Autor Wątek: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague  (Przeczytany 6916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« dnia: Wrzesień 28, 2012, 14:22:44 »
1. REPREZENTACJE W LIDZE
Co sadzicie o tym aby zarzad pesleague wprowadzil mozliwosc gry reprezentacjami w lidze.
Zroznicowalo by to gre wtedy wiekszosc nie grala by realem badz barca bo byla by mozliwosc wybrania wielu rownych jak nie lepszych druzyn.

2. GRA LOSOWYMI DRUZYNAMI W LIDZE
Jak wyzej na temat gry losowymi zespolami w lidze tak jak mialo to miejsce w LM i LE w zeszlym sezonie. Moglo by to wygladac tak 1 liga druzyny z 6 koszyka, 2 liga 5 koszyk, 3 liga 4 koszyk itd chcesz grac lepsza druzyna awansuj. Przyklad LM i LE jest bardzo dobry rozgrywki te pokazaly swietny rucha i rewelacyjna zabawe ktora daje gra losowymi druzynami. Wtedy w 1 lidze nie bedzie juz 10 Barc i 5 Realow tylko po 3 takie same zespoly zabawa byla by znacznie ciekawsza.

3. ABSENCJE I KARY ZA CZERWONE KARTKI
Powracam rowniez do tematu absencji za czerwone kartki o ktory walczylem w rozgrywkach ligowych PES12. Co myslicie na temat wprowadzenia dodatkowego wykluczenia w nastepnym meczu dla gracza ktory otrzymal czerwona kartke w poprzednim meczu. Glownie chodzi mi o to by ukarac graczy grajacych kosami z tylu przy akcjach sam na sam bo teraz czuja sie oni bezkarnie. Tlumaczac sie tym ze jest to element gry, ale tu chodzi o gre fair play a nie o zwyciestwo za wszelka cene jaka w tym zabawa ? Elementem gry jest rowniez korupcja wiec co mam pisac do graczy ty dam ci 100zl jak wpiszesz wynik 2:0 dla mnie bo taki jest element gry ? To zabija zabawe i walke w duchu fair play !
Rozwiazanie widzial bym w taki sposob ze gracz A otrzymujacy czerwona kartke w meczu z graczem B
dostaje kare jednego wykluczenia dodatkowego gracza w nastepnym meczu ligowym. W jego profilu mogla by sie pojawiac taka informacja wtedy gracz C ktory bedzie gral nastepny mecz z graczem A wyklucza mu dodatkowego zawodnika. Wtedy ktos zanim chamsko skosi od tylu przy akcji sam na sam zastanowi sie najpierw dwa razy czy mu sie to oplaci.
Juz w PES12 byla goraca dyskusja na ten temat zarzad mial wprowadzic kary punktowe za kartki ale nic z tych pomyslow nie wyszlo....
Przez sezon 12 zapisywalem sobie graczy grajacych nie fair play i z nimi po prostu nie gralem lista ta ma ponad 40 graczy w tym Pesie powiekszyla sie juz o kolejnych 3.

4. ROZSTAWIANIE GRACZY W LM I LE WEDLOG RANKINGU
Zamiast ilosci punktow ktore faworyzuja graczy wiecej grajacych bym wprowadzil rozstawienie graczy pod wzgledem ilosci % wygranych meczy wiadomo ze gracz A ktory ma rozegranych 250 meczy 3500pkt i 77% zwyciest powinien byc lepiej notowany od gracza B ktory ma 500 meczy 5000pkt i 55% zwyciestw.

5. RANKING !!!
Za wprowadzeniem dodatkowego rankingu turniejowego (juz nie za zmiana obecnego bo wiem ze to niestety nie przejdzie powod cytuje zarzad "nie mozna odbierac gracza mozliwosci gry" chodz nie wiem jaki to ma sens) na przykladzie tego z ATP badz WTA w ktorym mecze z wyzwan nie byly by brane pod uwage a gracz otrzymywal by punkty za to jak daleko dochodzi w danych rozgrywkach przyklad a nie za wygrywanie meczy: wygranie 1000pkt final 700 polfinal 500 itd itd Taki ranking napewno bylby bardziej prestizowy i gracze nabrali by do niego wiekszy szacunek niz do tego ktory jest teraz i ktory o niczym nie swiadczy poniewaz aby zostac rankingowa jedynka wystarczy rozegrac dwa razy wiecej spotkan niz inni. Najlepszym tego przykladem bylem ja sam w zeszlym sezonie gdzie grajac pod nickiem inovation2 z ponad dwu setnego miejsca awansowalem na 1 miejsce w rankingu grajac po 20 meczy dziennie.
Przyklad tenisowych rankingow jest bardzo dobry poniewaz w sezonie maja okolo 15 najwazniejszych turniejow (tak jak i pesleague Liga, puchar ligi, LM i LE, MS i ME i wiele innych).

prosze o dyskusje na poziomie bez napinki i hejtowania :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 15:31:54 wysłana przez DavidDave »

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2012, 15:41:10 »
1 nie
2 jak najbardziej tak!!!
3. tak, ale nie wiem czy to jest mozliwe, ale na pewno po pierwsze powinny pojawic sie kartki w profilu graczy, by każdy mogł je wpisywac a nie jak jest teraz, ze wszyscy wpisuja 0 bo i tak to nie ma znaczenia.

Offline gonczar

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 9
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.10.2011r.
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2012, 15:42:43 »
Dobrze kombinujecie ale ja bym zrobil tak :2 rankini pierwszy z punktami z wyzwan a drugi z punktami z turniejów , pucharów , ligi itd

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:19:34 »
1 nie

dlaczego ? mozesz jakos argumentowac to ?

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:42:52 »
ja mialem inny pomysl ktory nie udalo mi sie wprowadzic:
1 liga - koszyk 6
2 liga - koszyk 5
3 liga - koszyk 4
4 liga - koszyk 3

;]

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:47:27 »
ja mialem inny pomysl ktory nie udalo mi sie wprowadzic:
1 liga - koszyk 6
2 liga - koszyk 5
3 liga - koszyk 4
4 liga - koszyk 3

;]

bardzo dobry pomysl wlasnie o tym pisalem w punkcie numer 2 plus to zeby byly to zespoly losowe :)
a dlaczego nie udalo sie wprowadzic ? poniewaz idea gry w lidze to gra ulubionymi zespolami (czytaj najlepszymi pod wzgledem skilla) ? :D

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2012, 16:58:07 »
idea ligi to - duza liczba chetnych

jesli wprowadzi sie takie ograniczenia to spora czesc ludzi zrezygnuje i powie ze woli grac na stronce XXX bo pesleague jest glupie

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:32:46 »
idea ligi to - duza liczba chetnych

jesli wprowadzi sie takie ograniczenia to spora czesc ludzi zrezygnuje i powie ze woli grac na stronce XXX bo pesleague jest glupie

z tego co widzialem to wlasnie na innych stronkach graja srednimi zespolami w niektorych ligach tak ze na 20 zespolow zaden sie nie powtarza a na pesleague gra sie botami :)
wiesz lepiej jak kilka dzieciakow zrezygnuje a wroca wartosciowi gracze jak rosicki betek czy extremedude.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2012, 17:40:27 »
dlaczego ? mozesz jakos argumentowac to ?

wydaje mi sie, ze liga powinna być samymi zespołami, a co do reprezentacji to można przecież zorganizować np. MŚ czy ME, puchar konfederacji itd, mozna robić mase pucharów.

ja mialem inny pomysl ktory nie udalo mi sie wprowadzic:
1 liga - koszyk 6
2 liga - koszyk 5
3 liga - koszyk 4
4 liga - koszyk 3

;]

pomysł jak najbardziej ok, i myślę, ze każdy(90%, nie liczac upartych, którzy muszą grać swoimi Barcelonami czy Realami) jest za tym. To powinien być fan a nie skill i granie tylko by wygrać. oczywiscie rywalizacja też, ale nie ponad wszystko.


Ulubione, ok ale ja chce grać Spartą Chorzelów i co? Sabbi chce grać Podbeskidziem i co? Nie no najlepiej być sobie "kibicem" Barcelony,Realu czy innego Manchesteru i upierać się nad tym by grać ulubionymi po tak było od kiedyś tam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2012, 17:47:24 wysłana przez Ukassiu »

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2012, 18:34:45 »
z tego co widzialem to wlasnie na innych stronkach graja srednimi zespolami w niektorych ligach tak ze na 20 zespolow zaden sie nie powtarza a na pesleague gra sie botami :)
wiesz lepiej jak kilka dzieciakow zrezygnuje a wroca wartosciowi gracze jak rosicki betek czy extremedude.
i na innych stronkach liga liczy 20 osob - a u nas liczy 200 osob

jaki z tego wniosek?

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2012, 19:20:13 »
ilość nie znaczy jakość... Po 2 sezonie liga stoi, bo niema komu grać meczy... A pomysł z losowymi teamami z koszyka jest dobry, ale wtedy bez żadnych wykluczeń, bo to jest jakieś zabijanie gry... Także nie tak że 1 liga ma losowanie z 6* 2 liga z 5* itd, bo wtedy słabsi gracze w najniższych ligach będą zmuszeni grać słabymi zespołami i nie wiem czy to by ich/nas zachęcało - raczej na pewno nie...
" border="0" border="0

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2012, 19:47:03 »
oczywiscie, ze wtedy bez wykluczeń, a co do koszyków to właśnie tak, im wyższa liga tym bardziej elitarne rozgrywki, i tak powinno być.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2012, 20:07:02 »
w sumie tak najlepsze rozw. LOSOWANIE bez wykluczeń w 1 lidze założmy 20 graczy to 2 Barcy siadają i jest pięknie!!!
" border="0" border="0

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2012, 20:15:19 »
w sumie tak najlepsze rozw. LOSOWANIE bez wykluczeń w 1 lidze założmy 20 graczy to 2 Barcy siadają i jest pięknie!!!
losowanie ma do siebie to że jak komuś nie spodoba się wylosowany zespół to zrezygnuje

a jaki sens jest tworzyć ligę w której połowie ludzi trzeba będzie dać bana?? zaraz nie będzie z kim grać :/

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2012, 20:26:27 »
Jeszcze nie wiadomo jak to będzie, więc nie można mówić.... Lepszego sposobu walki z syndromem Barcelony nie widzę, nawet te wykluczenia, które są głupie bo zabijają wolność gry... Tak to ja się z kolegami ustawiałem jak mieliśmy z 10 lat w Tekkena 3, że Hworanga nie można brać, bo za dobrze kopał nogami :D :D
" border="0" border="0

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2012, 21:29:51 »
losowanie ma do siebie to że jak komuś nie spodoba się wylosowany zespół to zrezygnuje

a jaki sens jest tworzyć ligę w której połowie ludzi trzeba będzie dać bana?? zaraz nie będzie z kim grać :/

??? Jak będą określone zasady przed to jak ktoś potem moze mieć pretensje? Wszyscy będą wiedziec, że zespoły będą losowane przecież

Offline DavidDave

  • Piłkarz ekstraklasy
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 370
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 14.05.2011r.
  • ISS2 & PES6
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2012, 03:11:30 »
wydaje mi sie, ze liga powinna być samymi zespołami, a co do reprezentacji to można przecież zorganizować np. MŚ czy ME, puchar konfederacji itd, mozna robić mase pucharów.

Oczywiscie ze mozna i ja jestem jak najbardziej za i to jeszcze przed nowym rokiem co miesiac mogly by byc takie rozgrywki ale niestety kiepsko to widze.. w poprzednim sezonie bylo tylko euro i koniec ;/
Liczylem chociaz na ligi krajowe ale sie nie doczekalem.
Ja jestem jak najbardziej za ale to juz nie ode mnie zalezy moze mogl bys Ukassiu zadzialac cos w tym kierunku aby pojawilo sie wiecej rozgrywek by takie MS Euro czy PNA nie byly rozgrywane raz na 4 lata ale z kazdym nowym Pesem.

Offline Risto-pl

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Mar 2007
  • location: Wałbrzych
  • Wiadomości: 506
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 15.03.2007r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2012, 06:22:55 »
ja mialem inny pomysl ktory nie udalo mi sie wprowadzic:
1 liga - koszyk 6
2 liga - koszyk 5
3 liga - koszyk 4
4 liga - koszyk 3

;]
Jak najbardziej tak ;) ;D ;D ;D  choć ta gra jest inna niż pes2012  nie lata się tak botami
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2012, 06:26:23 wysłana przez Risto-pl »

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2012, 09:41:11 »
oj wczoraj mi paxx pokazał, że może nie lata się już botami - ale jak ktoś jest świetny to może cały mecz przetrzymywać piłkę np. messim i nic mu nie zrobisz :/

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2012, 15:45:42 »
Oczywiscie ze mozna i ja jestem jak najbardziej za i to jeszcze przed nowym rokiem co miesiac mogly by byc takie rozgrywki ale niestety kiepsko to widze.. w poprzednim sezonie bylo tylko euro i koniec ;/
Liczylem chociaz na ligi krajowe ale sie nie doczekalem.
Ja jestem jak najbardziej za ale to juz nie ode mnie zalezy moze mogl bys Ukassiu zadzialac cos w tym kierunku aby pojawilo sie wiecej rozgrywek by takie MS Euro czy PNA nie byly rozgrywane raz na 4 lata ale z kazdym nowym Pesem.

A co ja mam do tego? To sprawa administracji. Każdy wie, że rozgrywek mogło a nawet powinno być dużo więcej, ale to od nas nie zależy.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Zmiany w rozgrywkach ligowych i pucharowych pesleague
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2012, 15:45:42 »