Autor Wątek: Niekulturalne zachowanie.  (Przeczytany 3292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Niekulturalne zachowanie.
« dnia: Luty 13, 2012, 14:31:43 »
Nie wiem czy wybrałem dobry dział ale nie widziałem lepszego do tej "dyskusji".

Chciałbym przedstawić, krótką rozmowę "z dupy".. Fajnie by było jakby administrator portalu "pouczył" użytkownika jendryna78. A oto dlaczego.


Offline jedryna78

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 103
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.11.2008r.
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2012, 14:40:58 »
milo mi to widziec bo sam mam dosc takich ludzi, wpisuje 3 kropi w neutalu i mysli ze jest zadowolony ,apropo byl tu taki ze kazdemu tak pisal i z tego co wiem nauczyl sie w tej edyci i zachowuje sie jak nalezy. Mi jak cos lezy na watrobie i z tego co wiem wiekszosci ludziom to pisze na mircu co i jak anie wale neutrala czy negatywa.A tak po zatym znajac strone to ja dostane po garach a taki jarecki wyjdzie jak pokrzywdzony. Jego aktywnosc jest tak duza ze zagralem mecze ligowe 7 dni po terminie. pozdrawiam

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2012, 14:56:45 »
jedryna no przesadziłeś :/ trzeba było okazać trochę klasy...

A jarekblasi - Twój sposób myślenia jest no totalnie śmieszny. Dać komuś neutrala bo mecz był nudny??
To co za przegrane dajesz negatywa bo gracz ośmielił się z Tobą wygrać??
Ocenia się łącze i postawę przeciwnika.

W tym momencie robisz coś takiego, że ja osobiście nie mam zamiaru nigdy z Tobą grać i będę do tego samego namawiał innych...

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2012, 15:06:20 »
ja rozumiem tak:
pozytywny - mecz był ciekawy niezależnie od rezultatu. (nauczyłem się dawać "thumb up" w ML Online kiedy mi sie podobał mecz. konami dało taką możliwość"
neutralny - w moim mniemaniu oznacza, że mecz nie był ani dobry ani zły. Wiele neutralnych kometarzy może świadczyć, że z danym użytkownikiem nie gra się zbyt ciekawie. Daje to możliwość dobierania sobie sparing partnerów pod nasze upodobania.
negatywny - kiedy ktoś nie grał fair play.

Dalej uważasz że mój sposób myślenia jest śmieszny? Napisz kiedy ty być użył neutralnego. Po coś to w końcu zostało stworzone przez twórców strony.

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2012, 15:08:36 »
Neutralny jeśli gracz gra niekulturalnie - ścina od tyłu ale jego łącze jest bardzo dobre.

To nie jest ocena przebiegu spotkania

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2012, 15:13:48 »
a negatywny kiedy ścina i ma słabe łacze?? haha Myślałem, że opinia o jakości łacza jest mierzona skalą od 1-10 w innej rubryce..

Offline jedryna78

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 103
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.11.2008r.
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2012, 15:21:09 »
es_sabbi wiem ze troszke pojechalem ale sorki ten typ nie ma pojecja co to jest pesleague ja tyle tu slyszalem i czytalem ale taki neutral to jest jak strzal w krocze:0 ale tak juz na spokojnie mam nadzieje ze takich graczy docenicje neutralem :) pozdrawiam

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2012, 15:50:52 »
"ten typ nie ma pojecja co to jest pesleague(...)mam nadzieje ze takich graczy docenicje neutralem" - nie wydaje mi się, żeby rozmowa użytkownik - administrator mogła wyglądać tak koleżeńsko, ponieważ "on go zna". Śmiem twierdzić, że brzmi to jak "lizanie dupy" i szukanie względów u administratora. Tak nie powinno być.. Jak tak będzie to każdy nowy użytkownik tego portalu nie będzie mógł wyrazić swojego zdania bo zaraz go zjedzie cała "RZESZA" z wisienką na czubku..

Ten komentarz nie ma na celu obrazić a jedynie zwrócić uwagę na to co się pisze. Chowanie się za plecami administratora nie jest na miejscu.

Ja mam w takim razie pytanie do administratora. Skoro uważasz, że nie słusznie dałem neutralną opinię (w regulaminie nie przewidziano kryteriów względem oceniania) to czy jak będę w dalszym ciągu dawał neutralne opinie użytkownikom wpisując tym razem "nudny,neutralny mecz" to zostanę zbanowany? Bo jeżeli tak to ja sam się usunę z tego portalu z powodu braku możliwości korzystania z pełnej palety funkcji udostępnionych przez ten serwis.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 15:53:06 wysłana przez jarekblasi »

Offline jedryna78

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 103
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.11.2008r.
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2012, 16:25:34 »
no k..  po 1. musze go znac bo jest admine
          po 2. zarzucasz tu takie teksty jak bys mial 10 lat i zabrali by ci zabawke mimo ze ty ja ukradles
          po 3 udowodnilem ci ze bronisz sie be tarczy bo ci sie drogi pomylily
          po 4. nie bede dalej z toba dyskutował wiecej bo ci twoje <<neutralne>> zachowanie zostalo skomentowane
ps. zarzut piekny do odmina:)

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 16:52:51 »
Ja mam w takim razie pytanie do administratora. Skoro uważasz, że nie słusznie dałem neutralną opinię (w regulaminie nie przewidziano kryteriów względem oceniania) to czy jak będę w dalszym ciągu dawał neutralne opinie użytkownikom wpisując tym razem "nudny,neutralny mecz" to zostanę zbanowany? Bo jeżeli tak to ja sam się usunę z tego portalu z powodu braku możliwości korzystania z pełnej palety funkcji udostępnionych przez ten serwis.
jako opiekun - bo zadnym adminem nie jestem - moge Ci powiedziec ze gracz jendryna zostanie ukarany za swoje wulgarne zachowanie

Co do Twoich ocen spotkan to z tego co mi wiadomo nie sa ona karalne bo nie sa niezgodne z regulaminem. Ale istnieje cos takiego jak postawa fair-play oraz ogolny szacunek do ludzi nawzajem i takie Twoje zachowanie bedzie nadgminnie tepione. Bo ty nie wyrazasz uczcicej opinii a mscisz sie komentarzem za to ze nie radzisz sobie na boisku. Na poczatku bedziesz ignorowany przez coraz wieksza liczbe osob, a nastepnie za psucie atmosfery niedopuszczany do rozgrywek.

"nie uwzgledniono kryteriow" - wiesz ja uwazam Cie za czlowieka myslacego - widocznie sie myle skoro nie mozesz pojac mojego punktu widzenia.  Czyli mam rozumiec ze w domu wkladasz palce do kontaktu bo nie pisze na nim "nie wkladac palcow"??

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2012, 16:55:20 »
no k..  po 1. musze go znac bo jest admine
          po 2. zarzucasz tu takie teksty jak bys mial 10 lat i zabrali by ci zabawke mimo ze ty ja ukradles
          po 3 udowodnilem ci ze bronisz sie be tarczy bo ci sie drogi pomylily
          po 4. nie bede dalej z toba dyskutował wiecej bo ci twoje <<neutralne>> zachowanie zostalo skomentowane
ps. zarzut piekny do odmina:)

gdzie widzisz zarzut do admina? Bo ja nigdzie..

es_sabbi napisał: "Twoje zachowanie bedzie nadgminnie tepione. Bo ty nie wyrazasz uczcicej opinii a mscisz sie komentarzem za to ze nie radzisz sobie na boisku." - to ty to napisałeś. Obrażasz mnie pisząc, że nie wyrażam uczciwej opinii. Zapytaj innych użytkowników , z którymi gram w lidze i zobacz na komentarze po meczach czy ja wszystkim jednoznacznie wystawiam neutralną opinię. Niewiele trzeba by dostać ode mnie pozytywa. Wystarczy, że kilka piłek ktoś pośle nie tak jak myślałem, że pośle... Wszystkie porażki przyjmuję na klatę. Myślisz, że dlaczego gram Wisłą? Bo chcę przegrywać i jechać neutralami wszystkich? Czy gram bo wiem, że mam małe szanse na wygraną ale lubię mieć satysfakcję kiedy uda mi się wygrać chociaż jeden mecz bo zagrałem dobrze i byłem zadowolony ze swojej gry? Ja myślę, że to drugie...
"wiesz ja uwazam Cie za czlowieka myslacego - widocznie sie myle skoro nie mozesz pojac mojego punktu widzenia." - widocznie ja też się mylę skoro ty nie możesz pojąć mojego punktu widzenia. To działa w dwie strony. To żaden argument.

Jestem tu nowy i świadomie wybrałem wisłe by sprawdzić jaki jest poziom na tym portalu. Poza tym jestem w czwartej lidze, więc dlaczego uważacie, że wszyscy to zajebiści gracze, zasługujący na pochwałę za grę? Rozegrałem jak dotąd ponad 20 spotkań, podkreślam w czwartej lidze i może 3 użytkowników grało w piłkę a nie bawiło się berka na boisku. Takie jest moje zdanie o poziomie IV ligi w mojej grupie.

Jestem fotografem i przesiadywałem na wielu portalach fotograficznych gdzie skala ocen była np od 1-6. Wiem jak działa upokarzająco na ludzi kiedy dostaną ocenę 5 a nie 6. Po co w takim razie wymyślono tak wielką skalę? Nie wystarczy coś w stylu "lubię to". Ja osobiście bym tu miał inny pomysł. Zrobić rubrykę do pisania zażaleń, czyli czerwoną i wprowadzić coś na zasadzie "thumb up" jak to zrobiło konami. Można komuś dać "kciuka" jak się podobało albo nie dawać w ogóle. Oczywiście to jest tylko mój pomysł, z którym zapewne się nikt nie zgodzi bo jestem "trampkarz". Nie oczekuję też rewolucji ale przynajmniej nie gnębcie ludzi za dawanie "neutralnego".

Amen.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 17:20:20 wysłana przez jarekblasi »

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2012, 20:06:10 »
... odpisze jak się ogarne
temat zamknięty

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2012, 20:48:15 »
REJESTRACJA lub LOGOWANIE gracz jendryna78


Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2012, 20:52:17 »
na chwilę obecną nie ma wytycznych kiedy dajemy jakie komentarze więc każdy decyduje indywidualnie, według własnego uznania i gdyby miał rozstrzygać kto robi to bez sensu i nie odpowiednio do sytuacji to dotyczyło by to 70-80% graczy, jedynie co możemy zrobić to w skrajnych przypadkach skasować o ile jest uzasadnienie i mamy pewność że nie słusznie
ale nie życzę sobie od jakiegokolwiek członka ekipy takich tekstów - es sabbi :/ tym bardziej biorąc pod uwagę to co wyżej napisałem



W tym momencie robisz coś takiego, że ja osobiście nie mam zamiaru nigdy z Tobą grać i będę do tego samego namawiał innych...

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 21:10:59 wysłana przez belzebub »

Offline es_sabbi

  • Prezydent FIFA
  • ******
  • Join Date: Paź 2008
  • location: Bielsko-Biała
  • Wiadomości: 6232
  • Dostał Piw: 35
  • Na forum od: 22.10.2008r.
  • 达米安是我的主人
    • Status GG
  • Gram w: PES 2017 PC
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2012, 21:10:56 »
Ja osobiście bym tu miał inny pomysł. Zrobić rubrykę do pisania zażaleń, czyli czerwoną i wprowadzić coś na zasadzie "thumb up" jak to zrobiło konami. Można komuś dać "kciuka" jak się podobało albo nie dawać w ogóle. Oczywiście to jest tylko mój pomysł, z którym zapewne się nikt nie zgodzi bo jestem "trampkarz". Nie oczekuję też rewolucji ale przynajmniej nie gnębcie ludzi za dawanie "neutralnego".
No i widzisz, czasem z takiej rozmowy może wyniknąć coś dobrego. Uważam, że taki pomysł aby zamiast oceny "dobrej, neutralnej, złej" dawać znak Fair-Play "thumb up" zawodnikowi, którego się docenia.
To mi się podoba i na pewno zaproponuje to administracji do wprowadzenia.

Offline jarekblasi

  • Trampkarz
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 53
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 28.12.2011r.
    • Jarek Blasi - fotografia
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2012, 00:23:06 »
Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem. "Administracja" zasługuje na pochwałę za interwencję. Temat jak dla mnie zakończony. Co do pomysłu "fair-play" będę na pewno z tymi, którzy ten pomysł poprą.
Pozdrawiam!

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2012, 07:53:56 »
znaczek FAIR PLAY na zasadzie tylko to lub nic jest dobrym pomysłem, zazwyczaj jest tak że wykorzystujecie dobre pomysły w zły sposób np. komentarze pozytywne, neutralne i negatywne a tutaj będzie tylko jedna możliwość albo ktoś zasługuje na odznakę FAIR PLAY albo nie, a każdy inny neutralny gracz, przeciętny w zachowaniu lub o negatywnym nie otrzyma nic
bardzo dobry pomysł

Offline jedryna78

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 103
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.11.2008r.
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2012, 14:59:31 »
a ja powiem wprost mam LE i mam blokade na 5 dni juz mam po Le:) dziekuje
no to teraz juz wiem ze ta strona mnie zniechecila na maksa mimo ze jestem tu troszke:) dzieki adminowi bo i opiekun bardziej w temacjei teraz za takie zachowanie ja mam wątpliwosci co do was:) zycze powodzenia i troszke sluchania esabbiego:)
zalatwiliscie mnie jak gówniarza :) dziekuje szanownym pannom:)
no pomysl macie jak prawde napisalem a zostalem skarcony to Swiadczyczy tylko o jednym:)
pozdrawiam ludzi którzy wiedezą o co chodzi:0
a ciebie jarecki zapamietalem ,hehehe fotografa który myskli ze jest ksiedzem:)
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 15:07:14 wysłana przez jedryna78 »

Offline belzebub

  • Prezydent UEFA
  • ******
  • Join Date: Maj 2006
  • location:
  • Wiadomości: 4776
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 25.05.2006r.
  • play fair and have fun
  • Gram w: ...
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2012, 15:17:30 »
podziękować możesz sobie samemu, co do LE jak się sprężysz i przychylnym okiem spojrzą na Ciebie rywale to możesz grać 18 i 19 :)
pozdr.

Offline darko11221

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: Polska
  • Wiadomości: 1210
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 31.12.2008r.
  • ..::Ac-Milan Forever::..
Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2012, 15:41:40 »
a ja powiem wprost mam LE i mam blokade na 5 dni juz mam po Le:) dziekuje
no to teraz juz wiem ze ta strona mnie zniechecila na maksa mimo ze jestem tu troszke:) dzieki adminowi bo i opiekun bardziej w temacjei teraz za takie zachowanie ja mam wątpliwosci co do was:) zycze powodzenia i troszke sluchania esabbiego:)
zalatwiliscie mnie jak gówniarza :) dziekuje szanownym pannom:)
no pomysl macie jak prawde napisalem a zostalem skarcony to Swiadczyczy tylko o jednym:)
pozdrawiam ludzi którzy wiedezą o co chodzi:0
a ciebie jarecki zapamietalem ,hehehe fotografa który myskli ze jest ksiedzem:)
Zachowujesz się jak dzieciak, najpierw bluzgasz a później masz pretensje do administracji, że działa prawidłowo.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
...:::Milan to najlepsza drużyna na świecie pozostałe  to tylko pionki:::...

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Niekulturalne zachowanie.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2012, 15:41:40 »