Autor Wątek: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie  (Przeczytany 1210817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kiper69

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2010
  • location:
  • Wiadomości: 28
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.06.2010r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6240 dnia: Grudzień 26, 2013, 10:08:17 »
Dla mnie pes 2014 to jest krok w tyl o jakies 2 lata jezeli chodzi o rozgrywke i sam wyglad calej gry. Slusznie ktos podkreslil, ze to powinna byc wersja beta, a full gra powinna wyjsc w we wrzesniu ale 2015. Menu to jest jakas tragedia, nie rozumiem za bardzo dlaczego ktos nawet do tego sie nie przylozyl, przeciez to jest pierwsze wrazenie jak sie odpala gre, powinno byc dobrze wpasowane i ladnie zrobione pod wzgledem graficznym, a oni zrobili taka chujnie, ze tego sie nie da opisac, lepsze menu mial pes 05, albo 06, ktorych dzieli od obecnej wersji 8-9 lat!! to jest tragedia, 8/9 lat i zamiast progressu to serwuja nam regress o jakas dekade. Gra okrojona do granic mozliwosci, to powaznie jest wersja Beta, wypuscili ja w tym roku ogolocona ze wszystkiego czym pes  sie roznil od fify, bo japonce z konami chcieli zobaczyc, jak gra sie przyjmie i czy sie bedzie sprzedawac. ML bez zadnych dodatkow, brak kalendarza, a w jego miejsce zwykly przewijacz czasu, gdzie operacje 'next' robimy jakies 20 razy zanim sie doczlapiemy do okienka meczowego, ofc przy kazdym przewinieciu lag na 2-3 min i loading - niech mi ktos powie, ze jaraja go takie rzeczy w grach. BAL bez ani jednego dodatku z poprzedniej czeci, gdzie wlasnie te dodatki sie fajnie przyjely i ludzie czekali na to, ze w pes 2014 konami je udoskonali, a nie po prostu usunie. Nie wiem czy ta firma ma jakikolwiek kontakt z klientem i czy Ci goscie chociaz troche sie interesuja potrzebami klientow. Ankiety pierdoly i [cenzura] z tego jak tego nikt nie czyta. Gdyby to czytali, to nastepny pes wyszedl by nie za rok, ale za 2-3 lata, ale odjechal by fifie na odleglosc wielkiego kanionu, i wlasnie taka wersje bym wolal. Zapomnialem dodac o rozgrywce, tutaj jest kilka plusow, bo ta wolnosc w rozgrywce na prawde jest fajna, mozna budowac akcje po swojemu przy czym komputer na full manualu nie ingeruje w ogole w nasza gre, bardzo ladnie to wyglada. Ale to na tyle plusow, bo praca sedziego, bramkarzy itd to jest koszmar. Bramkarze to takie przechuje, ze obojetnie jaki strzal z daleka, wszystko wyciagaja nawet bez odbijana, po prostu lapia pilke, jak jakies cyborgi. Ogolnie ocena koncowa bedzie krotka, stary schowaj ta stowe do kieszeni, idz na piwo z kumplami, szkoda kasy, lepiej zostac przy 13nastce.

Offline P@ul

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Lis 2008
  • location:
  • Wiadomości: 49
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.11.2008r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6241 dnia: Grudzień 27, 2013, 01:13:42 »
Zacząłem grać przez te świeta w fife 14 i powiem szczerze ze Pes do fify to się umywa. Japończycy zawalili po całości. W Ea przynajmniej sluchaja graczy. Były sugestie graczy by w 14-ce nie było letnich transferów w 1 sezonie i widze jest opcja że można je wyłączyć w 1 sezonie. Jedyne w czym wyprzedza pes fife to wydaje mi się ze w bramkach, tzn. w fifie jakoś bramkarz w porównaniu do bramki jest za duży albo bramka za mała nie ma tej proporcjonalności. W pesie wygląda to lepiej i jakoś realistyczniej wygląda strzelenie bramki- tak mi się wydaje. Ale znająć Ea to pewnie i to poprawi a pes dalej będzie kustykał. 2 lata już słyszałem że wprowadzają nowy silnik i żeby takie coś wypuszczać w ML to się wogole nie da grać!!!! Konami niech nie wymyśla swoich nowinek tylko niech kupi fife i po prostu skopiuje tryb kariery z niej bo elektronicy pod tym względem to ładnie się postarali. I już niech Konami nie wypuszcza tych mało komu potrzebnych , praktycznie nic nie wnoszących patchy czy DLC (bo tu trzeba cała gre zmienić) tylko niech pracują nad nowym pesem, bo znając ich to za rok znów przed premiera będzie chwalenia się co to nie wprowadzili a po premierze będzie że to czasu nie mieli że nowy silnik itp. rzeczy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2013, 01:16:41 wysłana przez P@ul »

Offline GieKSa

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: KATOWICE
  • Wiadomości: 183
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.11.2011r.
  • CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6242 dnia: Grudzień 27, 2013, 09:46:38 »
To napisz tez tak do nich .Najlepiej jak by wszyscy tak pisali  może by to coś dało.
GKS KATOWICE & GÓRNIK ZABRZE  & BANIK OSTRAWA & J.K.S Jarosław  / ARSENAL

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6243 dnia: Grudzień 27, 2013, 19:38:52 »
Nasz pra pra dziadek miał na prawdę zajebisty komentarz ;D
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6ba028618f14e31ecc7831b646a495e5&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6ba028618f14e31ecc7831b646a495e5&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
" border="0" border="0

Offline RVN

  • I - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location:
  • Wiadomości: 338
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 14.12.2009r.
  • Billie jean is not my lover ;)
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6244 dnia: Grudzień 27, 2013, 20:56:47 »
Dzięki PES'owi 2014 teraz tylko umiarkowanie czekam na następną część. Jestem zawiedziony i to pod wieloma względami, nie będę rozpisywał się na grą która, tak na prawdę nie wyszła jeszcze z fazy alpha(lol). PES 2014 to największa porażka tego roku i myślałem, że jak odejdzie Seabass będzie tylko lepiej. Otóż nie, w tym aspekcie bardzo się myliłem ::) Czy będzie lepiej? Cóż nadzieję mam, ale bez przesady pewnie dopiero za x tam części PES będzie cokolwiek wart. Teraz spadam grać w 2013 i polecam wszystkim takie rozwiązanie, pozdrawiam.

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6245 dnia: Grudzień 27, 2013, 23:06:05 »
2014 to najbardziej odpychajaca czesc mimo kosmetyki paczami tu trzeba zmienic cala gre.
drybling nie istnieje mamy festiwal wpadajacych na siebie zawodnikow , zamiast druzyn technicznych bierze sie silowe i szybkie typu - anglia lub real gdzie jest solidna obrona i szybki atak.

Rozgrywanie jest irytujace , nie jest to sposob na tworzenie akcji bo po 5 podaniach dostajesz wslizg i koniec zabawy. ewentualnie uciekasz by tegi pomocnik nie zaatakował ciałem. Fizyka tej gry jest przegieciem tak nie zachowuja sie zawodnicy w prawdziwym świecie. Wydaje sie ze przesadzono z siłą grawitacji albo czymś podobnym.
Stare pesy wygladaly tak ze przede wszystkim liczyl sie timing mozna bylo samymi przyspieszeniami mijac zawodnikow lub zmiana kierunku dopiero potem dochodzily triki.
w 2014 mamy pokaz ruchliwosci ala worek ziemniakow gra jest cholernie nieudolna po pol roku dalbym 6/10 i to tak naciagajac bo tryby gry sa nieruszone a online to dno.

Najgorszy pes w historii, zero radosci z gry na najwyzszym poziomie raczej walka z gameplajem by zawodnik w koncu podal gdzie chce by przejal pilke lecaca obok by wjechal do bramki bo przeciez bramkarz lapie wszystko zza pola karnego.

gre robil slepiec oderwany od tego czym byla seria Iss i pes.

Rok zaczekam ale jesli 15ka bedzie taka przesiadam sie na fife bo teraz Pes sluzy mi tylko do zagrania towarzyskiego meczu i nic poza tym.

Współczuje ludziom ktorzy kupili orginal...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 06:46:47 wysłana przez pavulon666 »

Offline euf17

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Kielce
  • Wiadomości: 20
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 24.06.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6246 dnia: Grudzień 28, 2013, 01:35:20 »
Gdyby nie te drętwe animacje (w 13) to przerzuciłbym się na pesa 2013. Teraz już sam nie wiem.  :-X

Offline tomek278

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.01.2010r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6247 dnia: Grudzień 28, 2013, 15:13:47 »
Ta gra to jedna wielka komedia. Gdy minęło pierwsze wkurzenie na to, co zrobili panowie z Konami, ta gra zaczęła mi po prostu dostarczać ogromną ilość śmiechu. Ostatnią grą, która tak jak Pes14 potrafiła mnie rozbawić do łez było Syobon Action (taka przeróbka SuperMario).
Dla przykładu podam kilka wad i niedoskonałości w tym wspaniałym produkcie jakim jest Pes 2014:

-fatalny system zmieniania zawodników, często nie da się zmienić zawodnika na którego się chce, a po zmianie zawodnika najczęściej na chwile następuje zatrzymanie (nie mówiąc już o opóźnieniu po wciśnięciu przycisku a reakcją gry, ale do tego da się przyzwyczaić)

-to że dla konami jedynym sposobem na utrudnienie gry było chyba tylko utrudnienie sterowania np. zmienianie zawodników prawą gałką, teraz jeszcze trzeba wcisnąć LB (chociaż i tak dalej gra jest dziecinnie prosta)

-zawodnicy przy rożnym sygnalizują spalonego (panowie z Konami chyba nie wiedzą, że przy rożnych nie ma spalonych)

-zawodnicy, którzy cały czas nie wracają ze spalonego, pomimo, że piłka już jest pod drugim polem karnym (potem wykop piłki przez bramkarza i spalony - przy każdej tego typu sytuacji jest to samo)

- oczywiście później powtórka tego jest również genialna, nawet nie widać linii spalonego, bo kamera nie potrafi się wystarczająca oddalić, żeby objąć pół boiska)

-bramkarze, którzy wychodzą z bramki w stylu zawodnika sumo i nie zdążą zgarnąć piłki w sytuacji sam na sam przed napastnikiem, chociaż gdyby zrobili sprint spokojnie by go wyprzedzili

-kolejna rzecz o bramkarzach - po przelobowaniu ich, do ledwo lecącej piłki nie potrafią się szybko wrócić i jej wybić chociaż mają ogromną ilość czasu

-dalej pasek siły, który chociażby przy wykopach mógłby być całkowicie zlikwidowany, bo i tak przy każdej sile bramkarz i tak kopie w okolice połowy boiska, nawet na całkowitym manualu

-strzałka w menu, która najpierw ledwo chodzi, a później gdy się rozpędzi lata jak szalona (tutaj wystarczyło by przenieść rozwiązanie chociażby z Pesa 13 (tam według mnie było to dobrze wyważone

-masa zderzeń i kolizji zawodników, ogólnie całkowity chaos na boisku (ciężko dokładnie opisywać te sytuacje, ale one naprawdę są czasami tak komiczne, że ciężko powstrzymać się od śmiechu)

-zerowa współpraca Konami z fanami (czy oni kiedyś się nauczą, żeby chociaż po części słuchać fanów?)

To tylko część wad tej gry (na przykład o trybach gry nie będę się wypowiadał, bo w nie nie grałem, słysząc opinie o ich całkowitym okrojeniu).

Mimo wszystko daje tej grze ocene 5/10, bo ma w miarę ładne animacje i potrafi rozbawić jak mało, która gra.

Offline GieKSa

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lis 2011
  • location: KATOWICE
  • Wiadomości: 183
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 30.11.2011r.
  • CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE
    • Status GG
  • Gram w: Pro Evolution Soccer 2015
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6248 dnia: Grudzień 28, 2013, 15:22:45 »
TO Kur... pisz to do nich kretynie !!!  >:( >:( >:( >:( >:(
GKS KATOWICE & GÓRNIK ZABRZE  & BANIK OSTRAWA & J.K.S Jarosław  / ARSENAL

Offline tomek278

  • Amator
  • *
  • Join Date: Sty 2010
  • location:
  • Wiadomości: 8
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 27.01.2010r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6249 dnia: Grudzień 28, 2013, 15:30:52 »
Po co, skoro oni i tak tego nie czytają, nawet jeśli pół świata by do nich napisało to nic by to nie zmieniło. Chyba jedynym sposobem na to by poszli po rozum do głowy jest drastyczny spadek sprzedaży ich produktu, a wtedy może by zaczęli słuchać fanów.

Offline Blues Fan

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 09.01.2012r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6250 dnia: Grudzień 28, 2013, 15:46:31 »
To napisz tez tak do nich .Najlepiej jak by wszyscy tak pisali  może by to coś dało.

To może piszemy od razu jakąś zbiorową petycję z naszego forum co ?   ;D
&quot; border=&quot;" border="0

To Blues Fan, tego nie ogarniesz ... - Hose444

Offline megabot00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6251 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:05:57 »
To może piszemy od razu jakąś zbiorową petycję z naszego forum co ?   ;D
Zgadzam się, to dobry pomysł, bo jeśli konami zobaczy tyle osób to jest szansa, że uda się coś zmienić.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6252 dnia: Grudzień 28, 2013, 21:42:46 »
Cytuj
Zgadzam się, to dobry pomysł, bo jeśli konami zobaczy tyle osób to jest szansa, że uda się coś zmienić.

Jesteście naiwni chyba... Możecie pisać do usranej śmierci i tak nic nie wniesiecie, jak ta firma nie zmieni podejścia i liczenia zawartości wpływów pieniężnych, na konto bankowe.
Ile osób... 100 polaczków z 7 mld ludności świata...

Mają złe podejście, era ich zakończyła się na PES6 zaś programiści to nieudacznicy.

Offline ilpadrino

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 20.09.2013r.
  • Gram w: ...
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6253 dnia: Grudzień 29, 2013, 04:17:42 »
Ja już sam nie wiem, bo u mnie na lapku po wszystkich "upgrade'ach" gra chodzi bardzo ładnie, do tego wygląda rewelacyjnie. Gra się szybko i przyjemnie. graliśmy z kumplami turniej chyba w 5 osób (podkreślam, że oni grali w pesa 2014 na ps3 i stwierdzili ,że ciulowe), zagrali u mnie na lapku, podpięte do tv 32'' i normalnie zdziwieni, że się da w to grać w ogóle bo zero opóźnień, wszystko szybko i sprawnie.
Mi się gra dobrze, dużo błędów wyeliminowali po patchu także ja nie narzekam. Choć wiadomo, że menu i reszta mogła być ładniej zrobiona.

pozdro.
Lapek :
i5 3 gen
6 Gb RAM
Radeon 7670m 2GB + hd4000

Offline pavulon666

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 4
  • Na forum od: 03.10.2012r.
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6254 dnia: Grudzień 29, 2013, 10:54:39 »
Konami nic nie zobaczy jesli wyjdzie im cos dobrego to na zasadzie poruszania sie slonia w skladzie porcelany cos naprawia  dobre rzeczy  spieprzą.
O bramkarzy sa jechani od lat i co??-- teraz strzaly z dystansu lapia jak cyborgi za to kazde wyjscie konczy sie bramka bo leca z opuszczonymi lapami na kolanach albo sami sie przewracaja przed pilka.
Przeciez tu nie bylo zadnych testow.

Czy mecz  w najlepszych ligach wyglada tak ze zawodnicy wpadaja na siebie co chwile albo potykaja sie?
Niech żółci najpierw  zaprogramuja podstawy by zawodnikiem dalo sie przyjemnie biec lub skrecac a potem biora sie za reszte.

Offline buszmen

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2012
  • location:
  • Wiadomości: 7
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2012r.
    • PSD
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6255 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:21:40 »
Można wiele wybaczyć Konami w PESie 2014 ale dla osób grających na full manualach gra jest niegrywalna. Nie da się skutecznie walczyć gdy strzałkę masz w opóźnieniem. Z moimi znajomi zostajemy przy turniejach w 13 i czekamy na poprawioną wersję 2015.

Offline Blues Fan

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 141
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 09.01.2012r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6256 dnia: Grudzień 29, 2013, 14:01:54 »
Ja tam czekam na nowy komputer bo w 14 zrąbali optymalizację. Fifa wg. mnie przyjemniej wygląda i chodzi mi bez ścin  8)
&quot; border=&quot;" border="0

To Blues Fan, tego nie ogarniesz ... - Hose444

Offline madridista922

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location: Trn
  • Wiadomości: 11
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 13.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6257 dnia: Grudzień 30, 2013, 00:40:09 »
Po patchu 1.06 opoznienia zawodników są mniejsze na xbox360? Bo nie wiem czy jest wogole sens szukac plyty od pesa..

Offline megabot00

  • Amator
  • *
  • Join Date: Wrz 2013
  • location:
  • Wiadomości: 25
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 17.09.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6258 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:26:55 »
Najważniejszą cechą gier jest to, by dawały one radość, a jak widać konami o tym zapomniało przy pesie 14 :( Ta gra cieszyła mnie przez tydzień i zastanawiam się, który pes będzie dawać taką radość z gry jak pes 6 albo 13? Konami robiąc następnego pesa powinno się nad tym mocno zastanowić, bo dalej być tak nie może.

Offline MGS

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 289
  • Dostał Piw: 3
  • Na forum od: 14.10.2011r.
  • Gram w: PES 2019
Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6259 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:37:54 »
zastanawiam się, który pes będzie dawać taką radość z gry jak pes 6 albo 13?

Nie wiem co fajnego jest w 2013. Marne online, dretwa animacja, schemat grania gornych pilke na wysunietego napastnika i kiepski system trikow/dryblingu.
Mimo ogolnego wrazenia "wersji beta" wole grac w 2014.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES2014 - Newsy, Dyskusje, Opinie
« Odpowiedź #6259 dnia: Grudzień 30, 2013, 18:37:54 »