Autor Wątek: Manchester Utd | WRZESIEŃ #4 United dalej niepokonane!  (Przeczytany 4025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Manchester Utd | WRZESIEŃ #4 United dalej niepokonane!
« dnia: Sierpień 09, 2016, 19:59:50 »




Wraz z końcem czerwca Jose Mourinho został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Manchesteru United. Po kilku sezonach posuchy fani Czerwonych Diabłów mają nadzieje, że portugalski szkoleniowiec przywróci klubowi dawną chwałę.

Portugalczyk na ławce trenerskiej zastąpi Louisa van Gaala, który prócz zdobycia Pucharu Anglii nie może pochwalić się ciekawym dorobkiem trofeów. Brak sukcesów towarzyszy Diabłom od trzech sezonów, więc holender przejął schedę po Moyesie, który również nie był mile żegnany z Old Trafford.

Jose Mourinho ma być receptą na dotychczasowy niedomiar sukcesów. Były trener m.in. Realu Madryt jest już na miejscu, by przygotować swoich podopiecznych do wyjazdu, gdzie celem jest Azja. Tam właśnie Manchester rozegra swój turniej towarzyski w ramach przygotowań do sezonu.



Pod koniec przyszłego miesiąca rozpocznie się towarzyski turniej w Stanach Zjednoczonych. Manchester United weźmie udział w amerykańskim tournee po raz pierwszy.

Turniej ten liczy osiem zespołów, są nimi - Manchester United (Anglia), FC Barcelona (Hiszpania), FC Bayern, Borussia Dortmund (Niemcy), Paris Saint-Germain (Francja), Atlético Tucumán (Argentyna), Portland Timbers i Seattle Sounders (Stany Zjednoczone). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a dwie najlepsze z każdej z nich awansują do półfinałów, gdzie zagrają o finał, a w nim o zgarnięcie sumy 15 milionów €. Dla United, Barcelony czy Bayernu taka suma za wygranie turnieju może nie robić wrażenia, ale prestiż zawodów ze względu na obstawienie jest ogromny i zwycięstwo w nim na pewno podbuduje triumfatorów.

Pewne jest już to, że na turnieju nie pojawią się wszyscy zawodnicy, których chciałby obejrzeć w akcji Jose Mourinho - w kadrze zabraknie poniektórych piłkarzy. Większość będzie odpoczywać po turniejach EURO 2016 oraz Copa America, choć ich liczba zapewne nie będzie duża. Pełną listę powołanych poznamy zapewne kilka dni przed wyjazdem za ocean.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE



Reprezentacje na kilku kontynentach rozgrywają równolegle mecze w ramach turniejów Copa America w Stanach Zjednoczonych oraz EURO we Francji.

Dziesięciu graczy na EURO 2016, a trzech na Copa America 2016 - to liczby, które interesują nas najbardziej. Powołań do zespołów narodowych podczas EURO otrzymali kolejno: Rashford, Smalling, Rooney (Anglia), Schneiderlin, Martial (Francja), Schweinsteiger (Niemcy), McNair (Irlandia Północna), Darmian (Włochy), Fellaini (Belgia) oraz De Gea (Hiszpania). Zawodnicy Anglii, Irlandii Północnej oraz Hiszpanii już wrócili do domów, gdyż ich zespoły zostały wyeliminowane z turnieju.

Podczas Copa America będzie dane nam ujrzeć dwóch zawodników - Rojo (Argentyna) oraz Valencia (Ekwador). Turniej w USA rozpocznie się 2 lipca.

*ogólnie daty w tej Fifie są trochę pokręcone. Rozpoczynam wraz z patchem i niestety turnieju EURO 2016 tu w ogóle nie ma, więc wyniki będą takie same jak te z prawdziwych boisk. Copa America natomiast rzeczywiście rozpoczyna się dopiero 2 lipca, więc niekoniecznie zwycięzca będzie ekipa Chile.

Spoiler for Hiden:
FIFA 16 wraz z najnowszym modem od MW. Kariera nie będzie trwała wiecznie - na pewno max do premiery FIFA 17 na PC. Czemu Manchester? Nie wiem - chciałem Real, chciałem Juventus lub Milan, ale ciągnie mnie coś do Premier League.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 13:05:28 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Manchester Utd | #1 Diabelską rewolucję czas zacząć
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2016, 23:33:02 »
Zadam krótkie pytanie n starcie, a co z Euro ? :)

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Manchester Utd | #1 Diabelską rewolucję czas zacząć
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2016, 20:18:07 »
Trochę się skrzywiłem jak zobaczyłem drugą karierę z udziałem Czerwonych Diabłów startującą w tym samym momencie, zarówno rzeczywistym, jak i tym wirtualnym. Lecz po zauważeniu imienia autora, natychmiastowo się uspokoiłem :) United znajduje się obecnie w świetnym momencie do pogdybania i symulacji przyszłych zdarzeń. Chciałbym zacząć już Premier League jak najszybciej, ale widzę, że najpierw będę zmuszony przeczekać wyniki Copa America i cały turniej towarzyski. Chociaż rozumiem i na Premier League czekać będę ile tylko będzie trzeba.
Czy James w tle napisu "piłkarze United" to taka mała podpowiedź? To chyba byłaby już przesada. Jeśli w ogóle macie się wzmacniać, to w obronie. McNair i Love odchodzą do Sunderlandu (jutro oczekiwane potwierdzenie), nie jestem pewien, czy Mourinho uda się ich zastąpić... No może ew. jakimś Laporte, czy innym Varanem ;D Powodzenia Rasivo ;)

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Manchester Utd | #1 Diabelską rewolucję czas zacząć
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2016, 21:30:21 »
Choć nie mam za wiele czasu, by spokojnie siąść i jakoś nigdy nie potrafiłem się wkręcić w czyjeś opowiadanie, to to mnie zainteresowało i postaram się wpadać.
Wrzucaj skróty, bo podoba mi się FIFka. Jeżeli będziesz miał Ibrę to zawsze oglądnę skrót ^-^
" border="0" border="0

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Manchester Utd | LIPIEC #2 Porażka na dwóch frontach!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2016, 23:40:47 »


Lipiec rozpoczął się od głośnego transferu Zlatana Ibrahimovicia z Paris Saint-Germain do Manchesteru United. Szwed to jednak nie jedyne wzmocnienie Czerwonych Diabłów tego dnia.

Na Old Trafford prócz Zlatana Ibrahimovicia zagości także Eric Bailly, były już piłkarz hiszpańskiego Villarreal. Za stopera z Wybrzeża Kości Słoniowej działacze z Manchesteru zapłacili prawie 40 milionów €. Jednak to transfer Zlatana był najgłośniejszy dzisiejszego dnia. Były snajper m.in. Juventusu czy Barcelony nigdy wcześniej nie grał w Premier League - teraz będzie miał ku temu okazję i doda do swojej jakże długiej i bogatej kariery kolejną niezwykle silną ligę. W dorobku zabraknie mu już tylko występów w Bundeslidze, lecz kto wie, czy United nie będzie ostatnim przystankiem Szweda w jego karierze przed powrotem do kraju. Piłkarz już dawno temu zapowiedział, że karierę chce zakończyć tam, gdzie ją zaczął.

Na Old Trafford kwestię transferów ciągle są dalej głośno poruszane - bez przerwy mówi się o przeprowadzce Pogby, jednak ta przygoda wydaje się być dalej zakończenia, niż bliżej. Na dniach Manchester powinien opuścić także Victor Valdes.



Po Zlatanie Ibrahimoviciu kolejnym wzmocnieniem Czerwonych Diabłów został Henrikh Mkhitaryan. United zapłaciło Borussii 40 milionów €!

O transferze Ormianina na Old Trafford mówiło się już od kilku dni i dzisiaj wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Działacze z Dortmundu wzbogacili się na tym transferze o 40 milionów €, co jest bardzo pokaźną sumą pieniędzy.

Mkhitaryan będzie występował w nowym klubie z numerem 22 na koszulce. Pierwszą okazję do ukazania swoich boiskowych możliwości będzie miał 17 lipca w Stanach Zjednoczonych. To tam właśnie Manchester rozpocznie swoje tournee podczas turnieju towarzyskiego.



Kadra została zebrana! Jose Mourinho zabierze do Stanów 27 zawodników i jak sam podkreślił, będzie chciał dać szansę na grę każdemu z nich. Oto pełna lista piłkarzy:

Bramka: De Gea, Romero, Johnstone
Obrona: Blind, Tuanzebe, Poole, McNair, Blackett, Jones, Riley, Borthwick-Jackson, Shaw
Pomoc: Carrick, Fosu-Mensah, Mkhitaryan, Lingard, Mata, Herrera, Goss, Rothwell, Depay, Januzaj, Young, Pereira
Atak: Ibrahimović, Wilson, Keane

Tacy piłkarze jak Rooney, Smalling, Darmian, Martial, Fellaini, Schweinsteiger, Schneiderlin oraz Rashford dostali więcej wolnego ze względu na niedawno zakończoną ich przygodę z EURO 2016. Poza tym w kadrze zabraknie jeszcze dwóch zawodników, którzy reprezentują barwy swoich krajów na Copa America - Valencia oraz Rojo.



Reprezentacja Brazylii z Neymarem na czele zdobyła puchar Copa America 2016 w Stanach Zjednoczonych.

Brazylijczykom noga podwinęła się tylko raz - w drugim meczu fazy grupowej przeciwko Jamajce. Canarinhos przegrali 0:1, jednak później było już tylko lepiej. Seryjne zwycięstwa, by w samym finale spotkać się z obrońcą tytułu sprzed roku - Chile. Tam po bramkach Neymara i Jonasa (dla Brazylii) oraz Vargasa (dla Chile) ekipa Brazylii wygrała 2:1. Brązowy medal przypadł ekipie Kolumbii, która pokonała w meczu o trzecie miejsce Urugwaj, 2:1.

Królem strzelców i zarazem najlepszym zawodnikiem turniej został Neymar. Zdobył on aż 7 goli, a także zaliczył trzy asysty w przeciągu całego pucharu.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE



Dla Manchesteru United turniej towarzyski w Stanach zakończył się na etapie fazy grupowej. Czerwone Diabły zdobyły w trzech meczach cztery punkty, ale było to zbyt mało, by myśleć o awansie.

Wpierw porażka - dość niespodziewana - z Atletico Tucuman. Następnie wyszarpnięty remis z Paris Saint-Germain, by na koniec wygrać z Bayernem, jak się później okazało - z późniejszym triumfatorem tego pucharu. Mimo iż w grupie zdobyliśmy identyczną ilość punktów co mistrzowie Niemiec, to nie bezpośredni pojedynek zadecydował o tym kto znajdzie się w półfinale, a ogólna różnica bramek.

Na turnieju zawiódł nie tylko Manchester, ale także PSG czy chociażby Borussia, która pozwoliła wyprzedzić się w grupie Seattle.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE | REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Cytuj
Pierwsze spotkanie w karierze i porażka. Czy to dobrze wróży temu tematowi :D? Cóż, w spotkanie przeważałem i to bardzo - słupek Ibrahimovicia, poprzeczka Wilsona, świetne parady bramkarza rywala. Mam deja vu - trzeba nauczyć się wykorzystywać sytuacje...



Cytuj
Nie odstawałem w żaden sposób od paryżan. Mecz był wyrównany, ale to ja miałem lepsze okazję, by zwyciężyć. Szkoda, że nie udało mi się ustrzelić coś Zlatanem, no ale trudno. Sytuacja w tej grupie jest skomplikowana. Na razie mam ostatnie miejsce i muszę wygrać kolejny mecz by zagrać w półfinale...



Cytuj
Bayern postawił niesamowity opór. Co prawda pierwsz 70-75 minut było wyrównane - akcja za akcję. Ale po stracie gola rzucili się na mnie jak lew na gazelę - kilka zmarnowanych setek. Niestety wygrana nic mi nie dała - mam tyle samo punktów co Bayern, jednak w tym turnieju liczy się lepsza różnica goli ogólna, a w tej statystyce byłem gorszy od Bawarczyków... Szkoda.



Nazwisk jest kilka - między innymi Mata, Darmian czy Smalling. Jednak Mourinho do tej pory nie zdradził wobec kogo tak na prawdę nie ma planów tu, na Old Trafford.

Najbliższy odejścia wydaje się być Mata, Schweinsteiger, Januzaj, jednakże jak dotąd nie wydano żadnego komunikatu, co do przyszłości piłkarzy. Nawet oni sami nie wypowiedzieli się w tym temacie. Wiadomo natomiast jakie oferty dotychczas otrzymywali piłkarze United w tym okienku transferowym. Najpierw przybyła oferta z Torino, które wyraziło chęć wykupu Fellainiego za 8,5 miliona €. Transfer ten dalej jest rzekomo omawiany, ale nikt zapewne nie będzie starał się zgadnąć jak potoczą się losy belgijskiego piłkarza. Ponadto napływały oferty z Hiszpanii, Niemiec czy Anglii. Głównymi bohaterami tych plotek byli Mata (Swansea, 22,5 miliona €), Smalling (Sevilla, 25 milionów €) czy też Darmian (Bayer 04, szczegóły nieznane, choć mówi się o 20 milionach €).

Dotychczas Old Trafford opuścili Valdes i Powell. Najprawdopodobniej lista ta do końca sierpnia się zwiększy.



Najprawdopodobniej działacze z United nie spoczęli na laurach i mają w planach wydać w tym okienku transferowym kolejne miliony, na kolejnych piłkarzy. Tutaj jednak stawiane jest pytanie - którą pozycję potrzeba naprawdę wzmocnić przed rozpoczynającym się sezonem?

BRAMKA: De Gea (3 lata kontraktu), Romero (2 lata kontraktu), Johnstone (rok kontraktu)
Tu sprawa wydaje się być jasna. David de Gea pozostanie bramkarzem numer jeden, a pozostała dwójka wydaje się być solidnym materiałem na mecze pucharowe lub ewentualną wyrękę w meczu ligowym.

ŚRODEK OBRONY: Poole (5 lat kontraktu), Blackett (rok kontraktu), Bailly (4 lata kontraktu), McNair (rok kontraktu), Smalling (3 lata kontraktu), Tuanzebe (rok kontraktu), Blind (2 lata kontraktu), Jones (3 lata kontraktu)
Na środek obrony mamy aż ośmiu graczy. Na pewno podstawowym stoperem będzie Smalling. Jednakże nie jest wiadome kto będzie mu towarzyszył obok. Mourinho jest rzekomo zafascynowany umiejętnościami i formą Baill'ego. Na ławce Jones oraz Blind, a także dobrze spisująca się młodzież.

PRAWA OBRONA: Darmian (3 lata kontraktu), Valencia (rok kontraktu), Varela (2 lata kontraktu)
Prawdziwy problem zaczyna się na prawej stronie obrony - będący na wypożyczeniu Varela wróci na Old Trafford w przyszłym sezonie. Valencia nie jest typowym obrońcą, ale z przymusu może na tej pozycji występować. Pewniakiem w składzie jest jednak Włoch. Tutaj Jose i reszta sztabu może, a wręcz powinna szukać wzmocnień jeszcze w tym okienku.

LEWA OBRONA: Rojo (3 lata kontraktu), Borthwick Jackson (rok kontraktu), Riley (2 lata kontraktu), Shaw (2 lata kontraktu)
Rojo jest świetną alternatywą na środek obrony, choć w składzie Mourinho bez wątpienia będzie walczył o miejsce w podstawowej jedenastce z Lukiem Shaw. W tym pojedynku górą wydaje się być Anglik. Po turnieju towarzyskim w Stanach wiele mówi się o dziewiętnastoletnim Cameronie Borthwicku Jacksonie, który wywarł na Mourinho ogromne wrażenie.

ŚRODEK POMOCY: Schweinsteiger (2 lata kontraktu), Fellaini (2 lata kontraktu), Herrera (2 lata kontraktu), Goss (4 lata kontraktu), Rothwell (4 lata kontraktu), Fosu Mensah (2 lata kontraktu), Schneiderlin (3 lata kontraktu), Carrick (rok kontraktu), Pereira (2 lata kontraktu),
Wydaje się, że z defensywnym pomocnikiem problemów mieć nie powinniśmy - robiący dobre wrażenie Carrick, solidny Schweinsteiger oraz Fellaini, który może grać i z tyłu, a także na środku murawy. W zanadrzu jest naprawdę wielu graczy i trudno typować to, co w głowie ma tylko szkoleniowiec. Nam wydaje się, że rolę defensywnego pomocnika obierze Carrick bądź Fellaini.

LEWA POMOC: Young (2 lata kontraktu), Depay (3 lata kontraktu), Januzaj (4 lata kontraktu), Martial (3 lata kontraktu)
Lewe skrzydło dzierżyć będzie zapewne Martial na zmianę z Depayem, więc tutaj pozycja jest silnie obstawiona, a przecież w zanadrzu jest jeszcze Young czy Januzaj, którego przyszłości na Old Trafford pewni być nie możemy.

PRAWA POMOC: Mata (2 lata kontraktu), Lingard (2 lata kontraktu), Mkhitaryan (4 lata kontraktu)
Najprawdopodobniej pierwsze skrzypce na prawej flance grać będzie Lingard. Wiemy, że Mata nie jest ulubieńcem portugalskiego szkoleniowca, a Mkhitaryan jest dobrym materiałem na ofensywnego pomocnika grającego tuż za plecami napastnika. Czyżby to właśnie ta pozycja potrzebowała wzmocnień?

ATAK: Wilson (3 lata kontraktu), Keane (3 lata kontraktu), Rashford (2 lata kontraktu), Rooney (3 lata kontraktu), Ibrahimović (rok kontraktu).
Niewykluczone, że Jose Mourinho będzie grał tylko jednym napastnikiem, który będzie Ibrahimović. Rooney jest jego alternatywą, ale wszystko wskazuje na to, że większość sezonu spędzi za plecami Szweda. Jest jeszcze utalentowany Rashford, a także będący w gazie Wilson - w końcu tylko on strzelał bramki dla Manchesteru podczas tournee.

Wydaje się, że potrzeba wzmocnień na całą prawą stronę w szeregach Diabłów - i na obronę, a także skrzydło. Kto mógłby być potencjalnym wzmocnieniem? Pokusiliśmy się na odrobinę spekulacji.

PRAWI OBROŃCY:
Seamus Coleman, (Everton), 27 lat, 15 milionów €
Serge Aurier, (PSG), 23 lata, 19 milionów €
Fabinho, (Monaco), 22 lata, 10,5 milionów €
Nelson Semedo, (Benfica), 22 lata, 4,7 miliona €
Bruno Peres, (Torino), 26 lat, 14 milionów €

PRAWI POMOCNICY:
Riyad Mahrez, (Leicester), 25 lat, 21 milionów €
James Rodriguez, (Real Madryt), 61 milionów €

REJESTRACJA lub LOGOWANIE
REJESTRACJA lub LOGOWANIE



Manchester United pod wodzą Jose Mourinho przegrał walkę z Leicester City o Tarczę Wspólnoty.

Dla portugalskiego szkoleniowca była to idealna okazja, by wmaszerować do szatni Diabłów z przytupem. Niestety plan na dzisiejszy mecz nie wypalił, przez co Lisy zgarnęły pierwsze trofeum w tym sezonie, a Manchester na taką okazję będzie musiał poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Wielkie nadzieje pokładano w powrót wielkich gwiazd drużyny - Martiala, Rooneya czy Smallinga - niestety, nikt z tej trójki nie zagrał tak, by wpłynąć na wynik spotkania.


Cytuj
Początek taki będzie, niestety... Dawno w fifkę nie grałem na legendarnym poziomie, a ten pokazał, że wystarczy wykorzystywać nadarzające się sytuację. Atakowałem częściej, ale z mizernym skutkiem. Mahrez (mam go na oku) boił niezłą siekę po prawej stronie...


Spoiler for Hiden:
Wiem, przerażająco długa wstawka. Ale spokojnie - następne będą zapewne krótsze, znacznie. Tutaj chciałem zmieścić wszystko, co ważne. Wyniki będę przedstawiał także w starym dla mnie stylu, czyli nie będę opisywał każdego meczu z osobna, po prostu dodam coś od siebie pod meczem i tyle. Tarcza Wspólnoty była wyjątkiem.

Odpowiem Wam ogólnikowo, więc bez urazy :P
- skrótów nie będę niestety wrzucał. Pochłonęłoby to zbyt dużo czasu i pracy, a nie chcę poświęcać temu tematowi 4 godzin dziennie, bo bym się zajechał.
- kariera EURO 2016 została wstrzymana ze względów technicznych. Miałem problemy z fazą pucharową i zacząłem w CM16 naprawiać to na własną rękę - jak się okazało, plik zapisu został uszkodzony przez moje zabawy.
- James nie jest żadną sugestią. Fakt, od początku miałem zamiar go ściągnąć na OT, o czym nawet napisałem w którymś z newsów, ale to w sumie Wy zdecydujecie, co robić. U mnie McNair zostaje, no chyba, że zdecyduje się go sprzedać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2016, 01:10:51 wysłana przez Rasivo »

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Manchester Utd | LIPIEC #2 Porażka na dwóch frontach!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2016, 12:01:35 »
Czerwone Diabły nie najlepiej wchodzą w okres przygotowawczy i sam początek sezonu, bo chyba Tarczę Wspólnoty można uznać za start nowego sezonu :) Jedynie jedno zwycięstwo na w sumie cztery spotkania to fatalny bilnas przed inauguracją najsilniejszej ligi świata. Co do transferów to wiadomo, nie miałeś wyboru zrobić fikcyjnie, ale fajnie to wszystko ująłeś. W meczu z Leicester o Tarczę zawiodło chyba wszystko, tak jak napisałeś z niewykorzystanymi sytuacjami bramkowymi.

Tak na marginesie, o wiele bardziej wolę twoje karierki reprezentacyjne niż klubowe :)

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Manchester Utd | SIERPIEŃ #3 Wspaniały start sezonu!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2016, 00:00:56 »


Znakomity, kapitalny, fenomenalny - brakuje słów, by opisać początek sezonu w Premier League w wykonaniu Manchesteru United. Mourinho może zaliczyć swój debiut do bardzo udanych.

Komplet punktów po trzech meczach ligowych - taki scenariusz rysował się w głowach wielu kibiców, ale dziś stał się autentyczny. Zwycięstwa z Bournemouth, Southampton oraz Hull pozwoliły Diabłom uplasować się na drugim miejscu w tabeli, tuż za The Blues, którzy wypadli w sierpniu jeszcze lepiej. Na dodatek sytuację w Premier League uprzyjemniła wygrana w 2. rundzie Capital One przeciwko Bristol. Jose Mourinho w tym meczu pozwolił odpocząć poniektórym podstawowym zawodnikom i po dogrywce ostatecznie zawita wraz z zespołem w kolejnej rundzie pucharu.

Po fatalnym meczu przeciwko Leicester w finale o Tarczę Wspólnoty nad czerwoną częścią Manchesteru znów zaświeciło słońce - czy tym razem zawita na dłużej?



Cytuj
Nie sądziłem, że pójdzie mi AŻ tak łatwo. Byłem zszokowany postawą rywali. Sam nie zagrałem jakichś mega zawodów, ale oni popełniali dziecinne błędy. Powinno skończyć się na wyniku 0:6, no ale cóż - sytuację trzeba wykorzystywać.

Cytuj
Przeciwieństwo meczu z Bournemouth! Baaardzo się męczyłem, by zgarnąć te zwycięstwo. Na szczęście Carrcik odnalazł się jakoś w tym zamieszaniu w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Czy byłem lepszy? Nie wiem, mecz bardzo wyrównany.

Cytuj
Mimo, że nie wystawiłem najsilniejszego składu wiedziałem, że chcę znaleźć się w kolejnej rundzie Capital One. W lidze przecież łatwo nie będzie, więc chociaż tu chciałbym zabłysnąć. No i zlekceważyłem rywali. Jak dotąd najcięższy mecz jaki dane mi było grać w tej karierze. Na szczęście kapitalny Rooney doprowadził mnie do zwycięstwa. Bristol może usprawiedliwiać się tym, że w przeciągu 17. minut straciło dwóch graczy przez kontuzję.

Cytuj
Mega ciężko. Bramka na początku meczu wcale nie wprowadziła spokoju w mojej grze. Grałem chaotycznie, a Hull praktycznie zdominował grę do momentu, gdy strzeliłem drugiego gola. Jesteśmy niepokonani i to z czystym kontem!





Henrikh Mkhitaryan nie zapamięta początku sezonu w Premier League zbyt dobrze. Ormianin nabawił się kontuzji kolana w meczu z Leicester, a dziś wystawiono diagnozę.

W najlepszym wypadku powrót do gry po trzech tygodniach. My zalecamy przerwę miesięczną - tak brzmiały słowa lekarzy Czerwonych Diabłów co do urazu jakiego podczas meczu o Tarczę Wspólnoty z Leicester nabawił się Mkhitaryan, nowy nabytek United.

Jest to pierwsza kontuzja od czasu okresu przygotowawczego w kadrze Manchesteru United. Do tej pory piłkarzy Mourinho omijały wszelakie stłuczenia, lecz tym razem nie okrążyły bokiem byłego pomocnika Borussii.



James Rodriguez, Riyad Mahrez i Séamus Coleman - ci trzej panowie byli łączenie z Old Trafford od kilku tygodni. Teraz wiemy, że klub jednego z nich jasno zaakcentował, że nie zamierza pozbyć się swojego piłkarza za żadną cenę.

Kolumbijski pomocnik Realu Madryt, James Rodriguez - bo o nim mowa w poprzednim akapicie - kilka miesięcy temu zadeklarował, że chciałby zmienić otoczenie, co od razu przykuło uwagę działaczy Manchesteru United. Niestety, dziś władze Królewski i sam piłkarz odmówili kontynuowania jakichkolwiek rozmów z zespołem Jose Mourinho. Nawet wtedy, gdy Czerwone Diabły miały jakoby wykładać na stół ponad 70 milionów €!

Rozmowy natomiast nie urwały się jeżeli chodzi o przyszłość Mahreza (Leicester) i Colemana (Everton). United jest w stanie wyłożyć łącznie na obu zawodników 60 milionów €! Pytanie tylko, czy saga pt. "Kolejne wzmocnienie United" zakończy się w tym okienku transferowym. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że Mahrez ma kosztować Czerwone Diabły przeszło 40 milionów €, a obrońca Evertonu prawie połowę mniej.



Manchester United w niecałe 72 godziny zarobił 62,5 milionów €! Dwóch znakomitych zawodników opuściło Old Trafford, gdyż nie byli w planach Jose Mourinho na obecny sezon.

Od dawna wiadomo, że Juan Mata nigdy nie miał dobrych relacji z Jose Mourinho, a teraz wydaje się, że otoczenie wokół obu panów popsuło się jeszcze bardziej. Zaraz po tym, gdy działacze otrzymali ofertę za Hiszpana zdecydowali się, że lepiej, jeżeli klub opuści zawodnik, aniżeli nowo upieczony szkoleniowiec. Jakież było więc zdziwienie, gdy to Real Madryt zaoferował za pomocnika aż 25 milionów €! Ostatecznie zakończyło się na kwocie o 2,5 miliona wyższej i Mata ostatecznie zasili szeregi ekipy Zizou.

Drugi transfer był nie gwarny jak przenosiny hiszpańskiego gracza do Realu, ale przyniósł jeszcze większe pieniądze. Nic nie wskazywało na to, że Morgan Schneiderlin opuści klub, jednak gdy z ofertą opiewającą na 35 milionów € wyszedł Tottenham władze nie zastanawiały się długo i po konsultacjach z trenerem oraz samym zawodnikiem zdecydowano, że od teraz będzie on graczem Spurs.

Konto Manchesteru United powiększyło się o sporą sumkę - czy to czas, by wyruszyć na polowanie?



Wzmocnienia, na które czekali wszyscy fani Manchesteru United! Władze Czerwonych Diabłów nie szczędzili gotówki - na dwóch graczy, i to jakich, wydali prawie 60 milionów €!

Najpierw dotarła do nas wiadomość o transferze Séamusa Colemana. Do niedawna gracz Evertonu nie mógł dojść do porozumienia z klubem z czerwonej części Manchesteru i rozmowy zakończyły się fiaskiem. Dopiero gdy Manchester zaoferował klubowi 20 milionów €, a samemu zawodnikowi zarobki w graniach 8 milionów € rocznie, kluby doszły do konsensusu. Irlandzki piłkarz podpisał umowę z United do 2021 roku.

Chwilę później oficjalna strona klubu obwieściła, że rewelacja zeszłego sezonu, Riyad Mahrez zasili prawą flankę zespołu. Były klub algierczyka - Leicester City - wzbogaci się na tym transferze aż o 35 milionów €.

Wiadomo już, że Coleman zagra z numerem 2 na plecach, zaś Mahrez numer 8, który do niedawno dzierżył Juan Mata.



W związku ze zbliżającymi się eliminacjami do Mundialu w 2018 roku, Manchester United na swojej strnie internetowej opublikował pełną listę nazwisk, która w okresie od 1 do 7 września pojadą na reprezentacyjne zgrupowania.

De Gea (Hiszpania), Smalling, Jones, Rooney (Anglia), Schweinsteiger (Niemcy), Darmian (Włochy), Blind, Depay (Holandia), Coleman (Irlandia), Ibrahimović (Szwecja), McNair (Irlandia Północna), Mkhitaryan (Armenia), Rojo (Argentyna) i Valencia (Ekwador).

Powyższa lista może ulec zmianie, jeżeli któryś z zawodników odniesie niespodziewaną kontuzję.



Grupy Ligi Europy UEFA rozlosowane! Nas interesuje to tym bardziej, iż w rozgrywkach tych o zwycięstwo rywalizować będzie Manchester United. Z kim zagrają piłkarze Jose Mourinho w fazie grupowej?

Czerwone Diabły trafiły na znacznie niżej notowanych rywali, niż się spodziewano. Na drodze dwudziestokrotnych Mistrzów Anglii staną ekipy FC Zurych (Szwajcaria), Herthy Berlin (Niemcy) oraz Medipolu Basaksehir (Turcja).

REJESTRACJA lub LOGOWANIE



Co jest niewątpliwie jasne, większym zainteresowaniem cieszyło się losowanie grup Ligi Mistrzów. Tu obecni mistrzowie Anglii nie będą mieć łatwego zadania. Wiemy też, że m.in. w Manchesterze, lecz na Etihad zawita polska drużyna - Legia.

Grupy prezentują się naprawdę imponująco - takie spotkania jak Arsenal kontra Barcelona czy PSG kontra Manchester City zawsze elektryzują całą Europę. My, Polacy, mamy także swój akcent w tej edycji Champions League. Po dwudziestu latach posuchy w najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych na świecie pojawia się polski zespół - Legia Warszawa.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Manchester Utd | SIERPIEŃ #3 Wspaniały start sezonu!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2016, 16:40:15 »
Cytat: Rasivo
Real Madryt zaoferował za pomocnika aż 25 milionów €!
Czy ja wiem, czy 25 mln €, to za Matę? Wprawdzie w ostatnich latach nie błyszczy jakoś, jak kiedyś w Valencii i później Chelsea, ale biorąć pod uwagę to, co dzieje się obecnie na rynku transferowym i jeszcze to, jakie kwoty zwykł płacić (przepłacać) Real, można powiedzieć, że to skromne 25 mln €.

Cytuj
- skrótów nie będę niestety wrzucał. Pochłonęłoby to zbyt dużo czasu i pracy, a nie chcę poświęcać temu tematowi 4 godzin dziennie, bo bym się zajechał.
Tuż to 15 min roboty ^-^ Nagrywasz fragmenty pierwszej i drugiej połowy, łączysz w WMM, nie musisz nawet podkładać ścieżki dzwiękowej i uploadujesz na yt. Zresztą sam wiesz, bo przecież wrzucałeś podczas swojego EURO 16.

No cóż, gratuluje wspaniałego staru :laugh: :laugh: ^-^ Szkoda, że nie mogę zobaczyć, co tam Ibra strzelał :laugh: ^-^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 16:40:54 wysłana przez Artur 7 »
" border="0" border="0

Offline Rasivo

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 163
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 08.07.2014r.
  • Gram w: FIFA 18
Odp: Manchester Utd | WRZESIEŃ #4 United dalej niepokonane!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2016, 13:04:56 »


Po świetnym sierpniu przyszedł czas na dobry - choć nie równie rewelacyjny - wrzesień. Czerwonym Diabłom udało się utrzymać miejsce u szczytu tabeli w Premier League, a ponadto awansowaliśmy do 4. rundy Capital One.

Mourinho i jego piłkarze po sześciu meczach w lidze dalej są niepokonani. Gdyby nie fakt, że takim samym wyczynem mogą pochwalić się cztery inne ekipy, byłoby to wyróżniające nas na tle całej ligi osiągnięcie. Niezwykle ważnym meczem było spotkanie przeciwko Manchesterowi City, gdzie w 87. minucie remis gościom uratował Kun Aguero. Później w równie nerwowym spotkaniu przeciw obecnym mistrzom z Leicester także padł remis, co powoli biło na alarm, gdyż styl gry drużyny Mourinho przypominał ten sprzed sezonu. Na szczęście w meczu z Watford wszystko się dobrze ułożył i piłkarze zdobyli komplet punktów.

Zadowalające - choć nie najlepsze - wyniki padały także w innych rozgrywkach. Przez potwornie złą skuteczność w meczu Capital One przeciwko Newcastle gracze United wygrali te spotkanie tylko 1:0, choć wynik powinien być znacznie wyższy. Kompletu punktów nie udało się natomiast zgromadzić w dwóch meczach Ligi Europejskiej - wygrana z Hertha oraz sensacyjny remis z tureckim Medipolem uplasowały podopiecznych Mourinho na drugim miejscu w grupie, co rzecz jasna się może zmienić do końca tych rozgrywek.

Mourinho wprowadził pożądaną świeżość w szeregi Manchesteru United. Zrobił to, co nie potrafili uczynić Moyes oraz van Gaal. Czy piłkarze w końcu obrali odpowiednie tory do odniesienia sukcesów?



Cytuj
Guardiola vs Mourinho! Mecz nieprzeciętny, szybki, twardy. Genialnie na prawej zaprezentował się Coleman, choć uznała, że Rooney wypadł lepiej w tym meczu. Może i faktycznie - cudowna bramka z dystansu, palce lizać. Niestety, w ostatnich minutach daje sobie strzelić bramkę... Pierwsza stracona w Premier League.

Cytuj
Mecz zacięty, bardzo wyrównany. Każda z drużyn miała swoje okazję do tego, by coś ustrzelić. U mnie w składzie kilku zawodników, którzy dotychczas nie dostawali szans na grę. Ogólnie jestem zadowolony z meczu.

Cytuj
Masakra, ten mecz powinien się zakończyć wynikiem 0-5 dla mnie. Gospodarze nie grali NIC, kompletnie. Nie potrafili stworzyć nawet jednej dogodnej sytuacji. Ale powiem Wam - Wilson. Gość co wyrabia, to głowa mała. Może nie gra jakoś fenomenalnie, ale jego skuteczność mówi sama za siebie - licząc mecze towarzyskie, jest to jego trzeci mecz w podstawie i trzecia bramka. Chyba się nie pomyliłem.

Cytuj
Jeżeli jest tu jakiś fan Lisów to przepraszam, ale w tym meczu zagrali jak frajerzy. Kto by myślał, żeby w 75. minucie przy stanie 0:0 grać w obronie na czas, nawet wysoki pressing na nic się zdał. Bali się zaatakować, tylko ja wykazywałem jakąś inicjatywę, by wygrać ten mecz... Ale cóż, na szczęście u mnie mistrzami nie zostaną po raz kolejny!

Cytuj
W końcu swoje prawdziwe oblicze ukazał Mahrez. Nie żeby w poprzednich meczach zagrał źle, nie. Robił niezły wiatr na prawym skrzydle, ale bramkę którą zdobył oglądałem dwa razy. Zakręciłem dwóch obrońców i piękne okno w krótki słupek. Dobrze, że wygrałem, bo tak patrzę, a mógłby to być trzeci remis z rzędu w lidze.

Cytuj
Tak się nastawiłem, że będzie łatwo i przyjemnie :D A tu taki klops... Ledwo wyciągnięty remis. Na szczęście wejścia Mkhitaryana ożywiło grę. Muszę temu piłkarzowi dawać więcej szansy na grę. Może na środku boiska, bo skrzydła są mimo wszystko porezerwowane.






Miesiąc temu Manchester United na rzecz Realu Madryt opuścił Juan Mata. Tym samym hiszpański piłkarz wrócił tam, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. Jaki był jednak powód odejścia Hiszpana z Old Trafford? O dziwo inny, niż byśmy się tego spodziewali.

Wiele osób zastanawiało się jaką przyszłość czeka Matę po objęciu stanowiska szkoleniowca przez Mourinho z którym piłkarz nie miał ciepłych relacji. Nikt nie był więc zdumiony, gdy świat obiegły pierwsze plotki o transferze Juana do innego klubu. Konkretną propozycję przedstawił Real Madryt, a wszystkie strony bez zastanowienia zaakceptowały ofertę i Mata przeniósł się do Madrytu. Sam piłkarz dość formalnie podchodził do tego ruchu i dopiero dziś dowiedzieliśmy się jakie były kulisy tego transferu.

"Choć trudno w to uwierzyć, wiedziałem, że opuszczę United już na początku tego roku. Rozmawiałem z działaczami, z trenerem, którym był wówczas van Gaal i postanowiłem, że podczas najbliższego okienka transferowego będę szukał nowego pracodawcy. Powodem nie był Jose Mourinho z którym przez okres dwóch ostatnich miesięcy dogadywałem się bardzo dobrze. Media wytworzyły między nami ogromny konflikt, a tego nie było." - tłumaczył piłkarz, dodając - "Życzę Jose i drużynie Diabłów wielu sukcesów. Ja rozpoczynam nowy rozdział w swojej karierze, a United zawdzięczam bardzo wiele. Dziękuje."

To, czy wypowiedź byłego piłkarza Manchesteru United jest prawdą może w zasadzie zweryfikować już tylko sam Jose Mourinho, który dotychczas nie zabrał głosu w tej sprawie.


Spoiler for Hiden:
Czy ja wiem, czy 25 mln €, to za Matę? Wprawdzie w ostatnich latach nie błyszczy jakoś, jak kiedyś w Valencii i później Chelsea, ale biorąć pod uwagę to, co dzieje się obecnie na rynku transferowym i jeszcze to, jakie kwoty zwykł płacić (przepłacać) Real, można powiedzieć, że to skromne 25 mln €.
Wiadomo, lecz ja patrzyłem na ten transfer przez pryzmat samej gry, gdzie wyciągnięcie 90 baniek za takiego Higuaina byłoby po prostu niemożliwe. Zapewne Mata przechodząc teraz do innego klubu nie opuściłby United za mniej niż 30-40 baniek, ale to dalej jest gra :P Może w Fifie 17 to zmienią i ceny będą bardziej "normalne" :D

Tuż to 15 min roboty ^-^ Nagrywasz fragmenty pierwszej i drugiej połowy, łączysz w WMM, nie musisz nawet podkładać ścieżki dzwiękowej i uploadujesz na yt. Zresztą sam wiesz, bo przecież wrzucałeś podczas swojego EURO 16.
Zapewniam Cię, że filmy, które ukazywałem podczas swojej kariery EURO nie zajmowały mi podczas montażu 15 minut, a znacznie więcej :P Najpierw nagrywanie najciekawszych akcji, a nawet samych bramek, co zajmie kilka minut (a tu coś się źle nagra, a tam za późno czy za wcześnie, no to trzeba jeszcze raz nagrać). Później konwertowanie, by pliki 30 sekundowe nie ważyły 3,5 GB, zajmuje to kilka minut. Ale jeżeli nie konwertuje teraz, tylko wrzucam do Sony Vegas oryginalne pliki z Bandicam to robię to później. Sam montaż i wycinanie nie jest szybkie, bo staram się, by materiał video wyglądał schludnie (przejścia, podkład dźwiękowy), później render pliku. W SV wyrenderowanie pliku który ma - powiedzmy - 1 minutę i 30 sekund trwa parę minut. No i że mój upload jest jest najwyższych lotów w przeciwieństwie do downloadu muszę i tak skonwertować plik video do mniejszych rozmiarów, co znów zajmuję parę minut. No i później sam upload - wrzucenie pliku ważącego 50 MB potrwa u mnie kolejne kilka(naście!) minut. Sumując nie trwa to u mnie 15 minut :P Fakt, mógłbym odpuścić ścieżkę dźwiękową, przejścia między klipami, by nie wyglądało to jak video z 2007 roku, ale jak mam coś robić na pół gwizdka, to tego nie robię wcale :D. Więc nie wyobrażam sobie, bym powtarzał tą czynność co mecz zważywszy na fakt, że nie mam wakacji. ;D

Nie praktykuje zabawy "koment za koment".

- Dasz radę zrobić coś takiego? To na pewno proste.
- Więc zrób to sam.

Nie pomagam w kwestii grafiki.

Offline ebistal

  • Trener
  • *****
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 611
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 13.06.2011r.
Odp: Manchester Utd | WRZESIEŃ #4 United dalej niepokonane!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2016, 13:32:03 »
Wrzesień rozpoczęty od bardzo ważnego spotkania. Derby Manchesteru, które nie wyłoniły jakiego koloru nabierze miasto. Jak mówisz fenomenalna bramka Rooneya, ale ostatecznie również tracisz i trzeba zadowolić się remisem. Później przyszedł czas na Ligę Europejską, w której skromnie wygrywacie z Herthą, ale wygrywacie, podobnie jka w Capital One Cup. Po meczach pucharowych zmora z początku sezonu, czyli Mistrz Anglii - Leicester City. Lisy także niedały wam sobie wejść na głowę i kolejny raz trzeba zadowolić się remisem. W końcu Czerwone Diabł wrzucają Watford do piekła i wygrywasz na wyjeździe. Cały miesiąc kończysz kolejnym remisem, tym razem w Lidze Europejskiej. Po takich wynikach nie wiem czy do końca można być zadowolonym. Praktycznie same remisy, a chyba cel jest jeden i prosty - Mistrzostwo :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Manchester Utd | WRZESIEŃ #4 United dalej niepokonane!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2016, 13:32:03 »