Autor Wątek: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11  (Przeczytany 7261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline The Stig

  • III - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2009r.
Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« dnia: Listopad 27, 2010, 21:25:17 »
WSTĘP:

Dziś postanowiłem ,że trzeba dokonać obiektywnej oceny nowego PES'a jak i tegorocznej odsłony FIFY. Jak zapewne wiecie rok temu też próbowałem sił w pisaniu czegoś takiego ,ale jako młody i głupi zrobiłem to jak cajmer. W tym roku postaram się wykonać to jak najlepiej ,a więc zaczynamy.

PIERWSZE WRAŻENIE:

Fifa 11


Fifę nabyłem dość szybko ,jednak przez przypadek. Piątek rano pobudka ,nadzieja że kupię nowego PES'a. Tuż po szkole wbijam w Warszawskie METRO kierunek centrum ul.Chmielna i ZONG ,Pes'a nie ma. Pan handlujący od razu proponuje mi nową Fifkę. Coś mnie podkusiło i zakupiłem wersję PC.
(…)
Tuż po instalacji odpalam ikonkę z numerkiem 11 ,wybieram język ,swoją ulubioną drużynę ,poziom i... widzę pana Kakę ,a dokładniej jego plecy. CO JEST? Czy ja prosiłem o włączenie trybu Zostań Gwiazdą? NIE! A najbardziej denerwujące jest to ,że nie można tego nigdzie wyłączyć! Za każdym razem gdy wchodzimy do menu widzimy zawodnika odwróconego do nas plecami. SZALEŃSTWO! Menu? Hmm... Powiedzmy ,że jest przejrzyste i co najważniejsze jest po polsku.

PES 2011

Żeby zdobyć nowego Pro Evo trzeba się nieźle napracować. No ,ale na szczęście mój przyjaciel TORRENTY.ORG nie śpi. Hehe oczywiście żartuje. Dzięki jednej ze stron z aukcjami udało mi się zdobyć używanego PES'a po rozsądnej cenie.
Tak jak w przypadku Fify pierwsze co zrobiłem po instalacji PES'a było włączenie go... FAIL! Jeszcze tylko konfiguracje:  HIGH ,HIGH ,HIGH... sprawdzenie ustawień pada. I lecimy. Dwukrotne kliknięcie w bardzo ładną ikonkę nowego dzieła Konami. I pierwsze na co zwróciłem uwagę to intro. Hmm... Jednak pomińmy ten temat. Poczułem się jakbym był u dziadków i grał przed moim laptopem ,a tymczasem dziadek puszcza swoje operetki w radiu. No ale dobra. PRESS ANY BUTTON... ENTER! No i zaskoczenie Konami zrobiło ładne menu. Wszystko fajnie zrobione ruch prawoskrętny czy coś takiego ,a w tle leci nawet dość ciekawa muzyka. PLUSIK DLA PES'A.

ROZGRYWKA:

Fifa 11

Chelsea – Arsenal ,Stamford Bridge ,pogoda deszczowa. Typowo angielskie klimaty. Rozpoczynam mecz. I widzę powrót żywych trupów. Boże! Drogba na mnie patrzy. No ,ale przynajmniej Zhirkova nie wpuściłem i nie patrzę teraz na pół żywego ruska. Po obejrzeniu pięknych obrazków przedstawiających zawodników i sędziego ,dokonuję pierwszego dotknięcia piłki i... Widzę Fifę. Starą ,wolną fifę w nowej szacie graficznej i z paroma dodatkami. No tak grafika poprawiona ,ruchy zawodników no też są nowe. Animacje dopracowane tak jak obiecało EA no ,ale nie ma emocji. Rozgrywka jest powolna nawet gdy ustawię prędkość meczu na maxa. Zawiedziony wyłączam derby Londynu. I przenoszę się w świat powolnej piłki takiej jak w Fifie. LIGA POLSKA. Mecz Polonia Wa'wa z Legią. I pierwsze miłe zaskoczenie! Gdzieś w tle między źle złożonym komentarzem Szarana i Szpaka słychać polskiego spikera. No i tylko mieć nadzieje ,że zaraz podpalą stadion i mamy polską ligę. Ogólnie rozgrywka fifowa mi się nie podoba. Jest ładna... dość ładna. No ale nie ma tempa gry ,nie ma tej przypadkowości z jaka mamy często do czynienia w futbolu.

OCENA CZĄSTKOWA: 3+

PES 2011

Oczywiście EXHIBITION. Inter vs. Man U! Początek meczu jak w poprzednich Pesach czyli prosty bez żadnych fajerwerków.
(…)
Milito do Eto i... aut. CO JEST?! Aaa... Nowy system podań. Na początku denerwujący. Jednak po chwili się przyzwyczaiłem i zacząłem grać. Po chwili koniec meczu. Co?! Już? I to jest właśnie PES. On wciąga. Kompletnie odcięty od rzeczywistości przegrałem z Manchesterem 0:3. I to oznacza jedno ,jest nowy ,trudniejszy PES. I po co komu było gadanie ,że pes to odgrzewany w mikrofali kotlet? Prawdziwa rewolucja. Nowy system podań ,strzałów ,wysoki poziom ,magia i atmosfera prawdziwego meczu. Dużo tutaj nie mogę powiedzieć. Po prostu rozgrywka w pesie mnie oczarowała.

OCENA CZĄSTKOWA: 5


TO CO MNIEJ WAŻNE ,A JEDNAK WAŻNE.

Fifa 11

Fifa posiada parę bajerów. Tryb Kariery zmieniony ,tryb Zostań Legendą zmieniony. I inne głupoty. Licencje jak to w Fifie są. Na naprawdę sporą ilość lig. Te wszystkie parę bajerów się kumuluję i powstaje kolejna

OCENA CZĄSTKOWA dla Fify: 4=

PES 2011


No tutaj to troszkę Pes odstaje. Oprócz ML ,BaL mamy taki tryb jak Community. Jak na razie nieźle ,ale teraz to już lipa. Licencje... Jak co roku Pes się starał a wyszło jak zawszę mało licencjonowanych lig ,niektórzy zawodnicy nawet nie mają swoich nazwisk. Pes troszkę nadrabia licecją na rozgrywki UEFA Champions League ,European League ,UEFA Super Cup i Copa Libertadores. Jednak przyjemność gry w Lidze Mistrzów grając NORTH LONDON czy LONDON FC nie jest tak przyjemna.

OCENA CZĄSTKOWA dla Pesa: 3+

DZIENNIKOWE PLUSY I MINUSY:


Fifa:
+Pełna Polska wersja
+Licencje
+Ładne rozbudowanie trybu kariery
-Wolne tempo

Pes:

+Szybkie fajne tempo gry
+Atmosfera prawdziwego meczu
+Licencja na poszczególne międzynarodowe rozgrywki
-Brak licencji na ligi

PODSUMOWANIE:


Jedno zdanie. Nowy Pes 2011 mnie oczrował ,a nowy wytwór EA Sports rozczarował. Dziękuje.

OCENA KOŃCOWA:

Fifa: DOSTATECZNY PLUS.

PES: DOBRY. A dla mnie jako fana B.DOBRY.

Offline Kanonier15

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 87
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.11.2008r.
  • Go Go Gunners !!
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2010, 22:33:36 »
Obiektywna ocena to nie jest , widać że fan Pesa .O gustach i guścikach się nie rozmawia,z ocenami się nie zgadzam ale szanuje twoje zdanie.

ps.Podczas pisania unikaj słów ZONK itp. mogłeś użyć ku mojemu zdziwieniu lub coś podobnego ;)  
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 22:44:29 wysłana przez Kanonier15 »
" border="0

-SENDER-

  • Gość
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 14:05:55 »
Obiektywna ocena to nie jest , widać że fan Pesa .O gustach i guścikach się nie rozmawia,z ocenami się nie zgadzam ale szanuje twoje zdanie.
Dokładnie. To nie jest obiektywna ocena, ale brawo za chęci bycia "dziennikarzem"

Offline The Stig

  • III - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Kwi 2009
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.04.2009r.
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2010, 14:36:32 »
Najwidoczniej nie potrafię być obiektywny ;)

No ale Fifa nie jest czarująca. O wiele fajniej się gra w PES'a ,jest ta przypadkowość ,jest ta atmosfera meczowa.

Oczywiście wasze zdanie biorę do serca i obiecuję poprawę na przyszłość.

Offline MichW

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2386
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 21.06.2009r.
  • Od kołyski, aż po grób: Stilon Gorzów ZKS :)
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:08:58 »
Najwidoczniej nie potrafię być obiektywny ;)

No ale Fifa nie jest czarująca. O wiele fajniej się gra w PES'a ,jest ta przypadkowość ,jest ta atmosfera meczowa.

Oczywiście wasze zdanie biorę do serca i obiecuję poprawę na przyszłość.
Dla mnie idealne noty  :) Szcze powiedziawszy jest to obiektywna ocena bo wszędzie Pes nie jest oceniony lepiej od Fify. Ale wszystko moim zdaniem się zgadza, chciałbym zobaczyć twoje oceny z innych konkurencyjnych gier ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 01:10:41 wysłana przez MichW »
Chcesz dorobić sobie na szybko 15$? Pisz GG: 7886524

-SENDER-

  • Gość
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2010, 09:40:56 »
Po prostu wszystkie zalety FIFY przedstawiłeś jako wady, a przypadkowość w PESie pokazałeś jako wspaniałą rozgrywkę. Dla mnie FIFA w tym roku lepsza od PESa chociażby fajnym trybem wirtualnej gwiazdy i meczami 5 vs 5. Gdy zobaczy się jakikolwiek gameplay PESa z youtuba to widać że bramki albo padają po fatalnych błędach bramkarzy, albo po dziwnych strzałach z dystansu, dziwnych bo trudno nazwać normalnymi strzały z 40 metrów gdzie piłka zachowuje się jak by była prowadzona na jakiejś linie. Najbardziej denerwują te strzały z nożyc zza pola karnego. Oczywiście PES ma LM, LE i Copa Lipertadoles (czy jakoś tak) ale to i tak nie zmieni drewnianego gameplaya. Nie jest to tylko moje zdanie, ale także wielu osób w tym roku. Nie piszcie co ja jeszcze robię na tym forum. Jestem tutaj bo mimo to gram dalej w PESa, może nie tak często jak w FIFĘ ale gram bo się przywiązałem.


Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2010, 10:03:50 »
Ja tu przytocze słowa znamienitego niegdyś zawodnika w PESa czyli pana Cesc_ :D

Kupił se on FIFE bo jest ładna, jest fajna, ma pełno licencji, można wybrać albo takie podania jak w PESie 11 albo stary typ podań od nogi od nogi, ale.... po co dzieciaki na necie mają sobie utrudniać grę?? Każdy woli automatyczne podania...

Więc pan Cesc_ tako rzecze do mnie, że FIFA względem PES traci na:
- brak fifaleague - czyli pesleague :) brak tych ludzi, rozmów, meczy itd.,
- brak w FIFA syndromu kolejnego meczu, grasz 2-3 mecze i tyle.. a w PES11 sam to znam włączyłem MasterLeague, aby na 15min pograć Lechem i..... skończyłem grać koło 1 w nocy po 3 godzinach grania (musiałem dojść do okienka transferowe aby kupić nowych piłkarzy a skoro już ich miałem chciałem ich potestować)

to chyba ta najważniejsza różnica - PES może być technicznie słabszy od FIFA ale popatrzcie na różnice twórców KONAMI vs. EA Sports - Ci drudzy to giganci, którzy mają nieograniczony budżet i możliwości i nie potrafią tego wykorzystać aby tchnąć w tą grę "to coś" co sprawi, że będzie tak niewiarygodnie grywalna. A Konami mimo, że to Japończyki ze swoim niezrozumiałym dla Europejczyka sposobem tworzenia gier, filmów, książek itd. potrafią swoje ograniczone zapasy tak wykorzystać, aby wywołać na naszych twarzach rumieniec emocji :)

To dla mnie jest największą wykładnią :)

A tak poza tematem. Czemu NBA2k11 pokonało NBA "ze stajni" EA Sports?? Taka sama sytuacja jak walka PES vs. FIFA.

-SENDER-

  • Gość
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2010, 14:57:46 »
W tym roku nie mam już takiej przyjemności z gry w PESa, gdyż nie potrafie pogodzić się z tymi wszystkimi błędami które psują zabawę. W poprzednich latach przymykałem na to oko gdyż nie było lepszej gry na PC. Teraz jest inaczej. Po kilku meczach w PESa mam ochotę go wyłączyć. Wolę grać niezliczoną liczbę meczy online w FIFĘ. Co prawda nie ma czegoś takiego jak PESLeague co jest sporym minusem, lecz i tak wolę FIFĘ.

Offline ppolska

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2010
  • location: Slupsk
  • Wiadomości: 43
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.11.2010r.
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:39:25 »
ja tam wole obie gry ale na pc gram tylko w PESa poniewarz ta fifa na pc mnie nie przekonala
ale na xboxa pogrywam w fife

Offline kozaczek

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Maj 2009
  • location:
  • Wiadomości: 732
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.05.2009r.
  • Arsenal-Lech-Borussia
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:54:24 »
No więc ja również podzielę się swoimi odczuciami. Nie ukrywam że jestem fanem serii PES ale jak co roku zżerająca mnie ciekawość sprawiła że zakupiłem obydwie gry.

Jako pierwszą dostałem przesyłkę z grą PES 2011 . Więc to praca KONAMI idzie na pierwszy ogień :

PES 2011

Plusy :
- Ciekawe menu
- Licencje na Champions League, Europa League oraz Superpuchar
- Grywalność
- Nowy system podań
- dopracowane elementy graficzne

Minusy :
- Brak licencji na jakiekolwiek ligi ( żadna liga nie była w pełni licencjonowana - nie wszystkie drużyny miały stroje orginalne itp.)
- Słaby soundtrack
- Wciąż nie dopracowany tryb MASTER League
- Brak polskiej wersji językowej (nie rozumiem jak można chcieć być liderem w takiej serii gier - mówię tu o KONAMI - i nie zrobić wersji językowej dla 40 mln potencjalnych klientów , dla państwa w centrum Europy

Fifa 11 :

Plusy:
- Ogromna ilość licencji
- Polska wersja językowa
- Wspaniały tryb kariery
- Dbałość o szczegóły (przedmeczowe pokazówki , itp.)
- Zwyczajne ale bardzo czytelne i intuicyjne w obsłudze menu

Minusy:
- W porównaniu do PES : Fifa bardzo słabo prezentuje się pod względem graficznym
- Powtarzalne zagrania ( przy każdym strzale rzut bramkarza wygląda niemal tak samo )
- Banalna rozgrywka (nie grałem w Fifę od roku 2005 a teraz od razu wybrałem najtrudniejszy poziom i wygrałem 2:1)

Podsumowując :

PES 2011 - moja ocena 4

FIFA 11 - moja ocena 5-


Jednak że po wgraniu paru nieoficjalnych dodatków do PES 11 częściej sięgam po pracę specjalistów KONAMI , jednak ocniając wyłącznie to co wydali twórcy to moim zdaniem lepsza wciąż jest Fifa . W PESie brakuje tej wisienki na torcie (mam tu na myśli licencje)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 15:57:18 wysłana przez kozaczek »
" border="0

Offline lipaaa

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2009
  • location:
  • Wiadomości: 10
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.07.2009r.
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2011, 23:47:09 »
oceniacie fife tak jak każda co rok, poświęcając jej 5 minut grając na beznadziejnej kamerze z automatycznym gameplayem i jeszcze pisząc ze pes jest lepszy graficznie (jest w sieci parę moich screenów po zastosowaniu ULTRA LOD setting takich że byście nie uwierzyli że tak może wyglądać grafika) niestety dla wielu ta edycja to nie jest to samo g*** co zawsze, wystarczy poświecić więcej czasu na wgranie i ustawienie "realistycznej" kamery potem all maual gameplay (oczywiście na padzie a nie jak niedzielny gracz na klawie) i jak zagracie to napiszcie recenzje tylko prawda jest taka ze 90% na manual gameplayu nie da sobie rady nawet na łatwym poziomie a uczyć się odnowa grać w piłkę to wstyd, niestety trzeba to przeboleć kilka godzin wprawy na gałach a potem już tylko klasyk arsenal-chelsea lub barca-real zrobicie parę zajeb*** akcji i zobaczycie ze fifa wygląda momentami jak prawdziwy mecz i gra się na ostrej pi*** przez "90 min"... i zapraszam do mnie do płocka na 42 cale:)

nie zapominajcie ze konsolowa edycja bila pesa na łeb co roku a teraz jak wyszła na pc to wszyscy wołają ze pes jest lepszy... żenada (proponuje tez obejrzeć noty w serwisach z grami od codziennych graczy obu tytułów, poza tym fifa 11 na ps3 dostałą takie noty o których pes będzie mógł pomarzyć i jak tak będzie wyglądała fifa 12 na pc to nie ma o czym rozmawiać)

i to jest obiektywna opinia, bo od 2005 do 2010 roku grałem w pesa i miałem fife w du** za to co wypuszczała na pc, jednak ta edycja zmieniła wszystko, wystarczy patch na kamerę i patch na jeszcze bardziej dopracowany gameplay z fify 11 na ps3 (i jak ktoś ma mocny komp to ULTRA LOD setting) i nie mogę się od niej oderwać nawet na jeden dzień, bo wygląda obłędnie i gra się obłędne, nie wspominając o animacji setkach zagrań jak z prawdziwych boisk, różnych modyfikacji strzałów i podań i tej wisienki czyli licencji... nie ma pesa w tym roku

obejrzyjcie sobie kawałek najlepiej w 720p jak wygląda w tym roku prawdziwa symulacja piłki nożnej

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=0f0568c099bf66bff6ae40586f764666&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=0f0568c099bf66bff6ae40586f764666&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

mam nadzieje ze po tym co zrobiło EA w tym roku na pc, panowie z KONAMI wreszcie się posr*li w majtki i zaczną coś robić a nie kilka lat robienie ludzi w ch*** zresztą tak jak kiedyś EA

i słusznie kolega zauważył że EA przegrało NBA z 2K z FIFA mogło być podobnie ale właśnie tym manewrem z FIFA pokazali że uczą się na błędach i ten rok należy do nich tak jak kilka ostatnich na konsole
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 00:22:37 wysłana przez lipaaa »

Offline ★Blue Boy★

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location: PILICA
  • Wiadomości: 1112
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 22.11.2009r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:14:19 »
PES - symulacja
FIFA - arcade

ja tyle powiem

Przyjmuje zamówienia - szczególy nr gg 6241688!

Offline match11

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 65
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.01.2011r.
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2011, 14:57:17 »
ja jestem troszkę bardziej za pes-em ale fifa ma dużo więcej lig i to wszystkie licencjonowane to jest ta rzecz której brakuje pes-owi

koko39

  • Gość
Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2011, 13:20:33 »
Dla mnie wygrała znowu PES :) . Grałem w FIFA 11 Demo i PES 2011 Demo i są duże wady(chociaż niby gra z konsoli)
-zbyt łatwo strzelić bramkę
-nadal zawodnicy biegają "prosto"
-ma coś w sobie,że nie chce się grać  ;)

A co do PESa
-polepszone podania zwykłe i prostopadłe
-podobno nie zacina się gra online(tak się dowiedziałem)
-wreszcie łatwe rzuty wolne(jak dla mnie)

Znalazłem jeden minus-brak licencji na drużyny  :(  Ale to nie przeszkadza strasznie, bo wychodzą patchy idt.  :)

Pozdrawiam

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pojedynek gigantów. Pro Evolution Soccer 2011 vs. Fifa 11
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2011, 13:20:33 »