Autor Wątek: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania  (Przeczytany 203155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 13, 2013, 18:54:42 »
Wyłącz w systemie Windows Defender - niepotrzebny bajer.

Odznacz UPnP i zastosuj zmiany.
Sprawdź w grze jak to się ma (do 3 razy).

Jeśli lipa, zaznacz ponownie UPnP z tym że dodaj porty i odpowiednie dla nich protokoły tak jak masz przy przekierowaniu (na zdjęciu).
Zastosuj na koniec zmiany i sprawdź w grze.

Co do firewalla to mówisz o tym w antywirusie czy routerze. Bo mi chodzi też o ten w routerze. U ciebie może to zwać się inaczej bo widzę że masz po polsku (np. zapora sieciowa / ogniowa).

Co do trybów to chodzi mi o np. szybki mecz (Quick Match) lub MLO (Master Lig Online).

PS.

TCP: 80, 44, 4000-4200
UDP: 3658, 5730-5739

Wewnętrzny port to OD a Zewnętrzny port to DO.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 19:12:27 wysłana przez Mahadew »

Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 13, 2013, 19:19:37 »
Ok dzięki, będę próbował, za co do tego firewall to myślałem o tym w komputerze. W routerze jedyną zaporę jaką znalazłem to tutaj:



Czy o nią chodzi?


OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 13, 2013, 19:29:47 »
Zaznacz tam "Wyłącz zaporę SPI"
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 19:52:13 wysłana przez Mahadew »

Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 13, 2013, 21:22:47 »
A więc tak robiłem co w mojej mocy i brakuje mi już sił do tej gry...

Windows Defender - wyłączony
UPnP - wyłączony (lipton, powrót do stanu włączony) przy upnp nie mam jak wpisac tych portow mam tylko 3 przyciski jak widać na screenie wcześniej

Żeby to odhaczyć w NAT muszę kliknąć wyłącz co jest równoznaczne z brakiem dostępu do internetu:
Cytuj
System NAT umożliwia wszystkim komputerom w sieci lokalnej dostęp do Internetu za pośrednictwem routera przez współdzielenie jego adresu IP sieci WAN. W większości sytuacji NAT ma zasadnicze znaczenie dla dostępu do Internetu za pośrednictwem tego routera.

Przy testach zapora sieciowa jak i antywirus cały czas wyłączone. Gra nadal pluje błędem z połączeniem we wszystkich trybach.

Wchodzę więć w ustawienia sieci WAN, przekierowałem całe IP na dostęp do WAN'u [opcja DMZ], więc wszystkie porty odblokowane, nadal nic. Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić

Na prawdę będę wdzięczny za każdą uwagę


Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 13, 2013, 21:28:17 »
a masz modem podpięty przez USB czy ruter Ethernetem cz wi-fi połączony z kompem ??

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 13, 2013, 21:53:16 »
A zaznaczyłeś w NAT aby wyłączyć SPI (wyłącz zaporę SPI), zaś NAT nie wyłączaj ?

Bo jak dobrze przeczytałem musisz wyłączyć NAT aby zaznaczyć "wyłącz zaporę NAT" ?

Po za tym jakiego masz dostawcę internetu i jak przedmówca wyżej, jak łączysz się z internetem (wi-fi, usb, skrętkę - kartę sieciową) ?

Ściągnij to i zrób test. Treść komunikatu całego po teście skopuj i wklej tutaj.

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Gdybym znalazł polski plik PDF z obsługa tego rutera było by łatwiej (różne opcje odpowiedzialne za ograniczenia mogą być wszędzie).
Zaś z wersji anglojęzycznych nie wiem czy możesz mieć to samo co w swoim.



Czy masz tam takie coś. A jeśli tak:

Zaznaczyć pierwsze od góry i ostatnie oraz przedostatnie nać na OPEN. Zapisać zmiany. W razie problemów cofnąć jak było.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 22:20:35 wysłana przez Mahadew »

Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 13, 2013, 22:20:35 »
Już wszystko tłumaczę

połączenie WAN(internet)-ROUTER-KOMPUTER, dostawca neostrada, komputer połączony skrętką do routera

Co do NAT zrozumiałeś bardzo dobrze, nie mogę wyłączyć zapory bez wyłączenia NAT.

Wyniki z programu PortChk_PC
Spoiler for Hiden:
Cytuj
[Check Results] We recommend you to use a setup which is indicated with a ""O"".
Auto Setup Mode: [X] UDP connection blocked.
Manual Setup Mode: [X] UDP connection blocked.

* You may get better results by enabling UPnP on your router.
* You may get better results by adjusting the firewall settings.
* You may get better results by updating the firmware of your router or modem.
* There may be problems with your connection or the connection checker server may be down.
* Please note that performance levels may differ when playing the game due to the effects of your personal firewall.



Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 13, 2013, 22:28:35 »
spróbuj w settings przestawić na inny port np 5730 i zrób ten test znowu...

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 13, 2013, 22:29:42 »
Jak sam widzisz połączenie dla UDP jest blokowane.

Sprawdź jeszcze raz dla pewności przekierowanie portów dla UDP i innych opcji związanych z blokadą, ograniczeniem (np. ISP).

Na dziś już nie mam czasu aby nad tym się zastanowić.
Lepszym rozwiązaniem było by jak byś dorwał znajomego który coś tam wie o ustawianiu routerów i popatrzał.
Na pewno by to szybciej zrobił niżeli przez forum.

EDIT

Ściągnij z tej strony program (w razie problemów z instalacją zmień tryb zgodności na win 95).

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Sprawdź w nim przekierowanie portów dla UDP.
Zielony to dobrze, czerwony to źle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 22:36:26 wysłana przez Mahadew »

Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 13, 2013, 23:25:45 »
Próba zmiany numeru portu nie przynosi efektu

Cytuj
Jak sam widzisz połączenie dla UDP jest blokowane.
Widzę, ale nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. Co do tego znajomego to, ja sam wiele razy przekierowywałem porty i nie miałem z tym problemu, zawsze wszystko działało.

Cytuj
Ściągnij z tej strony program (w razie problemów z instalacją zmień tryb zgodności na win 95).
Program pobrany, efekty teoretycznie częściowo pozytywne, co do postu wcześniej do tych ustawien, są to ustawienia WAN, o których wspomniałem wcześniej, dawałem tam DMZ opcje z translacją i SIP mam już ustawione, niestety nie przynosi to żadnych zmian.

Zamieszczam nieco dłuższy screen w spoilerze z wyniku portów, (2gi screen to ekfekt wyniku z załączoną w ustawieniach opcją odpowiedzi na ping)

Spoiler for Hiden:


OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 14, 2013, 14:43:14 »
Trudno powiedzieć.

Co do znajomego chodziło mi o coś więcej niż przekierowanie portów :)

Musiał byś popatrzeć w każdej opcji jaka jest w routerze, bo jak się nie mylę masz po prawej stronie pasek z objaśnieniem po polsku co może być przydatne.

Doprawdy nie wiem co może blokować.

Jeśli jest możliwość dobrze by było zresetować router do ustawień domyślnych i ponownie wprowadzić dane dla neostrady - poprzez kreator jeśli jest lub ręcznie).

I w tedy zrobić test tym programem do PESa.
Jeśli nadal to samo, trzeba się dobrze zastanowić i poszukać tego "ale".

Dziś mogę nie mieć czasu na szukanie odpowiedzi na ten fant.
Możesz zapytać się na innym forum związanym z komputerami itp. tam mogą być bardziej tęgie umysły :D obeznane z administracją sieci itp.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 14:50:08 wysłana przez Mahadew »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 14, 2013, 15:07:03 »
wiesz co najlepiej zrób moim zdaniem oczywiście...
a wiec: zadzwoń na infolinie do Neostrady że twój ruter\modem ma awarie i powiedz że się zawiesza i sam wyłącza,poproś tym samym o wymianę go na nowy,tylko masz jakiś dziwny wiec poproś o wymianę na livebox 2.0.Wystawia wtedy podanie o wymianę sprzętu na nowy (jest to całkowicie darmowe) spakuj ten modem i idź do salonu i wymień.Sam niedawno wymieniałem liveboxa 1.0 na liveboxa 2.0 bo jest nowszy i lepszy,chodż ten 1.0 był całkowicie sprawny lecz już stary.Gram online od pesa 06 cały czas na liveboxie teraz mam neostrade 10mb/s a wczesniej miałem 512 póznie 1 mb/s i pózniej 2mb/s i nie mam żadnych problemów z łączeniem i w ogóle jest ok na tych ruterzach,a te inne modemy z Neostrady to rożnie działają...możesz spróbować...
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 15:09:34 wysłana przez lukakosa »

OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 14, 2013, 15:25:10 »
Są mniej skomplikowane itd. ale mają swoje wady w działaniu jak opisałeś: wieszanie się, słabe wi-fi, mało opcji konfiguracji (zależy dla kogo, wedle oczekiwań).

Ale tak też może zrobić. Zakładając że tylko on korzysta z internetu lub dzieli też poprzez wi-fi ale nie dalej niż 30 metrów względem położenia routera.

Ja w swoim nie nie mam problemu (na starym od TP, LiveBox 1.0 wieszał się nieraz internet). Jedynie co to wyłączyłem firewall bo ISP domyślnie było wyłączone, bez przekierowywania portów.
Każdy router może mieć inne zabezpieczenia, opcje.

Sprawdziłeś grę online na innym sprzęcie (np. laptop) niż twój PC ale ten sam internet, jeśli jest możliwość. Tak dla pewności...
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 15:27:38 wysłana przez Mahadew »

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 14, 2013, 16:13:49 »
ja na ten 1.0 nie narzekałem...na ten 2.0 tez nie narzekam,nie wiesza się ani ten ani tamten a wi-fi też nie narzekam,a całe weekendy mam 2 laptopy połączone i nie rozłącza...
możesz też spróbować u kogo innego wgrać swojego pesa i zobaczyć czy zagrasz online...

Offline Hamet01

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2013
  • location:
  • Wiadomości: 4
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 06.11.2013r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 15, 2013, 14:16:55 »
Wiadomo w ogóle kiedy na PS3 będę mogl pograc w tego PES 2014 tak żeby nie było non stop lagow, ludzie to jakas masakra, może nie mam szybkiego neta bo 5Mb ale nie przesadzajmy. Jest już albo ma się pojawić jakiś patch na PS3 rozwiazujacy ten problem?

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 15, 2013, 17:48:43 »
Miał ktoś neta z Neti? Potrzebuje wiedzieć, bo chce się zaopatrzyć w niego, a nie wiem jak tam ping...
" border="0" border="0

Offline lukakosa

  • Zasłużony
  • *
  • Join Date: Sty 2011
  • location:
  • Wiadomości: 1013
  • Dostał Piw: 37
  • Na forum od: 10.01.2011r.
  • Madridistas :)
    • Status GG
    • Barcelona jest modą,Real legendą
  • Gram w: ...
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 15, 2013, 18:59:23 »
Miał ktoś neta z Neti? Potrzebuje wiedzieć, bo chce się zaopatrzyć w niego, a nie wiem jak tam ping...
o lepszych rezultatach jak neo nie licz,bo to te same łącza...

Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 15, 2013, 20:13:30 »
wiesz co najlepiej zrób moim zdaniem oczywiście...
a wiec: zadzwoń na infolinie do Neostrady że twój ruter\modem ma awarie i powiedz że się zawiesza i sam wyłącza,poproś tym samym o wymianę go na nowy,tylko masz jakiś dziwny wiec poproś o wymianę na livebox 2.0.Wystawia wtedy podanie o wymianę sprzętu na nowy (jest to całkowicie darmowe) spakuj ten modem i idź do salonu i wymień.Sam niedawno wymieniałem liveboxa 1.0 na liveboxa 2.0 bo jest nowszy i lepszy,chodż ten 1.0 był całkowicie sprawny lecz już stary.Gram online od pesa 06 cały czas na liveboxie teraz mam neostrade 10mb/s a wczesniej miałem 512 póznie 1 mb/s i pózniej 2mb/s i nie mam żadnych problemów z łączeniem i w ogóle jest ok na tych ruterzach,a te inne modemy z Neostrady to rożnie działają...możesz spróbować...

Moim zdaniem pomysł słaby, wymiana urządzenia, gdy coś idzie nie tak to nie rozwiązanie.
Ten router jak to określiłeś "jest dziwny", ponieważ nie dostałem go z neostrady tylko zakupiłem sam. A to co "coś" co od nich dostałem poszło w odstawkę. Sieć konfigurowałem sobie sam na własnych routerach (bo oprócz tego mam jeszcze AP, do dostępu bezprzewodowego na dworze)<[od razu odpowiem na wasze przemyślenia-wina nie leży po jego stronie, transmisja nie przebiega po jego drodze do komputera]. Oba są bardzo dobrej klasy i nie było z nim nigdy problemów, jeżeli coś tam przełączyłem to tak było, jakiś port zawsze się przekierowywał i było ok, tylko ten nieszczęśliwy PES tak ma.

Chciałbym mieć możliwość przetestowania go na innym komputerze, ale podzespoły uniemożliwiają mi uruchomienie gry. Sprawdzę jeszcze tym PortCheckerem z konami na innym komputerze czy wyskoczy jako otwarte i dam znać jak wyniki.

EDIT:
Szybka analiza na laptopie, dała wiele do zastanowienia. Teraz już wiem, że barierą ograniczającą dostęp do gry jest komputer. Teraz pytanie, co blokuje gre...

Wyniki z LAPTOPA XP bez antywirusa



Nie rozumiem dlaczego na moim PC (win7) to nie działa, na czas operacji wyłączam zaporę sieciową, zaporę w antywirusie i samego antywirusa...
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 20:24:43 wysłana przez labamba63 »


Offline labamba63

  • Junior
  • *
  • Join Date: Sty 2012
  • location:
  • Wiadomości: 102
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.01.2012r.
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 15, 2013, 21:45:33 »
Poradziłem sobe z problemem dot. błędu informującego o pracach konserwacyjnych na serwerach lub błędu połączenia w lobby :)



Na rozwiązanie wpadłem przypadkowo, problemem, który stanowił błąd połączenia był program pod nazwą Hamachi.
Na czas gry należy go wyłączyć oraz wejść do Panel Sterowania>Sieć i Internet>Połączenia Sieciowe (Prawym na sieć Hamachi i klikamy wyłącz)
Oczywiście uprzednio należy odblokować port UDP 5739 i wyłączyć zaporę sieciową oraz antywirusa.


OnoMatoPeja

  • Gość
Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 15, 2013, 21:51:23 »
Wyłącz "zaporę systemu windows" (jest to usługa i domyślnie się uruchamia z win, ustaw aby wyła wyłączona na stracie systemu a ją samą zatrzymaj na PC) wraz z "Windows Defender" na stałe.


EDIT.

No to dobrze. Sądziłem że nie masz innych programów na PC ingerujących w połączenie, ale jednak byłem w błędzie.

Przynajmniej na przyszłość wiesz co z czym.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 21:53:03 wysłana przez Mahadew »

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Pes 2014 - tryb on-line - problemy i ich rozwiązania
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 15, 2013, 21:51:23 »