Autor Wątek: PES 2017 - Tryb myClub  (Przeczytany 508959 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline wielas

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 63
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 25.01.2017r.
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2440 dnia: Luty 27, 2017, 08:08:03 »
I drugie pytanie czy jeżeli kupię taniego trenera np i koszt przedłużenia kontraktu będzie wynosił 1500 GP, to czy jeżeli podniose mu np skilla o 100 to koszt jego utrzymania wzrośnie?

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2441 dnia: Luty 27, 2017, 08:16:07 »
pytanko uszkodziła mi sie płyta z pes na PS4 ...czy jak kupie nowa to wszystko co mam zapisane w myclub mi pozostanie czy trzeba będzi eod nowa instalowac ?

Offline G-das

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: CK
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 04.04.2015r.
  • Gram w: PES 2017 / PS4
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2442 dnia: Luty 27, 2017, 08:48:50 »
pytanko uszkodziła mi sie płyta z pes na PS4 ...czy jak kupie nowa to wszystko co mam zapisane w myclub mi pozostanie czy trzeba będzi eod nowa instalowac ?
Pozostanie.

Offline wielas

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 63
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 25.01.2017r.
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2443 dnia: Luty 27, 2017, 08:55:49 »
G. Lineker wpadł cf ale chyba żadna rewelacja niby legenda ale, chyba wolałbym dobrego złotego napasciora co sądzicie

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2444 dnia: Luty 27, 2017, 09:03:17 »
Pozostanie.



no to mnie pocieszyłeś :) dzięki

Offline G-das

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: CK
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 04.04.2015r.
  • Gram w: PES 2017 / PS4
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2445 dnia: Luty 27, 2017, 11:20:46 »

no to mnie pocieszyłeś :) dzięki
Nawet nie musisz przeinstalowywać gry.

Offline dllugi40

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Lip 2015
  • location:
  • Wiadomości: 541
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 24.07.2015r.
  • Gram w: Pes 2015
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2446 dnia: Luty 27, 2017, 13:24:44 »
Nawet nie musisz przeinstalowywać gry.

super w takim razie kupiłem nową i czekam za przesyłką bo mi ronaldo messi neymar by sie zapłakali jak bym od nowa musiał ich losowac i koskowac :)

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2447 dnia: Luty 27, 2017, 16:22:43 »
Mam kilka pytań.

1. Co sądzicie o tym managerze?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Czy któregoś z CMF da się przerobić na AMF u niego?
Szukam jakiegoś faceta, który posiadałby w składzie RWF, CF, LWF i CMF z możliwością zamiany na AMF. G-Das wyżej podał przykład Exposito, ale nie wiem kiedy będzie dostępny. Ten Hoekstra ma małe wsparcie zawodników z drużyny, duże odległości między piłkarzami i do tego wysoko ustawioną defensywę. Trochę średnio to brzmi?
(na umiejętności trenerskie nie patrzę, bo mam kilkanaście wzmocnień odłożone, więc mogę mu je śmiało podrasować, aby ogarniał lepszy skład)

2. Szukam też jakiegoś taniego managera do pykania SIM składem na poziomie 1-2 gwiazdki. Mam od początku Sabatiniego i jest u niego CF-RMF, AMF, LMF i to słabo się sprawdza, bo w praktyce stoi sobie CF z przodu i zanim ktoś dobiegnie, to mu zabierają piłkę. Dlatego wolałbym poszukać kogoś z 4-3-3 lub podobną taktyką. Widzę, że wielu gra Aramburu czy jakoś tak i to się im całkiem fajnie sprawdza, ale ja popełniłem błąd i go nie wybrałem ;/ Może taki gostek byłby dobry do takich SIM'ów?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

3. Zastanawiam się, czy jak sprzedam jakiegoś piłkarza, albo przerobię na trenera, a potem bym go znów wylosował, to będzie miał ten poziom z którym go sprzedałem, czy trzeba będzie jechać z nim od nowa? Sprzedałem kiedyś jednego obrońcę z brązowej piłki chyba, a on całkiem fajny był jak się nie mylę i w sumie może złożyłbym go sobie dla frajdy i ciekawi mnie, czy przyjdzie do mnie z poziomem z którym odchodził, czy z 1lvl?

Offline G-das

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: CK
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 04.04.2015r.
  • Gram w: PES 2017 / PS4
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2448 dnia: Luty 27, 2017, 17:52:46 »
Mam kilka pytań.

1. Co sądzicie o tym managerze?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE
Czy któregoś z CMF da się przerobić na AMF u niego?
Szukam jakiegoś faceta, który posiadałby w składzie RWF, CF, LWF i CMF z możliwością zamiany na AMF. G-Das wyżej podał przykład Exposito, ale nie wiem kiedy będzie dostępny. Ten Hoekstra ma małe wsparcie zawodników z drużyny, duże odległości między piłkarzami i do tego wysoko ustawioną defensywę. Trochę średnio to brzmi?
(na umiejętności trenerskie nie patrzę, bo mam kilkanaście wzmocnień odłożone, więc mogę mu je śmiało podrasować, aby ogarniał lepszy skład)

2. Szukam też jakiegoś taniego managera do pykania SIM składem na poziomie 1-2 gwiazdki. Mam od początku Sabatiniego i jest u niego CF-RMF, AMF, LMF i to słabo się sprawdza, bo w praktyce stoi sobie CF z przodu i zanim ktoś dobiegnie, to mu zabierają piłkę. Dlatego wolałbym poszukać kogoś z 4-3-3 lub podobną taktyką. Widzę, że wielu gra Aramburu czy jakoś tak i to się im całkiem fajnie sprawdza, ale ja popełniłem błąd i go nie wybrałem ;/ Może taki gostek byłby dobry do takich SIM'ów?
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

3. Zastanawiam się, czy jak sprzedam jakiegoś piłkarza, albo przerobię na trenera, a potem bym go znów wylosował, to będzie miał ten poziom z którym go sprzedałem, czy trzeba będzie jechać z nim od nowa? Sprzedałem kiedyś jednego obrońcę z brązowej piłki chyba, a on całkiem fajny był jak się nie mylę i w sumie może złożyłbym go sobie dla frajdy i ciekawi mnie, czy przyjdzie do mnie z poziomem z którym odchodził, czy z 1lvl?
CMFy są na lini wiec ciężko wyczuć czy przejdą na AMF. Z założeniami taktycznymi jest jak z kobietą jedni wolą blond szczuplutkie, drudzy kształtne brunetki o południowej urodzie :] W SIM Ci nie pomogę bo nie znam :) Jak wylosujesz lub złożysz jeszcze raz to będzie z powrotem 1-szy lub 30-ty lvl. Nawiązując jeszcze do wcześniejszego pytania o srebrnych grajkach to na RB polecam Ignacio Abate. Nie wiem jakim cudem ma w tej grze ovr 79 z takimi statami.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2449 dnia: Luty 27, 2017, 18:08:47 »
CMFy są na lini wiec ciężko wyczuć czy przejdą na AMF. Z założeniami taktycznymi jest jak z kobietą jedni wolą blond szczuplutkie, drudzy kształtne brunetki o południowej urodzie :]

Nie wiesz może czy można to gdzieś sprawdzić? Szukałem w wielu miejscach i nigdzie nie ma bazy managerów w PESie ;/ Nawet filmików na YT szukałem i też ciężko znaleźć opisy managerów. Co do założeń to jest tak jak mówisz, czasem człowiek spróbuje czegoś nowego i się spodoba. Mi tylko zależy na przejściu CMF-AMF, bo marnuję kupę potencjału u AMF'ów których mam. Tak bym sobie zamieniał ewentualnie jednego CMF na AMF i od razu taki zawodnik gra klasę lepiej, czyli na poziomie swoich umiejętności. Ogółem taki AMF byłby troszeczkę z przodu i mniej się cofał względem CMF, ale wciąż zagęszczałby środek pola, więc to nie byłoby głupie.

Offline G-das

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: CK
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 04.04.2015r.
  • Gram w: PES 2017 / PS4
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2450 dnia: Luty 27, 2017, 18:45:28 »
Nie wiesz może czy można to gdzieś sprawdzić? Szukałem w wielu miejscach i nigdzie nie ma bazy managerów w PESie ;/ Nawet filmików na YT szukałem i też ciężko znaleźć opisy managerów. Co do założeń to jest tak jak mówisz, czasem człowiek spróbuje czegoś nowego i się spodoba. Mi tylko zależy na przejściu CMF-AMF, bo marnuję kupę potencjału u AMF'ów których mam. Tak bym sobie zamieniał ewentualnie jednego CMF na AMF i od razu taki zawodnik gra klasę lepiej, czyli na poziomie swoich umiejętności. Ogółem taki AMF byłby troszeczkę z przodu i mniej się cofał względem CMF, ale wciąż zagęszczałby środek pola, więc to nie byłoby głupie.
Nie ma za bardzo jak sprawdzić. Ale jak patrzę na tego trenera to średnio wygląda ta jego taktyka wiele spraw sie wyklucza? Lubisz grac szybkimi podaniami przez środek czy dośrodkowania? Albo inaczej na lewej flance masz prawonożnego zawodnika czy lewo? I analogicznie jak masz na prawej? Jeżeli chcesz żeby był amf to szukaj ustawienia opisanego 4-1-2-3 lub 4-2-1-3 a nie 4-3-3 taka podpowiedz.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2451 dnia: Luty 27, 2017, 19:21:25 »
Rozumiem o co Ci chodzi. Taktyka na krótkie podania przy dość dużych odległościach między zawodnikami i małym wsparciu drużyny, czyli mały poziom wychodzenia do podań. Wiem dlaczego tak jest. Wrzuciłem taktykę defensywną, a nie ofensywną, Mój błąd. Tu jest taktyka ofensywna tego trenera:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Zupełnie inaczej to wygląda. Po pierwsze CMFy są właśnie wyżej, a nie na linii, stąd mnie zainteresowało czy dadzą radę przejść na AMF. Jest większe wsparcie i wychodzenie do podań, co by już zaczynało mieć sens przy krótkich podaniach. Co teraz o nim sądzisz?

Offline G-das

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Kwi 2015
  • location: CK
  • Wiadomości: 177
  • Dostał Piw: 12
  • Na forum od: 04.04.2015r.
  • Gram w: PES 2017 / PS4
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2452 dnia: Luty 27, 2017, 20:03:01 »
Rozumiem o co Ci chodzi. Taktyka na krótkie podania przy dość dużych odległościach między zawodnikami i małym wsparciu drużyny, czyli mały poziom wychodzenia do podań. Wiem dlaczego tak jest. Wrzuciłem taktykę defensywną, a nie ofensywną, Mój błąd. Tu jest taktyka ofensywna tego trenera:

REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Zupełnie inaczej to wygląda. Po pierwsze CMFy są właśnie wyżej, a nie na linii, stąd mnie zainteresowało czy dadzą radę przejść na AMF. Jest większe wsparcie i wychodzenie do podań, co by już zaczynało mieć sens przy krótkich podaniach. Co teraz o nim sądzisz?
Spoko teraz lepiej. Taktyka pod wrzutki. Obrona wide czyli wypychajaca na zewnątrz. Jak lubisz wrzutki to spoko. Nie dam sobie reki uciąć ale tak wysoko ustawionych CMFów powinno sie dać zamienić na AMF.

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2453 dnia: Luty 27, 2017, 21:18:40 »
Spoko teraz lepiej. Taktyka pod wrzutki. Obrona wide czyli wypychajaca na zewnątrz. Jak lubisz wrzutki to spoko. Nie dam sobie reki uciąć ale tak wysoko ustawionych CMFów powinno sie dać zamienić na AMF.

Zaryzykowałem i kupiłem. Generalnie to co można na nim zrobić wygląda tak:
LWF -> SS
CF -> SS
RWF -> SS
CMF -> AMF
CMF -> AMF
DMF -> CMF
LB -> CB
RB -> CB

Jak dla mnie fajnie można pozycje pozmieniać i jest trochę możliwości ustawiania drużyny. Ciekawe jak będzie się spisywać w praktyce. Podnosząc mu umiejętności, podnoszę również cenę za przedłużenie kontraktu?

Nie zwracałem nigdy zbytnio na to uwagi, ale czym jest familarity? Nie chodzi mi o czyste tłumaczenie słówka, tylko o to jaki daje efekt? Jaka jest różnica pomiędzy 80% a 100%?

Offline Damian1

  • III - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2012
  • location:
  • Wiadomości: 298
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 09.12.2012r.
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2454 dnia: Luty 27, 2017, 23:28:03 »
Zaryzykowałem i kupiłem. Generalnie to co można na nim zrobić wygląda tak:
LWF -> SS
CF -> SS
RWF -> SS
CMF -> AMF
CMF -> AMF
DMF -> CMF
LB -> CB
RB -> CB

Jak dla mnie fajnie można pozycje pozmieniać i jest trochę możliwości ustawiania drużyny. Ciekawe jak będzie się spisywać w praktyce. Podnosząc mu umiejętności, podnoszę również cenę za przedłużenie kontraktu?

Nie zwracałem nigdy zbytnio na to uwagi, ale czym jest familarity? Nie chodzi mi o czyste tłumaczenie słówka, tylko o to jaki daje efekt? Jaka jest różnica pomiędzy 80% a 100%?

Cena na 100% pozostaje bez zmian.
Co do drugiego pytania to według mnie chodzi o podnoszenie znajomości trenera danej taktyki, na pewno podnosi zgranie, więc warto zrobić 100%

Offline Jacinho

  • Najlepsza jedenastka świata
  • ****
  • Join Date: Sty 2017
  • location:
  • Wiadomości: 493
  • Dostał Piw: 20
  • Na forum od: 05.01.2017r.
  • Gram w: PES 2018
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2455 dnia: Luty 27, 2017, 23:34:26 »
...

Nie zwracałem nigdy zbytnio na to uwagi, ale czym jest familarity? Nie chodzi mi o czyste tłumaczenie słówka, tylko o to jaki daje efekt? Jaka jest różnica pomiędzy 80% a 100%?

Spróbuję jakoś to nakreślić.   8)

Samo tłumaczenie Familiarity znaczy - znać coś lub kogoś bardzo dobrze np: twoja znajomość PES 2017 jest tak dobra, że mógłbyś wydać książkę o jej tajnikach  ;)

Duch zespołu (Team Spirit) w myClub odzwierciedla pracę zespołową, zgranie drużyny i ma bezpośredni wpływ na wyniki zespołu. Jest mierzony od 0 do 99.

Duch zespołu jest zależny od managera i od tego jak gracze dostosowują się do jego stylu gry.
Każdy menedżer ma własny zestaw taktyk i instrukcji gry, jak pressing, gra w ataku, budowanie obrony itd. Im więcej jest zawodników w zgodności do instrukcji menedżera tym wyższy Team Spirit.
Można zakupić gracza, który ma zgodność z taktyką menedżera albo można zbudować wysoki Team Spirit drużyny poprzez przyswajanie taktyki rozgrywając kolejne mecze.

Znajomość/zażyłość (familiarity) menedżera z zespołem również wpływa na Ducha zespołu. Im większa procentowa zażyłość menedżera tym większy Team Spirit.
Wskaźnik zaznajomienia menedżera zależny jest od jego zdolności przywódczych, co odzwierciedla skala "Leadership' (z jakiego pułapu startuje w zespole - na przykładzie L.DEL MORAL - Leadership 96)a także jego zdolności adaptacyjnych (Adaptability), które determinują tempo wzrostu zaznajomienia się z drużyną (L.DEL MORAL 92)
 
Reasumując:

Jest to przystosowanie taktyczne menedżera, oddziałujące na Team Spirit i szybkość z jaką zawodnicy przyswoją dane instrukcje.

Przywództwo (Leadership) określa znajomość (Familiarity) z klubem.

Zdolności przystosowawcze/adaptacyjne (Adaptability) określają, jak szybko wzrasta zaznajomienie (Familiarity) z klubem.

Mam nadzieję, że nie namieszałem zbyt mocno.

Offline M4TT

  • II - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Cze 2009
  • location:
  • Wiadomości: 304
  • Dostał Piw: 8
  • Na forum od: 14.06.2009r.
  • Gram w: PES 06
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2456 dnia: Luty 28, 2017, 01:13:20 »
Mam pytanie, jest opcja przyśpieszenia meczu w SIM ?

Offline sidnej

  • Starszy junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2008
  • location:
  • Wiadomości: 126
  • Dostał Piw: 2
  • Na forum od: 21.09.2008r.
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2457 dnia: Luty 28, 2017, 09:48:38 »
Mam pytanie, jest opcja przyśpieszenia meczu w SIM ?

jedyne co możesz zrobić to nacisnąć trójkąt i wtedy nie musisz oglądać powtórek

Offline Tianse

  • Reprezentant kraju
  • ****
  • Join Date: Kwi 2013
  • location:
  • Wiadomości: 412
  • Dostał Piw: 15
  • Na forum od: 23.04.2013r.
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2458 dnia: Luty 28, 2017, 16:55:18 »
Jacinho, dzięki za fajne wyjaśnienie. W zasadzie familiarity szybko rośnie, z meczu na mecz przybywa sporo, więc chwila moment i będzie 100%.

Szkoda mi tylko tego przystosowania. Trener ma to na 64, więc po prostu dłużej zawodnicy będą uczyć się jego taktyki i wolniej będzie im rósł TS? Liderowanie ma 81, więc tu chociaż biedy nie ma.

Jak już wytrenuje TS na 99, to wówczas liderowanie i przystosowanie, czyli wartości 81/64 już nie mają żadnej ważnej roli podczas meczu?

Offline Bracia Tashibana

  • Starszy trampkarz
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 67
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 19.10.2009r.
  • Gram w: My Club
Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2459 dnia: Luty 28, 2017, 20:39:36 »
Mozna grac z dwoch roznych profili na konsoli Xbox One w My Club?
Rafal82K Xbox One

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2017 - Tryb myClub
« Odpowiedź #2459 dnia: Luty 28, 2017, 20:39:36 »