Autor Wątek: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat. The End..  (Przeczytany 112730 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 28, 2011, 16:40:03 »
1. Jestem za góra 2 mln euro max!.
Jeśli patrzeć na budżety klubów w rzeczywistości:
prowadzona przeze mnie Lechia miała przed sezonem około 22 mln złotych! - ale to cały budżet klubu nie tylko na transfery (z tej kwoty trzeba odciągnąć pensje dla sztabu,zawodników i inszych pracowników klubu takich jak np. ogrodnik;stroje,transport, utrzymanie ośrodka szkoleniowego -prąd etc., stadionu czy innych rzeczy. )
ŁKS Łódź - około 5 mln zł
Legia Warszawa - około  65 mln zł

3 miliony euro to przy obecnym kursie 13,5 milionów złotych.
2 miliony euro to przy obecnym kursie 9,01 milionów złotych.
1,5 miliona euro to przy obecnym kursie 6,8 milionów złotych.


Myślę, że dwa mln byłoby to dla wszystkich sprawiedliwe i realne.

Co więcej. Najdroższym w historii ekstaklasy sprzedanym zawodnikiem jest Adrian Mierzejewski 5,25 mln euro.
Kupiony natomiast Ivica Vrdoljak do Legii Warszawa za 1,5 miliona Euro.

Wszystkie kluby łącznie wydały około 6 milionów euro na kupno piłkarzy.  Powtarzam łącznie!

A wy tu chcecie wydawać 10 mln euro w jednym okienku i to jako jeden zespół? Ocipieliście czy co?

2.  Jak miewa się sprawa z kupnem zawodników z Ekstraklasy? Chciałbym powiedzmy zakupić sobie Macieja Sadloka z Polonii Wa-wa, kosztuje 1,4 mln euro. Czy tak jak w przypadku wypożyczeń mam dogadać się z danym menedżerem? Czy wtedy ten menedżer może sobie pod-windować cenę zawodnika uważając go powiedzmy za gwiazdę swojego zespołu i za 2 miliony go dopiera sprzeda?

3. Co do dochodów. Jestem za tym, aby była ustalona równa cena biletów dla wszystkich klubów powiedzmy tam 45 zł (nie wiem nie chodzę na mecze). I jeśli mecz rozgrywał by się pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań, na stadionie Legii o pojemności 31 tyś ludzi to dochód  z biletów wynosił by około 1,4 mln zł = 310 tyś euro ?
Tylko tak się zastanawiam czy powiedzmy inne kluby nie byłyby poszkodowane takie chociażby Podbeskidzie gdzie ich stadion pomieści tylko 4,2 tyś osób.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 16:47:17 wysłana przez thekrzychu »

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 28, 2011, 17:39:13 »
1. Jestem za góra 2 mln euro max!.
Jeśli patrzeć na budżety klubów w rzeczywistości:
prowadzona przeze mnie Lechia miała przed sezonem około 22 mln złotych! - ale to cały budżet klubu nie tylko na transfery (z tej kwoty trzeba odciągnąć pensje dla sztabu,zawodników i inszych pracowników klubu takich jak np. ogrodnik;stroje,transport, utrzymanie ośrodka szkoleniowego -prąd etc., stadionu czy innych rzeczy. )
ŁKS Łódź - około 5 mln zł
Legia Warszawa - około  65 mln zł

3 miliony euro to przy obecnym kursie 13,5 milionów złotych.
2 miliony euro to przy obecnym kursie 9,01 milionów złotych.
1,5 miliona euro to przy obecnym kursie 6,8 milionów złotych.


Myślę, że dwa mln byłoby to dla wszystkich sprawiedliwe i realne.

Co więcej. Najdroższym w historii ekstaklasy sprzedanym zawodnikiem jest Adrian Mierzejewski 5,25 mln euro.
Kupiony natomiast Ivica Vrdoljak do Legii Warszawa za 1,5 miliona Euro.

Wszystkie kluby łącznie wydały około 6 milionów euro na kupno piłkarzy.  Powtarzam łącznie!

A wy tu chcecie wydawać 10 mln euro w jednym okienku i to jako jeden zespół? Ocipieliście czy co?

2.  Jak miewa się sprawa z kupnem zawodników z Ekstraklasy? Chciałbym powiedzmy zakupić sobie Macieja Sadloka z Polonii Wa-wa, kosztuje 1,4 mln euro. Czy tak jak w przypadku wypożyczeń mam dogadać się z danym menedżerem? Czy wtedy ten menedżer może sobie pod-windować cenę zawodnika uważając go powiedzmy za gwiazdę swojego zespołu i za 2 miliony go dopiera sprzeda?

3. Co do dochodów. Jestem za tym, aby była ustalona równa cena biletów dla wszystkich klubów powiedzmy tam 45 zł (nie wiem nie chodzę na mecze). I jeśli mecz rozgrywał by się pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań, na stadionie Legii o pojemności 31 tyś ludzi to dochód  z biletów wynosił by około 1,4 mln zł = 310 tyś euro ?
Tylko tak się zastanawiam czy powiedzmy inne kluby nie byłyby poszkodowane takie chociażby Podbeskidzie gdzie ich stadion pomieści tylko 4,2 tyś osób.


2 mln max? Przeciez my nic nie kupimy, dosłownie nic.. Nawet kilka przeciętniaków z overallem 70 będzie trudno zakupić.

Ja jestem za budżetem między 5 a 10 mln.
" border="0

Offline shady1990

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 13.08.2008r.
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 28, 2011, 18:15:29 »
2 mln max? Przeciez my nic nie kupimy, dosłownie nic.. Nawet kilka przeciętniaków z overallem 70 będzie trudno zakupić.

Ja jestem za budżetem między 5 a 10 mln.
no ale to bez sensu taki budzet jak chcieliscie takie budzety to trzeba było grac angielska lige..

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 28, 2011, 18:20:41 »
no ale to bez sensu taki budzet jak chcieliscie takie budzety to trzeba było grac angielska lige..
omg.

To zróbmy ankiete/głosowanie kto jest za jakim budżetem i tyle :)
" border="0

Offline BodzioOps

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
  • Nigdy się nie poddawaj..
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 28, 2011, 18:34:06 »
omg.

To zróbmy ankiete/głosowanie kto jest za jakim budżetem i tyle :)

Ankieta jest.

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 28, 2011, 18:45:52 »
Ja jestem za 10 mln. Wykluczyłbym najmocniejsze drużyny z poszczególnych lig (mogę to zrobić ja, żeby odciążyć Bodzia) i wtedy jazda z transferami. :)
" border="0

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 28, 2011, 19:07:09 »
Ja jestem za 10 mln. Wykluczyłbym najmocniejsze drużyny z poszczególnych lig (mogę to zrobić ja, żeby odciążyć Bodzia) i wtedy jazda z transferami. :)

A czy Levante, Newcastle United czy powiedzmy Montpellier HSC (te drużyny obecnie zajmują bardzo wysokie miejsca w ligach) są wg. Ciebie najmocniejszymi drużynami?

Chcesz je całkiem wykluczyć z OFa? Jeśli tak to powodzenia  :o

Dobra, powiedzmy taki Real Madryt wykluczymy. A co jeśli chciałbym kupić Antonio Adána ? Który wart jest w okolicach 750 tyś - 1 mln euro. ?!


2. Wiecie co? Niektórzy zawodnicy w stosunku do obecnej ceny mogą być bardzo beznadziejnie zrobieni.
Np Charlie Adam - w PES 11 miał tylko 67 ovr, a wart przed poprzednim sezonem EPL był około 3 miliony Euro,
po doskonałym sezonie w Blackpool, i kupieniu przez Liverpool ma obecnie overall 83 (PES 12), a wart jest TERAZ 8 milionów euro.
Aby więc kupić zawodnika z ovr 67 musiałbym wydać aż 8 milionów. Heh  ;D
Widzicie kontrast?

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 28, 2011, 19:12:08 »
No ankieta jest, wszystko super, tylko oddano już 18 głosów, mimo że grających jest 16. Po ch.. fest. :-D

Wg mnie nie dogodzimy nikomu i nigdy w związku z tym budżetem. Ustalmy na  7,5mln (pośrodku 5 a 10), wg mnie żaden polski klub nie kupuje zawodników za wyższe kwoty, a i propozycja 7,5mln wyskakuje poza normalność, co za tym idzie zachowajmy jakiś zdrowy rozsądek i normalność. ;)

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 28, 2011, 19:14:45 »
A czy Levante, Newcastle United czy powiedzmy Montpellier HSC (te drużyny obecnie zajmują bardzo wysokie miejsca w ligach) są wg. Ciebie najmocniejszymi drużynami?

Chcesz je całkiem wykluczyć z OFa? Jeśli tak to powodzenia  :o

Dobra, powiedzmy taki Real Madryt wykluczymy. A co jeśli chciałbym kupić Antonio Adána ? Który wart jest w okolicach 750 tyś - 1 mln euro. ?!


2. Wiecie co? Niektórzy zawodnicy w stosunku do obecnej ceny mogą być bardzo beznadziejnie zrobieni.
Np Charlie Adam - w PES 11 miał tylko 67 ovr, a wart przed poprzednim sezonem EPL był około 3 miliony Euro,
po doskonałym sezonie w Blackpool, i kupieniu przez Liverpool ma obecnie overall 83 (PES 12), a wart jest TERAZ 8 milionów euro.
Aby więc kupić zawodnika z ovr 67 musiałbym wydać aż 8 milionów. Heh  ;D
Widzicie kontrast?

Że co? Nie chcę je wykluczyć z ofa :O. Skąd ten pomysł? Chcę je wykluczyć z transferów zagranicznym.

Chcę wykluczyć najmocniejsze kadry, źle to ująłem.
" border="0

Offline BodzioOps

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
  • Nigdy się nie poddawaj..
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 28, 2011, 19:22:26 »
Kilka nowych urozmaiconych zmian:

Od następnej kolejki będą wprowadzone dochody z biletów i tutaj prośba do was, mianowicie każdy z was musi podać cenę biletu na mecze u siebie. Np. 45 zł, 20 zł, 30 zł, 15 zł itp. Pamiętajcie, podawanie wysokich cen wiąże się tym iż mniejsza będzie frekwencja na niektórych meczach. Jeśli cenę biletu zastosujecie odpowiednią do danego klubu, kibice będą przychodzić w normalnej ilości, więc nie przesadzajcie z cenami biletów na mecz Podbeskidzia w cenie 45 zł, wtedy kibiców na stadionie będzie mniej.
Jeden raz w miesiącu, mówię tutaj o pierwszym-drugim dniu, będą pobierane pieniądze z każdego klubu. Pieniądze będą pobierane za stadion, pensje zawodników, i za ośrodek szkoleniowy.

Będzie można również zmodernizować swój stadion, ale to już wyższe progi modernizacji.
Na czym będzie to polegać?
Budowa nowego stadionu będzie wynosić min. 25 mln. Zależy jaką pojemność ma mieć nowy stadion, jeśli będzie to 30 000 tys straty w budżecie będą wynosić ponad 35 mln. A 15 tysięczny obiekt będzie wynosić ok. 25 mln.
Oprócz budowy nowego obiektu, możemy również zmodernizować aktualny stadion, dodając nową trybunę, czy zmodernizować jakość stadionu dodając nowe krzesełka itp. Jeśli chcesz zmodernizować stadion żeby polepszyć jakość obecnego obiektu, straty będą wynosić ok. od 5 mln do 20 mln zależy o jaką modernizacje chodzi.
Menadżer klubu będzie także zobowiązany wykupić autokary na mecze wyjazdowe, inaczej organizować transport. Zawsze przed każdym meczem będziemy podawać ile trener musi zapłacić żeby zorganizować wyjazd na mecz. Nie zapłacenie za transport będzie wiązało się z walkowerem dla drużyny rywala. Więc kolejna rzecz za, którą jesteście odpowiedzialni sami, teraz nie wystarczy tylko ustalać skład na najbliższy mecz żeby nie przegrać walkowerem, ale także zapłacić za transport. Info transportu wyjazdowego będzie podane każdego czwartku. To tyle, myślę ze to są ostatnie tak kluczowe zmiany w menadżerze w tym roku. Nie będę już nic wprowadzał do gry, ponieważ wszystko to by się zlało że sobą i byłby wielki zamęt. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 19:29:51 wysłana przez BodzioOps »

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 28, 2011, 19:47:04 »
I tak już będzie wielki zamęt... najlepiej założyć na darmowefora.pl forum i tak by było wszystko uporządkowane.

Jeśli nie, to najlepiej, żeby wszystkie, czytelnie zapisane zasady znajdowały się w pierwszym poście.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline BodzioOps

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
  • Nigdy się nie poddawaj..
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 28, 2011, 20:03:50 »
I tak już będzie wielki zamęt... najlepiej założyć na darmowefora.pl forum i tak by było wszystko uporządkowane.

Jeśli nie, to najlepiej, żeby wszystkie, czytelnie zapisane zasady znajdowały się w pierwszym poście.
Wszystko macie w pierwszym poście.

Offline Raffael

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 10.11.2011r.
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 28, 2011, 20:46:42 »
Niech zostanie tak jak miało być od początku czyli 10 mln , tylko żeby nie kupować takich graczy jak np. :D.Beckham, T.Henry, Raul, R.vanNistelrooy, L.Toni, F.Inzaghi, I.Olić, L.Donovan, R.Keane, R.Giggs, M.Owen, Marquez, Heskey, Gallas.

Offline BodzioOps

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
  • Nigdy się nie poddawaj..
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 28, 2011, 21:13:27 »
Dobra, ostatecznie zostaje przy 10 mln, sami wybraliście w ankiecie taki wariant. Transferów jeszcze nie można dokonywać, ponieważ jutro nieoficjalnie okienko powinno być otwarte, to zależy od Deiva, który jest odpowiedzialny za OF'a. Możecie wysyłać mi już składy na najbliższe mecze, na ustalenie składu macie czas do piątku godz. 20:00. Pamiętajcie że nie wysłanie składu na najbliższą kolejkę wiąże się z walkowerem, i już nie popuszczę, warunkowo było tylko w inauguracyjnej kolejce, teraz będzie profesjonalnie. Jeszcze jedno, przy ustalaniu składów nie podawajcie zmiany, ponieważ ja mam taki ukłon, że potrafię zapominać. A nie chcę zbędnych niedociągnięć i problemów. Jeśli możecie, to ustalajcie tylko ławkę rezerwowych i tyle. Zmiany będą przeprowadzane,ale automatycznie. Pozdrawiam. 

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 28, 2011, 21:19:18 »
Niech zostanie tak jak miało być od początku czyli 10 mln , tylko żeby nie kupować takich graczy jak np. :D.Beckham, T.Henry, Raul, R.vanNistelrooy, L.Toni, F.Inzaghi, I.Olić, L.Donovan, R.Keane, R.Giggs, M.Owen, Marquez, Heskey, Gallas.
Taak.. Też bym chciał zaapelować o takie coś. Ewentualnie po prostu Bodzio nie akceptuj takich transferów :).
" border="0

Offline BodzioOps

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2011
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 1
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2011r.
  • Nigdy się nie poddawaj..
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 28, 2011, 21:29:22 »
a dlaczego nie??
wtedy liga naprawde by była ciekawa i te słabsze kluby by mogli by walczyć o najwyższe cele mając takich piłkarze a co najważniejsze może tu by zawitała LM i wtedy jakiś klub z Polski nie miał by się czego wstydzić.

Może i masz rację. Ale poczekajmy z tymi transferami z jeden-dwa sezony. Nie róbmy od razu drugiej Anglii lub Hiszpanii.

Offline Bonito

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 769
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.02.2010r.
  • vamos barca !
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 28, 2011, 21:30:14 »
a dlaczego nie??
wtedy liga naprawde by była ciekawa i te słabsze kluby by mogli by walczyć o najwyższe cele mając takich piłkarze a co najważniejsze może tu by zawitała LM i wtedy jakiś klub z Polski nie miał by się czego wstydzić.

Niby tak, ale na początku mi się zdaje, że będzie lepiej tak... spokojnie.
" border="0

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 28, 2011, 21:30:53 »
Dokładnie, nie przesadzajmy z dzikimi transferami gwiazd do Ekstraklasy, które w tej Ekstraklasie nigdy by nie zagrały.

Ten pomysł z biletami, jest jeszcze do przełknięcia, ale o tych transportach? Na Boga, dajmy spokój...  ???

Offline Deiv

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2011
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.07.2011r.
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 28, 2011, 21:49:06 »
Panowie, jutro najprawdopodobniej będzie okienko otwarte (bądź w środę.) Ale mam jedną prośbę, podawajcie w poście z transferami, przez jakie kluby został wykonany dany ruch. przykładowo:

Jose Maria Callejon
Klub sprzedający: Real Madryt
Klub Kupujący: Górnik Zabrze
Budżet: 10mln - 7 mln = 3 mln €

ok? :>

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 28, 2011, 21:53:31 »
W sumie to dziwne, że to nie było ustalane przed rozpoczęciem ligi. Jest bardzo dużo nieścisłości, a zbliża się już 2 kolejka.

Co z transferami z klubów z poza ligi? Jak będziesz ustalał ilu jest kibiców?
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: T-Mobile Ekstraklasa Główny temat.
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 28, 2011, 21:53:31 »