Autor Wątek: LIGA PROFESJONALNA  (Przeczytany 4053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
LIGA PROFESJONALNA
« dnia: Czerwiec 09, 2009, 14:30:16 »
WITAM,

mam propozycje do przedyskutowania:

w zwiazku z duza rotacja zawodnikow na stronie pesleague.pl i ciagle problemy z walkowerami i niesolidnoscia graczy chcialbym rzucic pomysl zorganizowania LIGI PROFESJONALNEJ.

LIGA PROFESJONALNA moglaby byc zupelnie oddzielna liga lub moglaby byc liga juz isteniejaca ale troche na innych zasadach (lekko podobnych do LIGI FAIR PLAY):

1) liga bylaby platna, (tu dwie propozycje: a) 100zl przed sezonem zwracane na koniec sezonu, gdy gracz rozegra wszystkie mecze, b) 100 zl, 50 zwracane po sezonie, drugie 50zl, przeznaczone na nagrody czy tam puchary lub rozwoj strony

2)LIGA PROFESJONALNA skladalaby sie z 1 ligi i 2 ligi, trzecia i nizsze moglyby byc tak jak dotychczas darmowe.

3) Mecze w LIDZE PROFESJONALNEJ bylyby specjalnie premiowane, tak zeby zwyciestwo w lidze oznaczalo okolo 600pkt, remis okolo 200pkt , a porazka to minimalne punkty ujemne np. -50punktow.

4) Kazde miejsce w tabeli na koniec sezonu oznaczaloby dodatkowe punkty do rankingu.

5) LIGA PROFESJONALNA powinna miec swoja renome, prestiz i powinna byc traktowana pierwszorzednie. Bo teraz patrzac na mecze z kategorii wyzwan to mozna grac ze slabymi graczami wiele meczow i awansowac w rankingu na 1 miejsce... Moim zdaniem najlepszy gracz RANKINGU PUNKTOWEGO  powienien umiec wygrywac z czolowka, ze wszystkimi graczami, a nie tylko z wybranymi.

6) najwieksza zaleta jest to, ze wszyscy gracze beda pilnowac swoich meczow, kazdy bedzie sie staral grac jak najlepiej, bo bedzie mogl uzyskac duzo punktow rankingowych oraz duzy prestiz, no i stali gracze, ktorzy beda grali w tej lidze, beda sie lepiej znali, bardziej przyjaznili i chetniej ze soba grali, co skutkowac bedzie gra fair play..


WADY:

1) zaraz wszyscy powiedza - zal mi kasy...
2) malolaci powiedza, ze nie maja konta zeby przeslac pieniadze...
3) gracze niesolidni beda protestowac, bo w przypadku wycofania sie z ligi traca pieniadze
4) blokada natury prawnej... na tym opieraja sie admini.. jesli tak jest to jakim cudem wystartowala LIGA FAIR PLAY? zreszta przeslanie pieniadze na konto do ktoregos z adminow a potem je oddanie jest traktowane jako pozyczka, wiec nie bedzie zadnych przeszkod z podatkami itp... zreszta, jesli tego nie mozna zrobic prosze o podanie mi konkretnego paragrafu.
5) jesli jacys gracze beda protestowac ze nie chca grac w takiej lidze to przeciez nikt ich nie zmusza....
6) jestem pewnien ze wielu graczy, szczegolnie stalych dobrych graczy, przystaloby na taka propozycje..., strata pieniedzy jest zludna, gdyz tak naprawde ta LIGA PROFESJONALNA dalej zostalaby liga bezplatna!!!!

prosze o wypowiedzi...

POGON SZCZECIN

Offline msciciel

  • Zarząd
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Lublin
  • Wiadomości: 2908
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 17.09.2005r.
    • http://dark-zone.eu
  • Gram w: ...
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2009, 06:55:33 »
Pomysl walkowany wieloktrotnie i wielokrotnie niewypal. Na lige fair play zapisalo sie 20 osob i skladki byly po 50 i 20 zl a nie po 100zl, przy 100 zl zapisalo by sie pewnie 5 osob. Poza tym odmawiac komus gry w 1 czy 2 lidze bo nie ma 100 zl jest bynajmniej nie fair i jest nie zgodne z filozofia tej ligi, ktora ma zapewniac zabawe jak najwiekszej liczbe osob.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2009, 09:36:49 »
koniec tematu.. kropka...


do fair play zapisalo sie 22 osoby a nie 20, poza tym w fair play kazdy tracil bezpowrotnie pieniadze , a w tej profesjonalnej lidze pieniadze bylyby oddawane i bylyby tylko po to zeby zapewnic aktywnosc graczy. szkoda ze jest tak malo osob, ktore chcialby sie w ogole wypowiedziec na ten temat... widac ze wszystkim pasuje wszystko co tu ejst na tej stronie... tylko dlaczego tyle osob rezygnuje???czy tylko z braku czasu?
POGON SZCZECIN

Offline araghavan

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Kołobrzeg
  • Wiadomości: 33
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2008r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:47:11 »
Mnie się pomysł ggman'a podoba. Aczkolwiek zamiast 100 złotych lepiej byłoby 20 zeta. 100 wg mnie za dużo.

Offline yeyayeya

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 197
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2008r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:52:44 »
No za 20zł to było by dobrze bo 100zł jest za dużo

Offline damian1977

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2007
  • location:
  • Wiadomości: 162
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.07.2007r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:55:04 »
100zł za duzo,mniej moze byc

Offline zajac

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Wrz 2005
  • location: Nowe Miasto nad Wartą
  • Wiadomości: 1860
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.09.2005r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:56:53 »
Bez pieniędzy też można się dobrze bawić. :) Nie róbmy tu drugiego PZPNu. ;)

92Bast

  • Gość
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:25:30 »
Pomysl bardzo fajny, ale 100zl to za duzo i napewno zniecheci wiekszosci graczy.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:34:59 »
jesli chodzi o stawke to przeceiz mozna obnizyc. chodzi o to zeby gracze wiedzieli,ze jak sie wycofaja z rozgrywek to cos straca wiceej niz konto na REJESTRACJA lub LOGOWANIE !! Poza tym te pieniadze beda zwracane, po sezonie,wiec jak to moze zniechecic graczy??? czy to bedzie 20, czy 40 czy 60 , czy nawet 100zl, nikt nie straci jesli nie wycofa sie z rozgrywek. Wszyscy zyskamy, bo liga stanie sie emocjonujaca, mecze beda rozgrywane w terminie, kazdemu bedzie zalezalo. poza tym jesli mecze w lidze bylyby specjalne premiowane punktowo ,zaden gracz nie uzna tego za zly pomysl i kazdemu bedzie zalezalo na grze w lidze... akutalne premiowanie za udzial w lidze uwazam za niewystarczajaca zachete..
POGON SZCZECIN

Offline ciechan78

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2007
  • location:
  • Wiadomości: 191
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.04.2007r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:51:07 »
mysle ze pomysl uprofesjonalnienia ligi jest dobry aczkolwiek 100zl za wpis to zdecydowanie za duzo i tak jak napisal msciciel mysle zeby sie to nie sprawdzilo. Trzeba troche pomyslec i zmienic cos co podniodsloby atrakcyjnosc rozgrywek i oczywiscie jakosc bo mnie tez denerwuje proszenie sie o mecz ligowy bez odzewu a potem walkowery zadna przyjemnosc wiec moze ktos ma jeszcze jakies pomysly???
Ja na miejscu adminow zwiekszylbym zdecydowanie ilosc pkt za mecze wygrane przegrane i remisy troche by to podnioslo jakosc i chec gry.

Offline paxx

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Mar 2007
  • location:
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.03.2007r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:51:51 »
Ja bym zostawił tak jak jest ligi normalnie . ewnetualne jeżeli mial by być jakaś profesjonalna to widzial bym to tak że 20 graczy placi po 20 ,30 zł i z puli dzieli się to na 3-5 najlepszych graczy ,

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:54:44 »
mysle ze pomysl uprofesjonalnienia ligi jest dobry aczkolwiek 100zl za wpis to zdecydowanie za duzo i tak jak napisal msciciel mysle zeby sie to nie sprawdzilo. Trzeba troche pomyslec i zmienic cos co podniodsloby atrakcyjnosc rozgrywek i oczywiscie jakosc bo mnie tez denerwuje proszenie sie o mecz ligowy bez odzewu a potem walkowery zadna przyjemnosc wiec moze ktos ma jeszcze jakies pomysly???
Ja na miejscu adminow zwiekszylbym zdecydowanie ilosc pkt za mecze wygrane przegrane i remisy troche by to podnioslo jakosc i chec gry.


denerwujące proszenie się o mecz ma miejsce tylko do czasu aż nie wyplewimy wszystkich którzy się zapisują i nie grają lub grają tylko w wypadku odnoszenia jakiś sukcesów

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:05:36 »
jesli chodzi o stawke to przeceiz mozna obnizyc. chodzi o to zeby gracze wiedzieli,ze jak sie wycofaja z rozgrywek to cos straca wiceej niz konto na REJESTRACJA lub LOGOWANIE !! Poza tym te pieniadze beda zwracane, po sezonie ...

problemy się zaczną w wypadku utraty tych pieniędzy ...
płatna czy darmowa liga tak czy tak nic się nie zmieni, zawsze znajdzie się ktoś kto straci ochotę do gry lub komu coś wypadnie i nie będzie mógł tyle czasu poświęcić na grę (liga i inne rozgrywki)
nie wspominając już o cwaniaczkach i o takich co są nie odpowiedzialni zapisują się a potem rezygnują bo to team nie ten bo zasady nie odpowiadają itp.
w lidze Fair - Play również byli tacy co nie rozegrali do końca lub nie powinni bo się zapisali do MŚ i tam zrezygnowali (Onos,roszword) według tego co było ustalone nie powinni dostać koszulki czy tam smyczy tylko w drodze wyjątki i chyba ze strachu bo ktoś wpłacił a nie dostanie - zostaną i im wysłane nagrody gwarantowane, jeżeli gwarancją normalnej gry mają być nagrody-upominki lub wizja utraty jakiejś kwoty pieniężnej to my ekipa pesleague.pl nie będziemy zabiegać o takich graczy i grzecznie podziękujemy.

Offline ggman

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lut 2009
  • location: Rotterdam
  • Wiadomości: 96
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.02.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:35:40 »
wiec bezlebub, jak wytlumaczyc fenomen LIGI FAIR PLAY? to ze gra w lidze byla fair, nie bylo problemow z meczami, nikt nie oszukiwal, wrecz szedl na reke , nikt za wszelka cene nie szukal szansy na walkowera, kazdy wpisywal zolte i czerwone kartki , gralo sie naprawde swietnie, byly emocje,kazdy mial w tabeli mniej wiecej tyle samo meczow rozegranych? Co bylo takiego innego w tej lidze od innych lig, rozgrywek???

odpowiedz jest jasna...

czy ktokolwiek z tych osob narzekal, czy byl niezadowolony z zachowania przeciwnikow? nie slyszalem...

A tych graczy bedziesz belzebub eliminowal w nieskonczonosc o ile nie wprowadzicie ciaglosci wynikow, ligi, turniejow i statystyk meczow  w pesie 2010 i nastepnych.. bo wykluczysz gracza w 2009 a gracz sie znowu zapisze w 2010 i znowu bedzie wszystko od poczatku.. nie bedzie statystyk wszechczasow, wiec graczom nie bedzie zalezec ..ale spoko...


jestem za PROFESJONALNA LIGA dla PROFESJONALNYCH GRACZY, obojetnie w jakiej postaci.. jak na razie na tej stronie panuje amatorka, zabawa dla graczy niesolidnych, przejsciowych, ktorzy sie pojawiaja i znikaja... mam czasem wrazenie ze admini i cala ta strona idzie na ilosc  a nie na jakosc i to mnie po prostu boli....




POGON SZCZECIN

Offline olisss

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 04.05.2009r.
  • Czerwona Armia!!
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:35:01 »
Pomysł bardzo dobry ale również uważam iż opłata zbyt duża 20-50zł można zainwestować :) ale admini powinni to obgadać i się zastanowić:)
Na pewno zgłosiłoby się mniej ludzi ale przynajmniej byłaby pewność że każdy chce grać i nie będzie ściemniać!!:)
Pozdrawiam :)
you'll never walk alone

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:36:02 »
odpisałem ci w poście powyżej na Twoje pytanie, każdy chciał dokończyć grę bo to była gwarancja nagrody koszulki i smyczy (oczywiście nie dotyczy to wszystkich) czyli nagrody, upominki itd.
jeżeli chodzi o posty i o bezproblemowe granie ? to samo masz w normalnej lidze - nie biorąc tych pod uwagę którym się odechciało grać i nie mieli dodatkowego bodźca w postaci nagrody że jak dograsz i nie narobisz problemów to coś dostaniesz
kolejna sprawa nie mieliście terminów tzn graliście do zamknięcia całej LFP - w przypadku jednej ligi jest to dopuszczalne ale w we wszystkich rozgrywkach NIE - bo byśmy mieli "burdel na kółkach"


Offline Konst83

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.05.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:05:52 »
Pomysł ciekawy.Popieram.Co do kwoty wpisowego to do negocjacji  :)

Offline saidac

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 14
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.01.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:30:01 »
uważa że pomysł spoko ... tylko nie do końca można wzorować się na lidze Fair Play ... tam grało dwudziestu kilku gracz i to raczej tych "normalnych" i dlatego nie było żadnych przypałów... a nie dlatego że wpłacaliśmy kasę (przynajmniej ja tak myślę )... ogólnie stworzenie ligi prof ma sens i fajnie było by coś takiego stworzyć ... płatna czy nie to już kwestia do przedyskutowania (aczkolwiek uważam że stówka to troszkę za dużo )  ... z drugiej strony kasa zawsze mobilizuje do gry ... ale mysle że większy aspekt w tym wypadku miał by fakt że po prostu nie zapisywali by się do takiej ligi ludzie "z przypadku" z którymi nie ma potem żadnego kontaktu ....
Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez linie obrony samolubnych i tyranie złego bramkarza, Błogosławiony ten, co w imię zwycięstwa i kilku goli, prowadzi słabych przez pole karne,bo on jest stróżem drużyny swojej i panem zagubionych piłek

Offline SEBAKLEJ

  • V - ligowiec
  • **
  • Join Date: Maj 2007
  • location:
  • Wiadomości: 240
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.05.2007r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:41:55 »
nie tedy  droga ------------          lipa-------

Offline maciej307

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2009
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.03.2009r.
Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:11:59 »
Wydaje mi się pomysł jest dobry grałem ligę holenderska i serie a i wielokrotnie miałem problemy z tym żeby kogoś złapać , lecz wydaje mi się ze 100 to troszkę za dozo tu gra sporo młodych ludzi i z taka suma mogą mieć problem .

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: LIGA PROFESJONALNA
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2009, 14:11:59 »