Autor Wątek: PES 2012-wątek dyskusyjny.  (Przeczytany 538598 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline barcafun10

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Gru 2008
  • location:
  • Wiadomości: 564
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.12.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1520 dnia: Październik 02, 2011, 22:58:08 »
Okej ;) i po tym wszystkim będę mógł juz spokojnie wgrać to DLC i to nie będzie się ze sobą gryźć? chodzi mi o to czy dlc nie zlikwiduje mi np.herbów itd,które zostaną wgrane przez patcha pesedita ;p
Po wyjściu DLC wyjdzie nowy patch od PESEdit z aktualnymi transferami wiec po jego wgraniu już wszystko będzie aktuane i działające:-)

Offline Ramon94

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 12
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1521 dnia: Październik 02, 2011, 23:01:22 »
Po wyjściu DLC wyjdzie nowy patch od PESEdit z aktualnymi transferami wiec po jego wgraniu już wszystko będzie aktuane i działające:-)
No nareszcie ktoś mi dał jasną odpowiedź,o to mi cały czas chodziło..dzięki ;)

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1522 dnia: Październik 02, 2011, 23:08:32 »
Najpierw instalujesz DLC a dopiero potem patcha. Jak zrobisz na odwrót to np. herby/stroje itp.. z patcha będą nieoryginalne, tylko te od KONAMI.

greg777 - Dzięki za odpowiedź, coś tam pokombinuje.
PS. Oglądałem twój filmik z poziomu Superstar no i brawo.. Ładnie kosisz. :)

dziękuje bardzo :P Na początku było bardzo cięzko grać na top player a co dopiero tym najwyższym. Jak widać wystarczy troche pograc i cpu można złamać. Brawa jednak dla Konami, że w końcu sie postarali i można miec radoche grajac z kompem.

ps. jutro stawiam poprzeczkę jeszcze wyżej. Poziom Super Star mecz: Polska vs Niemcy :D jak uda sie nagrać ładny meczyk to oczywiscie bedzie upload
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline stawarxxx

  • Amator
  • *
  • Join Date: Lut 2009
  • location:
  • Wiadomości: 2
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 10.02.2009r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1523 dnia: Październik 02, 2011, 23:43:13 »
Im dłużej gram w tego pesa coraz bardziej się do niego zniechęcam. Według mnie gra w obronie jest totalnie skopana, wystarczy że zawodnik rywala zacznie dryblować i już można "wyjmować piłkę z siatki", za nic nie da mu się jej odebrać, nie pomaga R2+X, R2+X+[], zawodnicy kierowani przez cpu są jak cyborgi którym nic nie można zrobić. Dosadnie rozwaliła mnie sytuacją gdy zawodnik z ovrealem 59, kiwnął 4 moich grajków i jeszcze strzelił gola. Ja rozumiem zdarzają się takie sytuacje w realu, a w tej grze tak wygląda co 2 akcja kreowana przez kompa. Nieważne co bym nie robił, to piłkarz rywala zawsze przepchnie mojego, co tam że jest znacznie słabszy fizycznie, jakimś cudem go wyminie, a mój jak na złość
jeszcze się wtedy potknie i straci równowagę. Czasami mam wrażenie że nie oglądam meczu, tylko jazdę figurową na lodzie: piruety, przeplatanki, chyba się jeszcze nie spotkałem z sytuacją by rywalowi w czasie dryblingu piłka odskoczyła, masakra. Jak dla mnie gra z CPU nie ma żadnego sensu, 0 przyjemności, multum frustracji. Co ciekawe takich chorych akcji nie ma gdy gramy z realnym przeciwnikiem, akurat 1 vs 1 całkiem przyjemnie się cisnęło.
Kwestię bramkarzy chyba nie muszę komentować, totalna porażka i nawet patch nic nie pomógł, dalej piąstkuję przed siebie, przepuszczają strzały z 20 metrów między nogami, strasznie są nieogarnięci.

Jak ktoś zna jakieś skuteczne porady odnośnie obrony to bardzo proszę o podanie: samouczki na tubie już oglądałem..
i jeszcze jak mógłby ktoś napisać jak wykonywać wolne, ale nad murem, bo szczury po ziemi już chyba do perfekcji opanowałem, z 5 takich dzisiaj strzeliłem.

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1524 dnia: Październik 03, 2011, 00:19:41 »
Im dłużej gram w tego pesa coraz bardziej się do niego zniechęcam. Według mnie gra w obronie jest totalnie skopana, wystarczy że zawodnik rywala zacznie dryblować i już można "wyjmować piłkę z siatki", za nic nie da mu się jej odebrać, nie pomaga R2+X, R2+X+[], zawodnicy kierowani przez cpu są jak cyborgi którym nic nie można zrobić. Dosadnie rozwaliła mnie sytuacją gdy zawodnik z ovrealem 59, kiwnął 4 moich grajków i jeszcze strzelił gola. Ja rozumiem zdarzają się takie sytuacje w realu, a w tej grze tak wygląda co 2 akcja kreowana przez kompa. Nieważne co bym nie robił, to piłkarz rywala zawsze przepchnie mojego, co tam że jest znacznie słabszy fizycznie, jakimś cudem go wyminie, a mój jak na złość
jeszcze się wtedy potknie i straci równowagę. Czasami mam wrażenie że nie oglądam meczu, tylko jazdę figurową na lodzie: piruety, przeplatanki, chyba się jeszcze nie spotkałem z sytuacją by rywalowi w czasie dryblingu piłka odskoczyła, masakra. Jak dla mnie gra z CPU nie ma żadnego sensu, 0 przyjemności, multum frustracji. Co ciekawe takich chorych akcji nie ma gdy gramy z realnym przeciwnikiem, akurat 1 vs 1 całkiem przyjemnie się cisnęło.
Kwestię bramkarzy chyba nie muszę komentować, totalna porażka i nawet patch nic nie pomógł, dalej piąstkuję przed siebie, przepuszczają strzały z 20 metrów między nogami, strasznie są nieogarnięci.

Jak ktoś zna jakieś skuteczne porady odnośnie obrony to bardzo proszę o podanie: samouczki na tubie już oglądałem..
i jeszcze jak mógłby ktoś napisać jak wykonywać wolne, ale nad murem, bo szczury po ziemi już chyba do perfekcji opanowałem, z 5 takich dzisiaj strzeliłem.



co do obrony to nie masz racji, bo można skutecznie się bronić nawet przed takimi jak messi. Jednak (podstawa w tej części) czyli R2 + X nie jest do konca skuteczne. Trzymąc cały czas tą kombinacje trudniej, ale jednak mozna przedryblowac zawodnika. Moim zdaniem najskuteczniejsz jest samo R2 i przytrzymywanie do tego X do momentu aż sie zbliżymy do oponenta. jak widzimy, że jest blisko i mamy szanse to puszczamy R2 i wtedy atakujemy na piłke ją odbierając, jednak jak widzimy, jak widzimy że oponent raczej nas wtedy wyroluje to lepiej puścić X i zostać na samym R2. Wtedy sie zastawiamy i mamy tez możliwość balansu na boki, idąc w dobrym kierunku przeciwnik w nas wpadnie a my zgarniemy piłke. Mam nadzieje, ze nie zagmatwałem za bardzo. No i trzeba ćwiczyć i sprawdzac różne warianty. Tak na samej teorii sie nie da ;)
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline akuz

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1525 dnia: Październik 03, 2011, 00:35:29 »
Greg777 bardzo fajny gameplay. Prezentujesz naprawde wysoki poziom. Wlasnie po obejrzeniu takich meczykow mozna dobitnie przekonac sie jak wiele zostalo ulepszone w stosunku do sztywnej, quasi arcadeowej edycji 2011. Kilka przemyslen. Zauwazulem ze czasami komputer jest lepszy na top player niz na superstar - na tym pierwszym gra lepiej w obronie (byc moze to tylko zludzenie). Dwa - nadzwyczaj duzo bramek mozna strzelic z rzutow roznych zwyczajnie dosrodkowujac przecietna sila na srodek pola karnego. Trzeba jednak tuz po dosrodkowaniu odpowiednio manewrowac zawodnikiem w polu karnym - swietnie to pokazales nawet niskim Aguero. Stosowanie teammate controls przy stalych fragmentach gry rzadko z tego co widzialem poki co jest efektywne. Ale moge sie mylic gdyz mimo wszystko zmylka przed dosrodkowaniem za pomoca prawej galki i atak drugim zawodnikiem moze byc skuteczne. Pytanie przy okazji: Na jakim padzie grasz? Jak ustawiles asysty shot, clear, pass? Off wszystkie? Ostatnie przemyslenie: po obejrzeniu tego meczu trudno doszukac sie nierealistycznego zachowania bramkarzy. Kazda interwencja zarowno obronna jak i przy stracie gola byla realistyczna wiec moze niektorzy przesadzaja z ta gra bramkarzy. Wypuszczanie pilki z rak przy mocniejszych bombach jest normalne. Jedyne co mnie wkurza to troche zbyt duza ilosc puszczania bramek po slabych pilkach turlajacych sie po ziemi tuz obok rzucajacego sie bramkarza. Reszta interwencji jest w porzadku, gorzej by bylo gdyby jak mutanci wszystko lapali...

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1526 dnia: Październik 03, 2011, 01:46:23 »
No więc tak, gram na padzie od PS3 (DS3), ale myślę że tak samo dobry do pesa jest pad xbox360 lub jakis dobry markowy pad byle miał 2 analogi. Uważam, że już w tej części zdecydowanie korzystniej gra sie na gałce (no i teammate control tego wymaga). Co do ustawien shot,clear i pass to daje  shot na OFF (nie cierpie jak cpu chce mi pomóc przy najważniejszej części samej gry - strzeleniu gola) co prawda ta opcja pomaga przy sytuacyjnych szybkich dobitkach itp, ale wole miec 100% kontrole nad strzelaniem goli :) Clear ustawiam na ON, gdyż przy przelączaniu semi assisted jest to raczej wymóg. czasami jest takie zamieszanie pod bramką, a my i piłka wpada miedzy 2 naszych i przeciwnika, my staramy sie wybić, ale piłka spada blizej drugiego naszego zawodnika, który stoi jak pała czekajac tylko aż przeciwnik zdejmie piłke pakując bezsensowną bramkę, ewentualnie gała trafi do niego to odzyskamy kontrole i zdolamy wybić (lub bedzie za późno) dlatego wole ustawić "ON" i w takiej sytuacji nie bedzie stał jak baran tylko wybije. Co prawda przy ON wystepuje tez minus, bo czasem piłka spadnie obok niego, ale przeciwnik bedzie daleko wiec spokojnie mógłby przyjąc i sobie rozgrywamy, ale oczywiscie on wywali piłe w trybuny lub korner. Jest jednak na to rada(dość prosta teoria, ale refleks sie przyda) mianowicie trzeba błyskawicznie sie na niego przelączyć, wtedy przejmiemy kontrole i sami zdecydujemy co dalej :) Co do opcji ON/OFF przy Pass to różnie. testuje to i raz włączam raz wylączam. To mimo wszystko nie jest taka znacząca opcja, co prawda fajnie jak przy szybkiej akcji lub bezpanskiej przypadkowej piłki cpu z pierwszej nam odegra (akcje nabiera płynności), ale czasami to przeszkadza, bo korzystniej w danej sytuacji było by jakby zamiast nam odegrac po prostu pile przyjał i wtedy z automatu przejmujemy kontrole nad tym zawodikiem. Tutaj tez działa patent jak szybko wdusimy przełaczanie to cpu nie zdazy odegrac piłki
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline akuz

  • Trampkarz
  • *
  • Join Date: Wrz 2011
  • location:
  • Wiadomości: 32
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1527 dnia: Październik 03, 2011, 03:14:37 »
Ja gram na Logitech Rumblepad 2 czyli padzie bardzo podobnym do DS3, tyle ze z troche lepszym krzyzakiem. Przed chwila zagralem na superstar mecze Arsenal - Liverpool i obydwa zremisowalem, 0:0 i 2:2, w drugim meczu grajac 60 minut w '10'. Gram od dzis na pesedit 1.1 czyli patchu 1.01 i stwierdzam ze poziom trudnosci zostal dosyc obnizony, latwiej jest strzelic bramke a komp znacznie rzadziej wykorzystuje wolne z 16-20 metrow, czesciej zdarza mu sie tez przestrzelac setki. Obecnie na superstar meczylem sie nie bardziej niz wczesniej na top player a niekiedy i professional. Mam inny problem - grajac teamcontrols na manual potrafie sterowac obydwoma zaowdnikami naraz jako tako ale kiedy tym drugim biegne za plecy obrony to tym podstawowym czesto nie moge podac prostopadle, zamiast tego robie glupia kiwke. A jak puszcze prawa galke zeby podac to wtedy ten drugi przestaje wybiegac za obrone i lipa z akcji.

Offline falcon87pl

  • Piłkarz B klasy
  • **
  • Join Date: Paź 2008
  • location:
  • Wiadomości: 194
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 02.10.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1528 dnia: Październik 03, 2011, 03:18:24 »
Im więcej gram w fifę (od tygodnia) tym bardziej czekam na premierę PES 2012 na PS3 :) Ja generalnie mało gram z CPU zarówno w fifie jak i pesie, ale osoby narzekające na poziom TP powinny poczytać co piszą ludzie o wszechwiedzącym i wszechogarniającym cpu w fifie.

Na chwilę obecną powinien powstać dla mnie jakiś poziom pomiędzy profem a TP :D Bo na tym pierwszym ogrywam cpu spokojnie, a na tym drugim albo na remis albo przegrana mimo wielu starań. Ale liczę szczerze, że online po jakimś czasie będzie chodził przynajmniej przywzwoicie :)
"FIFA still does a good job, but it just doesn't seem to tweak our footballing nipples the same way."

Abismail

  • Gość
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1529 dnia: Październik 03, 2011, 07:02:03 »
Hoho, chyba 5 mój mecz BAL i taka brama:

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline rzepek1

  • IV - ligowiec
  • ***
  • Join Date: Gru 2009
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 261
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 06.12.2009r.
  • CWKS LEGIA WARSZAWA
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1530 dnia: Październik 03, 2011, 08:27:03 »
Hoho, chyba 5 mój mecz BAL i taka brama:

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

No niezła bramka z daleka :). Takie jest nieco trudniej strzelić, chociaż szkoda, że piłka nie odbiła się od poprzeczki jeszcze :D.

Offline mateuszcwks

  • Prezes klubu
  • *****
  • Join Date: Sie 2008
  • location: Rzeszów
  • Wiadomości: 1165
  • Dostał Piw: 7
  • Na forum od: 04.08.2008r.
  • Zwycięzca konkursu na najładniejszą bramkę PES2013
  • Gram w: PES 2013
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1531 dnia: Październik 03, 2011, 09:53:32 »
Jak robić triki na klawiaturze? bo widzę same poradniki są na pady
Zapraszam NEW FILM !!
REJESTRACJA lub LOGOWANIE

Offline Roter80

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2009
  • location:
  • Wiadomości: 27
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 26.10.2009r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1532 dnia: Październik 03, 2011, 11:14:54 »
Witam. Pytanie mam do bardziej zorientowanych w temacie. Czy wiecie kiedy i gdzie będzie zorganizowany turniej  (w realu/nie chodzi mi o M1:) ) oczywiście pes 2012. Szukam i szukam w sieci i nie widzę. Na początku października był w braniewie ale to jakieś 600 km drogi więc nie byłem, z górnego śląska jestem. Może byśmy się jakoś ogarneli i zorganizowali!??? Listopad, grudzień.. co Wy na to. Już kiedyś organizowałem tego typu impreze. pzdr
Chodzi o to żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika.

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1533 dnia: Październik 03, 2011, 11:16:20 »
Jak robić triki na klawiaturze? bo widzę same poradniki są na pady
To może być trudne, może skorzystaj z link feints.

Offline krzysztof

  • Najlepszy piłkarz świata
  • ****
  • Join Date: Gru 2008
  • location: GOSTYń
  • Wiadomości: 528
  • Dostał Piw: 1
  • Na forum od: 24.12.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1534 dnia: Październik 03, 2011, 11:33:16 »
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=login">LOGOWANIE</a>

Offline osioł123

  • Amator
  • *
  • Join Date: Paź 2011
  • location:
  • Wiadomości: 13
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 01.10.2011r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1535 dnia: Październik 03, 2011, 12:02:35 »
Co do turnieju też jestem chętny. Można coś zorganizować, ale podobno na piracie nie idzie więc d*pa... Na zachodzie już padają kolejne ligii podczas gdy u nas czekamy na oficjalną premierę...
Boixos Nois, Ique Hijo Puta Sois!

Offline Lukaszeq

  • Dyrektor sportowy
  • *****
  • Join Date: Maj 2008
  • location:
  • Wiadomości: 872
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 07.05.2008r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1536 dnia: Październik 03, 2011, 12:47:20 »
Witam. Pytanie mam do bardziej zorientowanych w temacie. Czy wiecie kiedy i gdzie będzie zorganizowany turniej  (w realu/nie chodzi mi o M1:) ) oczywiście pes 2012. Szukam i szukam w sieci i nie widzę. Na początku października był w braniewie ale to jakieś 600 km drogi więc nie byłem, z górnego śląska jestem. Może byśmy się jakoś ogarneli i zorganizowali!??? Listopad, grudzień.. co Wy na to. Już kiedyś organizowałem tego typu impreze. pzdr
Nie ma jescze premiery w Polsce, dlatego nie ma żadnych turniejów raczej logiczne. Do czasu premiery wszelkie turnieje rozgrywane są na PES 2011.

Offline Phantom_Greg

  • Junior
  • *
  • Join Date: Wrz 2010
  • location:
  • Wiadomości: 90
  • Dostał Piw: 0
  • Na forum od: 21.09.2010r.
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1537 dnia: Październik 03, 2011, 14:21:11 »
Tak jak wcześniej zapowiadałem  wrzucam mój filmik Polska vs Niemcy na poziomie Super Star. No cóż dość ciężko było i nie mogłem oczywiscie tworzyć takich akcji jak grając Argentyną, ale mysle że wyszło ok. Z resztą wszystkich chętnych zapraszam do obejrzenia :)

Pro Evolution Soccer 2012: full version
Argentina vs Spain
Match Level: SUPER STAR
Pass Support: Manual
Team mate control: Manual
Cursor Change: semi-assisted

<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=login">LOGOWANIE</a>
chętni na meczyk online na ps3? Dajcie znać na gg:317825

Offline Artur 7

  • Były członek Załogi
  • *
  • Join Date: Lip 2010
  • location:
  • Wiadomości: 4051
  • Dostał Piw: 50
  • Na forum od: 24.07.2010r.
  • La Magia del Futbol
    • Status GG
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1538 dnia: Październik 03, 2011, 14:47:32 »
<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=register">REJESTRACJA</a>&nbsp;lub&nbsp;<a href="http://forum.pesleague.pl/index.php?PHPSESSID=6af90a3005ce0c34e6ccd09fd1ce069b&amp;action=login">LOGOWANIE</a> Widzicie takie bramki nie tylko w PES12 ;D ;)
" border="0" border="0

Offline r.a.j.a.n

  • Asystent trenera
  • ****
  • Join Date: Paź 2010
  • location:
  • Wiadomości: 594
  • Dostał Piw: 9
  • Na forum od: 18.10.2010r.
  • It's gonna be a legen - ... wait for it... - dary!
  • Gram w: PES 2016 na PS4
Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1539 dnia: Październik 03, 2011, 14:55:26 »
Przykre, że akurat musiało się to przytrafić Abbiatiemu :(

TWOJA LIGA Pro Evolution Soccer

Odp: PES 2012-wątek dyskusyjny.
« Odpowiedź #1539 dnia: Październik 03, 2011, 14:55:26 »