Autor Wątek: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.  (Przeczytany 283612 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline raul7

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 114
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.05.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 20, 2011, 00:46:42 »
I to twierdzi ktoś, kto po przyjściu ze szkoły przez 4 godz. siedzi w internecie, a resztę czasu spędza przy grach?

wow, ostro..

Offline Orion99

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2008r.
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 20, 2011, 13:48:16 »
Rozwiązania treningowe w ML to krótko mówiąc totalna klęska. Wykres odpowiadający za rozwój zawodnika odzwierciedla overall, a ta statystyka jest uśrednieniem innych statystyk (dobranych do pozycji piłkarza), więc kiedy idzie w dół właściwie nie wiadomo, które konkretnie danemu zawodnikowi statystyki spadły. Czeski film, bo tak naprawdę nie wiadomo jaki trening zawodnikom wybrać. Nie wiem jak można było wpaść na tak idiotyczny pomysł, żeby masakrować może nie idealny, ale sprawnie działający mechanizm treningowy, który do tej pory się sprawdzał.

Druga rzecz to te potępieńcze jęki zawodników po każdym meczu. Facet gra przez dziesięć meczów jako podstawowy, w jedenastym nie gra i muszę mu się tłumaczyć, dlaczego go nie zauważam, skoro on taki dobry jest. Zamiast grać w piłkę, robię za telefon zaufania i ocieram łzy mazgajom. Krew może zalać. W następnej edycji będzie trzeba pocieszać zawodnika bo będzie miał zły nastrój, gdyż "zupa była za słona", albo kolor butów źle mu dobrałem.
Z przykrością stwierdzam, że próby urozmaicenia rozgrywki poprzez dorzucenie takich różnych przeszkadzajek (z których niestety w opcjach nie można zrezygnować), rewelacyjnie psuje grę. A zabiegi, które zdaje się miały uprościć opcje treningowe prowadzą prostą drogą do jakiegoś skrajnego absurdu, gdzie muszę trenować np technikę zarówno napastnikowi, jak i obrońcy, któremu chętniej wytrenowałbym co innego.

No i jeszcze te karty. Gdyby slotów na karty umiejętności było więcej, to nie ma sprawy, ale jeśli komputer samoczynnie dodaje mojemu zawodnikowi jakieś umiejętności (na których zależy mi tak jak na zeszłorocznym śniegu), to w końcu zabraknie miejsca na te, na których naprawdę mi zależy. I po co to komu?

Są to usprawnienia godne producenta samochodu, który na wszelki wypadek montuje na stałe do auta maszt z żaglami, gdyby właściciel miał ochotę popływać, a zamiast kontrolki sygnalizującej rezerwę paliwa - wykres uśredniający zużycie paliwa, prędkości wiatru, temperatury silnika i pulsu kierowcy.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 20, 2011, 14:58:12 »
Ta.. a najlepsze jest to, że zawodnik dostaje opierdziel za nic.
Np. Gibson, nie grał u mnie przez dwa mecze (a tu nagle pisze, że Gibson chce z tobą rozmawiać) a tutaj proszę.. opierdziel! A potem cały zespół minki w dół, chociaż nie wiem po co to komu.
Tak samo jest z wypożyczeniem/wystawieniem na listę transferową. Przez połowę sezonu na liście byli tacy zawodnicy (wystawieni przeze mnie) jak Berbatov, i nikt się nie zgłosił. To jest śmieszne, ale co do treningu to nie mam zastrzeżeń.
Mi się podoba, chociaż user wyżej wypisał jakie są tego błędy.

Offline TeLLe

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.10.2009r.
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 20, 2011, 20:09:43 »
Co mam zrobić, żeby sprzedać zawodnika ?

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 20, 2011, 21:09:51 »
Oj angielski to podstawa dla ambitnego człowieka. Jeżeli nie chcesz kiblować w Polsce zarabiając średnio 2-3 tysiące, wyjedź za granice i zarabiaj 2x więcej :). Ja nauczyłem się część języka dzięki różnych gier. A dzięki znajomości tego języka z grami nie mam problemów. Więc na spolszczenie czekam cierpliwie, i niech nawet wyjdzie w marcu :)

2-3 tysie haha dobre. Chłopie to ty nie znasz realiów w tym kraju. Powiem ci tak, kiedyś jak widziałeś sprzątacza na ulicy mówiłeś sobie w myślach "Trzeba było się uczyć to byś nie sprzątał ulic", natomiast dzisiaj sprawa wygląda tak, a mianowicie "kurcze trzeba było się uczyć ?;). A z gier to ty masz język angielski ale wykuty na poziome berbecia, a nie specjalisty. Gry ci nie pomogą wyszkolić języka, to bzdura. Najlepiej wziąć się za siebie i owszem nauczyć się angielskiego i jechać na zmywak, bo nie ma innego wyjścia.

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 20, 2011, 21:34:14 »
Akurat angielski to język, który każdy powinien mieć opanowany dość dobrze - a szczególnie człowiek z grupy wiekowej, która odwiedza te forum.

Napisz mi jaka to grupa wiekowa, bo mam odmienne zdanie..

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 20, 2011, 22:08:06 »
Co mam zrobić, żeby sprzedać zawodnika ?

Wystawić na listę transferową, grać nim tak, żeby miał dobre noty i cierpliwie czekać, aż (o ile) ktoś się po niego zgłosi.

Offline raul7

  • Junior
  • *
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 114
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.05.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 21, 2011, 01:10:31 »
Napisz mi jaka to grupa wiekowa, bo mam odmienne zdanie..

Tu akurat zgodzę się z Nederlandem. W dzisiejszych czasach rodzice już od małego powinni posyłać dzieci na kursy j. angielskiego. No chyba, że nie mają pieniędzy, to pozostają tylko i wyłącznie dodatkowe zajęcia szkolne (ale są przecież dziadkowie, wujkowie..).

Offline TeLLe

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 3
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.10.2009r.
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 21, 2011, 16:01:12 »
Wystawić na listę transferową, grać nim tak, żeby miał dobre noty i cierpliwie czekać, aż (o ile) ktoś się po niego zgłosi.

Wystawiłem go i czekam czekam a ofert brak, mam tak już nie pierwszy raz, w pes 11 też tak miałem.

Offline olmajti

  • Twórca Dodatków
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 559
  • Dostał Piw: 29
  • Na forum od: 28.09.2011r.
  • Who dares, wins!
Odp: PES 2012 - Football Life - problemy i pytania.
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 21, 2011, 19:53:11 »
Tu akurat zgodzę się z Nederlandem. W dzisiejszych czasach rodzice już od małego powinni posyłać dzieci na kursy j. angielskiego. No chyba, że nie mają pieniędzy, to pozostają tylko i wyłącznie dodatkowe zajęcia szkolne (ale są przecież dziadkowie, wujkowie..).
Teraz pozostało tylko edukować dzieci w kierunku angielskiego. Same są zbyt leniwe żeby się tym zainteresować. Za moich czasów, kiedy 90% gier na kompy i konsole (amiga i psx m.in) była po angielsku a na satelicie leciał cartoon network w oryginale siłą rzeczy dzieciaki się uczyły języka. Spolszczenia gier to teoretyczny lepszy wynik dla danego tytułu w polsce, ale z drugiej strony słabszy wynik dla tytułów anglo-języcznych.

Sorry za off-topa ale musiałem się wypowiedzieć
'To fall doesn't mean to lose. To lose is to fall and not stand up'

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 21, 2011, 23:28:13 »
Wystawiłem go i czekam czekam a ofert brak, mam tak już nie pierwszy raz, w pes 11 też tak miałem.

Hmmm... Cóż mogę dodać... Widać żaden z zespołów nie wykazuje zapotrzebowania. Warto spróbować też w ustawieniach zmienić częstość transferów na najwyższą wartość - jak mówi opis to powinny zespoły kupować zawodników, bo chcą. Niższy oznacza, że kupują, kiedy potrzebują a najniższy nie kupują w ogóle. Sądzę, że to podniesie prawdopodobieństwo kupna, ale nie zagwarantuje.

Offline Lukas18

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 22, 2011, 11:15:50 »
Jak włączyć radar? Gram na środku obrony i czasami chce dać długą piłkę na kontrę,ale nie widzę swoich graczy i posyłam piłki w ciemno

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 22, 2011, 11:31:32 »
W trakcie meczu zmieniasz przy pozycji "radar" z transculent na normal chyba. To powinno być w settings ---> game settings i w pierwszym wierszu.

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 22, 2011, 11:36:12 »
żalezy też w jakim trybie bo np. w bal masz 4 kamery wyboru, ml 2 a tu wszytko sie do jednego worka wsadza bo jeden watek przeszkadzał moderatorom
" border="0" border="0

Offline Muminek1977

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 26
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 23, 2011, 14:18:47 »
Mam taki problem że 2 zawodników (del piero,barzagli) było zmęczonych po rozmowie ze mną się zdenerwowali :) (czerwona główka z parą w uszach) i od tego momentu, juz chyba 15 mecz z kolei ich strzałki są skierowane cały czas w dół (fioletowa strzałka), jak zaradzić żeby wróciła im forma :) ????????????

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 23, 2011, 16:18:04 »
Mam taki problem że 2 zawodników (del piero,barzagli) było zmęczonych po rozmowie ze mną się zdenerwowali :) (czerwona główka z parą w uszach) i od tego momentu, juz chyba 15 mecz z kolei ich strzałki są skierowane cały czas w dół (fioletowa strzałka), jak zaradzić żeby wróciła im forma :) ????????????

To chyba nie jest zależne od Ciebie, ich forma po prostu spadła.
Wstawiaj ich częściej do meczu, i staraj się grać jak najlepiej. Strzałki powinny wrócić do normy.

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 23, 2011, 16:46:45 »
Mam taki problem że 2 zawodników (del piero,barzagli) było zmęczonych po rozmowie ze mną się zdenerwowali :) (czerwona główka z parą w uszach) i od tego momentu, juz chyba 15 mecz z kolei ich strzałki są skierowane cały czas w dół (fioletowa strzałka), jak zaradzić żeby wróciła im forma :) ????????????


strzelili na ciebie focha i musisz ich teraz często wystawiać, żeby znowu nabrali zaufania do drużyny i ją bardziej polubili.

Offline Muminek1977

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 26
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.10.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 23, 2011, 17:41:46 »
dziękować !!!:)

Offline CieplyRoman

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2011
  • location:
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.11.2011r.
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 24, 2011, 10:02:52 »
Witam. Ja mam taki problem że zainstalowałem pacha 2.2 i jak chce zagrac np  w BaL ,ML CB to mnie wywala z gry jak można temu zaradzić ? .

Offline willerod9

  • Kapitan reprezentacji
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 439
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.10.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 24, 2011, 13:39:18 »
A zrobiłeś tak jak jest w instrukcji? wywaliłeś stary kitserver i folder PESEdit z menu start?

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012 - Football Life(BaL, ML,CB) - problemy, błedy, pytania.
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 24, 2011, 13:39:18 »