Autor Wątek: Wisła Kraków | Epilogue  (Przeczytany 177530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 13, 2012, 21:35:48 »
Dlaczego nie gra Deulofeu ?

Trzeba czasem dać odpocząć każdemu ;)

Offline Mathi

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 31.12.2011r.
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 13, 2012, 22:10:32 »
Dobrze sobie poradziłeś z Wartą Poznań, w sumie nie ma się czego dziwić gdyż Poznaniacy nie są za dobrzy. Jeszcze przed przeczytaniem opisu zgadłem, że jednego z goli ustrzeli Reiss i zgadłem.  :)
" border="0

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:22:29 »
Tym razem już jest wygrana. Mecz z Wartą jednak nie był do końca prosty ponieważ zespół walczący o Ekstraklasę strzelił dwie bramki jednak drużyna z Krakowa strzeliła 4 i przed rewanżem w Poznaniu ma raczej łatwą sytuację, ale trzeba uważać bo licho nie śpi.

Powodzenia!

Offline Rojiblanco

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2010r.
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:24:02 »
Dobre spotkanie w wykonaniu Wisły. Pomimo gry w 10 strzeliliście jeszcze 2 gole. Losy dwumeczu są już raczej przesądzone, choć bramka Reissa daje cień nadziei Warcie.

Offline undertaken

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.03.2012r.
    • http://realmadrid.siteor.pl/
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 13, 2012, 23:37:54 »
Ciekawie w ogóle Warty jeszcze nie widziałem by z kimś grała. A co do składu i braku Deulofeu to gratuluje słabszy rywal i dajesz odpocząć też tak robię w pucharach.
Warriors by undertaknen

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Wisła Kraków | Pierwszoligowiec nie podołał, spokój przed rewanżem.
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 14, 2012, 00:05:26 »
#10
O tym jak załatwić rywala w kwadrans.

5. kolejka T-Mobile Ekstraklasy


Zagłębie 2-3 Wisła




Michał Probierz do spotkania z wicemistrzami Polski, Miedziowymi podchodził bardzo poważnie. Zdecydował się postawić na podstawowych zawodników, dając tylko odpocząć defensorom w sile wieku jak Głowacki i Wasilewski, dając zagrać Czekajowi i Modelskiemu. Mecz zaczął się od naporu Wisły, który został już zwieńczony w 21 minucie. Po kilku kiwkach w polu karnym Biton znakomicie umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Isailovicia. Dwanaście minut później trafił Brożek. Wykorzystał dobre podanie od Bitona i pewnie pokonał serbskiego golkipera. Cztery minuty później było już trzy do jaja, fantastycznie dogrywał Brożek, popisując się długim, przepięknym dolnym podaniem, a wykańczał Biton, podprowadzając sobie piłkę na siódmy metr i puszczając "szczura" pod pazuchą Isailovicia. Biała Gwiazda połknęła, znokautowała lub jak kto sobie nazwie taką sytuację w nieco ponad kwadrans. Do szatni schodzili więc z trzybramkowym prowadzeniem. Po przerwie-co wydaje się być zrozumiałe, "Probek" postawił na młodzież. Zagrał Krychowiak i Jovanović i trochę mniej młody Łukasz Garguła. W 53 minucie gola honorowego dla Miedziowych zdobył Woźniak. Zagłębie poczuło wiatr w żaglach, ale pewna gra stoperów, jak i całej linii defensywnej Wisły zapewniła krakowianom spokój. Do czasu. W 85 minucie kontaktowego gola zdobył Traore, ale przez końcowe sekundy meczu Wiślacy nie dali sobie odebrać piłki, grając klasycznie "na czas". Do dorobku Wiślaków wpadają zatem cenne punkty. Teraz czeka nas przerwa z ligą na dwa tygodnie z powodu meczy międzypaństwowych, ale to wcale nie oznacza, że zabraknie emocji. Już wkrótce mecz z Milanem i rewanż z Wartą.



Ruch-Bełchatów 3-2 | Podbeskidzie-Cracovia 3-1 | Widzew-Lech 0-3 | Korona-Arka 2-1 | Sandecja-Śląsk 2-1 | Górnik-Legia 1-3 | Nieciecza-Polonia 1-2
Na komentarze odpiszę Wam jutro. Siła wyższa wzywa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 00:07:47 wysłana przez piuk11 »

Offline Robert Burneika

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.08.2011r.
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 14, 2012, 01:11:40 »
Ach ten Probierz ma w sobie ten geniusz trenerski, tak umiejętnie rozkładać sily i zdobywać punkty to wielka klasa

Offline plumber#10

  • Junior
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 119
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.12.2011r.
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 14, 2012, 08:09:50 »
Wygrana w kwadrans, ale jednak wygrana. Graliście w Lublinie co było utrudnieniem. Probierz to doskonały trener i po raz kolejny to potwierdza tym spotkaniem. Mecz był raczej wyrównany tak też pokazuje liczby.

Powodzenia!

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 14, 2012, 09:58:51 »
Zagraliście bez "dziadków" w obronie, ale w 15 minut pokazaliście rywalom miejsce w szeregu i mecz był rozstrzygnięty. Fajnie, że Michał pod koniec dał grać młodzieży. Dobry ruch, niech się zgrywają. Stadion wicelidera zdobyty.

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 14, 2012, 11:56:22 »
Sandecja 2-1 Śląsk ::) niezłe jaja w tej lidze. Bardzo szybko zrobiło się 3:0 i mecz był ustawiony. Potem dobry ruch trenera, dał pograć młodzieży i jak to nazwałeś - mniej młodemu Gargule :D W drugiej połowie pod koniec zrobiło się nerwowo, ale mądrze pociągnęliście to do końca i 3 punkty stały się faktem ;)

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:07:58 »
#11
Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.



W specjalnym wywiadzie dla Rzeczpospolitej wziął udział Michał Probierz-ojciec sukcesów Wisły Kraków. Oto fragmenty tego wywiadu.

Red.: Wielu zastanawia się, skąd u pana taki zmysł i nos trenerski. Od momentu objęcia Wisły prowadził ją Pan w dwudziestu dwóch oficjalnych meczach z czego wygrał Pan aż trzynaście, zremisował sześciokrotnie i przegrał tylko trzy razy, z przyszłymi mistrzami Polski, Polonią oraz dwukrotnie z silnym w tym okresie Palermo. Daje to znakomity, blisko sześćdziesięcioprocentowy odsetek zwycięstw. Skąd recepta na takie wynik, czyżby geniusz trenerski?

MP: Geniusz to za dużo trochę powiedziane, ale trenerskim beztalenciem to chyba nie jestem, co świadczą osiągane wyniki. Klucz tkwi w duchu drużyny, którego udało mi się zaszczepić w moich zawodnikach, już w ubiegłym straconym sezonie. Teraz to procentuje. Gdyby się podopieczni buntowali, zapewne Pan Panie redaktorze by dzisiaj tu ze mną nie siedział.

Red.: Jakie znaczenie miało utworzenie klubu Jaliensa?


MP: Myślę, że to był kamień milowy. Bez wątpienia, tych których oszczędziłem, ogarnął wielki strach, a zarazem mobilizacja. Bałem się, że starsi zawodnicy zbuntują przeciw mnie młodych, i tych oszczędzonych,  ale szczęśliwie nikt nie stracił głowy i został posłuszny mnie, trenerowi. Przyznam szczerze, że jestem z tej decyzji dumny, powiem więcej, uważam, że to jedna z lepszych w mojej trenerskiej karierze.

Red.: Wielu internautów, a także ekspertów porównuje Pana do Pepa Guardioli. Uważają, że zapoczątkował Pan nową erę w Białej Gwieździe. Jak się Pan do tego odniesie.

MP: Na razie to z Pepem łączy mnie podobieństwo fizyczne, no i może mała znajomość przy okazji negocjacji ws. wypożyczenia Deulofeu. Nie porównywałbym obu przypadków w skali 1:1. Inaczej zaczynaliśmy, w innym piłkarskim świecie działamy, mamy nieco inne spojrzenie na poszczególne sytuacje. Poza tym ja jeszcze niczego z Wisłą nie wygrałem, tylko puchar Polski, bazując na sukcesie Maaskanta i Moskala, a te 60% zwycięstw jeszcze nic nie znaczy. Josep już wygrał kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt trofeów z Barcą, ja jak wspomniałem do tej pory jedynie zwieńczyłem długi proces Pucharu Polski. Ale, wszystko przede mną.

Red.: Pańska Wisła ma problem z wygrywaniem z Cracovią. W poprzednim sezonie remis w derbach, w Cracoviae Caliceum także remis i na inaugurację sezonu znowuż remis.

MP: To dla mnie najmniejszy problem. Zdaję sobie sprawę, że takie bezkrólewie kibiców boli. Ja jednak jako trener muszę iść do przodu, i mam niekłamaną nadzieję, że już w kolejnych derbach jesienią zrehabilitujemy się na tej płaszczyźnie.

Red. : Mecz z Milanem lada dzień. Jakie są Pańskie oczekiwania na to spotkanie, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki?

MP: Jesteśmy na fali wznoszącej, ale po meczu na San Siro nie spodziewam się za dużo. Rywale będą chcieli za wszelką cenę szybko załatwić sprawę awansu, nie będą się bawić w ciuciubabkę. Mają świetny skład: Messi, Cassano, Pato, Seedorf, Ibrahimović, czy też młody El Shaarawy, nie mówiąc o bloku defensywnym. Nawet nasza najlepsza forma może okazać się dalece niewystarczająca.

Z Michałem Probierzem rozmawiał Tadeusz Wymoczek.

Offline makapaka.

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Maj 2011
  • location:
  • Wiadomości: 311
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 23.05.2011r.
  • Milan.
  • Gram w: ...
Odp: Wisła Kraków | O tym jak załatwić rywala w kwadrans.
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 14, 2012, 13:34:39 »
Tadeusz Wymoczek.

Mistrz ! ;D.

Bardzo ciekawy wywiad. No właśnie dziwię się dlaczego z Cracovią takie słabe wyniki, przecież grają bardzo źle.

Z tym Guardiolą jedyne podobieństwo to chyba w wyglądzie. W kurtce Bracy z 500m byś ich nie odróżnił :D .

Offline Norbi21

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location: Kraków
  • Wiadomości: 5
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 05.09.2011r.
Odp: Wisła Kraków | Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 14, 2012, 14:38:07 »
Bardzo fajny wywiad z Probierzem, ciekawy jestem jak poradzicie sobie z Milanem, sam trener podchodzi do tego meczu z dystansem, ale mam nadzieję że uda się Białej Gwieździe sprawić niespodziankę.

Cytuj
Mają świetny skład: Messi, Cassano, Pato, Seedorf, Ibrahimović
Ach ten PES, zawsze wszystko psuje tymi nierealnymi transferami. :-\

Offline reddevil8911

  • Właściciel Klubu
  • ******
  • Join Date: Wrz 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2211
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 03.09.2009r.
  • Best In The World !!! Manchester United F.C.!!!!
Odp: Wisła Kraków | Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:04:10 »
Bardzo fajny wywiad, faktyczni Michał jest łudząco podobny do Guardioli. Widzę, że Rossoneri mają wielce naładowaną pakę. Messi jest u nich, oj to będzie mega ciężko, ale być może Wisła sprawi niespodziankę.

Offline Robert Burneika

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.08.2011r.
Odp: Wisła Kraków | Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:18:41 »
dobry wywiad. czekam na Milan.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Wisła Kraków | Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:34:30 »
Nie wiem, co myśleć o przebudowie Wisły. Co prawda była ona potrzebna, ale nie wiem, czy aby na pewno poszedłeś w dobrym kierunku. Nie przepadam za masowymi powrotami do klubu. Może lepiej byłoby poszukać młodych talentów w Ekstraklasie i I lidze, takich niezbyt głośnych nazwisk?
" border="0

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Autor wątku
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Wisła Kraków | Probierz: Jesteśmy na fali wznoszącej.
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:02:32 »
#12
Gigant obdziera ze złudzeń, nokaut na Giuseppe Meazza.


2. kolejka Ligi Europejskiej

Milan 5-0 Wisła



Wiślacy do Mediolanu przyjeżdżali z niemałymi nadziejami. Po udanej serii meczów mogli mieć prawo marzyć o sukcesie. Zapały studził sam trener Probierz, zdając sobie sprawę z tego, że Rossonerri walczą o szybki awans i rehabilitację wobec swoich fanów. I rzeczywiście nie mieli żadnej litości wobec oponentów. Wiślacy co prawda mieli swoje szanse, ale nie mogli nic zdziałać wobec szalejącego geniuszu futbolu linii napaści Milanu. Doskonale z swoich obowiązków wywiązali się Messi i Pato. Ten pierwszy strzelił bramkę w 44 minucie, a wcześniej wypracował aż trzy Pato.  Brazylijczyk zapisał hat-tricka klasycznego w 12 minut; począwszy od 18 minuty, przez 21, skończywszy na 30. Po przerwie jeszcze jednego gola dołożył wracający do zdrowia po operacji serca Cassano, w 50 minucie. Potem pole do popisu zostawili gospodarze Wiślakom. Nie oznacza to jednak, że dali się łatwo wypunktować. Swoje szanse mieli Biton, Frankowski i Brożek, Iliev, Wilk, czy Wasilewski. Jednak żadnemu nie udało się zdobyć gola honorowego. Mecz można określić mianem "brutalnego zderzenia się z rzeczywistością"-obnażył wszelkie słabości Białej Gwiazdy i pokazał miejsce w szeregu internacjonalnej piłki kopanej. W innym meczu Standart Liege rozgromił Twente aż 5-1. Mimo wszystko Wiślacy utrzymali pozycję wicelidera grupy.



Offline Rojiblanco

  • Amator
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.04.2010r.
Odp: Wisła Kraków | Gigant obdziera ze złudzeń, nokaut na Giuseppe Meazza.
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:18:59 »
Srogą lekcję futbolu dał wam Milan. O tym meczu Wisła musi jak najszybciej zapomnieć. Messi w Milanie?

Offline undertaken

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.03.2012r.
    • http://realmadrid.siteor.pl/
Odp: Wisła Kraków | Gigant obdziera ze złudzeń, nokaut na Giuseppe Meazza.
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:21:59 »
No skoro miałeś swoje sytuacje to pewnie mogło być lepiej ale porażka 0-5 to w stylu Polskich klubów przecież  :-\. No cóż z Milanem pewnie nie wygrasz i u siebie Messi w Milanie to niestety wystarcza.
Warriors by undertaknen

Offline Katalonbar

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Mar 2011
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 773
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 05.03.2011r.
    • Status GG
    • Steam
  • Gram w: PES 06
Odp: Wisła Kraków | Gigant obdziera ze złudzeń, nokaut na Giuseppe Meazza.
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:53:59 »
Niestety, ale różnica jest druzgocąca. Milan zaaplikował ci aż pięć bramek i nie daje złudzeń, kto był lepszą drużyną, choć miałeś więcej procent posiadania piłki.
Pharmacie populaire REJESTRACJA lub LOGOWANIE analogues de medicaments

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wisła Kraków | Gigant obdziera ze złudzeń, nokaut na Giuseppe Meazza.
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 14, 2012, 18:53:59 »