Autor Wątek: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!  (Przeczytany 14243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« dnia: Listopad 12, 2014, 13:43:42 »

#1

Kilka słów na wstępie

      Po kilku przygodach w FM 14 lepszymi, jak i zarówno lepszymi zespołami zdecydowałem się rozpocząć nową karierę drużyną Sunderlandu. Co zaczynałem grać to w kolejnych sezonach SAFC utrzymywali się ledwo co w BPL, bądź po prostu spadali do Championship. Powodem jest być może fakt, że wpływ na to ma złe zarządzanie finansami i dosyć mizerni gracze w akademii. Ja utrudniłem sobie jeszcze zadanie dając bardzo niski poziom doświadczenia piłkarskiego na samym starcie. Dla niewtajemniczonych chodzi o to, że jeśli obejmuje się klub z najwyższej ligi, a nie było się zawodowcem czy reprezentantem kraju w piłce kopanej to po prostu zawodnicy będą myśleć coś w stylu: "Przyszedł taki Mietek, nie wiadomo skąd i ja mam go słuchać? Nigdy w życiu nie grał w jakimś profesjonalnym klubie, co on tam może wiedzieć o piłce nożnej. Frajer!".  A co mi tam. Niech jest trudniej.

      W tej karierze nie spodziewajcie się cudów. Nie będzie typowej relacji z meczu, a skupię się bardziej na moich odczuciach jako trenera wobec mojej drużyny i ich/naszych spotkań. Chodzi po prostu o to by mi cały czas grało się przyjemnie, a jednocześnie podzielę się z wami moją karierą. Także więcej czasu poświecę na grę w FM niż na opisywanie tego tutaj.

      Jeszcze parę słów o technicznych sprawach. Mam bardzo słabego kompa na którym ta wersja Football Managera nie powinna się nawet uruchomić, więc wybrałem tylko 4 kraje: Anglię (Od Premier League do League One), Francję (Ligue 1), Hiszpanię (Liga BBVA) i Niemcy (Bundesliga). Gram na patchu 14.3.0 i uaktualnieniu FM 2014 Revolution Final Update CAPA FIX na dzień 6.9.2014 r.  Wersję gry mam jaką mam, więc zawsze po okienku transferowym wychodzę na minus o około dwa miliony więc zmuszony jestem skorzystać z live edytora by ten błąd zlikwidować. No musicie mi to wybaczyć.


Coś o klubie...


Taktyki jakie będę stosować



Terminarz sparingów:



W kolejnym poście:

* Podsumowanie sparingów
* Podsumowanie transferów
* Pełna kadra Sunderlandu na nadchodzący sezon (wraz z juniorami)
* Zapowiedź najbliższych spotkań

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2014, 14:01:49 »
Dobrze, że wracasz. Miło cię widzieć ponownie na Wyspach, a twój pomysł z przedstawianiem głównie własnych odczuć na pewno jest na tę chwilę oryginalny. Powodzenia! :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2014, 14:37:27 »
Najważniejsze, że FM - kapitalna gra, ale akurat dla mnie nie ma lepszej od dwunastki (chyba sobie znów pogram ;)). Niemniej jednak już na wstępie czuć klimat Football Managera, bardzo oryginalnie też to przedstawiłeś. Mam nadzieję, że jednak z biegiem czasu będziesz bardziej skupiał się na grze, a nie na własnych odczuciach.
Niezłe taktyki  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2014, 13:42:23 »
#2

Okres przygotowawczy

a) Mecze

FK AS Trenčín vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Na pierwszy mecz towarzyski polecieliśmy do Słowacji by zmierzyć się z tamtejszym wicemistrzem najwyższej klasy rozgrywkowej. Se myślę co mi tam. Na pierwszy mecz powołam po trzech piłkarzy z U-21 i U-18 - zobaczę jak się spiszą. Wbrew pozorom wyjściowa jedenastka była bardzo mocna bo znalazły się w niej takie nazwiska jak Sebastian Larsson, Wes Brown czy Vito Mannone. Przed meczem powiedziałem moim zawodnikom, że nie liczy się wynik, a gra. Mają przyzwyczaić się do nowej taktyki i jednocześnie cieszyć się grą. Niby wyjściowo piłkarze ustawieni byli w formacji 5-3-2 to zamiarem była ultraofensywna gra, skupiona na wysokim posiadaniu piłki.

Mecz był bardzo chaotyczny, ale w 13. minucie Graham po podaniu Buckleya zdobył bramkę na 0-1. Później to już tylko tragedia, a z moich ust co chwile leciało soczyste "Nosz ku*wa mać!". Najpierw młody Ferguson nabił Bridcutta we własnym polu karnym, a kilkadziesiąt później kolejnego swojaka mógł wbić Brown, ale uratował go słupek. W 41. minucie Brown stał i się patrzył jak Poluch wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Dosłownie stał jak słup.
W drugiej połowie na plac boju posłałem kilku młodych chłopców, mój przeciwnik natomiast objął przeciwną taktykę - wpuścił doświadczonych grajków. Sunderland nie miał nic do powiedzenia. Słowacki zespół raz po raz atakował i cieszyłem się tylko z tego, że strzelali w trybuny, a nie w bramkę Vito Mannone.W 64. miucie Elison podał wprost pod nogi Emila Polucha, a ten strzelił na 3:1. Jak można popełnić tak głupi błąd to ja nie wiem. Totalne zero z tego gościa.

Podsumowując. Moi podopieczni nie wykonywali założeń taktycznych i przy okazji zauważyłem, że Wes Brown z którego chciałem zrobić lidera defensywy w zasadzie jest cholernym drewnem, a Sebastian Coates prawie mu dorównuje. Żaden z młodych grajków nie zachwycił, a wbrew przeciwnie niektórzy to skreślili niemalże swoje szanse na występy w pierwszym zespole w tym sezonie. Tyle niecelnych podań to ja nie widziałem nawet wśród zawodników jednej z drużyn singapurskiej ekstraklasy, którą sobie kiedyś grałem - no serio. 


Sunderland AFC vs. Eintracht Braunschweig

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Kolejny mecz to spadkowicz z 1.Bundesligi. W wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla nowo zakupionego Stevena Davisa oraz testowanego 21-letniego lewego defensora Makana Traore. Nie będę pisał co się działo w tym meczu, bo naprawdę się nic nie działo. Moi pozoranci oddali tylko trzy strzały, jeden niecelny Larssona i dwa zablokowane Giacchieriniego. Ja pie*ole. Upośledzeni oni wszyscy czy jak ? Chociaż nie! Na plus występ swój zaliczył bramkarz Pantilimon, który wybronił to co się dało oraz Giaccherini, który jako jedyny próbował coś szarpnąć z przodu. W Brunszwiku bronił Gikiewicz - szkoda, że go nie przetestowałem. 

Chamois Niortais FC vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Piąta drużyna francuskiej Ligue 2. Czas zmienić taktykę. Z ofensywnego 5-3-2 przechodzę na 4-2-3-1 mając w zamiarze grę z kontrataków. Szanse gry dostaje Juan Fuentes sprowadzony z Espanyolu. Moi w końcu zagrali jak z nut. No prawie, bo jednak straciłem bramkę w 34. minucie po rzucie rożnym.  Zawodnik meczu? Adam Johnson - kluczowy gracz Czarnych Kotów. Bramka i asysta światowej klasy mówi sama za siebie. Z drugiej strony to tylko przeciwnicy z drugiej ligi francuskiej byli - nie ma co się podniecać. Identyczną taktyką wyjdę na kolejne spotkanie i zobaczymy jak to się wszystko potoczy. 


Sunderland AFC vs. KAA Gent

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Tak jak zakładałem obrałem taką samą taktykę jak kilka dni temu. Kurczę to chyba w niej tkwił problem. Pomimo remisu z belgijskim zespołem uważam, że moi podopieczni zagrali świetnie. Skrzydła chodziły świetnie, a boczni obrońcy byli fenomenalni. Trochę brakowało wykończenia, ale w pierwsze połowie grał sprowadzony G. Korte do drużyny U-21 oraz Mikael Mandron z U-18. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Belgowie strzelili bramkę po rożnym, natomiast Czarne Koty po dośrodkowaniu Larssona z wolnego po lewej stronie boiska.  Wreszcie widzę potencjał w piłkarzach Sunderlandu. Wreszcie!

Birmingham City FC. vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Czas na przeciwnika z Wysp Brytyjskich. Kto to taki? 21 z 24 drużyn Championship ubiegłego sezonu. Wolałbym sprawdzić się z lepszymi, ale co mi tam. Zarówno ja, jak i treneiro przeciwnej drużyny postawili na mocne "11". Ja postanowiłem przetestować nominalnego left-backa na środku obrony. Patrick van Aanholt zagrał przeciętnie, ale chyba lepiej czuje się na boku defensywy gdzie może podłączać sie do ataków defensywnych wykorzystując swoją szybkość. Do 65. minuty Sunderland królował na boisku. Przyszły zmiany i się posypało. Najpierw piłkę stracił S. Davis, a potem Coates odpuścił krycie Lee Novaka. W końcówce Mannone obronił dwie setki. Czyli jest jak w rzeczywistości. Sunderland niby gra fajnie, ale przyjdzie taki moment kiedy ktoś popełni błąd i od razu tracą bramkę. Cieszy mnie jednak fakt, że mam dwóch równorzędnych bramkarzy. Nieźle.

Boston United. vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Przedostatni sparing przed sezonem i mecz z szóstą drużyną Conference North (6. liga) - Boston United. Przed meczem miałem dylemat czy dać pograć jeszcze raz młodziakom z U21 i U18, ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że oni mają swoje sparingi. Mimo to z rezerw powołałem na ten mecz Conora Olivera (PO), Makana Traore (LO), Duncana Watmore (ŚN) oraz Charalamposa Mavriasa (PP). Wszyscy zagrali w miarę przyzwoicie, no być może z wyjątkiem Mavriasa, który zmarnował kilka setek.  Mecz ogólnie na plus, aczkolwiek trochę moim graczom zajęło czasu rozegranie się. Przez pierwsze pół godziny to gospodarze grali lepiej. Widząc to się wku*wiałem niemiłosiernie, ale cierpliwie czekałem. No i się doczekałem. Ciekawe czy będę mieć tyle cierpliwości w lidze.

Sunderland AFC vs. Brescia Calcio

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

No karwa twarz. Mój asystent na ostatni mecz pre-sezonu obrał jako przeciwnika 13 drużynę włoskiej Serie B. No pochlastać się można. Zamiast załatwić sparing chociażby ze średniakiem z Hiszpanii czy Niemiec to mam drugoligowca. Wiedziałem, że nic specjalnego z tego meczu nie będzie. Też tak było. Na boisku totalna przewaga, a te [cenzura] z Włoch tylko kopali po nogach. Efekt? Kontuzja lewego obrońcy Fuentesa oraz urazy Seby Coatesa i Jordi Gomeza. Całe szczęście później okazało się, że urazy są niegroźne, a Fuentes zbyt długo nie będzie musiał być poza grą. 

b) Podsumowanie gry

7 spotkań. Trzy wygrane, dwa remisy, dwie porażki. Nie jest źle. Początkowo nic się nie kleiło, a zawodnicy mieli problem z przyswojeniem nowej taktyki. Po przejściu na 4-2-3-1 zaczęło to wszystko wyglądać o wiele, wiele lepiej. Jak widać piłkarze czują się lepiej grając z kontry, aniżeli wieść prym i non stop utrzymywać się przy piłce. Kurdę. Mija się to trochę z moją filozofią nowoczesnego futbolu, ale co zrobić. Jedni trenerzy dostosowują taktykę pod zawodników, a inni zawodników pod jedną taktykę. W swojej historii gry w FM zazwyczaj działałem wedle tej drugiej opcji. Z SAFC będę musiał podążyć inną drogą. To będzie dla mnie wyzwanie. (...) Wracając do podsumowania gry w sparingach. Największą bolączką są chyba defensywne stałe fragmenty gry. O ile Sunderland po rożnych czy wolnych stwarza spore zagrożenie, to jakoś bronić się jeszcze nie potrafimy. Wysokich zawodników z dobrą grą głową i kryciem mam, więc nie bardzo wiem jaki jest problem. Jest to rzecz nad którą będzie trzeba pracować. Kondycyjne wyglądaliśmy dobrze, gorzej jak mówię z ogólną grą defensywną. Może to wina taktyki? Na chwilę obecną wysunę tezę, że to wina piłkarzy. Zobaczymy później czy mam racje. 

c) Oceny piłkarzy


Piłkarze na plus: Vito Mannone (BR), Costel Pantilimon (BR), Sebastian Larsson (PP), Emanuele Giaccherini (LP), John O'Shea (ŚO).   
Piłkarze na minus:  Lee Catermole (DP), Steven Fletcher (ŚN), Connor Wickham (ŚN)   

Podsumowanie transferów:


Korte, Traore do U-21. Fuentes na rywalizacje z van Aanholtem na lewą stronę defensywy. Steven Davis na wzmocnienie drugiej linii. Sobiech? Transfer na przyszłość, dlatego został wypożyczony z powrotem. I to tyle. 

- - - - -

Cały skład w następnym poście. Pierwszy mecz ligowy również. Na start? Tyne–Wear derby z Newcastle United. Będzie się działo!

Offline Bambaryla

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Polska
  • Wiadomości: 283
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 05.08.2011r.
  • You'll never walk alone
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2014, 15:07:24 »
Sunderland raczej nie jest zespołem stworzonym do przyjemnej gry dla oka. Dla Czarnych Kotów co rok celem jest pewne utrzymanie. Poza tym myślę, że Twoi piłkarze zdecydowanie bardziej nadają się do kontr niż do prowadzenia gry. Z czasem będziesz mógł wprowadzać swoją filozofię, ale do tego będą Ci potrzebne odpowiednie transfery.
Jeśli wygrasz derby, to kibice na pewno cię od początku pokochają. :D

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2014, 15:17:23 »
Football Manager 2014 jest trudny, także łatwo mieć nie będziesz.  :P
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline mateo819

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 286
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2010r.
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2014, 21:16:50 »
Oj nasz trener "jakiś Mietek" vel Janusz ma słabe nerwy jak się przegrywa :D Szerokie spektrum emocji - od je**go drewna do wreszcie widzę potencjał. Byle się w szatni nie wymsknęło co myśli po przegranym meczu bo chłopaki Janusza nie zaakceptują  :angel:
Czyta się przyjemnie, lekko, oby tak dalej :)

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2014, 13:29:03 »
#3

1 kolejka Premier League


(Można kliknąć w statystyki oraz powiększyć sobie składy - również poprzez kliknięcie)

No to czas na początek mojej przygody w Premier League.  Nie dość, że mój debiut przypadł na wyjazdowe spotkanie to jeszcze miejscem było cholerne Newcastle - odwieczny rywal Sunderlandu. Tyne–Wear derby - Kurdę...To wydarzenie jest bardzo ważne dla kibiców Czarnych Kotów. Wcale nie czuję presji i podenerwowania. Wcale...

Ustawienie i gra obu drużyn:

Zarówno ja, jak i Alan Pardew zdecydowaliśmy się na 4-2-3-1. Początkowo ewidentnie widać było, że przedmeczowe założenia zakładały grę z kontry. Pierwsza połowa wyrównana, jednakże z lekką przewagą Newcastle. Moi podopieczni przegrywali zbyt dużo pojedynków 1 na 1, a Adam Johnson i E. Giaccherini byli zupełnie niewidoczni. Zwłaszcza ten pierwszy nie miał swojego najlepszego dnia, mając tylko 55 % celności podań, a żadne z jego 5 dośrodkowań nie znalazło adresata (no chyba, że Johnson centrował wprost na głowę Colocciniego). W przerwie Pardew zmienił Gouffrana na Riviere, ale nie zmienił taktyki. Ja zdecydowałem natomiast aby moi ludzie grali częściej prawym skrzydłem by wykorzystać słabego dziś Colbacka na lewej obronie defensywy. Do 51. minuty zdawało to egzamin, ale gospodarze wyszli z kontrą i klops. 1:0. Po pięciu minutach na boisko wpuściłem Sebastiana Larssona i Gianluce Kortę, którzy zastąpili Johnsona i Davisa. Niestety zmiennicy zawiedli i grali gorzej od tych co zeszli. No może Korte wygrał kilka główek i raz świetnie dośrodkował w kierunku Wickhama, ale to było za mało. W 80. minucie stwierdziłem, że nie ma co bronić i przeszedłem na grę trójką obrońców, a na boisku pojawił się Coates w miejsce zmęczonego Giaccheriniego. W 89. minucie Coates popełnił błąd, a Newcastle zdobyło drugiego gola. Już po meczu... Kibice Czarnych Kotów sfrustrowani i rozgniewani.

Nic ku*wa nie graliśmy. Nic. Same straty i bezcelowe podania w pole karne w poszukiwaniu Wickhama, który często był tam gdzie go nie powinno być. Oddaliśmy tylko trzy strzały, jeden celny. Dwie stuprocentowe sytuacje Giaccheriniego w pierwszej połowie i nic nie wpadło do siatki. Celność naszych podań to tylko 71%, a dośrodkowań mizerne 5 %. No ku*wa jasna. Pozoranci je*ani. Jak Boga kocham w kolejnym meczu dokonam kilku roszad w składzie bo tak nie może być. Kolejny przeciwnik? Burnley. Trzeba wygrać. Koniecznie.

Jak padły bramki ?

51. minuta - Kontra Newcastle, napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z Pantilimonem. Riviere uderzył mocno, ale jakimś cudem Rumun wybronił to uderzenie i mieliśmy rzut rożny. Rotan dośrodkowuje, a raczej strzela bo bramkarz Sunderlandu broni / łapie / piąstkuje z problemami. Do bezpańskiej piłki doskoczył Coloccini i było już jeden do zera.
89. minuta - Pantilimon wznawia od bramki w kierunku Coatesa. Ten podaje na lewo do van Aanholta, za słabo - przejmuje Riviere. Francuz na szybkości mija Browna, zagrywa wzdłuż pola karnego, a tam Cisse walczy o pozycję z Johnem O'Shea. Niestety czarnoskóry napastnik na wślizgu uprzedził kapitana Czarnych Kotów i skierował piłkę do siatki.
 

Offline cena1508

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Grajewo
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.08.2013r.
  • Gram w: PES 2013, FIFA 13, PES 2014, FIFA 14, PES 2015, PES 2016
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2014, 13:59:42 »
szkoda przegranego meczu w debiucie, ale trzeba patrzeć w przyszłość i skoncentrować się na Burnley. To spotkanie powinniście wygrać i jestem ciekaw jakim teraz składem wyjdziesz, bo nie którzy piłkarze Cię zawiedli. Czekam na kolejny epizod.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2014, 11:35:54 »
#4

2 kolejka Premier League


(Można kliknąć w statystyki oraz powiększyć sobie składy - również poprzez kliknięcie)

Składy i taktyka:

Jak zapowiadałem zmiany w składzie - tak też uczyniłem. Szanse gry od pierwszych minut dostali Vergini, R. Alvarez, Larsson oraz Fletcher. Chciałem zmienić też Johnsona i van Aanholta - wpuszczając Buckleya i Fuentesa od początku, ale Ci fizycznie nie są jeszcze wystarczająco gotowi do gry i zamiast w Premier League rozegrają sobie mecz w drużynie U-21. Ustawienie? Takie samo jak przed tygodniem. Założenia taktyczne ? Identyczne - gra z kontry, podania na wolne pole, a w obronie nękanie rywali i krótkie krycie.

Przeciwnik ? Niby klasyczne 4-4-2, ale na bokach pomocy zagrali Trippier, Taylor - czyli nominalnie ofensywni boczni obrońcy. Pierwsza myśl? Sean Dyche postawi autobus. Jednakże z minuty na minutę na boisku było inaczej. Grali niemiłosiernie ofensywnie, kompletnie nie bojąc się kontrataków Sunderlandu. W drugiej połowie grali głównie długa piłkę na Jutkiewicza co było bardzo groźne, ale udawało się wygrać większość pojedynków główkowych i zagrożenie pod naszą bramką malało.

Przebieg meczu:

Pierwsza połowa to spory chaos i dużo niecelnych podań. Ilość strzałów również znikoma. Gra na dobre rozkręciła się w drugiej połowie, kiedy to na boisku pojawił się Giaccherini w ekipie Sunderlandu i Jutkiewicz w Burnley. Obie ekipy zaczęły grać śmielej, ofensywniej, a gra zaczęła się kleić. Najwięcej strzałów padło w ostatnich dziesięciu minutach gry i wtedy też obejrzeliśmy gole. Oba na swój sposób piękne. Trzeba zaznaczyć, że tyłek uratował nam Pantilimon, który w końcówce obronił dwie setki jakie miał Jutkiewicz.

Jak padły bramki ?

86. minuta - Przechwyt Wesa Browna i podanie do van Aanholta. Ten naciskany przez któregoś z piłkarzy Burnley kopnął mocno gdzieś za linię obrony gości. Piłkę przyjął Giaccherini, uciekł obrońcom i uderzeniem w dłuższy róg zdobył bramkę na 1:0. Goście domagali się spalonego, ale go nie było.
87. minuta - Burnley rozpoczyna grę po stracie bramki. Przyjęcie, podanie, przyjęcie, podanie, przyjęcie, zwód, podanie, strzał i bramka. Normalnie jak na treningu. Strzelcem bramki Jutkiewicz, a asystującym Boyd. Cała defensywa Sunderlandu dała ciała. Byli zbyt statyczni.
 

Offline cena1508

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Grajewo
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.08.2013r.
  • Gram w: PES 2013, FIFA 13, PES 2014, FIFA 14, PES 2015, PES 2016
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2014, 13:47:05 »
Myślałem że spokojnie wygracie z Burnley a tu się okazuje że remis. Moim zdaniem zawodnicy potrzebują jeszcze trochę czasu żeby się ze sobą ograć i powinno być dobrze. Dobrze że masz w bramce Pantilimona który jest w formie, chociaż że puścił gola to i tak sądzę że to dobry ruch z Twojej strony że na niego postawiłeś, bo żeby nie On to mogliście przegrać to spotkanie. Czekam na kolejny epizod ;)

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2014, 15:05:47 »
Krzychu zawsze wpadnie na ciekawy pomysł z karierką :D No cóż jak mój poprzednik, kiedy zobaczyłem że gracie z FC Burnley to byłem przekonany że Czarne Koty przypiszą sobie trzy punkciki, ale nie tym razem. Po raz kolejny BPL udowadnia że na wyspach wszystko jest możliwe :D Na razie bez kompletu punktów, czekam na pierwsze smakowite zwycięstwo :D

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2014, 12:43:07 »
#5

2 runda Capital One Cup


(Można kliknąć w statystyki oraz powiększyć sobie składy - również poprzez kliknięcie)

Składy i taktyka:

Gramy z obecnym wiceliderem Sky Bet League 1. Długo zastanawiałem się jaki skład wystawić. Czy puścić do boju młodych adeptów futbolu czy jednak zagrać podstawową jedenastką. Z jednej strony fajnie wygrać krajowy turniej, ale z drugiej to tylko rozgrywki o "Puchar Myszki Miki". W porównaniu do meczu z Burnley dokonałem dziesięć zmian, a swe miejsce zachował tylko kapitan - John O'Shea. Ktoś mógłby napisać, że po tylu zmianach gram rezerwami, ale takie nazwiska jak Lee Catermole, Sebastian Coates, Vito Mannone czy Danny Graham to nie są aż tacy słabeusze i spokojnie mogliby grać w podstawowej "11". Zresztą ja nigdy nie optowałem za tym by trzymać się żelaznej jedenastki. Ktoś gra słabo i / lub obija się na treningach - zasiada na ławce rezerwowych bądź ląduje w rezerwach. Nie gra się u mnie za nazwisko i tyle.

Taktyka na mecz? 4-2-3-1. Gramy szeroko i po ziemi. Utrzymujemy się przy piłce i nie gramy jakichś bezsensownych długich piłek. Pod polem karnym przeciwnika szukamy gry kombinacyjnej. Przy grze defensywnej gramy cofnięci, kryjemy krótko i nie pozwalamy dośrodkować przeciwnikom w pole karne, bo wg raportów właśnie w taki sposób zdobywają bramki.

Przeciwnik ? Trenerem jest Darren Ferguson i dotychczas stosował 4-4-2. Na mecz z nami zmienił formacje na 5-3-2 co oznacza, że się po prostu boi Czarnych Kotów. No i dobrze. O ile na środku obrony grają jakieś lamusy to atak Peterborough całkiem solidny jak na Sky Bet League 1. Will Keane wypożyczony z Manchesteru United oraz Jordan Robertson, który grał w Szkocji, Rumunii czy na Filipinach. Obaj napastnicy w trzech meczach ligowych zdobyli już łącznie 7 bramek. Nieźle. Ciekawostka? Robertson siedział w więzieniu za spowodowanie śmiertelnego wypadku który miał miejsce w 2008 roku.

Przebieg meczu:

Mecz z pewnością nie był jednostronnym widowiskiem. Być może ilość strzałów może sugerować przewagę drużyny z Premier League to oglądając to spotkanie można było odnieść wrażenie, że gra równy z równym. Sunderland stracił dwie bramki po koszmarnych błędach defensorów. No tak nie może być, że piłka leci w pole karne i nikt jej nie ma zamiaru wybić. Czekają po prostu, aż trafi pod nogi przeciwnika. Skandal. Na plus jednak zdobyte bramki. Pierwsza po jednej wspaniałe kombinacyjnej akcji, druga po wyćwiczonym stałym fragmencie gry, a trzecia to indywidualny popis Larssona i jego strzał w samo okienko z wolnego.

Kto na plus, a kto na minus?

Na plus zdecydowanie Danny Graham i Sebastian Larsson.
Ten pierwszy od samego początku był bardzo aktywny z przodu, zdobył bramkę, a w 32. minucie wywalczył rzut rożny po którym gola strzelił Bridcutt. Aż 39 z 49 jego podań znalazło adresata, oraz wykonał 3 kluczowe podania - więcej niż pomocnicy, gdzie to oni powinni kreować grę.
Larsson natomiast zagrał tylko 25 minut, ale mimo to zaliczył fenomenalne spotkanie. 15 na 15 podań znalazło adresata, wykonał 3 centry ze skutecznością 100%. Oddał trzy strzały, dwa celne, w tym jeden gol.

Na minus boczni obrońcy - Juan Fuentes, Billy Jones oraz stoper Sebastian Coates. Nie będę się nad nimi pastwił. Sporo niecelnych podań w ofensywie, a w defensywie słaba jakość przechwytów. Fuentes podjął, aż 20 prób, ale tylko 7 (!) okazała się zakończona sukcesem. Jones podjął tylko jedną próbę i jeszcze była ona nieudana. Buhahahah. Coates przegrał prawie wszystkie pojedynki główkowe i w porównaniu do O'Shea wypadł naprawdę blado. Ci zawodnicy mieli być u mnie podstawowymi graczami... Teraz tylko pytanie: Czy nie mają obecnie formy czy są aż tak słabi ?

Skrót meczu:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE - zapraszam do obejrzenia bramek z tego spotkania. Początkowo chciałem je opisać, ale później zdecydowałem, że te pięć bramek możecie sobie obejrzeć. 

Offline cena1508

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2013
  • location: Grajewo
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.08.2013r.
  • Gram w: PES 2013, FIFA 13, PES 2014, FIFA 14, PES 2015, PES 2016
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2014, 12:55:52 »
Po przeczytaniu i obejrzeniu skrótu muszę stwierdzić z przykrością że to co gra Twoja obrona to jest kompletna porażka, szczególnie przy dośrodkowaniach. Ja proponowałbym Ci ściągnąć do siebie Thiago Cionka ( tak wiem w reprezentacji w prawdziwym życiu może nie zachwyca) ale gdy ja sobie gram od czasu do czasu karierę w FM'a to Cionek u mnie właśnie gra niesamowicie. Dobrze że wygraliście ;) Powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2014, 14:36:38 »

#6

Sobiech nowym piłkarzem Sunderlandu!


No i stało się. Artur Sobiech pomyślnie przeszedł badania medyczne i został oficjalnie zawodnikiem Czarnych Kotów - poinformował angielski klub na swojej stronie internetowej. Polski napastnik przeszedł do zespołu ze Stadium of Light na zasadzie transferu definitywnego z Hannoveru 96. Kwota transferu to cztery miliony funtów.

Trzeba przyznać, że nikt się nie spodziewał takiego transferu, zwłaszcza, że zazwyczaj dobrze poinformowani dziennikarze obu klubów kompletnie są zaskoczeni takim, a nie innym obrotem spraw. Jak stwierdził agent zawodnika, Sławomir Bolek: "Udało się zapobiec niepotrzebnego szumu i spekulacji w dzisiejszych mediach. Wszystko to mogłoby utrudnić transfer mojego klienta do angielskiej drużyny, a liczy się głównie jego przyszłość i dobro jego piłkarskiej kariery. Dlatego też, wszystkie ruchy jak i negocjacje były prowadzone za zamkniętymi drzwiami."

24-letni Sobiech jest wychowankiem Grunwaldu Rudy Śląskiej i Ruchu Chorzów. Zadebiutował w Ekstraklasie w sierpniu 2008 roku w meczu z Górnikiem Zabrze, a swojego pierwszego gola zdobył miesiąc później w ostatnich minutach spotkania z Cracovią. W drużynie Niebieskich spędził cztery lata zaliczając 61 spotkań i zdobywając 17 bramek. W 2010 roku za 740 tysięcy funtów został piłkarzem Polonii Warszawa gdzie na 27 meczów, trafił do siatki 9 razy. Rok później był już piłkarzem Hannoveru 96, a niemiecki klub zapłacił za "Ślimaka" około 1 miliona funtów.

Przez najbliższe pół roku reprezentant Polski nadal będzie piłkarzem Hannoveru 96, ale wyłącznie na zasadzie wypożyczenia. Wszystkie strony uznały, że będzie to na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem dla rozwoju zawodnika.



Wickham idzie na wypożyczenie...


Connor Wickham piłkarzem Lisów! - taką informację podały do informacji publicznej Sunderland i Leicester City. Ustalono, że były reprezentant angielskiej młodzieżówki zostanie na King Power Stadium do końca sezonu, aczkolwiek obecny szkoleniowiec Czarnych Kotów będzie mógł w każdym momencie zażyczyć sobie powrotu Wickhama do swej drużyny bez obciążenia budżetu dodatkowymi kosztami. Oba kluby szybko doszły do porozumienia.

W angielskich mediach pojawiła się informacja jakoby powodem odejścia 21-latka na wypożyczenie był spór na linii piłkarz - menedżer. Powodem niesnasek miał być brak zaufania ze strony nowego trenera oraz nierówne traktowanie napastnika na treningach w porównaniu do innych piłkarzy. Rzecznik prasowy klubu, menedżer jak i agent zawodnika zdecydowanie zaprzeczyli, że takie coś miało w ogóle miejsce. Poniżej prezentujemy Państwu wypowiedź agenta:

"Rozmawiałem zarówno z Connorem jak i z członkiem sztabu szkoleniowego Sunderlandu i obaj stwierdzili, że żadne kłótnie nie miały miejsca. Mój klient poprosił mnie, abym oficjalnie i z całą stanowczością zaprzeczył informacjom, które pojawiają się w prasie. Connor choć wciąż jest młodym piłkarzem to jest wzorem profesjonalisty i nigdy nie podważył kompetencji trenera.
Jeśli chodzi o transfer to jest wypożyczenie na specjalnych zasadach. Mój klient potrzebuje gry co mecz, a w Leicester może mieć to zapewnione. Jeśli Sunderland nie będzie zadowolony z ilości szans jakie będzie dostawał lub Connor będzie prezentował świetną formę to klub może sprowadzić go z powrotem. Skoro obecnie Leicester ma problemy kadrowej w pierwszej linii ataku, więc dlaczego wypożyczenie nie jest dobrą opcją? Według nas jest. Connor jest zdrowy, gotowy do gry i liczę na to, że wejdzie do drużyny z przytupem. "


_____________________


Transfer Sobiecha.

Przyszłościowe posunięcie. Zdecydowałem, że potrzebować będę w przyszłości dobrego napastnika skoro w akademii jest nędza. Sobiech ma się szybko rozwijać i według raportów ma niezły potencjał. W przyszłym sezonie mam zamiar przejść na sprawdzone 5-3-2 (3-5-2 w ataku) więc duet Wickham - Sobiech byłby w pytkę. Teraz mam Fletchera, Grahama, Korte i Altidore'a. Wystarczy. Niech się "Ślimak" ogrywa dalej w lidze niemieckiej.

Graham i Fletcher lepsi od Wickhama?

Ma dobre staty, duży potencjał, jest młody, a ja go wysyłam na wypożyczenie? W czym mi podpadł? A w tym, że nie zachwycił mnie kompletnie w pre-seazonie. Dużo strat, niecelnych podań i niecelnych strzałów. Tak jakby nie pasował mi do obecnej taktyki jaką jest 4-2-3-1. Transfer do Leicester jest sposobem na oszukanie gry. Skoro Wickham jest moim 3 lub 4 napastnikiem w danej chwili to czemu ma się męczyć w rezerwach skoro może grać normalnie w Premier League? Będzie grać regularnie, nie wkurzać się, że u mnie nie gra lub grzeje ławkę i tym podobne. Będzie się nadal rozwijać. A ja przecież mogę w przypadku kontuzji lub zawieszeń innych napadziorów ściągnąć go z powrotem. W każdej chwili.  Korzystnie dla obu stron. Tak uważam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2014, 14:39:34 wysłana przez thekrzychu »

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2014, 12:32:52 »

#7

Skład Sunderlandu:

Numer  Imię i nazwisko  Wiek  Pozycja  Obecne umiejętności  Potencjalne umiejętności


1.     Costel Pantilimon     lat 26     BR          
25.     Vito Mannone     lat 25     BR          
44.     Maksymilian Stryjek     lat 17     BR          

28.     Billy Jones     lat 26     O/WO (P)          
13.     Tobias Levels     lat 26     O/WO (P)          

16.     John O'Shea     lat 32     O (Ś)          
27.     Santiago Vergini     lat 25     O (PŚ)          
4.     Sebastian Coates     lat 23     O (Ś)          
5.     Wes Brown     lat 33     O (PŚ)          

2.     Patrick van Aanholt     lat 23     O (LŚ), WO (L)          
3.     Juan Fuentes     lat 23     O (LŚ), WO (L)          
36.     Makan Traore     lat 21     O (LŚ), WO (L)          

18.     Jack Rodwell     lat 22     DP, P (Ś)          
33.     Lee Catermole     lat 25     DP, P (Ś)          
26.     Liam Bridcutt     lat 24     DP, P (Ś)          
6.     Cabral     lat 24     DP, P (Ś)          
35.     Liam Agnew     lat 18     P (Ś)          
42.     Ethan Robson     lat 17     P (Ś)          

11.     Adam Johnson     lat 26     P/OP (PL)          
23.     Emanuele Giaccherini     lat 28     P (PLŚ), OP (PL)          
7.     Sebastian Larsson     lat 28     O/WO (P), DP, P (PŚ), OP (P)          
30.     Will Buckley     lat 23     O (LŚ), WO (L)          
32.     Charis Mavrias     lat 19     P (P), OP (PL)          
34.     Adam Mitchel     lat 19     OP (P)          

8.     Steven Davis     lat 28     P/OP (Ś),           
15.     Ricardo Alvarez     lat 25     P (Ś), OP (PLŚ)          
14.     Jordi Gomez     lat 28     P/OP (Ś)          
43.     George Honeyman     lat 19     P (P), OP (PŚ)          

9.     Steven Fletcher     lat 26     N (Ś)          
19.     Danny Graham     lat 28     N (Ś)          
10.     Connor Wickham     lat 23     N (Ś)          
29.     Gianluca Korte     lat 23     OP (LŚ), N (Ś)          
17.     Joze Altidore     lat 23     N (Ś)          
31.     Duncan Watmore     lat 19     OP (P), N (Ś)          
39.     Mikael Mandron     lat 19     N (Ś)          


+ Zawodnicy wypożyczeni:

x.     Jordan Pickford     lat 19     BR          
x.     Valentin Roberge     lat 26     O (Ś)          
x.     Jassem Sukar     lat 17     O (Ś)          
x.     David Ferguson     lat 19     O (L)          
x.     Thomas Robson     lat 18     O (L)          
x.     El Hadji Ba     lat 20     DP          
x.     Artur Sobiech     lat 23     N (Ś)          


Jak widzicie szału nie ma, ale tragedii też nie. Na liście znaleźli się tylko Ci piłkarze, którzy mają szansę zagrać w pierwszej drużynie. Reszta? Po prostu uważam, że są za słabi i tyle. Piłkarze zostali pogrupowani na kategorie: bramkarze, prawa defensywa, środek defensywy, lewa defensywa. Następnie mamy kopaczy ze środkowej strefy boiska i skrzydeł. A na końcu środkowi ofensywni pomocnicy i napastnicy. Kolejność zawodników w danej kategorii nie jest przypadkowa. Nie ustawiam ich według umiejętności, ale według mojego "widzimisię", czyli tego jak ja widzę przydatność zawodnika do danej pozycji i ogółem do mojego zespołu.

* * * * *

3 kolejka Premier League



Składy i taktyka:

Bridcutt, Graham i Giaccherini zachowali swe miejsce w wyjściowym składzie po meczu pucharowym. Taktyka bez zmian. Z Peterborough nie było źle, ale sporo błędów popełnili defensorzy. Teraz zagrają Ci w stosunkowo wyższej formie, więc powinno być dobrze. West Ham ma niezłą paczkę, a do tego gramy na wyjeździe. Nastawiam się na trudny mecz. Oby nie stracić bramki. To będzie cel na to spotkanie. Oby zachować czyste konto...

Przebieg meczu:

Początkowo dużo klepaniny w środku pola, ale w siódmej minucie Sunderland wychodzi na prowadzenie. A strzela jeszcze Graham - no po prostu za*ebiście! Przy tej bramce było sporo błędów w ustawieniu i kryciu po stronie WHU, ale nie zmienia to faktu, że moi podopieczni zagrali tak jak powinni. Było ofensywne wejście bocznego obrońcy, było szukanie wolnej przestrzeni, był w miare celny strzał (słupek) no i na koniec dobre ustawienie i dobra reakcja napastnika. Miodzio. Gospodarze zamiast rzucić się do odrabiania strat, grali swoje - czekali na kontry. Ich błąd bo ich kontrataków było mało a i kończyły się niecelnymi strzałami. Druga połowa to już wyłącznie dla Sunderlandu. Bramka co prawda padła po rożnym, ale nie bezpośrednio, a ponownym refleksem wykazał się Graham. No pięknie! W końcu widać jakiś postęp w grze moich graczy. Na pochwalę zasługują również obrońcy, którzy całkiem nieźle sobie radzili przez całe 90 minut.

Jak padły bramki ?

Oto link do skrótu :    REJESTRACJA lub LOGOWANIE
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 12:35:15 wysłana przez thekrzychu »

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2014, 16:26:27 »
#8

Podsumowanie września

Mecze

4 kolejka BPL:
Swansea City vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Wracamy po przerwie reprezentacyjnej. W jej trakcie na szczęście nikt nie nabawił się urazów, aczkolwiek Sebastian Larsson wrócił bardzo zmęczony i dałem mu wolne. Na treningu niestety uraz odniósł Ricardo Alvarez i wedle raportów fizjoterapeuty opuści najbliższe 3 spotkania.

Tak wyrównanego i chaotycznego meczu zarazem, chyba jeszcze nie widziałem. Obie ekipy na koniec meczu mogą poszczycić się niechlubną statystyką celności podań wynoszącą 70 % po stronie Swansea i zaledwie 67 % po stronie Sunderlandu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że obie drużyny preferują grę krótkimi podania i to najlepiej po ziemi. Pomimo tego chaosu zespoły oddawały strzały, ale były one mizerne. W całym meczu mieliśmy tylko jedną 100% sytuację, której nie wykorzystał Wayne Routledge, uderzając tak, że piłka otarła się od poprzeczki i poleciała w trybuny. Gdy mecz chylił się ku końcowi Sunderland zdobył zwycięską bramkę, a konkretniej rezerwowy - Steven Davis. Źle wykonany rożny, przechwyt piłki, Johnson dośrodkowuje, a reprezentant Irlandii Północnej pakuje piłkę do siatki z okolicy jedenastego metra. Flaszkę od Davisa powinien dostać Jordi Amat bo to on odpuścił krycie w decydującym momencie tejże 87. minuty.

Zawodnicy na plus: Steven Davis, Adam Johnson, John O'Shea
Zawodnicy na minus: Jordi Gomez, Cabral


5 kolejka BPL:
Sunderland AFC vs. Leicester City

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

W drużynie Sunderlandu uraz leczy Ricardo Alvarez,  oraz Jozy Atlidore (doznał urazu w meczu U-21). W ekipie Leicester jedynym powodem do radości jest powrót po kontuzji Leonardo Ulloa. Dla Lisów zagrać nie mógł Connor Wickham będący wypożyczony z Sunderlandu (zapisy w umowie), zawieszony za czerwoną kartkę Danny Drinkwater oraz kontuzjowani Wasilewski, Cambiasso, Nugent i Vardy.

Mecz zaczął się od trafienia Bridcutta w trzeciej minucie meczu po zamieszaniu wynikłym krótko po centrze z rzutu rożnego.  ( Jest! Juhu! Początek meczu i już bramka, teraz to powinien rozwiązać się worek z bramkami! ).  Nie minęło kilka minut, a Steven Davis zaliczył asystę wystawiając piłkę jak na tacy Johnsonowi.  ( Ale fuks! Nie wiem jakim cudem piłka Davisa przeszła do Johnsona, ale dobra nasza! 2:0, jest nieźle! ).  W 21. minucie gol kontaktowy - Ulloa. Piłka od Nicka Powella, Ulloa plecami do bramki, wraz z przyjęciem zgubił Verginiego i huknął w samo okienko. ( Sh*t! Vergini dziadu! Tak się dać zrobić, jak jakiś dzieciak ? No ale swoją drogą uderzenie piękne...nie ma co się denerwować, jest 2:1. Będzie dobrze... Ba! musi być! ). Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. Pantilimon wybronił setkę, ale chwilę później Schmeichel zrobił to samo. Nie ma co narzekać. 71. minuta to wolej Stevena Fletchera i podwyższenie wyniku meczu. Wrzutka taka "od niechcenia" Larssona w pole karne, Upson nie sięgnął piłki na długim słupku i Fletcher świetnie wykończył ( Łoooo ku*wa... Jaki wolej.... eee....prowadzę...hahahhahah ! )

Zawodnicy na plus: Steven Davis, Stevem Fletcher, Adam Johnson, Liam Bridcutt
Zawodnicy na minus: Billy Jones, Juan Fuentes, Emanuele Giaccherini


3 runda Carling Cup:
Queens Park Rangers vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Zmiana taktyki na 5-3-2 przechodzące w 3-5-2. Gramy szeroko, ofensywnie, często centrujemy w pole karne. Obrona wysoko, na spalone, atakujemy agresywnie.

Pierwsze połowa fenomenalna. Totalna kontrola na boisku i dwie bramki. Najpierw Fletcher głową po dośrodkowaniu van Aanholta, a potem uderzenie z narożnika pola karnego Fletchera i zmienienie toru lotu piłki przez Grahama.  ( I tak się powinno grać! Brawo Czarne Koty ! Moja alternatywna taktyka daje sobie radę ! QPR nie istnieje! ).

Druga połowa wręcz odwrotnie. Totalna kompromitacja.   QPR zmieniło dwóch piłkarzy, a oni zrobili wielką różnicę.  Na boisku pojawili się K. Henry i A. Faurlin w miejsce bezużytecznych Wrighta-Phillipsa oraz Eduardo Vargasa.  59. minuta to podanie na wolne pole Rangela do Waltersa, ten okiwał Wesa Browna i uderzył po krótkim rogu. ( Ojć! Nie tak miało być...Może i Brown ograny jak dziecko, ale Pantilimon mógł być lepiej ustawiony w bramce....ale kurczę....gdzie była asekuracja innych obrońców? ). Minęły tylko dwie minuty, a było już 2-2. Faul Coatesa i rzut wolny dla gospodarzy. Z wolnego huknął Faurlin, Pantilimon co prawda obronił, ale dobitki Austina już nie był w stanie. ( Ja pie*dolę...) . Sunderland walczy dalej. Akcja lewą flanką, centra i Graham wprost w ręce bramkarza. Chwilę później z dystansu Cattermole i poprzeczka!... 67. minuta. Brown podaje pod nogi Austina, a ten będąc sam na sam z Pantilimonem wykorzystał dogodną sytuację. . ( No na ch*j, żeś grał do przeciwnika pajacu jeden ? Przez Ciebie przegrywamy. Zmiana!. Koniec gry dla Ciebie...). Sytuacje na murawie próbowali ratować rezerwowi Giaccherini, Buckley i Jordi Gomez, ale QPR było mocne w defensywie. Jak w 80. minucie wszedł Onuoha za Waltersa i przeszli na grę piątką z tyłu to już było po meczu. ( Odpadamy z Carling Cup. Szkoda ...  ).

Zawodnicy na plus: Danny Graham, Stevem Fletcher
Zawodnicy na minus: Wes Brown, Sebastian Coates, Costel Pantilimon, Lee Cattermole


6 kolejka BPL:
Sunderland AFC vs. West Bromwich Albion

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Mimo posiadania piłki przez graczy Czarnych Kotów, to goście w kilku momentach bardziej zagrażali bramce Sunderlandu niż odwrotnie. The Baggies nie mieli jednak swojego dnia bowiem, ani jeden z 11 strzałów nie poleciał w światło bramki. Mounir El Hamdaoui tego dnia i w kilku następnych stał się chyba pośmiewiskiem. Oddał 5 strzałów, zero celnych w tym dwie setki. Można? Można.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 35. minucie. W pole karne dośrodkowywał Davis, ale za mocno. Piłkę w boisku utrzymał jednak Fuentes, który wbiegł w pole karne i zagrał wsteczną piłkę do Larssona. Szwed uderzył technicznie i golkiper WBA nie miał nic do powiedzenia.

Zawodnicy na plus: Steven Davis, Juan Fuentes, Billy Jones
Zawodnicy na minus: Danny Graham, Emanuele Giaccherini, Adam Johnson





Info:

• W październiku gramy najpierw z Manchesterem United, a potem mamy przerwę reprezentacyjną. Po niej spotkania z Chelsea i Tottenhamem.
• Przyspieszamy z opisami i rozgrywaniem spotkań. Obecnie rozgrywam już listopadowe spotkania, więc trzeba przyspieszyć. Będę teraz opisywać w takiej formie, czyli miesiąc za miesiącem.
• Jak już wspomniałem jestem kilka kolejek do przodu więc nie mogę wrzucić tabeli ligowej z poprzednich kolejek. Przepraszam za to.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2014, 16:47:19 »
Ciekawa forma opisywania kolejek. We wrześniu ładnie Ci poszło 3 wygrane i 1 remis. Mógłbyś dodać jakąś tabele ligową i strzelców.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2014, 20:39:26 »
Również jestem za dodaniem tabeli. Dobry miesiąc za wami, zdecydowanie na +
   


Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2014, 10:09:56 »
Spoiler for Hiden:
Mógłbyś dodać jakąś tabele ligową i strzelców.
Również jestem za dodaniem tabeli.

Gdybyście przeczytali do końca to byście wiedzieli dlaczego nie wrzuciłem tabeli:

Jak już wspomniałem jestem kilka kolejek do przodu więc nie mogę wrzucić tabeli ligowej z poprzednich kolejek. Przepraszam za to.




#9

Październik


7 kolejka BPL:
Manchester United vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Po wymęczonym zwycięstwie z West Bromwich Albion jedziemy na Old Trafford by zagrać tam z Manchesterem United - obecnym liderem Barclays Premier League. Czerwone Diabły wygrały pięć ze swych sześciu spotkań, a  wśród pokonanych znalazła się chociażby londyńska Chelsea. Podopieczni Louisa Van Gaala (w grze Jan Jansen) zremisowali jedno spotkanie z Liverpoolem, gdzie mecz kończyli w osłabieniu po tym jak w 79. minucie czerwoną kartkę obejrzał Daley Blind. Ale to tyle o sytuacji naszych rywali, czas przejść do meczu.

Sunderland zaczął z wysokiego "C". Dwie szybkie oskrzydlające akcje po których powinny paść dwie bramki. Świetne dośrodkowania Buckleya, lecz godne pożałowania strzały Stevena Fletchera. ( Co to kurdę miało być? Przecież De Gea to z jedną ręką by to wybronił. Ta piłka płakała jak leciała... ). Później już do głosu doszli gospodarze i było to tylko kwestią czasu, aż strzelą pierwszą bramkę. Dośrodkowanie Valencii, Levels odpuścił krycie, Mata z bliskiej odległości do bramki. Pięć minut później centra z rożnego Valencii, Smalling wyskoczył najwyżej i mamy 2:0 do przerwy. ( Dwa do jaja z obecnym liderem nie jest źle. Może uda się zdobyć bramkę kontaktową w drugiej połowie... ). Niestety się nie udało. Kilka minut po gwizdku sędziego rozpoczynającego drugą połowę Antonio Valencia podwyższył wynik na 3:0, po tym jak wcześniej okiwał van Aanholta. 70. minuta to popis kombinacyjnej gry Czerwonych Diabłów, a bramkę zdobył Juan Mata. Cała czwórka obrońców Sunderlandu zawiniła w tej akcji, ale zaczęło się od straty Stevena Davisa w środku pola. Przegrywamy 4-0.

Nie dość, że przegraliśmy to drobnych urazów doznali Will Buckley, Patrick van Aanholt oraz Steven Davis. Ci dwaj ostatni powinni zdążyć się wykurować przez przerwę reprezentacyjną, ale Buckleya czeka jeden tydzień dłuższego rozbratu z piłką.

Zawodnicy na plus: Danny Graham.
Zawodnicy na minus: Cała obrona, Steven Davis, Steven Fletcher


8 kolejka BPL:
Chelsea FC vs. Sunderland AFC

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Po starciu z liderem, czeka nas kolejny wyjazd. Tym razem gramy z wiceliderem - Chelsea. Jednakże porządnego opisu meczu nie będzie...

Druga minuta. Spokojnie budujemy atak pozycyjny, a tu nagle O'Shea gra górną piłkę w środek pola, gdzie nie ma nikogo z jego partnerów, Chelsea przejmuje piłkę. Vergini "próbuje" naprawić błąd kapitana Czarnych Kotów, ale dupa. Nic z tego, bo Vergini jest taki wolny jakby na czworaka biegł. No ku*a! Jaaaasny ch*j! O'Shea! Na jaką ch*lerę grałeś tą piłkę gdzieś do przodu jak miałem podanie na 2 metry do van Aanholta. No co za idiota....Minęło kilka minut i juz 2:0. van Aanholt odpuścił krycie, a O'Shea zamiast asekurować podnosi łapę krzycząc spalony. Gra się do gwizdka dziadu jeden...Co za pozorant...W 22. minucie powinno być 3:0, ale spalony. Minimalny. Zasnął tym razem Vergini... O losie...wiedziałem, że tak będzie. Niespełna półgodziny gry a już trzy do jaja. Tym razem Oscar. Straszna dziura w środku pola.Idź pan w ch*j... 4:0, a mamy 31 minutę. I kolejny gol... Pie*olę. Czas na zmiany jeszcze w pierwszej odsłonie meczu. Nie ma co czekać. Schodzi Vergini który zawinił przy 3 bramkach, a wchodzi Coates. Miało być lepiej, a wcale nie jest. Z każdą kolejną bramką brakuje mi słów. Wstyd. Tragedia. Koniec meczu. Wynik ? 8-1. Dobrze, że chociaż Graham zdobył honorową bramkę. A tak poza tym to żenada i totalna kompromitacja.

Wnioski po meczu?

Nie mam obrońców. Nikt nie gwarantuje jakości i pewności. Już wiem dlaczego zarząd przed startem sezonu chciał bezpiecznego utrzymania się w lidze...

Zawodnicy na plus: Danny Graham, Ricardo Alvarez i Cabral
Zawodnicy na minus: znowu cała obrona (Jones, O'Shea, Vergini, van Aanholt + Coates), Sebastian Larsson


9 kolejka BPL:
Sunderland AFC vs. Tottenham Hotspur

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Przed tym spotkaniem musiałem radzić sobie bez Stevena Fletchera oraz Adama Johnsona. Obaj doznali stłuczenia kostki na treningu. Na grypę zachorował też Jordi Gomez. Dla dobra ich zdrowia, nie powołałem ich do meczowego składu, niech się podleczą.

Już w pierwszej akcji Fuentes mógł huknąć zza pola karnego po zgraniu od Grahama, ale ten wolał dograć do Alvareza, którego strzał został zablokowany. Gościu kuźwa! To trzeba strzelać a nie podawać! 22 minuta gol dla Tottków. Niby zwykły aut, niby Eriksen wbiega w pole karne. Kryty przez 3 zawodników, no po prostu nie ma jak strzelić, ale ten strzela i zdobywa bramkę. Dosłownie z zerowego kąta. Wut ? Kilka minut później, już 0:2. Źle wyrzucony aut, goście przejmują piłkę. Dwa podania i bramka. No co za c*py na tej obronie. Stoją i się patrzą. Ja pie*ole. 34. minuta niecelne podanie Cabrala i znowu to samo. Obrona stoi i nic nie robi. Co to jakiś bug gry do ch*ja wafla jest?
36. minuta - gol kontaktowy dla Sunderlandu.  Jest! Ku*wa! jest! Zarąbista kontra. Giaccherini wkręcił dwóch na prawej stronie boiska a potem na krótki słupek dograł do Alvareza, a ten się nie pomylił. Brawo! Jest nadzieja! Albo i jej nie ma bo chwilę później Eriksen strzela na 1-4. Pie*olę. [cenzura] na obronie. Normalnie same cio*y. Z Chelsea jedni grali piach, pozmieniałem trzech, a Ci grają jeszcze gorzej.Masakra.
Druga połowa to troche inne założenia taktyczne. Mamy przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Grać wyżej, ostrzej. Niby gramy lepiej, ale Tottenham trochę odpuścił. Graham zmęczony, poturbowany. Wchodzi Altidore, ale ten to nic nie gra. Dno totalne. My kopiemy się po czole, a Tottenham chce jak najszybciej końcowy gwizdek.

Już po meczu. Nie ma obrony, w ofensywie mamy przestój, boczni pomocnicy są najwyraźniej na wakacjach, albo traktują spotkania ligowe jak sparingi. Za tydzień mecz z Liverpoolem. Nie liczę na wygraną, ale chociaż na lepszy styl gry. Trzeba wyjść z tego dołka.

Zawodnicy na plus: Ricardo Alvarez, Cabral
Zawodnicy na minus: Wes Brown, Tobias Levels, Danny Graham, Jozy Altidore, Costel Pantilimon


TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Sunderland A.F.C - czas pokazać pazur Czarnych Kotów!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2014, 10:09:56 »