Autor Wątek: Euro 2016 by Chałwa | #7 Od zera do bohatera?  (Przeczytany 4728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2016, 14:04:42 wysłana przez Chałwa »

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #1 Wstęp, prezentacja drużyny i turnieju
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2016, 15:50:59 »
Spoiler for wstęp:
Jest to moja pierwsza kariera, więc mam nadzieję, że będziecie wyrozumiali. Tytuł kariery może trochę wprowadzić w błąd, ale będę się skupiał głównie na prowadzonej przeze mnie reprezentacji. Minimum jeden komentarz = następny post. No to lecimy :)
Gra: Pro Evolution Soccer 2016 + kilka modyfikacji
Ustawienia gry: REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Turniej: Euro 2016
Reprezentacja: Polska

#1 | 30.05.2016


Znamy już kadrę na Euro 2016! Są niespodzianki!

Adam Nawałka ogłosił kadrę na rozpoczynające się 10 czerwca Euro 2016. Selekcjoner przygotował dla kibiców kilka niespodzianek. Po ostatnich meczach towarzyskich selekcjoner jako trzeciego napastnika wybrał Mateusza Piątkowskiego z Apoelu Nikozja, który zaliczył progres w końcówce sezonu i strzelił w ostatnim miesiącu ligi cypryjskiej 5 bramek. Kolejnym zaskoczeniem w zestawieniu jest Adrian Mierzejewski. Zawodnik występujący w arabskim Al-Nasr zawodnik został najlepszym asystującym rozgrywek. W eliminacjach Adam Nawałka nie stawiał na niego, ale w ostatnich meczach towarzyskich przed Euro Mierzejewski dostał szansę gry i wykorzystał ją perfekcyjnie. Ciekawymi wyborami Adama Nawałki są również powroty Łukasza Szukały i Marcina Wasilewskiego. Szukała w Osmanlisporze początkowo nie grał, ale doczekał się swojej szansy, gdy w 24 kolejce tureckiej Süper Ligi Ugur Demirok otrzymał czerwoną kartkę. Dzięki temu Polak otrzymał szansę gry i resztę spotkań rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Wasilewski natomiast otrzymał szansę gry, gdy jego Leicester na 5 kolejek przed końcem był już praktycznie pewny mistrzostwa Anglii. Polak grał bardzo stabilnie, popełniał mało błędów, a nawet strzelił 2 bramki.

Cała kadra Polski na Euro 2016 -> REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Grupy turniejowe -> REJESTRACJA lub LOGOWANIE

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Następny post -> mecze z Irlandią Północną i Niemcami
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 14:36:49 wysłana przez Chałwa »

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #2 Wymarzona inauguracja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 12:34:59 »
#2 | 12.06.2016


Wymarzona inauguracja! Polska pokonuje Irlandię Północną!

W pierwszym meczu na Euro 2016 „Biało-czerwoni” pokonali Irlandię Północną aż 3:0! Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego rezultatu, lecz w drugiej połowie fenomenalne zawody rozegrał Maciej Rybus i wygrana aż trzema bramkami stała się faktem.
W pierwszej połowie obie drużyny miały kilka sytuacji, ale nie umiały ich zamienić na bramkę. W 9 minucie z dystansu uderzył Maciej Rybus, ale na posterunku był Michael McGovern. Już w następnej akcji po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę samobójczą mógł strzelić Craig Cathcart, jednak piłka minęła słupek o kilka centymetrów. Później do głosu doszli Irlandczycy. W 30 minucie najlepszą okazje do zdobycia bramki w pierwszej połowie zmarnował Kyle Lafferty. Po świetnej centrze z rzutu rożnego napastnik równie dobrze główkował, lecz piłka tylko odbiła się od poprzeczki.
W drugiej połowie mieliśmy przyjemność obejrzeć Maciej Rybus Show! W 50 minucie po jego centrze Gareth McAuley wybił piłkę wprost pod nogi Grzegorza Krychowiaka, który wspaniałym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał bramkarza Irlandczyków po raz pierwszy. Ten gol był najważniejszy, kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. W 53 minucie strzału z dystansu kolejny raz spróbował Grzegorz Krychowiak, jednak bezskutecznie. Co nie udało się w poprzedniej akcji, udało się w następnej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maćka Rybusa piłkę do bramki skierował niepilnowany Arkadiusz Milik. Po tej bramce Polacy ustali z atakami. W 68 minucie świetny kontratak zainicjował Ariel Borysiuk. Po dłuższym prowadzeniu piłki został sfaulowany przez Stevena Davisa. Piłkę przejął Kuba Błaszczykowski, którą następnie zacentrował wprost na nogę Macieja Rybusa, który pięknym wolejem zdobył trzecią bramkę i było już po meczu! W końcówce swoje szanse miał Josh Magennis, lecz świetna dyspozycja Łukasza Fabiańskiego nie pozwoliła na mu na zdobycie choć honorowej bramki.
W końcu możemy to powiedzieć - wygraliśmy mecz na Euro!



REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Galeria
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
  REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Bramki
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Spoiler for info:
Wrzucam post meczowy, może przyciągnie jakieś komentarze :) Mam nadzieję, że dacie mi możliwość opisać mecz z Niemcami ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 12:09:27 wysłana przez Chałwa »

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #2 Wymarzona inauguracja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 13:23:27 »
Jeśli możesz to podeślij mi na PW owe modyfikacje tylko po PS4 :P Jeśli umiesz wgrać stroje na ps4 :P Sam chce sobie zrobić aby zespoły miały stroje jak trzeba.

Dobra inauguracja turnieju, wręcz wymarzona. Kariera raczej będzie należeć do tych których nie da się nie skończyć :D
   


Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #3 Polacy, nic się nie stało...
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2016, 18:31:29 »
#3 | 16.06.2016


„Polacy, nic się nie stało...”

W drugim meczu fazy grupowej „Biało-czerwoni” przegrali z reprezentacją Niemiec aż 0:3. Wynik nie oddaje przebiegu meczu, ale nasi zachodni sąsiedzi byly skuteczni do bólu i wykorzystali praktycznie każdy błąd defensywy reprezentacji Polski.
Na ten mecz Adam Nawałka przygotował zupełnie inną formacje niż na poprzedni mecz z Irlandią Północną. W pierwszej jedenastce wybiegli m.in Dominik Furman, Adrian Mierzejewski i Piotr Zieliński, którzy odpowiednio zastąpili Ariela Borysiuka, Arkadiusza Milika i Macieja Rybusa. W przedmeczowych wywiadach podkreślał: „Graliśmy z Niemcami w eliminacjach. Wiemy, że formacja ofensywna z mistrzami świata mogłaby być dla nas samobójstwem. Musimy zagęścić środek pola, nie popełniać błędów w obronie i czekać na swoje szanse.” Z tej przedostatniej kwestii nasi piłkarze wywiązali się najgorzej. W pierwszych minutach gra nie wyglądała źle. Niemcy prowadzili grę, ale nasi piłkarze konsekwentnie odpierali ataki. W 11 minucie pierwszy błąd w obronie popełnił Kamil Glik. Obrońca Torino nie zdołał opanować piłki od Grzegorza Krychowiaka. Futbolówkę natychmiastowo przejął Bastian Schweinsteiger i umieścił ją w bramce. Po tym golu ataki Niemców ustały, a swoją sytuację miał Robert Lewandowski. W 19 minucie z lewej flanki świetnie na głowę Roberta dośrodkował Paweł Olkowski, lecz na posterunku stał klubowy kolega Lewandowskiego, Manuel Neuer. Końcami palców bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze naszych zachodnich sąsiadów. W 53 minucie złe ustawienie drużyny wykorzystał Mesut Özil, który po świetnym prostopadłym podaniu od Toniego Kroosa podwyższył wynik meczu na 2:0. Polacy odpowiadali nieśmiałymi atakami, dopiero w 62 minucie groźniejszy strzał z dystansu oddał Kuba Błaszczykowski, ale na więcej Polaków nie było tego dnia stać. W ostatniej minucie spotkania prawą flanką kolejny zaszarżował Mesut Özil. Po raz kolejny polska defensywa była spóźniona, ale świetną interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Niestety, na nieszczęście naszego bramkarza po jego interwencji piłka spadła pod nogi Maxa Kruse, który efektownym lobem strzelił trzecią bramkę. Jednak największą stratą Polaków może być Paweł Olkowski. W 81 minucie został brutalnie sfaulowany przez Jérôme Boatenga. Nasz lewy obrońca dograł ten mecz do końca, ale po meczu kontuzja okazała się na tyle groźna, iż wielce prawdopodobnym jest to, że na tym turnieju już nie zagra. W meczu o wszystko na lewej obronie będzie go musiał zastąpić ulubieniec internautów - Jakub Wawrzyniak.
Mimo defensywnego ustawienia kolejny raz na wielkiej imprezie przegrywamy z Niemcami. W ostatnim meczu musimy postawić wszystko na jedną kartę i pokonać Ukrainę, która w drugim meczu pokonała Irlandię Północną również 3:0. W przypadku remisu awansuje Ukraina dzięki lepszemu bilansowi bramek. Wierzymy, że trener Nawałka tak jak w pierwszym meczu zastosuje taktykę ofensywną i będziemy mogli się cieszyć z historycznego awansu do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. Jak nie teraz, to kiedy?


Offline rudek9

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Chorzów
  • Wiadomości: 442
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 26.11.2009r.
  • Subuj mój kanał!
    • Status GG
    • YT CHANNEL
  • Gram w: PES 06, FIFA 2001, FIFA08
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #3 Polacy, nic się nie stało...
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2016, 12:52:54 »
No to skomplikowaliśmy sobie sprawę wyjścia z grupy. Teraz trzeba bardzo powalczyć z Ukrainą i liczyć na łatwego rywala

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #4 Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2016, 14:31:56 »
#4 | 21.06.2016


Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!

Stało się! Trzecie podejście okazało się szczęśliwe dla reprezentacji Polski! W ostatnim meczu fazy grupowej „Biało-czerwoni” pokonali Ukrainę 1:0 i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca.
Przed meczem Adam Nawałka zaskoczył chyba wszystkich kibiców reprezentacji Polski. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Mateusz Piątkowski i Kamil Grosicki. Obecność w składzie Kamila Grosickiego może nie była aż tak zaskakująca (pomimo tego, że w składzie nie znalazł się bohater pierwszego meczu - Maciej Rybus), natomiast zmiana Arkadiusza Milika na Piątkowskiego zaskoczyła praktycznie wszystkich. Kibicom pozostało liczyć na Roberta Lewandowskiego, który na tym turnieju nie zdobył jeszcze żadnej bramki.
Pomimo przedmeczowych „Biało-czerwoni” rozegrali to spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Polacy prowadzili grę w środku pola, nie pozwalali Ukraińcom na przeprowadzanie akcji ofensywnych. W pierwszych minutach ukraińska defensywa nie pozwalała Polakom na rozegranie groźnej akcji, ale w 19 minucie już nie mieli nic do powiedzenia. Lewą flanką z atakiem wychodził Kamil Grosicki, który został nieprzepisowo zatrzymany przez Yaroslava Rakitskiego. Sędzia zastosował przywilej korzyści, gdyż piłka trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu uderzył z pierwszej piłki wprost w Pyatova, który odbił piłkę prosto pod nogi Kuby Błaszczykowskiego. Pomocnik wolejem skierował piłkę do pustej bramki. Po tym golu z naszych zawodników zeszła presja, co zaskutkowało śmielszymi atakami. W 23 minucie bramkę mógł zdobyć Robert Lewandowski, jednak napastnik zbyt długo zwlekał ze strzałem i z bardzo ostrego kąta uderzył tylko w słupek. W 34 minucie dał o sobie znać Mateusz Piątkowski. Po udanym dryblingu wyśmienicie zagrał górą do Kamila Grosickiego, jednak Grosika zatrzymał Andriy Pyatov. W 77 minucie Ukraina przeprowadziła swoją najgroźniejszą akcję, a konkretnie Andriy Yarmolenko, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Na nieszczęście naszych południowych sąsiadów piłka minęła bramkę o kilkanaście centymetrów.
Ostatecznie Polska utrzymała korzystny wynik do końca spotkania i zapewniła sobie awans z drugiego miejsca do fazy pucharowej Euro 2016! Co ciekawe, Ukraina także awansowała do fazy pucharowej. Zwycięstwo z Irlandią Północną w drugiej kolejce wystarczyło na to, aby znaleźć się w kolejnej rundzie. Jednak to Polacy teoretycznie mogą się spodziewać łatwiejszego rywala w 1/8, ale o tym już w następnym odcinku...



REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Galeria
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Bramka Kuby Błaszczykowskiego
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Spoiler for ogłoszenia parafialne:
Sorki za błąd w poprzednim poście o tym, że tylko zwycięstwo da awans. Zapomniałem, że kilka drużyn z trzeciego miejsca też awansuje dalej :P
Następny post -> podsumowanie fazy grupowej
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 14:32:54 wysłana przez Chałwa »

Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #4 Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2016, 11:52:34 »
Czy to taki historyczny wyczyn? Niczego innego się od Polski na tych mistrzostwach nie oczekuje, nie wyjść z grupy to byłby dopiero wstyd, patrząc na to, że wychodzą trzy drużyny. Jednak w 2012 też tak mówiłem. Teraz liczyć tylko na przejście do 1/4 i ze szczęściem do 1/2, to by mi wystarczyło w realu. Zapowiada się na pewno ciekawe widowisko. Mam takie pytanie do ciebie, będziesz po Euro dalej prowadził Polskę przez eliminacje do MŚ, czy jest to taka krótka/mała kariera, opisująca tylko Euro rozegrane przez Polaków?

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #4 Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2016, 15:52:41 »
Polska jest za cienka w uszach na polfinal. Jak przejda 1/8 to bedzie sukces.

Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #4 Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2016, 18:10:39 »
Polska jest za cienka w uszach na polfinal. Jak przejda 1/8 to bedzie sukces.

marzyć zawsze można... :D Kostaryka na mistrzostwach świata też miała być za słaba na wyjście z grupy, a potem blisko półfinałów była. Ja stawiam sobie za cel na tych mistrzostwach właśnie półfinał, a ćwierćfinały to dla mnie minimum, reszta to rozczarowanie.

Edit. Trochę mnie poniosło :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 18:11:25 wysłana przez chavez. »

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #4 Mamy to! Historyczny wyczyn Polaków!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2016, 21:13:28 »
Czy to taki historyczny wyczyn? Niczego innego się od Polski na tych mistrzostwach nie oczekuje, nie wyjść z grupy to byłby dopiero wstyd, patrząc na to, że wychodzą trzy drużyny. Jednak w 2012 też tak mówiłem. Teraz liczyć tylko na przejście do 1/4 i ze szczęściem do 1/2, to by mi wystarczyło w realu. Zapowiada się na pewno ciekawe widowisko. Mam takie pytanie do ciebie, będziesz po Euro dalej prowadził Polskę przez eliminacje do MŚ, czy jest to taka krótka/mała kariera, opisująca tylko Euro rozegrane przez Polaków?
Historyczny tzn. wcześniej tego nie osiągneliśmy :P Oczekiwania to jedno, a wypełnienie ich to drugie ;D Karierka raczej tylko na Euro, z resztą w PESie 2016 nie ma chyba trybu eliminacyjnego :P. Głównym celem jest skończenie tej kariery. Jak czas pozwoli później, to gdzieś w okolicach wakacji może jakaś karierka w polskiej lidze w PES 6 :)

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #5 Podsumowanie fazy grupowej
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2016, 00:17:20 »
#5 | 22.06.2016


Podsumowanie fazy grupowej

Wczoraj zakończyła się pierwsza faza Euro 2016. Czas najwyższy na małe podsumowanie tego, co już za nami.
Na początek to, co nas cieszy najbardziej - reprezentacja Polski osiągnęła plan minimum i awansowała do 1/8 Euro 2016. Po wspaniałym zwycięstwie z Irlandią Północną humory kibiców zostały zepsute przez porażkę z Niemcami, ale co najważniejsze, nasi piłkarze nie załamali się i w meczu z Ukrainą dali z siebie wszystko i wygrali 1:0 po golu Kuby Błaszczykowskiego. Co ciekawe, nawet porażka w ostatnim meczu dałaby Polakom awans, ale wtedy mierzylibyśmy się z gospodarzami - Francją. Na nasze szczęście z „Trójkolorowymi” mierzyć się będą nasi południowi sąsiedzi. Na tę chwilę możemy powiedzieć, że „Biało-czerwonym” los sprzyja, ponieważ zmierzymy się z jedną z rewelacji tego turnieju Albanią. Czy los był po naszej stronie dowiemy się dopiero po meczu. Teraz czas na podsumowanie reszty grup Euro 2016.
Grupa 1: Tak jak wspominaliśmy, zaskakująco z drugiego miejsca awans wywalczyła Albania po zwycięstwach z Rumunią i Szwajcarią. Po takim rezultacie humorów Albańczykom nie popsuła porażka z Francją (1:4). Prócz Albanii z tej grupy awans wywalczyła z Francja i Szwajcaria.
Grupa 2: Grupa, która zaskoczyła wszystkich. Duet Vardy&Kane miał poprowadzić Anglię do sukcesu na tych mistrzostwach nie udźwignął presji. Co prawda w pierwszym meczu Anglia pokonała Rosję 1:0 (teoretycznie najtrudniejszego rywala grupowego), ale porażki z Walią i Słowacją zadziwiły cały piłkarski świat. Ostatecznie „Wyspiarze” zajęli ostatnie miejsce w grupie.
Jeszcze większym zaskoczeniem niż Albania jest Słowacja. Po miernym początku w ostatnim meczu Słowacy pokonali Anglię i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie. W 1/8 przyjdzie im się mierzyć z Austrią, gdzie będą walczyć o kolejną niespodziankę.
Awans wywalczyła Walia, Słowacja i Rosja. Rosjanie awansowali dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.
Grupa 4: W tej grupie największym zaskoczeniem są Czechy. W prawdzie większość osób nie stawiała na awans naszych południowych sąsiadów, ale brak strzelonej bramki i aż osiem straconych w trzech meczach może dawać do myślenia selekcjonerowi Pavlovi Vrbie.
Z tej grupy awans wywalczyły odpowiednio: Hiszpania, Turcja oraz Chorwacja.
Grupa 5: W tej grupie jedyną niespodzianką jest słaba postawa reprezentacji Szwecji i jej gwiazdy - Zlatana Ibrahimovicia. Szwedzi nie mieli łatwych rywali, ale bezbramkowy remis z Irlandią jest jak porażka. Bez niespodzianek awans wywalczyły Włochy i Belgia.
Grupa 6: Islandia - czarny koń eliminacji miał sprawić niespodziankę także na turnieju głównym, jednak okazały się to za wysokie progi. Bezbramkowy remis z Portugalią to jedyne na co było Islandczyków stać. Jednak to nie jest powód do wstydu, przed tą reprezentacją jeszcze wiele sukcesów.
Niespodziankę i awans z trzeciego miejsca mogły zapewnić sobie stojące piłkarzami z Ekstraklasy Węgry. Na Euro w reprezentacji „Madziarów” z naszej rodzimej ligi znaleźli się: Richárd Guzmics, Tamás Kádár, Ádám Gyurcsó, Gergő Lovrencsics oraz Nemanja Nikolics. Jednak bilans bramkowy nie pozwolił na sprawienie małej sensacji.
Awans z tej grupy wywalczyła Portugalia i Austria.
Mecze grupowe już za nami. Nie obyło się bez niespodzianek i rozczarowań. Teraz turniej wchodzi w decydującą fazę. Pary 1/8 finału przedstawiamy na grafice poniżej. Czy Słowacja i Albania dalej będą płatać figle faworytom? O tym dowiemy się w następnym odcinku

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Kliknij, aby powiększyć

Offline chavez.

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2014
  • location:
  • Wiadomości: 60
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.12.2014r.
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #5 Podsumowanie fazy grupowej
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2016, 09:09:25 »
O ile Albanie możemy pokonać, o tyle musimy liczyć, że z dwójki Hiszpania-Rosja wyjdzie Rosja, z którą sobie już na ME2012 nawet poradziliśmy, z Hiszpanią nie mielibyśmy prawdopodobnie najmniejszych szans, choć póki piłka jest w grze

Offline rudek9

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lis 2009
  • location: Chorzów
  • Wiadomości: 442
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 26.11.2009r.
  • Subuj mój kanał!
    • Status GG
    • YT CHANNEL
  • Gram w: PES 06, FIFA 2001, FIFA08
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #5 Podsumowanie fazy grupowej
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2016, 09:24:47 »
Na takich imprezach nie ma łatwych rywali. Najlepiej powstrzymać kalkulacje i dać z siebie wszystko. Liczę na zwycięstwo

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #6 Albańskie piekło
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2016, 20:12:44 »
#6 | 25.06.2016


Albańskie piekło. Rezerwowi zapewniają awans do ćwierćfinału.

Przed meczem żaden z Polaków nie widział innego scenariusza, niż awans „Biało-czerwonych” do ćwierćfinału. Media pompowały balonik, eksperci mówili, że odpadnięcie z takim rywalem będzie katastrofą. Boisko zweryfikowało przebieg meczu nieco inaczej.
W pierwszych minutach do ataków niespodziewanie rzucili się Albańczycy. W 3 minucie na strzał z dystansu zdecydował się znany polskim kibicom Bekim Balaj - były napastnik Jagiellonii Białystok. Jego strzał minął bramkę o kilka metrów. W 14 minucie drugi strzał na bramkę Łukasza Fabiańskiego oddał Shkëlzen Gashi. Po doskonałej centrze Lediana Memushaja Gashi głową umieścił piłkę w bramce, czym wprawił w szał albańskich kibiców. Po tej bramce Polacy szybko rzucili się do ataku. Niestety bezskutecznie. Albański golkiper Etrit Berisha miał tego wieczoru przysłowiowy dzień konia. Arek Milik i Robert Lewandowski dostawali świetne piłki od pomocników, ale po świetnych paradach Berishy mogli jedynie złapać się za głowy.
Po przerwie Adam Nawałka zareagował natychmiastowo. Za bezbarwnego Krzysztofa Mączyńskiego na boisku zameldował się Dominik Furman. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej części gry najlepsze sytuacje dla Polski niespodziewanie mieli obrońcy - Łukasz Szukała i Marcin Wasilewski. Po rajdzie Szukały Berisha zdołał sparować piłkę na korner, za to przy strzale Wasilewskiego nie miał szans. Na nieszczęście Polaków piłka uderzyła w słupek. W 69 minucie Adam Nawałka przeprowadził kolejną zmianę. Maćka Rybusa na boisku zastąpił Kamil Grosicki. W 77 minucie Polacy po wielu atakach w końcu doprowadzili do wyrównania! Świetnie w defensywie popracował Jakub Błaszczykowski. Po przejęciu piłki odegrał on do Dominika Furmana, który świetnie wypatrzył Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium uderzył z pierwszej piłki po długim słupku i w końcu zdobył swoją pierwszą bramkę na tych mistrzostwach. Po tej bramce na boisku natychmiastowo na boisku za Arka Milika pojawił się Adrian Mierzejewski. W ostatnich dziesięciu minutach Polacy wyglądali tak, jakby chcieli za wszelką cenę wygrać ten mecz w regulaminowym czasie gry. Skupili się głównie na atakach, w których udział brali także obrońcy. I opłaciło się! W 94 minucie „Biało-czerwoni” wyszli z kontrą po nieudanym rzucie rożnym drużyny przeciwnej. Długą piłkę do przodu zagrał Marcin Wasilewski. Trafiła ona do Roberta Lewandowskiego, który szczęśliwie odegrał futbolówkę do Adriana Mierzejewskiego, który świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Rennes minął Lorika Cane i wpadł w pole karne, gdzie atomowym strzałem po raz drugi pokonał Etrita Berishe i zapewnił Polakom awans do ćwierćfinału w ostatniej akcji meczu.
Albańczycy w tym meczu prócz bramki nie pokazali praktycznie nic, jeśli chodzi o ofensywę. Najlepszym piłkarzem Albanii zdecydowanie był Etrit Berisha, który jednak nie zdołał zatrzymać ataków naszej reprezentacji i skapitulował dwukrotnie. Nie licząc meczu z Niemcami, był to dotychczas najtrudniejszy mecz Polaków na tej imprezie. W następnej rundzie zmierzymy się z Rosją, która sensacyjnie pokonała Hiszpanów aż 3:0! Czy szczęście nadal będzie po „Biało-czerwonej” stronie, czy to już koniec przygody naszych podopiecznych we Francji? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo...
 


REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Galeria
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Bramki Polaków
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline Chałwa

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Autor wątku
  • Join Date: Sie 2011
  • location: Łowicz
  • Wiadomości: 2368
  • Dostał Piw: 75
  • Na forum od: 25.08.2011r.
  • Pomogłem? Postaw piwko, nie bądź żyła ;)
    • Status GG
  • Gram w: PES6, PES 2017, FIFA 17
Odp: Euro 2016 by Chałwa | #7 Od zera do bohatera?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2016, 14:04:16 »
#7 | 30.06.2016


Od zera do bohatera?

Po męczarniach z Albańczykami w ćwierćfinale przyszło nam się zmierzyć z pogromcami Mistrzów Europy z 2008 - Rosją. W 1/8 pokonali oni Hiszpanów aż 3:0, co spowodowało, że przed tym meczem nikt nie pompował balonika i nie stawiał na zwycięstwo „Biało-czerwonych”.
W podstawowym składzie selekcjoner Adam Nawałka postawił na zmienników z poprzedniego meczu - Adriana Mierzejewskiego, Kamila Grosickiego i Dominika Furmana. Rosjanie rozpoczęli ten mecz taką samą jedenastką jak z Hiszpanami. Od początku spotkania przeważała reprezentacja Polski. Pierwszą groźną akcje stworzył Dominik Furman. Zdecydował się on na strzał z dystansu, ale Akinfeev sparował piłkę na korner. W następnej akcji rosyjski golkiper już nie zdołał uchronić swojej reprezentacji przed utratą bramki. Z rzutu rożnego piłkę dorzucał Łukasz Piszczek. Berezutski wybił ją wprost na nogę Kamila Grosickiego. Uderzył on jednak nieczysto i piłka spadła pod nogi Grzegorza Krychowiaka. Sprytnym zwodem minął obrońców i oddał strzał na bramkę Akinfeeva. Rosjanin zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce Kuby Błaszczykowskiego nie miał już szans. Po tej bramce Polacy atakowali dalej. W 34 minucie nadziali się na kontrę Rosjan. W środku pola piłkę przejął Shirokov. Bez zastanowienia zagrał prostopadłą piłkę do Artema Dzyuby, którego spóźnieni obrońcy nie zdołali dogonić i napastnik doprowadził do wyrównania. Na szczęście nie załamało to „Biało-czerwonych”. W 38 minucie Dominik Furman wspaniale dośrodkował z prawej flanki na głowę Roberta Lewandowskiego, któremu pozostało jedynie uwieńczyć dzieło. W 46 minucie Polacy przeprowadzili kopię akcji bramkowej z 38 minuty. Tym razem z prawego skrzydła piłkę dorzucał Adrian Mierzejewski, a akcję sfinalizował Dominik Furman. 3:1, a to dopiero pierwsza połowa! W drugiej części gry widowisko nieco się zmieniło. Polacy częściej utrzymywali się przy piłce, ale już nie kreowali tylu akcji bramkowych. W 85 minucie do akcji ofensywnej podłączył się Marcin Wasilewski. Został on jednak nieprzepisowo zatrzymany przez Ignashevicha tuż przed linią pola karnego! Kilku zawodników podbiegło do głównego arbitra, lecz ten nie ugiął się i wskazał na rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego. Do piłki podszedł Dominik Furman i wspaniałym strzałem nad murem umieścił piłkę w bramce!
Po tej akcji wynik już nie uległ zmianie. Awans „Biało-czerwonych” do półfinału stał się faktem! W następnej rundzie Polacy zmierzą się z Belgami, którzy pokonali Portugalię 3:0. Jak tym razem zaskoczą nas „Orły Nawałki”? Dowiemy się tego w następnym odcinku...



REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Galeria
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Bramki Polaków
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=71c82fd100607522a0d21c569f5047f2&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Euro 2016 by Chałwa | #7 Od zera do bohatera?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2016, 14:04:16 »