Autor Wątek: Sport - wątek ogólny  (Przeczytany 482918 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2880 dnia: Styczeń 12, 2015, 22:41:53 »
Serio kogoś dziwi, że wybrano bramkę z gatunku takich, których co roku jest na pęczki (najgorszą z nominowanej trójki), a nie taką, która przejdzie do historii i ludzie pewnie długo drugiej takiej nie ujrzą?

Zróbcie sobie na szybko eksperyment myślowy i spróbujcie sobie przypomnieć jakieś piękne bramki z dawnych Mundiali i Euro. Gwarantuję wam, że lwia część z was żadnej bomby z dystansu/woleja poza tym van Bastena (który był wyjątkowy ze względu na miejsce oddania strzału) sobie nie przypomni.
" border="0

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2881 dnia: Styczeń 13, 2015, 02:06:03 »
a nie taką, która przejdzie do historii i ludzie pewnie długo drugiej takiej nie ujrzą?
Zgadzam się, bramka Van Persiego to gol, którego nie sposób podrobić. Bezapelacyjnie najpiękniejszy gol mistrzostw. Może chodzi o wagę spotkania? Fakt, holender zdobył bramkę przeciwko Hiszpanii, lecz bramka Jamesa była cenniejsza. No ale w końcu chodzi o najpiękniejszą bramkę mistrzostw. Gdyby plebiscyt nazywał się "najwaznieszja bramka mistrzostw" wygrał by Goetze... Bramki podobnej do tej Robina nie widziałem i pewnie już nie zobaczę

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2882 dnia: Styczeń 13, 2015, 02:12:26 »
Ja tam parę kojarzę. Na przykład: Giovanni van Bronckhorstz meczu o 3 miejsce z 2010, Deyna z Włochami :P . Haan, Neilinho. A co do bramki to w czym jest lepsze trafienie szczupakiem (no dobra złożył się jak łuk, ale co z tego. W bramce Persiego już większy szacunek należy sie temu co podawał), od tego krytykowanej z przyjęciem piłki klatką i zdobyciu bramki z powietrza z za pola karnego i to w jakim stylu. Może i pełno było podobnych bramek, ale to był mundial najbardziej prestiżowy turniej i od razu dodatkowo punktuje. Kogo obchodzi, że typiara na poziomie okręgówki zdobyła ładną bramkę. Prawda jest taka, że dali ją tylko dla tego, by pewne grono osób nie miało pretensji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 02:14:57 wysłana przez Palacio »

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2883 dnia: Styczeń 13, 2015, 17:10:41 »
Tak jak napisałem, jeden woli bomby, inny gole po niesamowitym dryblingu, jeszcze inny przewrotki. Tak samo każdy ma swoją ulubioną bramkę z tamtego roku i o to chyba nie trzeba się kłócić, bo takie dyskusje nie mają sensu.

Możecie mi powiedzieć, jak to teraz jest z tymi Złotymi Piłkami, bo się pogubiłem  :) Ronaldo się zrównał z Messim, czy nie?


Cytuj
Jakiś komentarz do zachowania Ronaldo?
Czyżby Maciek_FCB?
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline creus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2014
  • location: Syców
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.09.2014r.
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2884 dnia: Styczeń 13, 2015, 17:14:24 »
Cytuj
Czyżby Maciek_FCB?
Tak.
Ciekawy jestem opinii, tyle.

Cytuj
Możecie mi powiedzieć, jak to teraz jest z tymi Złotymi Piłkami, bo się pogubiłem  :) Ronaldo się zrównał z Messim, czy nie?
Messi ma 4, Ronaldo 3.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2885 dnia: Styczeń 13, 2015, 17:26:00 »
Tak.
Ciekawy jestem opinii, tyle.
Luz. Chciałem się tylko przekonać, czy to Ty. Zacytowałem akurat ten fragment Twojego postu.

Cytuj
Messi ma 4, Ronaldo 3.
Czyli za rok albo Messi zdeklasuje CR7, albo Ronaldo się zrówna z Leo. Będzie się działo.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2886 dnia: Styczeń 14, 2015, 04:05:51 »
Widziałem oficjalne wyniki.
James Rodríguez 42%
Stephanie Roche 33%
Robin van Persie 11%


Nie mówię, że gol Rodrigueza był brzydki, tylko że był strasznie powszedni. Już uznanie go za najładniejsze trafienie MŚ było komiczne. Co roku właściwie w każdej lidze na podsumowanie sezonu znajdzie się kilka podobnych. Nie wyróżnia się niczym specjalnym. Ten van Persiego przeciwnie, bo to trafienie jedyne w swoim rodzaju. Nikt wcześniej nie widział podania na dobieg przez pół boiska zwieńczonego lobem po strzale szczupakiem z pogranicza pola karnego na pełnym biegu, a już zwłaszcza na tym poziomie. Zresztą konia z rzędem temu, kto w ogóle spodziewał się takiego rozwiązania tej sytuacji.

Cytat: Levy
Może chodzi o wagę spotkania?
Cóż, to też nie był zwykły mecz grupowy, bo bodaj pierwsze w historii spotkanie mistrza z wicemistrzem świata w fazie grupowej i najwyższa porażka mistrza świata na Mundialu w historii.

Cytat: Palacio
w czym jest lepsze trafienie szczupakiem (no dobra złożył się jak łuk, ale co z tego. W bramce Persiego już większy szacunek należy sie temu co podawał), od tego krytykowanej z przyjęciem piłki klatką i zdobyciu bramki z powietrza z za pola karnego i to w jakim stylu
Uznam to za pytanie retoryczne.
Skoro kontrola piłki klatką piersiową i strzał z powietrza (tak jakby RvP nie strzelił z powietrza i ze znacznej jak na rodzaj uderzenia odległości) zasługują na taki poklask, mógłbyś mi wytłumaczyć, dlaczego to trafienie (chodzi o drugie z filmiku) do nagrody Puskasa nie było nawet nominowane?

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=3a3f45385254864315578775e9523ceb&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=3a3f45385254864315578775e9523ceb&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Albo dlaczego ten gol (podobny do trafienia Boatenga w meczu z Arsenalem, które nominacji nie otrzymało, ale też podobny do gola Jamesa) nie dostał się do trójki w tym roku? Nie dostał się też wolej Cahilla, który padł z pierwszej piłki po długim podaniu również bez przyjęcia... ::)

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=3a3f45385254864315578775e9523ceb&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=3a3f45385254864315578775e9523ceb&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

No ale dla tego plebiscytu to norma, kiedyś przewrotka Rooneya przegrała z jakimś slalomem Neymara z ligi amazońskiej, czyli trafieniem "na poziomie okręgówki". Co więcej, wtedy wyjątkowo nie przeprowadzono głosowania. No ciekawe, dlaczego...
" border="0

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2887 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:16:50 »
A, tam ja w okręgówce widziałem równie piękne brameczki.  ;)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Palacio

  • Administrator
  • ***
  • Join Date: Mar 2009
  • location: Buenos Aires
  • Wiadomości: 27431
  • Dostał Piw: 300
  • Na forum od: 04.03.2009r.
    • Status GG
    • Steam
    • BOCA JUNIORS
  • Gram w: eFootball PES 2022
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2888 dnia: Styczeń 14, 2015, 15:29:47 »
Jakieś ligowe mecze tu pokazujesz, zawsze gol z mundialu będzie wyżej oceniany i tego nikt nie zmieni. A co do Neymara co tak kiwał gości z okręgówki, to tak samo teraz kiwa w lidze Hiszpańskiej. Jednej z najlepszych lig w Europie, czyli poziom obrońców Europy też jest jak z okręgówki ?

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2889 dnia: Styczeń 14, 2015, 20:21:07 »
Cytat: Palacio
Jakieś ligowe mecze tu pokazujesz, zawsze gol z mundialu będzie wyżej oceniany i tego nikt nie zmieni.
Gówno prawda. W 2010 roku wygrał gol Altintopa z eliminacji do Euro, w 2011 roku wspomniane wyżej trafienie z ligi amazońskiej, w 2012 roku z ligi tureckiej, a w 2013 roku z meczu towarzyskiego reprezentacji. Trafienie Gio van Bronckhorsta, jedyny reprezentant MŚ 2010, nie dostał się nawet do trójki - a dostały się wtedy bramki z ligi północnoirlandzkiej i drugiej (!) ligi szwedzkiej. W 2012 roku nie nominowano ani jednego gola z Euro.

Poza tym, to van Persie gola szczupakiem na Mundialu nie strzelił?

Powiedziałbym raczej, że tu obowiązuje reguła, że gracze Realu i Barcelony dostają więcej głosów. :) Neymar otrzymuje nominacje nieprzerwanie od 2010 roku.

Cytuj
A co do Neymara co tak kiwał gości z okręgówki, to tak samo teraz kiwa w lidze Hiszpańskiej. Jednej z najlepszych lig w Europie, czyli poziom obrońców Europy też jest jak z okręgówki ?
W sumie jakby nie patrzeć, w lidze hiszpańskiej niedaleko jest od takiego stwierdzenia.
" border="0

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2890 dnia: Styczeń 15, 2015, 16:30:53 »
W sumie jakby nie patrzeć, w lidze hiszpańskiej niedaleko jest od takiego stwierdzenia.

Chyba nie musze przypominać, że liga hiszpańska aktualnie jest najlepszą ligą w Europie? :)
A dlaczego? potwierdzają to wyniki hiszpańskich i angielskich drużyn, gdzie hiszpańskie zdecydowanie górują.
Wiem, że teraz napiszesz i będziesz zaczynał temat, że BPL jest lepsza itp, ale nie miej do mnie pretensji, bo ja tylko stwierdzam fakty, które są prawdziwe.

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2891 dnia: Styczeń 15, 2015, 18:14:47 »
W sumie jakby nie patrzeć, w lidze hiszpańskiej niedaleko jest od takiego stwierdzenia.
Ostatnio Neymar kręcił graczy Atletico, czyli ogóry.. Kto tam kur*a gra? Niezły taniec z gwiazdami by był gdyby na Camp Nou przyjechał Crystal Palace albo inny Leicester.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2892 dnia: Styczeń 15, 2015, 18:51:09 »
Cytuj
Chyba nie musze przypominać, że liga hiszpańska aktualnie jest najlepszą ligą w Europie?
A co mają wyniki najlepszych zespołów w europejskich pucharach do ogórkowych defensyw niżej sklasyfikowanych drużyn? ::)

Cytuj
bo ja tylko stwierdzam fakty, które są prawdziwe.
Widziałeś kiedyś nieprawdziwe fakty?

W lidze hiszpańskiej Soldado przypominał napastnika. Ba, strzelił raz nawet 25 goli w sezonie. Teraz nie trafia w bramkę z 5 metrów w meczu FA Cup z Burnley i strzela niewiele więcej goli od Hugo Llorisa. Handluj z tym.
Z Negredo było zresztą podobnie.
" border="0

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2893 dnia: Styczeń 15, 2015, 19:00:01 »
@MichuVeB:
Cytuj
Chyba nie musze przypominać, że liga hiszpańska aktualnie jest najlepszą ligą w Europie?
Jak by to powiedzieć... chyba nie. Naprawdę uważasz, że BBVA jest lepsza od BPL, czy tylko tak mówisz, bo stamtąd pochodzi Twój ulubiony klub? Wiesz, lepiej na chłodno pomyśl, gdzie jest większa rywalizacja drużyn, poziom piłkarski, liczba szlagierów, oprawa itd, itp.

@Nederland:
Cytuj
Widziałeś kiedyś nieprawdziwe fakty?
Ja widziałem. W TVN.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Douglas

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location:
  • Wiadomości: 815
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.12.2010r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2894 dnia: Styczeń 15, 2015, 19:41:55 »
A co mają wyniki najlepszych zespołów w europejskich pucharach do ogórkowych defensyw niżej sklasyfikowanych drużyn? ::)

W lidze hiszpańskiej Soldado przypominał napastnika. Ba, strzelił raz nawet 25 goli w sezonie. Teraz nie trafia w bramkę z 5 metrów w meczu FA Cup z Burnley i strzela niewiele więcej goli od Hugo Llorisa. Handluj z tym.
Z Negredo było zresztą podobnie.

Każdy średniak, z nieważne jakiej ligi (Stoke, Sunderland, Parma, Hannover... ktokolwiek ze średniaków z czołowych lig), nie dałby rady z Barcą czy Realem grając na wyjeździe.
Taki snajper jak Soldado ma ewidentnie problem w głowie, nie w umiejetnościach. Cały Tottenham to drużyna, która w tamtym, a także w obecnym sezonie nie prezentuje swoich najwyższych mozliwości i nie zmieni to faktu nawet wygrana z Chelsea. W VCF już za nim nie płaczą, bo nie mają powodów.
Negredo to inny przypadek, przyszedł do City aby rywalizować z Aguero czy Dzeko, czyli był w zupełnie w innej sytuacji niż wcześniej wymieniony przeze mnie Roberto Soldado. Ja tam pamietam go z dobrej gry, choćby przez moment i w żadnym wypadku nie był to niewypał.
Trzeba się pogodzić z tym, że nie kązdy gracz przechodzący z La Liga zrobi karierę na Wyspach, jak choćby Aguero czy Silva i zaliczają się takie wpadki jak transfer Soldado. Zaś niejaki Ayoze Perez stał się gwiazdą Newcastle, przechodząc z drugoligowej Teneryfy... Taki fenomen.

Wiesz, lepiej na chłodno pomyśl, gdzie jest większa rywalizacja drużyn, poziom piłkarski, liczba szlagierów, oprawa itd, itp.
Rywalizacja jest, ale w Ekstraklasie też są świetnie oprawy( w Anglii się z tym zjawiskiem nie spotkałem...), szlagiery są typu Derby Krakowa czy pojedynek Lecha z Legią, rywalizacja także jest... wszystko co wymieniłeś, oprócz poziomu, czyli tego najważniejszego. Podsumowując bardzo podobnie.
Szczerze mówiąc, na Wyspach naprawdę jest wysoki poziom, nie mówię nie, ale ta rywalizacja bierze się stąd, że ani City ani United ani żadna inna druzyna z BPL nie dorównuje poziomowi takim tuzom jak choćby Bayern (tak, wiem, przegrał z City na EtihadStadium ale kto oglądał ten dobrze wie jak było naprawdę z samą grą...) czy Realowi. A co za tym idzie, łatwiej jest drużynom z dołu tabeli dorównać poziomem do czołówki.
Liverpool pokazał swój wysoki poziom w LM, udowadniając, że to tylko wielki klub duża marka na świecie, nie żadna potęga. A europejskie puchary to przecież wyznacznik tego co prezentuje dana liga i nic innego nie ukaże słabości danych lig tak dobrze, jak LM czy LE. Bilbao zostało podobnie skarcone, choć to inny przypadek.
Oczywiście, takie druzyny jak Elche, Almeria czy Cordoba to ogólnie słabe drużyny na tle Realu czy Atletico, nie pokazują niczego nadzwyczajnego ale poziomem dorównują choćby Leicesterowi czy Burnley. Jednak popatrzmy na możliwości finansowe i na to jak sobie radzą w tym bagnie w jaki została wtopiona La Liga i jej chory przydział finansowy z TV,który ma ulec poprawieniu.. nieznacznym ale jednak.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2015, 19:44:02 wysłana przez Douglas »

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2895 dnia: Styczeń 15, 2015, 20:07:13 »
@Douglas:

Cytuj
ale w Ekstraklasie też są świetnie oprawy( w Anglii się z tym zjawiskiem nie spotkałem...)
Chodziło mi o otoczkę, tą medialną, a nie oprawy kibicowskie. Ekstraklasa i tak w tym aspekcie jest najlepsza  ;)

Cytuj
A europejskie puchary to przecież wyznacznik tego co prezentuje dana liga
Niekoniecznie. Ale nie ma się o co kłócić. To moja opinia, Ty widocznie masz inną.

Ja po prostu w BBVA oprócz meczy Barcelony, Atletico i Realu nie oglądałbym żadnego innego, co innego Premier League - tam włączysz dowolny mecz i jest grane  :)
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2896 dnia: Styczeń 15, 2015, 20:48:13 »
Zabawne, że cały ambaras wyniknął ze stwierdzenia jednej oczywistości - że w lidze hiszpańskiej jest łatwiej strzelać gole. Nie jest to żadna kontrowersyjna opinia, nie jest to nawet opowiedzenie się po którejś ze stron "konfliktu". Po co więc ta rozmowa? Nie wiem.

Cytuj
Zaś niejaki Ayoze Perez stał się gwiazdą Newcastle, przechodząc z drugoligowej Teneryfy... Taki fenomen.
Ten fenomen uchodzi za jeden z największych hiszpańskich talentów i odrzucił zainteresowanie Realu i Barcelony, żeby trafić do Newcastle. Fenomenem jest prędzej Diafra Sakho z Ligue 2.

Cytuj
ale ta rywalizacja bierze się stąd, że ani City ani United ani żadna inna druzyna z BPL nie dorównuje poziomowi takim tuzom jak choćby Bayern (tak, wiem, przegrał z City na EtihadStadium ale kto oglądał ten dobrze wie jak było naprawdę z samą grą...) czy Realowi. A co za tym idzie, łatwiej jest drużynom z dołu tabeli dorównać poziomem do czołówki.
Ja nic nie mówię, ale gdy 4 angielskie zespoły grały w 1/4 LM, a 3 w 1/2 LM, to z tą ligą było tak samo jak teraz.
" border="0

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2897 dnia: Styczeń 15, 2015, 20:55:11 »
Douglas wszystko już wyjaśnił i podpisuję się pod tym. Każdy jednak ma swoje spostrzeżenia i swoje opinie dotyczące poszczególnych lig.

Offline hose444

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2898 dnia: Styczeń 16, 2015, 20:27:17 »
Co to z tym Ronaldo? Wraca czy nie wraca?
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline creus

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2014
  • location: Syców
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 30.09.2014r.
Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2899 dnia: Styczeń 20, 2015, 16:14:46 »
Według IFFHS Primera Division po raz 5 z rzędu została wybrana najlepszą ligą świata.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Sport-wątek ogólny.
« Odpowiedź #2899 dnia: Styczeń 20, 2015, 16:14:46 »