Autor Wątek: PES 2016 - Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 130638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkSide_11

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 17.09.2015r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2016 PC
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 17, 2015, 21:26:00 »
Witam, dwie godzinki temu kupiłem tę wersję:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Jako, że PES'a 2015 posiadałem w wersji pudełkowej, chciałbym dowiedzieć się, czy kupno tego konta Steam z aktywowaną grą oferuje pełen dostęp do rozgrywek online? Zdaję sobie sprawę, że ominą mnie bonusy w trybie MyClub, bo będę w tym przypadku posiadał dwa oddzielne konta (jedno z '15, drugie z '16), ale da się to ugrać. Wciąż czekam na dane od sprzedawcy i bardzo liczę na odpowiedź, by być spokojnym. :)

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 17, 2015, 21:59:06 »
Dziwie się tak skrajnym opiniom bo o gameplay i recenzje i na evo web są opinie zadowalające wręcz euforyczne.

Offline scooby666

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.12.2009r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:01:04 »
Raczej tak, te lewe konta steam są po prostu nabijane jakimś tańszym sposobem.


Np. konta z grami na xboxa nabijane były kradzionymi kartami kredytowymi.

Offline BlaseR9

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 241
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 17.12.2009r.
  • Gram w: PES 2016
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:06:51 »
Po rozegraniu kilku meczów na PC stwierdzam, że PES 2016 jest grą lepszą, szybszą, tyci bardziej zaawansowaną od poprzedniczki. Jednakże denerwuje mnie to przycinanie podczas rozgrywania spotkania, kompa mam mocnego i spełnia wszystkie wymagania to jednak nie da się na luzie bez przycinki rozegrać normalnego spotkania  >:( >:( >:( Nie wiem z czym wiąże się ta kwestia, ale widzę po Waszych wpisach że nie tylko u mnie gra się przycina. Mam nadzieję że problem wynika z samej gry, może jest jakiś błąd w niej, który Konami, być może, jakoś naprawi.

Co do składów - nowa gra MUSI mieć aktualne ustawienia drużyn i skład personalny!! A co do 'niespotykanej ilości licencji' - nie wiem gdzie...

Offline sajki

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 72
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:15:43 »
U mnie też gra haczy, ale co ciekawe- tylko podczas meczu w dzień przy słońcu. Choć i tak fraps pokazuje ok 50 kl/sek, więc powinno być płynnie. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie, to niech zarzuci.

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:20:17 »
a gracie w window mode czy full screen?

pamiętam, że w pesie2015 w window mode miałem lekkie spadki płynności, pes2016 na full screenie chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń, nie sprawdzałem frapsem, ale wątpię aby fpsy spadały poniżej 60, karta graficzna nawet się nie rozkręca


Offline tekem

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 31
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.09.2012r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:32:09 »
Witam  powie mi ktos jak to obejsc
Na pes 15 wymagania oko a na 16 takie jaja mi wychodza
Spoiler for Hiden:

Offline sajki

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 72
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 17, 2015, 22:32:24 »
Przy zmianie z high na medium gra śmiga. Różnica w grafice jest taka, że podczas meczu na high murawa wygląda lepiej, w 3D. Na medium jest płaska. I generalnie ostrzejsza jest grafa, być może AA włączone lub większe.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 17, 2015, 23:04:14 »
Cytuj
Witam  powie mi ktos jak to obejsc
Na pes 15 wymagania oko a na 16 takie jaja mi wychodza

PES2016 wykrywa Ci zintegrowana grafikę zamiast GeForce
Spróbuj uruchomić grę z wyższą wydajnością, ręcznie.
GeForce ustawiony jest jako główna karta graficzna dla systemu (bios lub panel sterowania k.graficznej) ?


Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 17, 2015, 23:13:32 »
zauwazylem tez ze nie na wszystkich stadionach zacina...moze tez od pogody i pory dnia zalezy
np gralem na defaultowym stadionie reprezentacji polski w nocy i nic nie scinalo

Offline kkbarca25

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2015r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 17, 2015, 23:51:10 »
A więc tak czytajac fora Angielskie jak i te na ktrorym teraz pisze jest bardzo duza roznica odnosnie jednego gracza. Otoż Lionel Messi jest tak slaby w Pes 2016 ze gra tym genialnym zawodnikiem jakim jest on w Realnym zyciu jest bardzo trudna i nijaka. Pes 2015 Messi speed - 92 , Pes 2016 Messi speed - 86 ... Balans ciala jest tragiczny. z tego co slyszalem angielskie jak i hiszpanskie fora zlozyly juz pismo do Konami w tej sprawie. Sezon mial mega umiejetnosci co raz lepsze a w Konami chyba go nie lubia....

Offline keats

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 50
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.10.2008r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 17, 2015, 23:55:23 »
Panowie, proszę wyprowadźcie mnie z błędu. Nie mogę za cholere znaleźć edycji pozycji zawodnika na boisku, żeby ustawić go tam gdzie chce, po prostu tego nie widzę, mam nadzieje , że to jest gdzieś , bo jeśli nie to dramat.


Pamiętacie jak w zeszłym roku lewy górny i prawym analogiem wypuszczało zawodnika do przodu taką strzałką, to teraz mi się w tej kombinacji kursor innego podświetla i nie zawsze biegnie do przodu.


Poza tym powiem szczerze. Nie tnie na max rozdzielczości, ale na medium detalach i tak jest szklanka, druga sprawa, gra się zajebiście :)

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 17, 2015, 23:57:04 »
Keats: naciskasz i przytrzymujesz " podanie" na danym gościu  i trzymajac przesuwasz strzałkami po boisku. jeśli chodzi ci o zmiane jego pozycji np z CMF na AMF to po staremu " strzał" wciskasz na gotsku.
 i so
KKbarca: to był odwieczny problem 15-tki nei wiem jak tutaj, ale kurduple albo mają speeda 90 i niezły start do piłki ( vide Aguero) albo są słabi jako napadziory, bo nie maja siły sie przepchnąc czy też wygrać pozycji. bardzo łatwo odbierało się im piłkę. Dlatego też w 15-stce cieżko się grało barca, i innymi zespołami które miało sporo niskich kurdupli ze słaba fizycznością.
Do tego dochodziło większość przegranych główek i więcej akcji przeciwnika kontrującego cię. Ot taki urok balansu konami.
Dlatego taki Adebayor był np rzeźnikiem jakich mało.

Topek : to musi być coś u ciebie u mnie jest lalka.

====================

Czas na moją ocenę:

Po pierwsze cała gra chodzi płynnie wręcz śmiga, nic mi nie tnie. Zero input laga.

Mam wrażenie że ludzie oczekiwali cudów i rewolucji a tu mamy zwyczajną ewolucję gry...
Tak naprawdę pesa 16 nie wiele łączy z 15 mam wręcz odczucie jakby kod 15 poszedł do kibla i zrobili grę na nowo.

Ale po kolei.

Przedewszystkim grafika znacznie się poprawiła na PC, wszelkie filmiki z YT nie oddaja praktycznie wogóle smaczku i jakość gry, gdy sam ją dorwiesz w ręcę. Byłem naprawdę bardzo sceptycznie nastawiony po wszystkich opiniach i filmikach jakie oglądałem.
W końcu kolory są nasycone, satatystyki w połowce meczu już nie rażą aż tak smutkiem po oczach czy prezentacja składów. Oczywiście daleko jeszcze do prezencji rodem z FIfy ale jest poprawa.
Niestety komentarz w trakcie przedstawiania składów pozostawia dalej wiele do życzenia każde nazwisko czytane jest i ucinane jako osobna kwestia nie ma tej plynnosci i naturalności w komencie. Modele piłkarzy są znacznie poprawione o twarzach już wiedzieliśmy ale same modele także są podszlifowane.
Jest dynamiczna pogoda na pceta u mnie w 70 minucie zaczeło lać i od razu odczułem inne zachowanie przy wypuszczeniach górach piłkarzy gdy piłka dotykała ziemi i zaczynała się toczyć.
Walka ciałem fajnie wygląda, mecz jest bardziej fizyczny teraz,a walka o piłke wygląda o niebo lepiej. Usunełi cholernie wkurzający system z 15-tki iz po zabraniu/ interwencji piłka trafiała ona najczęściej do rywala a w najlepszym wypadku gdzieś poleciała w cholere.
Czytałem że można przebiec boisko od obrony do bramki przeciwnika więc próbowałem i sprawdzałem różnymi sposobami na top playerze.
Alaba nie miał szans sam jedyny przebiec całego boiska z obrony do ataku, na połowie boiska Rakitic schodził do boku i agresywnie atakował alabe a trochę za nim już czaił się Dani alves i asekurował.
Co mnie zadziwiło poprawiła się obrona i to znacznie, stoją ciaśniej, ciężej się przebić, nie ma takich dziur w obronie i tuneli rodem z 15-tki że czołg by się zmieścił.
Barcelona którą grało AI dawało naprawdę radę, mecz skończył się 3-2 ( 15 minutowy) nawet jedną bramkę strzeliłi ze stałego fragmentu gry z 30 metra.
Co mnie miło zaskoczyło barca grała w końcu jak barca i to nie był ping pong tylko mądre rozgrywanie akcji pozycyjnej co radowało moje oczy, czuło się że gram przeciw barcelonie i było to naprawdę miłe.
Mecz rozgrywany w tempie 0 był dla mnie idealny, dynamiczny ale nie przesadzony, nie ma wrażenia że roboty po skrzydłach zasuwają.
Ustawiłem grę na asyste podań 1 z ciekawości jak to wygląda zanim przejdę na manual.
Górnę piłki względem tego samego ustawienia z 15-tki są o wiele trudniejsze do dogrania, piłka już nie lata jak magnes z punktu A do punktu B.
Bramkarze jednak potrzebują podszlifowania powinni więcej ciągnąć a często sa po prostu bezradni.
Strzałom i strzelanym bramkom jak ktoś gdzieś napisał "brak tego czegoś" nie rajcują tak ale to może być moje prywatne być może błedne odczucie. Sam nie jestem w stanie wyjaśnić dalczego tak jest i skąd to się bierze. Po namyśle dochodzę do wniosku że może to być wina bramkarzy którzy sporo wpuszczają.
Wiele osób płakało nad brakiem fauli, ja podczas całej rozgrywki miałem odgwizdanie 3 faule wszystkie w trakcie interwencji i próbach wygarnięcia/ wybicia piłki przeciwnikowi tudzież przerwania akcji przeciwnika.
Odnosze także wrażenie że za łatwo strzela się bramki z wrzutek.
kamera dynamic wide jest naprawdę świetna i zdecydowanie będę jej używać.
Co do animacji widać progres, ale tak naprawdę różnorodności animacji nigdy nie jest za dużo... zawsze za mało i liczę że będzie jeszcze więcej w kolejnych odsłonach.



Ja oceniam grę cholernie pozytywnie, ale tak naprawdę jaka ona jest dowiemy sie po rozegraniu pełnych sezonów z AI + swoje z kumplami 1 vs 1.
Bo smordki wychodza dopiero po rozgraniu sporej ilości meczyków.

Bym zapomniał menu taktyki drużyny próbowali usprawnić ale wyszło im to średnio, jest mało intyicyjny i przejrzysty, naćkali jak najwięcej w małym okienku i efekt nie jest zbyt powalający.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 00:16:13 wysłana przez Warmlotek1 »

Offline tekem

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 31
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.09.2012r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 18, 2015, 00:32:41 »
PES2016 wykrywa Ci zintegrowana grafikę zamiast GeForce
Spróbuj uruchomić grę z wyższą wydajnością, ręcznie.
GeForce ustawiony jest jako główna karta graficzna dla systemu (bios lub panel sterowania k.graficznej) ?

Dziexxx faktycznie w ustawieniach karty mialem domyslnie czyli zintegr, zmienilem na GeForce i jest oko

Ale nie wiem jak postawic Ci browca bo nie widze takiej opcji  ???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 00:36:58 wysłana przez tekem »

Offline gac88

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2013
  • location: Mochy
  • Wiadomości: 344
  • Dostał Piw: 16
  • Na forum od: 20.10.2013r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 18, 2015, 00:55:47 »
grał ktoś może w pes2016 w wersje torrentową i oryginalną z stima i może mi powiedzieć czy oryginalna gra w rozgrywce jest w 100% identyczna z tą torentową?

rozegrałem z bratem 10 meczy, tylko w 2 meczach zdarzyło się aby padło w sumie mniej niż 5 goli w meczu, a 3 mecze mieliśmy takie w których padło ponad 10 bramek na spotkanie.

Goli pada zdecydowanie za dużo (przynajmniej w tych naszych 1vs1)
Grając, mieliśmy wrażenie, że w pesie jest jakiś taki sztuczny handicap, zazwyczaj mecze przebiegały tak, że padał gol za gol, na ogół łatwiej było odrobić stratę niż odskoczyć na dwubramkowe prowadzenie

a pytam o wersję torrentową, bo nie wiem czy przypadkiem nie jest z tym pesem coś popierd*lone... wszyscy piłkarze biegają niezwykle szybko i są bardzo zwrotni, ustawiłem sobie dla przykładu speed Wawrzyniaka na max(99), a Lewandowskiego na min(40), porównałem w treningu i szczerze mówiąc jakiejś wielkiej różnicy nie widziałem w szybkości biegu

grałem z bratem mecz Liban-Portugalia i toczyliśmy wyrównany pojedynek, jednogwiazdkowym Libanem grało mi się prawie tak samo jak mecz wcześniej Bayernem, w poprzednich pesach jak się wzięło taką słabą drużynę to piłkarze w niej potykali się o własne nogi, więc nie wiem o co tu chodzi, bo tutaj zawodnicy grają tak jakby indywidualne umiejętności nie miały większego znaczenia...
czy ta wersja gry która chodzi po necie to jakaś beta (niby version 1.01)?

a śmiech na sali, że w grze(w wersji PC) jest 13 stadionów, jeszcze mniej niż było w zeszłym roku

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 18, 2015, 01:22:59 »
Warmlotek1 oceniasz pozytywanie a nie przeszkadze Ci to ze mozna przejsc jednym zawodnikiem bez problemu cale boisko ?? jak dla mnie to niewybaczalny blad gry..............i chyba kojeny sezon pes 13...

gac88
na pewno torrentowa wersja nie ma innego gameplayu lol

Offline karli888

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Wrz 2015
  • location:
  • Wiadomości: 359
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 15.09.2015r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 18, 2015, 03:26:43 »
Warmlotek1 oceniasz pozytywanie a nie przeszkadze Ci to ze mozna przejsc jednym zawodnikiem bez problemu cale boisko ?? jak dla mnie to niewybaczalny blad gry..............i chyba kojeny sezon pes 13...

gac88
na pewno torrentowa wersja nie ma innego gameplayu lol

dziwne ja mialem po 10 bramek w meczu online nawet wiecej a teraz zmienilem taktyke i czuje jakbym gral  w pesa 15 dziwne niewiem czy cos na szybko ustawili czy to ta taktyka
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

codzienny opening za 100.000 GP

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 18, 2015, 07:31:38 »
Ja wylaczylem Player emotions bo mam wrazenie ze to odpowiada za handicap o ktorym piszesz. Formy normal mecz bayern barcelona.
Pass assist na 1
Wazna jest tez taktyka jaka ustawisz. Ja mialem raptem dwa bledy po ktorych AI wyszedl 1 na 1 z bramkarzem.
Wezcie pod uwage ze calkowicie inacczej gra wyglada z zywym rzeciwnikiem niz z AI.


Z innej beczki.
Dalej mnie wkurza ze czerwone formy robia z graczy robotow.
Nie wazne kim grasz wazne ilu masz czerwonych zawodnikow na dany mecz. Dalej ni jak nie da sie tego wylaczyc w pucharach:(.
Redzi wypaczaja mecze i wyniki.

Offline chillonahill

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 452
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 26.09.2013r.
  • Gram w: PES18/PC
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 18, 2015, 08:02:35 »
Ja wylaczylem Player emotions bo mam wrazenie ze to odpowiada za handicap o ktorym piszesz. Formy normal mecz bayern barcelona.
Pass assist na 1
Wazna jest tez taktyka jaka ustawisz. Ja mialem raptem dwa bledy po ktorych AI wyszedl 1 na 1 z bramkarzem.
Wezcie pod uwage ze calkowicie inacczej gra wyglada z zywym rzeciwnikiem niz z AI.


Da sie w PES16 ustawic jakies dodatkowe opcje grafiki oprócz Full Screen i rozdzielczości? Jeśli tak to gdzie?
VIVA FCB!!!!!

Offline topek

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 01.02.2010r.
Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 18, 2015, 08:34:38 »
Ja wylaczylem Player emotions bo mam wrazenie ze to odpowiada za handicap o ktorym piszesz. Formy normal mecz bayern barcelona.
Pass assist na 1
Wazna jest tez taktyka jaka ustawisz. Ja mialem raptem dwa bledy po ktorych AI wyszedl 1 na 1 z bramkarzem.
Wezcie pod uwage ze calkowicie inacczej gra wyglada z zywym rzeciwnikiem niz z AI.


Tak tylko tu chodzi o to ze to ja wezme zawodnika i bez problemu przechodze cale boisko ...a ja raczej nie gram online ....AI przeciwnikow jest tragiczne...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2016 - Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 18, 2015, 08:34:38 »