Autor Wątek: Odbudować potęgę - Arsenal by Song  (Przeczytany 20765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateo819

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 286
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.06.2010r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 19, 2012, 18:47:05 »
Szczęsny jasnym punktem w drużynie - nie przepadam za nim ale oby grał dla Ciebie jak najlepiej. W obliczu znakomitej dyspozycji Kościelnego mogą stworzyć zaporę nie do przejścia dla przyszłych przeciwników the gunners. Na drugim biegunie Chamberlain, Arshavin i Elia - przebojowi, dynamiczni, potrafią zaskoczyć czymś nieszablonowym. Meireles będzie trzymał środek i wyjdzie z tego zabójcza maszynka, oby po trofea.

Pozrawiam

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 19, 2012, 18:54:09 »
Zastanawia mnie jedno - dlaczego tak "rozwalasz" środkowych pomocników na boki? Wygodnie tak ci się gra? Jeśli mam być szczery, kiepsko to wygląda.
" border="0

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 20, 2012, 18:13:04 »
14. 09. 2012 | Liga Mistrzów, faza grupowa kolejka 1 | #12
Inter na kolanach, boski Giroud
Arsenal F.C. 2-0 Inter Mediolan



11' Giroud ( Arsenal ) 52' Giroud ( Arsenal )
16' Ramsey ( Arsenal )
-
52' Chamberlain ( Arsenal ), 85' Andre Santos ( Arsenal ), 85' Meireles ( Arsenal ), 62' Palacio ( Inter ), 87' R. Alvarez ( Inter )
52' Walcott ( Arsenal ), 85' Adriano ( Arsenal ), 85' Ramsey ( Arsenal ), 62' Cambiasso ( Inter ), 87' D. Milito ( Inter )



Podsumowanie

Rozgrywki ligowe w Anglii już dawno ruszyły z kopyta i trwają w najlepsze. Przyszedł również czas na start rozgrywek europejskich : Ligi Mistrzów, w której to rozgrywkach uczestniczy ekipa Arsenalu oraz Ligi Europy. Kanonierzy mecz inaugurujący ten turniej rozegrali na własnym terenie z, jak to twierdzą eksperci najtrudniejszym rywalem w grupie, mianowicie Interem Mediolan, który ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. Kryzys do niedawna jeszcze najlepszego zespołu klubowego w europie gołym okiem było widać na boisku, czego najwyraźniejszym potwierdzeniem był wynik spotkania, w którym to Arsenal bez najmniejszych problemów wygrał 2 : 0. Spotkanie od początkowych minut kontrolowała ekipa The Gunners. Londyńczycy co chwila stwarzali sobie mniej lub bardziej dogodne sytuacje do zdobycia bramki, dopuszczając ekipę Interu tylko dwa razy do oddania strzału, w dodatku niecelnego. Euforię wśród kibiców po raz pierwszy w meczu wzbudził Olivier Giroud, otwierając wynik spotkania efektownym, a co najważniejsze efektywnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Co prawda na drugą bramkę Kanonierów musieliśmy czekać aż do 52 minuty, kiedy to po raz kolejny Olivier Giroud wpisał się na listę strzelców trafiając jeszcze piękniejszego gola. Francuski napastnik po podaniu Theo Walcotta stojąc kilka metrów za polem karnym nie widział innej drogi, którą piłka mogłaby dostać się do siatki oprócz bezpośredniego strzału, który wyszedł mu perfekcyjnie. Arsenal po pierwszym meczu fazy grupowej Champions League z trzema punktami zajmuje drugie miejsce za ekipą Valencii, która to pokonała Dynamo Kijów 3 : 0.

Najciekawsze momenty spotkania

2' Mocne uderzenie Wilshere'a po dograniu piłki przez Ramseya wysoko nad bramką rywala ;
11' Rajd Eljero Elii lewą stroną boiska, wrzutka na wchodzącego w pole karne Oliviera Giroud, ale piłkę tuż przed jego głową na rzut rożny wybija Alvaro Pereira ;
11' Wyśmienite dorzucenie piłki z rzutu rożnego przez Thomasa Vermealena na niepilnowanego Giroud, który energicznym strzałem głową śle piłkę prosto w okienko bramki Handanovića, który przy tym uderzeniu nie miał najmniejszych szans na jakąkolwiek interwencję, wynik otwarty, jest 1 do 0 dla gospodarzy ;
19' Prostopadłe podanie Cassano do Sneidera, któremu obrońcy Arsenalu po błędzie w ustawieniu otwarli czystą drogę do bramki, na szczęście na posterunku był Wojciech Szczęsny, który znalazł się przy piłce szybciej od holenderskiego zawodnika ;
21' Uderzenie Castaignosa głową zablokowane przez Mertesackera , rzut rożny dla ekipy Nerrazurich ;
27' Strzał Oliviera Giroud ze znacznej odległości z kłopotami wybroniony przez Handanovića ;
35' Dobry strzał Elii, przy którym przytomność zachował golkiper Interu wybijając piłkę na aut ;
44' Indywidualna akcja Arshavina zakończona strzałem, który mógł dać bramkę ekipie Arsenalu, niestety świetnie zachowali się obrońcy gości wybijając piłkę z zagrożonego obszaru ;
52' Kapitalne dogranie Walcotta do Giroud, Francuz po przejęciu piłki strzałem z okolic dwudziestego metra po raz drugi uszczęśliwia kibiców Arsenalu strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu, jest 2 : - dla gospodarzy ;
63' Kolejne kapitalne uderzenie Giroud, tym razem piłke od celu oddalili obrońcy Interu ;
71' Dogranie Chamberlaina do Eljero Elii, który oddaje świetny strzał, który minimalnie mija się z bramką ;
76' Podanie Elii do niepilnowanego Giroud, który popisuje się kolejnym strzałem, tym razem piłka szybuje nad bramką ;
80' Uderzenie Antonio Cassano z pola karnego o centymetry mija słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego ;
87' Strzał Andre Santosa z rzutu wolnego, piłka z trudnościami wybroniona przez Handanovića ląduje na rzucie rożnym ;
87' Kolejna idealna wrzutka Vermealena z rzutu rożnego, tym razem piłka kieruje się ku głowie Koscielnego, który oddaje dobre uderzenie, niestety dla Kanonierów przytomność zachował golkiper Interu piąstkując piłkę ;

Statystyki



Zawodnik spotkania

Olivier Giroud ( Arsenal ) - Francuz ostatnimi czasy nie dostawał zbyt wielu szans na występ w meczu od pierwszych minut. Ostatni gol francuskiego napastnika w meczu z Tottenhamem skłonił Arsene'a Wengera do wystawienia go w podstawowej jedenastce, czego szkoleniowiec Kanonierów na pewno nie pożałował. Giroud w meczu przeciwko Interowi był autorem wszystkich bramek oraz jedną z najaktywniejszych postaci na boisku. Bez wątpienia były gracz obecnego mistrza Francji zasługuje na to wyróżnienie.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2012, 19:02:05 wysłana przez Song »

Offline skieta

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.08.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 20, 2012, 18:18:33 »
Zdominowaliście to spotkanie. Inter nie miał nic do powiedzenia. Dwa strzały i to na dodatek nie celne. Widać, że ekipa z Włoch ma problemy, ale to już nie Twoja sprawa :). Dobre rozpoczęcie LM

Offline RoGalos

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 825
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 11.11.2009r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 20, 2012, 18:19:50 »
Świetny mecz Giroud. Widać u Ciebie gra lepiej niż naprawdę w rzeczywistości gdzie jakoś nie potrafi się wstrzelić. Ważne i cenne zwycięstwo, ale w mojej opinii było to wiadome. Inter to już nie ta sama ekipa, teraz pokonać ich to praktycznie żadna sztuka. Oczywiście dobrze,że wywiązaliście się z tego zadania. Odchodząc od meczu podoba mi się Twój styl pisania, fajnie to wygląda, chociaż nic skomplikowanego to nie jest :)

Offline Cygar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.05.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 20, 2012, 18:35:08 »
No i bardzo dobrze, że w twojej karierze Giroud się rozstrzelał. Na boisku przetwarzaliście wyraźnie i świadczą o tym chociażby statystyki. Inter z giganta europejskiego futbolu staje się niestety średniakiem i widać było, że to nie ta sama ekipa co dwa, trzy lata temu. To jednak nie powinno cię obchodzić, ty ruszaj na podbój Ligi Mistrzów!

Offline mojsesh

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Toruń
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 20.12.2010r.
  • iHala Madrid!
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 21, 2012, 12:35:34 »
Skąd masz takie fajne loga? :D
Wracając do spotkania to bardzo dobry mecz. Inter to już może nie ten Inter za sprawowania Jose Mourinho, ale zawsze wygrana z taką drużyną na pewno podnosi piłkarzy. Świetny mecz twojego nowego napastnika. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że on wraz z Podolskim załatają dziurę po RvP, ale jak widać myliłem się :). Powodzenia dalej :).

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 21, 2012, 12:39:31 »
Skąd masz takie fajne loga? :D
Są to normalne loga, rzucam na nie tylko efekt cienia :)

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 24, 2012, 16:04:35 »
18. 09. 2012 | Premier League kolejka 5 | #13
Koniec świetnej passy, Arsenal pokonany !
Newcastle United 1:0 Arsenal F.C.



16' Best ( Newcastle )
-
-
48' Chamakh ( Arsenal ), 84' Wilshere ( Arsenal ), 84' Mertesacker ( Arsenal ), 80' Ameobi ( Newcastle ), 83' Cabaye ( Newcastle )
48' Giroud ( Arsenal ), 84' Arteta ( Arsenal ), 84' Squillaci ( Arsenal ), 80' Best ( Newcastle ), 83' Marveaux ( Newcastle )



Podsumowanie

Po serii zwycięstw w rozgrywkach Premier League i ostatniej wygranej 2 : 0 z Interem Mediolan w rozgrywkach Champions League, ekipa prowadzona przez Arsene'a Wengera była maksymalnie zdeterminowana, aby zgarnąć do kieszeni kolejne cenne trzy punkty, które dałyby ekipie Kanonierów samodzielne prowadzenie w tabeli Premiership. Niestety sama determinacja zawodnikom z Emirates Stadium nie dała zwycięstwa, ponieważ świetnie dziś dysponowana ekipa Newcastle United nie dała Arsenalowi żadnych szans na zwycięstwo wygrywając ten mecz 1 do 0 po bramce Besta w szesnastej minucie. Od pierwszego gwizdka wiadome było, że ten mecz będzie zacięty. Arsenal co prawda stwarzał sobie dogodne sytuacje, ale nie były one perfekcyjne czego było potrzeba do zdobycia bramki. Ta sztuka udała się jednak gospodarzom, którzy w szesnastej minucie po wrzutce Papisa Cisse na głowę Besta zdobyli gola dającego im w ostatecznym rozliczeniu zwycięstwo. Ekipa The Gunners mogła w tym meczu co najmniej doprowadzić do remisu, ale świetnie spisywał się bramkarz Newcastle, który ostatecznie został wybrany zawodnikiem tego spotkania. Szkoleniowiec Kanonierów Arsene Wenger na pomeczowej konferencji prasowej wyraźnie wyraził swoje niezadowolenie z gry niektórych zawodników i powiedział, że już wkrótce zostaną wyciągnięte z tego konsekwencje.

Najciekawsze momenty spotkania

5' Uderzenie Artety z 30 metrów, piłka wypiąstkowana przez bramkarza, dobicie z woleja przez Oliviera Giroud, ale piłka przelatuje obok bramki ;
16' Rajd Papisa Cisse prawą stroną boiska, dorzucenie piłki na słabo pilnowanego Besta, który idealnym uderzeniem głową nie daje szans Szczęsnemu na obronę otwierając w ten sposób wynik spotkania, gospodarze wychodzą na prowadzenie 1:0 ;
21' Kolejna groźna akcja graczy Newcastle, tym razem Jonas Guttierez minimalnie chybił strzałem z okolic 16 metra ;
30' Szybka wymiana podań pomiędzy Tiote i Cisse zakończona niedokładnym strzałem Tiote ;
33' Podanie piłki Giroud do Podolskiego, który po przyjęciu piłki uwalnia się spod opieki obrońców gospodarzy i oddaje strzał, niestety dla Kanonierów jest on niecelny ;
45' Przejęcie piłki przez Arshavina i natychmiastowy strzał, piłka minimalnie przelatuje nad poprzeczką bramki Harpera ;
48' Ponowne uderzenie Arshavina, kolejny raz niecelne, piłka tym razem przelatuje tuż przy słupku ;
55' Dorzucenie piłki w pole karne przez Marveaux wprost na głowę Guttiereza, który oddaje słaby strzał, piłka wlatuje wprost w rękawice Szczęsnego ;
68' Prostopadłe podanie piłki przez Podolskiego do Elii, który mija obrońców Newcastle, niestety Holender nie dał rady ominąć bramkarza gospodarzy, który wybił piłkę zawodnikowi Arsenalu wprost spod nóg ;
72' Silny strzał Adriano z okolic 25 metra, piłka wpada wprost w rękawice Harpera ;
81' Przechwyt piłki przez graczy Newcastle przy polu karnym Arsenalu, podanie do Guttiereza, który oddaje strzał łatwy do obrony dla polskiego bramkarza ;
84' Wrzutka piłki w pole karne Anity na głowę Guthrie, który słabo uderza piłkę umożliwiając Szczęsnemu pewną interwencję ;
89' Uderzenie Ameobiego z pola karnego The Gunners zablokowane przez defensorów Arsenalu ;
90' Akcja ostatniej szansy dla Kanonierów, Wilshere po podaniu od Podolskiego oddaje słaby strzał, który zarazem ostatnim w tym meczu ;

Statystyki



Zawodnik spotkania

Steve Harper ( Newcastle ) - Bardzo doświadczony bramkarz Newcastle podczas meczu z Arsenalem przeżył swoją drugą, a może i nawet trzecią młodość. Trzydziestosiedmioletni golkiper Srok w tym meczu pokazał, że doświadczenie, które posiada może przydać się ekipie Newcastle w tym sezonie jeszcze niejednokrotnie. Anglik kilkakrotnie uratował swój zespół od być może porażki w tym meczu. Świetnie interweniował przy akcji sam na sam przeciwko Elejro Elii co było najbardziej wyrazistym akcentem jego pracy w tym spotkaniu.

Offline Positive

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Mar 2012
  • location: Tomaszów Mazowiecki
  • Wiadomości: 197
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 17.03.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 24, 2012, 16:21:48 »
Obecnie moja ulubiona i jedna z najlepszych karier na forum, szkoda tylko, że posty są dodawane w takich odstępach czasowych ;( Co do meczu, to przegraliście nie z byle kim, bo z Newcastle, ale w Premier League są lepsze zespoły od Srok, więc ten mecz powinniście wygrać.
''Czuję to tak mocno, jak jeszcze nigdy dotąd
Kiedy siedzę tutaj z fajkiem, z ciężkim kacem, późną nocą
Niosę swoją prawdę, mikrofon jest moją kosą
Trzymam ją na Twoim gardle, dobrze radzę, milcz jak posąg.''

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 24, 2012, 16:58:52 »
Na moje brakuje Ci lidera w zespole. Owszem Szczęsny coś tam broni, wcześniej troszkę błysnęli Santi Cazorla, Arszawin i Giroud, ale to wszystko tylko chwilowe. Nie chcę nic mówić, ale jeśli nadal będziesz wystawiać słabszych technicznie i wolnych stoperów na prawy bok defensywy to daleko nie zajdziesz.

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 24, 2012, 18:19:34 »
Nie chcę nic mówić, ale jeśli nadal będziesz wystawiać słabszych technicznie i wolnych stoperów na prawy bok defensywy to daleko nie zajdziesz.
Zdaję sobie z tego sprawę. Wystawiłem Squillaciego, ponieważ chciałem zobaczyć, jak się on spisze, bo jeszcze na niego nie stawiałem, ale jak wiadomo, człowiek uczy się na błędach.

Offline Cygar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.05.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 25, 2012, 18:55:02 »
No szkoda tej pierwszej porażki, ale przecież wcale nie graliście z klubem o wiele słabszym. Wydaje mi się, że w tym sezonie Newcastle zajdzie znacznie wyżej niż rok temu. Wróćmy jednak do meczu. Minimalna przegrana na wyjeździe, choć to wy częściej zatkalikowate bramkę rywali. Newcastle zdobyło jedyną bramkę po dośrodkowaniu i strzale głową, więc tu chyba kiepsko było z kryciem. Sądzę, że mecz pokazał ci, że niektórzy piłkarze nie nadają się do pierwszej jedenastki.

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 25, 2012, 21:50:27 »
Małe pytanko, jakim programem rzucasz cień?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Offline Cygar

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 11.05.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 25, 2012, 22:11:31 »
Małe pytanko, jakim programem rzucasz cień?

Zapewne użył Photoshopa. ;d

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 26, 2012, 16:24:13 »
Zapewne użył Photoshopa. ;d
A wiesz może której opcji użyć, bo mam Photoshopa?
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 26, 2012, 18:18:30 »
A wiesz może której opcji użyć, bo mam Photoshopa?
Przecież to są najprostsze czynności w PS jakie tylko mogą być. Symbol fx w prawym dolnym rogu.

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 26, 2012, 18:19:50 »
Przecież to są najprostsze czynności w PS jakie tylko mogą być. Symbol fx w prawym dolnym rogu.
Dzięki za pomoc ;)
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

Slay

  • Gość
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 27, 2012, 13:49:14 »
Niektórzy użytkownicy doradzali mi zmianę czcionki, ja sam też o tym myślałem więc mam do was pytanie, którą czcionkę najchętniej widzielibyście w mojej karierze. Oto kilka czcionek, które wybrałem :

Czcionka nr 1 : Candara
Czcionka nr 2 : Corbel
Czcionka nr 3 : Ebrima
Czcionka nr 5 : Century Schoolbook
Czcionka nr 6 : Century Gothic

Offline MCPL

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 37
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 12.08.2012r.
Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 27, 2012, 15:23:28 »
Przecież to są najprostsze czynności w PS jakie tylko mogą być. Symbol fx w prawym dolnym rogu.
A jakie masz ustawienia w oknie cień, bo jak ja robię fx-cień i domyślne, to po zapisaniu do JPEGa żadnego cienia nie widać. Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

edit: pytanie nie aktualne, bo poradziłem już sobie z tym problemem ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 15:50:38 wysłana przez MCPL »
Ja nie oglądam filmów na YouTubie, tylko na YouHejcie ;p

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Odbudować potęgę - Arsenal by Song
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 27, 2012, 15:23:28 »