Autor Wątek: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #33  (Przeczytany 27556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Witam! Jak się cieszę, że rozbrat z karierą nie trwał zbyt długo. Może to i dlatego, że już podczas Borussii miałem gdzieś w planach coś nowego-lepszego(mam nadzieję). Nie wiedziałem jaki klub tylko wybrać... z waszą pomocą udało mi się dokonać wyboru i nie jest on tylko rzecz jasna narzucony. Sam także postanowiłem, że to właśnie "Młoty" będą dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Może ktoś z was wie, że na początku moich karier (kiedy to miałem w nawyku rozpoczynanie 3 projektów dziennie :P) WHU także próbowałem, ale wtedy była to dla mnie zbyt głęboka woda. Teraz zebrałem doświadczenie, widzę to co dzieje się w karierach na dwóch forach. Nasunęły się wnioski, że nie ma co przesadzać. Ma być prosto, łatwo i przyjemnie i wierzę w to, że to właśnie teraz uda mi się zagościć nieco dłużej. Pierwszy post na rzut oka nie wygląda zbyt wynoście, ale już teraz uprzedzam iż żaden taki nie będzie. Jeśli mam się dobrze bawić, a wam sprawiać ma radość czytanie to musi mieć to "ręce i ogon". Kariera będzie się toczyć swoim rytmem (uzależnionym od możliwości czasu)... nie będzie snucia o pierdołach itp. Będzie to co musi być zawarte w takich opowiadaniach... dominować będą mecze i tutaj zmienię trochę styl. Nie będę preferował tak jak w Borussii jednego wielkiego postu na temat jednego meczu, kiedy to potrzeba 60 odcinków na jeden sezon. W jednym poście będzie kilka meczy schludnie opisanych z małym skrótem. Powiedzmy sobie szczerze- i tak tego nikt nie czyta. Myślę, że się wam spodoba.
Teraz jeszcze odnośnie 1 postu. Trochę wybiegłem w przyszłość... nieco zmyślone sytuacje, ale bez nich by się nie obyło. Oczywiście jest tu nutka fantazji, ale nie bójcie się, że teraz będzie nierealistycznie przez cały czas. Wiem co tu umiar i wiem też czego wystrzegać się w prowadzeniu takiego zespołu. Pozdrawiam i zachęcam do lektury. :)
Gra: Fifa14 Patch: brak, ale zaktualizowane częściowo składy ręcznie na sezon 2014/15

Spis treści:
REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE          REJESTRACJA lub LOGOWANIE    REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE  REJESTRACJA lub LOGOWANIE




 

 











« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2015, 14:01:43 wysłana przez espon »

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #1
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2015, 18:51:28 »

#1
1.07.15



Stworzyć nowy rozdział w historii klubu


Nowy sezon może przynieść wielkie zmiany, a nawet sporą rewolucję. West Ham United od lat nie może zbudować solidnej marki, która pozwoliłaby nawiązać chociaż do sukcesu z 1986 roku, kiedy to zajęli w lidze 3 miejsce. Opiewanie miejsc w środku lub pod koniec stawki, a nawet spadki z BPL jak to w 2011 roku często zostawiały mocny odcisk na zespole, fanach i działaczach. Przełomem miał być powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej rok później. Wzmocnienie składu, nowy trener, wynik: 10 miejsce. W sezonie 2014/15 miało być jeszcze lepiej niestety zakończyło się tylko na oczekiwaniach. Ekipa z Upton Park w zakończonym niedawno sezonie zajęła 17 miejsce... jedna lokata nad strefą spadkową. W klubie zapanowało rozgoryczenie i chaos, a potwierdzeniem tych słów stał się ostatni mecz ligowym gdy rozgoryczeni fani zespołu pożegnali piłkarzy białymi chusteczkami. Sam Allardyce był niemal pewny, że straci posadę, zresztą tego samego domagali się kibice i Andy Carroll, który popadł w konflikt ze szkoleniowcem. Ostatecznie Anglik dostał kredyt zaufania na kolejny sezon co przyjęto wśród kibiców z niedowierzaniem. Na całe szczęście sytuację załagodziły pieniądze... Mansour bin Zayed Al Nahyan właściciel Manchesteru City wyciągnął pomocną dłoń dla zespołu Londyńczyków co przyjęto z kolei w Manchesterze niezbyt przychylnie... 44 latek podarował działaczom klubu z Londynu okrągłe miliony, które mają pomóc im w zbudowaniu solidnej drużyny, a jemu samemu w najbliższych latach przejąć w swoje ręce kolejną wielką "maszynę". Bieg tych wydarzeń i tak nie pozwoli całkowicie zapomnieć o klęsce poprzedniego sezonu. Rok 2015 i 2016 ma być przełomowy. Kibice dali swoim pupilom jeszcze jedną szansę... za podarowane pieniądze i zaangażowanie ze strony samych zawodników oraz trenera zespół ma stać się drużyną, która realnie będzie mogła myśleć o włączeniu się do czołówki. Celem ma być awans do Ligi Europejskiej, ale to nie wszystko. Trzeba uporządkować wszystkie niedociągnięcia i "brudy", które nagromadziły się w ostatnim czasie. To może świadczyć o wspomnianej rewolucji... z klubem ma pożegnać się kilku graczy, a w ich miejsce pojawią się nowi, którzy dadzą świeżość i wyższe możliwości. Wciąż nieznana jest przyszłość Andego Carrolla. Jeśli uda mu się pogodzić z trenerem to zostanie w zespole, jeśli nie to będzie musiał szukać nowego pracodawcy. My wiemy jedno... w nadchodzącym sezonie 2015/16 nie zabraknie emocji.

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #1
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2015, 18:58:34 »
No to powiem: Sieeema ;D hehe. Długo nie wytrzymałeś bez pisania no i dobrze.
   


Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2015, 15:21:34 »

#2
4.07.15



Stonować nastroje i realnie myśleć o wysokim miejscu


Wypadałoby rzec dzień dobry, ale czy rzeczywiście nadchodzące dni mogą takie być dla pańskiego zespołu?
Jak najbardziej dzień dobry. Nie widzę powodu, abyśmy nie mieli być w dobrych nastrojach. Swoją wypowiedzią nawiązał pan do poprzedniego sezonu w naszym wykonaniu i nastroju jaki panuje w drużynie, ale trzeba go stonować i szukać pozytywnych perspektyw na przyszłość.

No właśnie. Ale czy można jeszcze wyjść z takiego dołku?
Z każdej sytuacji zawsze jest wyjście. Staram się każe zachowanie analizować na chłodno i nie podejmować pochopnych decyzji. Może to jest powodem, że dostałem jeszcze jedną szansę od zarządu ku niezadowoleniu fanów. Ale jestem od tego, aby swoją pracę wykonywać jak najlepiej, więc muszę odbudować zaufanie w oczach całego klubu.

Nie objedzie się bez pomocy piłkarzy, a głośno mówi się, że z nimi też jest nie za dobrze. Choćby ostatnia sprawa z Carrollem.
Nie jest prawdą, że między zawodnikami panują podziały. Oczywiście każdy ma żal o nieudany sezon i to co działo się w końcówce. Ostatni mecz i białe chusteczki na trybunach odcięły piętno na psychice każdego z nas. Ale trzeba wymazać to z pamięci i wziąć się do roboty i realnie myśleć o wysokim miejscu. Mamy ku temu potencjał i liczymy, że każdy nam w tym pomoże. Nawet Andy, który najbardziej nabałaganił. Nie mam do niego jednak wielkiego żalu... jeśli jednak nie zechce dalej z nami pracować to nikt nie będzie blokował mu transferu.

Jeśli zdecyduje się odejść to będzie to osłabienie, ale czy nie ma tak, że gdzieś w głowach zarządu siedzą petrodolary podarowane od właściciela Manchesteru City i nadzieja, że każdego będzie można teraz zastąpić?
Nie ma ludzi niezastąpionych, więc w miejsce odchodzącego gracza zawsze znajdzie się nowy. Jednak nie chciałbym, aby wszyscy teraz myśleli, że na cudzych pieniądzach zbudujemy markę. My już ją mamy, a teraz musimy sami zapracować na sukces. Oczywiście każdy grosz się przyda... nie wiem jednak czy stać nas będzie na hity transferowe. Po poprzednim roku z otrzymanych pieniędzy udało się załagodził długi... coś tam zostało, więc mam nadzieję, że do klubu dołączy kilku potrzebnych graczy.

Sokoro tak to jakie pozycje pana zdaniem potrzebują wzmocnień?
Jeśli się uda to do każdej formacji chciałbym ściągnąć chociaż po jednym zawodniku, który da nam możliwość manewru składem. W zespole są już zawodnicy z wysokimi umiejętnościami i z odpowiednimi wzmocnieniami trzeba to dobrze uporządkować. Wspólnie z zarządem będziemy starać się pozyskać napastnika. Potrzebny jest nam typowy snajper. Ktoś bardziej od zdobywania bramek niż kreacji. Myślę, że zawsze dobrze radziliśmy sobie ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Zawodziła bardziej skuteczność.

Czy uważa pan, że Alex Song będzie kluczową postacią na nadchodzący sezon?
Glęboko w to wierze, gdyż piłkarz ten ma odpowiednie predyspozycje, aby kreować grą w naszym zespole. Jeśli dobrze przepracuje sezon przygotowawczy, uniknie kontuzji to możemy naprawdę być spokojni o środek pola. To gracz, którego od dawna potrzebowaliśmy. Nie chciałbym obarczać odpowiedzialnością tylko jednego gracza, więc liczę iż pozostali także będą dawać z siebie 120%. Tylko wtedy mamy gwarancję sukcesu.

Czy defensywie także zobaczymy nowe twarze?
Z defensywnego punktu widzenia jesteśmy wystarczająco wzmocnieni. Mam ogromną nadzieję, że naszych środkowych defensorów ominą w tym sezonie kontuzje. Mamy świetne trio i uważam, że jeśli nie nadarzy się okazja pozyskać obrońcy to nikt nie będzie rozczarowany. Obronę mamy zwartą i gotową.

Jakie cele w takim razie czekają na was w tym roku?
Chcemy być ambitni i wynagrodzić poprzedni rok kibicom. Liczymy na awans do Ligi Europejskiej i jak najlepszy występ w krajowym pucharze. Tu celem minimum będzie 1/8. Mamy na ten sezon nowe pomysły, które mogą nam pomóc osiągnąć cel. Pierwszą okazją będą mecze sparingowe, już wtedy zobaczymy na co nas stać.

Można zdradzić z kim West Ham będzie się mierzyć?
Nie wiemy jeszcze gdzie zagramy, ale na pewno z zespołami Hamburgeru SV, Rayo Vallecano oraz Freiburgiem. Wedle mnie są to dobrzy sparingpartnerzy i cieszymy się, że będzie nam dane z nimi zagrać.

Czy jest szansa, aby w tych spotkaniach wystąpili nowi gracze?
Jeśli dołączą do zespołu przed sparingami to na pewno tak, w końcu od tego są mecze towarzyskie. Okienko trwa jednak dwa miesiąca, a ligę rozpoczynamy już w połowie sierpnia, więc może się zdarzyć tak, że niektórzy pójdą już na żywy ogień podczas meczów ligowych.

Czy na pierwszą kolejkę, czyli spotkanie z Cardiffem zobaczymy inny zespół niż przed rokiem?
Jestem pełen nadziei, że tak się stanie. Chcemy się zrewanżować za nieudany rok, więc zwycięstwo musi być naszym nawykiem już od początku.

W takim razie dziękuję za wywiad i życzę powodzenia.
Dziękuję. Do widzenia



Offline kmiron#10

  • Kierownik drużyny
  • *****
  • Join Date: Sty 2010
  • location: Wrocław
  • Wiadomości: 704
  • Dostał Piw: 14
  • Na forum od: 09.01.2010r.
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2015, 19:50:08 »
Fajny początek, ale nie ukrywam, że pomysł z kilkoma meczami w jednym poście mi średnio odpowiada... Każdy ma swoje preferencje, ale ja osobiście wolę pisać obszernie i wartościowo, a nie mieć za wielu czytelników, niż iść na jakieś kompromisy (choć i tak bardzo często mi się to zdarza). Też miałem jednak momenty, kiedy mówiłem sobie, że dość z karierami kończonymi po siedmiu za długich tekstach i przyszedł czas na akcent na ilość. Rozumiem Cię tu świetnie. Niemniej jednak warto pamiętać, że w skali naszego "środowiska" Twoje opowiadanie o Borussii krótkim nie było na pewno.

Cytuj
Pierwszy post na rzut oka nie wygląda zbyt wynoście
Jak? :D



Offline MichuVeB

  • Grafik
  • *
  • Join Date: Gru 2013
  • location: Lachowice/Frankfurt an main
  • Wiadomości: 166
  • Dostał Piw: 27
  • Na forum od: 19.12.2013r.
  • Visca el Barca
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #2
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2015, 20:01:44 »
O kurde espon! Jak dobrze Cię znów widzieć  :-* Klub wybrałeś ciekawy i mam nadzieję, że nie zakończysz szybko karierki ;)

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #3
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2015, 20:45:24 »

#3
6.08.15



Rozmawiali, zakupili, zagrali


Cały lipiec był dla drużyny West Hamu United bardzo pracowity. I także sami działacze klubu mieli pełne ręce roboty. Jeżeli w klubie myślą o lepszym sezonie to ostatnio podjęte kroki mogą napawać optymizmem. Do drużyny dołączyło kilku solidnych zawodników, a wyniki w sparingach są zadowalające. Pozbyto się także negatywnych nastrojów i być może nadchodzący sezon może być jednym z najlepszych w ostatnich latach.
Najpierw przyjrzyjmy się ruchom transferowym, bo to chyba każdego intryguje najbardziej. Jak już wiadomo "Młoty" mogły nieco poszaleć na rynku transferowym i chyba nie można im tego nie przyznać. Do zespołu dołączyło czterech zawodników, a odeszło jak na razie dwóch, a przecież do końca okienka pozostało jeszcze trochę czasu, więc nie wiadomo jak to się potoczy. Już teraz jednak wiemy, że ewentualne roszady będą już dotyczyły tylko odejścia któregokolwiek gracza, gdyż zostało już oficjalnie potwierdzone, że tego lata do drużyny nie dołączy już żaden piłkarz. Pierwszym wzmocnieniem krzyknięty został Karol Linetty. Były już zawodnik "Kolejorza" po zdobyciu mistrzostwa kraju zrealizował swój cel i mógł spokojnie pomyśleć o transferze. Chętnych było wielu, ale to West Ham wygrał wyścig po utalentowanego Polaka. Jasne jest to, że początkowo nie będzie odgrywał kluczowych roli, ale szanse w sparingach wykorzystał, więc w niedalekiej przyszłości może być z niego dobry pożytek. Polak podpisał czteroletnią umowę. Zaraz po Linettym na Upton Park zawitał Senad Lulić, którego wymieniono z dopłatą za Alou Diarrę. Bośniak ma być alternatywą dla Jarvisa. A kto wie czy niebawem nie ujrzymy go na stałe w pierwszej jedenastce, gdyż w meczach towarzyskich wypadł odrobinę lepiej niż etatowy lewy pomocnik. Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt, a jego zarobki nie zostały ujawnione. Jeśli już mówimy o wzmocnieniach z Serie A to kolejnym ważnym ogniwem może być Lorenzo Insigne. Gracz, który świetnie radził sobie w Napoli od teraz będzie pomagał "Młotom". W sparingach mimo wszystko nie zachwycił i kto wie ile czasu potrzebować będzie na aklimatyzację. Czasu będzie miał prawie cztery lata, ale nikt nie wyobraża sobie, aby gracz za którego wydano prawie 10mln euro aż tak długo przystosowywał się do nowych warunków. Ostatnim wzmocnieniem, ale jakże ważnym jest pozyskanie Daniela Alvesa. Wieloletni etatowy obrońca "Dumy Katalonii" coraz częściej miał kłopoty w Hiszpanii i od dawna mówiono o jego przenosinach. Nikt jednak nie spodziewał się, że posunie się na taki krok. United wyjęli jednak pieniądze na stół dla klubu i wysokie zarobki dla niego samego, więc nie mógł się oprzeć. Teraz pozostaje tylko liczyć, że odnajdzie dawną formę i pomoże swoją dobrą grą. Więcej wzmocnień, przynajmniej latem już się nie doczekamy. Możemy być niemal pewni, że do odchodzących z drużyny Diarry, Nolana może dołączyć także Medel, który na prawej stronie nie powalczy o skład z Alvesem i Jenkinsonem. W takim wypadku musi szukać sobie nowego pracodawcy, ale już wiadomo, że klub na nim nie zarobi, gdyż zerwano umowę. Na roczne wypożyczenia mają także udać się Diego Payet i Doneil Henry. Ucichła także sprawa Andego Carrolla, ale fakt iż nie wystąpił w żadnym ze sparingów może świadczyć, że także opuści klub. Nie wiadomo tylko czy już latem czy może zimą.
Na koniec napomnijmy jeszcze o wynikach meczów towarzyskich. Najbardziej zadowolonym można być po spotkaniu z Hamburgerem SV. Był to naszym zdaniem najlepszy mecz z trzech i jeśli tak będzie wyglądać gra w lidze to kibice mogą spać spokojnie. W pozostałych też nie było źle. Allardyce eksperymentował ze składami i formacjami, więc nie można patrzeć dosłownie na wyniki. Obserwatorzy gry będą wyciągali najbardziej obiektywne wnioski. Jednak nie odkrywamy wszystkich kart West Hamu. Czekamy na kolejne wieści. Już teraz zapraszamy do uaktualnionych informacji w górnym banerze.


West Ham United REJESTRACJA lub LOGOWANIE Hamburger SV
Kevin Nolan 10min

West Ham: Jääskeläinen- Jenkinson, Tomkins(Kouyaté), Reid, Creswell- Noble(Linetty), Song, Downing, Jarvis, Nolan- Cole(Sakho)

Rayo Vallecano REJESTRACJA lub LOGOWANIE West Ham United
Roberto Trashorras 86min
Mark Noble 89; 90min

West Ham: Adrian- Alves, Collins, Reid, O`Brien- Lulić, Song, Amalfitano(Downing), Jarvis(Linetty), Insigne(Noble)- Valencia

West Ham United REJESTRACJA lub LOGOWANIE SC Freiburg
Vladimír Darida 3; 85min
Lornezo Insigne 35min
Sebastian Freis 56min

West Ham: Spiegel- Jenkinson, Tomkins(Reid), Kouyaté, O`Brien- Noble, Linetty, Valencia(Amalfitano), Lulić, Insigne- Sakho(Cole)








Spoiler for Hiden:
Jak chcecie sobie luknąć w statystyki meczy to kliknijcie na wynik. Ot tak mała podpowiedź dla niekumatych :P

Fajny początek, ale nie ukrywam, że pomysł z kilkoma meczami w jednym poście mi średnio odpowiada... Każdy ma swoje preferencje, ale ja osobiście wolę pisać obszernie i wartościowo, a nie mieć za wielu czytelników, niż iść na jakieś kompromisy (choć i tak bardzo często mi się to zdarza). Też miałem jednak momenty, kiedy mówiłem sobie, że dość z karierami kończonymi po siedmiu za długich tekstach i przyszedł czas na akcent na ilość. Rozumiem Cię tu świetnie. Niemniej jednak warto pamiętać, że w skali naszego "środowiska" Twoje opowiadanie o Borussii krótkim nie było na pewno.
Ty piszesz reprezentacją, gdzie każdy mecz jak wspomniałeś to święto. W dodatku kapitalnie Ci to wychodzi, więc nie masz powodów tego nie robić. JA natomiast chcę się skupić na drużynie, wynikach, a do tego czas zmusza mnie do krótkich relacji. Macie widzieć jak mi idzie w grze, a nie jak robię błędy w tekście :P
Co do "wynoście" to dzięki za wychwycenie. Miało być wyniośle i też tak napisałem, ale pewnie to Word ze swoim słowniczkiem namieszał ;D

O kurde espon! Jak dobrze Cię znów widzieć  :-* Klub wybrałeś ciekawy i mam nadzieję, że nie zakończysz szybko karierki ;)
Dzięki i też mam taką nadzieję ;)

stanek1983

  • Gość
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2015, 08:55:49 »
też wróciłem, może nie tak efektownie jak ty, ale mam nadzieję, że to pociągniemy razem.... ;D ;D ;D

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #4
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2015, 15:53:34 »

#4
7.08.15



Wakacje dla dwojga


Już tylko ledwie dziesięć dni dzieli nas od startu kolejnego sezonu Barclays Premier League. West Ham United zmierzy się wtedy z Cardiff City, ale to nie jest głównym tematem dzisiejszego newsa. Wakacje w przenośni i dosłownie to największy problem na dzień dzisiejszy dla "Młotów". Antybohaterem ostatnich miesięcy jest z całą pewnością Andy Carroll. To właśnie on wraz z Jamesem Tomkinsem może myśleć o wakacjach, z tym że dla tego drugiego będą one raczej możliwe tylko w przenośni.
Zaczniemy od wciąż jeszcze aktualnego napastnika drużyny z Upton Park. Jak już wcześniej pisaliśmy nie wystąpił on w żadnym meczu sparingowym przed nowym sezonem, a jego konflikt z menadżerem zespołu zamiast się łagodzić staje się coraz ostrzejszy. Jeśli ktoś myślał, iż Anglik trenuje gdzieś w osamotnieniu i będzie zabiegał o powrót do składu to może być mocno rozczarowanym. Gdy drużyna ciężko przygotowywała się do sezonu to w tym czasie rosły piłkarz wypoczywał na plażach wraz ze swoją dziewczyną. Jak widać nie bardzo zależy mu na grze w skonfliktowanej drużynie i postanowił niczym się nie przejmując udać się na wakacje. To może być zwieńczeniem jego kariery w drużynie z Londynu. Na pewno jest to osłabienie, gdyż w składzie nie widać innego perspektywicznego zawodnika, a przecież wiadomo, że w okienku klub nie pozyska już żadnego piłkarza. Ale być może zachowanie Carrolla zmusi ich do podjęcia radykalnych kroków. Jeśli Andy nadal będzie prezentował taki stan rzeczy to działacze muszą podjąć decyzję o zakupie następcy. O drugiej szansie nie ma mowy, gdyż jeśli podjąłby normalne treningi to zapewne miałby nadal pewne miejsce w składzie. Teraz jednak nagrabił już sobie nie tylko u trenerów, ale i samych kibiców. Saga z jego udziałem będzie trwać najprawdopodobniej jeszcze przez długi czas, ale warto zastanowić się kto mógłby zostać jego następcą. Od dawna spekulowano o zakupie popularnego Chicharito, ale żadna ze stron nie komentuje medialnych doniesień.
Teraz skupimy się na innym bohaterze. Na całe szczęście nie jest on tak kłopotliwy jak jego klubowy kolega, ale także przysporzył niepokoju. To przez kontuzję odniesioną w spotkaniu z Freiburgiem, kiedy to już po 21 minutach gry musiał opuścić plac gry z grymasem bólu. Pomeczowa wizyta w szpitalu była jednoznaczna- skręcenie kostki w prawej nodze. James nie zagra przez miesiąc, więc straci niemalże najważniejszy moment sezonu. Na swojej pozycji ma mocnych konkurentów i jeśli Kouyate i Reid spiszą się i błysną formą w początkowych meczach to Tomkins będzie miał niezwykle ciężkie zadanie, aby wrócić do pełni sił i odzyskać miejsce w pierwszej jedenastce. To zapowiada kolejne ciekawe rozwiązania.

Offline Marvauane

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lis 2014
  • location: Radzyń Podlaski
  • Wiadomości: 16
  • Dostał Piw: 6
  • Na forum od: 18.11.2014r.
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #4
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2015, 16:44:46 »
Ciekawy wątek z Carollem.  :) Szczerze to osobiście od początku widziałem na środku defensywy Reida i Kouyate. Tomkins mnie jakoś nie przekonywał. :P Zatem czekamy na upragnione rozpoczęcie sezonu.  :)

stanek1983

  • Gość
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #4
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2015, 20:06:02 »
Ja was podziwiam za te długie teksty, ja czasami nie wiem co mam wymyśleć i napisać, a wy tak leciutko pół ekranu...he he

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #5
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2015, 19:35:41 »

#5
31.08.15



Okienko za nami


Okienko transferowe już za nami, więc powoli opadają już emocje związane z klubowymi zmianami i milionami euro wydawanymi przez najzamożniejszych. Dla West Hamu United zakupy skończyły się już prawie miesiąc temu, więc mogliśmy przyglądać się temu ze spokojem. W zamian za to emocjonowaliśmy się startem kolejnego sezonu Barclays Premier League, a co za tym idzie pierwszymi spotkaniami drużyny "Młotów". O tym jednak opowiemy w kolejnym newsie, gdyż dzisiaj skupimy się na transferach i ostatecznych ustaleniach terminarza.
Dla drużyny z Upton Park prawdziwym sukcesem jest zatrudnienie Insigne, Alvesa czy Lulicia, ale jak nazwać najgłośniejszy transfer tego lata? Jego bohaterem jest najlepszy napastnik Manchesteru City, a więc zespołu, który pomógł "Młotom" w kwestiach finansowych. Uszczypliwi twierdzą, że przenosiny Sergio Aguero do Bayernu Monachium za bagatela 67,5mln€ pokryją koszty podarowania pieniędzy dla The Hammers. Prawda jest inna, ale nie zmienia to faktu, że transfer napastnika jest dość trudny do zrozumienia dla kibiców The Citizens. Bayern do końca walczył o Argentyńczyka i udało im się go ściągnąć dopiero dzień przed zakończeniem okna. Wzmacnia to rywalizację dla Roberta Lewandowskiego, ale prawdziwy problem mają w Manchesterze, gdyż teraz ciężar zdobywania bramek spadnie na któregoś z innych, mniej utalentowanych napastników. To nie jedyne kroki Bawarczyków na rynku transferowym, gdyż z drużyny odszedł także Holger Badstuber i do teraz pomagać będzie kolegom w Hiszpanii, gdzie dołączył do zespołu Sevilli. Równie ciekawym ruchem można okrzyknąć przejście Luiza Adriano do Malagi. Brazylijczyk w drużynie Szachtara zbudował sobie mocną pozycję i był ważnym ogniwem. Zdecydował się jednak na przejście i od teraz będzie miał szanse strzelać na boiskach w Hiszpanii. We Włoszech doczekaliśmy się nie mniej ciekawych posunięć. W Turynie mogą być już pewni, że Buffon nie będzie grał ciągle na równym poziomie, więc zdecydowali się na zakup innego dobrego goalkeepera z CSKA Moskwa. Do zespołu Milanu dołączył także Marchetti, który dołączył z kadry Lazio Rzym. Również Napoli wzmocniło się kosztem rywala West Hamu United. Z Tottenhamu przeszedł do nich za około 13mln Moussa Dembélé.
Wracając do "Młotów" to wyjaśniła się sprawa Doneila Henrego. Zawodnik podzielił losy Diego Poyeta i odszedł na roczne wypożyczenie do Gillinghamu. Ten ruch pozwolił działaczom zamknąć kadrę na rundę jesienną. Znalazł się w niej Andy Carroll, ale wobec ostatnich zachowań piłkarza ma małe szanse, aby odbudować swoją pozycję. W zespole znalazło się miejsce dla 3 bramkarzy, 8 obrońców, 8 pomocników, 4 napastników. Wszyscy Ci gracze mają stanowić o równorzędnej sile zespołu o powalczyć o zamierzony cel. Pierwszym etapem w długiej drodze na odbudowanie pozycji były mecze sierpniowe w ramach, których przeprowadzone trzy kolejki. O rozstrzygnięciach dowiecie się niebawem. Teraz zapraszamy do obejrzenia kadry, terminarza, (który znając FIFA może się jeszcze wielokrotnie zmienić) i transferów. Wszystkie potrzebne informacje uaktualnione zostały także w górnym banerze.

Najważniejsze letnie transfery:

Sergio Aguero|Manchester City --> Bayern Monachium| 67.500.000€
Moussa Dembélé|Tottenham Hotspur --> SSC Napoli| 13.000.000€
Holger Badstuber|Bayern Monachium --> Sevilla| 11.500.000€
Igor Akinfiejew|CSKA Moskwa --> Juventus Turyn| 11.000.000€
Federico Marchetti|Lazio Rzym --> Milan| 8.500.000€
Luiz Adriano|Szachtar Donieck --> Malaga| 5.500.000€
Luis Fabiano|São Paulo FC. --> Montpellier HSC| 5.500.000€
David Zurutuza|Real Sociedad --> Almeria| 3.300.000€

Terminarz:

1.kolejka, 17.08.15, Upton Park | West Ham United - Cardiff City
2.kolejka, 24.08.15, St James Park | Newcastle United - West Ham United
3.kolejka, 31.08.15, Upton Park | West Ham United - Stoke City
4.kolejka, 17.09.15, St Mary’s Stadium | Southampton - West Ham United 
5.kolejka, 21.09.15, Upton Park | West Ham United - Everton
6.kolejka, 28.09.15, KC Stadium | Hull City - West Ham United
7.kolejka, 6.10.15, White Hart Lane | Tottenham FC - West Ham United
8.kolejka, 20.10.15, Upton Park | West Ham United - Manchester City
9.kolejka, 29.10.15, Liberty Stadium | Swansea City - West Ham United
10.kolejka, 4.11.15, Upton Park | West Ham United - Aston Villa
11.kolejka, 9.11.15, Carrow Road | Norwich City - West Ham United
12.kolejka, 12.11.15, Upton Park | West Ham United - Chelsea FC
13.kolejka, 30.11.15, Upton Park | West Ham United - Fulham
14.kolejka, 3.12.15, Selhurst Park | Crystal Palace - West Ham United
15.kolejka, 7.12.15, Anfield Road | Liverpool FC - West Ham United
16.kolejka, 14.12.15, Upton Park | West Ham United - Sunderland
17.kolejka, 21.12.15, Old Trafford | Manchester United - West Ham United
18.kolejka, 26.12.15, Upton Park | West Ham United - Arsenal
19.kolejka, 28.12.15, Upton Park | West Ham United - WBA FC
20.kolejka, 1.01.15, Craven Cottage | Fulham - West Ham United
21.kolejka, 11.01.15, Cardiff Stadium | Cardiff City - West Ham United
22.kolejka, 18.01.15, Upton Park | West Ham United - Newcastle United
23.kolejka, 22.01.15, Upton Park | West Ham United - Norwich City
24.kolejka, 29.01.15, Stamford Bridge | Chelsea FC - West Ham United
25.kolejka, 1.02.15, Upton Park | West Ham United - Swansea City
26.kolejka, 4.02.15, Villa Park | Aston Villa - West Ham United
27.kolejka, 24.02.15, Upton Park | West Ham United - Southampton FC
28.kolejka, 1.03.15, Goodison Park | Everton - West Ham United
29.kolejka, 8.03.15, Upton Park | West Ham United - Hull City
30.kolejka, 12.03.15, Upton Park | West Ham United - Manchester United
31.kolejka, 15.03.15, Britannia Stadium | Stoke City - West Ham United
32.kolejka, 31.03.15, Stadium of Light | Sunderland - West Ham United
33.kolejka, 05.04.15, Upton Park | West Ham United - Liverpool
34.kolejka, 12.04.15, Emirates Stadium | Arsenal FC - West Ham United
35.kolejka, 19.04.15, Upton Park | West Ham United - Crystal Palace
36.kolejka, 26.04.15,  The Hawthorns | WBA FC - West Ham United
37.kolejka, 3.05.15, Upton Park | West Ham United - Tottenham FC
38.kolejka, 11.05.15, : City of Manchester Stadium | Manchester City - West Ham United

Kadra:
Spoiler for Kadra na rundę jesienną 2015/16:
Bramkarze:

   

Obrońcy:

     
     

Pomocnicy:

     
     
   

Napastnicy:

   
 

Offline Lysy10KKS

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Pleszew
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.06.2013r.
  • Dumny Po Zwycięstwie, Wierny Po Porażce
  • Gram w: PES 2015
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #5
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2015, 21:55:58 »
Ciekawy klub sobie wybrałeś. Po Borussii myślałem, że będzie to dłuższy rozbrat z pisaniem. Myślę jednak, że to była dobra decyzja. Z tego Carrolla to niezłe ziółko. Uważam, że znajdziecie dla niego zastępstwo choć teraz już jest za późno. Mecze przed sezonem raczej był uznał za dość dobre. Oby było tak jak w meczu z Hamburgiem skoro był to najlepszy mecz w Waszym wykonaniu. Ciekawi mnie jak potoczą się losy Karola, bo początkowo może nie mieć łatwo. Wierzę jednak, że sobie poradzi. Jako, że ma mentora w postaci Songa to można się spodziewać efektów w przyszłości. Okienko jak najbardziej na plus, doświadczony Alves gwarantuje solidną defensywę, a Insigne sporo namiesza w defensywie przeciwnika. Nie ma innej opcji jak 3 punkty na inauguracje :)

Offline PrezesRady

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Sie 2014
  • location:
  • Wiadomości: 300
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 24.08.2014r.
  • Gram w: PES 6
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #5
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2015, 09:27:29 »
Juventus Turyn
Lazio Rzym

Nie ma takich klubów! To jest paskudny błąd rzeczowy, którego zwykli ludzie jak i dziennikarze chyba nigdy nie przestaną popełniać. Oba te kluby nie mają nazw miast w nazwach. Gdybyś Włochowi wyjechał z tekstem Lazio Roma pomyślałby, że chodzi o derby.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #6
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2015, 17:03:16 »

#6
01.09.15



Tendencja spadkowa, ale z czystym kontem


1 kolejka
Upton Park| 17.08.15; 15:00
West Ham United 4:0 Cardiff City
Mark Noble 13'; Lorenzo Insigne 22'; Diafra Sakho 45'; Karol Linetty 57'
Mark Noble

Inauguracja kryła przed zawodnikami West Hamu sporo niewiadomych. Wciąż niejasna jest sprawa Andego Carrolla, ostatni sparing nie napawał optymizmem, ale to wszystko okazało się tylko strachem. Gospodarze wyszli do meczu mocno skoncentrowani i pewni swojego. Beniaminek ligi nie miał zupełnie nic do powiedzenia. Wysoki wynik w zupełności odzwierciedla przebieg gry na boisku. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego Mark Noble i można stwierdzić, że 13 minuta w której umieścił piłkę w siatce okazała się później dla niego pechowa, gdyż parę minut później na wskutek odniesionej kontuzji musiał zmienić go Karol Linetty, który tym samym zadebiutował w Barclays Premier League. Był to dla niego znakomity debiut, gdyż godnie zastąpił starszego kolegę i to on w pięćdziesiątej siódmej minucie spotkania przepięknym strzałem ustalił wynik spotkania. Polak tym samym udowodnił niedowiarkom, że nadaje się do gry w jednej z najsilniejszych lig świata. Oprócz dwóch wymienionych zawodników na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się także Lornezo Insigne i Diafara Sakho. Tym samym inauguracja ligi w wykonaniu piłkarzy z Upton Park została krzyknięta wręcz wymarzoną. Szkoda jedynie Noble, który prawdopodobnie podzieli los Tomkinsona i wypadnie z gry na prawie miesiąc.




2 kolejka
St James Park| 24.08.15; 15:00
Newcastle United 0:1 West Ham United
Diafra Sakho 22'
Massadio Haïdara - Cheikhou Kouyaté

Po pierwszej kolejce nikt nie uważał, że spotkanie z Newcastle może być spacerkiem. Wręcz przeciwnie świadomi ostatnich problemów w klubie kibice obstawialiby w ciemno chociaż remis w wyjazdowym spotkaniu z Newcastle. Ku radości wszystkich związanych z "Młotami" ku małemu zaskoczeniu West Ham wywiózł z St James Park niezwykle cenne trzy punkty, które nie tylko pozwolą na poprawę humoru, ale także dają nadzieję na "lepsze jutro". Mecz układał się dość wyrównanie, a kluczem do zwycięstwa okazała się długość posiadania piłki i dobra obrona. Stosunkowo szybko zdobyty gol pozwolił gościom kontrolować przebieg gry. Znakomity występ zaliczył Diafara Sakho, który drugi raz z rzędu wpisał się na listę strzelców. Druga wygrana w sezonie pozwoliła również przystąpić w lepszych humorach do ostatniego spotkania w sierpniu.




3 kolejka
Upton Park| 31.08.15; 16:30
West Ham United 0:0 Stoke City
Stewart Downing - Marko Arnautović

Ostatni mecz można określić wieloma przymiotnikami: "pechowy"; "szczęśliwy"; "wyrównany"; "emocjonujący". "Młoty" zagrała dobre spotkanie, ale tylko w obronie i środku pola. Zabrakło dobrego wykończenia akcji i skuteczności, gdyż marnowane sytuacje sporo razy oddawały irytację w oczach zawodników West Hamu. Słabo zagrał nie tylko Sakho, który odgrywał kluczową rolę w dwóch pierwszych pojedynkach, ale także jego zmiennik Cole czy boczni pomocnicy, którzy byli skutecznie eliminowani na skrzydłach przez twardo grających obrońców gości. Stoke także miało swoje okazje, ale albo były one podobnie jak u gospodarzy nieskuteczne albo dobrą postawą wykazywała się defensywa. Ostatecznie nikt nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się raczej sprawiedliwym podziałem punktów. Mimo wszystko brawami można nagrodzić obie ekipy za dobre widowisko, gdyż na nudę nie można było narzekać. West Ham także ma powody do radości, bo początek sezonu jest dla nich niezwykle udany.








Spoiler for Hiden:
A propos skrótów już dostępnych. Wielu z was może nie przypaść do gustu i zdaję sobie z tego sprawę. Wygląda to jak "zlepki" tego co udało mi się gdzieś tam nagrać. Raz jest komentarz, innym razem cisza, następnie muzyka. Są to jednak moje pierwsze filmiki i proszę o wyrozumiałość. To co najważniejsze jednak jest. :P

Offline Bartekeuro

  • Moderator Działu
  • *
  • Join Date: Kwi 2010
  • location:
  • Wiadomości: 2288
  • Dostał Piw: 116
  • Na forum od: 03.04.2010r.
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #6
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2015, 13:28:45 »
Dobry start sezonu. 7 punktów w trzech meczach, szkoda tego ostatniego spotkania bo mógł być komplet.
   


Offline Lysy10KKS

  • Amator
  • *
  • Join Date: Cze 2013
  • location: Pleszew
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 25.06.2013r.
  • Dumny Po Zwycięstwie, Wierny Po Porażce
  • Gram w: PES 2015
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #6
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2015, 13:35:47 »
Na inauguracje świetny wynik, a najbardziej ucieszyła mnie bramka strzelona przez Karola. Początkowo wygrana z Newcastle była dla mnie niespodzianką, ale macie przecież solidną kadrę i myślę, że takie wyniki będą się powtarzać, bo możecie walczyć z najlepszymi. Początek sezonu na plus mimo remisu ze Stoke. Mógł być komplet punktów, ale nie ma co narzekać. Dwie wygrane i remis są bardzo dobrym startem w Waszym wykonaniu. Co do przedstawiania kilku spotkań w jednym poście to wcale nie jest to taki zły pomysł. Na pewno powoduje to, że wszystko przebiega szybciej i robi się ciekawie. ;)

Offline Patric

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2013
  • location:
  • Wiadomości: 17
  • Dostał Piw: 5
  • Na forum od: 24.02.2013r.
  • Gram w: PES 2013/PES 2015
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #6
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2015, 13:42:44 »
Szkoda, że nie prowadzisz już Borussii, ponieważ ze szczególną uwagą czytałem o ich poczynaniach. Cieszę się jednak, że tak szybko wracasz do pisania. Wybrałeś sobie klub angielski, bo osobiście nie jest w moim guście, no nie wiem, nie przepadam za ta ligą. Wiem jednak, że WHU ma kilku fajnych piłkarzy, którzy mogą pociągnąć tą drużynę. Liga Mistrzów to chyba marzenia, ale o Ligę Europy ta drużyna spokojnie może powalczyć.

Początek sezonu w waszym wykonaniu całkiem niezły. W 4 spotkaniach trzy zwycięstwa, więc chyba nie tak źle. Nie popadajmy jednak w hurraoptymizm, ponieważ graliście z drużynami z waszego poziomu. Choć do ważne, aby już na początku pozbawiać waszych potencjalnych rywali punktów. Najtrudniejsze jednak przed wami. Mam tylko nadzieję, że nie czeka was jakiś dłuższy maraton z tymi najlepszymi zespołami. Zazwyczaj humory u tych potencjalnie słabszych zespołów po takich ciężkich okresach nie są za dobre.

Offline espon

  • Junior
  • *
  • Autor wątku
  • Join Date: Lis 2012
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 26
  • Na forum od: 14.11.2012r.
  • "Setki wyrzeczeń, jeden sukces"
  • Gram w: Fifa 14
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #7
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 22, 2015, 11:08:01 »

#7
22.09.15



Awans w pucharze i niedosyt w lidze



II runda
Bescot Stadium| 03.09.15; 20:00
Walsall FC 1:2 West Ham United
Carlton Cole 30'; Adam Chambers 44'; Enner Valencia 64'

Po pierwszych trzech kolejkach ligowych West Ham w bardzo dobrych humorach mógł przystąpić do meczu pucharowego. Co najważniejsze humory utrzymały się także po tym spotkaniu. "Młoty" wykonały zadanie jakim był awans do kolejnej rundy. Wprawdzie mecz nie był spacerkiem, ale z gry gości można być zadowolonym. Również gospodarzom należą się słowa pochwały, gdyż nie przestraszyli się wyższego od siebie przeciwnika i postawili twardy opór. Sam Allardyce do boju posłał nieco inną jedenastkę niż na mecze ligowe. Początkowo odbijało to piętno na grze, ale z biegiem czasu zaczęli się oni coraz bardziej rozkręcać. Sygnał do ataku dał Amalfitano, który w strzelił w poprzeczkę około 30 minuty. Poderwało to "Młociarzy", którzy chwilę potem wyszli na prowadzenie za sprawą Cola. Stracona bramka podrażniła Walsall, którzy chcieli zostawić po sobie dobry ślad. Udało im się wykorzystać niefrasobliwość w obronie w 44 minucie i za sprawą Adama Chambersa do przerwy mieliśmy dość niespodziewany remis. W drugiej połowie Walsall dzielnie walczyli i swoją grą utrudniali zadanie The Hammers, jednak w 64 minucie kapitalny strzał Ennera Valencii dał zwycięstwo. Co ciekawe zawodnik ten wystąpił na pozycji typowej "10", więc kto wie czy tym samym nie wywalczy sobie miejsca na tej pozycji. Kolejne dobre spotkanie zagrał również Karol Linetty, który znakomicie pracował na swojej pozycji. Karol jak na razie świetnie zaaklimatyzował się w Anglii i jest to spore zaskoczenie.




4 kolejka
St Mary's Stadium| 17.09.15; 20:30
West Ham United 1:1 Southampton FC
Diafra Sakho 66'; Victor Wanyama 87'

Mecz ze "Świętymi" mógł już więcej powiedzieć o formie podopiecznych Sama Allardyce'go. Po udanym początku sezonu dobra passa miała być kontynuowana. Było ku temu na prawdę blisko, ale jeden błąd w końcówce kosztował stratę nie tylko gola, ale rzecz jasna kluczowych dwóch punktów. Wprawdzie w poprzednim sezonie remis z takim zespołem nie byłby zły, ale teraz remis jest traktowany prawie jak porażka. Nie wiadomo czy to dobrze, gdyż może to rozbudzić za bardzo apetyty w drużynie i później może okazać się to bardziej kosztowne, więc trzeba tonować nastroje i cieszyć się z każdego zdobytego oczka. Pierwsza część gry to bardzo nudna i zachowawcza gra z obu stron. Wydawało się, że żadna z ekip nie chce wziąć gry na siebie i dominujący obrazek panował w środku pola. Dopiero druga część zamieniła się w świetne widowisko na jakie przystało dla obu tych ekip. Obie jedenastki wymieniały się groźnymi akcjami, ale dopiero w 66 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Diafra Sakho, który pozytywnie zaskakuje w pierwszych meczach. Wykorzystał on znakomite podanie od Alvesa i głową spakował piłkę do siatki. Stracona bramka jeszcze bardziej podrażniła gospodarzy. Starali się oni wskórać coś w ataku, ale nie było im łatwo. Dokonywane przez nich zmiany także nic nie dawały. Jednak w końcówce spotkania za bardzo rozluźnieni piłkarze West Hamu nie dopilnowali na przed polu Wanyama, który mijających ich z dzieciną łatwością pokonał bramkarza przyjezdnych z bliskiej odległości. Wyrównująca bramka była równoznaczna z podziałem punktów. Gospodarze nagradzani za walkę do końca, za to goście wyjeżdżali z mocnym niedosytem i zamiarem odkucia się w kolejnym meczu.




5 kolejka
Upton Park| 21.09.15; 15:00
West Ham United 2:0 Everton
Enner Valencia 30'; Diafra Sakho 41'
Alex Song

Spotkanie z Evertonem opiewało na to z rodzaju "będzie jeszcze trudniej niż poprzednio". Przed pierwszym gwizdkiem można było mieć takie wrażenia, ale wraz z opływającymi minutami byliśmy już pewni, że West Ham może ugrać w tym pojedynku znacznie więcej niż w poprzednim. Everton zaprezentował się bardzo słabo i jak na kandydata do gry w europejskich pucharach wypadł naprawdę blado. "Młoty" wykorzystały złą dyspozycję dnia gości i grając bardzo konsekwentnie zdobyli to na co zasłużyli. Dobry pomysł na grę, wykorzystanie błędów w obronie rywali i dobra skuteczność to tylko niektóre czynniki, które przyczyniły się do wygranej. Ponownie do siatki rywali piłkę skierowali Sakho i Valencia, którzy świetnie się rozumieją i chyba powoli pomagają zapomnieć o Carrollu, który o dziwo od kilku dni normalnie trenuje z zespołem. Nie jest jednak dla niego możliwe, aby wystąpić w najbliższych meczach. Po tak dobrym meczu żałować można jedynie kontuzji Songa. Lider pomocy doznał stłuczenia barku i mimo iż nie jest to poważna kontuzja to być może nie wystąpi w kolejnym meczu. Otwiera to kolejną szansę gry dla Linettego, który wykorzystuje je na razie znakomicie.



Offline IDareKI

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Maj 2012
  • location:
  • Wiadomości: 89
  • Dostał Piw: 11
  • Na forum od: 21.05.2012r.
Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #7
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2015, 15:16:59 »
No i super, podoba mi się, że kolejna osoba podłapała wątek i w taki sposób przedstawia swoje opowiadanie - duży plus! Tak jak lepiej mi się pisze w ten sposób tak też o wiele fajniej czyta jak przejrzałem sobie to co do tej pory rozegrałeś. WHU to bardzo ciekawy materiał na karierę, chociaż na pewno na Twoim miejscu miałbym wątpliwości czy nie lepiej było wybrać Southampton  :D Nie chodzi tu o to, że źle wybrałeś, absolutnie, tylko o sam dylemat. Jest dobrze, teraz tylko pociągnąć to w fajnym kierunku przez dłuższy czas.

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: West Ham United F.C.- The Hammers on the way to victory! #7
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2015, 15:16:59 »