Autor Wątek: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 387422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 24, 2012, 07:49:04 »
R.a.j.a.n

Tak, w tym pesie tak zrobili,że pokój możesz stworzyć jedynie we "friendly match lobby" i tam nie ma opcji meczów rankingowych. Mecze rankingowe są w "ranking match lobby" , ale działa to na zasadzie losowania przeciwnika w oparciu o Twój poziom.

Kiedy grasz w "friendly match lobby", to nawet jak rozegrasz 20 meczy, to i tak w Twoim profiku nie pojawiają się drużyny, którymi grałeś w "last 5 matches". Wiem, bo zagrałem jeden mecz Malagą w menu rankingowym i ona wciąż mi się pojawia w profilu, mimo że zagrałem już 30+ meczy Romą, ale w "friendly match lobby".

Samo menu online jest częścią offline. Wchodzisz do trybu "match" i tam wybierasz między offline a online. Dlatego podczas włączania gry od razu logują się serwery, po to żeby nie trzeba było tego robić z każdym razem.

Co do problemów z przerywaniem meczy, to mam ich coraz mniej, ale jeszcze się zdarzają. Wyłączyłem firewall + dodałem do wyjątków w Kasperskim + ustawiłem, zeby nie skanował folderu. Z portami się nie bawiłem. Poczekam jeszcze 2-3 dni.

Nie ma chat-a, bo ludzie nie potrafią się zachować. Moim zdaniem dobrze.


Sent from my iPhone

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 24, 2012, 08:47:38 »
creativeopinion
Dzięki za odpowiedź. Zauważyłem, że Friendly match lobby to mecze towarzyskie i nie wliczają się do statystyk (tak jak to było zawsze), a mecze rankingowe możemy rozgrywać tylko przez losowanie przeciwnika w Ranking match. Szkoda, bo ja jednak wolałem wybierać graczy z dobrą jakością łącza (zieloną kropką :) )

Jeśli chodzi o chat, to znalazłem info, że dojdzie z nowym DLC - i to przecież w zapowiadanej, nowej postaci.
Tylko pytanie, skąd w tej chwili pojawiają się komentarze innych graczy np. w trybie ML Online, skoro chatu nie ma.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 08:49:17 wysłana przez r.a.j.a.n »

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:01:10 »
Graczy z dobra jakoscia lacza znajdziesz na mirc.:)

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:07:58 »
Ukassiu, wiem, ale nie o to się rozchodzi. Niestety obecny system rozgrywki online oferowany przez KONAMI nie umożliwia mi zachowania historii meczy (zwycięstwa, porażki, średnia ilość goli na mecz, itd.). Historii, którą czasami się przeglądało i analizowało po meczach z graczami z pesleague ;)
Nie rozumiem tego ruchu KONAMI. Trochę poczułem się nawet oszukany, że finalna wersja gry, ostatnia na tym silniku jest okrojona o taki tryb.

Offline Ukassiu

  • Prezydent Federacji Narodowej
  • ******
  • Join Date: Sie 2009
  • location: Mielec.
  • Wiadomości: 3613
  • Dostał Piw: 28
  • Na forum od: 20.08.2009r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2013
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:15:58 »
No masz racje nie popisali sie z tym, ale takie statystyki jesli grasz z ludzmi stad masz na pesleague.pl, masz tu jeszcze najwieksze zwyciestwo i najwieksza porazke, admini mieli jeszcze wprowadzic do profilu ilosc zoltych i czerwonych kartek, narazie jeszcze tego nie ma, ale mam nadzieje ze w najblizszym czasie sie pojawi.

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:23:39 »
Ok, odnośnie problemów z grą online, potrzebuję porady. Zapora wyłączona, kaspersky ma dodaną regułę, żeby nie skanować folderu z grą oraz sama gra jest dodana do wyjątków (od razu zaznaczam, że próbowałem podczas gry wyłączyć całkowicie kasperskiego, ale to nic nie zmieniło).

No i teraz najważniejsze, poczytałem instrukcje mojego routera od UPC i z tego co zrozumiałem, to nie mam zablokowanych żadnych portów. Z instrukcji wynika, że jeżeli wpisze jakiś zakres portów to one będą zablokowane. Czy więc dobrze rozumiem, że jeżeli mam same 0, to nie mam poblokowanych żadnych?



Problem nadal występuje, niezależanie do tego, czy gram friendly match lobby czy ranking. Przed chwilą w ranking na trzy mecze udało mi się skończyć tylko jeden. Gra przerwana z komunikatem "bla bla circumstances". Zawsze otrzymuje tylko ten błąd. Zauważyłem również, że często nie mogę dołączyć do pokoju w friendly match lobby, mimo że data pack jest zainstalowany i tak samo jest u innego gracza. Po prostu wczytuję "estabilishing communications" i po chwili "unable to enter a match room".

Dla mnie sprawa jest jasna, nie ma fizycznie takiej opcji, żeby aż tylu ludzi miało problemy i winą były ich ustawienia. Jestem otwarty na sugestie, ale wszystko wskazuje na problem po stronie Konami. A jeżeli wiedzieli, że takie problemy będą, to mogli załączyć jedną dodatkową stronę w instrukcji z opisem na co należy zwrócić uwagę.

Może dziś napiszę na support, jeżeli nie będe miał już zadnych pomysłów.

Reasumując mam dwa pytania:

1. Czy screen potwierdza, że nie mam zablokowanych żadnych portów?
2. Czy jest możliwe, że w jakiś sposób przeszkadza tutaj Wi-Fi, które mam podswietlone na routerze w postaci osobnej kontrolki?
- czytaj: po prostu aktywne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 09:34:38 wysłana przez creativeopinion »

Offline Karloff

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.10.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:01:54 »
Sprawdzilem Port Checkerem i jest napisane, ze ustawienia powinny mi pozwolic na gre, czyli nie mam nic zablokowane i nic nie blokuje. Gra mnie caly czas wyrzuca do menu w trybie match :(

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:14:01 »
Gracie po kablu, czy po Wi-Fi?
Jakie łącze internetowe?

Offline Karloff

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.10.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:17:40 »
Kabel, LAN - 6mb. Nigdy nie mialem problemow z graniem w sieci. Mam nadzieje, ze sie odmuli w koncu w tym tygodniu.

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:20:45 »
Gracie po kablu, czy po Wi-Fi?
Jakie łącze internetowe?

Kabel, 30mb down, 3 up.


Sent from my iPhone

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:36:57 »
Tak sobie czytam wątek i widzę,   że nie jest za różowo z wersja PC. Ja akurat gram od premiery na Ps3 i w sumie zagrałem ok 70 męczy. Ani razu nie wywalilo.  Bez problemu się loguje (chyba że jest akurat przerwą konserwacyjna.  Były już 3)  z dnia na dzień sygnał się poprawia i o ile w czwartek były łąki tak średnio się grało tak już wczoraj grałem mecze na niemal idealnym sygnale. Ciężko było stwierdzić czy gram online czy offline. Podoba mi się nowy system podłączania punktów.  Już nie trzeba tak ciulac jak w poprzednich pesach, gdy miałem dużo pkt you dostawałem po 1 lub 0. Teraz po 70 meczach już mam 890 i jestem 20 na ponad 30 tys. ; ). A tak z ciekawości ile jest aktualnie graczy online w rankingu na pc?
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:53:01 »
Za chwilę przetestuję grę online na xboxie :) i zobaczę, czy chociaż raz mnie wyrzuci. Jeżeli nie, to już nie mam wątpliwości, że Konami poleciało w kulki z serwerami na PC. Zobaczymy.
Najwyżej trzeba będzie pograć trochę na xie w oczekiwaniu na naprawę sytuacji na PC i tyle..

Edit: tak jak sądziłem, wszystko śmiga.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 13:39:09 wysłana przez creativeopinion »

Offline Karloff

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 30
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 05.10.2010r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 24, 2012, 12:50:51 »
Ja bym sie bardzo cieszyl jakby mnie wyrzucalo na chwile obecna. Przynajmniej bym mial pewnosc, ze online jakos dziala. Mnie nawet do pokoju nie przenosi tylko wywala do menu MATCH mimo, ze mam komunikat login succesful, a pozniej pyta czy chce uaktywnic autolog, co oczywiscie akceptuje. Mija chwilka i mnie wywala.

Offline ostry10

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 43
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.10.2009r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 24, 2012, 14:10:27 »
czy możecie zalogować się online ?
i jeszcze jedno w grze ja się loguje pierwsze co muszę podać to login ID to tu wpisuje swój wymyślony login który bede używał e grze ?

Offline creativeopinion

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lip 2012
  • location:
  • Wiadomości: 36
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.07.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 24, 2012, 14:50:07 »
czy możecie zalogować się online ?
i jeszcze jedno w grze ja się loguje pierwsze co muszę podać to login ID to tu wpisuje swój wymyślony login który bede używał e grze ?

Nie, najpierw rejestrujesz Konami ID: REJESTRACJA lub LOGOWANIE , dopiero wtedy wpisujesz Login, który zarejestrujesz oraz hasło. Przepisujesz klucz, który dostałeś z pesem i się logujesz.

Po zalogowaniu masz kolejne okno gdzie będziesz mógł ustawić nick do gry.

Co masz na myśli "czy możemy się zalogować online" ? Status serwera masz tutaj: REJESTRACJA lub LOGOWANIE a to czy Ci działa czy nie to już inna sprawa. Jak masz problemy to możesz pisać, może ktoś pomoże.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 14:51:52 wysłana przez creativeopinion »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 24, 2012, 15:52:25 »
Cytuj
Każdemu to piszesz dźwiękonaślawodczyku?

To żeś zabłysnął... kolega Ci ten tekst zaproponował...
Jeśli nie znalazłeś to najwidoczniej nie ma. Ja bym raczej nie pisał (pytał się) na forum z takim fantem, bo nie miał bym z tym problemu (a że nie używam tego to mnie to pier*****).

Widzisz nikt nie jest idealny, to że zapomniałem o trybie Watch o niczym nie świadczy, zdarza się każdemu :)
I życzę powodzenia w czatowaniu online :D to można było dostrzec na początku gry że nie ma tego, nawet na szczęście (mogło by być w Lobby dla założonego pokoju ale mniejsza z tym). Jak się coś kupuję, to się sprawdza produkt w pełni :)

Konami poszło na łatwiznę, w końcu grę robił inny od nich, nie naczelny Srabas.
Szkoda że nie ma trybu Ligi ale cóż, żyjemy dalej.
Jedynym mankamentem jest połączenie online dla PCtów...

Offline johnsing

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Kwi 2011
  • location: Leszno
  • Wiadomości: 87
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.04.2011r.
    • Status GG
  • Gram w: PES 2019
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 24, 2012, 16:18:34 »
Czy moge utworzyc dwa profile ( nie konta) w master league online? np ja gram jedna druzyna a brat drugą. Niechce dzielić z nim druzyny

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 24, 2012, 16:47:49 »
siema...dlaczego jak mam ustawione na auto login to co 2 raz jak włączam grę i się od razu loguje to ta po zalogowaniu się online wiesza się gdy wraca do menu i nic nie mogę zrobić??

Offline WTMyhood

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sie 2012
  • location:
  • Wiadomości: 139
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 16.08.2012r.
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 24, 2012, 18:42:26 »
Czy moge utworzyc dwa profile ( nie konta) w master league online? np ja gram jedna druzyna a brat drugą. Niechce dzielić z nim druzyny

nie...

co do gry online konsole vs. PC to sprawa jest oczywista od lat... problemy z lagami występują tylko na PC ;)
ja pod koniec roku kupuję nową wersję PS3 i oczywiście PES13 ;) póki co pozostaje się męczyć na lagach, choć trzeba podkreślić że nie zawsze występują ale jednak są

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 24, 2012, 19:59:21 »
siema...dlaczego jak mam ustawione na auto login to co 2 raz jak włączam grę i się od razu loguje to ta po zalogowaniu się online wiesza się gdy wraca do menu i nic nie mogę zrobić??

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2013 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 24, 2012, 19:59:21 »