Autor Wątek: Karierowe porady  (Przeczytany 184282 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #500 dnia: Maj 31, 2014, 15:32:27 »
Ja oczywiście także uważam, że nagrywanie całego meczu jest bezsensowne... Skrót okej, ale nie całe spotkanie.

Offline undertaken

  • Amator
  • *
  • Join Date: Mar 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.03.2012r.
    • http://realmadrid.siteor.pl/
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 07, 2014, 03:45:16 »
Hmm a może mecz na żywo o jakichś ustalonych porach np na twichu?
Już pisałem nie jedną kariere i nie do jednej się przymierzałem i nudzi mnie to szczerze mówiąc. Szukam jakiejś odmiany.
Warriors by undertaknen

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 07, 2014, 08:21:43 »
Mecz na żywo? Moim zdaniem to zły pomysł, mógłby nie wypalić. Popieram skrót meczu i dodatkowo trochę tekstu ;)

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 01, 2014, 11:32:42 »
Witam.
Skończyła mi się sesja na studiach więc będę miał teraz trochę więcej wolnego czasu. Grzechem byłoby go nie wykorzystać :)
Dlatego też chcę Was zapytać, czy bylibyście chętni na udział w menedżerze. Byłby to turniej pocieszenia dla drużyn narodowych, które nie zakwalifikowały się na mundial. Gra odbywałaby się w grze PES 6. Udział brałoby 12 reprezentacji, z czego stworzyłbym 4 grupy po trzy drużyny w każdej. Tylko trzy mecze w grupie, awansują dwie drużyny. Dalej to już normalna drabinka. Zabawa odbywałaby się bez wcześniejszych powołań, każdy dostanie plik z gotowymi już składami wraz programem, za pomocą którego będzie można sobie podejrzeć poszczególne umiejętności zawodnika.

To jak ? Czy byliby chętni na menedżera w PES 6 ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2014, 11:34:59 wysłana przez thekrzychu »

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 01, 2014, 11:58:38 »
Jasne :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 01, 2014, 15:24:03 »
Jeżeli nie trzeba mieć PESa 6, by w tym brać udział, to piszę się na taką zabawę.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 01, 2014, 15:31:38 »
Nie trzeba mieć zainstalowanej gry.  ;)

Offline Artur 7

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 01, 2014, 16:42:05 »
Idea dobra jak zawsze, tylko obecnie nie sądzę, żebyś zebrał nawet te 7-8 osób... 2 sezon Haxballa okazał się totalnym niewypałem, bo nie potrafiliśmy zgrać się w czwórkę...
Także jak uważasz., bo szkoda by było pracy w przygotowania, którą mógłbyś poświęcić na karierę - takze You choose :)
" border="0" border="0

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 20, 2014, 23:19:50 »
Siemanko, może i się czepiam, ale jeśli mamy zachęcić do pisania karier to oczywiście, że trzeba pisać co jest do poprawy, ale nie ma co zbyt sie spinać i oceniać jak by to było pisanie do jakiejś gazety.

Kariera ma sprawiać przyjemność wiadomo, że staramy eliminować się błędy ortograficzne i interpunkcyjne, lecz nie ma co się skupiać na tych błedach lecz na stronie merytorycznej.
Osobiście jeśli chodzi o mnie krytykę przyjmuję konstruktywnie, lecz uważam, że czasami z krytyką albo uwagami się przesadza i czepia się takich niuansów, że osoby młodsze które zaczęły pisać kariery mogą się zrazić jak ktoś zacznie wytykać błędy typu powtórzenia itp - na myśli mam u mnie np hose444 . Cenie sobie krytykę bo dzięki temu można poprawić się, ale bez przesady. Mamy się się tym bawić  ;)

Nie każdy ma 23 i więcej lat jak ja i nie każdy zniesie tyle krytyki i to takiej troszke na wyrost ;D
   


Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #509 dnia: Lipiec 21, 2014, 10:07:38 »
Nie przesadzaj znowu, radziłem Ci nie po to, byś się zrażał, tylko żebyś zaliczył progres. Rozwijać się można w każdym wieku, nieważne, ile się ma lat. Ja nie mam też 23, tylko 19 (za trzy tygodnie).
Najpierw piszesz, że przyjmujesz krytykę, a potem żalisz się, że Cię to dotyka. Wiesz, jak najlepiej zareagować na krytykę? Być lepszym. Życzę Ci, żebyś w życiu zawsze był lepszy.
Skoro nie chcesz tych błędów poprawić, to OK. Tylko ja np. nie będę tam często wpadał. Myślę, że niedociągnięcia zauważą prędzej czy zauważą inni (tylko trzeba czytać te teksty Panowie  ::))...
Zresztą dobra, rób jak chcesz. Chciałem dobrze, a dostałem po dupie. Ale nie przestanę tak od czasu do czasu komentować, bo wiem, że taki koment ma sens. No chyba, że ktoś pisze dobrze  :)
Ten wątek jest stary, mogłeś napisać w nowym, odświeżonym, podpiętym.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #510 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:47:53 »
hose444 - całkiem źle to odebrałeś i odebrałeś jako hmm dostanie po dupie - nie potrzebnie.
Po prostu kariery mają bawić i interesować więc uważam żeby bardziej skupiać się na treściach i całej otoczce.
Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. :)
   


Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #511 dnia: Lipiec 21, 2014, 11:58:47 »
Po prostu kariery mają bawić i interesować więc uważam żeby bardziej skupiać się na treściach i całej otoczce.
No właśnie. A żeby skupić się na treści, musi być ona płynnie, czysto przekazana.
Fakt, błędy popełnia każdy, ale sztuką jest je naprawić.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline thekrzychu

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location: Więcbork / Bydgoszcz
  • Wiadomości: 79
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 03.04.2010r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #512 dnia: Lipiec 21, 2014, 12:52:00 »
Po prostu kariery mają bawić i interesować więc uważam żeby bardziej skupiać się na treściach i całej otoczce.

Również zgadam się z tym, że przekaz powinien być najważniejszy tylko jak ktoś będzie walił pełno błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych to człowiek podczas czytania takiej kariery nie będzie się bawił tylko męczył. Bartekeuro - muszę Cię zmartwić. Błędy w prawie każdym zdaniu nie są "drobiazgami" jak to określiłeś. To już jest problem i nam czytającym utrudniasz odnalezienie się w Twojej historii, w Twoim opowiadaniu.

Ja osobiście nigdy nie miałem większych problemów z ortografią czy interpunkcją (czasami mi się zdarzy popełnić jakiś błąd :P ), gdyż kiedyś w podstawówce na języku polskim podstawą do zaliczenia przedmiotu były właśnie zasady polskiej pisowni. Oczywiście byli też tacy, którzy mieli problemy i wtedy musieli więcej pracować w domu. Pamiętam jak nauczycielka wmawiała nam, że odpowiednio zastosowane zasady pisowni poprawiają czytelność każdego tekstu, a te niewłaściwie zastosowane po prostu ją pogarszają. Babka była wymagająca, ale teraz jak spojrzę w przeszłość to nie żałuję, a wręcz przeciwnie człowiek ma ochotę jej podziękować. Ja wiem, że jest o wiele więcej interesujących rzeczy niż nauka ortografii czy interpunkcji, ale musisz mi uwierzyć, że ta umiejętność poprawnego pisania może przydać Ci się w późniejszym życiu.

Wnioskuję, że co niektórzy na tej stronie bawią się w Sherlocka Holmesa i wyszukują błąd za błędem. Tutaj zrobiłeś błąd ortograficzny i tutaj też. O! A tutaj zapomniałeś postawić kropki. Matko Boska! Jak można było nie postawić tam kropki ? Odnoszę wrażenie, że te osoby mają w „głębokiej dupie” co czytają. Ważne, że mogą wytknąć błąd. Oczywiście Ci co zwracają uwagę na błędy mają racje, bo nie powinno ich być w żadnym tekście, ale nie przesadzajmy.

Jeśli ktoś ma z tym problemy to trzeba dać mu czas. Ponadto jak ta osoba ma chęci i motywację do samorozwoju to po jakimś czasie zacznie pisać poprawnie, a co za tym idzie - lepiej. Ktoś popełnił błąd - zwróćmy uwagę. Drugi raz - zróbmy tak samo. Trzeci ? Już powinniśmy odpuścić. Wytykanie błędów na każdym kroku do niczego nie doprowadzi. Ciągła krytyka źle działa na człowieka. Dzieje się tak nawet jeśli osoba wskazująca błędy robi to w dobrej wierze. Zamiast pomagać podcinamy skrzydła takiej osobie. Uważam, że w miejsce spojlerów z dziesięcioma cytatami lepiej napisać coś w stylu:

"Przeczytaj jeszcze raz tekst i popraw kilka literówek, błędów interpunkcyjnych czy ortograficznych, a kariera będzie wtedy o wiele ciekawsza. Przykładowo zrobiłeś błąd tutaj: "Nacodzień piłkarz Ipswich Town". Jeśli nie wiesz gdzie są jakieś błędy to napisz mi prywatną wiadomość, a z chęcią Ci pomogę :) "

Szantażowanie tekstem, że "skoro ich nie poprawisz to nie będę tutaj zaglądał" jest bardzo infantylne, ale moją opinię o takim zachowaniu pozostawię już bez większego komentarza.

Niedługo na forum pojawi się poradnik dotyczący pisania karier. Wspomnę tam o kilku zasadach pisowni polskiej, ale zrobię to z przykładami by Was nie zanudzać. Mam nadzieje, że kilka osób tam zajrzy i podniesie poziom swojej kariery :)

Offline hose444

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lut 2011
  • location: Małopolska
  • Wiadomości: 1192
  • Dostał Piw: 42
  • Na forum od: 26.02.2011r.
  • Futbolomaniak
  • Gram w: PES 2016
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #513 dnia: Lipiec 21, 2014, 16:44:44 »
Ja zawsze tylko raz, góra dwa razy robię takie "detektywistyczne ataki". Myślę, że nie jest to złe, bo osoba, która robi dużo błędów może o tym nawet nie wiedzieć, a napisanie "robisz kilka błędów" da tyle co nic. Posłużę się tutaj przykładem, żeby nie być gołosłownym. W karierach MichuVeB raz czy dwa razy zrobiłem taką "łapankę" i jego opowiadania poprawiły się bardzo. Nie powiem, że to moja zasługa, ale na pewno mam  jakiś procent udziałów w  tym progresie.
Co do edukacji, zgadzam się w 100%. Ja akurat od małego nie miałem większych problemów z błędami. Za nieługo strach będzie posłać dziecko do szkoły, bo nie nauczy się dobrze pisać ani liczyć, ale w czwartej klasie będzie wiedział, jak się onanizować. Chore.
" border="0

"Opowieść trwa, historia nie kończy się nigdy."

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 05, 2014, 14:06:03 »
Potrzebuje patch do pesa 6 z reprezentacjami, najlepiej najnowszy.

Offline przybyl.

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lip 2014
  • location: Lwówek.
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 04.07.2014r.
    • Status GG
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpień 08, 2014, 13:30:31 »
Witam was, chciałbym rozpocząć nowy projekt, tylko nie mogę sie zdecydować na wybór zespołu:

Reprezentacja Niemiec - Pes 6

Lech Poznań - Fifa 14, pes 6

Portsmouth - Fifa 14

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpień 08, 2014, 16:13:03 »
Lech :D fifa albo pes (wg uznania)

Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpień 08, 2014, 16:15:46 »
Portsmouth

Jakoś Polskich drużyn nie daże dużą sympatią.

Offline Miszczu11

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Lis 2009
  • location:
  • Wiadomości: 1016
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 30.11.2009r.
  • VR46
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpień 08, 2014, 16:30:07 »
Lech, gra obojętna :)

Offline TiDi

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Lis 2012
  • location: Płock
  • Wiadomości: 273
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 04.11.2012r.
    • Status GG
  • Gram w: ...
Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 08, 2014, 16:35:19 »
Lech,może być fifa
" border="0

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Karierowe porady
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 08, 2014, 16:35:19 »