Autor Wątek: Més que un club. Co i jak w Barcelonie?  (Przeczytany 60182 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Més que un club. Co i jak w Barcelonie?
« dnia: Kwiecień 25, 2012, 17:21:28 »




Guardiola odchodzi z Barcelony! Nowa era na Camp Nou?!



Josep Guardiola oznajmił na konferencji prasowej po sezonie 2011/2012, że to był już jego ostatni sezon w roli trenera "Dumy Katalonii". Guardiola odejdzie do Manchesteru City gdzie dostał wielkie pieniądze oraz powiedział, że tam może zdubować potegę bo w Barcie nic już nie potrafi zrobić. Jak wiemy pod wodzą tego trenera Barcelona zdobyła ciągle trofea jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy no i się skończyło. Następca Pep'a nie jest jeszcze znany, ale dużo mówi się o objęciu tej roli przez Harrego Redknapa, Luiza Felipe-Scolariego, Andre Villasa-Boasa i Luisa Van Gaala. Szanse ma jeszcze na to stanowisko Leo Benhaker czyli były szkoleniowiec reprezentacji Polski lub bardzo dawno temu trener Realu Madryt. Życzymy powodzenia Guardioli w nowym klubie w którym powinien osiągać trofea ponieważ jak wiemy City mają bardzo silny skład. Sezon Barca zakończyła na drugim miejscu w La Liga oraz odpadła z Ligi Mistrzów w półfinale. Zwycięzcą tych elitarnych rozgrywek okazał się odwieczny rywal z Gran Derbi czyli Real Madryt.

Juan Mata teraz już oficjalnie w FC Barcelonie! Wzmocnienie i to spore w defensywie. Odejścia z Barcelony faktem.



Juan Mata do nie dawna gracz Chelsea FC zmienił barwy. Hiszpan powrócił po rocznej przerwie do rodowitego kraju ponieważ tęsknił za taką grą. Kiedyś mówiono o tym, że Mata ma przejść do Barcelony i podobno wszystko było dopięte na ostatni guzik, a tu taka niespodzianka i Mata został w Valencii. Do takiej sytuacji doszło dwa lata temu. O tym piłkarzu mówi się dużo od dwóch, trzech lat, a jego talent określany jest równie wysoko jak jego byłego kolegi z Valencii Davida Villi. Były już zawodnik Londyńskiej Chelsea będzie kosztować 30 milinów euro co nie jest wygórowaną kwotą. Reprezentant Hiszpanii być może wygryzie z kadry takich piłkarzy jak Villa lub Fabregas. Jak wiemy Barcelona o długiego czasu potrzebuje dobrego środkowego obrońcy ponieważ często kontuzje łapie Carles Puyol lub jego kolega po fachu czyli Pique, który również nie radzi sobie dobrze. Nowym środkowym obrońcom FC Barcelony jest David Luiz również z Chelsea. Natomiast jeśli Barcelona kupuje to również sprzedaje. Z drużyny wielokrotnego Mistrza Hiszpanii odeszli Pedro Rodriguez, Cuenca oraz Fontas. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon bo jak widzimy rewolucja stała się faktem. Za te transfery Duma Katalonii dostała 40 milionów euro, najwięcej kosztował Pedro, który odszedł z Barcy za 25 milionów euro. Ci trzej piłkarze przenieśli się do jednej drużyny, Arsenalu FC. Mówi się o odejściu Keity, Adriano oraz Gerarda Pique. Kadra Barcelony zostanie podana po zakończeniu letniego okienka transferowego.

Tito Vilanova tymczasowym trenerem FC Barcelony. Wywiad z nowym trenerem.



Dziennikarz: Witam.
Vilanova: Również witam.
Dziennikarz: Przejął Pan posadę tymczasowego trenera jednego z najlepszych zespołów na świecie. Jak się Pan czuje?
Vilanova: Pracuje już trochę w Barcelonie więc praca w tak wielkim klubie na pewno nie będzie szokiem. Jednak pełnienie funkcji asystenta, a trenera to oczywiście zupełnie co innego. Mam nadzieję, że dam radę, ale pewno już na start ligi będziemy mieli nowego trenera.
Dziennikarz: Nie jest Panu szkoda, że z Barcelony odszedł Josep Guardiola?
Vilanova: Na pewno kończy się jakaś era bo Pepem odnieśliśmy bardzo dużo sukcesów i dokonanie tego jeszcze raz będzie rzeczą nie zmiernie trudną. Życzę mojemu byłemu szefowi powodzenia w nowym klubie i nowej lidze bo łatwo mu raczej nie będzie jednak wierzę, że da sobie radę.
Dziennikarz: Jaki kandydant na trenera wydaje się dla Ciebie najlepszym?
Vilanova: Szczerze mówiąc to jestem bardzo podekscytowany bo nazwiska są na prawdę wielkie. Nie chcę mówić kto by mnie najbardziej odpowiadał bo wtedy ten trener o którym się dobrze nie wypowiem, a zostatnie on nowym szkoleniowcem z Barcelony to mogę mieć ostro przechlapane <śmiech>.
Dziennikarz: Czy są zaplanowane jakieś mecze sparingowe?
Vilanova: Nie raczej nie będzie już żadnych sparingów. Rozmawiamy jeszcze z niektórymi klubami i najbliżej porozumienia jesteśmy z Francuskim zespołem. Chodzi tutaj konkretnie o Paris Saint-Germanin. Zobaczymy jeszcze co będzie jeśli coś się zmieni to damy znać.
Dziennikarz: Dobrze dziękuje za rozmowę i życzę lepszego sezonu niż ten poprzedni.
Vilanova: Również dziękuje. Za życzenia nie dziękuje by nie zapeszyć <śmiech>.


Skład FC Barcelony na sezon 2012/2013 - aktualizacja graficzna i ogólna po zakończeniu letniego okienka transferowego:



« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 19:20:05 wysłana przez plumber#10 »

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2012, 17:34:28 »
No zaczynasz ciekawie. Może ten Tito się sprawdzi. Mata w Barcie, woow gruby transfer, tylko w kogo miejsce go ustawisz. Moim zdaniem powinieneś zainwestować w dobrego napastnika, typową 9 pola karnego. Sprzedaj Keitę i Pique.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:42:34 »
No zobacz znów zmiana :D jednak z racji tego, że wziąłeś Barce to wybaczam ::) uwielbiam Katalończyków i wspieram ich mimo tego, że ostatnio jest kiepsko. Tylko nie Villas-Boas! Ja jestem za Louisem Van Gaalem. Jest ciekawie, liczę, że w końcu pociągniesz coś dłużej.

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:43:56 »
No zobacz znów zmiana :D jednak z racji tego, że wziąłeś Barce to wybaczam ::) uwielbiam Katalończyków i wspieram ich mimo tego, że ostatnio jest kiepsko. Tylko nie Villas-Boas! Ja jestem za Louisem Van Gaalem. Jest ciekawie, liczę, że w końcu pociągniesz coś dłużej.
United bym poprowadził dłużej, ale ten cholerny save zaważył ;).

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:55:16 »
Pisałem już na PW....
Zabije.... ::)

Fajny początek ;)
widzew.png" border="0

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:57:15 »
Pisałem już na PW....
Zabije.... ::)

Fajny początek ;)
Oj nie zabijesz, mam krewnych w obronie prawa ;p

Offline Sklado

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location: Smardzewice/Banbury
  • Wiadomości: 86
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 16.05.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:58:38 »
Oj nie zabijesz, mam krewnych w obronie prawa ;p
Ciekawe :P
Jak coś to pisz na PW pogadamy :D
A teraz nie spamuje Ci już w wątku :P...
widzew.png" border="0

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2012, 18:59:33 »
Ciekawe :P
Jak coś to pisz na PW pogadamy :D
A teraz nie spamuje Ci już w wątku :P...
no właśnie ;)

Offline Michal16ZenitSP

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2009
  • location:
  • Wiadomości: 353
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 15.01.2009r.
  • Aktualny awatar, chyba nie znajde lepszego.
    • Moja strona o futbolu, robię ja sam, więc sorry za brak newsów, postaram sie je nadrobić.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona by UF. Koniec jakieś ery?!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2012, 19:05:33 »
Ciekawy początek, Guardiola odchodzi, Villanova przejmuje stery sprowadza na CN Matę i Luiza(też go ściągnąłem w swojej karierze Realem, ale szybko mi się znudziło), sprzedaję Pedro, Cuencę i Fontasa.
Odejście Pique byłoby moim zdaniem osłabieniem, bez Keity i Adriano jakoś przebolejesz ;).
Czekamy na inaugurację ligi i ewentualne transfery ;).
Wiem,że są duże zaległości na stronie, jeżeli uważasz, że warto kontynuować pracę nad nią wyślij opinię na PW ;).

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Początek, końca ery Guardioli?!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2012, 19:36:11 »


Kolejne transfery, ale to już ostatnie!



Tito Vilanova powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że to już koniec ruchów transferowych w wykonaniu FC Barcelony. Z "Dumy Katalonii" odszedł Seydou Keita oraz Adriano. Byli to słabsi zawodnicy, którzy dostawali mało szans gry w pierwszym składzie. Do Barcelony dołączył ich były zawodnik Yaya Toure, który podczas pobytu w Manchesterze City wyrósł na bardzo ciekawego i dobrego piłkarza. W jednym z najlepszych klubów na świecie zawitał wreszcie typowy środkowy napastnik, którego jednak trochę na Camp Nou brakuje. Tym piłkarzem jest nieobliczalny Luis Suarez. To genialny transfer więc zapowiada się na ostrą rywalizację w składzie. Toure kosztował 30 milionów euro natomiast Suarez 24 miliony euro. Mówiło się jeszcze o przyjściu do Barcelony bardzo charakternego Balloteliego jednak Suarez ma łatwiejszy do ujarzmienia charakter. Van-Persie również jest w kręgu zainteresowań, ale czy ten transfer dojdzie do skutku? Raczej nie. Mówi się jeszcze o odejściu z Barcelony Javiera Mascherano, a zamiast niego miałby przyjść David Silva, ale zobaczymy.

Lysy14Stilic

  • Gość
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2012, 19:51:43 »
Fajnie, że Barca :D Nowa era na Camp Nou. Liczę, że będzie jakiś ciekawy trener :P Fajnie, że Toure wrócił :) Bardzo ciekawy transfer jeśli chodzi o Suareza, na pewno Blaugranie się przyda. Powodzenia :D

Offline Rojiblanco

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2010r.
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:12:24 »
Szkoda, że padł ten save. :/ Super, że Toure wrócił, jeszcze Suarez do tego... Ciekawie. Vilanova może się sprawdzić, tak jak Di Matteo w Chelsea. Mam nadzieję, że wytrwasz dłużej niż United.

leoarsalan90

  • Gość
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:17:03 »
No nie powiedział bym, że Keita i Adriano byli jednymi ze słabszych w FCB. Wejścia Keity na boisko co prawda przważnie z ławki bardzo często wnosiły dużo dobrego do gry Barcelony, a Adriano spokojnie mógł konkurować z Abidalem o miejsce w składzie ale znamy tą sytuację, Abi, zdrowiej !

BlaugranaFan

  • Gość
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:33:34 »
No widzę, że trochę się tych karier Barceloną posypało, a to bardzo fajnie ;).

Offline Robin

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2012
  • location: Polska
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.04.2012r.
  • Niedługo znowu szkoła...
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:37:04 »
Tak Van-Persie na Camp Nou! ;)

Offline Robert Burneika

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.08.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2012, 20:59:12 »
a jednak Barca, kolejna. żyćze ci powodzenia, tyle się mogę odnieść

Offline MasterCreati

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Mar 2010
  • location: Zakopane
  • Wiadomości: 2714
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 21.03.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2012, 21:34:15 »
Masa karier Barceloną :) Z jednym zdaniem się nie zgodzę :) Yaya Toure już w Barcelonie był genialnym pomocnikiem i bił na głowę Mascherano, Busquetsa, Keite czy Ibrahima Afellaya a Guardiola zrobił z diebie wielkiego idiotę bo mógł spokojnie grać Toure - Xavi - Iniesta ale sprzedał najlepszego DP w europie. Typowy środkowy napastnik to Carroll, Drogba, Ibrahimović, Van Persie czy Berbatov ale Suarez..no nie wiem..raczej tako zawieszony napastnik.

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końce ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:33:39 »
Masa karier Barceloną :) Z jednym zdaniem się nie zgodzę :) Yaya Toure już w Barcelonie był genialnym pomocnikiem i bił na głowę Mascherano, Busquetsa, Keite czy Ibrahima Afellaya a Guardiola zrobił z diebie wielkiego idiotę bo mógł spokojnie grać Toure - Xavi - Iniesta ale sprzedał najlepszego DP w europie. Typowy środkowy napastnik to Carroll, Drogba, Ibrahimović, Van Persie czy Berbatov ale Suarez..no nie wiem..raczej tako zawieszony napastnik.
Zobaczymy jak się jeszcze sprawy z tymi napastnikami potoczą. Co do Toure to według mnie w City stał się jeszcze lepszym piłkarzem, być może dlatego, że ma więcej szans gry ;).

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FC Barcelona by UF. Początek końca ery Blaugrany?! Transery Barcy. Odchodzą!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2012, 22:49:14 »
Proszę również o oddawanie głosów w ankiecie ;)!

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: FCB by UF. Początek końca ery Blaugrany?! Transfery. Ankieta, głosować ;)!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2012, 23:29:31 »


Bez sparingów! Z Barceloną o Superpuchar Hiszpanii.



Jak ogłosiła oficjalna strona FC Barcelony, klub wicemistrza Hiszpanii nie rozegra już większej ilości sparingów w tym sezonie. Ostatnimi sprawdzianami przed kolejnym sezonem będą mecze z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii. Gran Derbi jak zwykle zapowiada się niesamowicie ekstytująco potwierdzeniem tego będzie zeszły sezon za, który Barcelona na pewno chce się zrewanżować. Asystent nie pracującego już w Barcelonie Josepa Guardioli, Tito Vilanova objął funkcję tymczasowego trenera i będzie ją pełnił najprawdopodobniej do końca tego roku. Jak zwykle na stadion przybędą największe osobistości z całego świata by obejrzeć ten jedyny w swoim rodzaju mecz. Jose Mourinho znany, że swoich prowokacji tym razem również wypowiedział się z całkowitą pewnością. Teraz czas na podsumowanie kadry obu ekip. Na bramce lepszy wydaję się być Real ponieważ różnica między Valdesem, a Casillasem jest przeogromna. Jednak wiadomo nie od dziś, że Victor Valdes jest po prostu nie doceniany bo Barcelona gra tak dobrze, że o jego interwencjach przędzej czy później się zapomina. Tutaj stawiamy na przewagę Realu Madryt. Obrona to wieczny makament Dumy Katalonii jednak Real Madryt również nie posiada fantastycznych zawodników w tej formacji. Barcelona to Pique, Puyol, Alves i Abidal, ale trzeba przyznać, że Abidal jest poważnie chory i cały czas trzeba się liczyć z tym, że może zakończyć karierę piłkarską. Real to przede wszystkim Ramos, Pepe, Marcelo oraz Contreao. Tutaj według mnie minimalna przewaga Realu Madryt. Pomoc to doskonałe zestawienie dla obydwu drużyn. Barca to Xavi, Iniesta, Fabregas czy Toure więc absolutna czołówka światowego futbolu. Real również posiada nie mniej utalentowanych graczy czyli Angela Di Marię, Xaviego Alonso, Samiego Khedirę czy Kaka. Tutaj według mnie przewaga FC Barcelony. Napad to główny atut obydwu drużyn. Duma Katalonii to Leo Messi, Alexis Sanchez i David Villa czy nawet Juan Mata. Real to Benzema, Higuain i Ronaldo. Tutaj remis. Statystyki i suche notki wskazują na to, że "Galactios" mają większe szanse na zwycięstwo, ale futbol jest fantastyczny i nie przewidywalny. Spotkanie ruszy o 22 czasu polskiego, a rozgrywane będzie na Santiago Bernabeu natomiast rewanż na Camp Nou. Typ na pierwszy mecz: 2-1 dla Realu Madryt.

Przypuszczane składy:





Informacje na temat meczu:

Kanał: Eurosport HD
Stadion: Santiago Bernabeu
Godzina: 22:00
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 09:32:32 wysłana przez United Forever »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: FCB by UF. Początek końca ery Blaugrany?! Transfery. Ankieta, głosować ;)!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 25, 2012, 23:29:31 »