Autor Wątek: Wisła Kraków by Windziak© | Wywiad z Bogusławem Cupiałem.  (Przeczytany 70686 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: EURO 2012 - kolejka 3. | Wisła Kraków - by Windziak®
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 09, 2011, 14:31:02 »
Załóż lepiej nowy wątek o Wiśle i tam to pisz :).
Co do nowego trenera to ja jestem za tym Hiszpanem Jimenezem

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: EURO 2012 - kolejka 3. | Wisła Kraków - by Windziak®
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 10, 2011, 17:52:12 »
No nie jest to zły pomysł, ale po prostu nie chciałem rozmywać działu i zachować swego rodzaju ciągłość. Zostanę jednak przy PESie 11, ponieważ patch 6.5 jeszcze dobrych kilka(naście) dni nie wyjdzie...

Wieczorem zakończenie fazy grupowej + podsumowanie i zapowiedzi ćwierćfinałów.

Pozdrawiam :)

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: EURO 2012 - kolejka 3. | Wisła Kraków - by Windziak®
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 10, 2011, 21:43:41 »

Mecze nr 23 i 24

HISZPANIA – BOŚNIA I HERCEGOWINA

IRLANDIA – CHORWACJA

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że ósemkę ćwierćfinalistów, obok Hiszpanii, uzupełni Chorwacja. Po pierwsze – Bośniacy musieli zmierzyć swe siły właśnie z Mistrzami Europy, którzy w dwóch meczach zdobyli aż 9 goli. Po drugie – Chorwaci podejmowali grających już w zasadzie tylko o honor Irlandczyków, więc siłą rzeczy, zwycięstwo było ich obowiązkiem. Na wstępie uspokoję – cud się nie zdarzył i ani Hiszpania nie odpadła, ani Irlandia nie awansowała. By Hiszpania odpadła – musiała przegrać różnicą czterech goli z Bośnią, a do tego Chorwacja musiałaby pięcioma golami pokonać Irlandię. Podobnie, by awansowała Irlandia – Hiszpania musiałaby pokonać Bośniaków czterema golami, a Irlandia wygrać z Chorwacją w takim samym stosunku. Jednak – nic z tych rzeczy!

Mecz Hiszpanii z Bośnią rozpoczął się bardzo nerwowo. Od początku agresywnie zagrały oba zespoły, czego efektem były żółte kartki dla Pique, Nadarevicia oraz Spahicia. Później w ich ślady poszli także inni piłkarze, m.in. Ibricić.
Faul Spahicia przyniósł jednak rzut wolny z bliskiej odległości do bramki Bośni. Do piłki podszedł Santi Cazorla i pięknym strzałem pokonał Hasagicia. Od 23.minuty Bośnia postawiona była pod ścianą.

Dlaczego? Ano dlatego, że w tym samym czasie prowadzenie objęli Chorwaci. Pięknego gola zdobył Eduardo i w tej chwili to Chorwacja była ćwierćfinalistą EURO. Podopieczni Bilicia byli zresztą bliscy podwyższenia, jednak ani w 24., ani w 32.minucie Eduardo nie był już tak skuteczny. Irlandczycy sprawiali wrażenie totalnie zagubionych i zdominowanych, ale też takiego przebiegu tego meczu wszyscy się spodziewali.

Pierwsza połowa nie przyniosła na żadnym ze stadionów zmiany wyniku.

Druga część z kolei to nadal nerwowe poczynania Bośniaków. Kolejne kartki – tym razem dla Berberovicia i Misimovicia.
Irlandczycy zaś, ewidentnie chcieli spłatać figla swojemu rywalowi. Zaczęli drugą połowę odważnie i bardzo szybko przyniosło to gola na 1:1. W 52.minucie świetna akcja Doyle'a. Jego strzał obronił jednak Runje, ale piłka wyleciała poza boisko i Irlandia miała rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, ogromne zamieszanie, piłka wpada pod nogi Doyle'a, ten strzela i mamy wyrównanie. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal Chorwaci są w ćwierćfinale. Mimo to, drużyna chorwacka jakby nieco przygasła. Irlandia zyskiwała przewagę w polu, a widzący co się dzieje Bilić, desygnował do gry Kalinicia. Zmienił on zmęczonego Rakiticia.

W tzw. międzyczasie Bośnia biła głową w mur. Nie byli w stanie pokonać Casillasa, choć mieli ku temu kilka szans.
Tymczasem, Irlandia nieoczekiwanie dopięła swego i zdobyła bramkę na 2:1. Znów rzut rożny, znów wrzutka Lawrence'a, tym razem Doyle strzela głową i Chorwacja w 71.minucie wypada z czołowej ósemki EURO 2012!

Zdesperowany złym wynikiem swojego zespołu trener Bośniaków wykorzystuje limit zmian. Na boisku pojawiają się kolejno Pandza, a później Stilić i Zec. Zeszli z niego Nadarević, Ibricić oraz Misimović. Także hiszpański selekcjoner dał pograć zmiennikom. Na ostatni kwadrans, na dobicie weszli Pedro i Bruno, zastępując Villę i Fabregasa.

82.minuta. Sunie kontra Bośni. Wszystko zaczyna się od podania Stilicia, piłkę ma Dzeko, od razu zagrywa do Zeca, a ten ucieka obronie i pokonuje Ikera Casillasa! Sektory zajmowane przez bośniackich fanów eksplodowały radością!
Chorwaci wciąż bezradni. Vukojević próbował z dystansu, Perisić także, ale raz świetnie spisał się Given, a drugi strzał poleciał daleko od bramki.

Bośnia niesiona dopingiem kibiców idzie za ciosem. Znów kapitalne rozegranie Stilicia, Dzeko i Zeca. Ten ostatni podaje do Ibisevicia... Strzał i bramka!!! 2:1 dla Bośni w 89.minucie! Sensacja! W tym momencie stało się jasne, że to drużyna Safeta Susicia zagra w ćwierćfinale Mistrzostw Europy!

W doliczonym czasie gry, bliskim pognębienia Hiszpanów był Dzeko, ale znakomicie obronił jego strzał Casillas.
Ostatni gwizdek sędziego rozbrzmiał na obu stadionach. Co to oznacza? Przedwczesny finał! Hiszpania wygrywa grupę D i zmierzy się w ćwierćfinale z Niemcami. Bośnia z kolei zagra z sensacyjnym zwycięzcą grupy C – Rosją
.


ZDJĘCIA:
Hiszpania - Bośnia





Irlandia - Chorwacja





Komplet par ćwierćfinałowych:
HOLANDIA – CZARNOGÓRA
FRANCJA – POLSKA
ROSJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA
HISZPANIA - NIEMCY
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2011, 22:06:59 wysłana przez Windziak »

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: EURO 2012 - kolejka 3. | Wisła Kraków - by Windziak®
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 10, 2011, 22:14:11 »

Zola w Krakowie. Liga Mistrzów celem nadrzędnym dla "nowej" Wisły.
Basałaj: trener lada dzień.

Wywiad z Prezesem Wisły Kraków, Bogdanem Basałajem na temat najbliższej przyszłości klubu.


Dziennikarz: W Krakowie widziano dzisiaj Gianfranco Zolę. Wg nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać, był na rozmowie w Wiśle Kraków.
Bogdan Basałaj: Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam.

Dziennikarz: No to z kim negocjujecie?
Bogdan Basałaj: Tak, jak ostatnio mówiliśmy – rozmowy z paroma kandydatami trwają. Za kilka dni wszystko się wyjaśni, bo jesteśmy na etapie ustalania długości kontraktu i wynagrodzenia z jednym ze szkoleniowców. Można więc powiedzieć, że pewne decyzje już zapadły. Jeżeli trener zaakceptuje te nasze warunki – kontrakt zostanie podpisany lada dzień. Jeżeli nie – będziemy dyskutować dalej. I z tym głównym kandydatem, i z innymi trenerami. Żadnego nazwiska na ten moment jednak nie podam. Nie ukrywam, że chcemy „zaklepać” trenera do końca czerwca.

Dziennikarz: Czy to trener z zagranicy, czy z Polski?
B.B.: Mogę powiedzieć, że nie jest to Polak.

Dziennikarz: Czyli wariant z Franciszkiem Smudą, o którym tyle się mówiło swego czasu, odpada?
B.B.: Pan Franciszek Smuda na razie awansował do ćwierćfinału EURO 2012. Myślę, że dla dobra polskiej piłki, nie powinniśmy mu w tej chwili przeszkadzać.

Dziennikarz: Jakie cele postawi Wisła przed nowym trenerem?
B.B: Sprawa jest oczywista. W tym, albo następnym sezonie – awans do Ligi Mistrzów. Nie załamiemy rąk, jeżeli teraz się ta sztuka nie uda. Wiemy już bowiem, że negocjacje z Paljiciem, Boguskim i Bunozą upadły, a co za tym idzie – ci zawodnicy już od lipca nie będą do naszej dyspozycji. Szukamy kilku piłkarzy na różne pozycje, priorytetem jest niemal cała defensywa i napastnik. Druga linia wygląda przyzwoicie...

Dziennikarz: Czy Stan Valckx szuka w Polsce, czy zagranicą?
B.B.: I tu, i tu. Jeśli pytacie mnie o wzmocnienia, to potrzebny jest nam również bramkarz. Odszedł przecież Milan Jovanić, a Sergei Pareiko jest coraz starszy. Na Filipie Kurto chcemy polegać tylko w meczach Pucharu Polski, bądź mniej ważnych meczach ligowych. I na ten moment mogę powiedzieć, że jesteśmy blisko zakontraktowania polskiego bramkarza.

Dziennikarz: A czy ktoś jeszcze może odejść z Wisły Kraków w letnim okienku transferowym?
B.B: A to małe straty już ponieśliśmy? Nie przewidujemy takich ruchów. Oczywiście, że jeżeli wpadnie jakaś dobra oferta za któregoś z zawodników i usatysfakcjonuje ona zarówno nas, jak i owego piłkarza – to na pewno ją rozważymy.

Dziennikarz: A są takie pytania?
B.B.: Oczywiście, że tak. Małecki czy Melikson są w kręgu zainteresowań wielu klubów. Mnie na razie cieszy fakt, że zostaje u nas Dudu Biton.  To dla nas ważna postać. Podobnie jak Osman Chavez. Bardzo żałujemy, że nie udało się dojść do porozumienia z Rafałem Boguskim, który miał niezły sezon. Postanowił jednak nie przedłużać kontraktu. Nasza oferta finansowa go nie satysfakcjonowała.

Dziennikarz: Bogusław Cupiał wesprze Was teraz finansowo? Co z tymi 5 milionami Euro, o których było głośno swego czasu?
B.B: Wolałbym, by to pytanie zadał Pan Panu Cupiałowi.

Dziennikarz: Kto zatem jest w kręgu zainteresowań Wisły? Jacy to piłkarze?
B.B.: Jak już wspomniałem, bramkarz z którym negocjujemy, to Polak. Chcemy zasilić naszą obronę dwoma – trzema zawodnikami. Jednak nie mogę zdradzić, kim oni są. Nie chcę niczego zapeszać, ale w związku z nowym trenerem liczymy na inne wzmocnienia...
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 17:33:46 wysłana przez Windziak »

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
o widzę rusza dość ciekawa kariera  :).. Chodzi o pomysł z Wisłą...

Co do par ćwierćfinałowych..
HOLANDIA – CZARNOGÓRA
Wiadomo że Holendrzy są faworytami .. Jednak nie zapominajmy że Czarnogóra to objawienie turnieju.
Mecz zatem zapowiada się bardzo ciekawie.
FRANCJA – POLSKA
Co ja tu będę dużo pisał.. Polsko spraw sensację!! Mecz na pewno dla Polaków bardzo ważny bowiem pokaże czy stać Nas na walkę z najlepszymi.
ROSJA – BOŚNIA I HERCEGOWINA
Bez wątpienia jest to najrówniejszy pojedynek.. Obie ekipy dysponują zbliżoną kadrą. Co za tym idzie zapowiada się pojedynek myślę najciekawszy mimo że to nie są drużyny z górnej półki.
HISZPANIA - NIEMCY
Przed wczesny finał jak dla mnie.. Niestety jedną z drużyn pożegnamy. Tym bardziej zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.. Niemcy !!! zrewanżujcie się za ostatnie MŚ !!!!

Offline thomas1345

  • Piłkarz C klasy
  • **
  • Join Date: Lip 2011
  • location: Husów (podkarpackie)
  • Wiadomości: 156
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.07.2011r.
  • Gram w: PES 2013
Ja chyba nie dał bym rady prowadzić dwóch karier na raz. Świetnie wkomponowałeś Euro z karierą Wisły, ciekawie to wygląda.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.


Podsumowanie 3.kolejki fazy grupowej EURO 2012

W ostatniej serii spotkań padły 23 bramki. Najwięcej, bo 4, zdobyła Dania, która żegna się z turniejem. Żaden z meczów nie zakończył się bezbramkowym remisem.

Awans do ćwierćfinałów wywalczyły reprezentacje: Holandii, Polski, Francji, Czarnogóry, Rosji, Niemiec, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny.

Za największą sensację należy uznać odpadnięcie Anglii i Włoch. Anglicy skompromitowali się totalnie, Włosi byli bliscy awansu, ale też nie sprostali dwóm teoretycznie słabszym od siebie drużynom. Jak widać – Kraków nie okazał się najlepszą bazą do przygotowań do turnieju. Anglicy ewidentnie przeholowali z imprezowaniem, bo cały czas wyglądali na skacowanych, zaś Włosi chyba zlekceważyli swoich rywali.

Bezwzględnie, mamy na tym turnieju trzech „czarnych koni”. Są to Bośniacy, Czarnogórcy i Rosjanie. Wszystkie te zespoły zdobyły po 6 pkt w swoich grupach. Bośnia sensacyjnie pokonała Hiszpanię, Czarnogóra sprostała Włochom i minimalnie przegrała z Francją, zaś Rosja zdystansowała i Anglię i Niemców, wygrywając swoją grupę.

Nas cieszy fakt, że w gronie ośmiu najlepszych drużyn europejskich jest także reprezentacja Polski. Podopieczni Franciszka Smudy zdobyli w tym turnieju 4 pkt, remisując bezbramkowo w meczu otwarcia z Portugalią, wygrywając 2:0 z Danią i przegrywając, po ciekawym spotkaniu z jednym z faworytów turnieju – Holandią.

Najlepszym strzelcem turnieju nadal pozostaje David Villa, który zdobył do tej pory 4 bramki. Po piętach depczą mu Ibisević, Damjanović, Vucinić, Benzema, Sneijder i Arshavin, którzy mają na swym koncie po 3 trafienia.

Najlepszym podającym jest Czarnogórzec Bosković, po którego zagraniach padły aż 3 gole dla Czarnogóry. Wiceliderem w tej klasyfikacji jest Antonio Cassano, który ma 2 asysty, jednak on już nie będzie miał szans na poprawienie tego wyniku.



Zapowiedź meczów ćwierćfinałowych:

Turniejowa drabinka i zestaw par:





Holandia – Czarnogóra, szanse 70 do 30.
Faworytem bezwzględnie są Pomarańczowi. W ostatniej kolejce, w meczu z Polską udowodnili, że są jednym z pretendentów do mistrzowskiego tytułu. Ich gra wygląda coraz lepiej, dobrą formą błyszczą Wesley Sneijder, Robin van Persie oraz Dirk Kuyt. Czarnogóra ma jednak w swoim składzie nieobliczalnego Mirko Vucinicia, który na pewno niejednokrotnie zagrozi holenderskiej bramce.

Francja – Polska, szanse 60 do 40.
Na pewno to Francuzi są faworytem tej konfrontacji. Trójkolorowi po niemrawym meczu z Italią, zmiażdżyli Szwecję i po dobrej grze pokonali rewelację turnieju – Czarnogórę. Nie można jednak zapominać, że Polska jest gospodarzem turnieju i niesiona wspaniałym dopingiem fanów może sprawić niespodziankę.

Rosja – Bośnia i Hercegowina, szanse 55 do 45.
Rosjanie jako pierwsi zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Wygrali chyba najtrudniejszą grupę EURO i prowadzeni przez swojego lidera, Andriya Arshavina, pewnie zmierzają po powtórkę sukcesu sprzed 4 lat, gdy awansowali do półfinału EURO 2008. Bośniacy to absolutni debiutanci na tak wielkiej imprezie. Grają bardzo ciekawą, ofensywną piłkę, a ich lider Edin Dzeko, przy wsparciu Ibisevicia mogą nas jeszcze nie raz zaskoczyć.

Hiszpania – Niemcy, szanse 55 do 45.
Absolutny hit ćwierćfinałów. Powtórka z finału z EURO 2008, oraz z półfinału MŚ 2010. W obu tych konfrontacjach lepsi byli Hiszpanie. To oni są faworytem tego meczu. Znakomita forma Davida Villi, świetna gra Iniesty i Xaviego, zapowiadają wielkie emocje. Wielkim znakiem zapytania jest jednak postawa Niemców. Ci na razie nieco rozczarowują. Remisy z Ukrainą i Anglią  (uratowany w samej końcówce), oraz minimalne zwycięstwo z Rosją, sprawiają, że drużyna Loewa nie jest najlepiej postrzegana na tych Mistrzostwach. Ale Niemcy to zawsze drużyna, której nie wolno lekceważyć...

Offline DAViDs

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2010
  • location:
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.03.2010r.
Polska trafiła na Francję,ciężko będzie,bo to Francuzi będą faworytem.Ciekawy mecz też zapowiada się pomiędzy Hiszpanią a Niemcami,ja liczę na tych pierwszych  ;)

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.

Manolo Jimenez trenerem Białej Gwiazdy!

Były trener m.in. Sevilli i AEK Ateny, w podpisał kontrakt z Wisłą Kraków. Umowa ma obowiązywać przez 2 lata, z opcją przedłużenia na kolejny okres czasu, zaś hiszpański szkoleniowiec ma zarabiać 500 tys. Euro rocznie. Dodatkową premię dla trenera klub przewiduje za awans do Champions League.


Potwierdziły się więc doniesienia mediów, które od paru dni informowały, że to Jimenez jest jednym z głównych kandydatów do objęcia ławki trenerskiej Wisły po Holendrze, Robercie Maaskancie.

Sam Jimenez na krótkiej konferencji prasowej wyraził zadowolenie z zaistniałej sytuacji i mówił o planach, jakie ma w związku z nowym miejscem pracy.

"Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że obejmuję klub, który ma duże ambicje i stawia sobie wysokie wyzwania. Lubię wyzwania i wiem, jakie nadzieje są wiązane z moim przyjściem do Wisły. Czeka nas ciężka praca od pierwszego dnia, nie ukrywam, że nie mogę się doczekać spotkania z piłkarzami. Wiem, że Wisła została ostatnio osłabiona odejściem kilku piłkarzy. Rozmawialiśmy już z prezesem Basałajem i dyrektorem Valckxem na temat wzmocnień, jakich potrzebujemy by awansować do Champions League. Sam od siebie mogę zagwarantować, że moje kontakty z Sevillą są bardzo dobre. Sygnalizowałem zresztą o tym moim przełożonym. Cel jest ambitny, ale do zrealizowania. Potencjał ludzki w Wiśle jest, by go osiągnąć. Już rok temu Wisła była tego bliska, a wierzę, że tym razem wspólnie nam się uda!"
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 17:34:09 wysłana przez Windziak »

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Ciekawy wybór trenera. Jimenez'a kojarzę choć dawno o nim nic nie słyszałem. Ciekawe jak mu się teraz powodzi w Grecji. Mam nadzieję, że poradzi sobie z Wisłą choć już nie tacy próbowali.

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Jimenez był szkoleniowcem Sevilli, więc takowe doświadczenie ma. W Wiśle na pewno może ukazać swoje zgromadzone doświadczenie w dobry sposób. Ciekaw jestem jak teraz Biała Gwiazda zacznie grać.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.

Mecz nr 25
1/4 FINAŁU
HOLANDIA - CZARNOGÓRA
[Warszawa]

Powiedzieć, że mecz Holandii z Czarnogórą był emocjonujący to kłamstwo. Dlaczego? Bo był to mecz nieprawdopodobny!

Wszystko zaczęło się dość spokojnie, a stroną przeważającą była nieoczekiwanie drużyna z Bałkanów. Swoje okazje mieli Vucinić i Jovetić, jednak znakomicie ich strzały wybronił Vorm.

Pierwsza szansa Holandii wyklarowała się dość przypadkowo, w 20.minucie. Złe wybicie M.Bozovicia, strzał wolejem Emanuelsona i piłka minimalnie minęła celu.
W 26.minucie świetna, indywidualna akcja Sneijdera powinna zakończyć się golem, ale tak się nie stało, gdyż strzał Holendra był bardzo słaby i niecelny.

Trzy minuty później fatalny błąd czarnogórskiej obrony. Piłkę dostaje Emanuelson, zagrywa do Van Persiego, a ten pokonuje M.Bozovicia! 1:0!

Czarnogóra chce szybko odpowiedzieć. Przeprowadzają dobrą akcję, ale po podaniu Vukcevicia i strzale Damjanovicia piłka leci ponad bramką Oranje.

33.minuta, aut dla Holandii. Daleki wrzut w pole karne, Afellay przejmuje piłkę, zastawia się, odwraca się z futbolówką i próbuje strzelać... Świetna interwencja M.Bozovicia!

Końcówka pierwszej części spotkania. 42.minuta, Sneijder świetnie zagrywa do Afellaya, ten strzela po ziemi, błąd popełnia M.Bozović i mamy 2:0! Ogromnie wściekły jest na siebie golkiper Czarnogóry.

Dwubramkowym prowadzeniem faworyzowanej Holandii kończy się 1.połowa.

Na drugie 45 minut Czarnogóra wychodzi już bez Vukcevicia. Za niego na murawie pojawia się Novaković. Pierwszy kwadrans nudny. Bez bramkowych okazji.

62.minuta i mamy gola kontaktowego dla Czarnogóry. Błąd defensywy wykorzystał Damjanović! 2:1!

Parę chwil później, Holandia znów „odskakuje” na dwa gole. Van der Wiel do Van Persiego, który wykorzystuje złe ustawienie obrońców i pokonuje M.Bozovicia... 3:1! Wydaje się, że ten mecz jest już rozstrzygnięty.

W 70.minucie żóltą kartkę otrzymuje Pavicević.
W 76.minucie pierwsza zmiana w Holandii. Wymuszona zmiana, bo kontuzji nabawił się Afellay. Zmienia go Robben. Zmiana także w ekipie Czarnogóry. Batak za Jovanovicia.

79' kolejna kartka dla Czarnogórców. Tym razem dostaje ją Bosković.

80.minuta, genialne podanie Sneijdera do Van Persiego, ten ma trochę miejsca, uderza potężnie z daleka i GOOOOOL! 4:1 dla Holandii!!!
Drużyna Oranje jest już pewna swego, ale po chwili Czarnogóra postanawia jeszcze zaatakować.

84' Płaskie dośrodkowanie z lewej strony boiska, źle interweniuje Vorm, który wybija piłkę rękami przed siebie, prosto na nabiegającego Pavicevicia! 4:2!!

Kolejna wymuszona zmiana w drużynie holenderskiej. Lens za kontuzjowanego Van Persiego.

86' Genialną okazję ma Lens. Czarnogórcy znów pogubili się w defensywie, Lens jest sam na sam, ale kapitalnie broni M.Bozović i wciąż jest 4:2...

89' Niezmordowani Czarnogórcy nadal atakują. V.Bozović dośrodkowuje z linii końcowej boiska. Gubią się Holendrzy... znów jest w polu karnym przytomny Pavicević! GOOL! 4:3! Niebywałe emocje!

Sędzia dolicza aż 4 minuty!

Druga minuta czasu doliczonego... Jedna z ostatnich szans Czarnogóry...
Vucinić ma piłkę, pędzi z nią i dośrodkowuje... niepilnowany jest Damjanović... GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! 4:4!!! Coś nieprawdopodobnego! Ten mecz przejdzie do historii piłki nożnej! Czarnogóra doprowadza do dogrywki!

Pierwsze 15 minut mija bez większych emocji. Oba zespoły są już zmęczone, ale nadal mają po jednej zmianie do swej dyspozycji.

W 107.minucie ogromną szansę miał Vucinić, ale tym razem się pomylił...

115', znów atakuje Czarnogóra. Bosković wrzuca piłkę w pole karne, Damjanović... ponad bramką!
Chwilę później ostatnia zmiana w drużynie Czarnogóry. Peković wchodzi za Drincicia.
117' Niesamowita akcja Holendrów, Emanuelson uwalnia Lensa, a ten się myli...

Mija 120.minuta. Sędzia kończy mecz i zarządza konkurs rzutów karnych!

Zaczyna Holandia...
Do piłki pierwszy podchodzi Lens... I pudłuje!!!
Z drużyny czarnogórskiej, jako pierwszy strzela Damjanović. GOL! 0:1!
Kolej na Emanuelsona... Świetny strzał i bramka! 1:1!
Po chwili niezawodny Vucinić i mamy 1:2!
Arjen Robben to trzeci strzelec Oranje. 2:2!
Do piłki podchodzi Jovetić... Strzela... BRONI VORM!
Kolejny zawodnik to Dirk Kuyt... KAPITALNIE BRONI M.BOZOVIĆ! Wciąż 2:2!
Czarnogóra przed ogromną szansą... Strzela Bosković... Znów lepszy jest Vorm! Cztery serie za nami i mamy wynik 2:2.
Piąta seria. Van Bommel... GOL! 3:2 dla Holandii!
Novaković... 3:3! Pewny strzał!
Piłkę bierze Schaars... GOL! 4:3!
Peković... Bramka! 4:4.
Kto teraz?
Pieters... Pokonuje M.Bozovicia i 5:4 dla Oranje!
V.Bozović... BRONI VORM! Koniec!


Michel Vorm to jeden z bohaterów meczu.

Holandia w półfinale EURO 2012! To był niesamowity mecz! Ogromne emocje przez 120 minut, zakończone niezwykle pasjonującym konkursem rzutów karnych. Wielkie brawa dla Czarnogóry, która dokonała niemożliwego! Mimo że do 84.minuty przegrywała 1:4, doprowadziła do dogrywki i do rzutów karnych. Te jednak lepiej wykonuje zespół prowadzony przez Berta Van Marwijka i to Holandia zagra w półfinale albo z Polską, albo z Francją!


Składy obu drużyn:


« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 19:39:49 wysłana przez Windziak »

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Odp: EURO 2012 - Znamy pierwszego ćwierćfinalistę! --- by Windziak
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 16, 2011, 18:20:46 »
Nie prawdopodobny ten mecz, ale mam nadzieję, że takie mecze na euro może będą. :)

Niestety faworyci wygrali, ale trzeba też oddać hołd Czarnogórcom, którzy zgotowali fantastyczne widowisko wraz z Holendrami.

Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: EURO 2012 - Znamy pierwszego ćwierćfinalistę! --- by Windziak®
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 16, 2011, 18:59:22 »
What a unbelieveable match in quaterfinal of Euro 2012.
Tak by to powiedział jakiś angielski komentator :D.
Oprócz tego meczu ciekawie się zapowiada pojedynek Francji z Polską i Hiszpanii z Niemcami.Bo z tej ostatniej pary raczej wejdzie Rosja.
Oby Hiszpania i Francja,grały dalej, inny scenariusz byłby niespodzianką :).
I bardzo Cię proszę, udziel się w moim temacie ;D.
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: EURO 2012 - Znamy pierwszego ćwierćfinalistę! --- by Windziak®
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 16, 2011, 19:01:00 »
O panie :D :D
Przyznam szczerze, że mecz Milan vs. Liverpool z ubiegłych lat spowodował na mnie wielkie wrażenie, ale tutaj widzę stało się również tak samo.
Skreślana już Czarnogóra potrafiła odrobić trzy bramki i doprowadziła do dogrywki w której bramek nie było i mamy rzuty karne w których " niestety " Czarno górzanie ulegają Holandii.
Bardzo lubię zespół Holenderski, ale tutaj awans należał się Czarnogórze !! :D.

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: EURO 2012 - Znamy pierwszego ćwierćfinalistę! --- by Windziak®
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 16, 2011, 20:07:41 »

Wisła zbroi się na walkę o Champions League!

Bramkarz Sebastian Małkowski oraz obrońca Błażej Augustyn to nowi zawodnicy Białej Gwiazdy. Dotychczas, Małkowski występował w Lechii Gdańsk i związał się z Wisłą 5-letnim kontraktem. Augustyn z kolei występował w Catanii Calcio, a jego kontrakt z krakowskim klubem obowiązywał będzie przez 3 lata.
Wisła zapłaciła za tych piłkarzy około 1 mln Euro.


Sylwetki graczy

Sebastian Małkowski

[ur. 2.03.1987]
Pozycja: Bramkarz
Poprzedni klub: Lechia Gdańsk


Błażej Augustyn

[ur. 26.01.1988]
Pozycja: Środkowy obrońca
Poprzedni klub: Catania Calcio
Wzrost: 194 cm

Obaj to młodzi, ale już doświadczeni gracze. Augustyn ma za sobą niezbyt udany sezon w Serie A. Zanotował zaledwie kilka pełnych występów w Catanii. Małkowski z kolei, bronił bardzo dobrze w zespole Lechii Gdańsk. Wisła już od dłuższego czasu obserwowała tego obrońcę, mniej więcej od momentu, gdy było wiadomo, że z klubu odejdzie Kew Jaliens.

Zespół Białej Gwiazdy czeka jeszcze kilka wzmocnień. Manolo Jimenez zapowiada, że za kilka dni prawdopodobnie zostanie zakontraktowany hiszpański napastnik.
"Potrzebni nam są jeszcze co najmniej 3-4 gracze. Konieczny jest napastnik. Jeden lub dwóch. No i nie możemy się obyć bez choćby dwóch kolejnych obrońców..." - powiedział trener Wisły na konferencji prasowej.

Małkowski będzie występował w Wiśle z numerem 21, zaś Błażej Augustyn zagra z "trójką"
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 17:33:24 wysłana przez Windziak »

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: EURO 2012 - Znamy pierwszego ćwierćfinalistę! --- by Windziak®
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2011, 23:37:25 »

Mecz nr 26
1/4 FINAŁU
FRANCJA - POLSKA
[Gdańsk]

Składy:

Od samego początku to Francja była stroną dominującą. Bramkę mogliśmy stracić już w 1.minucie. Genialne rozegranie Hoarau do Nasriego i uratował nas Wojtek Szczęsny.

W 6.minucie bliski szczęścia był Hoarau, ale znów kapitalnie spisał się polski bramkarz.
Biało-Czerwoni stłamszeni, szukają swojej szansy. Wspierani szaleńczym dopingiem, ale nie potrafiący wyjść z własnej połowy. To Francja rządzi i dzieli na boisku. Polacy nastawieni na kontrę...

I wreszcie taką udaje się przeprowadzić. 13.minuta Brożek ucieka lewą stroną, dośrodkowuje, a tam nabiega Czarek Wilk... fatalnie jednak pudłuje w 100% sytuacji! Ogromna szkoda! Wielkie szczęście Llorisa!

Ten jednorazowy zryw polskiej husarii mocno podrażnił „Trójkolorowych”, którzy z każdą chwilą atakują coraz śmielej.
W 17.minucie mają rzut wolny. Piłkę uderza Yoann Gourcuff... Znów znakomicie Wojtek Szczęsny!
25.minuta, znów piłkę mają Francuzi. Szybka klepka Evra do Nasriego, ten do Maloudy... Malouda uwalnia Gourcuffa... a on mija naszych obrońców... Strzal i bramka! 1:0 dla Francji! Cóż za niesamowita akcja podopiecznych Laurenta Blanca! Trybuny ucichły. Polacy trochę podłamani.

Na szczęście Francja nie idzie za ciosem. Ewidentnie spowalnia grę, ale też jest na tyle konsekwentna, że na niezbyt wiele mogą sobie pozwolić nasi zawodnicy.

Dopiero w 38.minucie, świetny rajd Błaszczykowskiego kończy się strzałem, niestety niecelnym.
Chwilę później swoją szansę ma Obraniak. Skutecznie przedziera się lewą flanką, płasko dośrodkowuje... nabiega Kuba Błaszczykowski i strzela prosto w Hugo Llorisa! Nieprawdopodobne! Cóż za pech Biało-Czerwonych!

45', znów Ludovic Obraniak atakuje lewą stroną. Pędzi za nim Sagna, Ludo dogrywa do „Brozia”, strzela.. jest zablokowany, ale poprawia... Błąd Llorisa! GOL! 1:1! Bramka do szatni dla Polski! Co za radość! Wracają nadzieje! Brawo!
Sędzia kończy pierwszą połowę.

Na drugą Polacy wychodzą bardzo zmotywowani. Efektem jest agresywna gra. Kartkę łapie Łukasz Piszczek.
W 53' po dobrej akcji Kuby, strzał Obraniaka niestety jest niedokładny i piłka mija bramkę Llorisa. Dość wyraźną przewagę mają Polacy. Blanc się wścieka, bo widzi, że jego drużyna gra dość nieporadnie.

64.minuta, kolejne znakomite rozegranie trójki: Błaszczykowski – Obraniak – Brożek. Strzela ten ostatni... minimalnie obok!
W 69.minucie kartkę otrzymuje Jodłowiec. Bardzo agresywna gra Polaków. Ale widać w tym jakiś cel – błyskawicznie rozbijamy w zalążku jakiekolwiek próby ataku Francuzów.
Pierwsze zmiany. Diaby za Gourcuffa, a Grosicki za Obraniaka.

W 78.minucie dobra okazja Hoarau, ale strzał jest fatalny.
Kolejna kartka dla polskiego zawodnika. Tym razem żółtko łapie Arek Głowacki. Rzut wolny dla Francji. Diaby prosto w mur, poprawia jeszcze Remy... fenomenalnie Szczęsny!! Wspaniała postawa Polaka w tym meczu!

Dogrywka coraz bliżej. 84.minuta. Kolejna okazja dla „Le Blues”. Hoarau dostaje piłkę, wybiega sam na sam... nie trafia! Ależ mamy szczęście!

Dwie minuty do końca. Rzut rożny dla Polski. Dośrodkowanie. Bardzo złe. Wybijają Francuzi, ale po chwili błąd jednego z obrońców, konkretnie Ramiego. Piłka wpada w jakiś dziwny sposób pod nogi Jodłowca, który jest niepilnowany. Przymierzył. Strzelił... GOOOOOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Polski!!! Niebywała historia! Co za bramka! Szał na trybunach! Jesteśmy o krok od półfinału!

Szybko ingeruje Blanc. Ma mało czasu, ale desygnuje do gry Benzemę i Valbuenę. Schodzą z boiska Remy i Malouda. U nas także zmiana. Wiślak za Wiślaka. Melikson za Wilka. Czasu jest coraz mniej.

Sędzia dolicza 3 minuty. Polacy świetnie się bronią. Francja nie jest w stanie stworzyć sytuacji. Ależ doping kibiców. Wszyscy stoją i wpatrują się w sędziego... Mija trzecia doliczona minuta... Arbiter patrzy na zegarek. OSTATNI GWIZDEK! Francuzi płaczą! Co za tryumf Biało-Czerwonych! Nieprawdopodobne! Jesteśmy w półfinale i mamy okazję do wielkiego rewanżu za rozgrywki grupowe – z Holandią!


« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 14:52:40 wysłana przez Windziak »

Offline Kuchar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2008
  • location: Bytom
  • Wiadomości: 57
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.05.2008r.
  • Zapraszam www.fcbobrek.net
    • FC BOBREK
Opiszę od momentu zatrudnienia nowego trenera ;)

Prezes Wisły Kraków, Bogdan Basałaj postanawia zatrudnić Manolo Jimeneza..Ten wybór myślę był najbardziej przemyślany. Były trener m.in. Sevilli i AEK Ateny ma na pewno spore doświadczenie i bez wątpienia ono się przyda w pracy z Wisłą. Sam trener stwierdził że praca w Polsce będzie kolejnym wyzwaniem. Cieszy mnie fakt że trzyma kontakty z Sevillą co na pewno może okazać się pomocne.

Nie mija chwila a już pierwsze wzmocnienia Białej Gwiazdy stają się faktem..
Sebastian Małkowski ( Lechia) - W końcu Wisła stawia na Polskiego golkipera, nie powiem że może okazać się to strzałem w "10" .. Bramkarze polscy bez wątpienia mamy dobrych !!!
Drugim wzmocnieniem Błażej Augustyn - Cieszę się że wraca do Polski i będzie grał w Wiśle.
Przyda się defensor który talent szlifował we Włoszech..

Ogólnie cieszy mnie postawa Wisły!!!! W końcu kupują Polaków!!!! Brawo Manolo że wierzy iż Polak też potrafi.. Pomysł z Hiszpańskim napastnikiem jak najbardziej trafny o ile nie będzie to jakiś "IVAN STOJANOV"

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Wspaniałe chwile dla polskiej piłki. Mecz bardzo emocjonujący, okazję mieli Polacy i Francuzi, lecz my przechodzimy dalej  ;D

Brawo Polska
Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

Offline Jaro9

  • Junior
  • *
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 106
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.06.2009r.
Haha niesamowite! Jodła bohaterem :D Piękne chwile, awans do 1/2....ciekawe co stanie się później

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer