Autor Wątek: New York Cosmos - nowa era futbolu! [sezon: 2013/2014]  (Przeczytany 43151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
New York Cosmos - nowa era futbolu! [sezon: 2013/2014]
« dnia: Marzec 24, 2012, 23:25:43 »
No to znowu ja. Początek jak początek... nie umiem pisać początków moich karier, także 3/4 ich to są moje wypowiedzi/przemyślenia/przekazy. Tu nie będę pisał zbędnych rzeczy. Sami wiecie... nie ma zasady koment za koment itp. itd. Nie chce mi się rozpisywać. Większość będzie w następnych postach. W pierwszym przedstawienie kim będę grał, kim będę opisywał swoje poczynania. Kadra itp. w następnych postach. Ogólnie... reszta w następnych postach. ; )



Gra: Pro Evolution Soccer 6.
Patch: PES6.5 v5 + moje własne modyfikacje
Poziom: Czempion.








New York Cosmos - to amerykański klub z siedzibą w samym Nowym Jorku. Klub został założony w 1971 roku. Był jednym z najbogatszych w tym okresie czasu klubem na świecie. W drużynie NYC były wówczas takie gwiazdy jak Pele, Franz Beckenbauer czy Johan Cruyff. Jego istnienie jednak było dość krótkie. Po odejściu/przejściu na emeryturę największych gwiazd NYC jak i światowej piłki nożnej futbol w USA stracił na popularności. Frekwencja na stadionach była coraz mniejsza. Zainteresowanie mediów ligą NASL również traciło na wartości. W sezon 1984/1985 był ostatnim sezonem NYC. Mimo upadku New York Cosmos to właśnie ten klub przyczynił się znacząco do rozwoju piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych.



1.08.2010r - ta data jest bardzo ważna dla NYC. Właśnie w ten dzień klub został reaktywowany. Prezydentem honorowym został sam Pele. W 2011 roku do klubu trafili tacy ludzie jak Eric Cantona, Giorgio Chinaglia czy Cobi Jones, którzy podjęli wyzwanie objęcia sterów w klubie.



5.08.2011r - dzień pierwszego po odrodzeniu oficjalnego spotkania NYC. Na ławce trenerskiej usiadł Cobi Jones. Mecz został rozegrany na Old Trafford z Manchesterem United. Było to pożegnalne spotkanie Paula Scholes'a z zawodowym futbolem. Klub doznał porażki 0:6. W barwach NYC mogliśmy ujrzeć takich zawodników jak Brad Friedel, Gary Neville, Wayne Bridge, Patrick Vieira, Fabio Cannavaro, Sol Campbell, Robert Pires, Robbie Keane czy Michel Salgado, a także chłopaków z akademii NYC U23. Na stare śmiecie przyjechał Eric Cantona, który został owacyjnie przywitany przez publiczność w Manchesterze.



1.01.2012r - Eric Cantona - dyrektor sportowy NYC został również trenerem zespołu. Na jego barkach będzie spoczywało przygotowanie zespołu i trening z kadrą. Jego asystentem został Cobi Jones.

1.02.2012r - Klub złożył wniosek o licencje gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w USA - w lidze MLS (Major League Soccer).

A czy klub dostanie licencje na grę w MLS...? Jak się potoczą dalsze losy klubu...? Kto będzie w nim grał...?
To wszystko w dalszych częściach programu. ; )
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 17:26:27 wysłana przez Daro. »

Offline Windziak

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2012, 23:27:12 »
Powinno być ciekawie, szkoda że wycofałeś się swego czasu z kariery Izraelem. :) Mam nadzieję, że to będzie trwało dłużej, bo jesteś kolejnym tym, którego twórczość zawsze mi imponowała. :)

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2012, 23:36:04 »
No nareszcie coś ciekawego w tym forum ! Niech przybędzie coraz więcej tych karier ,a będzie lepiej .
Pomysł bardzo fajny czekamy na dalsze informacje z Nowego Jorku :)

Powodzenia !

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2012, 23:41:54 »
Zapowiada się, tak jak Ci już wiele razy mówiłem, WSPANIALE. Cóż mogę jeszcze napisać, przegadaliśmy już wiele na ten temat.

Po prostu czuję, że to będzie coś wielkiego.



Offline blackout.

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 3377
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 18.01.2009r.
    • blackout. - fanpage
  • Gram w: ...
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2012, 23:59:42 »
Zapowiada się bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że tak jak za dawnych czasów w New York Cosmos pojawią się gwiazdy światowego formatu i liczę, że tak będzie. Powodzonka! Będzie znakomita kariera.

Offline Anjin Miura

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 42
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 12.12.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2012, 00:05:01 »
Cytuj
W barwach NYC mogliśmy ujrzeć takich zawodników jak Brad Friedel, Gary Neville, Wayne Bridge, Patrick Vieira, Fabio Cannavaro, Sol Campbell, Robert Pires, Robbie Keane czy Michel Salgado

Klub emerytów? Good, kluby emerytów są fajne. ;)
Wszystko ad pomysłu zostało już powiedziane. Żeby tylko trwało. ;)
" po co jest moensienmgladbach to jakis cyrk"

"przecież nie będę każdej kolejnej wersji trzymał na kompie jak każda kolejna jest lepsza od poprzedniej"

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2012, 00:05:37 »
Jeszcze jednego zapomniałem napisać . Wytrwałości bo zapowiada się ciekawie :)

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2012, 10:52:14 »
Zastanawiałem się, kiedy ktoś sięgnie po ten klub, bo od jakiegoś czasu znowu jest o nim głośno. Nie dziwię się, że zrobiłeś to akurat ty.
" border="0

Offline Mathi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2012, 11:17:39 »
Ned, ja o nim obecnie rzadko słyszę, poznałem go właściwie z 2 lata temu jak przeglądałem biografię Pele na Wikipedii. Co do kariery, to bardzo dobry pomysł aby ponownie reaktywować klub po 27 latach nieistnienia. Myślę że uda ci się zrobić coś nowego w lidze MLS mimo ogromnej porażki z Manchesterem United.
" border="0

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2012, 11:43:58 »
Tak znowu bardzo głośno o nim nie jest, ale sporo mówiło się o NYC w mediach przy okazji jego reaktywacji.
" border="0

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2012, 11:54:06 »
To prawda, nawet pokaźny artykuł w FourFourTwo się ukazał :)



Redboy1993

  • Gość
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2012, 12:41:16 »
Ostatnio było głośno o reaktywacji tego klubu. Widzę, że postanowiłeś go "reaktywować" na łamach forum. Fajnie widzieć klub, w którym w drugiej połowie lat 70 i na początku lat 80 grały takie gwiazdy jak Pele, Beckenbauer, Carlos Alberto, Władysław Żmuda i inne gwiazdy. Widzę, że ponownie zrobisz z tego zespołu "klub emerytów", jakim był choćby w 1977 roku : Pires, Cannavaro, Michel Salgado.

Życzę uzyskania licencji na grę i wytrwałości w karierze :)

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2012, 15:02:24 »
Bardzo dobry początek, czekam na następną część. Pierwszy mecz po odrodzeniu niezbyt udany, ale z dnia na dzień z emerytów nie da się zrobić zespołu na miarę Manchesteru.
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline kacp94er

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Cze 2011
  • location:
  • Wiadomości: 65
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 12.06.2011r.
  • ¡¡¡ HALA MADRID ¡¡¡
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2012, 15:39:09 »
No chyba nie muszę pisać , że szykuje się bardzo ciekawa kariera no i jeszcze grasz w PES'a 6  ;) Oczywiście czekam na kolejne części twojej kariery , życzę powodzenia i wytrwałości w pisaniu  :)

Offline Norbi21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 05.09.2011r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2012, 17:52:08 »
New York Cosmos przed upadkiem było klubem w którym grało wielu fantastycznych graczy jak Pele czy Beckenbauer, mam nadzieję że po reaktywacji sprowadzisz do klubu dobrych doświadczonych zawodników.

Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2012, 21:31:22 »
początek 2012 roku...


Sezon 2012/2013 w MLS!
New York Cosmos wraca do gry!


Po wysłaniu pisma przez zarząd New York Cosmos do zarządu ligi Major League Soccer, który jest jednocześnie instytucją rozdzielającą licencje na start w lidze, dziś rano otrzymaliśmy odpowiedź. W liście wysłanym do nas czytamy, że zarząd ligi przychylnie rozpatrzył nasz wniosek i w następnym sezonie jest możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w Stanach Zjednoczonych - w lidze MLS. Ta wiadomość ucieszyła nas wszystkich. Po 27 latach przerwy znów będziemy mogli zobaczyć w akcji NYC. Jednak jeszcze nie wiemy w jakim składzie będzie team. Spotkanie z poprzedniego roku na Old Trafford z Manchesterem United nie daje nam odpowiedzi, bo tamten team był garstką zebranych piłkarzy, którzy zgodzili się na grę w pożegnalnym występie Paula Scholes'a. Terminarz ligi poznamy już w czerwcu tego roku, po zakończeniu nietypowego sezonu w MLS. Sezon trwa bowiem półtora roku, a to ze względu na fakt, iż następny sezon będzie sezonem przełomowym nie w USA, ale i nie tylko...



Zmiany w Major League Soccer.
Sezon 2012/2013 będzie sezonem przełomowym!




Pisane w poprzednim newsie zmiany są małą rewolucją ligi MLS. Przede wszystkim od następnego sezonu liga będzie liczyć 16 drużyn, a sezon będzie grany systemem europejskim: jesien/wiosna. Druga liga pod szyldem NASL będzie liczyła tylko 8 drużyn, przez co ma być atrakcyjniejsza i bardziej emocjonująca. Władze lig twierdzą, że ten ruch spowoduje, że na najwyższych półkach w USA będą grały same najlepsze drużyny, bez przypadkowych ekip. Jednak w dalszym ciągu nie wiemy, kto zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej oprócz NYC. Rywalizacja toczy się w dalszym ciągu między 19 ekipami. Obecnie na prowadzeniu z 8 punktami przewagi i spokojną pozycją w MLS jest ekipa m.in. Davida Beckhama, Landona Donovana i Robbiego Keane'a - LA Galaxy. Drugie miejsce zajmuje New York Red Bull - nasz lokalny rywal nie ma co... 4 ekipy opuszczą stajnie MLS. W strefie spadkowej są ekipy San Jose Earthquakes, Chicago Fire, New England Revolution i Montreal Impact. Ten ostatni team ma najtrudniejszą sytuacje. Traci do 18 ekipy już 4 punkty, a do ostatniego, który nie jest w strefie spadkowej - 15 w tabeli Chivas USA traci aż 12 punktów. Jednak dopóki sezon się nie zakończy wszystko jest możliwe.



Światowy futbol wkracza na wyższy poziom.
Rywalizacja będzie trudniejsza, a nagrody cenniejsze.


Mała rewolucja w USA to nic przy tym co wydarzy się od nowego sezonu na światowym rynku piłkarskim. To co zaproponował zarząd FIFA i po przegłosowaniu pomysłu w wspólnym gronie z wszystkimi federacjami na zgromadzeniu w Tuluzie zaszokowało cały piłkarski świat. By zwiększyć rywalizacje FIFA zaproponowała dwa nowe puchary, w których będą grały najlepsze zespoły z całego świata. Są to odpowiedniki chociażby europejskich UEFA Champions League i UEFA Europa League. Jednak nie wszystkie ekipy będą mogły grać w tych turniejach.
Jednak może najpierw wspomnijmy o nowościach.
Puchar dla najlepszych drużyn z całego świata - Champions League. To puchar, w którym zagrają ogólnie 24 ekipy. 8 drużyn zakwalifikuje się bezpośrednie z własnych lig, a 16 drużyn będzie walczyć w kwalifikacjach. Łącznie w fazie grupowej Champions League zagra 16 ekip podzielone na 4 grupy, w których zagra po 4 drużyny, z których do ćwierćfinału awansuje po dwie ekipy z każdej grupy. Zarobki ekip, które awansują do tych elitarnych rozgrywek mają być podobno kosmiczne.
Drugi turniej, dla tych, co nie zdołali awansować do Champions League zagrają w World Club League. Tu zagra 16 drużyn. Turniej grany bez fazy grupowej. Emocje będą zaczynać się od razu, bo w systemie pucharowym w dwumeczu z jednej pary jedna ekipa żegna się z rozgrywkami. W tych rozgrywkach zagrają drużyny, które odpadną w kwalifikacjach do Champions League i nie przejdą fazy grupowej rozgrywek.
W obydwu rozgrywkach jednak nie będzie mógł zagrać każdy. FIFA rozdała licencje dla ligi i osobnych drużyn, które będą mogły grać w rozgrywkach. Reszta nadal będzie grała w swoich kontynentalnych pucharach zbierając punkty. Przy dobrych grach w swoich pucharach w przyszłości będą mogły grać w najlepszych rozgrywkach, ale będą musieli udowodnić swoją jakość.
Kto otrzymał licencje na grę w tych pucharach? Nie jest dziwne, że najlepsze ligi z Europy: Barclays Premier League, Bundesliga, Liga BBVA, Liga ZON Sagres, Serie A, Eredivisie i Russian Premier League. Dzięki temu słabsze ekipy z Europy wreszcie będą mogły zagrać w swoim kontynentalnym gigancie - UEFA Champions League. Do ekip z Europy z licencjami dołączyli jeszcze Szachtar Donieck i Galatasaray SK, ale regułą gry w Champions League lub World Club Teams jest mistrzostwo kraju. Jeśli obie ekipy w swoich ligach wywalczą triumf zagrają w światowych puchar, a jeśli nie zagrają w swoich kontynentalnych rozgrywkach.
Z poza europy licencje otrzymali Mexican Primera Divison, J.League, K-League, Campeonato Brasileiro Série A, Qatar Stars League oraz nasz Major League Soccer. Oprócz tego dwie osobne ekipy: Al Hilal, Shanghai Shenhua i CA Boca Juniors. Gra tych ekip w najlepszych rozgrywkach jest zależna od tego samego co w przypadku Galatasaray i Szachtaru.

Wszystko wygląda ciekawie i zachęcająco. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Rozgrywki rozpoczną się od sezonu 2013/2014. Sezon 2012/2013 będzie sezonem walki w ligach z licencjami o awans do elitarnych rozgrywek. Z MLS do Champions League awansują dwie najlepsze drużyny z ligi, a ekipy, które zajmą miejsca 3-6 zagrają w kwalifikacjach do CL. Jeśli drużyny odpadną w kwalifikacjach do CL czeka ich gra w World Club Teams.



Taka moja prośba skierowana do Was. Mam problem z czcionką do nagłówków. Po prostu nie mogę znaleźć dość dobrej, dość fajnej. Jeśli macie coś fajnego na oku prosiłbym o podesłanie. ; )

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2012, 21:40:28 »
Zmiany są rewolucyjne, ale nie wiem czy nie przekombinowane. Za dużo tego wszystkiego, aż słabo się robi.
" border="0

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2012, 21:48:37 »
Cudownie to wszystko objaśniłeś, do tego tak ciekawie :o Wielkie reformy, które naprawdę przydałyby się w światowym futbolu, bo robi się nudno. MLS rzeczywiście będzie bardziej emocjonująca, a wiele kolorytu doda jej dołączenie do ligi Cosmosu. Fajnie to wygląda, jeśli chodzi o te globalne rozgrywki, tylko trudno pogodzić mi się z tym, iż rozgrywki UEFA Champions League stracą swój prestiż :( Tyle wspaniałych chwil z LM we wtorkowe i środowe wieczory... Ale teraz będzie jeszcze lepiej, tylko trzeba się trochę przestawić. Formuła rozgrywek pucharowych wymyślona przez Seabassa jest naprawdę warta uwagi. Świetny miałeś pomysł, jeśli chodzi o rekrutację klubów. Aż ślinka cieknie na myśl o spotkaniu Twojego Cosmosu z np. Barceloną na Camp Nou...

Cytuj
Zmiany są rewolucyjne, ale nie wiem czy nie przekombinowane. Za dużo tego wszystkiego, aż słabo się robi.
Ja lubię rewolucje, a poza tym takową niejako wymusza formuła kariery w grze PES 6. Powieje też troszkę świeżością na forum.



Offline Daro.

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 210
  • Dostał Piw: 17
  • Na forum od: 10.10.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 6 / 2019
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2012, 22:09:33 »
Zmiany są rewolucyjne, ale nie wiem czy nie przekombinowane. Za dużo tego wszystkiego, aż słabo się robi.
Nie chciałem grać w LM lub LE tak jak to miało miejsce przy LA Galaxy. Poza tym PES6 daje takie, a nie inne możliwości i trzeba sobie jakość radzić...

Offline shady1990

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 13.08.2008r.
Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2012, 22:13:47 »
moim zdanie świetnie sie zapowiada,bardzo fajnie wszystko napisane i napewno bede czesto zagladał i sledził poczynania NYC. Ciekawi mnie skład jaki bedziesz miał do dyspozycji ,mam nadzieje ze nie beda to sami europejscy emeryci ale powieje tez młodoscią ;) Czekam na pierwsze mecze.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: New York Cosmos - nowa era futbolu!
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2012, 22:13:47 »