Autor Wątek: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady  (Przeczytany 139871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« dnia: Wrzesień 21, 2012, 16:13:37 »
Witam
Po latach nie grania, powróciłem do PES.. Jestem mile zaskoczony jednak do rzeczy:
Wogóle nie ogarniam trybu BaL:
Stworzyłem swojego zawodnika, wybrałem pozycje itd.. Niby jest kalendarz ok widze swoje statystyki ale jak i gdzie je podnosic? widziałem ze w sklepie jest mozliwosc kupowania treningów itd? ale gdzie i jak je wykorzystywac? Dostałem po kilku meczach buty umbro no i co dalej? ubrałem je ale nie weim czy trzeba cos jeszcze zrobic??Trener wystawia mnie obecnie w połowie drugiej połowy meczu;)
Jak by ktoś znalazł chwile aby wytlumaczyć nowicjuszowi jak zabrać się po kolei krok po kroku za ten tryb BaL będe wdzieczny.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2012, 16:17:45 wysłana przez Matip125' »

Offline 77mik77

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Mar 2011
  • location:
  • Wiadomości: 48
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 05.03.2011r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2012, 16:19:35 »
Musisz wykazywać się w tej drugiej połowie a zacznie wystawiać Cię częściej :)

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2012, 16:23:47 »
to wiem..
Ale ogolnie może ktoś amatorowi wytłumaczyc co i jak trzeba robic zeby trenowac itd?? taki mini tutorial do BaL bo fajny tryb ale nie ogarniam a co za tym idzie nie czerpie az takiej przyjemnosci z niego.

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:02:39 »
Również uwielbiam tryb BaL :)

A więc tak:

Trening:
Personal info/Trening
Tu masz tzw Focus Points, które możesz rozmieszczać na poszczególne umiejętności, w zależności od tego które chcesz jak najszybciej podnieść. Te kreski koloru żółtego, to trening w pewien sposób narzucony przez klub, w którym obecnie przebywasz. Nie możesz ich zmienić. Za to te białe możesz ustawiać dowolnie, więc np. jeśli zależy ci na podniesieniu szybkości ustaw dwie czy trzy kreski na Speed, a resztę rozłóż jak chcesz. Umiejętności, a raczej ich części rosną po każdym rozegranym meczu. Po rozmowie ze swoim Agentem widać twoje umiejętności, gdzie na czerwono zaznaczono część, która aktualnie wzrosła. Kiedy pasek ten dojdzie do końca, cała umiejętność podniesie się o 1 oczko.

Sklep:

Items/Shop
Tutaj możesz wykorzystać zdobyte dotychczas DP. Punkty te również dostajesz po każdym meczu (bodajże 40 PD). W sklepie możesz kupować różne przedmioty, rodzaje treningów, trenerów czy fizjoterapeutę który, tak myślę, pomoże ci szybciej wyleczyć ewentualną kontuzję. Aby użyć zakupionej rzeczy, musisz wejść w Items/Eqiupment. Na samym dole masz miejsce na używane aktualnie korki. Jeśli masz kilka par, możesz w każdej chwili je zmienić. Wyżej masz dwa pola gdzie jedno jest zablokowane (zapewne odblokujesz je w przyszłości). Tutaj możesz ustawić, które z zakupionych wcześniej w Shopie przedmiotów/trenerów itd chcesz aktualnie używać.

Korki
Z tego co zauważyłem korki dostajemy po każdym meczu, w którym zostaliśmy wybrani najlepszym zawodnikiem spotkania (w pomeczowych ocenach obok oceny za mecz widnieje żółta gwiazdka). Buty również pomagają podnieść statystyki. Jedne dodają szybkości (nike mercurial), inne polepszają strzał (adidas predator). Używaj ich według własnego upodobania, jak je zakładać i zmieniać masz wyjaśnione wyżej.

Agent:
Agent to osoba która, podobnie jak w prawdziwym życiu, pomaga ci w przebiegu twojej kariery. Oczywiście za jakąś część twojej wypłaty :P Agenta również możesz zmienić i do tego potrzebne są pieniądze, które masz zagwarantowane kontraktem w danym klubie. Każdy agent ma swoje umiejętności, m.in kontakty czy umiejętności negocjacji, co jest niezmiernie ważne, jeśli chcesz zmienić barwy klubowe, gdyż to on negocjuję twój przyszły kontrakt. Negocjacje tego pierwszego agenta zazwyczaj kończą się fiaskiem, więc radzę najpierw uzbierać trochę kasy i kupić sobie murzyna (bez skojarzeń :P). Z nim u boku już łatwiej przejść do innego klubu. Jeśli chcesz zmienić agenta, wejdź: Negotiations/Agent's Contract.

Transfery:
Jeśli już chciałbyś spróbować sił w innym zespole, należy wyrazić nim zainteresowanie. W tym celu: Negotiations/Club Search. Tu wybierasz klub i wybierasz Want to join. Należy jednak pamiętać że na początku raczej żaden klub nie będzie nami zainteresowany. Znaczy to tyle, że im lepiej nam idzie tym lepszy klub możemy spróbować nami zainteresować. W poprzedniej części bywało tak, że czasem kluby same się po nas zgłaszały, więc bardzo możliwe że w trzynastce mamy podobnie. Jak już jakiś klub rzeczywiście się nami zainteresuje, wysyła swoich scoutów, którzy będą cię obserwować podczas najbliższego meczu. Wtedy konieczne jest otrzymanie oceny minimum 7.0 . Jeśli ci się to uda, następuje negocjacja z agentem.
Na powołanie do reprezentacji musisz trochę poczekać. Graj dobrze, strzelaj, asystuj, a selekcjoner na pewno się tobą zainteresuje.

Narazie to tyle, jeśli o czymś zapomniałem, bądź chcesz wiedzieć więcej, pisz. Postaram się to wyjaśnić :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 20:38:19 wysłana przez Levy »

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:07:19 »
no konkretna odpowiedz.dziekuje, jednak nurtuje mnie pare kwestii
Jesli chodzi o ten trening to po meczu mam ten pasek czerwony ale minimalne i juz moze rozegralem z 10 meczy i prawie nic nie urosło ani 1 punktu wzwyz nie zdobylem..
Zastanawiam się czy ja wogole trenuje bo stamina co mecz jest na maxa dzwine??
Ten Focus rozdzielam ale wlasnie tak jak od poczatku gry mialem tak mam nic mi to nie dodalo hmm

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:10:46 »
Tak już jest w tym Pesie. Pamietaj ze masz dopiero 17 lat wiec zdazysz sie podszkolic :P Do tego dochodzą treningi za pomocą tego Shop. Uzbieraj sobie 500 DP i będziesz mogl podniesc dowolna umiejetnosc o 5 oczek, od razu Ovrl podskoczy :) A stamina? Męczysz się tylko podczas meczy a podczas treningów raczej nie...

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:18:47 »
czyli ten fokus jest w sumie zbedny? bo tak naprawde nic nie podnosi???
W kalendarzu mijac kazdy dzien czy jak??
Oraz czy jest opcja jak wychodze na pozycje wywolac podanie?? bo czasami fajna pozycja a nie chca podac

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:29:29 »
Focus na pewno coś daję, tylko na dłuższą metę a nie w przeciągu kilku meczy. W kalendarzu lataj swobodnie od meczu do meczu. Jest opcja wywoałania podania poprzez dwukrotne nacisniecie:
 na klawiaturze - 2x klawisz C
 na padzie- 2x RB

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:33:06 »
a jak z tymi kontraktami jest bo dalem wszystkie kluby i mam Juve i moge dac join tak szybko heheh

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:34:27 »
2x RB nie dziala na RB jest sprint jak cos gram na Xboxie, probowalem 2xRB i nie podaja

Offline Levy

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Gru 2011
  • location:
  • Wiadomości: 85
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 07.12.2011r.
  • Il Fenomeno
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:38:50 »
Mozesz dac do Juve join, ale za chwilę agent ci powie, że nie są Tobą zainteresowani. Jeśli nie RB to RT :)

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2012, 17:48:20 »
wlasnie widze a co zonacza to obok staminy i condycji to Fatugue pasek wiecznie mam pusty hmm??
np wyszukuje jakis klub i na dole mam napisane Match opportunities i procenty zwykle mam po 5% w klubach w paru mam tylko 50% co to znaczy? to są szanse na przyjecie??

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2012, 18:11:21 »
wlasnie widze a co zonacza to obok staminy i condycji to Fatugue pasek wiecznie mam pusty hmm??
np wyszukuje jakis klub i na dole mam napisane Match opportunities i procenty zwykle mam po 5% w klubach w paru mam tylko 50% co to znaczy? to są szanse na przyjecie??
To szansa na grę w danym klubie. Przyjęcie do klubu i grę w meczach.

Offline Juras

  • Amator
  • *
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 29.12.2008r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:44:25 »
Mnie zastanawia opcja Consumable Items, oczywiście domyślam się, że będą to jakieś "witaminki" po których umiejętności podskoczą, ale pytanie czy ktoś już je zdobył i w jaki sposób ?

Pozdrawiam

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2012, 19:53:41 »
Mnie zastanawia opcja Consumable Items, oczywiście domyślam się, że będą to jakieś "witaminki" po których umiejętności podskoczą, ale pytanie czy ktoś już je zdobył i w jaki sposób ?

Pozdrawiam
Jedno z tych Consumable to banany - regenerują stamine. Ktoś dał screena z gry, że dostał za coś tam. Umiejętności skaczą po treningach za GP.
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 19:56:42 wysłana przez Pepesi »

Offline Lacan

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 1065
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 18.06.2010r.
Odp: Nowiciujesz a BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2012, 21:21:22 »
czyli ten fokus jest w sumie zbedny? bo tak naprawde nic nie podnosi???
W kalendarzu mijac kazdy dzien czy jak??
Oraz czy jest opcja jak wychodze na pozycje wywolac podanie?? bo czasami fajna pozycja a nie chca podac

podnosi podnosi tylko na razie jesteś młody z początku będziesz się powoli rozwijać, z wiekiem będziesz szybciej

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2012, 22:18:41 »
a co oznacza obok staminy ten pasek Fagaue czy jakos tak jest pod stamina, wiecznie jest pusty..
Hm po kazdym meczu na paskach umiejetnosci czerwone delikatne kreski czyli o tyle wzrosły moje umiejetnosci i na anstepnym meczu znowu od tego punktu beda czerwone linie?? Tak to mam rozumiec?
Jesli chdozi o te GP co sie kupuje to jak np tam jest ziles GP ze dodaje po +5 do wszystkiego czyli pomiedzy jednym a drugim meczem dodaje mi za kazdym razem +5??

Offline NexaT

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Gru 2010
  • location: Olsztyn
  • Wiadomości: 1835
  • Dostał Piw: 10
  • Na forum od: 27.12.2010r.
  • Life is football, football is Manchester United...
  • Gram w: Shogun: Total War
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2012, 22:25:46 »
Jesli chdozi o te GP co sie kupuje to jak np tam jest ziles GP ze dodaje po +5 do wszystkiego czyli pomiedzy jednym a drugim meczem dodaje mi za kazdym razem +5??
Nie do końca rozumiem sens zdania, ale na chłopski rozum - tak.

Offline Masownik

  • Amator
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Wrz 2012
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 21.09.2012r.
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2012, 22:43:50 »
chodzi mi o to że:
koncze mecz i mam 7 dni przerwy do nastepnego meczu i jak kupie w tym sklepie ta opcje co dodaje +5 do wszystkiego to po tygodniu doda mi +5 do wszystkiego??  i po kolejnym meczu znowu +5??
Oraz co znaczy wkoncu pod stamina ten pasek ktory wiecznie jest pusty?? Swoja droga dziwne niby sie cwiczy gra itd a stamina wiecznie pełna hmm

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2012, 08:46:26 »
chodzi mi o to że:
koncze mecz i mam 7 dni przerwy do nastepnego meczu i jak kupie w tym sklepie ta opcje co dodaje +5 do wszystkiego to po tygodniu doda mi +5 do wszystkiego??  i po kolejnym meczu znowu +5??
Oraz co znaczy wkoncu pod stamina ten pasek ktory wiecznie jest pusty?? Swoja droga dziwne niby sie cwiczy gra itd a stamina wiecznie pełna hmm
Nie, treningi wykupywane ze sklepu należy założyć w ekwipunku. Nie są limitowanie czasowo. Np. kupiłem 2 treningi +1 do strzału, założyłem oba do obu slotów i mam +2 do strzału na zawsze. Jeśli zdejmę, żeby ustawić coś nowego to premia zniknie. Proste i fajne.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Wszystko o trybie BaL- pomoc/porady
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2012, 08:46:26 »