Autor Wątek: TABELE LIGOWE  (Przeczytany 5164 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2009, 15:23:34 »
Dobra odnosnie ligi krajowej to juz sie nie czepiam.To chcialem wiedziec.

odnosnie fair play. Prosze wiec o zmiane druzyny tego gracza o ile to mozliwe jak najszybciej.

odnosnie rankingu to znam na pamiec te czesc regulaminu i ani slowa w nim dlaczego jest roznica w pozycjach . w zakladce INFO
jest podany ranking i tam jestem na 795 miejscu.
a jak wchodze w RANKING i patrze na ranking wszechczasow to jestem na 436 miejscu , a w rankingu oficjalnym na 395.
Ponawiam swoje pytanie. czy moglbys mi wytlumaczyc czym sie rozni ranking oficjalny od rankingu wszechczasow i co to jest za ranking w zakladce INFO? Skad te roznice? dodam ze gram od lutego w pesleague.pl, wiec nie minelo 3 miesiace, zeby mi sie jakies mecze juz nie liczyly.

a jesli chodzi o bledy w tabeli.. rozumiem, ze tabela moze sie zmieniac, bo jakis tam mecz zostanie zweryfikowany inaczej, czy rozegrany pozniej, czy tam jakis walkower zostanie anulowany.. ja to rozumiem.... ale nie w tym rzecz! rzecz w tym,ze tabela nie moze byc ustawiana z bledami!!! rozumiem, ze wyniki moga byc bez weryfikacji, czasem bledy sie zdarzaja i to jest tez ludzkie, ale jesli kto inny znajduje bledy to nalezaloby je poprawiac na biezaco...bo blad rodzi nastepny blad..
dalej nie wyjasniles mi czemu hanter ma az taka roznice punktowa w bramkach??? -30?? z jego meczow to nie wynika..

msciciel napisal, ze obustronne walkowery 0-3 dla kazdej z druzyn sa niemozliwe, dlaczego niemozliwe?technicznie niemozliwe? dla mnie nie ma roznicy czy jak przegram walkowerem mecz z kims kto chcial grac czy z kims kto nie chcial grac.. efekt powinien byc ten sam, bo ja nie chcialem/nie moglem grac w obu przypadkach!!!

a moze zeby nie bylo zamieszania wprowadzic taka zasade, ze w przypadku obustronnego walkowera, obu graczom wpisywac  do listy meczow 0-3 i odejmowac punkty rankingowe,ale w tabeli ligowej nie uwzgledniac tego meczu w ogole? czyli mecz tak jakby nie odbyl sie  i wtedy obaj gracze maja problem, bo rozgrywaja jeden mecz w sezonie mniej i maja jedna szansze mniej na zdobycze punktowe. To jest troche niezgodne z rzeczywistoscia,ale mysle ze to pomysl do rozwazenia.


Inna rzecz to pilnowanie terminow meczow. co tydzien. jesli nie ma postow o przelozenie czy tam o walkowera, karac bezwzglednie walkowerem. ale nie wymiana wszystkich wynikow gracza na walkowery, bo to jest bez sensu.. po prostu wymiana do konca sezonu meczow na walkowery w ktorych nie uczestniczyl w terminie.sukcesywnie tydzien po tygodniu. a nie hurtem... to troche sie kloci z idea gry. Przeciez gracz moze w pierwszej czesci sezonu np. 2 tygodnie - olac sprawe,bo cos tam. ale pozniej chcialby dokocznyc lige i jest gotowy do gry. Przez to ze nie gral w ciagu dwoch tygodni nalezy mu sie 10 walkowerow dla tych z ktorymi mial wtedy termin,ale jak w trzecim tygodniu zaczyna grac to juz niech gra i nadrabia stracone punkty!!! A jesli gracz dogada sie z graczem w terminie pozniejszym i w imie zasad fair play tamten gracz bedzie chcial rozegrac mecz- nie ma problemu.Ale to powinno dzialac tylko w przypadku jednostronnego walkowera.

 To byloby najlepsze rozwiazanie moim zdaniem, z tym, ze zeby to wprowadzic to potrzeba wiecej uwagi admina, wiecej czasu i poswiecenia, a przede wszystkim systematycznosci i braku skrupolow dla graczy ktorzy w niedziele o 23.45 pisza ze chca grac lige...
co poniedzialek np. opiekun ligi weryfikuje mecze, czyta posty itp itd..
Wtedy rowniez tabela bylaby w miare dokladna,bo po 5 kolejkach kazdy z graczy mialby po 5 meczow rozegranych z wyjatkiem tych przelozonych, dzieki postom...

taki system szybko eliminowalby graczy mniej regularnych, ale przeciez dla takich graczy sa inne turnieje, rozgrywki.

Jesli to nie przeszkadza nikomu i jest taka wola ogolu adminow, moge sie zglosic na takiego opiekuna ktorejs z lig.

Maciek przemysl to co napisalem. pogadaj tam z mscicielem czy innym. Ja wiem ze kazdy z was ma wiecej w zyciu rzeczy do zrobienia niz tylko siedzenie non stop na pesleague.pl i zajmowanie sie tym wszystkim.No ale jak sie cos robi to trzeba to robic dobrze i najlepiej ciagle udoskonalac.

no a z tym zalapaniem sie do ligi jak juz sie zaczela, to swietny pomysl. nie bedzie zamieszania.

POGON SZCZECIN

Offline marynarz

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sie 2006
  • location:
  • Wiadomości: 76
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.08.2006r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2009, 15:54:10 »
Napisz prostso z mostu temat, ze chcesz zostac adminem, a nie prubujesz wytykac jakies bledy, ktorych do konca sam nie rozumiesz... Napisze odrazu, ze nie masz szans, bo po 1 nie znasz, albo nie rozumiesz regulaminu ligi, nie jestes na biezaco z newsami na stronie (dot. wazych spraw) a po 2 wdajesz sie w polemike z adminami :D

Odpowiedzi na nurtujace cie pytania odnosnie regulaminu:
Ranking Oficjlany jak w regulamin jest napisane tworzony jest na podstawie 3 miesiecy tak jakby pracy systemu a nie pojedynczo kazdego gracza...a ranking wszechczasow, tak jak i "dzisiejszy" tygodniowy, miesieczny i roczny swoja nazwa wyjasniaja sprawe :)

Jezeli walkower obustronny mialby wygladac tak jak piszesz to w takim razie jak mialby wygladac walkower na korzysc jednej ze stron ? 6 bramek na minusie ?

Odnosnie pkt ujemnych w rankingu za wo obustronne ostatnio byl o tym news na stronie.

Co do pracy opiekuna ligi zwiazanej z walkowerami, rowniez masz wszystko wyjasnione w regulaminie. "POST O WO MA BYC NAPISANY NAJPÓZNIEJ PRZED  GODZINA 24  PRZEDOSTATNIEGO DNIA DANEJ KOLEJKI ! CZYLI NAJPOZIEJ W SOBOTE" Termin rozegrania kolejek jest do 24:00 w niedziele, natomiast poniedzialek to czas pracy opiekuna nad liga (walkowery)

Gracz moze sobie "olewac lige" do czasu, az otrzyma 1/3 walkowerow czyli okolo 13 meczy moze sobie olac :P (jezeli liga jest 20 osobowa) Po przekoroczeniu tej liczby (13) wszystkie jego mecze zostaja zamienione na wo na korzysc rywala do konca sezonu (jezeli jest to mozliwe)

Jezeli masz jeszcze jakies pytania, zastrzezenia co do regulaminu zapraszam na gg :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 15:57:36 wysłana przez marynarz »

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2009, 16:37:44 »
NIE JESTEM ZAINTERESOWANY BYCIEM ADMINEM!!!

Nikomu nie wytykam bledow, tylko czepiam sie bledow w tabeli, bo mnie to denerwuje? mam prawo byc zdenerwowany jak tabela nie wyglada klarownie? mam prawo o tym pisac w dziale dyskusja?

rozumiem regulami ligi bardzo dobrze,nie do konca sie z nim zgadzam, dlatego tez pisze tutaj swoje propozycje do DYSKUSJI! Jestem na biezaco z newsami, a ze wdaje sie w polemike to chyba wlasnie o to chodzi?od tego jest ten dzial chyba?

nie wytlumaczyles mi marynarzu czym sie rozni ranking z info ,ranking wszechczasow i ranking oficjalny? dodam ze gram 2 miesiace i na kazdym za rankingow jestem na innym miejscu.. zreszta przed chwila na gg sam sie zakreciles i tez juz nic z tego nei rozumiesz

z tym walkowerem to chyba raczej ty nic nie rozumiesz. walkower jednostronny to 3 punkty dla jednej ze stron i bramki 3-0 ,dla drugiej 0pkt i 0-3. nie wiem o co ci chodzilo z tymi 6 bramkami na minusie.

odnosnie pkt ujemnych w rankingu to ja sie nie czepialem. to dobre rozwiazanie.

praca opiekuna ligi jest wyjasniona w regulaminie i doskonale o tym wiem. ttylko nie zawsze tak jest ze opiekun ligi ma czas zeby wszystko zalatwic w poniedzialek, o czym juz sie przekonalem wielokrotnie. to nie jest zarzut do opiekuna ligi, tylko uwaga. wszyscy chyba chcemy zeby ta strona dazyla do profesjonalizmu.

a cytatu z regulaminu nie musisz mi pokazywac, bo znam. ja tylko wprowadzilem swoje uwagi do dyskusji!!!

POGON SZCZECIN

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2009, 10:49:59 »
problem w tym, ze opikun nie ma obowiązku wpisania postów w poniedziałek. Kazdy stara się to robić najszybciej jak moze. Mimo wszytko twoim obowiązkiem jest pisanie postów do soboty.


tak naprawdę powiedz mi ile czasu twoim zdaniem poswieca na lige dziennie? oczywiscie bez grania

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2009, 16:27:40 »
maciek nie wiem ile czasu potrzeba zeby obsluzyc jedna lige. mysle ze jesli chodzi o sama tabele jednej ligi, to nieduzo, moze 1h dziennie? jesli chodzi o wszystkie tabele i wszystkie ligi, to juz na pewno wiecej. ale ty chyba nie zajmujesz sie wszystkimi ligami? no a oprocz tego jest wiele innych rzeczy na tej stronie.

no ale dalej nurtuje mnie pytanie odnosnie miejsc w rankingu..
i co sadzisz o tych moich wywodach odnosnie ligi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 16:31:14 wysłana przez ggman »
POGON SZCZECIN

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 30, 2009, 12:40:36 »
Maciek odpisz cos na temat tych rankingow. czym rozni sie ranking oficjalny od rankingu ktory jest w zakladce INFO? bo w obu jestem na roznych pozycjach.

marzy mi sie liga, ktora jest wolna od graczy ktorzy nie maja czasu na gre albo lekcewaza sobie cos do czego sie zobowiazali.

mysle ze moznaby na biezaco wpisywac walkowery, co tydzien 5 walkowerow za mecze nie rozegrane w terminie i tak do konca sezonu. jesli gracz w trakcie sezonu jakis mecz rozegra w terminie,to za ten mecz nei dostanie walkowerow, glupio tak jak gracze za mecze rozegrane dostaja pozniej walkowery.. to z lekka niesprawiedliwe, szczegolnie jak wczesniej przegrali z graczem.

pozdrawiam maciek i licze na odpowiedz.

POGON SZCZECIN

Offline maciek_pl

  • Twórca Piłki Nożnej
  • *
  • Join Date: Paź 2005
  • location: warszawa
  • Wiadomości: 10960
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 12.10.2005r.
  • www.pesleague.pl
  • Gram w: ...
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 30, 2009, 13:24:22 »
ranking oficilany - ranking z 3 miesiecy liczony od dziś
ranking wszechczasów -  wszytkie pkt jakie kiedykolwiek zdobyles na pesleague.pl
ranking miesieczny - punkty z ostatniego tygodnia
ranking tygodniowy - ranking z ostatniego tygodnia

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2009, 13:46:39 »
rozumiem ,ze ranking oficjalny to ranking z ostatnich trzech miesiecy liczonych do dzis. czyli dzien w dzien mecze z ponad trzech miesiecy do tylu kasuja sie i nie sa brane pod uwage. to rozumiem. ale dlaczego ranking wszechczasow nie zgadza sie z rankingiem oficjalnym w moim przypadku, przeciez gram na stronie od dwoch miesiecy..?????

nastepna sprawa to sprawa rankingu na zakladce INFO? co to jest za ranking? bo w nim tez jestem na innym miejscu, nie wiem czy mnie rozumiesz maciek.. sorry, za te trucie, ale ciagle to jest dla mnie niejasne.
POGON SZCZECIN

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: TABELE LIGOWE
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 30, 2009, 13:46:39 »