wyrabia.

Nie, nie... z temperaturą wszystko ok. Zauważyłem, że podczas wyrzucania odpala się jakiś soft - pojawia się, na ułamek sekundy, jakaś ikona na pasku zadań i zaraz znika. Trwa to naprawdę chwilę, tak więc nie mogę nawet dostrzec co to jest. Podobny problem miałem w Pes 2014 - tam pomogło grzebanie w msconfig i wyłączenie jakiejś usługi. Problem w tym, że za cholerę nie pamiętam o jaką usługę chodziło. A i nie mogę tego ponownie znaleźć w necie.
Znajdzie się jakiś Zuch co poradzi na mój problem ;)
pozdrawiam wszystkich ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 13:22:45 wysłana przez Wolfer76 »

Offline rzeznik777

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 18, 2014, 14:08:15 »
Hej mam kilka pytań. PES 15 PC. Pad od xboxa

1. Sprawa dotyczy prawego analoga. Kiedy nie mam piłki i ruszam prawą gałką zmienia mi zawodnika tak samo jakbym naciskał LB i kiedy gonię kolesia i chcę go przepchnąć i trzymam analoga wychylonego w stronę przeciwnika to mi po chwili zmienia mojego zawodnika, a tamten mi spieprza. To tak ma być czy coś mam źłe ustawione? Ciężko się tak gra bo jeśli przepychanie sie trwa dłużej niż sec to mi sie zawodnik zmienia sam.... Podobnie jeśli mi chcą zabrać piłkę. W 14 można było prawym analogiem odpychać ich i sie zajebiście zastawiać, a tutaj praktycznie od razu zabierają mi piłkę.
Przejrzałem wszystkie opcje. Cursor change tez. Na Fixed gra komuter sam ze sobą, można tylko popatrzeć. Na Unassisted sie grać nie da bo zawodnicy grają sami zanim zdążysz któregoś wybrać, a w semi-assisted i assisted cały czas ta sama sytuacja po poruszeniu prawym analogiem zawodnicy sie zmieniają co prawie uniemożliwia walkę bark w bark i zastawianie się. Znalazłem w help, że to używanie prawego analoga do zmiany zawodnika to sie nazywa "manual cursor change", tylko, że nie wiem jak to wyłączyć. Da się, czy to tak ma być?

2. Wibracje.
W 14 pad mi wibruje podczas rozpoczęcia meczu i w niektórych sytuacjach. W 15, że tak powiem ani drgnie. Czy da to się ustawić, czy raczej Kitajce nie zrobiły takiej opcji?

3. Strzelanie.
Są 3 opcje strzelania: Basic, Advanced i Manual. Czym się różnią i czy którąś polecacie?

Sorry za taki wywód, ale spotkałem się, że ludzie mają podobne pytania tak więc może uda sie rozwikłać :)

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 18, 2014, 15:03:38 »
Czasem w menu, czasem np w pokoju na friendly match lobby (przed rozpoczęciem meczu) gra wyłącza się z komunikatem "pes 2013,2014,2015 has stopped working", ale tak jak mówię nie ma reguły. Czasem mogę zagrać 2h bez problemu a czasem wyłącza mi się np 5 razy na 5 włączeń gry.

W nawiązaniu do powyższego problemu. Wydaję mi się, że znalazłem rozwiązanie. [treść usunięta]

Edit 28.11 - okazało się, że znalezione rozwiązanie nic nie pomaga.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2014, 12:18:41 wysłana przez creativeopinion »

Offline lolek01

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 18.09.2010r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 18, 2014, 15:17:22 »
Hej mam kilka pytań. PES 15 PC. Pad od xboxa

1. Sprawa dotyczy prawego analoga. Kiedy nie mam piłki i ruszam prawą gałką zmienia mi zawodnika tak samo jakbym naciskał LB i kiedy gonię kolesia i chcę go przepchnąć i trzymam analoga wychylonego w stronę przeciwnika to mi po chwili zmienia mojego zawodnika, a tamten mi spieprza. To tak ma być czy coś mam źłe ustawione? Ciężko się tak gra bo jeśli przepychanie sie trwa dłużej niż sec to mi sie zawodnik zmienia sam.... Podobnie jeśli mi chcą zabrać piłkę. W 14 można było prawym analogiem odpychać ich i sie zajebiście zastawiać, a tutaj praktycznie od razu zabierają mi piłkę.
Przejrzałem wszystkie opcje. Cursor change tez. Na Fixed gra komuter sam ze sobą, można tylko popatrzeć. Na Unassisted sie grać nie da bo zawodnicy grają sami zanim zdążysz któregoś wybrać, a w semi-assisted i assisted cały czas ta sama sytuacja po poruszeniu prawym analogiem zawodnicy sie zmieniają co prawie uniemożliwia walkę bark w bark i zastawianie się. Znalazłem w help, że to używanie prawego analoga do zmiany zawodnika to sie nazywa "manual cursor change", tylko, że nie wiem jak to wyłączyć. Da się, czy to tak ma być?

2. Wibracje.
W 14 pad mi wibruje podczas rozpoczęcia meczu i w niektórych sytuacjach. W 15, że tak powiem ani drgnie. Czy da to się ustawić, czy raczej Kitajce nie zrobiły takiej opcji?

3. Strzelanie.
Są 3 opcje strzelania: Basic, Advanced i Manual. Czym się różnią i czy którąś polecacie?

Sorry za taki wywód, ale spotkałem się, że ludzie mają podobne pytania tak więc może uda sie rozwikłać :)

1) Nie można się przepychać prawym analogiem jak to było w 14. Konami usuneło taką mozliwość, żebyś przypadkiem nie miał zbyt dużego wpływu na to co dzieje się na murawie. Wszystko oddane w ręce skryptu. Możesz biegnąc koło przeciwnika i tyle. Sami się przepychaja i gra losuje kto tą przepychanke wygra. Dlaczego Konami usuwa dobre elementy starszych pesów, zamiast je ulepszyć to pytanie do nich. Ale nawet odrobiny logiki w ich działaniach się nie spodziewaj.

2) Nie ma wibracji. Dlaczego? Pewnie z tego samego powodu dla którego nie można się przepychać analogiem i inne rzeczy.
3) Na manualu masz największy wpływ na strzał, ale jednoczesnie jest najtrudniejszy do opanowania. A jak jest różnica między basic i advance to nie mam pojęcia.

Offline rzeznik777

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 18, 2014, 15:33:38 »
Dziękuję Ci bardzo za informacje. W końcu się dowiedziałem. Trochę lipa ze nie ma tych funkcji...
Po zagraniu kilku pierwszych meczów byłem podjarany i fajnie mi się grało, ale teraz z czasem wychodzą właśnie takie babole i kto wie czy ta "znienawidzona" przez wielu 14 dla mnie nie okaże się lepszym wyjściem.

Offline ziutek11113

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 18, 2014, 15:50:28 »
Pobierz (Klikasz w Download Zip-file): REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Pobrany plik iphlpapi.dll wrzuć do Windows/System32/

Pobrałem ten:



Przy próbie podmiany pliku, wyskakuje komunikat że odmowa dostępu, że plik używany przez inny program... i nie można podmienić

Offline grabuss

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 18.11.2014r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 18, 2014, 17:02:40 »
Hej dziwna sprawa, gra nie zapisuje ustawień z pliku settings.exe chodzi oczywiście o ustawień klawy pod siebie, spotkał się już ktoś z takim problemem? grę przeinstalowałem już 3-4 razy..

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 18, 2014, 17:05:34 »
Uruchom settings.exe z uprawnieniami administratora (prawy klik). Jak ustawisz klawe na koniec oczywiście OK co raczej wiesz o tym :)

Offline Sanktis90

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Sosnowiec
  • Wiadomości: 182
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
  • Ale urwał!!! :0
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 18, 2014, 17:09:47 »
Zainstalowałem Pes 15 na xp Windowsa i taki komunikat       to jest jakieś chore bo Konami pisało jasno i wyraxnie że gra pójdzie na xp tylko bez jakiś tam efektów ;/ ;/ a się okazuj że chu... strzelił !

  Nie znaleziono pliku wejścia procedury ConvertInterfaceLuidToGuid w bibliotece IPHLPAPI.DLL.


Może ktoś dowie się wkońcu jak to naprawić ... 

Offline ziutek11113

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 598
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.02.2010r.
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 18, 2014, 17:16:43 »
Zainstalowałem Pes 15 na xp Windowsa i taki komunikat       to jest jakieś chore bo Konami pisało jasno i wyraxnie że gra pójdzie na xp tylko bez jakiś tam efektów ;/ ;/ a się okazuj że chu... strzelił !

  Nie znaleziono pliku wejścia procedury ConvertInterfaceLuidToGuid w bibliotece IPHLPAPI.DLL.


Może ktoś dowie się wkońcu jak to naprawić ...
Czytaj moje posty poprzednie, na jeden mi koleś odpowiedzial, zrobiłem jak napisał ale mam znowu problem, czekam co napisze, może ma jakąś rade jeszcze na to.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 18, 2014, 17:32:45 »
Cytuj
Nie znaleziono pliku wejścia procedury ConvertInterfaceLuidToGuid w bibliotece IPHLPAPI.DLL.

Usuń plik hosts z C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

Tak po za tym PES 2015 nie działa na XP. Nie jest systemem na którym uruchomisz tą grę. Czytajcie wymagania gry... omg.
I nigdzie nie słyszało się że PES 2015 pójdzie na XP ze strony Konami.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2015 - Problemy, Błędy, Pytania
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 18, 2014, 17:32:45 »