Autor Wątek: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!  (Przeczytany 150776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lolek1

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 263
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.04.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 22, 2010, 17:53:38 »
Czy da się sprawdzić ile zawodnik ma ogólnie strzelonych bramek ?

da sie, gdzies tam w team list chyba..

Offline ryszard

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 22, 2010, 18:51:06 »
Witam!
Mam pytanie (pewnie bardzo naiwne, ale nie umiałem sam znaleźć odpowiedzi).
Otóż kupiłem sobie najnowszą część PES na konsolę PS3 i nie jestem w stanie obecnie "odpalić" trybu Master League.
Tj. sytuacja wygląda tak, iż wchodzę w ten tryb, przechodzę przez kolejne etapy formalne tj. wybór drużyny, poziomu trudności itp. i dochodzę do momentu gdzie mam teoretycznie całe menu z wyborem opcji, jednak aktywne mam jedynie 3: negocjacje, zapis gry i wyjście do top menu. Każda inna opcja, taka jak np. game plan, next game itp. jest wyświetlana "na szaro" tj. nie jest dostępna.
Czy ktoś wie czym to jest spowodowane? Co mam zrobić aby móc rozpocząć grę w tym trybie? Z góry przepraszam jeśli te pytanie wydają się naiwne i były omawiane wiele razy.
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline mar3in

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 22, 2010, 19:39:17 »
Musisz wejść w negocjacie i przeprowadzić transfer

Offline ryszard

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 22, 2010, 20:00:23 »
Musisz wejść w negocjacie i przeprowadzić transfer
Dzięki wielkie !
Wszystko ruszyło.
W poprzedniej edycji nie było takiego wymogu, ale widzę, że wraz z nową odsłoną zmieniły się też reguły poszczególnych opcji :)
Raz jeszcze dzięki.

Offline lolek1

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 263
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.04.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 22, 2010, 23:12:04 »
Dzięki wielkie !
Wszystko ruszyło.
W poprzedniej edycji nie było takiego wymogu, ale widzę, że wraz z nową odsłoną zmieniły się też reguły poszczególnych opcji :)
Raz jeszcze dzięki.

mnie to strasznie denerwuje, powinno byc tak ze tylko jak za pierwszym razem odpalasz master league to tak jest, potem juz nie powinno tego byc bo to jest uciazliwe jak czesto zaczynasz od nowa kariere..

Offline Bujo

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Białystok
  • Wiadomości: 822
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.10.2009r.
  • Jagiellonia & Sivasspor
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 23, 2010, 18:14:12 »
mnie to strasznie denerwuje, powinno byc tak ze tylko jak za pierwszym razem odpalasz master league to tak jest, potem juz nie powinno tego byc bo to jest uciazliwe jak czesto zaczynasz od nowa kariere..

Ale macie problemy.. nie macie już na co narzekać :P ?

A co do ML. Gram Tottenhamem i uważam, że transfery nie są takie strasznie łatwe, ale też nie strasznie trudne. W sumie  kupiłem 4 zawodników bez wystawienia na listy transferowe a byli to A.Cole, Xavi, De Rossi i Higuain. Resztę kupiłem z list transferowych i to jest według mnie kuriozum. Jakim cudem po pierwszym sezonie Barcelona wystawia Villę i Puyola, a Inter Samuela i Julio Cezara na listę transferową ??? Z list transferowych już przed pierwszym sezonem kupiłem D.Milito... Na listach transferowych powinny być jakieś drewniaki a nie tacy zawodnicy. A że mam negocjatora lvl.5 to każde negocjacje z piłkarzem z listy transferowej kończą się sukcesem.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 18:36:57 wysłana przez Bujo23 »

Offline lolek1

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 263
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.04.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 23, 2010, 22:56:27 »
Ale macie problemy.. nie macie już na co narzekać :P ?

tak tylko wlasnie pes sklada sie z bardzo wielu takich malych wkurzajacych pierdólek ktore sprawiaja ze cala gra potem jest uciazliwa

Offline synister

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 24, 2010, 20:49:13 »
Mam pytanie dotyczące ML.
Mianowicie słyszałem ( bo ostatnia wersja PESa w jaką grałem to było 09, później matura, brak czasu, takie tam...)że nie można kupowac piłkarzy, którzy nie należą do żadnej drużyny, a tylko do Reprezentacji. A co będzie jak piłkarz należy do zespołu, dajmy na to, Malagi a ja jej nie wrzuciłem do listy tych klubów, co rywalizują w ML. Czy da się kupowac zawodników z tych drużyn?

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 25, 2010, 10:01:52 »
Znalazłem sposób na ograniczenie możliwości kupowania jakich się nam zamarzy piłkarzy już w 1 sezonie.

Zaczynacie ML (edytujecie pewnie ligi tak by wam pasowały drużyny) i zaczynacie w 2 lidze, później wybieracie lige w której chcecie grać docelowo ( w moich przypadku angielska liga). I praktycznie na starcie nikogo nie kupicie z tego powodu że nikt nie chce się przenosić do drugiej ligi. Dopiero jak ukończycie 2 ligę w pierwszej trójce to przenosicie się do docelowej i możecie coś powalczyć o lepszych piłkarzy.

W ten sposób omijamy drugą upierdliwą sprawę w tej grze, ponieważ na starcie gry piłkarze nawet najlepsi są w miarę tani i można szybko sklecić dream team,a już po jednym sezonie jest lepiej i topowi gracze maja odpowiednia cenę.

Wszystko rozbija się o ranking drużyn zaczynając w drugiej lidzie i dopiero awansując do 1 jesteście nawet np. taki arsenalem gdzies na 150 miejscu w rankingu i nikt do was praktycznie nie chce przyjść. Jednak jeżeli zaczniecie od razu w lidzie docelowej czyli 1 liga ang/hiszpańska czy bundesliga czy co kto tam woli to jesteście w rankingu bardzo wysoko i nie ma problemu z kupowaniem zawodników.


Tak było w 2010 pes w ML zaczynałeś w drugiej i awansowałeś tutaj jest uproszczone i można zaczać od razu w 1 lidzie więc sie nie dziwcie że zawodnicy chcą przechodzić do wielkich klubów.

Ja wole budować od podstaw zespół który ma paru dobrych piłkarzy ale wiekszość jest do wymiany jak np arsenal.

Zostawiłem sobie Van persie,Nasri,Fabregas,Vermaelen,Clichy,Sanga i Arszawin (chociaż niedlugo na sprzedaż bo podstarzały) a reszta do wymiany reszta 1 skladu i rezerwy i mam kogo szukać bo potrzebuje wzmocnień tak samo do 1 skladu jak i na zmiany.
I wcale nie jest tak łatwo,Youth team i młodzi zawodnicy u mnie królują dlaczego? bo zaczynajać od razu w Premier League ( miałem na start 50mln euro i 6 w ranking drużyn na świecie, 10 mln na fanów i 10 mln na YOuth team na start i średnich trenerów 3 mln).Zaczynając w drugiej lidzie (20 mln 156 w rankingu drużyn i wydatki 50 tysiecy na fanów i 50 tysięcy na Youth team i najsłabszych trenerów praktycznie we wszystkim)




Offline ussama

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 26, 2010, 16:21:33 »
Witam. Właśnie skończyłem 1 sezon swoja drużyną. I Jest przerwa między 2010/2011. Pisze, że 5 zawodnikom kończy się kontrakt. Chciałbym podpisać ale nie widze, żadnej opcji aby to zrobić. Mógłby ktoś krok po korku opisać jak to zrobić ??

Offline losiu

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.06.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 26, 2010, 16:59:47 »
Włącz tego zawodnika enterem,potem włącz negotiations i zaznacz opcję pierwszą od góry.

Offline ussama

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 26, 2010, 17:10:53 »
Tyle, że np. Alves ma 2/2 kontrakt, a nie ma takiego czegos jak nego~.

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 17:13:13 wysłana przez ussama »

Offline losiu

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.06.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 26, 2010, 17:31:17 »
Ale nie każdy zawodnik ma negocjonowany kontrakt trzeba najechać na każdego i sprawdzić który chce negocjować.

Offline noski

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 38
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.12.2008r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 26, 2010, 17:34:49 »
Może dopiero co zmienił klub dlatego nie ma negocjacji...

Offline Warmlotek1

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 235
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 15.01.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 26, 2010, 21:55:45 »
Nie masz takiej opcji bo widze w tle napis "no renewal" znaczy gracz nie chce przedlużać kontraktu z twoim klubem i odchodzi.

Offline Proti#13

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location: Ostrów Wielkopolski
  • Wiadomości: 391
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 27, 2010, 00:26:08 »
Słuchajcie ja mam drobny problem.

Najpierw zaczałem arsenalem ML. Od razu w 1 lidze angielskiej byłem w rankingu wszystkich drużyn 6 i bez problemu wszyscy do mnie przychodzili.

Ale z tych czy innych względów musiałem zaczać od nowa i postanowiłem że zaczne od drugiej ligi i awansuje do 1.
Ranking ? 156 druzyna .... i nikogo nie da sie kupić nikt do mnie nie chce przyjsc...dramat chociaż awansowałem do 1 ligi wygrałem puchar FA.
To awansowałem w rankingu o 5 pozycji....jak tak dalej pojdzie to za 50 sezonów kupie kogoś:p Messi bedzie chodził o lasce i smiał sie ze mnie:P

Poza tym mam inny problem.Z forma piłkarzy.Kupiłem za 5 baniek najlepszych trenerów ( sprawdziłem staty forme piłkarzy trener ma na maxa) wiec to nie może być wina trenera.
I od połowy pierwszego sezonu połowa a czasem 70 % zawodników ma strzałki w dół i nie mam kim grać i tak sie dzieje ten sezon a już jestem na polowie drugiego.

Ma ktoś jakaś rade? bo jest to wkurzajace ciagle grac gościami bez formy...rozumiem cześć ale nie prawie wszyscy i prawie caly czas....
Moja Borussia też tak miałą, po dwóch sezonach jestem już na 6 miejscu.
Z tą formą to jest niemały problem. Jak masz ofertę transferu, to każda odrzucona zmniejsza morale zawodnika a forma leci w dół. Nic z tym nie zrobisz... grałem calutki sezon z 9 graczami z minimalną formą, ale dałem radę.

A mój problem jest taki:
Nie potrafię zatwierdzić karty zawodnika w ML. Ustawiam np, Lider obrony i potwierdzam. Wychodzę i niby jest, ale nic się nie dzieje. Piłkarz tej karty nie robi. Jak to kurczę zrobić? :)

Offline rafalon92

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 27, 2010, 01:14:58 »
Jeśli chodzi o formę to nie odrzucajcie ofert, po prostu nic nie róbcie po tygodniu lub dwóch automatycznie będzie odrzucona. Dzięki temu przywiązanie zawodnika do klubu jest bez zmian, a co za tym idzie forma nie spada.

Co do kart to trzeba pod kartą dodać kilka punktów rozwoju(odjąć np 2 z podań, 2 ze strzałów, 2 z obrony itd.).

Po co chodzić skoro można latać?

Offline paczek1262

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 22.10.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 27, 2010, 14:52:50 »
Witam, gram w ML drugi sezon, pierwsza runa - malina, wszystko wychodziło. W drugiej rundzie strzałki ciągle w dół (na 11 mam 8 strzałek w dół) co mecz. Nie wiem od czego to zależy. Może od tego, że nie puszczałem kluczowych zawodników w oknie transferowym? Kurwicy można dostać, nie pamiętam kiedy np Barrios miał strzałkę w górę..

Fakty, odrzucałem oferty, ale co mam teraz zrobić? Już nie wytrzymuję... !

Offline rafalon92

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 54
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 09.03.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 27, 2010, 16:16:46 »
Witam, gram w ML drugi sezon, pierwsza runa - malina, wszystko wychodziło. W drugiej rundzie strzałki ciągle w dół (na 11 mam 8 strzałek w dół) co mecz. Nie wiem od czego to zależy. Może od tego, że nie puszczałem kluczowych zawodników w oknie transferowym? Kurwicy można dostać, nie pamiętam kiedy np Barrios miał strzałkę w górę..

Fakty, odrzucałem oferty, ale co mam teraz zrobić? Już nie wytrzymuję... !
Teraz raczej(mogę się mylić) nic już nie zrobisz, jeśli zawodnik nie lubi twojego klubu to nawet jak będzie cały czas grał np. z fioletową strzałką to pewnie nic to nie da.

Po co chodzić skoro można latać?

Offline KamilM

  • Amator
  • *
  • Join Date: Maj 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.05.2010r.
Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 27, 2010, 17:36:53 »
a moze mi ktos powiedziec jaka jest roznica miedzy normalnym rozwojem graczy a dynamicznym?
podbijam pytanie
i który lepszy?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wszystko o trybie Master League - pytania, odpowiedzi i porady!
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 27, 2010, 17:36:53 »