Autor Wątek: Euro 2012  (Przeczytany 143057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1380 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:52:18 »
Nie no, szacun, nie ma to jak być królem strzelców z żałosnym wynikiem 3 bramek (postawy obrony, której wbił dwie z nich, nawet nie skomentuję) i zostać wybranym z większej grupy na podstawie kryterium nie mającego nic wspólnego ze strzelaniem goli. Trzykrotnie do bramek przeciwnika trafiło aż 6 zawodników i według mnie oni wszyscy powinni się podzielić koroną.
Żałosny wynik? Ten wynik uzyskało sześciu zawodników. Kryterium nie mające nic wspólnego ze strzelaniem goli? Torres spędził najmniej czasu na boisku spośród tych 6 piłkarzy, a strzelił tyle samo bramek co pozostali i zanotował jedną asystę. Był skuteczniejszy od innych i wsio w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 17:00:11 wysłana przez Pepesi »

Offline barthez

  • Piłkarz okręgówki
  • **
  • Join Date: Kwi 2009
  • location: Dolny Śląsk
  • Wiadomości: 222
  • Dostał Piw: 13
  • Na forum od: 10.04.2009r.
  • "C'est un entraîneur guerre." Reprezentacja ♥
    • Status GG
  • Gram w: PES 06
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1381 dnia: Lipiec 03, 2012, 09:33:47 »
Nie no, szacun, nie ma to jak być królem strzelców z żałosnym wynikiem 3 bramek (postawy obrony, której wbił dwie z nich, nawet nie skomentuję) i zostać wybranym z większej grupy na podstawie kryterium nie mającego nic wspólnego ze strzelaniem goli. Trzykrotnie do bramek przeciwnika trafiło aż 6 zawodników i według mnie oni wszyscy powinni się podzielić koroną.
Tak na prawdę to się zgodzę, bo jak sama nazwa wskazuje - chodzi o wyłonienie najlepszego "strzelca". Zwycięzców jest 6, ale sponsor zadecydował, iż nagroda przypadnie Torresowi. Ja osobiście starałbym się to inaczej rozwiązać.

Offline Nederland

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Lut 2010
  • location:
  • Wiadomości: 198
  • Dostał Piw: 23
  • Na forum od: 06.02.2010r.
    • last.fm
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1382 dnia: Lipiec 04, 2012, 19:37:50 »
Żałosny wynik? Ten wynik uzyskało sześciu zawodników.
Żałosny w porównaniu do rezultatów innych króli strzelców Euro, którzy strzelali po 5 bramek, ewentualnie 4. Również dlatego, tym roku nie było żadnego napastnika, który jakoś szczególnie wybił się ponad innych. Zresztą wskazuje na to także fakt, że wśród najlepszych strzelców znalazł się ofensywny pomocnik i facet, do którego trener miał tak wielkie zaufanie, że sadzał go na ławce rezerwowych kosztem rozgrywającego.

Cytuj
Kryterium nie mające nic wspólnego ze strzelaniem goli?
Co mają minuty spędzone na boisku i asysty do klasyfikacji strzelców?

Cytuj
Był skuteczniejszy od innych i wsio w tym temacie.
Nie powiedziałbym, że skuteczniejszy, bo zepsuł kilka stuprocentowych sytuacji, a Gomez strzelił 3 gole, będąc przy piłce łącznie przez 22 sekundy (mówię poważnie). Grał mniej od Niemca, ale widocznie miał więcej okazji na trafienie do siatki przeciwnika.

Cytat: pawlodar_10
Krolem strzelcow zostalo 6 graczy i moga oni spokojnie nosic to miano.  Natomiast Torres z racji mniejszej ilosci minut na boisku, niz Gomez (obaj po jednej asyscie) zdobyl Zlotego Buta od sponsorow turnieju. Nie jest to nagroda UEFA.
Dobre i to. Już się obawiałem, że został jedynym królem strzelców - w mediach mówiło się, że Torres został "królem strzelców" turnieju (co niby jest zgodne z prawdą, ale wypadałoby przy okazji wspomnieć o pozostałych zawodnikach, którzy mogą się pochwalić takim samym rezultatem - a o tym nie zawsze mówiono), tak samo jak 2 lata temu o Muellerze (choć 5 goli na koncie mieli także Villa, Sneijder i Forlan) i to mnie zmyliło.
" border="0

Offline Pepesi

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Sie 2011
  • location:
  • Wiadomości: 56
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 23.08.2011r.
  • Chelsea FC
Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:00:53 »
Żałosny w porównaniu do rezultatów innych króli strzelców Euro, którzy strzelali po 5 bramek, ewentualnie 4. Również dlatego, tym roku nie było żadnego napastnika, który jakoś szczególnie wybił się ponad innych. Zresztą wskazuje na to także fakt, że wśród najlepszych strzelców znalazł się ofensywny pomocnik i facet, do którego trener miał tak wielkie zaufanie, że sadzał go na ławce rezerwowych kosztem rozgrywającego.
Co mają minuty spędzone na boisku i asysty do klasyfikacji strzelców?
Nie powiedziałbym, że skuteczniejszy, bo zepsuł kilka stuprocentowych sytuacji, a Gomez strzelił 3 gole, będąc przy piłce łącznie przez 22 sekundy (mówię poważnie). Grał mniej od Niemca, ale widocznie miał więcej okazji na trafienie do siatki przeciwnika.
Dobre i to. Już się obawiałem, że został jedynym królem strzelców - w mediach mówiło się, że Torres został "królem strzelców" turnieju (co niby jest zgodne z prawdą, ale wypadałoby przy okazji wspomnieć o pozostałych zawodnikach, którzy mogą się pochwalić takim samym rezultatem - a o tym nie zawsze mówiono), tak samo jak 2 lata temu o Muellerze (choć 5 goli na koncie mieli także Villa, Sneijder i Forlan) i to mnie zmyliło.
Minuty spędzone mają to do siebie, że piłkarz który mniej przebywał na boisku strzelił tyle samo co piłkarz grający dłużej. Nie mając pewnego miejsca w pierwszej jedenastce, czasami wchodząc z ławki, strzelił tyle samo bramek co Gomez, który ma praktycznie zapewnione miejsce w składzie. Zapewne założono, że gdyby Torres mógł grać dłużej, być może strzeliłby więcej bramek. No i powtórzę: był skuteczniejszy, jeżeli chodzi o ilość przebywanych minut na boisku. A to, że nie było napastnika wyróżniającego się spośród innych to wina Del Bosque, taka moja opinia. :)

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: Euro 2012
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipiec 05, 2012, 09:00:53 »