Autor Wątek: Karierowe porady  (Przeczytany 184211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 01, 2012, 23:17:07 »
Oj weź się nie fochaj :( Dzięki za odpowiedź. Na serio, nie robię sobie teraz jaj. Każda opinia się liczy, więc dzięki, że się zainteresowałeś. Tyle, że trzeba było wcześniej, kiedy kilka osób mówiło, że to dobry pomysł, a nikt nie powiedział, że zły...

Newcastle czy może coś z Brazylii albo Argentyny?

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 01, 2012, 23:25:46 »
Jak dla mnie może być Newcastle. Zespół z innego kontynentu może się okazać kompletnym niewypałem ze względu na problemy z Ligą Mistrzów. Chyba, że poradzisz sobie z tym tak zgrabnie jak Daro.
" border="0

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 01, 2012, 23:30:30 »
No ale przecież wtedy będę awansował do Copa Libertadores

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 01, 2012, 23:43:35 »
Tak teraz jest w PESie? W jedenastce i chyba w dwunastce awansowało się do Ligi Mistrzów.
" border="0

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 01, 2012, 23:46:11 »
No ale jeżeli zagrasz ligę brazylijską lub argentyńską (ta druga jest z pesedit) to wtedy awansujesz do CSL

Offline MaddiMNagic

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lut 2010
  • location: Łódź
  • Wiadomości: 331
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 01, 2012, 23:47:12 »
Ale pewnie w tedy szybko rzucisz klub. No, chyba że przygotujesz się do tej kariery.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 01, 2012, 23:47:44 »
Przecież pytałem, czy tak teraz jest w PESie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 00:01:33 wysłana przez Nederland »
" border="0

Offline Razer

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 55
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 24.10.2009r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 01, 2012, 23:55:11 »
To Ci odpowiedziałem, że tak i jeszcze powtórzyłem, bo może coś źle zrozumiałeś, czy coś w tym stylu ;)

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 02, 2012, 00:01:23 »
Mniejsza z tym. Po prostu odniosłem wrażenie, jakbyś myślał, że tłumaczysz mi to po raz kolejny.
" border="0

Offline Giggs11

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Ełk
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.12.2011r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 02, 2012, 14:11:58 »
Jest jakaś szansa że ktoś z góry zmieni, że będzie można opisywać kariery z Fify?
" border="0
Jedyni Bogowie Rapu!

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 02, 2012, 14:13:15 »
Nie
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 02, 2012, 15:28:34 »
nie chcę nic psioczyć, ale zasady są za sztywne. dział utracił popularność, bo po prostu nie opłaca się pisać: bo ani zainteresowania innych, ani naliczania wiadomości, ani delikatnej dowolności w wyborze gry. całe, podkreślmy całe forum obumiera, a do niedawna tak macoszo traktowane kariery podtrzymywały ten płomyk życia tej strony. teraz same kariery zamierają. patrząc na stopkę głównej strony, dawno już się nie zdarzyło, aby danego dnia siedziało chociaż dwie trzecie tego, co rekordowego dnia 6 grudnia 2009....

teraz jedna z legend, prekursorów, Giggs wraca i napotyka na te sztywne zasady. może to i OK że kariery FIFĄ są zakazane, jednak ci bardziej zasłużeni powinni mieć możliwość rozpoczęcia kariery w konkurencyjnej grze.

porównanie historyczne: okres późnego średniowiecza i kumulacja niezadowolenia w 1517..... co jakiś czas nawet na pesleague są odłamy, kliku dobrych karierowiczów już straciliśmy; PortoFan, makapaka, plumber, leni to tylko niektóre przykłady. Prawda, nie zawsze była to wina zasad, ale czyjejś ambicji, co nie zmienia faktu, że  w większości przypadków to właśnie te pierwsze zniechęcały. podobne przykłady tyczą się facemakerów, ballmakerów, którzy rozsiali się po innych stronach na skutek nadmiernego legalizmu niektórych(nie przytoczę konkretnych nicków, by się nie pomylić. 

Tak, chyba od noobów, którzy nabijaliby posty.


Noobów już dawno się pozbyto, a każdy przejaw noobizmu jest piętnowany przez społeczność karierową. A poza tym, od czegoś są w tym kraju bany, czy nie?

Cytuj
Co ma dział "moja kariera w pes" do gry online? To dział najmniej związany z tą stroną i forum, nie ukrywajmy tego.

Poniekąd tak, poniekąd nie. W zasadzie co mają wspólnego patche z grą online? Czy też hydepark? Zbyt luźno rzucona teza...

REASUMUJĄC: jeżeli ktokolwiek dba jeszcze o ten dział, a tą osobą powinien być Pawłodar(i wierzę że jest), niech coś przebąknie u administracji na ten temat. forum trzeba ratować, bo niedługo będziem sobie tworzyć do lustra; cokolwiek, czy to karierę, czy to twarz.

yours sincerely

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 02, 2012, 15:59:19 »
bo ani zainteresowania innych, ani naliczania wiadomości, ani delikatnej dowolności w wyborze gry.
Kij z tą dowolnością. Na moje w tym dziale jest zbyt nadmierny krytycyzm. Owszem sam często krytykuję, ale chodzi mi głównie o realizm i martwię się o przyszłość kariery. Ja rozumiem niech sobie ktoś gra Barcą, niech sobie pościąga Cavaniego, Torresa, Vidica, Gerrarda czy kij wie kogo jeszcze, ale niech już wtedy gra na wyższym poziomie.  Co to za przyjemność zgarniać wszystko co wlezie i zrobić sobie najmocniejszy skład w całym PESie ? Czytanie kariery gdzie następuje: wygrana, wygrana, remis, wygrana, wygrana, wygrana, wygrana, remis, wygrana, porażka, wygrana, wygrana, wygrana, wygrana, remis, wygrana, wygrana.  -  jest po prostu nudne nieprawdaż? Przecież o to chodzi, żeby podnieść się z kolan i znów zacząć wygrywać. Według mnie takie opowiadanie gdzie wygrane nie przychodzą nam z łatwością jest o wiele ciekawsze, niż wygrywanie 98% procent spotkań. Ciągłe wygrywanie komuś się szybko znudzi i skończy pisać. Jedna, druga, trzecia kariera szybko się kończy i taka osoba już nie będzie pisać...

makapaka, plumber, leni to tylko niektóre przykłady.
Akurat oni mają się dobrze i piszą nadal :) Po prostu na tym forum nie można mieć własnego zdania bo człowiek od razu jest skrytykowany i zmieszany z błotem, a niektórzy użytkownicy na siłę wywołują niepotrzebne przepychanki słowne (np. syngenta/NeXat).

Cytat: NexaT
Ta, a ty zachowaj te swoje żałosne wypociny dla siebie.
Cytat: NexaT
debilizm nie zna granic widzę.
Cytat: NexaT
Dobra, skończ pier_olić, bo w kilku postach zdążyłeś się wymądrzyć, a teraz chowasz łeb w piach i sypiesz takimi tekstami.

Owszem nie zgodzić się z czyjąś wypowiedzią to rozumiem, ale krytykować wypowiedzi bo akurat to ta osoba napisała to już przesada. Dlatego już tu się nie udzielają.

Założyli inne forum bo mieli dość już takich napinaczy. Chcieli udzielać się tu i tu, ale poświęcając więcej uwagi tamtej stronie. Niestety jedna osoba zaspamowała tutaj, nie zczaiła całej sytuacji, przedsięwzięcia. Ostatecznie dostała bana, ale dzięki nagonce i prowokacji Nexata większość innych użytkowników tamtego forum całkowicie odwrócili się plecami od tego forum, bowiem zostali zmieszani z błotem. Kilku innych użytkowników zaczęło trzymać stronę Nexata. I wyszło na to, że użytkownicy innego forum nie mają zdania na tym forum. Ja tam się im nie dziwię. Jedna osoba popełniła błąd, a druga w odpowiedzi rozpętała wojnę. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego? Czyżby?!

Ale dobra temat już kiedyś był i niech będzie zamknięty. Już nie ma co roztrząsać tego tematu. Chodzi głównie o to, że każdy tu może napisać swoje zdanie, ale musi się przyporządkować poglądom innych.  Owszem nie zawsze, ale w większości przypadków.


jednak ci bardziej zasłużeni powinni mieć możliwość rozpoczęcia kariery w konkurencyjnej grze.

Ciekawe kto według Ciebie jest "zasłużony" :P I na jakich zasadach chciałbyś im nadać to miano ?


A widzisz? Tworząc kryteria osób "zasłużonych", stworzyłbyś też nową zasadę. A gadasz o sztywności zasad.

forum trzeba ratować, bo niedługo będziem sobie tworzyć do lustra; cokolwiek, czy to karierę, czy to twarz.

Forum jest dodatkiem do strony i administracji szczerze to zwisa, że taki dział MKPES umiera.




Ja tam zauważyłem, że kiedyś ludzie jak zaglądali w czyiś wątek to zostawiali chociażby jedno zdanie, że tu byli i przeczytali. Obecnie ktoś wejdzie w kogoś temat przeczyta /lub spojrzy tylko na wynik ale nie skomentuje bo ta osoba mi też nie skomentowała. A jak już to streszczają post autora by się do niego przymilić i pokazać, że się przeczytało.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 16:38:44 wysłana przez thekrzychu »

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 02, 2012, 16:11:43 »
Ja w obecnej chwili piszę w 80% dla własnej przyjemności i rozwoju (kiedy widzę swoje pierwsze opowiadania, jest różnica w porównaniu do obecnego - oczywiście na korzyść tego drugiego - pod względem języka... duża różnica) i 20% dla bartheza, bo wiem, że jego moja kariera wciąga i ciekawi, jak i mnie jego.

Wolę stan obecny, a więc mniej komentów i karier, ale i to i to na dużo wyższym poziomie, niż jeszcze ten sprzed reformy działu. Nie jest tak źle.



Offline Giggs11

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Ełk
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.12.2011r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 02, 2012, 16:54:08 »
@piuk11
No, niestety piuk chciałbym żeby było tak jak ty napisałeś, ale niestety kariery z fify nie są tu tolerowane. Mam nadzieję że za jakiś czas, ktoś zmieni tą śmieszną zasadę i pozwoli mi pisać karierę z fify. Na razie, niestety tak nie jest i muszę się z tym pogodzić :).
" border="0
Jedyni Bogowie Rapu!

Offline pawlodar_10

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Sty 2009
  • location: Warszawa
  • Wiadomości: 2837
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.01.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 02, 2012, 17:18:03 »
Teraz to tak zabrzmiało, jakbyś był kimś lepszym i dla ciebie powinno się zmienić tą zasadę.

Karier z FIFY nie ma i nie będzie. Decyzja administracji.

Cytuj
nie chcę nic psioczyć, ale zasady są za sztywne. dział utracił popularność, bo po prostu nie opłaca się pisać: bo ani zainteresowania innych, ani naliczania wiadomości, ani delikatnej dowolności w wyborze gry. całe, podkreślmy całe forum obumiera, a do niedawna tak macoszo traktowane kariery podtrzymywały ten płomyk życia tej strony. teraz same kariery zamierają. patrząc na stopkę głównej strony, dawno już się nie zdarzyło, aby danego dnia siedziało chociaż dwie trzecie tego, co rekordowego dnia 6 grudnia 2009....

Jak to nie opłaca się pisać? Forum tak wcale źle nie stoi, cały czas, podobnie jak strona, pod jakimś względem się rozwija.

Cytuj
teraz jedna z legend, prekursorów, Giggs wraca i napotyka na te sztywne zasady. może to i OK że kariery FIFĄ są zakazane, jednak ci bardziej zasłużeni powinni mieć możliwość rozpoczęcia kariery w konkurencyjnej grze.

Każdy jest równy. Jeśli nikt nie może, to nikt.

Cytuj
Poniekąd tak, poniekąd nie. W zasadzie co mają wspólnego patche z grą online? Czy też hydepark? Zbyt luźno rzucona teza...

Patche i gra online to filary istnienia strony i forum. Podobnie jak filarem nowego forum tych, co tam wyżej wymieniłeś jest pisanie opowiadań. A z hydeparku posty nie są naliczane.

Cytuj
bo niedługo będziem sobie tworzyć do lustra; cokolwiek, czy to karierę, czy to twarz.

Nie przesadzaj. Wolisz dostać cztery wartościowe komentarze, czy dwadzieścia takich, jak kiedyś?

Cytuj
Założyli inne forum bo mieli dość już takich napinaczy. Chcieli udzielać się tu i tu, ale poświęcając więcej uwagi tamtej stronie. Niestety jedna osoba zaspamowała tutaj, nie zczaiła całej sytuacji, przedsięwzięcia. Ostatecznie dostała bana, ale dzięki nagonce i prowokacji Nexata większość innych użytkowników tamtego forum całkowicie odwrócili się plecami od tego forum, bowiem zostali zmieszani z błotem

Śmiem twierdzić, że największymi napinaczami byli oni, a z błotem zostaliśmy najbardziej zmieszani ja i NexaT.

Cytuj
Forum jest dodatkiem do strony i administracji szczerze to zwisa, że taki dział MKPES umiera.

Chyba nie jest tak źle, podział został zrobiony, kiedy było trzeba, moderatora też dodali. A, że koncentrują się głównie na online nikogo dziwić nie powinno.



 
" border="0
Only the dead have seen the end of war.

Offline shady1990

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2008
  • location:
  • Wiadomości: 59
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 13.08.2008r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 02, 2012, 17:26:35 »
moim zdaniem za bardzo narzekacie,lepiej dostawac mniej komentarzy niz te jakie były kiedys typu "fajna kariera wpadnij do mnie" lub Sherlocki Holmes'y " fajnie ze wygrałes strzelił  XXX w minucie xx "

Innym aspektem jest to ze chyba tak naprawde to napalacie sie na kariery które maja najlepsza grafike,jedziecie tych co moze nie sa mistrzami photoshopa i maja ubozsza graficznie kariere...

Co do karier z fify to moja opinia jest niezmienna ,powinno sie zezwalac na kariery nie tylko w Pesa .Ile osob by nie chciało opisac kariery w Football Manager , Fifa Manager ,Fifie czy chociazby w NBA 2K12  i Nhl ;) Sam kiedys prowadziłem kariere w Fifa Manager na konkurencyjnym forum xxxonlinx (kazdy wie pewnie o jaka strone chodzi) i jakos nikt nie miał nic przeciwko temu.

Dział powinien sie otworzyc isc do przodu a nie stac w miejscu ..

Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 02, 2012, 17:28:58 »
Cytat: pawlodar
Wolisz dostać cztery wartościowe komentarze, czy dwadzieścia takich, jak kiedyś?

Esencja z racji.

Cytat: shady1990
Sherlocki Holmes'y " fajnie ze wygrałes strzelił  XXX w minucie xx "
A takich akurat wciąż pełno.



Offline Giggs11

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location: Ełk
  • Wiadomości: 0
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 03.12.2011r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 02, 2012, 17:48:02 »
@Pawlodar_10
Może tak zabrzmiało, ale w żadnym wypadku nie uważam się za kogoś ważniejszego, być może źle dobrałem słowa.
" border="0
Jedyni Bogowie Rapu!

Offline piuk11

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Kozłów(małopolskie)
  • Wiadomości: 352
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 27.01.2010r.
  • Tylko Wisła, TS!
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 02, 2012, 17:53:36 »
Cytat: shady
Dział powinien sie otworzyc isc do przodu a nie stac w miejscu ..

Dokładnie. Toteż reformy by się przydały. Ale co tam zdanie jednej osoby....

Cytat: pawlodar_10
Jak to nie opłaca się pisać? Forum tak wcale źle nie stoi, cały czas, podobnie jak strona, pod jakimś względem się rozwija.

Porównaj sobie okres od lutego/marca do połowy sierpnia bieżącego roku i stan obecny. Sporo użytkowników i sensownie piszących/wymieniających zdania przez te piękne pół roku. Teraz nie przeczę, są osoby dobrego pióra, jednak liczbowo jest miernie. To jest cała bolączka. Wydawało się, że jak wyjdzie nowy PES, to wszystko ruszy, a tu proszę: jednak czegoś ludziom brakuje, coś ich cofa przed wzięciem się za pisanie.

Cytuj
Nie przesadzaj. Wolisz dostać cztery wartościowe komentarze, czy dwadzieścia takich, jak kiedyś?

Takie jak kiedyś, czyli kiedy? Bo od czasu mojego powrotu na forum w kwietniu, na palcach jednej dłoni moge policzyć osoby, które pisały "wpadnij do mnie", pisząc całkiem noobistycznie. I było kilka komentarzy, wartościowsze i te mniej, jedni czytali dogłębnie, drudzy urywkowo, jednak coś się działo, dział żył. Przynajmniej trzy czwarte ogółu komentujących czytała ze zrozumieniem i to było piękne. Mniejsza z tym, że robili to dość rutynowo, bo niewiele znam osób, które żyją czyimś opowiadaniem, ale to taki efekt globalnej znieczulicy, ale to nie temat na ta bajkę.

Cytat: thekrzychu
iekawe kto według Ciebie jest "zasłużony"  I na jakich zasadach chciałbyś im nadać to miano ?


A widzisz? Tworząc kryteria osób "zasłużonych", stworzyłbyś też nową zasadę. A gadasz o sztywności zasad.

Zasłużeni, może nieadekwatne do końca słowo, jednak mam na myśli tych, co już swoje napisali, cieszą się dobrą opinią na forum, etc. Jakaś bonyfikata za to się należeć powinna, czyż nie? Wtedy składaliby u moderatora stosowny akces i prośbę o rozpoczęcie kariery w innej grze. To poniekąd by zmotywowało powszechnie zwanych "starych wyjadaczy".

Wcale nie mówię tutaj o tworzeniu jakiejś Mensy dla tych zasłużonych. Skoro ktoś poczuwałby się i był szanowany przez innych, to czemu nie? Kariera w innej grze mogłaby być nagrodą za mozolną pracę w tym dziale.

Wolę stan obecny, a więc mniej komentów i karier, ale i to i to na dużo wyższym poziomie, niż jeszcze ten sprzed reformy działu. Nie jest tak źle.

Przed reformą był kompletny chaos, fakt. Anarchia i degrengolada na kazdym kroku. Obecnie całkiem źle nie jest, jednak należy zauważyć wyraźny, niemal kilkukrotny spadek popularności tego działu w stosunku choćby do okresu wakacyjnego. Ktoś powie, sporo wolnego czasu, ale raczej nie w tym tkwi meritum rzeczy, mimo iż na wakacje przypada apogeum świetności połączonej z wielością karier. Od maja do lipca nastąpił niewielki wzrost stałych pisarzy, więc na wakacyjny sukces wszyscy wspólnie pracowaliśmy cały rok. Teraz jednak ich systematycznie ubywa, parabola leci w dół, a karawana jedzie dalej. Pytanie tylko, czy w dobrym kierunku.....

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 02, 2012, 17:53:36 »