Autor Wątek: Newcastle United by Razer - Misja Europa! | Ważne info!  (Przeczytany 13086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Newcastle United by Razer - Misja Europa! | Ważne info!
« dnia: Lipiec 04, 2014, 02:08:45 »
Spoiler for Hiden:
Witam, na forum nie witałem od dawna, więc nie znam do końca wszystkich prowadzonych przez Was obecnie opowiadań. Jednak na pewno przejrzę każdą z nich najszybciej jak tylko będę mógł. Co do samej kariery, to możecie traktować mnie jako żółtodzioba, bo żadna z moich nie przekroczyła 5 odcinków, a nie było ich za dużo bo tylko dwie. Mam nadzieję, że teraz dam radę pociągnąć wszystko dłużej, bo naprawdę sprawia mi to radość.





Newcastle United F.C.

Gra: FIFA 14
Konsola: PS4
Poziom trudności: Legendarny
Czas gry: 6 minut - połowa

Pełna nazwa klubu: Newcastle United Football Club
Przydomek: The Magpies, The Toon, The Geordies, Sroki
Data założenia: 9 września 1892
Barwy: Biało-czarne
Siedziba: Newcastle Upon Tyne
Stadion: St. James' Park (52 404 miejsc)
Hymn klubowy: Blaydon Races
Właściciel: Mike Ashley
Menedżer: Alan Pardew

Sukcesy Klubowe

Mistrzostwo Anglii:
1905, 1907, 1909, 1927
Puchar Anglii: 1910, 1924, 1932, 1951, 1952, 1955
Superpuchar Anglii: 1909
Puchar Miast Targowych: 1969
Finalista Pucharu Ligi: 1976




Przyszłość Alana Pardew wisi na włosku

Właściciel klubu Newcastle United - Mike Ashley coraz poważniej myśli o zmianie menedżera. Narastające z każdym dniem protesty fanów "Srok" wywierają ogromną presję na multimiliarderze z Anglii. Kibice zarzucają Pardew przede wszystkim mało efektowny styl gry, banalne i proste wypowiedzi w mediach, naganne zachowania podczas meczów świadczące o braku klasy menedżera (np. popchnięcie sędziego technicznego w meczu z Tottenhamem, czy zaatakowanie głową Davida Meylera z Hull City) marnowanie potencjału swoich podopiecznych oraz traktowanie ulgowo pucharów krajowych, które przecież mogą zostać wykorzystane jako jeden z etapów budowy futbolowej potęgi. Kibice jednak żądają również zmiany właściciela. Ashleya zaś Toon Army oskarża za traktowanie klubu zbyt przedmiotowo, jako zwykły biznes i nie wysłuchiwanie licznych ich próśb. Ashley uważa, że kocha Newcastle United, choć często, może faktycznie bez złych zamiarów działa na jego niekorzyść. Przejmując klub z północno-wschodniej Anglii wyciągnął go z ogromnych długów, za co początkowo był wielbiony nad rzeką Tyne. Dziś jednak wszystko obróciło się o 180 stopni i mało kto pamięta jego zasługi dla klubu. Czy Mike Ashley upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Czy zwolni obecnego menedżera zyskując równocześnie sympatię kibiców? Wszystkiego mamy dowiedzieć się w najbliższym czasie.


Kandydaci do objęcia posady

Według bukmacherów największe szanse na zastąpienie Alana Pardew mają:
Kevin Keegan 2-1
Alan Shearer 4-1
Michael Laudrup 4-1
Cristophe Galtier 6-1
Gianfranco Zola 10-1
Paolo di Canio - 15-1
Frank de Boer 20-1

Na liście wystawionej przez jedną z firm bukmacherskich znalazł się również Waldemar Fornalik.


Oficjalnie: Mathieu Debuchy w Arsenalu!

Kanonierzy zapłacili Srokom za 28-latka 12 milionów funtów. Defensor ma zastąpić w drużynie Arsene Wengera, Bacary'ego Sagnę, który odszedł na zasadzie wolnego transferu do Manchesteru City. Debuchy trafił do Newcastle w styczniu 2013 roku za 6 milionów euro.

Niedawno Francuz w wywiadzie powiedział, że brakuje mu Ligi Mistrzów, co okazało się początkiem wyjaśnień za jego przyszłe odejście. Z Newcastle w sprawie Debuchy'ego kontaktowały się jeszcze francuskie drużyny, takie jak PSG, czy Monaco, jednak nie złożyły poważnej oferty. Mathieu będzie grał z numerem 26 na plecach.

Głównym kandydatem na jego zastępcę jest Micah Richards z Manchesteru City. The Citizens już ustalają warunki personalne z Mehdim Benatią, więc dla Anglika z pewnością nie będzie miejsca w składzie mistrzów Anglii.



Podsumowanie sezonu 2013/2014



Pozytywy:


- Wygrana na Old Trafford, 3 pkt na White Hart Lane, zwycięstwo nad Chelsea, remis z Liverpoolem oraz rozbicie Stoke 5:1. W tych wszystkich meczach Newcastle pokazało klasę. Dało się poczuć zaangażowanie i determinację z pamiętnego sezonu 2011/12, w którym to Sroki zakończyły kampanię na 5 lokacie.
- Wypożyczenie Loïca Rémy'ego. Oczywiście, szkoda, że tylko wypożyczenie, ale i tak i tak Francuz nie zagościłby w Newcastle na dłużej niż jeden sezon. Po tak udanej serii spotkań, napastnik może wybierać między jednymi z większych klubów w Europie.
- Wprowadzanie do gry wychowanków - Paula Dummetta i Adama Armstronga. Ten pierwszy grał znacznie więcej, nawet strzelił gola Liverpoolowi, jednak ma już 22 lata. Chyba tylko w Polsce i właśnie w ekipie Alana Pardew zawodnicy w tym wieku są nadal młodymi talentami. Mnie osobiście bardziej cieszy ogrywanie Anglika niż Walijczyka. Armstrong deklasował całą angielską elitę na szczeblu młodzieżowym i zasłużył sobie na grę w pierwszym zespole. Jednak mimo wszystko grał mniej, niż powinien. Kiedy Rémy był kontuzjowany, to Pardew wolał postawić na Papissa Cissé, czy Sholę Ameobiego, którzy nawet nie pamiętają jak smakuje strzelenie gola w Premier League niż dać 16-latkowi pograć więcej niż 5 minut w meczach z przesądzonym już wynikiem.
- Rzuty rożne. W tym sezonie było dane nam oglądać aż 2 (!) bramki z rzutów rożnych strzelone przez Newcastle United. Strzelali je Loïc Rémy i Yoan Gouffran. Trafienie tego pierwszego przełamało haniebną serię trwającą od października 2011 roku bez gola z rożnego. Tego ostatniego zdobył Demba Ba po dośrodkowaniu Yohana Cabaye'a. Warto dodać, że obu piłkarzy nie ma już na rzeką Tyne.
- Listopad, czyli cztery wygrane z rzędu i zdobycie maksymalnej ilości punktów (12). Nagrody miesiąca dla najlepszego menedżera i piłkarza BPL otrzymali odpowiednio Alan Pardew i Tim Krul. Holender okazał się jedynym bramkarzem w całej lidze w tym sezonie, który sięgnął po to trofeum.


Negatywy:

- Uzależnienie od Cabaye'a. Kiedy francuski rozgrywający pożegnał się z klubem odchodząc do PSG wszystko nagle runęło. Z sezonu, który pachniał europejskimi pucharami zostało marne miejsce w środki tabeli. W rundzie wiosennej Newcastle grało piłkę na poziomie Championship, czy nawet League One.
- Defensywa transferowa.
- Ściągnięcie Luuka de Jonga. Nie rozumiem, jaki plan miał Joe Kinnear sprowadzając zawodnika, który zagrał łącznie raptem kilka minut przez dwa sezony w M'gladbach. Na szczęście Luuk powiedział swojemu bratu to i owo o życiu nad rzeką Tyne i zdecydowanie lepszy z rodzeństwa de Jongów - Siem dołączył do klubu na początku lipca.
- Derby. Akurat tego tematu nie mam siły analizować. Za każdym razem jak o tym myślę, czuję się najgorzej w swoim życiu. Ciągle powtarzam sobie: "W następnym roku musimy się przełamać!". A w tym wyszło jak wyszło.
- Brak ogrywania młodych talentów (no może z ww. Armstronga). Sammy Ameobi, który po odejściu Cabaye'a, czyli w czasie kryzysu, jako jedyny prezentował futbol z prawdziwego zdarzenia, z dnia na dzień został odstawiony przez Pardew. 18-letni Gaël Bigirimana - odkrycie poprzedniego sezonu i jeden z niewielu pozytywów kampanii 2012/13 został z powrotem odesłany do ekipy juniorskiej.
- Sam menedżer i jego postawa - czyli uderzenie Davida Meylera i brak odwagi do wzięcia winy na siebie po złym rezultacie.
- Brak zastępstwa dla Cabaye'a. Jak można sprzedać w środku sezonu jedynego klasowego piłkarza w swoich szeregach i nie sprowadzić nikogo na jego zastępstwo? Takie rzeczy tylko z Joe Kinnearem jako dyrektorem sportowym, nad którym już pastwić się nie będę bo odszedł w środku sezonu i chciałbym jak najszybciej o nim zapomnieć.

Objawienie sezonu:

- Mike Williamson - Aż trudno uwierzyć, że piłkarz grający chyba największe dno z całej drużyny, w wieku 29 lat może w przeciągu pół roku uczynić takie postępy jak zrobił to Iron Mike. W tym roku był absolutnie nie do przejścia i zdaniem chyba każdego fana futbolu, który go obserwował, Anglik zasługiwał na miejsce w kadrze na MŚ bardziej niż Chris Smalling.

Rozczarowanie sezonu:

- Papiss Demba Cissé - Zaledwie 3 zdobyte bramki, w czym jedna z karnego, a jedna w pucharze Anglii mówią same za siebie. Zawodnik, który po przyjściu do klubu w pierwszych 15 spotkaniach zanotował 14 bramek, nagle zapomniał, jak się kopie piłkę. Ale to już normalne u podopiecznych Alana Pardew. Angielscy dziennikarze mówią na takich zawodników jak Senegalczyk, że zostali oni Sperdjowani (ang. Pardewed). Ofiarami tego zjawiska są między innymi: Moussa Sissoko, Mapou Yanga-M'Biwa, Yoan Gouffran, Davide Santon, Vurnon Anita, Hatem Ben Arfa, czy wspomniany już Cissé.

Najlepszy gracz sezonu:

- Yohan Cabaye - Mimo iż w tym sezonie, w czarno-białych barwach grał tylko do stycznia, zdołał w pojedynkę utrzymać zespół w angielskiej ekstraklasie. Strzały z dystansu, dryblingi i kluczowe podania to znak firmowy francuskiego rozgrywającego.

Transfer sezonu:

Jedynym był Olivier Kemen za nawet nie znaną kwotę - 16-latek z Francji, który zasilił ekipę juniorów. Pozostało także tylko wypożyczenie Loïca Rémy'ego, bo przygoda z Luukiem de Jongiem była jak drog przez mękę. Przez pół roku trwało wyczekiwanie aż w końcu odejdzie i odciąży budżet płacowy.

Wpadka transferowa sezonu:

- Luuk de Jong...

Oceny zawodników:

Tim Krul #1 - 8/10
Rob Elliot #21 - 5/10

Fabricio Coloccini #2 - 7,5/10
Davide Santon #3 - 6/10
Mike Williamson #6 - 8/10
Mapou Yanga-M'Biwa #13 - 4/10
Massadio Haïdara #19 - 6,5/10
Mathieu Debuchy #26 - 8/10
Steven Taylor #27 - 5/10
Paul Dummett #36 - 6/10

Yohan Cabaye #4 - 10/10
Moussa Sissoko #7 - 6,5/10
Vurnon Anita #8 - 6,5/10
Hatem Ben Arfa #10 - 6/10
Dan Gosling #15 - 3/10
Sylvain Marveaux #22 - 3/10
Cheick Ismaël Tioté #24 - 9/10
Gabriel Obertan #25 - 3/10

Papiss Demba Cissé #9 - 2/10
Yohan Gouffran #11 - 7/10
Loïca Rémy #14 - 8/10
Luuk de Jong #18 - 1/10
Shola Ameobi #23 - 2/10


« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2014, 14:32:21 wysłana przez Razer »

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Newcastle United - Misja Europa! | 1# Podsumowanie sezonu 2013/14
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2014, 10:09:39 »
Bardzo dobry klub do prowadzenia i dobra liga. Obyś tylko pisał sobie długo, skoro sprawia Ci to radość :)
Poprzedni sezon był dla was średnim. Kibice na pewno liczyli na więcej, stąd domaganie się dymisji Pardewa. Z listy potencjalnych kandydatów na jego miejscu widziałbym tylko Laudrup, ale może na jeszcze jeden rok można byłoby dać szansę Alanowi. Ale żeby ją wykorzystał to musielibyście wzmocnić mu trochę kadrę, bo wtedy będzie możliwość gry w pucharach. Widać było uzależnienie od Yohana, więc na tą pozycją trzeba ściągnąć kogoś solidnego. Odejście Debuchego także osłabi obronę. Richards? Nie jestem do niego przekonany.
Dość dobrze opisane pozytywy. Z tymi najsilniejszymi pokazaliście klasę, ale gubione punkty z innymi pozwoliły tylko na 10 lokatę. W sezonie przygotowawczym już obojętnie z jakim trenerem trzeba będzie zwrócić uwagę na młodych i dać im szansę. Liczę też, że jakiś dobry napastnik zawita do waszego klubu.
Od strony technicznej jak na żółtodzioba :P jest naprawdę dobrze. Tekst nie odstrasza, przyjemnie się czytało. Nie potrzebny tylko wg mnie ten niebieski baner i może zmniejszyłbyś trochę ramkę do zdjęć. :)

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #2 Początki wielkiej rewolucji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2014, 18:23:46 »




Początki wielkiej rewolucji




Oficjalnie: Alan Pardew zwolniony!

53-letni Anglik odchodzi z Newcastle United po niespełna 4 sezonach pracy. Jego kontrakt obowiązywał do końca kampani 2019/20. Oprócz posady menedżera skład sztabu szkoleniowego pozostaje bez zmian.




Michael Laudrup czy Murat Yakin?

Właściciel klubu znad rzeki Tyne - Mike Ashley stoi przed ciężkim wyborem. Dziennikarze uważają, że największe szanse na przejęcie menedżerskiego stołka po Alanie Pardew mają Michael Laudrup i Murat Yakin. Duńczyk jest obecnie bezrobotny i nie posiada żadnej licencji trenerskiej, zaś ma za sobą ogromne doświadczenie piłkarskie. Grał w takich klubach jak Juventus Turyn, FC Barcelona, czy Real Madryt. Osiągał już sukcesy w Anglii jako menedżer walijskiego Swansea City. Z Łabędziami zdobył on Capital One Cup. Został zwolniony za odmienne od zarządu poglądy transferowe. Szwajcar zaś prowadzi FC Basel z sukcesami w europejskich pucharach. W poprzednim sezonie mógł się poszczycić dwukrotnym zwycięstwem nad Chelsea w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Czerwono-niebiescy zajęli jednak dopiero 3 lokatę i ponownie walczyli w fazie pucharowej Ligi Europy. Dotarli do ćwierćfinału, w którym to po dogrywce zostali wyeliminowani przez hiszpańską Valencię.




Oficjalnie: Jack Colback, Ayoze Pérez i Siem de Jong na St. James' Park!

Zawodnik Sunderlandu Jack Colback podpisał pięcioletnią umowę z odwiecznym rywalem "Czarnych Kotów" - Newcastle United.
"Jestem absolutnie zadowolony. To będzie dla mnie coś specjalnego - zagrać w klubie, któremu kibicowałem jako dziecko. Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji. Dziękuję Sunderlandowi za to, że dał mi szansę rozwoju, a jego fanom za wsparcie."
Rudowłosy piłkarz przywdzieje koszulkę z numerem 14.


Potwierdziły się informacje krążące po internecie od kilku dni. Ayoze Pérez został pierwszym letnim wzmocnieniem linii ataku Srok.
20-latek dołączył do Newcastle z klubu CD Tenerife, w którym w 50 meczach strzelił 17 bramek. Natomiast w tym sezonie Pérez zdobył dla swojego klubu 16 goli w 34 występach.
Oto co miał do powiedzenia na nowy napastnik:
"Z niecierpliwością czekam już na początek i jestem bardzo zadowolony mogąc grać dla tak wyśmienitego klubu."
"Dla każdego zawodnika przywilejem byłoby grać dla tego klubu. Ja chcę wyrobić sobie pozycję do występów w pierwszej drużynie."

Hiszpanem zainteresowane były również takie potęgi piłkarskiego świata jak Arsenal, czy Real Madryt. Będzie grał z numerem 31.

Jak podaje oficjalna strona Newcastle United, Siem De Jong został zawodnikiem klubu z nad rzeki Tyne.
25-letni pomocnik zostawił Ajax Amsterdam, z którym cztery razy z rzędu wygrał Eredivisie (dwa razy jako kapitan), strzelając 78 bramek w 250 meczach. De Jong podpisał 6-letni kontrakt. Holender kosztował klub z St. James' Park około 5 milionów funtów.
"To świetne uczucie przejść do Newcastle. Mój brat mówił mi jak duży jest to klub, więc od razu czuję się tu dobrze."
"Od kilku lat rozmawiałem też z Vurnonem i Timem (Anitą i Krulem - przyp. red.) o moim ewentualnym przybyciu tutaj, że z czasem może do tego dojdzie."
"Z Anitą znam się z młodzieżowej drużyny Ajaxu. Mieliśmy wtedy po 14 lat, gdy pierwszy raz ze sobą graliśmy, więc znamy się bardzo dobrze. Wielokrotnie rozmawialiśmy o Newcastle i w poniedziałek po ogłoszeniu transferu również do mnie napisał."

Holender przywdzieje trykot z numerem 15 na plecach.




Richards zastąpi Debuchy'ego?

25-letni angielski defensor Manchesteru City widziany był dzisiaj na lotnisku w Newcastle Upon Tyne. Ma dziś przejść testy medyczne i związać się z klubem z St' James' Park. Jako potencjalne zastępstwo Mathieu Debuchy'ego wymienia się również 23-letnich Daryla Janmaata z Feynoordu Rotterdam i Aarona Cresswella z Ipswich Town.


« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2014, 14:11:30 wysłana przez Razer »

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #2 Początki wielkiej rewolucji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2014, 20:15:31 »
Kolejna kariera na forum, to super, że wkońcu coś będzie się dziać w konkursach na najlepszą karierę i w dziale karier. Przechodząc do wyboru klubu. Wybrałeś na pewno trudny klub do prowadzenia, jednak wiadomo jeśli prowadzi się ''średniaka'' to jest ciekawiej i są przy tym większe emocje, więc tutaj dla ciebie największy plus. Zaskoczyło mnie zwolnienie Pardewa, myślałem, że poprowadzi swój projekt jeszcze w ''Srokach'' ale jednak się myliłem. Moim zdaniem godnym zastępcą Alana mógłby być Michael Laudrup, który jest raczej bardziej doświadczonym trenerem niż Murat Yakin.

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #2 Początki wielkiej rewolucji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2014, 20:37:27 »
Następna kariera i muszę Ci przyznać, że wszystko wygląda bardzo dobrze, zarówno pod względem graficznym, ale przede wszystkim przejrzystości i tekstu - który mniemam, że w całości sam piszesz -, a to jest najważniejsze. Pamiętam Newcastle w latach, kiedy byli klubem, z którym trzeba było się liczyć, jednak dziś to w większości przeminęło. Osobiście bardziej przekonany jestem do Yakina, chociaż Laudrup jest też dobrym szkoleniowcem. No i kto zastąpi Debuchego, który był jedną z gwiazd klubu. Rzeczywiście Richards pasuje do koncepcji i jest dość podobnie ofensywnie grającym obrońcą co Francuz. Życzę powodzenia w pierwszych meczach i kolejnych transferach. Będę wpadał.

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #2 Początki wielkiej rewolucji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2014, 20:55:06 »
No no.. ciekawych wzmocnień dokonało Newcastle, myślę, że w tym sezonie uda wam się powalczyć o pierwszą "6". Powodzenia :)

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #3 Angielski zaciąg transferowy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2014, 03:53:49 »




Angielski zaciąg transferowy




Oficjalnie: Micah Richards na St. James' Park!

Defensor zamienił barwy klubowe mistrza Anglii - Manchesteru City na średniaka ligi - Newcastle United.
Anglik kosztował Mike'a Ashleya ok 8 milionów funtów.
"Jestem głodny gry, w ostatnich dwóch sezonach zagrałem łącznie w zaledwie 12 spotkaniach. Wszystkim fanom tego wspaniałego klubu, jakim z pewnością jest Newcastle obiecuję, że odrobię tamte zaległości teraz, w czarno-białych barwach. Będę biegał na boisku za dwóch, jak nie za trzech zawodników. Nie odpuszczę żadnego sprintu, żadnej piłki, dam z siebie ponad 100% jeżeli tylko dostanę taką możliwość."
"Na inaugurację sezonu gramy z The Citizens i już nie mogę doczekać się tej rywalizacji. Chcę zaprezentować wszystkim swoje możliwości i udowodnić swoją wartość, której nie doceniał Manuel Pellegrini, którego mimo wszystko bardzo szanuję."
"Jestem gotów przeżyć wiele nad rzeką Tyne. Pierwszym wyzwaniem było dla mnie dołączenie do klubu aktualnie bez menedżera. Dziękuję fanom za miłe przyjęcie mnie na lotnisku. Odwdzięczę im się już w pierwszym przedsezonowym sparingu."

Anglik przejął koszulkę z numerem 5.



Kolejni Anglicy na dniach w Newcastle

W najbliższej przyszłości transfery Willa Hughesa z Derby County, Stevena Caulkera z Cardiff City i Thomasa Ince'a z Blackpool mają zostać dopięte.
Z całą trójką Anglicy wiążą ogromne nadzieje. To na nich wraz z innymi "młodymi wilkami" z Rossem Barkleyem na czele ma opierać się przyszła potęga reprezentacji Synów Albionu. Newcastle zupełnie zmieniło kierunek transferowy. Mike Ashley zaczął słuchać głosu fanów i przywiązał szczególną uwagę to klubów z Championship, gdzie bez wątpienia można znaleźć piłkarskie talenty klasy światowej.
"Wyniki z ostatnich sezonów pozwoliły mi przejrzeć na oczy. Może i zagraniczni piłkarze dodają klasy zespołowi, ale nie można budować zespołu w Premier League tylko na ich bazie. Również słaba postawa reprezentacji Anglii na mundialu w Brazylii i wina zrzucona na zbyt dużą liczbę obcokrajowców w rodzimej lidze zmusiła mnie do zmiany polityki transferowej klubu." - oto słowa właściciela Newcastle United.
Obecnie skauci Srok stacjonują w Belgii, Holandii, Francji i w POLSCE.
Bacznie obserwowany był również lewy obrońca Ipswich Town - Aaron Cresswell, lecz Młoty z Upton Park okazały się szybsze i skuteczniejsze w negocjacjach. Anglik związał się z West Ham United 5-letnią umową.




Oficjalnie: Ryan Taylor w West Bromwich Albion!

Oficjalna strona The Baggies potwierdziła transfer 28-latka.
Anglik opuścił St. James' Park po dwóch sezonach bez gry. Kontuzja kolana miała mu pozwolić grać dopiero na start obecnych rozgrywek. Kiedy Taylor w końcu odzyskał pełną sprawność, od razu zgłosił się po niego West Brom. Specjalista od rzutów wolnych, bo tak bez wątpienia można określić nowy nabytek WBA, kosztował 1,2 mln € i przywdzieje koszulkę z numerem 18.



Podsumowanie dotychczasowych ruchów transferowych

David Luiz --> - 50 mln €
Luis Suárez --> - 45 mln €
/ Diego Costa --> - 35 mln €
Hulk --> - 30 mln €
Cesc Fàbregas --> - 30 mln €
Luke Shaw --> - 30 mln €
Ander Herrera --> - 30 mln €
Mehdi Benatia --> - 25 mln € + Matija Nastasić
Filipe Luís --> - 25 mln €
Adam Lallana --> - 25 mln €
Marouane Fellaini -- > - 20 mln €
Ivan Rakitić --> - 20 mln €



Spoiler for Hiden:
Mejor, pojedyncze zdania/informacje zapożyczałem z nufc.pl lecz zmieniałem ich treść.
Michu, co do tych konkursów na najlepszą karierę to trzeba trochę zaczekać w moim przypadku, ale dzięki za tak wysokie prognozy ;) Akurat co do trudności prowadzenia klubu to wybrałem najłatwiejszy ze wszystkich możliwych, ze względu na to, że Newcastle jest klubem zdecydowanie najbliżej mojemu sercu.

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #3 Angielski zaciąg transferowy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2014, 10:18:41 »
Liczę, że Richards odbuduje się w Newcastle. Co do innych transakcji największe nadzieje pokładam w Stevenie Coulkerze, pamiętam go jeszcze z Football Managera, tam po kilku sezonach był kozakiem. Jeżeli zaś chodzi o transfery klubów europejskich, no to jest ciekawie. Suarez zawalczy Lewandowskim o miano napastnika numer jeden w Monachium (a kto tam wie, może Pep ich razem umieści na boisku). Hulk wraca do poważnego grania, bo tak można nazwać jego transfer do Arsenalu. Chelsea sobie sprowadza "małe Atletico" bo oprócz Costy jeszcze Luis. Ciekawe transfery.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #3 Angielski zaciąg transferowy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2014, 12:02:36 »
Robicie wielki zaciąg, ale w takim wypadku czuję też, że jeszcze kilku graczy opuści wasze szeregi. Z pozyskanych zawodników każdy będzie miał swoje zadanie, ale najbardziej liczę na De Jonga, który moim zdaniem powinien dobrze wkomponować się zespół. Do Richardsa nie jestem przekonany i wolałbym zobaczyć w jego miejsce  Janmaata, ale skoro on sam zapowiada walkę na 100% to trzeba dać mu szansę. Sprawdzi się to już w pierwszej kolejce, kiedy to zagra przeciwko własnym kolegom. Chętnie też widziałbym kogoś nowego na bramce. I nie ukrywam, że chętnie widziałbym u ciebie Artur Boruca :) Ale skoro wasi skauci pracują też w Polsce to jakieś "grajek" do was dołączy z naszej "ekstraklasuni" :P

Cytuj
Michu, co do tych konkursów na najlepszą karierę to trzeba trochę zaczekać w moim przypadku, ale dzięki za tak wysokie prognoz
w konkursie startuje każda aktywna kariera, więc trzeba się starać i pisać jak najdłużej. Reszta w klawiaturach głosujących, których mam nadzieję będzie więcej w tym miesiącu :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2014, 12:17:49 wysłana przez espon »

Offline Fiero

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location:
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 04.07.2014r.
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #3 Angielski zaciąg transferowy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2014, 13:44:24 »
Bardzo ładnie i schludnie prowadzona kariera, nie tylko pod względem merytorycznym, ale też graficznym. Widzę, że spory zaciąg Newcastle poczyniło i dobrze, bo to drużyna, która ma ogromny potencjał na dobrą karierę. Póki co idzie Ci bardzo dobrze, tak trzymaj :).

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #3 Angielski zaciąg transferowy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2014, 13:54:44 »
Razer jeśli w takim tempie będziesz dalej prowadził tą karierę, to spokojnie ona znajdzie się w najlepszej trójce. Tekstowo i graficznie ta kariera podoba mi się jak do tej pory najbardziej, ale dość tego słodzenia przejdzmy do konkretów. Władze Newcastle zrobiły dobre zakupy w tym okienku, a przede wszystkim Micaha Richardsa, kupiliście doświadczonego zawodnika, który grał w takim zespole jak Manchester City, więc ten transfer można uznać za udany. Mam nadzieje, że Richards będzie kluczowym zawodnikiem w twoim zespole, bo na pewno nie po to sciągaliście go by grzał ławe :)

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #4 Rewolucja transferowa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2014, 16:46:49 »




Rewolucja transferowa





Już za tydzień, 28 lipca na St. James' Park zawita włoska Genoa. Będzie to pierwszy przedsezonowy sparing Newcastle. 1 sierpnia Sroki wyjadą do Berna, na mecz z Werderem, zaś cztery dni później, 5 sierpnia Newcastle Upon Tyne odwiedzi beniaminek Bundesligi - SC Paderborn. Podopieczni obecnie tymczasowego menedżera Johna Carvera (w latach 1999-2004 asystent świętej pamięci Sir Bobbiego Robsona, a od 2011r. asystent Alana Pardew) rozpoczną rozgrywki na St. James' Park z Manchesterem City. Pierwsze derby północno-wschodniej Anglii odbędą się 12 grudnia nad rzeką Tyne na raptem 3 dni przed wyjazdem na Stamford Bridge. Szczególnie ciężki może okazać się okres świąteczny. W listopadzie i grudniu Sroki czekają mecze z Arsenalem, Evertonem, Chelsea, Liverpoolem, Chelsea i mistrzem Anglii - Manchesterem City. Wear-tyne derby odbędą się 11 maja. W ostatniej kolejce piłkarzy znad rzeki Tyne czeka przyjęcie u siebie faworytów do tytułu mistrzowskiego - The Blues.

Terminarz na sezon 2014/15
Spoiler for Hiden:
Lipiec:
- 28.07.14 (D)

Sierpień:
- 1.08.14 (W)
- 18.08.14 (D)
- 25.08.14 (D)

Wrzesień:
- 3.09.14 (D)
- 8.09.14 (W)
- 16.09.14 (D)
- 22.09.14 (D)
- 30.09.14 (W)

Październik:
- 3.10.14
- 6.10.14 (W)
- 13.10.14 (D)
- 21.10.14 (W)
- 27.09.14 (W)

Listopad:
- 4.11.14 (W)
- 10.11.14 (D)
- 17.11.14 (W)
- 25.09.14 (D)
- 28.11.14 (D)

Grudzień:
- 1.12.14 (W)
- 9.12.14 (W)
- 12.12.14 (D)
- 15.12.14 (W)
- 22.12.14 (W)

Styczeń:
- 19.09.15 (W)
- 23.09.15 (D)
- 26.09.15 (W)

Luty:
- 2.02.15 (W)
- 9.02.15 (D)
- 16.02.15 (D)
- 24.02.15 (W)

Marzec:
- 3.03.15 (D)
- 9.03.15 (D)
- 17.03.15 (D)
- 24.03.15 (W)

Kwiecień:
- 7.04.15 (D)
- 14.04.15 (W)
- 20.04.15 (W)
- 28.04.15 (D)

Maj:
- 5.12.14 (D)
- 11.12.14 (W)
- 18.12.14 (D)

(D) - dom
(W) - wyjazd
mecze towarzyskie
mecze ligowe
mecze pucharowe




Oficjalnie: Will Hughes, Thomas Ince i Steven Caulker w Newcastle!

Dziś około południa nowe Sroki zostały zaprezentowane mediom.
Angielski nabór piłkarzy nad rzeką Tyne trwa w najlepsze. Po transferach Jacka Colbacka i Micah Richardsa teraz dołączyła do drużyny trójka graczy z Championship.

Hughes jest z nich najmłodszy. Ma 18 lat i póki co będzie pełnił rolę rezerwowego. Przed nim w składzie mają Cheick Tioté, Moussa Sissoko i Vurnon Anita. Kosztował 10 mln € , a St. James' Park wybrał pomimo zainteresowania ze strony Evertonu i Southampton. Przyjął numer 4 po Yohanie Cabaye'u, co pokazuje, jakie oczekiwania ma Newcastle względem tego młodzieńca z Derby County. W 47 występach zanotował 5 trafień i 6 ostatnich podań w 47 meczach.

Thomas Ince łączony jest z przenosinami nad rzekę Tyne już od roku. W połowie sezonu 21-latek wybrał jednak półroczne wypożyczenie do Crystal Palace. Blackpool dzięki jego sprzedaży zainkasowało 4 mln €, lecz ta kwota może zwiększyć się aż do 8 mln € przy wypełnieniu warunków wszystkich bonusów. Będzie grał z numerem 17. Skrzydłowy zakończył rozgrywki 13/14 z 8 bramkami i 7 asystami w 33 występach.

Najgłośniejszym z tych trzech transferów jest bez wątpienia sprowadzenie Stevena Caulkera - kapitana Cardiff City. Spadek walijskiego klubu do Championship zmusił Vincenta Tana do sprzedaży defensora. 21-latek już puka do drzwi drużyny Synów Albionu. Kosztował 7,5 mln € i przywdzieje koszulkę z numerem 26 na plecach. Rozegrał w poprzednim sezonie 39 meczów, w których strzelił aż 5 goli.




Oficjalnie: Paul Dummett w Boltonie, a Jak Alnwick w Hibernian!

Zarówno angielski, jak i szkocki klub potwierdziły transfery 21-letniego obrońcy oraz 20-letniego golkipera Newcastle United.
Obaj są wychowankami klubu z St. James' Park. Walijczyk strzelił w tym sezonie gola Liverpoolowi. Będzie grał z numerem 13, a Anglik z 12. Kosztowali odpowiednio 675 i 100 tys. €.
Z klubu znad rzeki Tyne mają odejść jeszcze Papiss Demba Cissé, Yoan Gouffran, Sylvain Marveaux i Gabriel Obertan.




Spoiler for Hiden:
Wielkie dzięki Wam wszystkim za miłe, a od niektórych aż przemiłe ;D słowa i motywację, którą z pewnością dajecie mi swoimi komentarzami :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2014, 00:40:28 wysłana przez Razer »

Offline Mejor

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Gdańsk
  • Wiadomości: 1195
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 13.02.2010r.
  • Pan Nikt
    • Filmweb
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #4 Rewolucja transferowa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2014, 17:08:38 »
Rzeczywiście rewolucja pełną gębą. Odchodzą kluczowi niegdyś piłkarze. Cieszę się z transferu Richardsa, bo dla mnie to jeden z lepszych prawych obrońców PL, jeśli oczywiście jest w formie. Kupno Caulker będzie na pewno sporym wzmocnieniem. Powiedziałbym, że na tę chwilę jest to najlepsza kariera na forum, ale nie będę już tak wychwalał, bo jeszcze popadniesz w samozachwyt.  :)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #4 Rewolucja transferowa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2014, 22:40:46 »
Kolejne kroki transferowe. Przychodzą i odchodzą gracze, a to już naprawdę jest rewolucja. Dwóch zawodników z ostatnich nabytków raczej będą tylko rezerwowymi, ale o miejsce w składzie będą walczyć.  Caulker ma większe szanse na grę, ale zobaczymy jakie plany będzie miał trener.
Przechodząc jeszcze do terminarzu to nie ułożył się on dla was najlepiej. W każdym miesiącu macie mecz z jakimś trudnym rywalem, a okres świąteczny to już naprawdę spora przeprawa.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #4 Rewolucja transferowa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2014, 00:55:05 »
Chętnie też widziałbym kogoś nowego na bramce. I nie ukrywam, że chętnie widziałbym u ciebie Artur Boruca :) :P

Po meczu Holandia - Kostaryka, chyba zmieniłeś zdanie, co do mojego bramkarza, mam rację? ;)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #4 Rewolucja transferowa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2014, 09:18:32 »
Po meczu Holandia - Kostaryka, chyba zmieniłeś zdanie, co do mojego bramkarza, mam rację? ;)
nie nadal utrzymuję, że chętnie widziałbym Boruca w twoim składzie. :P

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #5 Futbolowy plan czteroletni
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2014, 15:18:06 »



Futbolowy plan czteroletni




Oficjalnie: Michael Laudrup nowym menedżerem Newcastle United!

Klub z St. James' park kilka minut temu ogłosił zatrudnienie 50-letniego Duńczyka.
Były Boss Łabędzi z Liberty Stadium już wybierał się do Kataru w celu podpisania kontraktu z Lekhwiya SC. Wówczas zadzwonił do niego Mike Ashley z ofertą poprowadzenia drużyny znad rzeki Tyne.
"Nie mogłem zmarnować takiej szansy, jaką otrzymałem od Mike'a Ashleya i od losu. Gdyby zadzwonił kilka godzin później, musiałby łączyć się przez katarskie numery kierunkowe."
"Jestem dumny z tego, że objąłem klub z taką historią i takimi tradycjami jak Newcastle United."
"Do pierwszego sprawdzianu przedsezonowego został tylko tydzień, więc nie mam zbyt dużo czasu, aby poznać każdego mojego podopiecznego głębiej. Preferuję bliskie kontakty z zawodnikami, a takie ciężko będzie mi nawiązać do potyczki z Genoą. Liczę na moich piłkarzy i mam nadzieję, że oni to odwzajemnią. Niech wiedzą, że mogą do mnie przyjść z każdym problemem."
"Podpisałem 4-letni kontrakt i w czasie jego trwania wprowadzę klub do Ligi Mistrzów. Przywrócę potęgę Newcastle!"
"Z miejsca chciałbym podziękować tymczasowemu trenerowi - Johnowi Carverowi. Transfery jakich dokonał, oczywiście przy pomocy Mike'a Ashleya, układają mi zespół niemalże do perfekcji. Oświadczam, że zostanie w klubie dłużej jako asystent. Z pewnością mi się przyda, ma wstępny plan na rozwój tej drużyny, który nie koliduje z moim, a wręcz przeciwnie."
"Zaszczepię w tej drużynie styl gry, który preferowało moje Swansea. Możecie spodziewać się ładnej dla oka piłki, szybkiej wymiany podań i jak najwięcej zdobytych goli."
"Howay the Lads!!!"



Przed meczem: Newcastle United - Genoa CFC

  vs. 


28.07.14
Stadion: St. James' Park (Newcastle Upon Tyne, Anglia)

Przewidywany skład:


Wypowiedzi przedmeczowe:
Fabricio Coloccini: Jako kapitan byłem bardzo ważną postacią w sztabie szkoleniowym, w tym trudnym dla nas okresie bez menedżera. Na szczęście zarząd znalazł właściwego człowieka na tę posadę. Teraz mogę wrócić do swoich obowiązków piłkarskich. W sprawie wyboru trenera to wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Michael Laudrup osiągał ogromne sukcesy jako piłkarz, a i jako menedżer zdołał wygrać Capital One Cup. My odpadliśmy w nim po dogrywce z Manchesterem City, więc nie czujemy się zbytnio przegrani po tamtym turnieju. Mimo wszystko jednak mam nadzieję, że w tym roku osiągniemy sukces w jednym z krajowych pucharów. Jest to teoretycznie najprostsza droga do Europy, czyli dobry fundament do budowania futbolowej potęgi. Ostatnie trofeum Newcastle zdobyło 45 lat temu. To chyba najwyższy czas, aby przełamać złą passę i dać powód do radości naszym kibicom. Jeszcze niedawno ten klub gościł w Lidze Mistrzów i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w ciągu czterech lat nasze pokolenie Srok odzyska dawny blask z poprzedniej dekady.
Hatem Ben Arfa: Alan Pardew odrzucił mnie w poprzednich rozgrywkach. Uważam, że miałem bardzo dobry start tamtego sezonu. Z Aston Villą, czy z Fulham zagrałem powyżej oczekiwań. On chciał mojego odejścia, bez dwóch zdań... Jednak mimo wszystko kocham Newcastle i chciałbym tu zostać jak najdłużej. Na moje szczęście do klubu przyszedł menedżer z autorytetem, z klasą i zmysłem taktycznym gotowym do zawalczenia w Premier League o najwyższe cele. Zawdzięczam Newcastle naprawdę wiele. Dostałem się tu na zasadzie wypożyczenia w wieku 23 lat. W ciągu sezonu doznałem poważnej kontuzji, złamałem nogę. Mimo wszystko klub zaproponował mi kontrakt. Kupił kontuzjowanego zawodnika, to było dla mnie coś wyjątkowego, wspaniała chwila. Do dziś czuję, że jeszcze nie spłaciłem tego kredytu zaufania. Mam nadzieję, że pomoże mi w tym Michael Laudrup i jego założenia taktyczne."



Spoiler for Hiden:
nie nadal utrzymuję, że chętnie widziałbym Boruca w twoim składzie. :P
Również lubię Boruca, ale jednak Krul to Krul ;) Mogę ew. sprowadzić jakiegoś polskiego bramkarza na ławkę.

Offline fcbm18

  • Piłkarz A klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Głogów
  • Wiadomości: 214
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.04.2010r.
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #5 Futbolowy plan czteroletni
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2014, 15:32:35 »
Odważne słowa Laudrupa że wprowadzi Newcastle do Ligii Mistrzów, w Anglii będzie mu o to bardzo ciężko, o puchary walczy przecież minimum 6 klubów a liczba miejsc jest ograniczona. Widać że Hatem jest bardzo przywiązany do barw klubowych, to dobrze świadczy o piłkarzu. Nie liczą się dla niego tylko pieniądze i chce pomagać klubowi. Takich piłkarzy jest już coraz mniej. Powodzenia w meczu z Włoską ekipą, nie jest to wygodny rywal ale powinniście dać radę.

PS. Nazwiska i numerki w przewidywanym składzie mogłyby być większe. :P

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #5 Futbolowy plan czteroletni
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 06, 2014, 15:52:27 »
Wiem, bo generalnie tutaj są takie proporcje, żeby rozstawić jedną drużynę na jednej połowie, a drugą na drugiej, więc przy jednej 11 nie wygląda to najlepiej

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #5 Futbolowy plan czteroletni
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2014, 17:02:06 »
No i tak jak myślałem, klub przejął bardziej doświadczony trener i dobrze, potrzebujecie właśnie takiego charyzmatycznego trenera. Mecz z Genoa będzie takim mini sprawdzianem, ale jeszcze nie ostatnim, ponieważ Genoa to nie jest aż taki wymagający przeciwnik, chociaż nie wiadomo, futbol lubi robić niespodzianki. Zaryzykuje i obstawie 3:1 dla was, może trafie ;D

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Newcastle United - Misja Europa! by Razer | #5 Futbolowy plan czteroletni
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 06, 2014, 17:02:06 »